iiiBihsiii Arts niet vervolgd wegens fout recept :eest ter gelegenheid van het laspoort voor de jongeren Rode Kruis steunt hulp aan Vietnam en Cambodja OPRECHTE VEILING Nieuwe boeken Olielanden over beperken produktie Juwelier bestolen Patiënt overleed na innemen poeder 'Rode Vossenreeks' slechts voor een klein publiek FAMILIEBERICHTEN likdoorns BOEKWINKEL lu reeds 300.000ste CJP uitgereikt MERSFOORT Op zaterdag 19 april zal in Alkmaar het 300.000ste Cultureel Jongeren Paspoort ^JP) officieel door staatssecretaris W. Meijer van CRM worden uitgereikt. Terecht zal deze uit- Jiking met enkele feestelijkheden gepaard gaan. Want de instelling CJP, en de enorme belangstel- hg die deze ondervindt, is een goede zaak, zowel voor de jeugd die er gebruik van maakt als voor eaters, concertzalen en musea die er hun bezoek door zien toenemen. et CJP (dat iedereen tussen 15 en jaar voor 4,50 kan kopen) eft in geheel Nederland recht tot t bezoeken van toneel-, ballet- en ïziekuitvoeringen tegen een Dms met 50%) gereduceerde prijs, ■wijl er verder ook door filmhui- m, en soms bioscopen, creativi- 'tscursussen, musea en op bepaal- tijdschrift-abonnementen aan- jnlijke kortingen worden gegeven. nu tot een landelijke 'Vereni ng Cultureel Jongeren Paspoort' tgegroeide organisatie begon in itober 1961 in Amsterdam, waar :t eerste CJP werd uitgereikt, larvóór had men al geprobeerd fiternationaal oorfestival veer in Den Haag !N HAAG De federatie van lerlandse Zangersbonden organi- ;rt voor de zesde maal het Inter- itionaal Koorfestival dat zich dit ir van 23 tot en met 28 juni in Nederlands Congresgebouw te :n Haag zal afspelen. Het totaal ital buitenlandse deelnemers be- agt ongeveer 2000. Het festival itaat uit een concoursgedeelte t in de middag wordt gehouden, n een aantal internationale con- prten op de avonden van de festi- aldagen. De internationale jury por het concoursgedeelte wordt pvormd door Felix de Nobel (voor- Itter), Reszö Lantos uit Hongarije p John Poole uit Engeland. de openingsavond wordt de htste Symfonie van Mahler ten ihore gebracht door een combina- van het Residentie Orkest en Utrechts Symphonie Orkest met en koor van ongeveer 800 zangers, leze openingsavond is tevens de .uitingsavond van het Holland festival. De organisatie van het oorfestival wordt mogelijk ge laakt door subsidies van het mi- iterie van CRM en van de ge- inte 's Gravenhage. met bepaalde reductie-systemen de jeugd de lege stoelen in theaters en concertzalen te laten bezetten. Maar aangezien daarbij het 'nor maal betalend' publiek steeds voor ging, kwam de jeugd meermalen tevergeefs 's avonds aan de kassa van het theater. Het nieuwe systeem, waarbij CJP-houders op dezelfde wijze als gewone betalers kaarten konden bestellen, werkte geweldig. Binnen enkele maanden had Amsterdam ruim zeven duizend CJP's uitgereikt. Een jaar later kwamen Den Haag, Zaandam en Maastricht met CJP's en de volgen de jaren gingen Wormerveer, Hil versum, Utrecht, Enschede, en Rot terdam meedoen. Naarmate er meer steden het CJP-systeem gingen hanteren werd het voor de korting gevers aantrekkelijker om met het CJP in zee te gaan. Men ging rekening houden met de verlangens van jonge mensen. Er kwam meer uniformiteit in het systeem van reductieverlening. Landelijk In 1967 werd op een van de lan delijke bijeenkomsten van de CJP- uitgevende instanties het plan ge opperd alle van plaats tot plaats verschillende CJP's te vervangen door één landelijke en - uniforme Harry Sparnaay naar muziekfeest in Witten HAARLEM —De bekende Neder- landse basklarinettist Harry Spar naay is uitgenodigd tijdens de 'Wit- tener Tage fêr neue Musik' in Wit ten (W-Duitsland) een concert te geven met composities voor baskla rinet-solo. Daarbij zal hij de eerste uitvoering geven van 'Du soir ve- nant' van Alexander Hrisanide, en samen met de sopraan Sigune von Osten en de slagwerker Christoph Gaskel de premirèe van Invokation van Junsang Bahk verzorgen. kaart. Dat werd op 1 september 1968 verwezenlijkt; iedere CJP- houder kan nu overal in Nederland met zijn kaart terecht. De inmid dels sterk toegenomen organisatori sche en administratieve werkzaam heden die tot dan toe door het bureau van de Amsterdamse Jeugd raad waren verricht, werden half 1971 overgenomen door de inmid dels in het leven geroepen 'Vereni ging Cultureel Jongeren Paspoort' waarvan het landelijke bureau is gevestigd in Amersfoort, Nieuwe weg 4. Daar kwam onlangs de 300.000ste aanvraag voor een CJP binnen. Wat aanleiding werd tot het orga niseren van een heel programma van feestelijkheden dat zich o.a, 's avonds van 19.30 tot 23.30 uur i in het Murmellius Gymnasium in Alk maar zal afspelen. Nieuwe muziek voor Zeeuwse beiaarden MIDDELBURG De Zeeuwse af deling van 'Jeugd en Muziek' -wil de Zeeuwse beiaarden van nieuwe mu ziek voorzien. Het plan is. zes com ponisten opdrachten te geven spe ciaal voor de Zeeuwse beiaarden een stuk te schrijven. De bedoeling is dat de nieuwe composities vanaf juli aanstaande worden gespeeld. Ze mogen acht minuten duren en moeten als volgt worden ingedeeld: drie minuten voor de hele en halve uren en de resterende twee minu ten voor elk kwartier. Als voorwaarde is ook gesteld dat de composities speelbaar en 'hoor baar' moeten zijn voor het brede publiek. Ook mogen de carillons niet kapot gaan 'aan het geweld van de hedendaagse muziek'. Jeugd en Muziek denkt 66.000 gulden no dig te hebben voor dit experiment. Componisten als Louis Andriessen, Conrad Boehmer, Willem Breuker, Giiius van Bergeyk en Daan Man neke hebben al enthousiast op het idee gereageerd. wENEN (UPI) De economische leskundigen van de olieproduce rende (OPEC)-landen hebben gis teren in Wenen de mogelijkheid Jesproken de olieproduktie te quo- eren (beperken) om de prijzen op leil te houden ondanks de gedaalde 'raag. In de vergadering kwam ook iet punt aan de orde, of de dollar ;ehandhaafd moet worden als de aunt waarin de olieprijzen worden ïitgedrukt Wat daarover werd be- iproken werd evenwel niet bekend ;emaakt. )e verminderde vraag naar olie wordt veroorzaakt door een zuiniger ;ebruik in het westen, de zachte vinter en de economische terug gang. Aangenomen wordt dat de iroduktie van de OPEC-landen tus- ;en september 1973 en eind 974 is ;edaald van 32.8 tot 29.1 miljoen >arrels per dag. Deskundigen me ien. dat deze ontwikkeling zich de aatste maanden versterkt heeft voortgezet. EINDHOVEN Een juwelier in de Eindhovense binnenstad is bestolen van juwelen en sieraden ter waarde van ruim 113.000 gulden. De siera den moesten zijn weggenomen uit een vitrine in de w'nkel tijdens de normale openingstijden. In de vi trine zat tussen een glazen deur en de vitrine-opstand een gat. Van een verslaggever DEN HELDER Er zal geen strafvervolging worden ingesteld tegen een huisarts uit Den Helder, wiens patiënt, de 57-jarige ge meente-ambtenaar J. Planken, eveneens uit Den Helder, op 25 juni van het vorige jaar overleed aan een te grote dosis van het medi cijn aconitine. Dit heeft de Alkmaarse officier van justitie mr. A. N. A. Josephus Jitta gisteren meegedeeld. Evenmin komt er een vervolging van de apotheker in wiens apo theek het recept is klaargemaakt. Ook de assistente, die het recept heeft bereid zal niet strafrechterlijk worden vervolgd. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Haarlem heeft zich de vrijheid voorbehouden de zaak van de huisarts eventueel bij het medisch tuchtcollege aanhangig te maken. Ook de inspecteur van de volksgezondheid voor de genees middelen heeft zich deze vrijheid voorbehouden. Op de ochtend van zijn overlijden had de heer Planken een poeder gebruikt op voorschrift van zijn huisarts. Deze poeder bevatte o.a. aconitine, dat hij hoge dosering dodelijk is. Het vermoeden dat er teveel van deze stof in de poeder zat werd bevestigd door het politie onderzoek. Het sectierapport wees uit, dat de symptomen romdom het overlijden van de man klopten met die van een aconitine vergiftiging Processen verbaal De vraag rees of de vergissing van de huisarts op het recept niet ont dekt had behoren te zijn in de apotheek. Daarom werden ook de apotheker en de assistente die het recept had klaargemaakt, in het onderzoek van de politie betrokken. Tegen alle drie werd proces-verbaal opgemaakt- wegens dood door schuld. Bij de beslissing om de arts niet te vervolgen heeft volgens de heer Jo sephus Jitta ook de rol van de weduwe meegespeeld, die nog steeds patiënt van de bewuste arts is gebleven, omdat zij het vertrouwen in hem niet verloren heeft. J. L. Braber Sommelsdijk in ver tellingen. Uitgave: Europese Biblio theek, ZaltbommeL Prijs 23,90. Dokter J. L. Braber heeft de ge schiedenis van Goeree-Overflakkee grondig bestudeerd. De in Dreischor wonende arts schreef in 'Eilanden- nieuws' over de geschiedenis van het dorp Sommelsdijk. Zijn be schouwingen zijn thans gebundeld in deel I vertellingen over Som- melsdijk-Middelharnis. Aandacht wordt besteed aan het ontstaan van het dorp, de bedijking (de moerdij ken), kerkgeschiedenis, predikanten en ambachtsheren en tal van histo rische bijzonderheden, ook aan folk lore, scheepvaart en visserij. Be langwekkend zijn de studies over onder meer sociale toestanden van weleer. Het boekje 85 pagina's is geïllustreerd met oude prent briefkaarten, afbeeldingen van gra vures, tekeningen, wapens en een ets van Sommelsdijk uit de jaren tussen 1635 en 1696. Maar ook de hedendaagse historie werd niet ver geten. Met deze uitgave wordt een belangrijk deel van de geschiedenis van een Zuid Hollands eiland aan de vergetelheid onttrokken. Vooral bewoners van dit Deltagebied zul len met belangstelling uitzien naar het tweede deel. Bij dezelfde uitgeverij verscheen in de bekende serie 'Kent u ze nog. een lees-kijkboekje over de Dubbel dammers, van de hand van S. Schil- lemans. Beelden van het Dubbel- damse wel en wee van de jaren 1900 tot 1945. Een boekje met volop romantische beelden van groepen, oude ambachten, verdwenen boe- r enge bruiken en populaire ingeze tenen. Romatiek der herinnering op £lle pagina's. Prijs: 23,50. Rfs DR. A. J. PIEKAAR De schei dende directeur-generaal van het wetenschappelijk onderwijs Piekaar kreeg een bundel opstellen aange boden over vraagstukken van het hoger onderwijs. De bundel werd samengesteld door de voorlichtings dienst van het ministerie. UNIVERSITAIR BESTUUR De Telderstichting (Koninginnegracht 55a, Den Haag) heeft de werking van de wet Universitaire Bestuurs- hervorming onder de loep geno men. Het oordeel is negatief. De prijs van het verslag is 12. UNIVERSITAIR ONDERWIJS Ongeveer 75 uittreksels omtrent onderzoeken op het gebied van het universitair onderwijs (selectie, be geleiding, projectonderwijs, enz.) zijn gebundeld en uitgegeven door Tjeenk-Willink, Groningen onder de titel 'Onderwijsresearchdag 1974'. Prijs 20. Uitgave: Uitgeverij T. Wever-Fra- neker. Prijs: 10.50 Achter het pseudoniem Cor van Harten verschuilt zich een geboren en getogen Scheveninger, die (vak termen) is 'gepokt en gemazeld' in de zeevisserij. Veertig jaar achtereen was de zee z'n arbeidsveld. Als mo tormachinist aan boord van log gers, die de Noordzee en de Ierse zee bevaren, kon hij van binnenuit het harde leven van de visserman navertellen. Hij heeft dit ander maal gedaan in de roman 'Zoutwa terliefde', waarin de jonge mensen Job en Anke de centrale figuren zijn. Het verhaal dat begint in de jaren dertig schetst beelden van het vissersleven thuis en aan boord, doet de lezer kennis maken van de zorgen van een bedrijf, 'dat nog altijd voor te velen een valse ro mantiek oproept. Het is mede de verdienste van de auteur, die z'n eerste roman. 'De meeuwen schreeuwen: geluk, geluk', in de machinekamer schreef, dat hij de geestesgesteldheid van het vissers volk poogt te verklaren. Het ver langen naar de geborgenheid van het gezin en het gelijktijdige ver langen naar de zee. Bij dit alles schetst Van Harten een Calvinis tische achtergrond, een duidelijke geloofshouding, die men ook bij voorbeeld bij de Urkers aantreft. Daarom klinkt in 'Zoutwaterliefde' een eerlijk getuigenis door. Bij alle moderne ontwikkelingen blijven vissers afhankelijk van hun God en van de natuur, die Zijn schepping is. Rfs Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Nederlandse Rode Kruis heeft giro 6868 open gesteld voor hulpverlening in Vietnam en Cambodja. Het onder steunt hiermee het beroep, van de beide internationale Rode Kruislichamen te Genève, die zich tegenover een steeds toe nemende vraag om hulp zien gesteld. Verwacht wordt dat in Zuid- Oost-Azië voor de eerste maanden minstens 12,5 miljoen gulden nodig zal zijn. Progressieve literatuur heeft het moeilijk en wordt door de geves tigde uitgeverijen geboycot. Om aan deze wantoestand een eind te maken, is er een uitgeverij opgericht die uitsluitend progres sieve literatuur wil gaan uitgeven. Het aantal vluchtelingen in Zuid- Vietnam en Cambodja, dat drin gend verlegen is om voedsel, onder dak en medicamenten, beloopt en kele miljoenen. De hulp zal aan beide in het conflict verwikkelde partijen te goede komen. De Voor lopige Revolutionaire Regering in Zuid-Vietnam heeft gisteren ook een beroep op het internationale Rode Kruis gedaan. Naast de oproep aan het Neder landse volk deze hulp te ondersteu nen met geld op giro 6868, staat ook giro 777 voor hulp aan de hongerende inwoners van Bangla desh nog enige tijd open. Op de vraag aan het Rode Kruis Of deze acties elkaar niet doorkruisen, werd gisteren geantwoord dat vorige week, toen via de persmedia werd verzocht op giro 777 te blijven stor ten, nog niet was te voorzien op zo korte termijn meer hulp nodig te hebben. Het wordt aan het publiek overgelaten beide acties te steunen of een keuze te maken. De brede Vietnam-Beweging Neder land heeft gisteren een dringend beroep op de Nederlandse regering gedaan geld ter beschikking te stel len aan het Medisch Comité Neder land-Vietnam voor de aankoop van melkpoeder en babyvoeding voor de Vietnamese bevolking. Tevens heeft de beweging de regering gevraagd 'nu voor leder duidelijk is dat het bewind Thieu niets en niemand vertegenwoordigt' onmiddellijk tot erkenning van de Voorlopige Revo lutionaire Regering over te gaan. De uitgeverij heet Malperthuis, naar de burcht van Reinaert de Vos. De boeken die ze uitgeeft ver schijnen in de zogeheten Rode Vos senreeks. Om onnaspeurlijke rede nen zijn de negen tot nu toe ver schenen delen in het hardblauw uitgevoerd. Het begrip 'progressief' is voor velerlei uitleg vatbaar. Mal perthuis omschrijft het als 'geënga geerd, moeilijk, commercieel niet- verantwoord, niet-modieus etc.' Boeken die op die manier progres sief zijn, krijgen nauwelijks aan dacht en dat gebeurt dan meestal niet om kwalitatieve redenen. Het gezicht van onze literatuur wordt tè eenzijdig bepaald, aldus Malper thuis. 'Het enige dat hiertegen te doen is, is een uitgeverij die op niet-commerciële grondslag Werkt, die dus boeken tegen een betaalba re prijs kan uitgeven en die de progressieve literatuur de bekend heid moet geven die ze verdient.' Ferm gesproken natuurlijk, maar ik ken wel meer uitgeverijen die op niet of nauwelijks commerciële ba sis werken en dat blijkt niet zonder meer gunstig voor de prijs van boeken te zijn, integendeel zelfs. Het ls jammer genoeg nog steeds zo dat het van het aantal kopers afhangt of een boek goedkoop kan worden uitgebracht of van de winst die een uitgeverij met commerciële boeken kan maken. Maar voor de consument van boe ken is het natuurlijk uitstekend dat er een nieuwe uitgeverij ls bijgeko men. En als Malperthuis' versie van progressieve literatuur genoeg ko pers kan vinden, zal het misschien wel lukken om de zaak draaiend te houden. Maar het is wel zo, dat maar een klein, uitgelezen groepje personen boeken koopt omdat ze geëngageerde, moeilijke, commer cieel niet-verantwoorde, niet-mo- dieuze lectuur wil lezen. De grote massa zoekt wat anders in een boek. Er moet heel wat vossenslim- heid bij te pas komen om die mas sa aan die andere moeilijke litera tuur te krijgen. De eerste negen Rode Vossen zijn: Dagboekgedichten van Sonja Prins; Het einde van J. J. Wesselo; Zegge en schrijve door Jacques Kruithof; Gnomon door Willy Roggeman; Niet. ik de wind door Eldert Wil- lems; Een kleine zee-anemoon door Lucienne Stassaert; De schild pad/De lift door Vincent van der Linden; Tweegesprek door Dirk Kroon; Wanneer een Dame een Heer de Hand drukt.door Mark Insingel. Behalve het boek van Sonja Prins dat een tientje kost, kosten de Rode Vossen 12.50. Margaretha Martina geboren op 27 januari 1975 te Beirut (Libanon). A M Tleleman-Loopstra N. J. Tleleman Jeroen Plotseling is in Jezus ontslapen onze lieve Vader Hendrik Izak van Es sinds 13 juni 1964 weduwnaar van Johanna Frederika Elffers hij mocht bijna 82 jaar oud worden. Utrecht: A. M. Siertsema-van Es R. Siertsema Bilthoven, 1 april 1975. Bejaardencentrum „De Koperwiek", Koper wieklaan 3. Corr.-adres: Jac. Marislaan 3, Utrecht. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 5 april om 11.00 uur in de bejaardencentrum „De Koperwiek", waarna de teraardebestelling zal plaatshebben omstreeks 12.00 uur op de be graafplaats van de Ned. Herv. Kerk te Lage Vuursche. Gelegenheid tot condoleren donder dag van 20.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.30 tot 11.00 uur in „De Koperwiek". Op Paasmorgen 30 maart 1975 nam God tot Zich onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Margaretha Koopmans-de Winter sedert 1963 weduwe van dr. Jochem Jan Koopmans op de leeftijd van 87 jaar. Amstelveen: St. Catarines (Can.): J. H. Koopmans F. J. Koopmans van Beinum G. Koopmans G. Koopmans-Reintjes Kleinkinderen en achterkleinkinderen Amstelveen. 2 april 1975. Ch. van Montpensierlaan 56. De begrafenis heeft heden op de begraafplaats „Den en Rust" te Bilthoven plaatsgevonden. Heden heeft God tot Zich genomen mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en Grootmoeder Adriana Liefbroer-den Arend op de leeftijd van 78 jaar. „Veilig in Jezus' armen." Uit aller naam: P. A. Lief broer Rotterdam, 28 maart 1975. Cypreslaan 49. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad woensdag 2 april op de algemene begraafplaats „Hofwijk" aan de Delftweg 230. En nu, wat verwacht ik, Heere? Mijn hoop, die is op U. (Psalm 39 8, onber.) Met diepe verslagenheid geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve Zoon, Broer, Zwager en Oom Hans Prins echtgenoot van E. S. Karei De Verbondsbelofte is onze troost. Amsterdam: D. Prins G. Prins-Koetsier Zuidzande: P. Prins H. Prlns-Luyk Marcel, Madeion en Dany Nieuw-Vennep: J. Prins P. J. Prins-Roos Edwin en Davlna Enter: L. W. Schelhaas-Prins B. J. W. Schelhaas Jonathan en David Amsterdam: G. Prins Amsterdam, 2 april 1975. Adelaarsweg 84-1. Thuis geen bezoek, geen bloemen De crematie zal plaatsvinden zaterdag 5 april om 12 uur in het crematorium „Westgaarde", Ookmeerweg 275, Amsterdam. Zich volkomen geborgen wetend in Christus, is heden na een kort ziekbed vredig ontslapen, onze lieve Vader en Grootvader Geert de Lange sinds 1954 weduwnaar van Klaasje de Olde oud 93 jaar. Baarn: M. van der Ree-de Lange Soest: G. van Heiningen-de Lange A. T. van Heiningen en kleinkinderen Soest, 2 april 1975. Verl. Talmakade 19. De rouwdienst zal worden gehouden óp zater dag 5 april a.s. om 11.15 uur in de aula van de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben. Vertrek van Verl. Talmalaan om 11.00 uur. ALGEMENE KENNISGEVING Heden is in vol vertrouwen op haar Heer van ons heengegaan, onze dierbare Zuster, Schoon zuster en Tante Truus Batelaan Bodegraven: D. Batelaari-Kropf W. Batelaan G. J. Batelaan-Vuyk Wassenaar: A. E. Brunt-Batelaan F. Brunt Neven en nichten 's-Gravenhage, 2 april 1975. Denenburg 62. Corr.-adres: Storm van 's-Gravensandeweg 123, Wassenaar. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 5 april om 10.30 uur op de alg. begraafplaats Westduin, Ockenburghstraat 27, Loosduinen. Vertrek van de rouwkamer Burg. van Karne- beeklaan 13, 's-Gravenhage om 10 uur. Geen bezoek aan de rouwkamer. PS8-RH9 Joh. 11 25 Na een kort ziekbed is uit onze familiekring weggenomen, onze oudste Broer. Zwager en Oom Jacob Veerman Adr. Veerman W. Veerman M. A. Veerman-Zwaneveld A. Veerman L. Veerman B. W. Veerman-Zondervan Rijswijk: A. Veerman E. N. Veerman-van Leeuwen Neven en nichten Eindhoven, 1 april 1975. 's-Gravenhage: Bodegraven: 's-Gravenhage: 's-Gravenhage Vrij onverwacht heeft God tot Zich genomen mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve Moeder en Oma Hendrika Kampinga-Oostenbrink op de leeftijd van 71 jaar. Winschoten, 1 april 1975 Vossenkamp 10. Sj. Kampinga Velp: Nies Ottens-Kampinga Freek Ottens Jan, Rita, Sjoerd en Ciska 't Harde: Tineke Heyes-Kampinga Gar relt Heyes Rita en Harry H. I. Ambacht: Margreet Vliegenthart- Kampinga Bas Vliegenthart Theon, Judith en Christine Assen: Jaap Kampinga Riet Kampinga- van Lummel Asko, Marije en Rosalie. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7-8 uur in de aula van de Uitvaartver. .Algemeen Belang", Burg. Venemastraat 32. De begrafenis is bepaald op vrijdag 4 april a.s. op de begraafplaats aan de Acacialaan. Zij die met ons de rouwdienst wensen bij te wonen, worden om kwart over één in gebouw „Sjaloom", Dwingeloweg 68, verwacht. Geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. Plotseling heeft de Heer tot Zich genomen onze lieve Schoonzuster Riek Oostenbrink Nieuwe Pekela: R. Kampinga H. Kampinga- Buzeman Hardenberg: J. Oostenbrlnk- Kampinga Hoogezand: J. Woldendorp T. Woldendorp- Kampinga Sappemeer: J. Vos M. Vos-Kamplnga Nieuwe Pekela: N. J. Kampinga M. Kampinga- Brandsema Nieuwe Pekela: J. H. Kampinga H. Kamplnga-Veldman Assen: J. Kampinga A. Kampinga-Eekhof Winschoten. 1 april 1975. Op de 2e Paasdag ls ln zijn Here en Heiland ont slapen onze lieve Broer, Zwager en Oom Marten van Anken Barneveld: J. Carpentler- van Anken Zuidlaren: G. van Anken van Putten Groningen: M. Nlenhuls- van Anken R. Nienhuls Neven-en nichten Na een langdurig en moe dig gedragen lijden, heeft de Heer tot Zich genomen, mijn lieve Vrouw, onze zeer zorgzame Moeder en Behuwdmoeder Jaantje Groot-Bootsma op de leeftijd van 67 Jaar. Allen die haar gekend heb ben weten wat dit verlies voor ons betekent. Wormer: C- Groot Groot M. M. M. Groot- Mandemaker Wormer: D. Groot Wormer. 1 april 1975, Zaandammerstraat 21. De overledene ls opgebaard ln het uitvaartcentrum van "Memento Morl". Schoolpad 22. Wormerveer Gelegenheid tot condole ren aldaar op donderdag avond 3 april van 7.00-7.45 uur. Een korte rouwdienst zal D.V. worden gehouden in de Gereformeerde Kerk Robstraat 31. Wormer door de weleerwaarde heer ds. J. L. Drogendijk op vrijdagmiddag 4 april om 2 uur. waarna de teraarde bestelling zal plaatsheb ben om 2.45 uur op de Al gemene Begraafplaats te Wormer. Thuis geen bezoek. Geen bolemen. Op Pasen overleed ln volle vrede onze geliefde Broer en Zwager Pieter Marinus Swagerman oud 78 jaar. Amsterdam. 2 april 1975, 8tadionweg 192 hs. E. Hiiderlng-Swagerman W. Hilderlng Illinois: D. Swagerman L. Swagerman-Blerman „Heer ik wil Uw liefde loven al begrijpt mijn ziel dit niet". Het Chr. mannenkoor „Amsterdam-Noord" geeft met verslagenheid kennis van het over lijden van zijn voorzitter de Heer M. van Anken Wij verliezen in hem een goede voorzitter en een enthousiast koorzanger. Mogen zijn vrouw en kinderen zich getroost weten door de belofte van Christus. Namens het Chr. mannenkoor „Amsterdam-Noord" J. Kemink, secretaris. NOXACORN (met wonderaM verwijdert de pijn snel. Geen omslachtige lik- doornpleiaters of gevaar lijk gepeuter met scheer mesjes en zo. Aanstippen met NOXACORN vloei stof is zo eenvoudig, hygi ënisch en verantwoord. NOXACORN bevat o.a. verzachtende wonderolie met jodium en een pijn stillend middel. NOXA CORN maakt vlug een eind aan de pijn. Eeltplek- ken en eksterogen ver dwijnen met wortel en al. NOXACORN ontsmettend likdoornmiddel. Snel, pijnloos, afdoend. HAARLEM Bilderdijkstraat IA Tel. 023—316486 Dir. F. G. de Weers veilt weer echte inboedels met kunst en antiek, t.o.v. Notaris E. J. W. Weve uit Zandvoort en wel op dinsdag 8 april tot en met vrijdag 11 april 1976, telkens om 10 uur beginnende. Kijkdagen: vrijdag 4, zaterdag 5, zondag 6 en maandag 7 april 1975 van 10 tot 16 uur. TE KOOP GEVRAAGD: op christelijke grondslag eventueel annex grammofoonplaten op goede stand. Tevens te koop gevraagd aandelen-pakket of gedeelte van Christelijke Uitgeversmij. Brieven aan B.V. Vlevema, Stadhouderslaan 10, Rotterdam. Tel. 010—229901.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9