Juffrouw Saartje: 'Nou, dat was het dan' lach 'Ouderparticipatie' nieuwe serie over ouders en school na Radio en televisieprogramma's KOLONISTEN IN MINNESOTA Even puzzelen Dubben Laatste uitzending Swiebertje op 25 april Minister: wel eigen luchtlijn voor Suriname Den Uyl en Van Agt meest gewaardeerd PERSONALIA TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 APRIL 1975 BINNENLAND-RADIO-TV P4 Swiebertje neemt afscheid. Op 25 april is hy voor het laatst te zien samen met juffrouw Saartje, Malle Pietje en Bromsnor. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Nou dat was dan dat', zegt juffrouw Saartje, maar nu in haar gedaante als Riek Schagen na de opnamen van ,de allerlaatste aflevering van Swiebertje, die deze week werd gemaakt en op vrijdag 25 april wordt uitgezonden. Met 'dit was het einde van 17 jaar Swiebertje' wordt dan een onvergetelijk Swiebertjes-tijdperk besloten. Daarvoor Is hartroerend afscheid genomen van Swiebertje. die naar Canada gaat emigreren, terwijl ac teur Joop Doderer ook zoiets gaat doen, hij gaat naar Engeland om daar te spelen. Canada is de oplos sing van schrijver John uit den Bogaard, die al zeventien jaar voor Swiebertjes-stof heeft gezorgd. Het begon in 1955 toen regisseur Max Douwes interesse kreeg voor tv-bewerking van de boekjes van John uit den Bogaard. Het resultaat werd uitgezonden op de woensdag middagen eens in de vier weken. Er zijn verschillende regisseurs aan bezig geweest in die zeventien jaar, zoals Dick van 't Sant, Klaas Rus- tocus, Paul Cammermans en Peter Holland. Maar de eerste en de laat ste was in ieder geval Henk Veen- stra. tijd ook overal in het land op. 30 april is de laatste voorstelling. Maar het heeft me nooit verveeld. Nu eerst een paar maanden met vakantie naar Frankrijk'. Ook wacht de schildersezel, want Riek is ondanks de drukte gewoon door blijven schilderen. Tot 12 april exposeert ze nog bij Walter Thom son ln de Wlbautstraat ln Amster dam en daarna in de Schouwburg van Drachten, maar er was ook al een tentoonstelling van haar werk in Kopenhagen. Schilderijen waren er bij de laatste opnamen voor televisie ook te kust en te keur, al waren ze niet van Riek Schagen. Jan Blaak, die de decoraties verzorgde had de hoofd personen op doek vereeuwigd. Tot slot een troost voor de jeugdige maar ook cudere kijkers, de laatste serie wordt In de zomertijd her haald. Dit seizoen was in feite geen nieuwe serie, maar het bij elkaar nemen van hoogtepunten van vroe gere seizoenen. Maar de eerste afle veringen uit de jaren vijftig kun nen niet worden herhaald omdat toen rechtstreeks werd uitgezonden, temidden van publiek. En dan is auteur John uit den Bogaard alweer aan het werk om rond nieuwe personages een nieuw levensverhaal op papier te zetten rond een oude Bugatti en dat is een auto uit de jaren twintig en dertig, want die tijd blijft het nog wel eventjes doen net als in Swieb. Regisseur wordt Dick van 't Sant. En als alles naar wens verloopt verschijnt de eerste aflevering in december van dit jaar. Begin Hij weet nog wel iets over het begin. 'De boekjes waren gebaseerd op de verwisseling van functies van de burgemeester en de zwerver. De burgemeester zou graag zwerver zijn en de zwerver leek het heerlijk burgemeester te zijn. En ze leken toen op elkaar, zodat dat verwikke lingen gaf. Guus Hermus was de eerste burgervader en die leek veel op Joop Doderer zoals hi. er toen uitzag'. Joop Doderer is de enige, die alle zeventien jaar de serie trouw is gebleven. Omdat hij nu weggaat wordt er een punt achter gezet. Er zijn anders heel wat burgemeesters geweest voor Bert Dijkstra, die de laatste is. Behalve Guus Hermus waren er Jan Blaaser en natuurlijk Rlen van Nunen. Behalve Lou Geels, was vroeger Tonny Folletta Bromsnor. En dat er meer Saartjes zijn geweest dan Riek Schagen zullen alleen vroege bezitters van tv-toestellen nog we ten, want begonnen is met Annie Leenders. opgevolgd door Jetty Cantor. Maar Malle Pietje was en bleef de enige Piet Ekel. die hoewel een begrip 'pas' zes jaar meespeelt. De laatste twee jaar wordt hij ver gezeld door Jacko, de Molukse Ka ketoe op zijn schouder in zijn rom- melwinkeltje met oude klokken waar liefhebbers van zouden water tanden als ze aan het lopen waren te krijgen en teksten als 'moeders tred is uit alle andere te herkennen'. Waar kwam die kaketoe vandaan hebben veel kijkertjes zich mis schien afgevraagd. Eigenaar is Pe ter Collee, maker van poppen voor het marionetten-theater. Met zijn vogél en vier honden brengt hij de zomers door op De Kaag en van daar kent Lou Geels hem. 'Mijn honden hebben ook meegedaan', vertelt hij. 'Een dog, een dalmatiër, een langharige tekkel en een poe del'. De kaketoe heeft hij tien jaar geleden gekregen en waar hij gaat volgt de kaketoe hem op de schou der. net als bij Malle Pietje. 'Hij moet zo gezellig mogelijk kunnen leven en zomers zit hij veel ln de bomen bij De Kaag' Nooit verveeld Dertien Jaar doet Riek Schagen al mee. Ze is nogal nuchter over het afscheid. 't Was een fijne rol en we werden gewaardeerd, maar aan de andere kant is het goed dat het is afgelopen. We traden de laatste Zes uitzendingen voor NCRV-radio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Ouderparticipatie' heet de nieuwe serie die de NCRV-radio met ingang van vanavond uitzendt in de reeks 'Bij de tijd' uitzendingen. In zes uitzendingen staat de deelname van ouders in het basisonderwijs centraal. andere protestants christelijke on derwijsorganisaties Geluidsband De uitzendingen zijn steeds op donderdagavond, zes weken achter elkaar van 21.50 tot 22.10 uur op Hilversum I. Vanaf 9 mei is de serie op geluidsband en cassette bij de NCRV te bestellen. 'Een christelijke school, is een 3chool die gelooft'. 'Ze praten daar over God en ze doen het ook wel mooi'. Dat zeggen twee kennelijk buiten kerkelijke kinderen. Cijfers zeggen dat 2500 protestants-christelijke scholen met 400.000 leerlingen een derde deel van het lager onderwijs uitmaken. Andere cijfers vertellen dat 35 procent van de ouders die hun kinderen naar een christelijke school sturen, hoe genaamd geen godsdienstige bindingen meer heeft en dat 25 procent geen verschil ziet tussen christelijk en openbaar onderwijs. Over dit alles en meer ging het EO-programma Christelijk Onder wijs: Wat Doe Je Ermee? Tot de talrijke medewerkers aan dit programma behoorde ook de heer H. Algra, hoofdredacteur van het Friesch Dagblad en een van de schrijvers van het Jubileumboek van de NCRV. Evenals anderen beklem toonde hij dat kinderen op de christelijke school iets geweldigs meekrijgen. Daarover heb ik zitten dubben. Van wie, zo dacht ik, heb ik ln feite het meeste meegekregen? Voor wat betreft mijn godsdienstige vorming heb lk aan de Juffen en de meesters van de School met den Bijbel geen enkele herinnering. Wel aan mijn ouders, aan mijn grootmoeder met haar wijze lessen tijdens het schemeruur en aan grootvader die op de zondagsschool meesterlijk kon vertellen. Ik zou er via een enquête wel eens achter willen komen hoe dat met anderen gesteld is na enkele tientallen jaren. Uit deze kleine zijsprong mag de lezer niet concluderen dat ik alle kindertjes de eenheidsschool wil injagen. De IKOR-uitzenflingen zijn niet uitsluitend voor protestanten be doeld. Dat zeg ik maar even omdat een aantal kijkers wellicht met enige remming 't eerste programma heeft gevolgd in een vakantieserie onder de titel Als je toch in de buurt bent. Want het ging over wat onder katholieken de devotie voor de moeder Gods en onder ons met een klank van afwijzen 'Mariaverering' wordt genoemd. Cees Samson en Ben Sombogaart hebben over dit onderwerp een sfeer vol filmpje gemaakt, al hadden zij wel wat verder kunnen graven naar de redenen waarom Maria zo'n bij zondere invloed uitoefent op veel gelovigen. De slotscène, die een VPRO-achtig effect had, deed afbreuk aan de opgeroepen sfeer. De indruk werd gewekt, dat zelfs de naar Maria-legendes speurende pater er een beetje de draak mee stak. in Kenmerk heeft een broer van de soldateske Zuidmolukker Tamaela Indonesië als hoofdschuldige aan gewezen achter de plannen om de Koningin te gijzelen en daarmee de zaak van de Ambonezen in diskre diet te brengen. Buiten zijn groep zal waarschijnlijk niemand dit geloven. TON HYDRA SMIDJE VERHOLEN In gesprekken met ouders en leer krachten komen de volgende on derwerpen aan de orde: Moeten ouders zich al of niet bemoeien met kinderen op school: De oudercom missie: De opleiding van leerkrach ten; Impressies van een oudercur sus: Onderwijsvernieuwing en ou derparticipatie: School en buurt. Met ouderparticipatie wordt be doeld een actieve betrokkenheid van oucjers met het onderwijs van hun kinderen. In de praktijk gaat het om een verzamelbegrip van zeer veel activiteiten zoals: onder - wijssteunende bezigheden, het ver lenen van hand- en spandiensten, directe ondersteuning van het on derwijs, deelname in het didactisch handelen, en meebeslissen over op zet en organisatie van het onder wijs. Toen in de didactiek ontdekt werd dat er taalachterstand in sommige milieus was kreeg ongeveer tien jaar geleden de ouderparticipatie extra aandacht. Scholen en onder zoekers proberen school en milieu meer op elkaar af te stemmen. Over één ding is men het eens: ouderparticipatie is meer dan het brijblijvende vriendelijke contact tussen school en ouders. Een ding staat centraal: Wat bete kenen opvoeding en onderwijs sa men voor het leven van het kind. De bij de tijd-serie wordt samenge steld en geproduceerd door Jitske Mulder. De programma's komen tot stand na overleg met het Christe lijk pedagogisch studiecentrum, en 153: 'Ik vind toch wel, dat het een pietsie te hard regent, Paxse', zei Janus' vrouw op een gegeven mo ment toen de eerste verrukking over de nieuwe aankopen zo'n beet je geluwd was. 'Ik ben zo bang voor mijn nieuwe goed, voel je wel? En de mensen kijken allemaal zo Zie ik er gek uit,?' - 'Ach mens, je bent mal', zei Janus zelfverzekerd. 'Ze kijken omdat ik, als rijke loco burgemeester. eigenhandig met twee van die rare dozen loop te sjouwen. Ze zien heus wel aan je, dat jij niet de eerste de beste bent. En als ze al naar jou kijken, dan is dat alleen, omdat ze sjaloers zijn. Sjaloers omdat jij er zo piekiebello uitziet. Maar eh... als Je dan met alle geweld schuilen wilt, laten we dan even die zaak daar binnenlo pen' - 'Welke zaak?' vroeg, vrouw Paxse. 'Die showroom daar', ant woordde Janus. 'Zie je wel wat een fijne skoeters daar' staan? Weet je wel, dat ik altijd zei, dat ik zo graag een skoeter wou hebben? Nie Nou..., wat kan ons het schelen? We kopen hem! Ik kan het nu doen. Haha, Jij en ik sportief op de skoeter en dan lekker zondags uit. Naar de zee met de H-lljn aan'. - Janus werd zo geestdriftig bij het idee, dat hij zijn vrouw bij de arm greep en haar om zo te zeggen de showroom van het scooterpalace binnensleurde. - 'Wat kost die gindse skoeter, koopman?' vroeg Janus aan de ijverig toesnellende bediende. - 'Die kost 1500 gulden', antwoorde de kundige bediende. 'Het is een echte en onvervalste Lampetta van het laatste kwartli ter-model, Het is een zljkleppertje met een kreuncardan en trilrem- men. Ik geloof niet, dat er iemand is, die u voor méér geld een slech tere scooter leveren kan'. - 'Kom mee, vrouw', lachte Janus. 'We gaan er even op zitten. Je moet per slot van rekening weten waar je blaren krijgt, niet? Hahahaha' - Het proefzltten bleek mee te vallen, want Janus aarzelde geen moment. 'Gekocht', zei hij. 'Ik betaal contant. Monteer er nog maar een bagage rek op, koopman. Bind er dan met een mijn dozen aan vast. Ik kom net ding straks wel halen. Zorg dat de tank goed vol is, want ik rij er op naar huis. Hier zijn je centen. Je ziet zeker wel, dat ik bulk van het geld'. Het gebaar waarmee Janus Paxse zijn welgevulde porte feuille te voorschijn haalde, was weliswaar niet bar fijntjes te noe men, maar dat kon de scooter- koopman niet schelen. Zaken zijn per slot van rekening zaken, voor welke zinsnede de schrijver van dit verhaal echter geen enkele verant woordelijkheid op zich wenst te ne men. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN IKV6RHEU6ME EROP OMZE STOOM MACHINE MET ECHTE STOOM TE ZIEN WE MOETEN/WAT EEN SEOJK DATWJE 60ED0PDE (TOCH ZWART GEWORDEN, Radio vandaag Speciaal TV vandaag DEN HAAG Premier Den Uyl en minister Van Agt van justitie zijn de twee meest gewaardeerde leden van het kabinet. Dit blijkt uit een enquête, die het NIPO in februari gehouden heeft onder de Neder landse bevolking. Op de vraag welke minister als erg goed wordt beschouwd antwoord 38 procent: 'Den Uyl'. Van Agt scoor de 33 procent. Daarna volgen Dui- senberg (financiën) met 28 pro cent. Van der Stoel (buitenlandse zaken) met 25 procent, Lubbers (e- conomische zaken) met 24 procent en Boersma (sociale zaken) met 23 procent. SCHIPHOL Suriname zal binnen niet al te lange tijd toch zelf vluch ten op Amsterdam gaan uitvoeren. Dit heeft de Surinaamse minister van economische zaken, mr. E. Bruma, onder wie 'luchtvaartaangelegen heden' ressorteert, gisteravond op Schiphol voor zijn vertrek naar Pa ramaribo meegedeeld. 'Sedert deze regering aan het bewind is hebben wij duidelijk gemaakt dat Suriname niet van plan is de luchtvaartpolitiek met Nederland op dezelfde voet te blijven voortzetten. Wij hebben zo doende aal de nodige maatregelen genomen om zelf luchtverbindingen te gaan uitvoeren. Ik heb dat minis ter Westerterp duidelijk meegedeeld', aldus minister Bruma, die daarmee een einde maakte aan de speculaties, die over de plannen voor een eigen Surinaamse luchtvaartmaatschappij met eigen internationale verbindin gen de laatste tijd zijn gedaan. Benoemingen Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr. H. O. Inslnger tot ambassadeur in Madrid Hij volgt daar baron E. J. Lewe van Aduard op. die sinds 1971 ambassadeur in Madrid was. Mr. Insinger is sinds 1968 chef directie buitenlandse dienst. Tot algemeen directeur van het pensi oenfonds voor de gezondheid, gees telijke en maatschappelijke belan gen (PGGM) in Zeist is benoemd de heer M. Boertien, thans direc teur van het Spoorwegpensioen fonds. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.03 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke mu ziek. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt: programmaoverzicht. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gym nastiek voor de hulsvrouw. 8.45 (S) Podl- Nws. 10.33 (S) Klassieke muziek. 12.00 (S) Bel Canto. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Mlddagpauzealenst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (S) Globaal: muziek, reportages en meningen. (15.30 Nws. 16.30 (S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00: (S) Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpa norama. 18.53 Zojuist verschenen: boek bespreking. 19,00 (S) Leger des Hells- kwartler. 19.16 (S) De wereld zingt Gods lof: verzoekprogr. voor gewijde muziek. 19.55 (S) Overdenking. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek: licht platenprogramma. Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Radio VU-magazlne. 23.15 Album: minder be kende muzikale Romantiek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws. en om 8.11-8.21 Radiojour naal. 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Spie gel van België. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 (S) Lichte grammofoonmu- zlek. 10.00 (S) Kleutertje lul6ter. 10.10 Arbeidsvitaminen ln mono en stereo (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur aller lei voor ledereen met om 11.65 Beursbe richten. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13 11 Radiojournaal. 13.21 (Si Omzien naar muziek. 14.10 (S) 't Is Historisch: programma over geschiedenis. 14.30 (S) Venus met pistool, hoorspelserie (2). 15.01 (S) Lichte grammofoonmuzlek. 15.10 (S) Aspecten: kunstrubriek. 16.C door Vilhelm Moberg Copyright Holland la H.V. Haar» 12 Even was het stil in de kamer. Karl Oskar keek zijn gast verwonderd aan: de kolonisten hadden nog niet eens tijd gevonden om behoorlijke woningen voor zichzelf en hun vee te bouwen. Hij had een schuur opgetrokken, maar de stal was nog niet klaar, en pas van de zomer zou hij een korenschuur bouwen, zodat hij met het dorsen een dak boven zijn hoofd had. Er moest nog zoveel gebouwd worden, voor de mensen, voor hun beesten en hun oogst. Dan konden ze toch onmogelijk nu al een kerk bouwen en een predi kant bekostigen I We moeten niet helemaal ln we reldlijke zaken opgaan en de eeu wigheid vergeten! Dat je nog een stal moet hebben is geen excuus om de bouw van een bedehuis maar uit te stellen! Olaussons stem klonk streng en vermanend. Hij vervolgde: hier in Amerika zat het stikvol valse profe ten die de kolonisten in hun netten trachtten te verstrikken. Met be zorgdheid had hij gezien hoe er landgenoten waren die een vol maakt heidens en dierlijk leven leidden en zich nooit van het Woord bedienden. Goed christelijke mannen uit zijn woonplaats in Zweden hadden zich bij een gezel schap aangesloten dat naar de goudvelden in Callfornlë getrokken was: zij zochten rijkdom in plaats van de waarheid van het evangelie, zij zochten goud in plaats van het eeuwig leven. Maar ln hun verblin ding kwamen ze na korte tijd al om: van een gezelschap van acht entwintig goedzoekers brachten er maar vier het er levend af en slechts één van hen had zoveel goud gevonden dat hij geborgen was. Kon dit voorbeeld de mensen niet afhouden van de aanbidding van Mommon? Een Jongere broer van mij Is er ook heen gegaan,zei Karl Oskar. Twee Jaar geleden is hij met een kameraad naar Californië getrokken. En hebben die onverstandige jongens nog wel eens lets van zich laten horen? Tot nog toe maar twee keer. Uit de Zweedse kist die ln de hoek stond, diepte Karl Oskar nu een beschreven stuk papier op, dat hij de ander toereikte. De laatste brief van mijn broer. In dit Jaar geschreven. Petrus Olausson begon hardop te lezen Op The California Trail Januari 1853. Dear broeder Karl Oskar Nllsson, Hoe gaat het met jou en Krlsttna en de children? Ik ben well. Arvld en lk zijn still op The California Trail. Die weg is long, as Je be grijpt, bijna even long als de weg terug naar home ln Zweden. We hebben veel avonturen beleefd, als lk back ben, will ik Jou en Krlstlna alles vertellen, wat lk nu uit deze brief weg moet laten. Wij maken het best, maar we heb ben ook trouble gehad, het zal ons ln het goudland zeker goed gaan, daar kun je van op aan, Karl Os kar. Jij loopt nog altijd ln je akker te wroeten, I guess. Daar hou Jij van. Maar ik wil a lone hand spelen, zoals Je weet. Ik ga hunting for goud en lk zal het vinden ook. Maak je niet ongerust, worry niet voor Je broer. Ik kom terug, als ik een rijk man geworden ben. Eerder kom lk niet terug. Dan zal lk ossen kopen voor jou en koelen voor Kristlna. Arvld laat zijn oude baas groeten en alle Zweedse mensen daar bij jullie. Ik doe veel groeten aan Kristlna en de Children. Je broeder Robert Nilsson. Robert heeft helemaal geen adres in zijn brief gezet, merkte Kristlna op. Hij had natuurlijk geen vast post office, want hij was nog op de trail, toen hij dit schreef, legde Olausson uit. En op de trail wil zeggen dat hij onderweg was. De goudzoekers moeten eerst over hoge bergen en door uitgestrekte woes tijnen heen, voor ze ln Californië zijn, en daar hebben ze plenty of tijd voor nodig. Karl Oskar keek even naar zijn broers bed in de hoek van de ka mer. Hij zei heel ernstig: Mijn broer is nu al meer dan twee jaar weg. Toen hij wegging zei hij dat hij niet zonder goud terug zou komen, voegde Kristina er aan toe. Niemand kan zeggen of hij op dit moment nog in leven is, zei Karl Oskar. En opnieuw kwam het oude verwijt weer boven: had hij zijn broer niet van deze gevaarlijke tocht af kunnen houden? (wordt vervolgd) .00 weeglljk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelingen. AVRO: 18.00 Nws. 18.011 Radiojour naal. P.P.: 18.20 Uitz. A.R.P. IKOR: 18.30 Kleur: Informatie en commentaar over kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) De Johan Willem Prlsokapel. 19.30 (S) Jeugd en ritme. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radio- Journaal. 20.10 Inleiding tot het avond programma. 20.15 (S) Erwartung. mono drama op muziek van Schoenberg. 20.50 (S) Bacchanten, hoorspel. 21.55 (S) Ra dio Filharmonisch Orkest: moderne mu ziek. 22.20 (S) Essay, programma waarin over kunst wordt doorgepraat. 22.45 Ra diojournaal. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws. 23.20 Radiojournaal. 23.25 (S) Jazz Spectrum. 23 55-24.00 Nws. 0 De VARA vertoont de eerste af levering van een achtdelige Zweed se serie Julia en haar nachtpapa. Ned. 1/19.25 0 In twee blokken geeft Achter het Nieuws feiten en commentaren over: Angola (onder meer door een interview met de heer A. Neto van de MPL. Voorts een interview met de Israëlische minister van buiten landse zaken Allon. Ned. 1/20.20 en 22.20 0 Het programma van De ombuds man van (VARA) gaat over ondui delijkheden en onzekerheden bij huurverhogingen en de taak van de arbeidsbureau's bij werkbemidde- ling. Ned. 1/20.20 en 22.20 0 Na het tweede deel van de docu mentaire over Armeniërs in Iran (21.50), wordt Vroomheid in hout en steen getoond in de kerk van Schermerhorn. Ned. 2/22.40 0 In Globaal wordt de aandacht gericht op: het tulpenfestival in Katwijk, de visserijproblemen en duizend jaar Rijnsdorp. Hilv. 1/13.30 0 De AVRO laat de opnamen ho ren die 4 januari in het Scheve- nlngsc Circustheater zijn gemaakt van Erwartung, een monodrama van Marie Pappenheim op muziek van Arnold Schönberg. Hilv. 2/20.15 0 Het kwartet Jan Huydts en The Dutch Swing College Band treden op in de Boerenhofstede te Laren. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie draalt tussen de middag: bo ter, klaas en prijzen en het spel more, die klopt daar. 14.03 Pop-Kontakt. 16.03 De Hltmeesters. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Poster, de geschiedenis van de popmu ziek. 20.02 Ferry Maat's soul top tien. 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Blues. 22.02 (S) De Hugo van Gelderenehow. 1.02 De Nachtwacht. EO: 5.00 (S) Old time reli gion: Bluegrass gospel muzlc. 5.30 (S) Matlnata: muziek voor de vroege och tend. NEDERLAND I NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Horen zienjswijgen: serie 19.25 Julia en haar nachtpapa. 20.00 Journaal 20.20 Achter het nieuws 20.35 Duiken...politie, tv-serie 21.25 De Ombudsman 21.50 Daar komen de schutters 22.20 Achter het nieuws 22.55 Journaal NOS 23.00 WK ijshockey München NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school (8) NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Van nature, natuurserie 20.00 Journaal 20.21 The Eddy go round Show 21.10 Mini-Voetbal-Show 21.50 Zingen in de nacht, rep. 22.40 Vroomheid In hout en steen, mlnidok. 22.55 Journaal Cliff Richard is vanavond tc gast bij Eddie Becker. Horizontaal: 1. wijnsoort, 4. grond soort, 7. voertuig, 8. leger, 10. maanstand, 12. paard, 14. bloeiwlj- ze, 15. insekteneter, 16. te koop (afk.), 18. scheik. element, 19. bij bels figuur, 22. boek met kaarten, 24. vrucht, 25. ruw. 26. innig, 28. voorvoegsel, 30. scheik. element, 31. lof, 33. danspartij. 35. priem. 37. pers. voornaamw., 38. zangvogel, 40. deel van de bijbel. 41. rood in de wapenkunde, 42. hetzelfde. Verticaal: 1. voor, 2. rondhout, 3, baan voor balspel, 4. afgelegen. 5. water in Friesland, 6. nieuw, 7. zangstuk, 9. dof. 11. spoel. 13. wild dief, 15. zangwijs, 17. etui, 18. op tocht, 20. soort bijl. 21. gevangenis. 22. antiquities (afk.), 23. onheil aanbrengende godin, 25. levens lucht, 27. overschot, 29. dwaas, 32. eikenschors, 33. waterblaasje, 34. steensoort, 36. duikereend, 38. pers. voornaamw., 39. lord (afk.). Oplossing van gisteren: I. b, 2. ark, 3. leest, 4. genegen, 5. meridiaan, 6. breedvoerig, 7. man doline, 8. snoever, 9. baret, 10. nis, II. g. (ADVERTENTIE) 1 2 3 4 5 6 1 r 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 23 2! Hf2 23 ÏU •IS Hrb 27 28 ■me 30 31 J2 33 34 35 36 3/ 38 39 40 M »2 1\ Als lippen schraal zijn, trekken, pijn doen, zijn ze toe aan Labcllo, de stick die verzacht en beschermt. Zomer win ter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4