Bobby Fischer krijgt van FIDE nog uitstel Maertens houdt leiderspositie op overtuigende wijze in handen Overwinning Rusland Cees Varkevisser wint van Bergsma Eden Boys in de fout Nieuwe aanpak volleybalselectie Hoop op schaaktweekamp toch door iedereen opgegeven Goethals overlegt met Anderlecht Wiersma loopt punt verder uit Lubanski stopt met voetbal Turkije in Kiev naar 3-0 nederlaag gespeeld TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 APRIL 1975 SPORT PS11-RH13 Van onze sportredactie AMSTERDAM Bobby Fischer heeft van de FIDE vierentwintig uur uitstel gekregen om duidelijk te maken of hij wel of niet bereid is de tweekamp om de wereldtitel schaken tegen de Rus Anatoli Karpov te spelen. Volgens het schema had het antwoord van Fischer gistermorgen om acht uur op het FIDE bureau in Amsterdam moeten zijn. Dat was echter niet het geval. De FIDE besloot daar op Fischer een etmaal uitstel te verlenen omdat het mogelijk was dat het telegram nog onderweg was naar Amsterdam. Is hedenmorgen om acht uur nog niets van Fischer vernomen, dan vervalt zijn wereldtitel definitief aan Karpov. Een vreemde gang van zaken ei genlijk. Gistermorgen om elf uur was de pers opgetrommeld voor een conferentie waarop definitief uit sluitsel zou worden gegeven. En hoewel de FIDE toe*i al besloten had Fischer een etmaal uitstel te geven en er dus weinig meer kon worden aangekondigd ging de pers conferentie gewoon door. Dat had dan als voornaamste reden dat de Canadese vice-voorzitter van de FI DE, J. Prentice, gisteren naar New York diende te vertrékken voor een vergadering van de Verenigde Na ties. Toch uitstel voor Fischer, was na tuurlijk op zich wel een verrassen de mededeling. Sommige mensen concludeerden hieruit dat de FIDE nog een sprankje hoop heeft dat Fischer iets van zich zal laten ho ren. Concrete aanwijzingen daar voor zijn echter niet te vinden. De mensen die zich de afgelopen we ken naar Passedena hebben gege ven om daar met de Amerikaanse schaker te spreken, kwamen allen met de mededeling terug dat de 32- jarige Amerikaan niet van plan leek zijn standpunt te herzien. Professor Euwe zelf liet tijdens de persconferentie opnieuw horen ei genlijk geen geloof meer te hebben in een mogelijke tweekamp Fi- scher-Karpov. 'Ik ben er nu zeker van dat de match van de baan is. Ik heb van Fischers vrienden ge hoord dat hij niet. wil spelen'. Euwe meende dat de temperamentvolle (de Nederlandse schaakgrootmees ter Jan Hein Donner meent dat hij gek is) Fischer blijkbaar de tijdsli miet genegeerd had. Maar de FIDE had besloten hem nog een dag res pijt te geven, voor het geval hij toch een telegram had gestuurd dat mogelijk te laat was gearriveerd. Als er vandaag geen bericht is, zo zei Euwe verder, dan zal Karpov om acht uur vandaag de nieuwe we reldkampioen zijn. Het uitstel dat Fischer heeft gekre gen, wordt Euwe van de Russische zijde kwalijk genomen. Niet dat professor Euwe zich daar zorgen over maakt.. Hij weigert- op het ogenblik elk persoonlijk kontakt met de Russische schaakbond om dat Euwe verbolgen is over de 'gro ve beledigingen' van de zijde van Batursinski en Rodinov na de con gressen van Nice en Bergen. Ook de laatste dagen is er nog kritiek gekomen. Zolang deze heren zitting zullen hebben in het bestuur varr de Russische schaakbond, zal, Euwe het contact met hen overlaten aan FIDE-secretaresse-generaal Ineke Bakker. Op de persconferentie gistermorgen was Nikolai Ryndin aanwezig, als afgevaardigde van de Russische schaakbond. Hij vertelde dat de zaak nu gesloten is. !Karpov wil spelen. Hij zou het liefst wereld kampioen willen worden door tegen Fischer te spelen, maar Karpov zal de titel niet weigeren als deze hem toekomt omdat Fischer niet komt opdagen'. Als Karpov zo wereld kampioen wordt, behoeft hij zijn titel eerst in 1978 te verdedigen. Edmond Edmondson, directeur van de Amerikaanse Schaakbond en de laatste jaren dikwijls spreekbuis voor Fischer, verklaarde gisteren in New York nog eens, dat hij ver wachtte dat Fischer de door de FIDE gestelde tijdlimiet niet zou aanhouden. 'Ik hoop dat ik het mis heb', zei Edmondson. 'maar ik ver wacht het wel'. Edmondson zei verder dat hij vori ge week voor het laatst kontakt heeft gehad met Fischer. De afgelo pen dagen heeft hij ook geen be richt meer gehad van de schaker. Fischer zelf is ook voor de Ameri kaanse pers niet te benaderen. Het huis in Passedena waar hij omge ven wordt door leden van een reli gieuze sekte is telefonisch «liet be reikbaar. Journalisten die gisteren probeerden met hem in contact te komen kregen van een vrouw te horen dat hij niet thuis was. De verblijfplaats van Fischer is het in Calif ornië gelegen Passedena is lang geheim geweest, tot een plaat- BRUSSEL De Belgische bondscoach Raymond Goed hals is kandidaat nummer één voor de plaats van trai ner van het Belgische Ander lecht. Goethals, die tot het einde van het seizoen nog bij de Belgische Voetbalbond on der kontrakt staat, zal deze week trachten een afrondend gesprek te hebben met de lei ding van Anderlecht waar de ex-keuzeheer van het Bel gisch elftal, Constant Van- denstock, nog steeds een hoofdrol speelt. Mochten Goethals en Ander lecht niet tot overeenstem ming komen, dan staat de Nederlandse bondscoach Ge orge Knobel als nummer twee op de verlanglijst. Knobel is met de KNVB niet tot over eenstemming gekomen over een mogelijk éénjarig kon trakt waarna Knobel de zaak nog eens geheel opnieuw zou gaan bekijken. Professor Euwe leest het FIDE- communique voor. selijke journaliste ontdekte. het bij toeval 'Merckx naar eerste plaats in Catalaanse Week WAREMME (Belga) Met een voorsprong van 20 seconden op zijn landgenoot Michel Pollen- tier begint Freddy Maertens vandaag aan de vijfde en laat ste etappe van de Ronde van België. De jonge Belg, die de op volger moet worden van heerser Eddy Merckx, consolideerde in de vierde rit van Soignies naar Waremme (Zinnik-Borgworm) óver 203 kilometer zijn positie aan de top van het klassement op overtuigende wijze. Maertens leek geen hinder te on dervinden van zijn, dinsdag bij een valpartij opgelopen, schaafwonden en blessures. Derde in het klasse ment is Frans Verbeeek (op 27 seconden), vierde de Noor Knudsen (op een halve minuut) en vijfde Jan Raas. die tot dusver op Maer tens 39 seconden is achtergeraakt. De langste etappe van de profronde van België leverde een overwinning op voor Charles Rouxel. De Frans man ging te Hanzinelle (op 65 ki lometer) in de aanval en kreeg enkele minuten later gezelschap van de Italiaan Marcello Bergamo. Het duo slaagde erin de 138 kilo meter lange ontsnapping tot een goed einde te brengen, hoewel aan de finish van de maximaal bereikte voorsprong van vijf minuten nog slechts enkele seconden over wa ren. Rouxel won de sprint. Berga mo beweerde door de Fransman te zijn gehinderd, maar zijn protest werd door de wedstrijdleiding afge wezen. Eddy Merckx leider in Catalonië De rit van gisteren bracht enkele aanzienlijke afscheidingen in het peloton teweeg. Een twintigtal ren ners gaf er, vooral door de slechte weersomstandigheden (regen, sneeuw en koude wind) zelfs in het geheel de brui aan. Met name de Nederlandse rijen werden ernstig gedund. Schuiten, De Waal, Koken, Schepers, Van Katwijk en Den Her tog verdwenen in de bezemwagen, evenals de Italiaan Battag-lan, de Westduitser Thurau, de Fransman Jean-Pierre Danguillaume (de win naar van dinsdag) en de Belg Le- man. - Cees Priem, die dinsdag ook be trokken was bij de valpartij, hield keurig stand en klom zelfs een plaats in het algemeen klassement. Hij is nu zevende. Vierde etappe: 1. Rouxel (Fra) 203 km In 5 uur 27 minuten 26 seconden (met bon. 5.27.16), 2. Bergamo (Ita) zt (met bon. 5.27.21), 3. Plntens (Bel) op 7 sec, 4. Jullanl (Ita) zt, 5. Van Roosbroeck (Bel) zt, 6. Wezemael (Bel) zt, 7. Karstens (Ned) zt. 8. Verstraeten (Bel) op 15 sec. 9. De Geest (bel) zt. 10. Smit (Ned) zt, 11. Maertens (Bel) op 53 sec, 12. Vander- slagmolen (bel) zt, 13. Verbeeek (bel) zt, 14. Osler (Ita) zt. 15. Priem (Ned) zt, 16. Raas (Ned) zt. 20. Van den Hoek (Ned) zt. 26. Tabak (Ned) zt. 28. Prinsen (Ned) op 8-08, 34. Huizebosch (Ned) zt, 44. Krekels (Ned) op 15.46. 48. Kamper (Ned) zt. Opgegeven hebben onder meer de Neder landers De Waal, Schuiten, Koken, Sche pers, Van Katwijk en Fedor den Hertog. Algemeen klassement: 1. Martens (Bel) 18 uur 40 min 38 sec. 2. Pollentler (Bel) op 20 sec. 3. Verbeeek (Bel) op 27 sec. 4. Knudsen (Noo) op 30 sec. 5. Raas (Ned) op 39 sec. 6. Swerts (Bel) op 45 sec. 7. Priem (Ned) bp 57 sec. 8. Osier (Ita) op 1.30, 9. Karstens (Ned) op 1.34. 10. De Geest (Bel) op 1.40, 11. Van Roosbroeck (Bel) op 1.43, 12. Wezemael (Bel) op 1.47. 13 De Witte (Bel) op 2.23, 14. Jean Louis Danguillaume (Fra op 2.33, 15. Van den Hoek (Ned) op 2.36, 17. Smit (Ned) op 2.49. 19. Tabak (Ned op 5.23, 35. Huizebosch (Ned op 18.21, 40. Prin sen (Ned) op 22.17, 41. Kamper (Ned) op 29.52, 43. Krekels (Ned) op 30.17. CATALAANSE WEEK Eddy Merckx is leider geworden in de Catalaanse Week. Nadat hij zich in het eerste gedeelte van de derde etappe (119 kilometer van Organa naar Gironella) voorbij had laten sprinten door zijn landgenoot Rik van Linden, gebruikte hij de daarop volgende tijdrit om een gat te slaan tussen zichzelf en de concurrentie, die voordien op dezelfde tijd had ge staan. D? 25 kilometer van Caerras naar Nuestra legde Merckx af in 41 minuten en 53 seconden, negentien seconden minder dan de Spanjaard Luis Ocana, die tweede werd. In het eerste gedeelte van de etap pe bleef het peloton gewoontege trouw bij' elkaar. Ook het beklim men van de Col (5e Clara van de tweede categorie, die door de Span jaard Abllleira het eerst werd be dwongen, bracht daarin geen ver andering. De leden van de ploeg van Merckx hiedlen de zaak tot kort voor het einde gesloten om hun kop man Bruyère aan de leiding van het klassement te houden. Toen pakte Merckx enige meters, maar voor de streep werd hij alweer gepasseerd door winnaar Van Linden. PAARDENSPORT De Nederlander Jan Wagenaar staat na de eerste dag van de wedstrijdenreeks om het we reldkampioenschap voor beroepspi keurs op de achtste plaats. In het Albion Park van Brisbane werden vier races gelopen. De volgende wedstrij den zijn in Sydney (4 april), Mel bourne (5 april), de Nleuwzeelandse plaatsen Dunedin (7 april), Chrlst- church (9 april) en Auckland (12 april). Jan Wagenaar rijdt het toer nooi onder zeer moeilijke omstandig heden. Hij verloor onlangs een pink en heeft zijn hand nog steeds in een dik verband. De stand Is: 1. Kelth Addison (Aus) 34 punten. 2. Peter Wolfenden (NZ1) 26. 3. Shell yGou- draeu (Can) 24. BOKSEN Een Joegoslavische vrachtwagenchauffeur heeft Muham mad All uitgedaagd om te worste len. Ilija Cetnlk (35) heeft genoeg van de opschepperijen van de wereld kampioen boksen in het zwaarge wicht, meldt het blad 'Vecernje No- vosti'. De krachtig gebouwde autobe stuurder (1.98 m. 120 kg) wordt geci teerd: "Ik zou mijn mond wel hebben gehouden als Ali niet gezegd had dat hij met zijn blote handen vrlje-stijl- worstelaars aan kon. Ik weet zeker dat lk sterker ben en ik wil het elk moment tegen hem opnemen.' De hobby van de heer Cetnlk ls kogelsto ten met zware rotsblokken. SKI In het Italiaanse Pordenone heeft de Zwitserse Marle-Therese Na- dig de reuzenslalom gewonnen. Deze telt mee voor het klassement om de Europese beker. die op 12 en 13 april zal deelnemen aan de zeslandenwed- strijd is als volgt samengestel: da mes: Enith Brigltha (Het IJ), Wbda Mazereeuw (Zwepho), Paula van: Eijk (HPC), Ada Pors (VZC VI), Atle Ra- dersma (DSZ), José Damen (KNZB Yolanda Aggenbach (Zeemacht-Noord- kop, Linda Faber (VZC Ritmeester), Lla Molenaar (Joop Stotijn Yvonne van Heijst (VZV VI). Heren: Henk Elzerman, Ruud Beele, Hans Elzerman en Eddy de Wit (alle ZIAN Vitesse), Robin en Ronald Woutering (Zee macht Noordkop), Fred Eefting (Vechtstreek). René van der Kuil (SZC), André in 'tVeld (ZPA). en Frans van de Konijnenburg (Morgen stond). De andere deelnemende lan den zijn: West-Dultsland, Groot-Brit- tannië, Italië, Zweden en de Sowjet- Unie. BOKSEN Mate Parlov, de Olympi sche bokskampioen in het halfzwaar- gewlcht, die vorig Jaar ook de eerste Triëst woont, een contract. Na Ivan Prebeg, de oud-Europese kampioen in het halfzwaargewicht. ls Parlov de tweede Joegoslavische bokser die toes temming heeft gekregen om prof te worden. Van onze sportredactie AMSTERDAM Tijdens een door ASVU georganiseerd zaalvoetbaltoernooi in het studentencomplex Uilenstede in Amstelveen is het gisteravond tot enkele incidenten gekomen. De wedstrijd tussen Eden Boys en RKAVIC werd gestaakt bij de stand 04 toen oud-international Co Prins een speler van RKAVIC neersloeg nadat deze kwaad was geworden omdat Prins hem onderuit had gehaald. Eerder al had Sjaak Swart bij een te harde charge een RKAVIC-speler zodanig geraakt dat deze een gebroken neus opliep. Het team van Eden Boys is samengesteld uit oud-Ajacieden en staat onder leiding van ex-Ajax- fysiotherapeut Salo Muller. AMSTERDAM De strijd om de nationale damtitel verloopt alleszins gunstig voor Harm Wiersma, die in de zesde ronde door een zege op Hermelink en een remise van Goudt tegen Germain een punt verder kon uitlopen. De verrassing van deze ziting was de onverwachte nederlaag van Bergsma tegen Varkevisser. Wiersma behaalde zijn overwinning door een opening in de Roozen- burg-spelkarakteristiek die hij liet overgaan in de partie-Bonnard. De Friese crack wist waaraan hij was begonnen en speelde de partij feil loos af. Na zijn knappe zege op Goudt ln de vorige ronde wist De Ruiter nu De Jong te overwinnen, hoewel deze in het vier-om-vier eindspel nog wel remise had kunnen bereiken. In deze slotfase won De Ruiter op een leuke manier. Hierdoor kwam d e man uit Deventer op een tweede plaats naast Goudt die tegen Ger main de punten had moeten delen. Een knap herstel van De Ruiter. Bergsma viel terug naar de vierde plaats door een niet verwachte ne derlaag tegen Varkevisser die weer eens goed op dreef was. Zeer goed positioneel spelend bracht hij Bergsma zijn eerste nederlaag toe. Schotanus kwam hem daar gezel schap houden door winst op Van der Sluis die een bar slechte ope ning speelde. De bondssecretaris liet zich deze kans niet ontglippen en gaf de Amsterdammer geen kans om zijn slechte positie te renoveren. Bij de junioren heeft de Friese jeugdkampioen Jannus van der Wal zijn eerste punt moeten afstaan. Hiervoor zorgde de zestienjarige Toine Brouwers uit Roosendaal. De voorsprong van Van der Wal be draagt nu twee punten op Rob Schippers uit Maasbracht. Vrijdag WARSCHAU De Poolse voetbal ler Wlodzimierz Lubanski zal aan het eind van dit seizoen (juni) stoppen met voetbal. Lubanski, die door een knieblessure twee jaar niet heeft kunnen spelen, maar on langs zijn rentree maakte bij zijn club Gornik Zabrze gaf als verkla ring voor zijn besluit dat hij niet verwacht zijn oude vorm ooit nog terug te krijgen. Lubanski die nog steeds last heeft van zijn knieblessure, denkt aan het eind van het seizoen een trai nerscursus te gaan volgen. CEES VARKEVISSER verrassing wordt de strijd voortgezet met de zevende ronde. Zesde ronde: Wlersma-Hermellnk 2-0, Schotanus-Van der Sluis 2-0, Germaln- Goudt 1-1, Drost-Clerc 1-1, De Jong-De Ruiter 0-2, Bergsma-Varkevlsser 0-2. Stand: l. Wiersma 11 punten, 2. Goudt en De Ruiter 8, 4. Bergsma en Schotanus 7. 6. Drost en Clerc 6. 8. Hermelink en Varkevisser 5. 10. Van der Sluis 4. 11. Germain 3, 12. De Jong 2. Junioren, zesde ronde: Van Leeuwen-Van Aalten 2-0. P. van Harten-Slnnema 2-0. Brouwers-Van der Wal 1-1, Boulonols- Voorspuy 0-2. Van der Borst-Schlppers 0- 2. B. van Harten-Hofstee 0-2. Stand: 1. Van der Wal 11 punten. 2. Schippers 9. 3. P. van. Harten. Hofstee, Brouwers en Van Leeuwen, allen 7. VOLLEYBAL Het Nederlandse da mesteam heeft ook de tweede oefen wedstrijd tegen Frankrijk gewonnen. Evenals maandag ln Cuyk werd het in Malden een zege met 32. De setstanden waren 15-12, 9-15, 11-15. 15-4 en 15-9. Het verrassende ln de Nederlandse formatie was dat de ver scheidene debutantes zich uitstekend aanpasten. Vooral het spel van Elly Over mocht er zijn. De Nederlandse dames vertrekken vrijdag naar Tur kije. waar van 6 tot en met 12 april het toernooi om de Lentebeker (Wes teuropees kampioenschap) wordt ge speeld. KIEV Onder de nieuwe trainer Valeri Labonowski heeft het voetbalelftal van de Sowjet-Unie met 3-0 van Turkije gewonnen. De wedstrijd, die gisteren in Kiev werd gespeeld, telt mee voor groep zes van de voorronden in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen. NeVoBo gaat Krysiks beleid wat bijsturen Door deze overwinning klom de ploeg van de Sowjet-Unie, die zijn eerste wedstrijd tegen Ierland met 03 had verloren, een plaats ten koste van Zwitserland dat nu met nul punten onderaan staat. Het Russische team, dat voor het grootste deel uit spelers van Dyna mo Kiev bestaat, nam in de 25e minuut door een schot van Dynamo Kiev-speler Kolotow de leiding. De zelfde speler mocht in de 10e mi nuut na rust een strafschop nemen wat 20 betekende. Zijn clubgenoot Blochin bepaalde een kwartier voor het einde de eindstand op 30. De stand in groep 6 fs nu als volgt: Ierland Turkije Rusland Zwitserland 4—1 3—5 3—3 1—2 Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM De Nederlandse Volleybal Bond gaat het roer om gooien bij het selek-teren van spe lers voor het nationale herenteam. Aanleiding daartoe is het teleur stellende resultaat dat behaald werd tijdens het laatste Spring Cup-toernooi, dat vorige week in Frankrijk plaatsvond: een negende plaats. NeVoBo-voorzitter Piet de Bruin daarover: 'Dat was een duidelijke teleurstelling voor ons. Met de sec tie technische zaken zijn we het eens, dat er een andere procedure moet komen. De weg naar het natio nale team moet voor iedereen meer open gesteld worden. Natuur lijk zullen we moeten verjongen, maar dat moet niet te absurd wor den. We kunnen niet ineens zeven jonge spelers erin gooien en de volgende week er weer vier vanaf voeren en daarna weer zes andere jonge spelers nemen.' 'Natuurlijk gaan we nu niet in het wilde weg werken. Er moet redelijk met de spelers die in aanmerking willen komen en kunnen komen bekeken moeten worden welke trai- jaingsmogelijkheden er opgebracht kunnen worden. Het moet niet gaan worden: daar heb je de trai ningstijden, kun jp dan mag je mee, kan je niet dan val je af Daar schieten we niets mee op, aldus De Bruin. 'Uitgangspunt voor ons zal zijn een» team dat in staat is zich te kwalifi ceren voor de Europese kampioen schappen die medio oktober in Joe goslavië plaatsvinden. Dat betekent dat we bij de kwalificatiewedstrij den die in mei in het Noordbra bantse Uden plaatsvinden eerste moeten worden vóór Spanje en Finland.' De koerswijziging houdt in, dat bondscoach Ben Krysik niet meer de vrije hand heeft in het samen stellen van het nationale team. 'We gaan die hand een beetje sturen', aldus de NeVoBo-voorzitter. Overi gens wordt aan dé kundigheid van de Pool geen moment getwijfeld. De bezwaren richten zich alleen maar tegen zijn zware trainings programma's. De LBokkeer-spelers Frank Con- standse en Loek Willemstein ver telden na afloop van de zaterdag door hen verloren halve bekerwed strijd tegen de VC Tilburg: 'We hebben geen enkel bezwaar tegen de heer Krysik. Men moet echter rekening houden met de persoonlij ke omstandigheden van de spelers. De meeste hebben een baan en zijn zich maatschappelijk aan het vesti gen. Dat betekent dat er altijd wat tijd moet zijn voor nog wat studie. Bovendien heb je vaak een gezin. Het is voor de meesten al moeilijk twee of drie keer per week te trai nen en dan nog een competitie wedstrijd te spelen. Je kunt van die mensen niet verwachten dat ze dan nog eens elke week een heel week einde in een trainingskamp gaan met alle lichamelijke gevolgen van dien. Kijk, als het in redelijke zin een keer per veertien dagen ge beurt. wel dan willen we allemaal wel en dan vinden we het ook niet erg in de eindfase van de voorbe reiding iets extra te doen.' KOOS HAMER OOSTENRIJK Oostenrijk en Hongarije hebben gis teren voor groep twee van het toer nooi om het Europees kampioen schap voor landenteams tegen elkaar gespeeld. De strijd in het Prater sta dion van Wenen waar 70.000 toe schouwers aanwezig waren, eindigde gelijk: 00. Door dit gelijke spel heeft Oosten rijk de leiding in groep twee geno men. De strijd in Wenen was zeer aantrekkelijk. Er werd in een hoog tempo gespeeld, terwijl ook technisch het geheel de moeite waard was. Oos tenrijk had veelal het initiatief maar slaagde er niet in een bres te slaan in de goed georganiseerde Hongaarse verdediging. Van de aanval van de Hongaren ging weinig gevaar uit. Stand in groep twee: Oostenrijk 3 2 1 0 42 5 Wales 3 2 0 1 8—2 4 Hongarije 3 111 44 3 Luxemburg 3 0 0 3 311 0 GRIEKENLAND In Nicosia heeft Griekenland giste ren een vriendschappelijke wed strijd tegen Cyprus met 2-1 gewon nen. Het was de eerste internatio nale voetl alwedstrijd op Cyprus sinds de Turkse invasie van afgelo pen zomer. Griekenland nam in de zevende minuut de leiding door een kopbal van Kritikopoulos. Maar een kwar tier later was het al weer gelijk toen Tessos een strafschop benutte, toegekend na hands van Nickolau. In jle 35ste minuut werd de eind stand al bereikt toen Anastassiasdis een strafschop benutte. De tweede strafschop was toegekend nadat Theodoru de Griek Paridis onderuit had gehaald. ITALIË Het Italiaanse elftal won gisteren •in Rome zonder veel moeite met 10-0 van Amerika. Het duel had dikwijls meer weg van een komisch toneelstuk dan van een wedstrijd. Italië bleek veel te sterk voor de Amerikanen. Binnen een half uur was het al 5-0. In de tweede helft waren er nogal wat wijzigingen in het Italiaanse elftal aangebracht, maar ook deze combinatie bleek goed genoeg voor vijf treffers. De doel punten kwamen van Rocca (2). Cordova, Chinaglia (2), Grazia- ni (3) en Savoldi (2). De Amerikanen maken een veer tiendaagse toernee door Europa. Eerder werd met 7-0 van Polen verloren. FRANKRIJK De Pool Robert Gadocha is het nieuwe idool van Nantes geworden na een zeer geslaagd debuut bij deze Franse club. Gadocha debu teerde dinsdagavond in de wed strijd tegen Nice. Het heeft de be- stuurderen van Nantes enkele extra trips naar Polen gekost voor de international kon worden gecon tracteerd. Gadocha is 29 jaar, en volgens de Poolse regels moet een speler minstens 30 Jaar zijn om naar het buitenland te mogen ver trekken als voetballer. Het was zo bleek nu, wel degelijk alle moeite waard. Nantes won met 31 van Nice en Gadocha maakte twee doelpunten. Hij opendede score in de 43ste minuut en maakte er twee minten voor het einde met een hard afstandsschot 31 van. De uitslagen van de voor de Franse competitie gespeelde wedstrijden: St Etlenne-Rennes 30. MarselllerTroyes 2 1, Nlmes-Bast'a 33. Nantes-Lyon 31. Strassbourg-Nlce 21, Sochaux-Metz 1 1. Bordeaux -Lenz, 20. Monaco-Paris Saint Germain 30. Angers-Red Star 5 2. Stand na 32 speeldagen: Saltn Etlenne 47. Marseille 44. Bastla en Nlmes 38. Reims 37, Nantes. Lyon. Monaco Lens en Strassbourg 36. Bordeaux 35, LUle 34. Paris ST Germain 32. Rennes. Troyes en Metz 31, Nice 30. Sochaux 28, Red Star 26, Angers 24. ENGELAND Ipswich Town, loerend op de be faamde en zo begeerde dubbel (kampioenschap en beker) is dins dag op de ranglijst voorbij ge streefd - door Derby County, dat juist op tijd een fantieke eindsprint ingezet lijkt te heben en de lei ding nam. De toppositie (gedeeld met Everton), lijkt bij het gedrang aan de kop van de ranglijst echter dubieus. Derby beëindigde dinsdag een naar Nederlandse begrippen ongekend zwaar programma. In vier dagen werden drie wedstrijden afgewerkt, die bovendien alle in winst werden omgezet. Na in het paasweekeinde twee keer tot vijf doelpunten te zijn gekomen werd dinsdagavond de produktie tot twee beperkt, ge noeg evenwel voor de winst van 2 1 tegen Manchester City. Bruce Ri- och werd de held van Derby, want hij zorgde (in de 45e en 53e mi nuut) voor de beide doelpnten. Tegen het einde van de ontmoeting wist Colin Bell pas tegen te scoren. Ook Ipswich moest de condititeslag in vier dagen afwerken. De ploeg bezit echter over een bijna onuit puttelijk arsenaal jeugdig talent, dat zowel kwantitatief als kwalita tief voor voldoende aanvulling zorgt. Ipswich verspeelde maandag een punt tegen Chelsea (00) en won nu van Birmingham City met 32. Bij de bookmakers Is Ipswich, ondanks de krachttoer van Derby, nog favoriet met zes tegen vier. De uitslagen van de voor de Engelse competitie gespeelde wedstrijden: Carlis le ünlted-Burnley 42, Derby County- Manchester Clten 21, Ipswich Town-Bur- mlngham City 3—2. Leicester City-West Ham United 3—0. Sheffield United 1—1. Stand aan de kop: Everton 3746. Derby M14- delsbrough 3713 Sheffield United 37— 41. Burnley 3841L Leeds United 3740. Manchester City 3840. De uitslagen van de voor de Duitse competitie gespeelde wedstrijden: Fortu- na Düsseldorf -Eintracht Frankfurt 22. Hertha BSC-Elntracht Braunschweig 3 1. Vfl Bochum-Tennis Borussla BerlQ 0 0. VfB Stuttgart-Schalke '94 31. Rot Welss Essen-FC Kalserslautern 31. FC Köln-Wuppertaler SV 40. Kickers Of fenbach-Werder Bremen 5—1. DUITSLAND Ook na de 26e speeldag in de Duit se Bundesliga mag Borussia Mönchengladbach zich nog lijst aanvoerder noemen. Hertha BSC liep door een 31 overwinning op Eintracht Braunsweig twee punten in op de koploper, maar dat kon nomdat Borussia zijn wedstrijd te gen Bayern München door zware sneeuwval zag afgekeurd. Voor de rest is er aan de kop niets veran derd. Nummer drie Kickers Offenbach bleef goed volgen door het op de derde plaats van onder staande Werder Bremen met 51 te klop pen na een ruststand van 31. FC Köln, dat zich met 33 punten ook nog steeds titelkandidaat mag noe men, versloeg het onderaanstaande Wuppertaler SV, dat tot nu toe slechts 8 punten heeft verzameld, met 40. Voor de aftrap werd Wolfgang Overath gehuldigd voor zijn 350e wedstrijd in de Bundesli ga. Door het niet spelen van Hambur ger SV kon Eintracht Frankfurt een plaats stijgen en bezet nu door het gelijke spel van 22 tegen Fortuna Dösseldorf de vijfde plaats. Hamburger SV heeft evenveel pun ten als Eintracht maar een slechter doelgemiddelde. Schalke'04 kan zich na de 31 nederlaag tegen Stutt gart wel als uitgeschakeld beschou wen voor de titel. Verrassend was het ene punt dat het laag geklas seerde Tennis Borussia Berlin pakte uit tegen Bochum (00). Stand: 35, Herl 2533. FC Köln 26—33, Eintracht Frank furt 2531, Hamburger SV 25—31, Schalke '91 26—29. Vfl Bochum 25—28. Fortuna Düsseldorf 26—27. Eintracht Braunschweig 2527. Bayern München 25—24. Rot Welss Essen 20—24. MSV Duisburg 25—22, FC Kalserslautern 26 22, VfB Stuttgart 2518. Werder Bremen 2617. Tennis Borussia Berlijn 2614, Wuppertaler SV 258.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13