Geen antwoord Fischer Karpov wereldkampioen Elke maand de f500.000,- in de Staatsloterij Wiersma alleen aan de leiding Franse plannen beoefening van sport op Oostduitse wijze m jm Eerste kampioen van profbasketbal Verwachting na laatste gesprek met Amerikaan Maertens behoudt leiding En de kwart-miljoen en zo'n 20 keer de ton. Daarom dus zelfbediening vandaag. Kinderen al vroeg in bepaalde richting stuwen Atletico: geen derde wedstrijd Teams durven niet naar Israël KROUW/KWARTET WOENSDAG 2 APRIL 1975 SPORT PS8/RH11 (ADVERTENTIE) fi Van onze sportredactie AMSTERDAM Helemaal voor honderd procent zeker is het natuurlijk nog niet, maar het ziet er naar uit dat de Rus Ana toli Karpov de wereldtitel scha ken krijgt, zonder daarvoor een finale-tweekamp te spelen. Bob by Fischer, de grillige Ameri kaan die sinds 1972 wereld kampioen is, moest voor heden morgen negen uur, aan het bu reau van de Internationale Schaak Federatie (FIDE) in Amsterdam, laten weten of hij bereid was de tweekamp tegen Karpov te spelen. Uit de laatste berichten bleek echter dat Fi scher niet van plan was nog aktie te ondernemen. Als Fischer inderdaad niets laat horen wordt hij van zijn wereldtitel vervallen verklaard. Een zaak waar mee Edmond Edmondson gisteren nadrukkeüjk rekening hield. Ed mondson heeft zoals al eerder, ook tijdens het onlangs in Bergen (NH) gehouden buitengewone congres van de FIDE, de zaak van Bobby Fischer verdedigd. Hij heeft de afgelopen dagen ook nog contact gehad met Fischer die zijn dagen op het ogen blik in de volstrekte afzondering in Passadena (Californië) slijt. Edmondson kwam daar vandaan ZINNIK (Belga, ANP) On danks een val in de laatste kilo meter van de vierde etappe van de Ronde van België is Freddy Maertens leider gebleven van het algemeen klassement. Hoe wel de toestand van de jonge Belg zich aanvankelijk minder prettig liet aanzien hij raak te even bewusteloos en moest met een hevig bloedend gezicht naar een ziekenhuis worden ge bracht zal hij vandaag vrij wel zeker starten voor de vijfde etappe. Maertens liep lichte kneuzingen op aan de linkerelleboog en -schouder. Ook Cees Priem hoorde bij de 'ge vallenen' in de kop van het pelo ton. Hij heeft een bloeduitstorting aan de linkerknie en een rugbles sure, maar ook de Nederlander start volgens ploegleider Piet Liebregts vandaag. Reglementair kreeg zowel Maertens als Priem de tijd van het peloton toegewezen. De vijfde rit leverde een zege op voor de Jean-Pierre Danquillaume. De Fransman sprong twintig kilo- mete# voor de finish in Zinnik weg uit de grote groep en slaagde erin alleen aan de meet te komen met een voorsprong van acht seconden. De sprint van het peloton leverde een zege op voor Theo Smit. Hij werd gevolgd voor Gerben Karstens en Jan Raas. De vierde etappe over 195 kilometer (van Oostende naar Zinnik) had een weinig opwindend verloop. Kort na de start probeerde Roy Schuiten, die wanhopig zoekt naar de grote vorm. te ontsnappen, doch reeds na twaalf kilometer werd hij weer 'ingerekend'. De belangrijkste vlucht kwam na 134 kilometer op naam van Willy Teirlinck (Bel), diens landgenoot Roger Verschaeve en de Italiaan Parecchini. De grootste voorsprong die het drietal haalde was 55 seconden. Na de onvermijdelijke hergroepering pro beerde Fedor den Hertog het nog even. maar pas Danquillaume kreeg de zegen van het peloton. Steeds omkijkend, als geloofde hij zelf niet aan het welslagen van zijn demar rage, legde de Fransman de laatste kilometers af. Bij de val in het peloton, op 950 meter van de finish (juist binnen de limiet van een kilometer, een voor Maertens uiterst gelukkige omstandigheid) waren ongeveer twintig renners betrokken. Nie mand liep ernstige verwondingen op. £n 'd® algemene rangschikking heeft Freddy Maertens een voor sprong van 20 seconden op zijn landgenoot Pollentier en van 27 seconden op Frans Verbeeck. ook een Belg. Beste Nederlander is de rappe Jan Raas. die vijfde is op 39 seconden. Vierde etapDer l. Jean-Plerre Dangulllau- SJUnH ,195 ,n 4 uur 39 minuten 25 2dc.n'"?0et ^n. ;1 39.15). 2. Theo Smit (Ned) 4.39.33 (met bon. 4.39.28), 3. Ger- ,Karften.s (Ned.) z.t., 4. Jan Raas (Ned) z.t., 5. Frans Verbeeck (Bel) z.t., 6. Luclen Zelck (Bel) z.t.. 7. Marcello Os- Ier (Ita) z.t.. 8. Willy Teirlinck (Bel) z.t. 9 Mare Demeyer (Bel) z.t.. 10. Schepmans (Bel) z.t.. 18. Huizebosch (Ned), 22 Prin sen (Ned). 24. De Waal (Ned). 29. Sche pers (Ned). 35. Koeken (Ned). 49. Schui ten (Ned). 54 Tabak (Ned). 61. Van den Hoek (Ned). 66. Krekels (Ned). 68. Kam per (Ned). 81 Van Katwijk (Ned). 82. Priem (Ned). 83. Den Hertog (Ned). Algemeen klassement: 1. Maertens (Bel) 13 uur 12 minuten 19 seconden. 2. Pollen- tier (Bel) op 20 sec. 3. Verbeeck (Bel) op 2 7sec.. 4. Krtudseri (Noo) op 30 sec.. 5. Raas (Ned) op 39 sec.. 6. Swerts (Bel) od 45 sec.. 7. Gljsemans (Bel) op 45 sec.. 8 Priem (Ned) op 57 sec.. 9. Demever (Bel) op 1 16. 10. Osler (Ita) op 1.30. 12. De Waal (Ned) op 2.03. 14. Karstens (Ned) op 2.12. 22. Van den Hoek (Ned) op 2.36. 24. Van Katwijk (Ned) op 2.39. 26 Smit (Ned) op 2.49. 28. Tabak (Ned) op 3.19. 31. Huizebosch (Ned) op 3.28. 45. Schui ten (Ned) op 13.58. 47. Kamper (Ned) od 14.14. 51. Krekels (Ne-lj op 14.39. 60. Prin sen (Ned) op 15.02, 66. Den Hertog (Ned) on 16.46. 67. Schepers (Ned) op 16.04, 68. Koeken (Ned) op 16.04. Professor Euwe (rechts) en Bobby Fischer in de woelige dagen voor de vorige tweekamp, tegen de Rus Spasski. rhet weinig opwekkende berichten voor de FIDE. Volgens Edmondson voelt de 32-jarige Fischer er niets voor om volgens de in Bergen aan genomen regels tegen Karpov te spelen. Edmondson: 'Het is jammer voor de schaaksport, voor Fischer en voor Karpov.' Hij zei te ver wachten dat met Ingang van van daag de schaaksport een nieuwe maar wel 'papieren' kampioen zal kennen: Anatoli Karpov. Edmond son: 'Ik heb zelfs het gevoel dat Fischer helemaal niets van zich zal laten horen.' Professor Max Euwe. voorzitter van de FIDE, sprak gisteren nog een kleine hoop uit dat hij iets van Bobby Fischer zou horen. 'Ik ga er niet op speculeren dèt ik nog iets van hem zal horen. Maar ik hoop toch dat hij binnen de gestelde tijd bericht zal sturen, zelfs al zou daarin alleen een weigering staan. Als hij zich niet houdt aan de tijdlimiet dan zal hij zijn titel kwijtraken aan Karpov omdat hij niet is opgekomen.' Professor Euwe bevestigde dat hij een telegram had ontvangen van Karpov waarin stond dat hij bereid was de tweekamp te spelen 'onder de aangenomen voorwaarden en re gels.' Karpov refereerde daarmee aan het buitengewone FIDE-con- gres waarop de regels voor de twee kamp nog eens werden vastgesteld. Dat congres was bijeen geroepen naar aanleiding van Fischers drei gement dat hij niet van plan was de tweekamp te spelen volgens de. op een eerder te Nice gehouden congres aangenomen regels. De voorzitter van de FIDE heeft overigens geen kontakt' meer opge nomen met de Russische schaak bond, om de problemen rond de match nog eens door te nemen. 'Ik vermijd contact met die mensen. Ze hebben mij zo scherp bekriti seerd dat ik niet eens meer met ze wil praten', aldus Euwe. De laatste aanval op Euwe en de FIDE dateert van eind vorige week. In het blad Sovjetski Sport gaf Joeri Averbach zijn commentaar op het congres in Bergen. 'Door toe te geven aan de eisen van Fischer (een onbepaald aantal partijen in plaats van 36. red.) heeft de FIDE zich laten kennen als besluiteloos, inconsequent en onstandvastig. Zou de FIDE bovendien nog aan de tweede eis van Fischer (de uitdager wint de tweekamp als hij tien par tijen heeft gewonnen tegen de ti telhouder acht, red.) tegemoet zijn gekonlen, dan had de organisatie zijn bestaan op het spel gezet.' Averbach, die een van de vertegen woordigers van de Russische schaakbond was in Bergen, herin nerde er aan dat Fischer zelfs "na dat aan een van zijn eisen tege moet was gekomen nog niet bereid was de. tweekamp te spelen. Aver bach voegde eraan toe dat de meeste grote schaaklanden, zoals de Oosteuropese landen, Duitsland, Engeland. Frankrijk en Zweden het standpunt van de Sowjet-Unie had den gesteund in de 'affaire- Fischer'. Naar de mening van Averbach had een aantal van de kleinere landen tegen de besluiten van de vergade ring van Nice in 1974 gestemd, om te kunnen blijven profiteren van de groeiende belangstelling voor het schaken. Averbach: 'De strijd tussen Fischer en Spasski heeft het schaken over de gehele wereld een enorme stimulans gegeven. Een aantal landen zou kunnen menen dat die prikkel weer volledig verlo ren gaat als er niet opnieuw een tweekamp om de wereldtitel komt. In Bergen is de bijzondere vergade ring van de FIDE een keer op zijn eigen besluiten teruggekomen, maar het congres durfde het niet nog eens te doen. Het winstpunt is echter dat er door de genomen beslissingen ten minste een stand punt is bepaald dat een einde heeft gemaakt aan het heen en weer gepraat.' De tweekamp om de wereldtitel schaken had de deelnemers een zeer fors prijzengeld opgeleverd. Om maar zeker te zijn van de tweekamp kwam Manilla (Philip- pijnen) over de brug met een prij zengeld van in totaal bijna dertien miljoen gulden. Karpov wilde liever toch niet in Manilla spelen, maar heeft zich daarbij, zo blijkt uit zijn bereidheidsverklaring voor de twee kamp. later toch neergelegd. Zoals hij ook tegemoet kwam aan Fi schers els zoals die door het FIDE- congres werd genomen. Fischer weigert uiteindelijk te spe len omdat niet voor de volle hon derd procent tegemoet ls gekomen aan zijn wensen. Dat zou wel eens kunnen betekenen dat een eventu ele terugkeer van Fischer In de toekomst zeer moeilijk ls geworden. Getuige ook de woorden van Ed mondson: 'Ik denk dat Fischer kalm van het doek ls verdwenen.' Dc reden is gelukkig eenvoudig. Ans, het koffiemeisje, speelde in dc Staatsloterij. En won een prijs.En is daar om vandaag 'n dagje winkelen. Dat kan u ook gebeuren. Tenslotte zijn in de Staatsloterij gemiddeld 4 op de 10 loten prijs. Da's 'n kans van gemiddeld 1 op 2Va op een van die honderdduizenden prijzen. De loten kunt u kopen bij een van de plaatselijke loterij- kantoren. De adressen staan in de beroepen gids. Een heel lot kost f 25,- en een „vijfje" f 5,-. Zo'n vijfje geeft recht op een 5e deel van een gewonnen prijs. Met elk lot speelt u maar liefst drie trekkingen mee. De trekkingen vinden plaats halverwege de maand op. woensdag, de maandag daarna en twee dagen later wéér op woensdag. De uitslagen komen op de t.v. en in de kranten. De trekkingcp zijn openbaar: Rolzaal, Binnenhof 8, Den Haag om 18.00 uur. Alle prijzen worden na dc derde trekking uitbetaald. Wanneer kunt u loten kopen? maandag van de maand en duurt anderhalve week. In juli wordt geen loterij gehouden. Hoe gaat het per postgiro? Als u een postgiro-rekening hebt, kunt u hele loten per giro bestellen. Dan maakt u zoveel maal f 25,- over als u loten hebben wilt. Wanneer uw overschrijving vóór 't eind van deze maand binnen is, speelt u de volgende maand al mee. Een paar dagen voor de eerste trekking krijgt u dan uw lotnummer(s) thuisgestuurd. Noteer het gironummer: 5151 tn.v. Collecteur Directie Staatsloterij, Den Haag. U künt de Staatsloterij ook machtigen voor automatische afschrijving (11 keer per jaar of 6 keer per jaar). Incassomachtigingen kunt u telefonisch aanvragen: 070 - 653955. De per giro gewonnen prijzen worden na de derde trekking automatisch op uw rekening gestort. U kunt ook bij de meeste verkoop kantoren loten per bank of giro bestellen. Dc verkoop begint elke eerste Alle informatie: 070 - 653955. BOKSEN Erblto Salavarrla (Phlllp- pijnen) is ln Toyama wereldkampioen boksen in het vlleggewicht (WBA- versie) geworden. De uitdager ver sloeg de Japanse titelhouder Susumu Hanagata op punten. De 6.000 toe schouwers weigerden na afloop van de partij het sportpaleis van Toyama te verlaten omdat zij het niet eens waren met dc beslissing. Tijdens het fsvecht werd Salavarrla tweemaal of- iclee} gewaarschuwd wegens te laag slaan. WIELRENNEN De Fransman Ray mond Martin heeft de 39e editie van de wegkoers PariJs-VImoutlers gewon nen. HIJ legde de 237 kilometer af ln 5 uur, 28 minuten en 25 sec. Tweede werd zijn landgenoot Hauvleus In dezelfde tijd. Eernard Thevenet. even eens een Fransman legde beslag op de derde plaats met een achterstand van 25 sec. Guy Santy won de sprint van een groep van vier man. die binnen kwam op 2.56 minuten van de win naar. VOLLEYBAL Het Nederlandse da mes-volleybalteam heeft ln Cuyk ge wonnen van Frankrijk met 32. De setstanden waren 1315. 157, 152, 15—17 en 15—5. AMSTERDAM In de vijfde ronde in het toernooi om het natio naal damkampioenschap heeft Harm Wiersma alleen de leiding genomen. Zelf won hij van Douwe de Jong in een goede aanvals- partij, terwijl Jeroen Goudt zonder mankeren door Jan de Ruiter naar de nederlaag werd gespeeld. Door deze resultaten kwam Wiersma met twee punten voorsprong alleen aan de leiding en kreeg Goudt gezelschap van Bergsma, die Germain klopte. Van een verslaggever PARIJS De opkomst van Oost- Duitsland als toonaangevende sportnatie is in vele westerse lan den altijd met de nodige achter docht bekeken. Vooral ook omdat er slechts weinig werd prijsgege ven, deden nogal wat indianen verhalen de ronde. Maar nu Oost- Duitsland zich bij de toplanden heeft geschaard, is de openheid ook aanzienlijk groter geworden. Al is de achterdocht gebleven, omdat er uit Oost-Duitsland vrij wel nooit echt nieuws, maar meestal oud nieuws wordt prijsge geven. Uit de verzamelde infor matie kan echter langzamerhand wel een beeld worden gevormd van de selectie- en opleidingspro cedure in de DDR. Daar is zij het dikwijls summier gebruik van gemaakt. Frankrijk echter, lijkt nu het land te zijn geworden waar op grote schaal gebruik gaat worden gemaakt van de DDR- methode. Op korte termijn komen 1n het Franse parlement voorstellen ter sprake om een soort 'kampioenen- fabriek' te stichten, vrij naar Oostduits voorbeeld. De Fransen zijn duidelijk ontevreden met de plaats die hun sportlieden inter nationaal innemen. Er zijn al wel eerder plannen ontwikkeld om de jeugd vroeger naar de sportzalen en velden te trekken, maar die plannen zijn nooit zo vérgaand geweest als de thans ter discussie staande objecten. Duidelijk is dat meer gelden naar de sport dienen te vloeien dan tot nu toe het geval is geweest. De plannen van minister van sportzaken Pierre Mazeaud spre ken om te beginnen vooral over de financiële kant van de zaak. Mazeaud stelt voor de bezoekers van alle sportevenementen te vra gen één franc meer te betalen boven de toegangsprijs, terwijl ook een gedeelte van de ontvang sten uit televisierechten in een speciale pot terecht dient te ko men. Op die manier wil minister Mazeaud dat de nieuwe plannen ook geheel door de sport zelf gefi nancierd zullen worden. De pot zal beheerd worden door het CNOSF (Frans Nationaal Olym pisch en Sport Comité). Met de opbrengst kunnen dan op scholen nieuwe initiatieven wor den ontplooid om de jeugd, spor tief gezien, op te vangen. Juist op die scholen hebben vorige minis ters van sportzaken zich al eerder gericht. Zo zijn drie uren licha melijke opvoeding per week ver plicht gesteld. Maar bij gebrek aan voldoende faciliteiten is die regeling op veel scholen al danig ln het gedrang gekomen. De beoefening van sport zal vol gens de nieuwe plannen ook niet zo vrijblijvend meer zijn. Minister Mazeaud stelt voor van ieder kind een kaart bij te houden waarop de sportieve vooruitgang wordt geregistreerd. Mazeaud wil dat zo'n kaart vanaf het elfde jaar wordt bijgehouden. Als het aan het CNOSF ligt wordt die leeftijd echter verder verlaagd tot vijf jaar. Op deze manier kunnen dan de talentvolle kinderen er snel yJtgepikt worden en kan de stroom gekanaliseerd worden in de richting van 'sport-universitei- fên' waar vijftig procent van de hbscliikbare uren zal worden be steed aan sportbeoefening. Mazeaud wil ook dat kinderen die niet verder wensen te studeren maar toch sportief zeer getalen teerd zijn van hun werkgever vrij zullen krijgen voor training. Die uren zullen door de werkgever Ü^n niet doorbetaald worden, maar in de voorstellen staat ook dat de betrokken sportlieden in dat geval belastingtechnische voordelen zullen krijgen. Om de lichamelijke opvoeding op de scholen naar een hoger niveau te tillen heeft dc minister, ge dwongen door het gebrek aan ac commodaties, ook voorgesteld de scholen in de gelegenheid te stel len deze uren bij plaatselijke sportclubs door te brengen. Het gebrek aan accommodaties is voor de Franse minister van sportza ken wei een van de grootste strui kelblokken. Sinds jaren wordt op dit punt in Frankrijk getracht om een ach terstand weg te werken. Trots heeft Mazeaud al verteld, dat vo rig jaar iedere dag één sportzaal gereed kwapi, en Iedere twee da gen een zwembad werd afge bouwd. Frankrijk had echter zo een grote achterstand dat de thans bestaande accommodaties nog onvoldoende zijn om de plan nen voor de volle honderd pro cent te doen slagen. Geen plannen echter zonder kri tiek. Die is in Frankrijk dan ook al losgebarsten. Op het punt van de nieuwe accommodaties' bijvoor beeld. Het blijkt dat die sportza len en zwembaden inderdaad voornamelijk zijn gebouwd voor de beoefening van sport in club- en wedstrijdverband. Het gevolg is dat de zalen en baden dikwijls een hele dag leeg staan, omdat ze niet toegankelijk zijn voor het gewone publiek. En thans ook nog niet voor bijvoorbeeld in de na bijheid gelegen scholen met de dikwijls onvoldoende sportuitrus- ting. De financiële kant van de zaak heeft ook al veel weerstanden op geroepen. Mazeaud wil zijn geld dus zien te krijgen via de toe schouwers bij sportevenementen. Logisch dat de sporten die nu dc meeste toeschouwers trekken daarin een aanslag zien op hun portemonnee. De rugbybond en de voetbalbond hebben al laten we ten een averechtse uitwerking te vrezen. Door de verhoging van de toegangsprijs vrezen zij een te rugloop van de belangstelling, waardodr zij zelf in gevaar ko men. Daarnaast zijn de voetbal sport en rugbysport in Frankrijk dan wel populair, echt rijk kan men de betrokken clubs met enkele uitzonderingen dan ook niet noemen. De Franse voetbalbond heeft ook al laten weten dat er veel eenvou diger methodes zijn om geld te krijgen. Daarbij kwam hij weer met het oude, doch steeds afgewe zen plan. om een nationale voet balpool in het leven te roepen. In Frankrijk is gokken officieel niet toegestaan. Wel mag er gewed worden tijdens de paardenraces maar dat gebeurt onder overheids toezicht, terwijl de regering ook een deel van de ontvangsten voor zich opeist. Het systeem om kinderen op de scholen via een kaartsysteem min of meer tot een intensievere be oefening van een bepaalde sport te dwingen heeft weerstanden op geroepen. ook al begrijpen die critici dat het hier om de eer van Frankrijk gaat en er dus wel iets door de vingers gezien mag wor den. En hun argument dat de prestaties op school nadelig zou den worden beïnvloed door dc uitgebreide beoefening van sport, wordt tegengesproken door rap porten waaruit blijkt dat op de scholen waar de sport al een zeer ruime aandacht krijgt, het aantal geslaagden bij de eindexamens gemiddeld hoger ligt dan op an dere scholen. Wiersma had ln een aanvallende stijl een gunstig eindspel verkregen tegen De Jong, die misschien nog remise had kunnen bereiken vla een heel moeilijke variant. Even eens zeer aanvallend speelde De Ruiter tegen Goudt, die in het eindspel geen enkele remisemoge lijkheid meer bezat. Een fraaie overwinning van De Ruiter. Bergsma en Germain verkeerden in hevige tijdnood, toen beiden een doorbraak naar de damlijn bereik ten. Het resterende eindspel bevat te schijfwinst voor Bergsma die knap spelend de prijs voor zich opeiste. Bijzonder teleurgesteld moet Frank Drost zijn geweest toen hij in een kundige aanvalspartij de winststel ling had bereikt en toen jammer lijk een eenvoudige combinatie overzag, waardoor hij nog verloor. De Friese jeugdkampioen Jannus ANDORRA De Fransman Jac ques Fusslen heeft de tweede etap pe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De etappe voerde over 191 km van Valls naar Andorra. In de eindsprint versloeg Fussien het peloton van 69 renners. Zijn tijd was 6 uur, 22 minuten en 48 secon den. De Belg Jos Bruljère behield de leiding van het algemeen klasse ment. van der Wal gaat rechtstreeks op de nationale jeugdtltel af. Met zijn spectaculaire spel boekte hij zijn vijfde overwinning en wel op de sterke Zwolse jeugddammer Peter van Harten. Teleurstellend zijn de verrichtingen van titelhouder Cor Hofstee. Vijfde ronde: Van der SluisVarkevlsser 1—1. GermainBergsma 0—2. Drost Schotanus 02. De JongWiersma 0—2. ClercHermelink 11, GoudtDe Ruiter 0—2. Stand: 1. Wiersma 9 punten, 2. Goudt en Bergsma 7, 4. De Ruiter 6, 5. Drost, Clerc. Hermelink en Schotanus 5, 9. Van der Slulls 4. 10. Vnrkevleser 3. 11. De Jong en Germain 2. MADRID Atletico Madrid, dat op 10 april in de strijd om de wereld beker voor clubs voor de tweede maal aantreedt tegen het Argen tijnse Independiente zal. als er dan geen beslissing valt, weigeren een derde wedstrijd te spelen, zo heeft de voorzitter van Independiente. Oscar Sobral, verklaard. Atletico. dat de eerste wedstrijd met 0-1 verloor, wil dat als na de officiële speeltijd de stand gelijk is, na de gebruikelijke verlenging van tweemaal een kwartier een beslis sing door strafschoppen. TEL AVTV De eerste Europese profbasketbalcompetitie heeft een merkwaardige kampioen gekregen. Het Israëlische team Sabra's heeft zichzelf tot winnaar uitgeroepen nadat de teams uit België en Zwit serland geweigerd hadden de uit wedstrijd in Israel 'te spelen. Lea gue-president Bob Hecht, die ook eigenaar is van de Sabra's, heeft dit weekeinde de eindstand van de competitie bekend gemaakt. Hij vertelde in Tel Avlv, dat de teams uit België en Zwitserland niet in Israel wilden spelen omdat in Eu ropa geruchten de ronde doen dat er ieder moment een nieuwe oorlog in het Midden-Oosten kan uitbre ken. De Lions uit België en de Alpines uit Zwitserland kondigden eind vorige week aan dat zij om veiligheidsre denen niet naar Israel zouden ver trekken. Belde teams hebben overi gens eerder dit jaar wel In Israel gespeeld. De andere deelnemende ploegen Ln de eerste profleague zijn de Iberia Superstars uit Spanje en de Eagles uit West Duitsland. Alle spelers en coaches van de vijf deelnemende ploegen zijn Amerikanen. De Sabra's gingen de slotfase van de competitie ln met een grote voorsprong op de andere teams. Daarbij kwamen nu nog de extra punten in verband met het niet opkomen van de twee laatste te genstanders. Bob Hecht, een rijke zakenman uit Houston (VS), wilde niet verder ingaan op de overlevingskansen van het profbasketbal ln Europa. Wel zei Hecht dat er Intensieve kontakten waren met Frankrijk en Skandinavlë om volgend Jaar ook met ploegen uit die landen aan de competitie deel te nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11