Regering-Thieu verder klem Ontvangst Vijftig gezinnen geëvacueerd na brand Den Haag PSV op eerste plaats !n deze krant Zware gevechten in Vietnam Als een pan soep - zie pag. 6 Uw kleine advertentie met Nieuwe Haaöse Courant en met Nieuwe Leidse Courant Keukenhof weer trekpleister Kleuter (3) schiet net pistool Dp z'n moeder W erkti j d verkorting Zogezegd Soms zon Veel branden in Haagse slooppanden Man op straat doodgestoken Man bekent vriendin te hebben beschoten Drie gewonden na rit van 'spookauto' Jongen bekent brandstichting Man verdrinkt in Haagse singel Welkomstvoordeel. hoort bij u. Trouw 33e JAARGANG NO. 9485 DINSDAG 1 APRIL 1975 vandaag voor 11 uur opgegeven, wordt morgen geplaatst en kan dezelfde dag al resultaat hebben. UITGAVE TROUW/KWARTET B.V. HOOFDREDACTEUR J. TAMMINGA DIRECTEUR ING. O. POSTMA NIEUWE ZIJDS VOORBURGWAL 276-280, AMSTERDAM POSTBUS 859 TELEFOON 020-220383' ABONNEMENT 13,00 PER MAAND 39,00 PER KWARTAAL 154,00 PER JAAR POSTGIRO 91133 BANK N.M.B. REKENINGNUMMER 69.74.64.148 GEMEENTE GIRO X 260 LOSSE VERKOOPPRIJS 0,50 De Keukenhof was, zoals gewoonlijk, een van de grote trekpleisters tijdens het Paas weekeinde. Hoewel de belangstelling veel minder groot was dan tijdens de Paasdagen van het afgelopen jaar, bleef onze nationale bloemententoonstelling met 75.000 bezoe kers onze nationale 'topper', gevolgd door Madurodam. Voor een verslag van de Paasdrukte zie pagina 3. /an een onzer verslaggevers DEN HAAG Een 3-jarig Haags ongetje heeft zondagmiddag zijn noeder met een pistool in de buik ;eschoten. De peuter, Remond, had iet vuurwapen uit de handtas van i'n moeder genomen. Toen de 'rouw, de 23-jarige M. C. O., zag lat haar zoontje het pistool op ïaar richtte, riep zij 'niet doen', vaarna echter toch een schot viel. De toestand van de vrouw, die kort ia het ongeluk geopereerd is. werd :isteravond 'goed' genoemd. De 'rouw heeft, verklaard het vuurwa- >en sinds enige tijd in bezit te lebben, omdat zij zich door een nan bedreigd voelt. fENLO De plaatwerkindustrie Hermes' in Venray heeft wegens :ebrek aan orders voor 59 van haar 5 werknemers een werktijdverkor- irig van 50 pocent aangevraagd. Iet is volgens het bedrijf de bedoe- ing. de werktijdverkorting op 7 pril te laten ingaan voor een perl- de van zes weken. ,Ik geloof niet dat we nu voor een iituatie staan, die woede van ons erlangt. Zij zal alleen diegenen voedend maken die in de woede hel. inige middel zien om hun gevoelen* e verlichten. Maar wij behoren niet. bt diegenen Anwar Sadat, president van Egypte, na de mislukte on derhandelingen over een nieuw troepenscheidingsak koord in de Sinai. Zonnige perioden, inaar ook plaatselijk een bui. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige wind tussen west en noord. Maximum-temperaturen circa 7 graden Celsius. MORGEN EN OVERMORGEN: enkele buien, ook perioden met zon en weinig verandering in temperatuur. Morgen zon op: 06.14 onder: 19.14 maan op: 01.39 onder: 09.56 Sisaren duurder Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Vijftig gezinnen in de dichtsbevolkte Haagse wijk, het Transvaalkwartier, hebben zaterdagmiddag in allerijl hun woningen moeten verlaten omdat een brandende kerk dreigde in te storten. Met name een deel van de toren leverde ernstig gevaar op voor nabijgelegen huizen. Pas in de loop van de avond wisten de Haagse brandweer en personeelsleden van een kraanverhuur bedrijf de top van de toren omlaag te halen. De commandant van de Haagse brandweer, de heer A. C. Gilljamse, heeft na afloop van het karwei zijn ernstige verontrusting uitgesproken over het grote aantal branden in slooppanden, waarmee Den Haag de laatste tijd geconfronteerd wordt. Al eerder was de kerk, de maandenlang leegstaande gerefor meerde Nieuwe Zuiderkerk aan de Reitzstraat, doelwit geweest van brandstichters. Kort na het uitbreken van de brand was zaterdag niet alleen in stortingsgevaar ontstaan, maar dreigde het vuur ook over te slaan naar aangrenzende woningen. De Haagse brandweer moest de helft van al haar materieel inzetten om de brand te bestrijden. De laatste kerkmuur, die gevaar zou kunnen opleveren, werd in de paasnacht afgebroken. Met de nablussings- werkzaamheden is de brandweer de hele nacht bezig geweest. een slooppand beseffen niet wat ze teweeg kunnen brengen. Bij de ont ruiming van de huizen bleek dat enkele bewoners dermate slecht ter been waren, dat ze weggedragen moesten worden'. De brandweercommandant wees er op, dat snelle afbraak van panden, die voor de sloop bestemd worden, zeer gewenst is. Hij zei echter te beseffen, dat spoedige sloop van leegstaande gebouwen vaak niet mogelijk is in verband met nieuw- bouwplannen, die heel wat voeten in de aarde hebben. 'Zanger zijn is geen eenvou dig vak. Je moet er heel veel voor opofferen als je van het zingen je beroep maakt, voor al in je privé-leven. Er zijn wel eens momenten, dat ik denk: waaraan ben je eigen lijk begonnen'. Dit vertelde Marco Bakker aan Fred Lam- mers tijdens een gesprek dat u aantreft op pagina 6. Geen paniek De evacuatie, niet lang na het uitbreken van de brand, heeft niet tot paniek geleid. Politie en brand weer spraken van een 'rustig verlo pen ontruiming'. Van het tweetal inderhaast ingerichte opvangcen tra werd geen gebruik gemaakt, om dat de geëvacueerden bij familie en kennissen tijdelijk onderdak kon den krijgen. De brand, die ook enkele tientallen politiemensen op de been bracht om afzettingen aan te brengen en het verkeer in goede banen te lei den, werd door de Haagse brand weercommandant als 'zeer kwalijk' bestempeld. 'De mensen die brand stichten m Van een verslaggever LEEUWARDEN De 37-jarige metselaar Anne Boonstra uit Leeu warden is zondagavond op straat doodgestoken door een nog onbe kende man. De dader was gister avond nog spoorloos. Op de hoek van de Linneausstraat en de Matthijsenstraat werd de heer Boonstra met een mes boven het hart gestoken. Nadat hij nog ongeveer twintig meter gelopen had, viel hij op straat en bloedde dood. Mevrouw Boonstra verbleef die dag in Amsterdam Het slachtoffer was zondag naar een feestje geweest, samen met een paar andere mannen. Toen ze in een auto naar huis reden, raakten ze op een zebrapad bijna een over stekende voetganger. Boonstra stapte uit de auto en liep op deze man af, die hem even later ln de hartstreek stak met een mes. Van een verslaggever STEIN De 46-jarige L. C. G. uit Stein heeft gisteren bekend dat hij in de nacht van 29 op 30 maart. met een revolver enige schoten op zijn 30-jarige huisvriendin heeft gelost. Gedurende het nachtelijk uur kreeg het tweetal in de slaapkamer ruzie waarbij de 46-jarige L. C. G. het wapen greep en enige schoten los te. De vrouw werd door een van de kogels getroffen in de arm. De ko gel werd operatief verwijderd in het ziekenhuis in Geleen. Slechte verhouding was de oorzaak van de ruzie. Het wapen is in de kelder van de flatwoning teruggevonden. Binnenland Marco Bakker niet alleen operazanger 6 Buitenland Toch nog kans in Sinai? 5 Sowjets lief voor Portugal 5 Kerk Leger des Heils-bootsman naar Bangladesj Nieuwe Friese bijbel in 1976 Feuilleton ItTV-programma's Strips Weer Familieberichten Familieberichten PHNOEM PENH/SAIGON (AP, AFP, Reuter, UPI) Troepen van de voorlopige revolutionaire regering (VRR) en van Noord-Vietnam stonden gisteren klaar om de weinige nog overgebleven steunpunten van de regering in Saigon in te nemen. Zaterdag viel Da Nang, de op één na grootste stad van het land. In het aangrenzende Cambod ja bereidde president Lon Nol zijn vertrek voor een 'officieel buitenlands bezoek' voor. Volgens waarnemers verlaat de president het land echter om onderhandelingen met de troepen van de Rode Khmer, die het overgrote deel van Cambodja in han den hebben, mogelijk te maken. Het militaire hoofdkwartier in Sai gon meldde gisteren zware gevech ten binnen tien kilometer van de snel leegstromende stad Qiu Nhon ongeveer 270 kilometer van Da Nang. Het Russische persbureau Tass meldde gisteravond dat de stad inmiddels gevallen zou zijn.- Van een verslaggever ROTTERDAM Bij een zeer merk waardig ongeluk zijn zondagmor gen in Rotterdam drie personen gewond geraakt. Op een kruising botste de auto van een 22-jarige Haagse vrouw tegen een bus, waar bij 4e bestuurster het bewustzijn verloor. De auto bleef doorrijden en een poging van een 30-jarige Fransman, die naast de bestuurster zat. om de wagen onder controle te krijgen, mislukte. De 'spookauto' reed enkele hon derden meters door en botste op de kruising Heemraadsingel-Beukels- dijk tegen een andere wagen. Nadat een andere inzittende van de spook auto, een meisje, dat achterin zat, ook nog geprobeerd had de wagen tot stilstand te brengen, botste hij tenslotte tegen een verkeerszull. Van een verslaggever ROERMOND De politie van Roermond heeft een 18-jarige jon geman uit Roermond aangehouden die bekend heeft op 16 februari jl. de goederenloods van Van Gend en Loos in brand te hebben gestoken. De schade bedroeg toen meer dan 3 miljoen gulden. Hij heeft de brand gesticht, uit wraak omdat hij geen goederen naar zijn gading vond en om zijn sporen uit te wissen. De jongeman, G.S., werd eerste paas dag op heterdaad betrapt bij een inbraak in een garagebedrijf. Bij latere verhoren bekende hij on der meer een inbraak bij van Gend en Loos. enkele jaren geleden. DEN HAAG In de nacht van zaterdag op zondag is in zijn woon plaats verdronken de 23-jarige Ha genaar H. T. M. van Maanen. De man werd op de morgen van eerste paasdag door de politie gevonden ln het water van de Zoutkeetsingel. Hij was het laatste gezien zaterdag nacht om twee uur, toen hij een bar in Den Haag ln beschonken toestand verliet. De politie denkt niet aan een misdrijf. De 13-jarige Leo van Roekei uit het Gelderse Opheusden is zaterdag om het leven gekomen toen hij met een crossauto ln zijn woonplaats over de kop sloeg. Zijn 16-jarig vriendje, dat naast hem in de auto zat. werd licht gewond. AMSTERDAM Het dub belprogramma dat dit week einde werd afgewerkt, heeft PSV alleen op kop gebracht. Van de drie topploegen in de eredivisie slaagden de Eind- hovenaren er alleen in de volle buit binnen te halen, door overwinningen op Roda JC: 2-0 thuis en 4-0 uit. Koploper Feyenoord kwam niet zo ver. Na een 30 overwinning bij FC Amsterdam, begon de Rotterdamse formatie (in liet tweede duel weer met Wim van Hanegem) zeer gerust aan de strijd in eigen stadion. FC Am sterdam bleek echter veel gp- leerd te hebben in de tussenlig gende dag en versloeg Feyen oord verrassend met 21. Daar bij overigens ook wel geholpen door twee blunders van doelman Eddy Treijtel. Ajax dat vrijdagavond een punt bij Sparta verloor (11) won de thuiswedstrijd gisteren met 20 waardoor er weer enige hoop in De Meer is ontstaan. De strijd in de onderste regionen van de ere divisie laaide weer op. Nadat Wageningen thuis met 20 had gewonnen en in de uitwedstrijd lange tijd goede vooruitzichten op de zege had, haalde Haarlem toch nog uit om de winst te grijpen. NAC dat op eigen veld eerst van AZ'67 verloor, won tot ieders verrassing de uitwedstrijd door een achterstand in de slot fase helemaal weg te werken. Eddy Merckx vestigde zaterdag alle aandacht van de wielerlief- hebbers op zich door een fraaie overwinning in de enige Neder landse profklassieker. Van de concurrenten kon alleen zijn kroonprins Freddy Maertcns nog lang volgen, maar een kilometer voor de finish leek Maertcns bij een demarrage van Merckx ge woon stil te staan. Alles over deze en andere evene menten op de sportpagina's. Van der Kuylen ziet hoe doelman Geilman een knieval voor hem maakt. De Roda-sluitpost werd dit. weekeinde zes keer verslagen. Nog eens 160 km zuldèlijk langs de steeds kleiner wordende kuststrook die nog in handen is van de rege ringstroepen komen alarmerende berichten uit Nha Trang dat even eens wordt bedreigd door de snel oprukkende WR-troepen. In Sai gon arriverende reizigers zeggen dat militairen van de regerings strijdkrachten ln Nha Trang aan het muiten en plunderen zijn ge slagen. Pogingen om honderdduizenden in Da Nang gestrande vluchtelingen te evacueren kwamen vrijwel tot stil stand doordat de troepen van de voorlopige revolutionaire regering de schepen onder vuur namen die door onder meer de Verenigde Sta ten naar de Zuldvietnamese kust stuurden om de vluchtelingen op te halen. Voor de kust De schepen bleven daarna voor de kust kruisen. Zaterdagavond verliet nog een laatste Boeing 727 Da Nang, letterlijk volgestampt met vluchtelingen. 'Slechts de sterksten de snelsten en de gemeensten kon den een plaatsje krijgen', aldus een Journalist. Er stierven mensen bij hun pogingen aan boord te komen terwijl anderen stierven door een val van honderden meters omd at zij probe erden zich aan het lan dingsgestel vast te klampen, zie verder pag. 5. Met alles wat h(j heeft kunnen meenemen op ztfn rug vlucht deze huilende Vietnamees met ztfn gezin uit het centrale hoogland, dat nu onder beheer staat van de voorlopige revolutionaire regering van Vietnam (VRR) Het centraal antennesysteem is in vele plaatsen van ons land nog niet wat het zou moeten zijn. De krant komt dan vaak duidelijker over. Zeker deze krant. Voor alle duidelijkheid: alle abonnees zijn welkom Nieuwe abonnee:- Straat: Plaats:- -Giro: Betaalt per kwartaal Opgegeven door: Naam: Adres: Plaats: k ontvang graag: Flinke flesopener. (Handig! Komt altijd van pas). Luxe telefoonklapper, ook bruikbaar als adressenlijst. De nieuwe abonnee krijgt een welkomst-voordeel. Hij betaalt (na twee weken gratis ter kennismaking de krant le hebben ontvangen) zes gulden minder voor de eerste termijn. Schrijf op de envelop: De Christelijke Pers, antwoordnummer 2792, Amsterdam. Een postzegel is niet nodig. Die betalen wij. fa, '"'O/

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 1