Kansen van Feyenoord gedaald PSV op juiste moment terug hoopt Ajax weer Na 3-0 winst in Amsterdam desillusie van nederlaag in eigen huis Twee overwinningen op Roda JC brengen Eindhovenaren op kop - TROUW/KWARTET DINSDAG 1 APRIL 1975 SPORT P9-RH11 8 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Zelfoverschatting en kardinale fouten van doelman Eddie Treytël Hebhen Feyen- oords kansen op prolongatie van de titel weer sterk doen dalen. FC Amsterdam, dat zaterdagavond door de Rotterdammers zonder al te grote problemen schaakmat werd gezet (0-3)nam gisteren voor bijna 50.000 toeschouwers wraak. De 1-2 overwinning van de Amsterdammers liet een .diep spoor van ellende achter in de catacomben van het Rotterdamse stadion. Zaterdagavond nog had de jubelstemming in het kamp van de Rotterdammers overheerst. Wat kon de ploeg met hét gemak kelijkste programma in het vooruitzicht nog gebeuren? Tweede Paasdag, het kon bijna niet anders, zou Feyenoord, met Willem van Hanegem weer terug in de basisformatie, zijn grote slagslaan. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Ajax-Sparta was gistermiddag ver in de tweede helft al lang geen boei ende wedstrijd meer, toen er plotseling toch enige warmte de kille vertoning binnen sloop. Het was in de periode, dat Ajax' vruchteloos verlangen naar eni ge gave combinaties, met als doel de 1-0 voorsprong op te schroeven, werd opgefleurd met voor Amsterdammers alleraar digste berichten uit het Feyen- oord-stadion. Van mond tot mond ging de mare dat de FC Amsterdam op weg was naar een overwinning op tabel-leider Feyenoord. Die spanning kreeg de overhand in De Meer, ondanks Ajax' tweede doelpunt, dat er dan toch ook nog kwam. Een uitstekend doelpunt trouwens, dat tweede van Jan Mul der. Arno Steffenhagen soleerae langzamerhand bekende wijze zijn voorzet leek iets te scherp, maar met en schitterend uitge voerde duik, kopte Mulder Ajax naar de 2-0 overwinning. Eerder, vijf minuten voor de rust, had Ruud Geels toch hij weer Ajax aan de leiding gebracht. Doelpunten, die gelijk de meest opwindende momenten waren uit een wedstrijd, die te vlak was om te boeien en vooral in Sparta een ploeg had, die maar zelden werke lijk gevaar kon stichten. Geen brok amusement dus en Ajax' technisch leider Hans Kraay was het daar best mee eens. Gezien zijn optimistische geluiden na afloop, was zijn zonnige humeur waar schijnlijk dan ook terug te brengen tot hetgeen stadgenoot FC Amster dam honder d kilometer zuidelijker had gepresteerd. Kraay putte er kennelijk moed uit: 'Ik heb het idee, dat we weer komen. Laat het dan niet zo'n aantrekkelijke wedstrijd zijn geweest, er is in ieder geval wel hard gewerkt'. Maar ondanks die door Kraay naar voren gebrachte ijver, school de winst van Ajax toch voornamelijk in de nederlaag van Feyenoord. Want hoe matig Ajax ook mocht voetballen, de realiteit is momen teel wel, dat de club op dit moment slechts twee punten op Feyenoord achter staat. Weliswaar drie op kop loper PSV, maar Ajax troost zich voorlopig met de gedachte, dat PSV nog naar Amsterdam komt. En met duels als FC Twente-Feyenoord en PSV-FC Amsterdam nog in het vooruitzicht, kan Ajax ondanks al les parmantig stellen, dat het nog mee-telt. En dat is meer, dan waar de Amsterdammers tot voor kort rekening mee hielden. Maar nogmaals, al die blijheid in de Meer van na de wedstrijd, kon de slechte smaak van zes kwartier niet zo opwindend voetbal, maar moeilijk wegspoelen. In de eerste helft ging het nog wel. Ajax ver schafte zich toen voldoende kansen om het op een ruime overwinning aan te sturen. Maar met name Jan Mulder en de teleurstellende René Notten vermorsten de fraaiste mo gelijkheden. Notten schoot bijzon der onnauwkeurig en treuzelde bij een uitgespeelde kans net zo lang, tot de later met en forse wenk brauw-scheur uitgevallen Luuk Bal- kestein nog op de lijn kon redden. Afgezien van de goal van Ruud Geels (knappe voorzet van de ver der toch weer niet imponerende Johnny rep), schutterde Ajax in de afwerking. Die tendens werd na rust voortgezet. Toen evenwel met het kwalijke bijverschijnsel, dat het veldspel ook nog zwak was. Willy Brokamp kwam na rust de geblesseerde Gerry Mühren vervan gen: de Limburger viel slechts op door een gigantische kans te ver prutsen en voorts vrijwel alles niet- goed te doen. Ajax dus bijna met tien man, zoals Sparta het laatste kwartier in werkelijkheid met dat aantal speelde. Salfischberger was na twintig minuten Van de Veen ai komen vervangen (knieblussure voor Van de Veen) en na rust bleef de goed draaiende Skipper met buikklachten in de cabine. Van de Munnik verving de frele Deen. Toen Balkesteln een kwartier voor tijd met zijn hoofd tegen dat van Jan Mulder botste en versuft het veld diende te verlaten, kon Sparta geen beroep meer doen op een in valler. SPARTA-AJAX 1—1 (1—1) 22. Stef fenhagen 01, 31: Michlelsen 11. Schelasrechter: Corver. Toeschouwers 11.500. SPARTA: Doesburg; Jansen, Balkesteln, Visser, Meutstege; Michlelsen, Heyerman, Van der Veen: Venneker, Van Staveren, Skipper. AJAX: Schrijvers; Suurbler (Van Dord), Dusbaba, Blankenburg, Krol; Notten. Steffenhagen. Mühren; Rep (Brokamp). Geels, Mulder. AJAX-SPARTA 2—0 (1—0) 42. Geels 1*-0, 84: Mulder 2—0. Scheidsrechter: Hoppen brouwer. Toeschouwers: 13.000. AJAX: Schrijvers; Van Dord, Blanken burg, Dusbaba. Krol; Notten Mühren (Brokamp) Steffenhagen; Rep (Van San ten), Geels, Mulder. SPARTA: Doesburg Jansen. Visser. Bal kesteln. Meutstege: Heijerman. Van der Veen (Salfischberger). Michlelsen; Skip per (Van de Munnik). Venneker. Van Staveren. Maar hoe groot was om kwart voor vier de desillusie na het Amster damse stuntwerk van Pim van de Meent en zijn volgelingen. Twee cruciale momenten beheersten de thriller Feyenoord-FC Amsterdam met doelman Treytel in een drama tische hoofdrol. In de vijfde minuut reageerde de Rotterdamse sluitpost te laat op een inzet van Nico Jan sen, die zich van zijn bewaker Ramljak had ontdaan en dertien minuten voor het einde toen Feyenoord na de gelijkmaker van Wim Jansen hard op weg was de confrontatie te zijnen gunste te beslissen, liet Treytel een simpele kopbal van Heinl Otto uit een voorzet van Theo Husers door zijn benen glippen: 12. Het ergste wat een doelman kan gebeuren. Treytel: 'Het was alle maal mijn schuld: gelukkig heeft niemand mij een verwijt gemaakt.' En trainer Wiel Coerver: 'Wat Treytel overkwam, kan iedere doel man overkomen. Alleen bij Feyen oord kan zoiets je het kampioen schap kosten' Coerver wilde echter de nederlaag niet alleen op het conto van zijn doelman schrijven. We hebben vooral in het begin veel te gemak kelijk gevoetbald. Terwijl de Am sterdammers als gekken voor elke centimeter grond vochten, liet Feyenoord het afweten. _Na rust heb ik het met Schoenmaker gepro beerd, omdat Willi Kreuz elk duel in de lucht verloor en Lex altijd wel goed is voor een goal, maar dit keer lukte het niet.' Feyenoord-FC Amsterdam heeft mede door het merkwaardige score verloop bol gestaan van spanning. Trainer Van de Meent die zijn toe vlucht had genomen tot een ver sterkt middenveld (Nico Jansen vormde soms de enige aanvaller) had met die taktiek in de roos geschoten. Heini Otto overvleugelde bij vlagen Wim van Hanegem, die er slechts zelden of nooit in slaag de een greep op het middenveld te krijgen. Maar ook Abe van der Ban, Jaap Visser en Geert Meijer ontre gelden met geraffineerd tikwerk de Rotterdamse acties in de middenzo ne. Kort nadat Nico Jansen Treytel had verrast ontstond er zelfs voor Visser een riante mogelijkheid FC Amsterdam op 02 te brengen, maar de Amsterdammer faalde ech ter. Het aangeslagen Feyenoord dat zich bijzonder langzaam herstelde, liet in de slotfase wat vuurwerk los. maar verder dan een schot van Ressel dat op de lat belandde, en een inzet van Ramljak die door Jongbloed schitterend werd gestopt, reikte de dadendrang vajn de Rot terdammers niet. Kort na de on derbreking werd het echter via Jansen, na voorbereidende acties van De Jong en Van Hanegem 11 en leek een Rotterdamse overwin ning op handen te zijn. Maar hoe kwetsbaar manifesteerde de Feyenoord-defensie zich, wan neer FC Amsterdam het initiatief nam. Meijer illustreerde dat met een venijnig schot tegen de lat. Maar ook de Rotterdammers had den de pech, dat Ressel de bal tegen het houtwerk knalde. En toen dertien minuten voor het einde Treytel de blunder vaii zijn léven beging, werd het duidelijk dat Feyenoord zich niet 'meer zou kun nen oprichten. Hoe vreemd het ook klinkt, de ba sis voor de opmerkelijke Amster damse overwinning werd zaterdag avond gelegd. Toen FC Amsterdam onder de douches vandaan kwam, wist Pim van de Meent dat alles wat hij te doen had was, de ploeg over het mentale dode punt te hel pen. Van de Meent toen: 'Als we alles nog eens goed doorpraten en er wordt gewerkt in het veld, dan zie ik ons in Rotterdam winnen. Ik weet nu zeker hoe het moet.' Bluf. grootspraak? Feit .is, dat Van de Meents equipe in Rotterdam aanzienlijk feller acteerde dan twee dagen eerder. Toen werd de neder laag veroorzaakt door de zwakte van het Amsterdamse middenveld. Daar kon Feyenoord zonder te gro te problemen iedere bal aannemen, daar ook ploeterde FC Amsterdam wat met handenvol verkeerde pas ses. Terwijl de aanval nauwelijks aan behoorlijke akties: toekwam. Jn' r Nogal wat schuld Wferd er geladen op de schouders van Nico Jansen, de spits van de Amsterdammers, die weet dat er heel'wat clubs zijn die gaarne gebruik zullen maken van zijn doordouwersaktiviteiten. Een van die clubs is Feyenoord. Van de Meent na het tweede duel: 'We hebben heel wat gesproken. En Nico kon deze keer niets verweten worden. Hij heeftUitstekend ge speeld en naar anderen gekeken. Dat geldt ook vook.dé anderen. We hebben alles zo goed, mogelijk door gesproken wa'nt er zijn meer pro lemen binnen de ploeg soms zeer persoonlijke problemen. Ik vind het groots dat we dan toch tot winst kunnen komen.' Maar zaterdag was daar nog te weinig van te merken. Met name Nico Jansen bezondigde zich nogal eens aan veel te individueel spel. Typerend beeld voor de thuiswedstrijd van FC Amsterdam tegen Feyenoord. Een haag van verdedi gers voor het doel waar in dit geval Willi Kreuz wel doorheen kan prikken en Feyenoord op 3-0 brengt. Daardoor werd niet alleen de vaart uit de aanval gehaald, F»yenoord kreeg ook de kans om zich te her groeperen en de aanval te zoeken. Grote mannen bij de Feyenoorders waren Wim en Lex Schoenmaker die op het middenveld ervoor zorg den dat de tegenstander volledig uit z'n spel raakte. Geen moment konden Van de Meents spelers voor een bescha mend klein aantal toeschouwers (12.000) hun faam waar maken. Het doelpunt waarmee Wim Jansen zijn elftal op een voorsprong zette bleek FC Amsterdam niet te kun nen inspireren. Daardoor ook zag het geen moment ernaar uit dat Feyenoord in gevaar zou kunnen komen. Alleen even na rust was er een korte opleving te zien. Maar die werd eigenlijk teniet gedaan toen Jan Everse bij een snelle counter alleen op Jongbloed af stormde en hard raak schoot: 02. Freewhe- lend bereikte Feyenoord uiteinde lijk de 30 (Willi Kreuz, terwijl de grensrechter zeer gedecideerd stond te vlaggen maar niet tot uitdruk king wilde brengen wat hij nu pre cies daarmee bedoelde) en tegelijk de dosis overmoed die het begin werd van de nederlaag in het twee de duel. FC AMSTERDAM-FEYENOORD 0—3 (O— 1) 34: Jansen 0—1. 51: Everse 0—2, 76: Kreuz 03. Scheidsrechter: Hoppenbrou wer. Toeschouwers: 12.000. FC AMSTERDAM: Jongbloed; Fllnkevleu- gel, Koopman, Husers, Bianchl, Van der Ban, Visser. Van" der Merkt, Van der Lem, Jansen, Otto. FEYENOORD-FC AMSTERDAM 1—8 (0— 1) 4: Nico Jansen 01 50: Wim Jansen 11, 79: Otto 12. Scheidsrech ter: Van der Kroft. Toeschouwers: 48.561. FEYENOORD: Truttel; RIJsbergen. Van Daele. Ramljak, Everse; Jansen. De Jong. Van Hanegem; Ressel. Kreuz (Schoenma ker) '.Kflstensen. FC AMSTERDAM: ^Jongbloed; Fllnkevleu- gel. Koopman. Husers, Bianchl: Van der Ban. Visser. Van der Merkt; Otto. Jan sen, Meijer. EREDIVISIE Het dubbele wedstrijdprogramma van het Paasweekeinde heeft geen wijzigingen gebracht aan de kop van de topscorers- lijst. Zowel Ruud Geels (Ajax) als Willy van der Kuylen (PSV scoorden leder een keer zoda/t hun totaal op 23 kwam. Ralf Edström (PSVdie twee goals maakte, kwam met 14 doelpunten op de Jong (Feyenoord), Venneker (Sparta), Ressel dat op de lat belandde, en eens aan veel te individueel spel. cies daarmee bedoelde) en tegelijk (Ajax), 'Groenendijk Wageningen)? van Hanegem (Feyenoord) 11. 13-14. Van Leeuwen (FC Den Haag). Vosmaer f AZ'67) 10, 15-19. Nanninga (Roda JC). Schneider en Ressel (FeyenoordVan Kooten (Telstar), Zuldema (FC Twente 9. 20-26. Van Maurlk en Van Veen (FC Utrecht). Rep )ajax). Mentlng (Wage- nlngen), Steffenhagen (Ajax), Veen (De Graafschp), Nygaard (AZ'67) 8. F.ERSTB DIVISIE Na de wedstrijden van het paasweekein de ziet de topscorerslljst ln de eerste divisie er als volgt uit: 1. Heskamp (PEC) en Toonstra (Heeren- veen) 18. 3. Grltter (FC Groningen) 17, 4 Jacobs (Eindhoven 13. 5. Haan (SC Cambuur en Bosveld (Vitesse) 12. 7. Groeneweg (SVV. Polko (Heracles). Jo- vanovlc (FC VW) en Oldenburger (Veendam) 11. 11. Hoogendoorn (NEC). Bleijenberg (Eindhoven). Hoogmoed (FC Dordrecht). Prauser (Fortuna SC) en Bursac (Vitesse) 10. 16. Kreekels (Eind hoven). Van Dijk (Willem II) en Eimers <FC Groningen 9. Van onze spoitredactie EINDHOVEN/KERKRADE Op het juiste mómeht is PSV weer terug aan de top van de eredivisie. Uitgerekend ha een zeer moei zame periode, waarin talrijke punten werden verspeeld, is de for matie van Kees Rijvers dankzij de dubbele winst op Roda JC (20 en 40) én de onverwachte nederlaag van Feyenoord tegen FC Amsterdam weer één punt los gekomen van de concurrentie. Een voorsprong hoe gering en onzeker ook in deze merkwaar dige competitie die uitzichten biedt voor PSV's eerste titel sinds 1963. De Eindhovense club heeft nog slechts twee uitwedstrijden te spelen: De Graafschap en Ajax. De concurrentie, nu nog be staande uit Feyenoord en Ajax moeten nog drie maal uit-spelen. PSV manouuvreerde zich in een aantrekkelijke ultgangs-positie middels twee 'normale' overwinnin gen op middenmoter Roda JC. Een dubbelstrijd, waar PSV wel degelijk tegen op had gezien. Zo verklaarde Kees Rijvers zaterdag na afloop van het eerste zuidelijke treffen: 'Deze overwinning was normaal, maar ik heb het idee, dat Jan van Beveren maandag iets meer te doen zal krijgen. Roda JC zal dan onge twijfeld meer aanvallen dan het vanavond deed.' Dat kwam maar gedeeltelijk uit, wamt nadat PSV gistermiddag al spoedig op een 3—0 voorsprong was gekomen, kon Roda JC na rust in feite nooit meer zijn dan een goed willende sparringpartner. Aan het spel van PSV was toen duidelijk te zien, dat het de zaken onder con trole had. De ploeg met Bertus Quaars voor de zaterdag geblesseerd geraakte Pleun Strik, speelde de bal gemakkelijk rond en heerste als in het begin van deze competitie. Het kon dat dus doen, omdat men al snel zekerheid had omtrent het eindresultaat .Al na achttien minu ten preikte er een 03 stand op het bord. Zoals twee dagen eerder ook het geval was geweest, ging Roda's doelman Bram Geilman bij enkele doelpunten bepaald niet vrijuit. De eerste goal van Edström ontstond bijvoorbeeld na een mis greep van de Rotterdammer. Edström knalde weliswaar vrij hard in. maar zijn schot van afstand had Geilman zeker moeten hebben 01 na elf minuten. Zeven minuten later was Roda JC al een geslagen ploeg, toen René van de Kerkhof na een combinatie tussen Quaars en Edström de glij dende SJef Blatter ontweek en be heerst scoorde: 02. En Roda JC kreeg zestig seconden later definitaéf de geladeslag toen Edström een derde keer scoorde. Eerst won de Zweed een kopduel van Dick Nanninga, waarna hij via het been van Blatter inschoot 03. Dat gewonnen kopduel van Edström ten opzichte van Nanninga een verhaal op zich. In Eindho ven had Roda's oefenmeester Bert Jacobs de boomlange spits Nannin ga namelijk in de verdediging ge posteerd. Niet direct als bewaker van Edström. Nanninga stond in feite ausputzer. Maar toch met de bedoeling om Edström bij corners en spelsituaties voor het. doel in toom te houden. Dat lukte maar gedeeltelijk. Nanninga was PSV's langbenige voorwaarts, zeker niet altijd de baas op hoog niveau. Maar wel had de opstelling van Nannin ga in het centrum een heilzame werking qua rust en organisatie. Bij afwezigheid van de geblesseerde Jos Dijkstra bleek Nanninga andermaal meer dan een bonkige, harde spits, die eigenlijk niet zo goed kan voet ballen. Zeker over de grond speelde de Noordeling opmerkelijk goed. Waarbij het overigens de vraag was of Jacobs er niet beter aan had gedaan zijn manusje-van-alles naar voren te sturen, toen PSV zaterdag op een voorsprong was gekomen. Want dat was 1n het eerste duel al duidelijk met een voorhoede Meuser (teruggetrokken) Bish, Körver kwam Roda duidelijk kracht te kort. Die linie schiep zich best nog wel eens kansjes, maar faalde wanneer het er werkelijk op aan kwam. Jacobs, zaterdagavond over zijn experimentele opstelling: 'Ik heb geen aanleiding gezien om Nanninga op den duur naar voren te schuiven. Hij heeft het als ver dediger ln ieder geval goed en cor- iifr .4 *7-:. fl -. Dick Nanninga sprint weer samen met een keeper omhoog. In Eindhoven tijdens PSV-Roda JC was dat altijd zijn eigen doelman Bram Geilman want Nanninga opereerde daar als Ausputzer. reet gedaan. Dit was trouwens niet Het opmerkelijke van de dubbel helemaal nieuw voor hem, want tussen Roda JC en PSV was, dat de tegen Sparta had hij een week eer- potentiële landskampioen in eigen der al verdediger- middenvelder- huls bepaald meer moeite had een en spits tegelijk gespeeld.' opening te forceren dan in Kerkra- PSV 28 18 8 2 44 67—22 Feyenoord 28 19 5 4 43 80—24 Ajax 28 18 5 5 41 63—28 Twente 28 15 7 6 37 49—27 AZ'67 28 13 9 6 35 45—25 Sparta 28 7 15 6 29 36—32 Telstar 28 8 13 7 29 34—37 Den Haag 28 7 13 8 27 29—33 Amsterdam 28 8 9 11 25 4040 Roda JC 28 8 9 11 25 36—49 Excelsior 28 7 10 11 24 27—40 MVV 28 6 11 11 23 36—45 Utrecht 28 8 7 13 23 36—55 De Graafsch. 28 8 6 14 22 27—17 Wageningen 28 6 9 13 21 3456 Go Ahead 28 6 9 13 21 23—45 Haarlem 28 5 8 15 18 29—60 NAC 28 4 9 15 17 27—53 PSV, Feyenoord en AZ'67 periode kampioen PSV—Roda JC Roda JC—PSV FC AmsterdamFeyenoord FeyenoordFC Amsterdam Go AheadFC Twente FC TwenteGo Ahead Telstar—FC Utrecht FC UtrechtTelstar WageningenHaarlem HaarlemWageningen NAC—AZ'67 AZ'67—NAC ExcelsiorDe Graafschap De Graafschap-Excelsior SpartaAjax AjaaxSparta MVVFC Den Haag FC Den HaagMVV Zaterdag: PSV-TElstar (20.00). FC Twen- te-Wagenlngen (19.30), Go Ahead-MVV (20.00). Zondag: FC Amsterdam-NAC. Roda JC- Excelsior, Feyenoord-Sparta. FC Utrecht- FC Den Haag. Haarlem-Jax, AZ'67-De Graafschap. 2—6 0—4 0—3 1—2 1—1 3—0 2—6 3—2 1—2 2—4 1—0 2—6 1—1 2—0 1—1 2—1 FC VVV—NEC NEC—FC VVV VolendamWillem II Willem IIVolendam SWFC Groningen 10 FC GroningenSVV 61 SC AmersfoortVitesse 12 VitesseSC Amersfoort 20 PECFortuna SC 31 Fortuna SC—PEC 6—2 VeendamFC Vlaardingen 12 FC VlaardingenVeendam 11 FC DordrechtHeracles 11 HeraclesFC Dordrecht 22 FC Den BoschEindhoven 22 EindhovenFC Den Bosch 11 Helmond SportHeerenveen 01 HeerenveenHelmond Sport 00 FC Groningen 30 19 2 9 40 5638 NEC Eindhoven Vitesse Heerenveen PEC FC VVV Fortuna SC 30 12 15 3 39 37—21 30 15 7 8 37 51—30 30 15 7 8 37 53—32 30 16 5 9 37 44—29 30 14 9 7 37 43—30 30 11 12 7 34 43—27 30 13 7 10 33 36—28 FC Den Bosch 30 11 10 9 32 37^10 Volendam 31 13 6 12 32 46—42 Heracles 31 10 12 9 32 41—47 SC Cambuur 30 9 8 13 26 38—49 SVV 31 8 9 14 25 32—44 W illem II 30 10 4 16 24 33—14 SC Amersfoort 31 7 9 15 23 32-43 Helmond Sp. 31 8 7 16 23 25—42 Veendam 30 FC Vlaarding. 31 7 FC Dordrecht 30 6 Eindhoven. FC Groningen en NEC periodekampioen ZONDAG: SVV-PEC. Volendam-Veendam, FC VVV-FC Dordrecht. SC Cambuur-FC Den Bosch. NEC-Heerenveen, WiUem n- Helmond Sport. FC Gronlngen-Elndho- ven. Vitesse-Heraclee. Fortuna SC-FC Vlaardingen. 6 16 22 28—55 8 16 22 28—48 9 15 21 31—45 de. Dat lukte in Eindhoven eerst een kwartier na de pauze, toen Gerry Deijkers na een afgeslagen corner binnen kanjerde: 10. Te voren had Harry Lubse op de lat geknald, Adire van Kraay de paal van binnen geraakt en René van de Kerkhof de beste kans gemist. Aan de Roda's kant faalde Stanley Bish, toen hij zichzelf handig vrij had gerommeld. Nadat Jo Körver voor Roda bij een 10 $tand nog eens een keer een open kans had verprutst hetgeen toch op aanvallende mogelijkheden voor Roda wees scoorde Willy van der Kuylen in de slotfase een bevrijdend tweede doelpunt voor PSV. Ook bij die treffer was PSV's uitblinker van de laatste weken, Gerry Deijkers, betrokken. PSV stuitte gisteren dus niet op de problemen, die het zaterdag had ontmoet. Door die snelle produktie via Edström (2.x) en René van de Kerkhof werd de wedstrijd er als kijkspel niet aantrekkelijker op. Roda JC vocht zonder wezenlijk doel en kon vrijwel nooit gevaar stichten. Stanley Bish lokte een fluitconcert uit, toen hij bij een sporadische kans hoog over schoot. PSV grossierde trouwens in kansen Van der Kuylen en Quaars en had gemakkelijk een hoge score kunnen bereiken. Een ontwikkeling die de PSV'ers al langer van een gunstiger doelsaldo afhoudt, maar die wel op een teruggekeerde vorm wijst. Trouwens, PSV scoorde na rust toch nog een keer via Harry Lubse. Hij profiteerde doeltreffend van Dick Nanninga's balverlies: 0I. PSV-RODA JC 2—0 (6—0) 80: Deij kers 10. 88: Van der' Kuljlen 20 Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschou wers; 20.000. PSV: Van Beveren; Krljgh, Van Kraay. Nordqvlst, Deijkers, W. van de Korkhof. Strik, Van der Kuylen; R. van de Kerk hof, Edström. RODA JC: Geilman; De Wit, Nanninga, Pfeiffer. Blatter; Advocaat; Orfermans. Meuser; Zlegler (De Goede); Bish, Körver. RODA JC-PSV 04 (0—3) 11 Edström 01, 17. Rene van de Kerkhof 0—2, 18 Edström 0—3, 62: Lubse 04 Scheidsrechter: Keizer Toeschouwers: 20.000. RODA JC: Geilman; De Wit (Witjes), Pfeiffer, Offermans, Blatter; Meuser. Zlegler. Advocaat; Bish (De Goede). Nan ninga. Koen-er. PSV: Van Beveren; Krljgh. Nordqvlst. Van Kraay. Deykers. Willy van de Kerk hof. Quaars, Lubse. Rene van de Kerkhof (Dahlqvlst). Edström. Van der Kuylen. Periode VIERDE PERIODE Ajax 3 2 1 0 5 6—1 FC Twente 3 2 1 0 5 6—2 PSV 3 2 1 4 7—2 Telstar 3 2 0 1 4 8—4 Wageningen 3 2 0 1 4 8—5 FC Den Haag 3 1 2 0 4 3—2 Excelsior 3 2 0 1 4 2—2 AZ'67 3 2 0 1 4 6—6 Feyenoord 3 1 1 1 3 6—4 De Graafschap 3 1 1 1 3 4—3 Haarlem 3 1 1 1 3 5—6 NAC 3 1 0 2 2 66 MVV 3 0 2 1 2 4—5 Sparta 3 0 2 1 2 2—4 FC Amsterdam 3 1 0 2 2 2—5 Go Ahead 3 0 2 1 2 1—4 Roda JC 3 0 1 2 1 1—7 FC Utrecht 3 0 0 3 0 0—9 VIERDE PERIODE Vitesse 4 4 0 0 8 10—3 Volendam 5 3 1 1 7 13—6 PEC 4 3 1 0 7 7—2 Willem II 5 3 1 1 7 6—7 FC Groningen 5 3 0 2 6 12—6 Heracles 5 1 4 0 6 7—5 FC VVV 5 1 i 0 6 5-4 Heerenveen 5 2 2 1 6 4—3 Helmond Sport 5 1 3 1 5 6—5 NEC 5 0 5 0 5 6—6 FC Dordrecht 5 1 3 1 5 5—6 FC Den Boscli 5 1 3 1 5 7—8 SC Amersfoort 5 1 1 3 3 6—8 Eindhoven 5 0 3 2 3 5—7 Veendam 5 1 1 3 3 5—8 FC Vlaarding. 5 1 1 3 3 5—11 SVV 5 1 1 3 3 3—9 SC Cambuur 3 1 0 2 2 2-4 Fortuna SC 4 0 0 4 0 3—9 De winnende getallen van lotto 13 zijn: 1 9 19 23 34 37. Reserve getal: 21. Het aantal deelnemers van lotto no. 13 bedroeg 1.081.642, die voor een inleg zorg den van 4.232.648 gulden Het prljzen- bedrag ls 2.151.513,De prijzen zijn: le prijs flnkl. Jackpot) 844.683.—2e prijs 201.051,3e prijs 301.576.—. 4e prijs 402.101.5e prijs 402.101, DUITSE LOTTO De zaterdag getrokken getallen ln de Westdultse lotto zijn de volgende: 4— 7 9 16 26 29. Het reservegetal ls: 2. Het wlnnennde getal van het Westdultse loterijspel '77' ls het volgende: 3543759. Juist Ingevuld: 2 2 3 2 1 2 1 1 —1 1 3 2— 2 3. Het aantal deelnemers aan toto no. 13 ls 268.725. die voor een Inleg zorgden van 748 339 gulden. Het prljzenbedrag is 1 403.716.waarvan voor de le prijs (lncl jackpot) 190.440.2e prijs 86.865.—, 3c prijs 124.411.—.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11