iSovjet-Unie laat jon Nol vallen Een nieuwe 'Kennedy' als presidentskandidaat Industrie conferentie schijnsucces Vierentwintig baby's vinden dood bij brand Leiders in Angola tekenen akkoord ïaos in Zuidvietnamese stad Da Nan g Drama in kraamkliniek in Rijeka Bommen in Jeruzalem China nodigt Taiwan uit jaoistische partij Portugal taboe bid tekent wet i buitenlandse lip met protest yprus-overleg 'lil hervat worden Veel rijke landen stemmen niet of tegen in Lima pUW/KWARTET ZATERDAG 29 MAART 1975 BUITENLAND iilSKOU, PHNOM PENH, SAIGON (Reuter, UPI, AP) De Sow jet-Unie heeft het bewind van pre- ir int Lon Nol in de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh gevraagd haar ambassade in de Rus- ie che hoofdstad te sluiten, zo heeft een woordvoerder van de ambassade gisteren meegedeeld. personeel van de ambassade te t binnen twee weken de stad ■s sten hebben. Volgens de woord- >o der werd er geen redenen voor ;e >eslissing opgegeven, "[der overhandigde de ambas- ;ur van de Sowjet-Unie in Pe- Vassili Tolstikow, aan prins -t|ódom Sihanoek een officiële edeling van de Russische rege- waaruit bleek dat Moskou niet r het regiem van Lon Nol -s nt maar de Cambodjaanse re- m ng in ballingschap van Siha- ït i. Dit heeft het kabinet van de 'tjzette prins in Peking bekend- aakt. de mededeling wordt gezegd dat skou juist besloten heeft alle f.' omaten en andere functionaris- cuatievluchten zijn stopgezet. De 4 van het bewind-Lon Nol uit de Zuidvietnamese militaire bevelheb- jet-Unie slechts de koninklijke ber in Da Nang heeft zijn man- -lng van nationale eenheid van schappen opdracht gegeven ieder bod ja als de enige wettige re- ig van Cambodja, aldus de me- >4tlln8- 3 lanoek het vertrek van de missie van Nol zal aan een gecompliceerde atie in Moskou een eind zijn ))men. Tot nu toe waren zowel Nol als Sihanoek. de formele er van de Cambodjaanse Rode ner, officieel vertegenwoordigd, jens de laatste berichten heeft 3owj et-Unie nog altijd een di- natieke vertegenwoordiger in de de Rode Khmer omsingelde ibodjaanse hoofdstad. Sowjet-Unie had in feite al n oktober de regering van Si- ?4oek erkend als de 'enige wettige injegenwoordiging van Cambodja', ikou stemde toen ook in deze in de Algemene Vergadering de Verenigde Naties. Amerikanen hebben hun lucht- op het belegerde Phnom Penh ■a eren opgeschort na een zware 's lleriebeschieting op het vlieg- 11 Portsjentong. Het was de ede maal in deze week dat de hten met voorraden vanaf ba- in Thailand en Zuid-Vietnam It jen opgeschort. Oj In Phnom Penh werd gisteren be kendgemaakt dat het bewind van Lon Nol alle onderwijsinstellingen in de hoofdstad om veiligheidsrede nen heeft gesloten. Verder voerde de regering in Phnom Penh een rigoreuze speciale wetgeving in om de corruptie te bestrijden. Welinge lichte kringen in de stad meldden gisteren dat corruptie en 'economi sche sabotage' voortaan kunnen worden bestraft met de dood. DA NANG In de Zuidvietnamese stad Da Nang, waar tienduizenden vluchte lingen wachten op vervoer naar het zuiden, zijn gisteren ongeregeldhe den uitgebroken waardoor de eva een die rellen veroorzaakt neer te schieten. In de stad zijn al schoten gelost, maar volgens de berichten zijn hierbij nog geen slachtoffers geval len. Volgens het opperbevel in Sai gon hebben troepen van het be wind van Thieu een tankaanval van Noordvietnamese eenheden en troepen van de Voorlopige Revolu tionaire Regering van Zuid-Vlet- nam ten zuiden van Da Nang afge slagen. VRR-troepen kregen gisteren de provincie Lam Dong in handen, de 12de provincie die sinds het begin van dit jaar door hen veroverd werd. Meer dan de helft van Zuid- Vietnam is thans formeel in han den van de VRR. Daarnaast be heerst zij in tal van provincies het platteland. RIJEKA (AP, Reuter, UPI) Bij een explosie gevolgd door brand in een kraamkliniek in Rijeka, in noordelijk Joegoslavië, zijn 24 pasgeboren baby's door kolendampvergiftiging en verbranding om het leven gekomen. De moeders van de kinderen iagen tijdens het drama op dezelfde etage op zaal. Gruwelijke tonelen speelden zich af toen een groep moeders de brand bemerkte en de baby's wilde gaan redden. Door de hitte van het vuur moesten zij wijken. Een aantal vrouwen raakte volledig overstuur en moest met kalmerende middelen worden behandeld. Volgens een zegs man is kortsluiting ontstaan en het vuur aangewakkerd door zuurstof die uit een couveuse ontsnapte. Het merendeel van de baby's zou al overleden zijn door de grote rookontwikkeling, waarmee de brand gepaard ging. Maar ook zouden er kinderen aan brandwonden zijn bezweken. In Jeruzalem, waar duizenden pelgrims zich voor pasen hebben verzameld, zijn gisteren twee bommen ontploft. Zij waren vermoedelijk door Palestij- nen geplaatst. Een bom explodeerde in een bus vlak bij een halte, waarbij elf personen licht gewond raakten. Op de foto onderzoeken monteurs de zwaar beschadigde bus. Een tweede bom kwam tot ontploffing in de Jaffa Straat, een hoofdstraat van Jeruzalem. Hierbij gingen slechts ruiten in scherven. PEKING (Reuter) China heeft houden. In de uitnodiging wordt ge- gisteren een uitnodiging naar sproken over het 'grote festival der Taiwan gestuurd om deel te nemen vereniging en vriendschap'. Evenals aan de derde nationale spelen, die in voorgaande mededelingen werd in september te Peking worden ge- gesproken over de 'provincie Taiwan'. ld I SABON (AP, Reuter. UPI) De tugese opperste revolutionaire d heeft bekendgemaakt dat de ai eem-linkse maoistische partij it PP (de beweging voor de reor- 0 isatie van de partij van het 1 letariaat) voortaan verboden is. in rts is besloten dat mensen die 25 april pogen de verkiezingen verstoren of in diskrediet te a ngen met een gevangenisstraf ten hoogste acht jaar gevon- k kunnen worden. MRPP is verboden omdat deze :o tij heeft geweigerd te voldoen S i het officiële bevel de hamer en n] :el met een zwarte ster cp een eI d front af te schaffen als haar 2 lbool. Volgens de militaire raad t dit symbool teveel op dat van communistische partij. Portugese communistenleider aro Cunhal heeft deze week felle ;iek geleverd op de PPD, de cen- nlinkse Volksdemocratische tij, die één der regeringscoali- >artners is. Cunhal beschuldigde PPD ervan samen te werken 'de reactionaire krachten tegen democratie en speciaal tegen ie partij.' 1SHINGTON (Reuter) De lerikaanse president Ford heeft wet op de buitenlandse hulpver- -ing ondertekend. Hij liet zijn ndtekening echter vergezeld gaan een scherpe aanval op het [r igres voor het aanbrengen van j noeiingen die hij omschrijft als ,h' i bedreiging voor de belangen ji Amerika en zijn bondgenoten, wet voorziet in een militaire en nomische hulpverlening voor lopende financiële jaar ten be nige van 3,674 miljard dollar vermindering van 2.27 miljard lar op zijn aanvraag van 5.94 jard dollar. De Amerikaanse .sident zal binnenkort vrijwel ze- worden geconfronteerd met een rlJlgering van het Congres akkoord gaan met een afzonderlijk ver- ik om 522 miljoen dollar extra lp voor Zuid-Vietnam en Cam- Ija. Een Russische zinsspeling dat de mogelijke volgende president van de Verenigde Staten de Sowjet-Unie thans bezoekt slaat zonder meer op Sargent Shriver, de zwager van senator Edward Kennedy. Door sommige demo craten die zich nooit hebben verzoend met de beslissing van Edward Kennedy niet aan de verkiezingen deel te nemen wordt Shriver als een eventuele kandidaat gezien. Ook de Russen behoorden tot de vurigste supporters van Kennedy. Zij hoopten dat hij senator Henry Jackson van de democratische no minatie zou kunnen afhouden. De Russen vrezen dat bij Jacksons eventuele verkiezing tot president de tijden van de koude oorlog zul len weerkeren. Daarom lijkt 't goed de vraag van Russen hier in Wash ington aan de orde te stellen wel ke kansen Sargent Shriver heeft om de democratische kandidaat voor het presidentschap te worden. Shriver zelf zegt dat hij veel brie ven heeft gekregen waarin hij wordt aangespoord deel te nemen aan de voorverkiezingen van vol gend jaar. Hij antwoordt de brief schrijvers doorgaans dat hij hun belangstelling en vertrouwen waar deert maar dat hij 'nu' geen beslis sing neemt. Senator Edward Kennedy zegt: 'Ik weet dat mensen er met hem over hebben gepraat en hem hebben aangezet aan de verkiezingen deel te nemen. Kennedy legt verder uit dat hij nu niet kan zeggen of Shriver 'onder bepaalde omstandig heden' wel ,of niet zal meedoen. Dekmantel Geërgerd wijst Kennedy de onver mijdelijke veronderstellingen van de hand dat Shriver louter en al leen een dekmantel zou zijn voor zijn eigen kandidatuur. Shriver zou stemmen kunnen verzamelen tij dens de voorverkiezingen en deze later 'overdoen' aan Kennedy. ;t COSIA (Reuter) De bespre ngen over humanitaire zaken tus- st i de Griekse en de Turkse ge- enschap op Cyprus worden vol- t Qde week woensdag hervat, zo :e eft president Makarios meege- u: eld. Het overleg werd zes weken leden geschorst nadat de Turkse prioten op 13 februari het door j Turken bezette deel van het si and tot afzonderlijke staat had- n verklaard, ikarios vertelde het nieuws op i bijeenkomst van familieleden n de 2700 Griekse Cyprioten die ,e: de Turkse invasie van vorig jaar 5 pi als vermist te boek staan. Ttegenwoordigers van de VN en 0<ft Rode Kruis zullen waarschijnlijk ic n de bijeenkomst van woensdag elnemen. HENRY JACKSON kcrude oorlog SARGENT SHRIVER .'eigen kandidaat'. Zelfs president Gerald Ford. om maar niet te spreken over verschil lende belangrijke democratische goeverneurs en partijfunctionaris sen. voorziet de mogelijkheid dat de democratische conventie in een im passe raakt, waarbij, zonder een kandidaat met een duidelijke meer derheid, Kennedy als 'reddende en gel' tot presidentskandidaat zou kunnen worden gekozen. Een solide blok van Shriver afgevaardigden zou daarbij voor hem een goede basis kunnen vormen. Met vermoeide stem zegt Kennedy: Ik kan politieke speculatie nooit stoppen. Ik kan het niet helpen als Shriver aan de verkiezingen deel neemt maar als hij 5t doel zal hij het zeker op eigen houtje doen.' Kennedy leunt naar voren in zijn stoel in een poging zijn woorden te onderstrepen: 'Als ik aan de ver kiezingen zou deelnemen zou ik ge woon kandidAAt zijn. Ik zou geen dekmantel hebben.' Maar, herhaalt Kennedy nog eens. 'ik zal niet deelnemen. Ook Shrivers eigen medewerkers blijven erbij dat als hun werkgever de verkiezingen ingaat hij zijn 'el- gen kandidaat! zal zijn', en niet zal fungeren als tussenpersoon om Ie mand anders in het Witte Huis te brengen. Na een gesprek met twee van hen om hun gedachten en gevoelens te peilen, geloof ik ze. Daar is dan alleen de nauwelijks waarneembare scherpheid bij Ken nedy als hij zegt niet zo gelukkig te zijn met de politieke ambities van Shriver Een oude rivaliteit binnen de familie, zullen sommigen zeggen, of wrevel over de politieke moei lijkheden die Shriver kan veroorza ken voor Kennedy's eigen plannen, wat die dan ook mogen zijn. Geen koehandel Maar zelfs als beide mannen over duidelijk geen belangstelling heb ben voor een koehandel zal een groot deel van de aantrekkings kracht van Shriver toch de hoop zijn dat een stem op hem uiteinde lijk toch een stem op Kennedy zou blijken te zijn. Shriver zal daarom in de allereerste plaats zelf een aansprekende en aantrekkelijk kandidaat moeten zijn om tijdens de voorverkiezingen indruk te maken. Wie zijn optreden heeft gadegeslagen onder George McGovern in 1972 komt tot de slot som dat hij vele kwaliteiten voor een succesvolle campagne bezit: zijn uithoudingsvermogen, ambitie, inspiratie en vooral vermogen ple zier te hebben in de verkiezings campagne en er zijn voordeel uit te halen. Shrivers relatie met McGovern legt ook de band met de linkervleugel van de partij die enthousiast is over geen van de kandidaten die op het ogenblik binnen de lijnen zijn. Shrivers aanhangers voeren aan dat hij vergeleken met deze andere kandidaten een unieke kans heeft de coalitie te herstellen die John Kennedy in het Witte Huis bracht. Shriver zou niet alleen aantrekke lijk kunnen zijn voor links maar ook voor haar tegenpool binnen de democratische partij, de conserva tieve arbeiders en middle class.' Ook de partijbonzen die door links worden gewantrouwd zouden eerder hun steun geven aan Shriver dan aan een andere kandidaat, houden zijn medestanders vol. Als voor beeld halen zij aan dat burgemees ter Richard Daley van Chicago, die nog steeds een groot deel van de machtige partij machine gaande houdt, heeft laten weten dat hij Shriver zal steunen als Kennedy werkelijk njet aan de verkiezingen deelneemt. Zakenwereld Er zijn ook tekenen van steun bin nen de zwarte gemeenschap en an dere kant in de zakenwereld waar mee hij auwe banden heeft ont wikkeld door zijn advocatenprak tijk. De directeur in Mississippi van de Nationale associatie voor de vooruitgang van kleurlingen. Aaron E. Henry, die bij hoog aanzien staat bij sommige zwarte activisten, heeft een schrijven doen uitgaan waarin hij aanspoort de kandida tuur van Shrivers te steunen. Shri vers banden met het Vredescorps onder John Kennedy en met het programma ter bestrijding van de armoede geven hem de kans op een kader van sterke gemotiveerde poli tieke activisten waarvan velen nu sleutelposities bezetten. Ook zij hebben laten blijken dat zij zich met enthousiasme in een 'eventuele campagne van Schriver zullen wer pen. Tijdens de voorbereidingen van zijn bezoek aan de Sowjet-Unie. waarbij hij met vele hooggeplaatste politici zal spreken over de toe komst van de betrekkingen tussen Moskou en Washington, heeft Schriver een groep deskundigen en schrijvers van redevoeringen bij eengegaard die eerder hebben ge werkt voor presidents-kandidaten als McGovern, Mondale en Muskie. De indruk die iemand van sommige van deze jonge maar politiek ge harde vaklieden krijgt is dat Schri ver in staat is zijn mensen te bezielen zowel met enthousiasme als met loyaliteit en trouw. Zij geloven dat Schrivers ideeën ook in veel wijder verband zullen aanslaan. Rede Moskou Maar tot nu toe zijn deze ideeën nog niet duidelijk geformuleerd afge zien van de rede die hij deze week in Moskou heeft gehouden. Hij is meer dan tien keer naar de Sowjet- Unie geweest op zakenreizen maar heeft kennelijk het Kremlin vol doende onder de indruk gebracht een uitnodiging te krijgen voor het huidige politieke bezoek. De meest recente enquête van Gal lup heeft uitgewezen dat de naam Schriver bekender is dan die van Jackson en van mogelijke andere kandidaten. Dat is een zekere basis om een campagne op te bouwen, omdat Schriver niet meer hoeft te Van een onzer redacteuren De Unido-conferentie in de Peruaanse hoofdstad Lima is met veel minder succes geëindigd dan op het eerste gezicht lijkt. (Unido is de VN-organisatie voor industriële ontwikkeling). Weliswaar zijn alle punten dankzij de overweldigende meer derheid van de ontwikkelingslanden aangenomen maar het tegenstemmen van een aantal industrielanden op belangrijke punten maakt van de verklaring van Lima toch grotendeels een loos stuk. dan niet als eerste het slachtof fer van prijsstijgingen in het westen, terwijl ze voor de goede ren die ze exporteren geen cent méér krijgen. Nederland onthield zich op dit punt van stemming, samen met onder andere Australië, Nieuw Zeeland en de Scandinavische landen waarmee ons land de laatste tijd steeds meer een 'pro gressief blok' ten gunste van de ontwikkelingslanden leek te vor men. Frankrijk stemde vóór de koppeling van de prijzen van grondstoffen aan die van indus- trieprodukten. Parijs was weer wel bij de negen landen die tegen de paragraaf stemde waarin het recht van ie der land werd erkend zijn na tuurlijke hulpbronnen zelf te be heren, wat nationalisaties moge lijk maakt. Ook Nederland was tegen, naar verluidt omdat niet goed was geregeld hoe de vorige eigenaar in geval van naasting schadeloos wordt gesteld. Ook op het punt van de vorming van grondstoffenkartels door de arme landen waren er nogal wat onthoudingen. Zo stemden de VS zij het als enige tegen een programma dat als doel heeft het aandeel van de derde wereld in de we reldindustrie tegen het einde van deze eeuw op 25 procent te brengen. Op het ogenblik heb ben de landen met zeventig pro cent van de wereldbevolking maar zeven procent van de in dustriële produktie in handen. Er moet dus nog wel wat gebeuren, zeker nu in 1975 (halverwege het tweede ontwikkelingsdecen nium van de VN dat loopt van 1970 tot 1980) een gemiddelde van acht procent groei van de industrie in de arme landen bij lange na niet gehaald is. Om hier iets aan te doen moet het economische systeem van de hele wereld eigenlijk op de hel ling. Daarover praten de VN- leden (met de voedselconferen- tie in Rome en 'Lima' in het achterhoofd) in september in New York verder. Waren de VS tegen, zeven lan den onthielden zich van stem ming: België. Canada, Gr.-Brit- tannië. Israël. Itali, Japan en W. Duitsland. Van de leden van de Europese Gemeenschap stemden Denemarken, Frankrijk, Ierland, en ook ons land dus voor. Afge vaardigden van Senegal en Zaire hebben nog geprobeerd de te genstemmers en onthouders te bewegen de verklaring van Lima eenstetr.ming aan te nemen en daarna verder te praten zodat de geschillen niet officieel aan het licht zouden komen. Maar vooral Londen en Washington vonden dat er tegenstellingen waren die niet met de mantel der liefde konden worden bedekt. VN-orgaan Koppelen Behalve de VS stemden na veel vijven en zessen ook Canada. Groot-Brittannië. Japan en West- Duitsland tegen een voorstel om de prijzen van de uitvoerproduk- ten van de ontwikkelingslanden te koppelen aan de prijzen die zij moeten betalen voor de in voer van goederen uit industrie landen. De arme landen worden In de verklaring van Lima wordt verder voorgesteld van Unido een gespecialiseerd orgaan van de VN te maken, zoals bijvoor beeld de Unesco. De VS zullen echter niet in zo'n orgaan met hogere status gaan zitten, zo viel in de wandelgangen te verne men. De verklaring van Lima noemt verder de praktijken van de 'transnationale bedrijven' een inbreuk op de onafhankelijkheid van de ontwikkelingslanden. Voorts worden de gevolgen van de inflatie en de geldcrisis voor deze landen behandeld Ter spra ke komt daarbij de druk op hun betalingsbalansen omdat zij nu steeds hogere rentes moeten be talen. De conferentie verklaarde verder de vrije markt als niet de meest geëigende methode om de industrialisatie op wereldschaal te bevorderen of internationale samenwerking te bewerkstelli gen. LOEANDA, LOESAKA, LISSABON (Reuter. UPI, AP) Portu gese autoriteiten en vertegenwoordigers van de drie bevrijdings bewegingen in Angola hebben gisteren in de hoofdstad Loeanda een overeenkomst getekend tot beëindiging van de strijd tussen het nationale front voor de bevrijding van Angola (FNLA) en de volksbeweging voor de bevrijding van Angola (MPLA) EDWARD KENNEDY geen kandidaat knokken om bekend te worden bij het publiek, zoals de anderen. Hij kan meteen al de volgende stap nemen en publieke aandacht zöe- ken voor zijn politiek. Het bezoek aan Moskou is het begin om de publieke opinie eraan te wennen dat hij spreekt met buitenlandse leiders en door hen als een belang rijke figuur wordt behandeld. Het bezoek aan Moskou is een proefballon. De discussie zal begin nen of nu wel of niet er op gehoopt moet worden dat Schriver het Wit te Huis betreft. Dat zal hem helpen bij zijn beslissingen of hij al dan niet moet meedoen aan de voorver kiezingen En als hij het niet doet is er altijd nog de optie van Kennedy op de conventie. Het nieuwe akkoord werd getekend door de Portugese hoge commissa ris. generaal Silva Cardoso, de Por tugese minister van buitenlandse zaken, Melo Antunes en ministers van de overgangsregering in Ango la, waarvan het MPLA het FNLA en het UNITA (nationale unie voor de volledige onafhankelijkheid van Angola) deel uitmaken. Voor de afsluiting van het akkoord is het land verstoken geweest van nieuws over de bloedige rellen, die Angola sinds zondag hebben geteis terd. Nieuwsberichten werden be perkt tot officiële communiqués. Gisteren is slechts één van de An golese ochtendbladen verschenen. De ongeregeldheden hebben aan zeker 50 mensen het leven gekost en er zijn meer dan honderd ge wonden. Portugese legerartsen heb ben gisteren om een onderzoek ge vraagd naar de moordpartij die in de buurt van Caxito, ongeveer 70 kilometer ten noorden van Loeanda zou zijn uitgevoerd door soldaten van het FNLA. Nog steeds is er geen officiële dodenlijst gepubli ceerd. In het akkoord beloven de drie bevrijdingsbewegingen, waarvan het MPLA de meeste steun onder de bevolking geniet, samen te wer- ten tot de vrije verkiezingen en de volledige onafhankelijkheid in no vember van dit jaar. Generaal Car doso zei in een verklaring dat de drie begingen hun overtollige troe pen uit Loeanda zouden terugtrek ken. Elk van de drie bewegingen zou daarna 500 soldaten mogen le- Predikant uitgewezen uit Namibië KAAPSTAD Opnieuw hebben de Zuidafrikaanse autoriteiten gewei gerd de werkvergunning te verlen gen van een dominee. De weigering komt neer op een uitwijzing. Deze treft de Duitse theoloog Hans-Jo- chen Messerschmidt. die vier jaar in Namibië heeft gewerkt. veren aan de troepen van de over gangsregering en 100 mannen aan de politie in Loeanda. Verder werd besloten dat men eikaars gevange nen zou vrijlaten. Sinds de onder tekening van het akkoord is er tot gisteravond nog geen melding ge maakt van nieuwe vijandigheden. Zambia In Zambia zijn een aantal leiders van de Rhodesische nationalistische beweging ZANU (Zimbabwe Afri kaanse Nationale Unie) aangehou den om te worden verhoord in ver band met de moord op hun voorzit ter Herbert Chltepo, zo heeft nu ook de minister van binnenlandse zaken van Zambia. Aarpn Milner. gisteren officieel meegedeeld. Vol gens de minister waren ook leiders van andere bewegingen gearres teerd. Hij wilde geen aantallen noemen. Na een verhoor waren verschillende leiders weer vrijgela ten. aldus minister Milner. die er aan toevoegde dat de bureaus van de ZANU, de ZAPU (Zimbabwe Af rikaanse volksunie) en het Frolizi (Front voor de bevrijding van Zim babwe. Rhodeslë) in Zambia zullen worden gesloten. Alleen de Rhode sische Afrikaanse Nationale Raad (ANC), waarmee de drie andere be wegingen zich bereid hebben ver klaard samen te gaan, mag in Zam bia werkzaam zijn. In de Rhodesi sche hoofdstad Salisbury heeft Ro bert Noegabe, secretaris-generaal van de ZANU verklaard dat topfi guren uit de beweging spoedig in Salisbury bij elkaar zullen komen om de arrestatie van de ZANU- leiders te bespreken. In Johannesburg meldde de 'Rand Daily Mail' gisteren dat zowel Zuid- Af rika als de regering-Smith in Rhodeslë wisten dat Zambia van plan was tegen de ZANU op te treden. Volgens de krant vond de arrestatie plaats in Loesaka in het huis van Chitepo. die op 18 maart om het leven kwam toen zijn auto. vlak bij zijn huis. op een landmijn reed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7