Belang boeren in strijd met natuurbescherming? dichtbij immentaar pen ikenbezoek rsonenwagen f zal in '76 rèlvo heten rjer groei in NKV Kouder dan kerst I Tbr geëist wegens doodslag op hospita 'bejaarde' 1 april-grappen beroepskeuze ernst advertentie onderzoekers JW/KWARTET ZATERDAG 29 MAART 1975 BINNENLAND 5 ill is het Pasen. is tekenend dat we niet zeggen: vieren we Paasfeest. |s ook eerlijker dat we dit niet We roepen elkaar niet toe: de is waarlijk opgestaan!' we kijken lerd naar de lucht of het niet d zal regenen en iets minder lerd naar de kookwekker eieren niet te hard worden, lien zingen we morgen dat oude cd: n groot en klein olijk zijn. iet eerste gezicht is er niet veel om aan die aansporing gevolg ven. Dat komt omdat we geen J maken met een andere aanspo- ia dat lied (het is gezang 216 uit o lieuwe liedboek): ri hristenen, laat roord en daad overwinning belijden. april wordt de werkweek voor eidspersoneel verkort tot veertig per week. Ook het verplegend neel in ziekenhuizen zal daarvan eren. Er mag géén misverstand bestaan: dit wordt deze 'broe- en 'zusters' van harte gegund, trekken sommige directies van luizen uit de werktijdverkorting iriclusie dat het middagbezoekuur zieken moet worden afgeschaft, ilfde werk moét immers gedaan ■j en in kortere tijd. Dat kan niet lis moet je zoeken naar werkbe- - ïg. Het aantal maaltijden of lies kun je moeilijk verminderen, maar het middagbezoek afschaf- unt twisten over de vraag of kuren voor het verplegend perso- veel werk mee brengen. Je zou n van niet, want zo lang er k is kunnen de verplegenden het lmer aan doen. Maar gezien t de directie is die tijd 'onpro- ef. Het middagbezoek past niet ;kelijk in een efficiënt werksche- is een redenering die tal van n oproept. Er zijn ziekenhuizen m vrije bezoektijden. De bezoekers :n daar een groot deel van de vrij toegang. Voor zover wij kost dat de verpleging weinig of werk. Het werk kan meestal vrij kkelijk doorgaan, want de bezoe- weten dat hun visite even on- oken kan worden voor een nood- ijke injectie of röntgenfoto, is dan ook onbegrijpelijk hoe id op het idee kan komen de ïktijden te verminderen. Voor be- :rs is het toch vaak al moeilijk :iekenbezoek in te passen in hun ijkse routine. Vooral als je ver reizen. Of als je thuis kleine :ren hebt. Voor de zieke zelf is lindering van het bezoek helemaal ietig en onbegrijpelijk. Zou er in zogenaamde verzorgingsstaat geen neer zijn om een zieke te bezoe- Je vraagt je af of mensen die zo ikkejijk bezoektijden schrappen leseffen hoe lang een etmaal voor zieke kan duren. Vele boeren voelen zich bedreigd. On danks de door het ministerie van CRM aan de landbouw gedane toezegging posi tief te zullen mewerken aan de uitvoering van ruilverkavelingen, lykt de onrust nauwelijks weggeëbd. De oorzaken van de vertraging bjj de ruilverkaveling moeten aldus minister Van der Stee onlangs in de Tweede Kamer niet alleen worden gezocht bü de natuurbescherming (onder meer het tè langdurige beraad over het aanwijzen van natuurgebieden) maar ook bij de bevoegdheden van provincies en ge- menten wat bestemmings- en streekplan nen betreft. Onderstaand interview met veehouder T. Roodhart (44) te Eemncs geeft een beeld van deze conflictsituatie b(j een groot aantal Nederlandse boeren, die zich tussen wal en schip bevinden; tussen de eisen van de natuurbescherming en die van technologie en bedryfsecono- door Huib Goudriaan EEMNES Veehouder T. Rood hart kijkt verbitterd uit over de polder. "Over vijftien jaar krij gen wij de rekening gepresen teerd, maar die kunnen we dan niet kwijt op het adres van de actiegroepen: daar woont over vijftien jaar niemand meer." Hij verduidelijkt: "Er wonen hier in Eemnes veel mensen (eenderde is import) met een groot inkomen en veel vrije tijd, wat ik ze overigens van harte gunt, zij willen genieten van deze polder, die daarom zo moet blijven. Maar ze begrijpen niet dat ze met hun bezwaarschriften boe ren, die al jaren wachten op boerderij-verplaatsingen en wis selen van stukken land, de be staansmogelijkheid beginnen te ontnemen." De nabij Baarn liggende Eemnesser polder is van grote natuurweten schappelijke waarde. Vandaar dat de natuurbeschermers hardnekkig vechten voor een 'behoudend be leid". dat de landbouwers als 'stil stand' zien. Veehouder Roodhart. eigenaar van een eenmansbedrijf van 28 hectare met zeventig stuks vee. bestuurslid van het waterschap en algemeen adjunct van de plaatselijke afde ling van de CBTB, zit op een goede uitkijkpost om de situatie van de boeren in Eemland te beoordelen. Hij vertelt dat veel boerderijen worden ingekapseld en land verlie zen door de woningbouw (Eemnes is overloopgemeente voor hel Gooi), de bedrijfsgebouwen ongun stig liggen ten opzichte van het weiland, de bestaande bedrijfsge bouwen vaak te klein zijn. 'het ver plaatsen van eën aantal boerderij en naar de polder gewenst is. even als een verlaging van het polderpeil om de opbrengst van het weiland te vergroten. Roodhart: 'De voorgenomen iuil- verkaveling staat sinds 1970 op de lijst. Voor de boeren die door de woningbouw eenderde van hun land verliezen, moet deze ruilverKa- veling er komen. Voor anderen ls het nodig dat er percelen worden gewisseld. Niettemin wachten we nu al jaren, wat nogal frustrerend is, omdat er kolossale investeringen mee zijn gemoeid. We willen zeker heid of we in de toekomst onze bedrijven kunnen voortzetten'. Wat is de oorzaak van de vertra ging? Roodhart: 'De aanspraken van de natuurbeschermers op het gebied die de laatste vijf jaar tot uiting kwamen in een groot aantal be zwaarschriften. Deze druk van de natuurbeschermers leidde ertoe dat in tegenstelling tot het in 1970 door provinciale staten vastgesteld streekplan, via bestemmingsplan nen de bouw van boerderijen in het agrarisch gebied werd verbo den. Het streekplan hield rekening met boerderij-verplaatsingen in Eemland, maar bij de goedkeuring Veehouder T. Roodhart: ondanks de verlaging van het water in deze polder nemen de weide vogels nog in antal toe van bestemmingsplannen in Eem nes en Baarn wijzigde GS dit be leid zonder het aan provinciale sta ten voor te leggen. Het bestem mingsplan van Baarn bestempelde namelijk een deel van het agra risch gebied als van landschappelij ke en natuurwetenschappelijke waarde. GS verwierp de bezwaren van de landbouw en keurde een deel van het bestemmingsplan van de gemeente Eemnes, dat wél het streekplan volgde en ontheffings mogelijkheid voor boerderijbouw gaf. zelfs af. De noodzakelijke ad ministratieve ruilverkaveling kon hierdoor niet tot stand komen, en dit zonder dat de georganiseerde landbouw hierin werd gekend! Of schoon er thans overleg tussen ons en GS gaande is hebben we toch de indruk dat er meer naar de actie groepen wordt geluisterd dan naar ons. Inspraak, zoals die in andere sectoren van de samenleving is ge groeid, wordt op het platteland kennelijk niet nodig geacht'. U verwijt de overheid geen in spraak te bieden aan de landbouw. Kunt u meer voorbeelden geven? 'Als boeren hebben wij gezamenlijk met ongeveer vijftig deelnemers - zogenaamde vrijwillige vogelreser vaten opgezet. Na enige tijd greep Staatsbosbeheer dit initiatief aan om achter onze rug om bij GS en de gemeente een verdubbeling van het aangewezen natuurgebied er door te drukken. Het gevolg hier van was dat we de overeenkomst met de Vogelbescherming hebben opgezegd.' Houden boeren niet van de natuur? 'Ik woon hier vierenveertig jaar. Dacht u dat ik niet van dit gebied hou? In de lente weten we hier alle vogelnesten. Natuurbeschermers zouden heel wat van me kunnen leren, maar ik ben beng ze iets te vertellen, want dan is het weer uniek en moet het weer een be schermd gebied worden'. ïs het dan niet waar, dat de tech nologie in de landbouw de natuur aantast? Neem bijvoorbeeld het vervroegde maaien, dat het broedsel vaak kapot maakt 'Slechts eenderde van het land wordt begin mei gemaaid en in dat deel worden geen eieren gezocht, zodat het vroegeb roedsel dan al kan vluchten (de vogels gaan bij het maaien voor je uit). Veel soorten hebben overigens geen last van het maaien, omdat ze in het weiland, en niet in het hooiland broeden. Nee, het is niet mijn ervaring dat de vogelstand hieronder lijdt. Een alternatief, zoals het afstaan van de weilanden aan recreanten voor monies. afval en omheiningen met planken is trouwens een grotere bedreiging dan een goed geleld boerenbedrijf'. 'Ik zou hierbij ook willen opmerken dat het niet waar is dat een lagere waterstand de weidevogels schaadt. Door een lagere waterstand ontstaat juist een betere grasbeworteling, een meer poreuze bovenlaag, die zachter is (en niet harder, zoals natuurbeschermers zeggen) en dat waarderen de weidevogels. De na tuurbeschermers in actiegroepen oordelen dikwijls over zaken, waar ze niets van af weten. Een spre kend voorbeeld is onze aanvraag voor peilverlaging van het polder water met tien centimeter, op een tijdstip dat die peilverlaging feite lijk al zes jaar functioneerde. Het ging prima: de vogelbeschermings mensen vertelden dat de vogels zelfs in aantal toenamen. Maar toen wij dit officieel wilden laten vastleggen door GS, werd de peil verlaging, onder druk van zes be zwaarschriften van natuurbescher mers, afgekeurd. In het besluit werd verzuimd te vermelden dat in de daarvoor liggende jaren van schade aan de natuur door peilver laging niets was gebleken, en werd aan de consequenties van een peil- verandering voor de landbouw geen aandacht geschonken! Klap op de vuurpijl was wel dat Vogelbescher mer noch een Eemland-kenner, die bezwaarschriften indienden, wisten dat het huidige polderpeil al zes jaar een feit was.' onze automedewerker d )HOVEN Het personenauto- Daf zal in de loop van vol- jaar omgedoopt worden In Daartoe worden de huidige Jllen gewijzigd. In Eindhoven it n al Daf's '66 met de bekende ejo-veiligheidsbumpers. Doorne's vrachtautofabrieken zal de merknaam exclusief en voor de bedrijfswagen, de bussen en de nieuwe automati- transmissle, die dit jaar ge- komt voor industrieel gebruik. 1 erband daarmee zal de directie Daf langzamerhand overgaan tóe aanschaf van andere perso- n uto's dan Daf's. 'Als vrachtwa- 'i abrikant zijn we immers een 1 :te concurrent van Volvo', zo ls laart Daf's perschef Th. 1 apveld. ij nu toe heeft Dat nog maar één 3Sfo als directiewagen door een Jën vervangen. In het blad Vol- olntact, dat na Pasen verschijnt. ;efit gemeld dat de vrachtwagen ook Peugeots en Renaults zou rèchaffen. Dat bericht ls echter ji ist, aldus Daf-Volvo. Dit jaar »t udt de Daf-auto nog de voor- M zal pas tegen het einde van dit het belang van de familie van hfrne in de personenautofabrica- Born - dat sinds 1 januari 15 ent bedraagt - aan het Zweed- tfolvoconcern worden overgedra- De fabriek Daf Car b.v. zal, aangekondigd, met ingang 1 mei de naam Volvo Car b.v. dragen. een verslaggever ECHT Het Nederlands Ka- Jek Vakverbond (NKV), dat de uittreding van de Unie P en de BVA begin dit jaar een ledenverlies moest incasseren, t in het eerste kwartaal een h o-ledengroel genoteerd van schatting 5000. Verwacht It dat het ledental zich het ende half jaar zal stabiliseren de 360.000. Van onze weerkundige medewerker Moeien we nog wat zeggen over het weer met pasen? We dachten van niet. Na die lange, kille aanloop blijft alles bij het oude, men zou ook kunnen zeggen: bij het koude. De luchtdrukverdeling verandert namelijk heel weinig. Wij bevinden ons in een grote depressie die ge heel Scandinacië, de Oostzee, de Noordzee en midden-Europa over dekt. Tegelijkertijd blijft de lucht druk hoog van Groenland (1.035 millibar) tot ten zuiden van IJs land (1.020 mb.). Daar tussen in blijft de aanvoer van polaire lucht doorgaan. Af en toe komen er storingen mee en die produceren dan enkele hagel- en sneeuwbuien. Gelukkig blijft er ook ruimte voor opklaringen en mis schien zelfs zonnige perioden, zoals die bij een weertype als het huidige zijn ingebakken. De temperatuur wordt niet hoog. Op de meeste plaatsen zal de 10 graden C. duide lijk niet bereikt worden en daar mee kunnen we zeggen, dat Pasen 1975 kouder zal uitvallen dan kerst mis 1974. Toen, namelijk, werden maxima bereikt van 10 graden Cel sius in Friesland tot 14 graden in Eindhoven. Koud was het gisteren ook in Duitsland. In Hamburg onder ande re werd het niet warmer dan 1 gr. C.. tegenover Graz 15 en Wenen zelfs 17 gr. C. En dat de tempera tuur bij onze oosterburen zo laag bleef, kwam doordat men daar pre cies onder een koude hoogte-de pressie lag. Het centrum bevond zich zowel in de hogere niveaus als aan de grond ergens ten zuidoosten van Hamburg. Als gevolg daarvan viel er ook gisteren overdag nog uitvoerig neerslagMünster tapte gisteravond 10 mm af. München en Keulen 12 mm. In Hannover sneeuwde het gisteravond nog aan houdend matig. ANP/KNMi 28-J-75 13 rar - ZONNia S OPKLARINGEN «12225» sneeuw De depressie, afkomstig uit noord west-Frankrijk. had daarvoor ook al een stevige stunt geleverd. Zij was ons land gepasseerd met de meeste neerslag in het zuiden: Vlissingen 15. Maastricht 17 mm. waaronder sneeuw die 's morgen in een laagje een tijdje bleef liggen. Sneeuwen deed het ook bij Londen: vliegveld Gatwick 7 cm en zelfs aan de beroemde zachte Engelse Kanaalkust: ook nabij Plymouth ivas de grond een poosje wit. Wat in de hele algelopen winter in Sauerland niet of nauwelijks had gekund, is nu in de lente, met pasen vlak roor de deur, wèl moge lijk geworden: skiën. De veelbe sproken depressie leverde daar na melijk 40 cm. sneeuw af. Radiosonde-waarnemingen van vrijdagmiddag wezen uit, dat het boven vrijwel geheel West-Europa nog steeds erg koud is. Dat was vooral zo boven Parijs met -38 gr. C. op vijfduizend meter, eveneens boven Nancy en Lerwick: -37 gr. C. en iets minder boven Hannover: - 34 gr. C. Het behoeft geen betoog, dat er van een stabilisering van het weertype nauwelijks so ake zal kunnen zijn. In 1973 viel er ook sneeuw in de Ardennen en op de hogere gronden in Duitsland, maar vorig jaar was pasen juist erg zonnig en aange- naam met 14 tot 19 graden. De record-warme pasen van deze eeuw wij herinneren ons die nog best viel in 1949 met middagwaarden van 25 tot dichtbij 30 gr. C. Maar.de kalender wees toen ook 17 en 18 april aan. hoewel een late paas op zichzelf nog geen garantie biedt voor mooi weer. EN to MAX.TEMP. tO MIN. TEMP. iEl WINDRICMTINO IIOOG WATER voor zondag 30 maart: Vlissingen: 3.32—15.58. Harlngvlletslul- zen: 5.22—17.44, Rotterdam: 6.16—18.53. Schevenlngen: 4.511.714. IJmulden: 5.25—17.48. Den Helder: 9.52—22.11, Har- lingen: 12.09—0.00. Delfzijl: 1.41—14.09. HOOG WATER voor maandag 31 maart: Vlissingen: 4.12—16.39, Harlngvlletslul- zen: 6.05—18.27, Rotterdam: 7.02—19.40, Schevenlngen: 5.3317.57. IJmulden: 6.10—18 34, Den Helder: 10.20—22.40. Har- llngen: 0.22—12.41. Delfzijl: 2.25—14.51. HOOG WATER voor dinsdag 1 april: Vlissingen: 4.57—17.22. Harlngvlletslul- zen: 6.40—19.14. Rotterdam: 7.53—20.22. Schevenlngen: 6.1618.43. IJmulden: 6.56—19.23. Den Helder: 10.49—23.04. Har- lingen: 1.01—13.15. Delfzijl: 3.09—15.32. DEN HAAG De officier van Jus titie bij de Haagse rechtbank heeft een jaar gevangenisstraf en on voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering geëist te gen de 43-jarige Hagenaar A. P wegens doodslag op diens hospita, de 69-jarlge mevrouw N. Mulder. De man had de vrouw eind vorig jaar met een zwaar voorwerp enige slagen toegebracht, waarna hij haar met een hoofdkussen door verstik king om het leven bracht. De ver dediger meende dat verdachte, die momenteel in een psychiatrische inrichting verpleegd wordt, ontoe rekeningsvatbaar was. Op 10 april zal vonnis gewezen worden. onder redactie van loessmit Er zijn tijden geweest dat er echt veel aan één april-grappen werd gedaan. De hoogbejaarde emeritus-predikant ds. IV. L. Korfker uit Zwijndrecht weet er nog een paar uit zijn geheugen op te diepen, die hij niet zelf bedacht heeft, maar gelezen in een krant, zo tussen 1904 en 1909. Uit die tijd herineert ds. Korfker zich dit fraaie, 'waar heidsgetrouwe verslag': 'Op het Rembrandtsplein in Am sterdam stond een boom met in z'n kruin de draad van een elek trische leiding, die er in geval len was. 'Natuurlijk' kwam de boom daardoor onder stroom te staan. Een nieuwsgierige jongen raakte de stam aan. wilde zijn hand terugtrekken, maar kon 'm niet meer los krijgen. Een voor bijganger probeerde de jongen los te rukken, maar bleef op zijn beurt aan diens hand vastzitten. Het publiek begreep er niets van. De een na de ander wilde die twee uit de nood helpen, maar het resultaat ligt voor de hand: ook nummer drie. vier. vijf en wie er maar volgde kon zijn voorganger niet meer losla ten. Zo zat aan en om die boom een hele keten van elektrisch geladen mensen. Na publikatie van dit wonderlijke voorval in de krant stroomde het Rem brandtsplein vol met nieuwsgie rige Amsterdammers, die het fe nomeen wel eens van dichtbij wilden zien. Zoiets mocht je niet missen. Een tweede aprilgrap uit een krant van vóór 1910 ging zo: Op een van de Amsterdamse grachten woonde een dokter die zich hevig interesseerde voor de theorie dat de mens van de aap afstamt. Een ontwikkeling van een lagere vorm naar een hoge re. dacht de dokter en verzonk in diep gepeins. Zou het niet mogelijk kunnen zijn, dacht hij tenslotte, dat je die ontwikke ling in omgekeerde volgorde liet plaatsvinden: de mens terug naar de aap? De dokter wilde die gedachte wel eens uitprobe ren en wist een bedelaar over te halen als proefkonijn te funge ren. Hij begon er mee de bedelaar van de meeste kleren te ontdoen en gaf hem dierlijk voedsel. De bedelaar mocht van de dokter ook geen woord meer spreken. En ja, de proef lukte. Het object van het experiment begon dier lijke geluiden te maken. Kleren droeg het niet meer en zijn huid werd behaard als een apepels. Op een dag ontdekte de dokter aan het lichaam zelfs het begin van een staart. De handen van de vroegere bedelaar waren min of meer tot klauwen vergroeid. En toen kwamen de geruchten: die dokter aan de gracht zou vermoord zijn. De politie ging op onderzoek uit en ja hoor: de mens-aap had zijn werkelijk dierlijk geworden aard niet meer kunnen beheersen, hij had de dokter aangevallen en hem ge wurgd. De politie vond het on dier uiteindelijk in de dakgoot. Na het lezen van dit sensatione- Singel 88. het personeelsblad van het Leeuwarder Diakones- senhuis, bevat onder meer een rubriekje 'wat kinderen willen weten' en zet daar stukjes uit (Friese) schoolkranten in. Het volgende stukje beroepskeuze komt uit het krantje Bernemüle dat In Oosterend vervaardigd wordt: 'Later wil ik kinderverpleegster worden. Het liefst bij kleine kinderen of baby's. Want dan kun je leuk met ze spelen. Be halve als ze heel erg ziek zijn natuurlijk. Maar ik wil geen prikjes geven, want dat vind ik griezelig in die kleine armpjes. Bij mannen zou ik het wel dur ven, die kunnen er wel tegen. En ik hoop niet dat ik de poo moet leeg gooien, en baby's schone luiers aan moet doen. Ik zou wel graag kleine kinderen van 1 of 2 jaar eten geven, als ze maar niet beginnen te spuu- gen. Maar dat van die prikjes en dat spuugen heb ik gelogen, want anders zou ik ook geen verpleegster kunnen worden'. Ie krantenverhaal dromden de Amsterdammers naar het huis van de dokter aan de gracht in de hoop toch maar een glimp van het monster op te vangen. Ook de derde en laatste april grap van ds. Korfker heeft met dieren te maken, en ook deze speelt zich in Amsterdam af voorzover zich althans iets afge speeld heeft. Aan de overkant van het IJ zou natuurlijk op 1 april een nieuwe fabriek geopend worden, waar men zich geheel zou wijden aan het produceren van eieren zonder kippen. Iemand had na melijk ontdekt dat je ook zelf eieren kon maken na een diep gaande studie van de kippen- gewoonte om onophoudelijk te pikken op plaatsen waar ze blijkbaar een zo goed als on zichtbaar voedsel vonden. Dat onzichtbare 'voedsel' verzamelde onze ontdekker op een erf met veel kippen en inderdaad: na een kunstmatige, zeer geheime bewerking brachten zijn experi menten met het onzichtbare voedsel een echt kippenei te voorschijn. Daar zag hij wel brood in, en zo kwam er een mededeling in de krant over het tijdstip, waarop de 'kippeneie- renfabriek-zonder-kippen' met enig feestgedruis geopend zou worden. En natuurlijk verdron gen andermaal de onnozele hal zen zich in Amsterdam-Noord om die wonderfabriek met eigen ogen te aanschouwen! Géén 1 april-grap is, dat dit hoekje van de krant er de ko mende anderhalve week anders uit zal zien. Wegens vakantie houdt deze rubriek tijdelijk op te bestaan. 'In mijn huurcontract heb ik mij gebonden om de woning in de zelfde staat achter te laten, zoals ik die aantrof. Daarom heb ik dringend nodig: tweeduizend wandluizen, vijfhonderd kakker lakken. twaalf ratten en twintig muizen. Alleen levende dieren worden aangenomen. Spoedig reacties verzocht'. Het blad 19 NU, van de Stich ting public relations land- en tuinbouw vond deze advertentie in 'Bijeen', die 'm op zijn beurt weer in een in Tokio verschij nende krant aantrof. Of mis schien in weer een ander blad, dat de noodkreet alvast uit het Japaans vertaald had. Op 4 april wordt in het gebouw van de Jonge Onderzoekers Eindhoven (aan de Lindenlaan in die stad) de hele dag koorts achtig gebouwd aan de ten toonstelling 'De Jonge Onder- zoekers-1975', waarvoor tien groepen en negen individuele onderzoekers de resultaten van hun werk hebben ingestuurd. Er is ook een wedstrijd aan verbon den: voor de jurering van de werkstukken is de hele vijfde april uitgetrokken. Op 4 april mag het publiek komen kijken, tussen elf en vier uur. De leeftijd van de jonge onder zoekers varieert van vijftien tot tweeëntwintig jaar. Zo heeft een zeventienjarige jongen zich ge worpen op de 'invloed van groei stoffen op de virusvermeerdering in een plant', een twintigjarige op de 'behandeling van afvalwa ter', een vijftienjarig meisje op 'Amsterdam autovrij', een groep je van vier man heeft een on derzoek gedaan naar de rookge woonten op een Haags lyceum en een groepje van twee naar 'het mondeling communiceren met doven'. De prijzen bestaaan uit geld voor een kleine studie beurs of voor de aanschaf van voor het onderzoek noodzakelij ke apparatuuur. Op deze ten toonstelling annex wedstrijd vindt ook de selectie plaats voor de Nederlandse afvaardiging naar de zevende Europese wed strijd voor jonge onderzoekers, die van 8 tot 16 mei in het Evoluon in Eindhoven wordt ge houden. 'Ik weet alleen, dat hij Simpkins heet.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5