Stanley Bish: topscorer bij Roda JC zonder vaste plaats Ajax raakt punt kwijt bij Sparta Positie Dettmar Cramer blijkt toch nog wankel EBU wil Montreal niet meer betalen 23-jarige Limburger al aan achtste seizoen in betaald voetbal bezig Wiersma deelt punt met Bergsma Koelikov: weer wereldrecord In boeiend en attractief duel Trainer van Bayern München moet zelf tot regeling met Amerikanen komen Afgelastingen TROUW/KWARTET ZATERDAG 29 MAART 1975 SPORT 27 Van onze speciale verslaggever KERKRADE Stanley Bish heeft al een heel voetballeven achter de rug. En toch is hij nog maar 23 jaar. Als 16-jarige debuteerde Bish in 1967 met PSV in de eredivisie. Een eerste optreden, dat meteen werd gevolgd door een langdurige uitschakeling, toen hij na een botsing met Feyenoords toenmalige doelman Eddy Pieters Graafland een been brak. Na zijn start bij PSV hij kwam oorspronkelijk van de amateurclub Wilhelmina '08 wisselde Bish drie keer van club. Van PSV trok de in het Limburgse Weert geboren Bish, als prille jongeling naar de grote stad Amsterdam. Hij speelde er één seizoen zonder veel succes voor DWS. DWS Bish: 'Ik werd indertijd door DWS voor 120.000 gulden van PSV over genomen. Een onverantwoord be leid natuurlijk. Ik was pas 17 jaar. Maar ja, DWS had net Rensenbrink voor goed geld verkocht, dus kon er weer worden uitgegeven. Ik maakte er geen best seizoen. Er waren wat problemen met de trainer, Lesley Talbot. Hij passeerde mij voor het eerste en daar had hij eigenlijk wel gelijk in. Maar ik maakte er een compleet drama van. Uiteindelijk is die kwestie de aanleiding voor Tal bots ontslag geworden. Opmerkelijk genoeg speelde ik de laatste vier wedstrijden van de competitie vrij goed'. AMSTERDAM Het persoonlijk damkampioenschap van Nederland 1975, waarvan in de eerste helft stad- en streekgenoten h et tegen elkaar moeten opnemen, bracht in de gisteren gespeelde eerste al di rect belangrijke ontmoetingen. De onbetwiste topper was de partij tussen Harm Wiersma en Pieter Bergsma. Het duel werd het langste van de eerste ronde want pas na zes uur spelen bood Wiersma remi se aan en gaf daarmee toe dat zijn aanwezige voordeel niet in winst was om te zetten. Bijzonder fraai had de nationale kampioen in het middenspel de aanval verkregen. Het zag er aan vankelijk naar uit dat dit tot winst zou leiden. Bergsma in ernstige tijdnood verdedigde zich echter zeer knap en hij gaf zijn tegen stander geen gelegenheid om in het eindspel beslissend voordeel te krij gen. In de eindfase met een stuk meer moest Wiersma tenslotte re mise toestaan. Alle partijen werden gespeeld in de moderne flankspel karakteristiek. Varkevisser verloor geheel onnodig van Hermelink door een combina tie toe te staan waarvan hij dacht dat deze onjuist was voor zijn te genstander. De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde zijn: Harm Wiersma (Drachten) - Plet Bergsma (Terwlspel 1—1, Anton Schotanus (Heerenveen Drs. Douwe de Jong (Groningen) 1l. Paul Germain (Groningen Frank Drost (Langweer O2. Cees Varkevisser (Katwijk Frans Hermelink (Nijme gen) 0—2, Jan de Ruiter (Devénter) Wlm van der Sluis (Amsterdam) 2—0, Rob Clerc (Amsterdam) Jeroen Goudt (Amstelveen) 11. Jeugdkampioenschap: Geert van Aalten Hulssen Rene Boulonols (Helloo) 1 1. John van der Borst (Hoznsbroek) Tolne Brouwers (Roosendaal) 02, Bert van Harten (Lunteren) Peter van Harten (ZwoUe) 02, Cor Hofstee (Stadskanaal) Cock van Leeuwen (Aalsmeer) 11. Rob Schippers (Maas- bracht Anne Slnnema (Flnkum) 2 0. Theo Voorspulj (Gorkum) Jannus van de Wal (TJalleberd) 02. ALMA ATA Op de wonderhaan van Alma Ata is tijdens de Russi sche sprintkampioenschappen op nieuw het wereldrecord op de 500 meter scherper gesteld. Jevgeni Koelikov verbeterde het tien dagen oude record van Valeri Moeratov (37.85) met 65-honderdste seconde en bracht het nu op 37.20 secon den. Moeratov pakte bijna zijn re cord terug, maar bleef tweehon derdste seconde boven de tijd van Koelikov. Ook Alexander Safronov reed onder de oude recordtijd van Moeratov. 37.76. NAC Er kwam dan ook weer een gega digde voor hem. Het Bredase NAC bleek bereid een ton voor het ta lent te betalen en Bish daalde weer af naar het zuiden. Hij speelde er drie Jaar. Nu zegt hij: 'Het was een fijne tijd. Niet in het minst vanwe ge de stad Breda. Ik vind dat nog altijd de fijnste stad van Neder land. Ik had er veel vrienden. Met de toenmalige elftalleider Tim Meeus speel ik nog regelmatig. Jammer dat NAC de zaken niet handiger heert aangepakt. Ze had den de grootste talenten via een iets hoger salaris moeten vasthou den. Nu moest bijvoorbeeld een Quaars wel naar PSV. NAC steekt nu het geld in een paar Joegosla- ven'. RODA JC NAC kon ook Stanley Bish niet aan zich binden. De spits boerde ook in sportief opzicht goed in Breda. Hij won met NAC de KNVB-beker en maakte deel uit van het team dat onder meer in één seizoen twee maal Ajax (toen nog met Cruijff, Neeskens en Keizer) versloeg. En toen twee jaar geleden het juist naar de eredivisie gepromoveerde Roda JC met de beurs rammelde, vertrok Bish naar Limburg, toen NAC ook hem niet tegemoet kwam. Voorlopig de laatste verandering van club. Dit weekend ontmoet Stanley Bish haast een zwerver a la Charley Bosveld en Bert Theunissen met Roda JC tweemaal op rij zijn eerste betaalde club, PSV. Die transfers: 'Ik ben er steeds wel wijzer van geworden. Maar op het moment heb ik het goed naar mijn zin bij Roda JC. Ik wil best in Limburg blijven. Temeer daar ik semi-prof ben en op de ad verten- tie-aquisitie afdeling van het Lim burgs Dagblad een goede baan heb. Ik kan me daar maatschappe lijk goed ontwikkelen. Ik voel ook wel iets voor de journalistieke kant van een krant. Maar met mijn 4 jaar HBS ligt dat misschien niet zo gemakkelijk.' TELEURSTELLINGEN Stanley Bish bevalt het dus nog wel degelijk in Kerkrade en dat is enigszins merkwaardig, want dit seizoen, dat zijn achtste is als be taald voetballer, heeft Bish tal van teleurstellingen gebracht. Roda's trainer Bert Jacobs heeft Bish tot nu toe meer niet dan wel in zijn basis-formatie opgesteld. Juist in een voor Roda-begrippen ongekend succesvol seizoen beleeft Bish het allemaal grotendeels vanaf de bank. Slechts wanneer Roda JC tij dens een wedstrijd in de problemen raakt, mag Bish als helper in de nood aantreden: Stanley Schoen maker. De vergelijking met Feyenoord's pinch-hitter Lex dringt zich trou wens toch nadrukkelijk op, want evenals de miskende Hagenaar, ziet Bish niet zelden kans. zich in min der dan een half uur te bewijzen. De cijfers zijn in ieder geval in zijn voordeel. Gedurende deze competi tie is hij nog maar 12 keec in de beginopstelling opgenomen. Toch is hij weer topscorer met 12 doelpun ten. Een produktie die altijd nog 3 goals boven die van Roda's veelbe sproken doordouwer-spits Dick Nanninga ligt. Toch is het juist niet Dick Nannin ga. die Bish als verdrlnger van zijn plaats ziet. Hij zegt: 'Nanninga is een gouden aankoop. Ik voel hem in het veld ook uitstekend aan'. RUST Bish blijft intussen met zijn pro bleem zitten: 'De eerste 8 competi tiewedstrijden was ik constant in valler. Vervolgens stond ik negen keer direct opgesteld. Tot ze een keer met 4-2 van Haarlem verloren. Ik was na die wedstrijd fysiek ka pot. Omdat ik oververmoeid was, heb ik een week rust gevraagd. Maar daarna ben ik niet terug ge komen. Met Jacobs heb ik langdu- Spelen ivaarschijnlijk niet op tv GENEVE Een woordvoerder van de Europese omroeporgani satie (EBU) heeft laten weten dat niet zal worden ingegaan op de eis van 20 miljoen dollar (50 miljoen gulden) die het Ca nadese organisatie comitee (COJO) wil ontvangen voor de rechten de Olympische Spelen, die volgend jaar in Montreal worden gehouden, via de tele visie uit te zenden. De EBU liet dan ook direct ln een telegram aan het COJO weten 'dat het bedrag onaanvaardbaar hoog was'. De EBU, die 33 omroeporgani saties in 30 landen telt, had al eerder net COJO laten weten niet meer dan 5 miljoen dollar te willen betalen. De kans dat Europa uitge breide reportages zal ontvangen van het Olympisch gebeuren moet, zoals de zaken nu staan, klein worden geacht- Dat het COJO toch zijn eis van 20 miljoen dollar handhaafde, wekte bevreemding bij de EBU, daar in januari al tijdens een vergadering duidelijk was gesteld dat voor de Olympische Spelen in München slechts 1.700.000 dollar behoefde te worden betaald. Tenslotte merkte de woordvoerder van de EBU nog op: 'De Canadezen zullen met an dere bedragen op tafel moeten ko men anders valt er met ons niet meer te praten.' Na deze laatste ontwikkelingen lijkt een bemiddeling van het IOC de enige mogelijkheid tot een oplos sing te Komen in het geschil. Het IOC heeft echter tot nu toe nog niet laten blijken daartoe bereid te zijn. NAIROBI In Nairobi, de hoofdstad van Kenia, is de Oostafri- kaanse Safarirallyc van start gegaan. De 79 deelnemers worden geacht 6000 kilometer af te leggen over merendeels slecht bereid- barc en zeer stoffige wegen. Jaarlijks komen er bij deze rallye ook nogal wat dieren om het leven die met name in de nachtelijke uren op de lichten van de auto's afkomen. Op bovenstaande foto springt een gnoe juist op tijd weg voor de wielen van de wagen van het Russische duo Tejpar en Vadgama. Na de eerste etappe heeft de Zweed Björn Waldegaard de leiding vóór zijn landgenoot Ilarry Kallström. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Het vooruitgespeelde duel tussen Sparta en Ajax is gisteravond op Spangen geëindigd in een gelijk spel: 11. Bij de rust was het al 11. De kaps van Ajax op de nationale titel zijn hierdoor weer iéts verder gedaald. Stanley Bish (midden) komt hier iets te laat als de verdediging van MVV erin slaagt een aanval van Roda te verwerken. Rechts Braam, links doelman Mattliijssen. rig gespïoken. Omdat Jacobs-vrij wel mijn buurman is, kon ik vaak met hem praten over mijn proble men. Soms was ik het met zijn motivatie eens om mij niet op te stellen, soms ook niet. Toch is de verstandhouding tussen Jacobs en mij uitstekend. Ik vind zelf, dat ik het als explosieve speler van vier of vijf acties in een wedstrijd moet hebben. Jacobs meent dat het er meer kunnen zijn'. Verleden week mocht Stanley Bish overigens weer eens een volle wed strijd spelen. Door de blessure van Gerrie de Goede was er plaats in de voorhoede voor de wedstrijd tegen Sparta. Bish bracht Roda aan de leiding. Sparta kwam weliswaar nog gelijk, maar opvallend was het goe de samenspel tussen Nanninga en Bish in de spits: 'De week ervoor was er tegen MVV erg slecht ge speeld. En Roda JC-MVV is hier een erg belangrijke wedstrijd. De ploeg was voor het duel tegen Sparta dan ook extra gemotiveerd en het ging goed. Ik verwacht dat ik er tegen PSV ook weer bij zal zijn'. RAPPORT Mocht Bish evenwel toch weer te rugvallen naai- de reservebank wellicht dat hij zich dan verder kan bezig houden met een persoon lijk onderzoek naar de verhoudin gen binnen de selectiegroep van eeri betaalde voetbalclub. Bish. Ja daar heb ik voor mijzelf een rap port over gemaakt. Het is niet mijn bedoeling om dat ooit te publice ren. Maar na al die jaren, weet ik wel wat er zo ongeveer in dat betaalde voetbal speelt. Het heeft mij altijd verbaasd dat de onderlin ge verstandhouding zo nauw sa menhangt met de resultaten. Ik heb wel geleerd dat je binnen een betaalde club weinig of geen vrien den kunt hebben. Wanneer het goed gaat, en er dus geld wordt verdiend, heeft iedereen alles voor elkaar over. Bij mindere prestaties valt zo'n groep meestal onmiddel lijk uiteen. Zu zijn er meer conclu sies. maar dergelijke zaken schrijf ik voornamelijk voor mezelf op'. MATTY VERKAMMAN Ondanks de barre weersomstandig heden hebben Sparta en Ajax de twaalfduizend toeschouwers een re delijke eerste helft geboden. De Rot terdammers, die bijzonder sterk be gonnen en veelal via de rappe Deen Arne Skipper een opening in de Am sterdamse defensie trachtten te vin den, hadden echter met hun ijverige pogingen weinig succes. De Ajax-de- fensie waarin behalve Ruud Krol ook Horst Blankenburg weer van de par tij was. sloot toen echter nog uitste kend. Het technisch vaardiger spe lende Ajax had de pech dat na der tien minuten een schitterend schot van Geels die door de knap acteren de Steffenhagen voortreffelijk was aangespeeld, buiten bereik van doel man Doesburg op de lat spatte. Ajax werd echter gaandeweg sterker, maar plaatste vaak zo onnauwkeurig dat de Spartaanse verdedigers Vis ser en Balkestein de zaken gemakke lijk konden klaren. Toch werd het in de 25ste minuut 01. Rep en Suurbier sneden door de Sparta-ver- MÜNCHEN (UPI) Het blijkt nog steeds niet helemaal zeker te zijn dat Dettmar Cramer coach blijft van Bayern München. De 49-jarige Cramer heeft van zijn club nog een paar dagen gekregen om het geschil met de Amerikaanse voetbalbond op te lossen. Lukt dat niet, dan gaat het Bayern teveel geld kosten en zal Cramer alsnog zijn verplichtingen in de Verenigde Staten dienen na te komen. Dettmar Cramer kwam dit jaar als opvolger van Udo Lattok bij Bayern München terecht, midden in zijn contractperiode met de Amerikaan se voetbalbond. Door een aantal berichten hadden Cramer en Bayern de indruk gekregen dat de Amerikanen bereid waren Cramer tegen een redelijke afkoopsom af te staan. Uiteindelijk is gebleken dat men in Amerika nog steeds vast houdt aan een afkoopsom van 10 miljoen dollar. Voorzitter Neudec- ker van de Duitse club vindt dit een zaak tussen Cramer en de Amerikaanse voetbalbond en meent dan ook dat die maar tot een rede lijke oplossing dienen te komen. Cramér heeft herhaaldelijk ver klaard dat er van een officieel con tract met de Amerikaanse voetbal bond geen sprake is, maar dat het slechts een mondelinge overeen komst betreft. Neudecker: 'Cramer moet ervoor zorgen dat deze zaak zonder de gestelde voorwaarden wordt opgelost'. Dat betekent dat de Amerikaanse voetbalbond een schriftelijke garantie moet geven dat er geen schadeclaim zal worden opgesteld tegen Cramer en Bayern München terwijl ook niet nog eens een keer gemaakte kosten in reke ning worden gebracht. Dat is inmiddels al eens gebeurd. Nadat Neudecker op 12 februari had verklaard dat hij tot volle overeen stemming was gekomen met de Amerikanen, bleek deze week dat Bayern een rekening van 218.000 mark had ontvangen voor gemaak te kosten. Cramer die een Berlijnse advocaat in de arm heeft genomen, blijft bij zijn eerdere verklaringen dat 'er geen schriftelijke overeen komst met de Amerikaanse voetbal bond' is en dat er dus ook geen afkoopsom betaald hoeft te worden. Inmiddels heeft Neudecker wel verklaard tevreden te zijn over het werk dat Cramer heeft verricht. 'Hij doet zijn werk goed en we willen hem houden'. Dat was dan meteen een ontkenning van ge ruchten die in Duitse kranten wa ren verschenen en waarin sprake was van een mogelijk contract tus sen Bayern München en de sinds een week bij München 1860 ver dwenen Max Merkel. BUNDESLIGA üe midweekse 25e ronde in de Bundesliga heeft Borussia Mönchen- gladbach vast aan de top van de Bundesliga gebracht. De 'veulens' uit Mönchengladbach wonnen zelfs met 31 van Fortuna Düsseldorf en zagen de concurrenten punten verspelen. HSV verloor tegen Köln en Hertha werd verslagen door Schalke. Bayern München, dinsdag de volgende tegenstander van Bo russia, bleef op de weg omhoog door in Bremen met 20 van Wer- der te winnen. De grote verrassing was de derde overwinning in suc cessie van Tennis Borussia (10 tegen Rot Weiss Essen) dat daar door weer contact begint te krijgen met Stuttgart en Bremen. Bayern heeft na een half jaar weer een uitwedstrijd in de Bundesliga gewonnen. Bayern had overigens geluk dat het meer aanvallende Werder verrukkelijke kansen liggen liet. de scheidsrechter een straf schop o ver het hoofd zag en dat Roth (63) en Hoeness (89) het maximale rendement haalde uit het kleine aantal mogelijkheden dat Bayern kreeg. Hertha BSC was met louter defen sieve plannen naar Gelsenkirchen gekomen. Het streven leek een ge lijkspel op te leveren tot Hannes Bongartz, de beste man van het veld. Schalke dertien minuten voor tijd naar de winst schoot. Horst Gawliczek, de trainer van TB Berlin was dolgelukkig. 'Eindelijk heeft mijn ploeg gespeeld zoals ik hel hele seizoen heb gehoopt. Wij hebben nog een kans aan de degra datie te ontkomen.' Stolzenburg had zes minuten voor rust het eni- ge doelpunt gemaakt. Tennis Borussia BerlinRot Welss Es sen 10. Werder BremenBayern Mün chen 02. FC Kr.iserslauternMSV Duis burg 2—0. Schalke 04—Hertha BSC l—O. Borussia MönchengladbachFortuna Dettmar Cramer afkoopsom 7 4 35 57-29 6 6 32 44-28 3 7 31 54-41 5 7 31 53-37 5 7 31 38-27 6 6 30 67-32 5 8 29 39-26 5 8 27 39-30 3 9 27 38-33 7 8 27 40-41 4 11 24 41-48 2 13 22 44-43 4 12 22 43-55 8 10 22 38-50 5 14 17 29-52 4 14 16 32-52 3 17 13 33-67 4 18 8 20-58 Bor. Mönchengl. 25 14 Hertha BSC 25 13 Kickers Offenb. 24 14 FC Köln 25 13 Hamburger SV 25 13 Eintr. Frankfurt 24 12 Schalke '04 25 12 Eintr. Braunsch. 24 11 VLF Bochum 24 12 Fort. Düsseldorf 25 10 Bayern München 25 10 FC Kalsersl. 25 10 MSV Duisburg 25 9 Rot Welss Essen 25 7 Werder Bremen 25 6 VFB Stuttgart 24 6 Tennis B. Berl. 25 5 Wuppertaler SV 24 2 IPSWICH TOWN Ipswich Town, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA- beker uitgeschakeld door FC Twen te, heeft de halve finales bereikt van het toernooi om de Engelse voetbalbeker Ipswich versloeg in Leicester Leeds United, halve fina list in het Europese toernooi van de landskampioenen, met 32. Ips wich komt volgende week zaterdag in de halve finales van het toernooi om de FA-beker uit tegen West Ham United. Leeds United en Ips wich Town stonden voor de vierde keer tegenover elkaar ln de kwart finales van het toernooi om de Engelse beker. De drie voorgaande duels endigde nonbesllst. Ipswich Town bereikte voor het eerst in zijn bestaan de halve fina les van het toernooi om de Engelse voetbalbeker. De man die daarvoor verantwoordelijk was na een zeven uur durend gevecht in vier episo den met Leeds United was Clive Woods. De jeugdige aanvaller werd voor het vierde duel met Leeds United opgesteld als vervanger van de geblesseerde Mick Lambert. Met nog negen minuten te spelen en in het zicht van de verlenging joeg Woods d e bal van twintig meter langs Leeds doelman David Stewart. In het derde beslissingsduel, dat evenals de vorige krachtmeting tus sen belde ploegen in Leicester (20.000 toeschouwers) werd ge speeld. nam Ipswich twee keer een voorsprong voor de beslissende treffer van Woods. Whymark maak te na vijf minuten al het eerste doelpunt, maar Allan Clarke maak te nog voor rust gelijk voor de Engelse kampioensploeg. Bryan Ha milton zette Ipswich opnieuw op winst, maar Johnny Giles herstelde het evenwicht. Woods ten slotte maakte een eind aan het beker toernooi van Leeds United, dat op 9 en 23 april in de halve finales van het Europese toernooi voor lands kampioenen tegen Barcelona speelt. ENGELAND De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden in de Engelse league zijn: Manchester City-MIdd- lesbrough 21, Tottenham Hot- spur-Wolverhampton 30. West Ham United-Stoke City 22. Door het gelijke spel van 2—2 te gen West Ham United blijft Stoke City in de race om het Engelse kampioenschap. Stoke City klom van de vijfde naar de derde plaats. Everton is nog steeds leider met 43 punten met daar vlak achter Liver pool 43 punten en Stoke City 42 pun ten. Manchester City's doelman Joe Corrigan was ln de wedstrijd tegen Middlesbrough de grote held door de ene redding na de andere te verrichten. Middlesbroughs kans op het kampioenschap is na de neder laag van 12 erg klein geworden. Tottenham behaalde tegen Wolver hampton zijn eerste thuisoverwin ning (30) sinds 7 december. STAM) Everton 35 14 16 5 49-32 44 Liverpool 36 16 11 9 52-35 44 Stoke 36 15 12 9 58-45 42 Ipswich 35 19 3 13 58-36 41 Midd! borough 36 15 11 10 48-36 41 Brunley 35 16 9 10 00-41 41 Derby 34 16 8 10 52-45 40 Manch. City 36 16 8 12 49-49 40 dediging heen. waarna Steffenhagen via de binnenkant van de paal de bal in het netwerk joeg. Een tref fer die doelman Doesburg, afgaande op zijn late reactie, totaal overrom pelde. Sparta stelde onmiddellijk daarna fervente pogingen ln het werk de achterstand oMgedaan te maken, maar de vuurlinie ontbeer de kracht en raffinement om Ajax te kunnen verontrusten. Bij een snelle Amsterdamse tegenaanval ver scheen Geels opnieuw oog in oog met Doesburg, maar de Ajacied ver gat zijn schot enige zuiverheid mee te geven. Het moedig opererende Sparta kwam in de 32ste minuut op gelijke hoogte. Een voorzet van Van Staveren belandde via de vuisten van doelman Schrijvers voor de voeten van Michelsen. wiens zuivere, steen harde inzet ln het net suisde: 1—»1. Kort daarop kreeg Sparta opnieuw, na uitstekend werk van middenvel der Van der Veen een unieke moge lijkheid. maar Van Staveren kwajn te vallen. Het was opvallend hoe In de slotfase van de eerste helft de verdedigingsmuur van Ajax wankel de. Bijna was het zelfs 21 voor Sparta geworden, maar tot opluch ting van doelman Schrijvers Het Heijerman de voorzet van Sklppfer over zijn kruin scheren. Kort voor -ust moest Doesburg de vuisten ba[l- 'en om een venijnige inzet van Rep "'t de bovenhoek weg te werken, In de tweede helft drong Sparxa sterk aan maar Venneker (2 keet) en Skipper mistten de kansen om (Je strijd te beslissen. Het werd zo Sparta's 15e gelijke spel van defce competitie. EREDIVISIE HEDEN: SpartaAjax 1I PSV—Roda JC (20.00) FC A'damFeyehoord (20.15) FC Twente—Go Ahead (14.30) Telstar—FC Utrecht (14.30)... WageningenHaarlem (14.30) NAC—AZ *67 (14.30) ExcelsiorGraafschap (16.00) MVVFC Den Haag MAANDAG Roda JC—PSV FeyenoordFC Amsterdam Go AheadFC Twente FC UtrechtTelstar HaarlemWageningen AZ '67—NAC De GraafschapExcelsior AjaxSparta FC Den Haag—MW EERSTE DIVISIE: HEDEN: FC VVV—NEC VolendamWillem II SVVFC Groningen SC AmersfoortVitesse PECFortuna SC VeendamFC Vlaardingen FC DordrechtHeracles Helmond SportHeerenveen... Den BoschEindhoven (17.00) MAANDAG: NEC—FC VVV Willem IIVolendam FC GroningenSVV VitesseSC Amersfoort Fortuna SCPEC FC VlaardingenVeendam HeraclesFC Dordrecht EindhovenFC Den Bosch Helmond SportHeerenveen... DEN HAAG —De volgende afdelin gen van de KNVB Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond) hebben alle wedstrijden voor zaterdag afgelast: Dordrecht. GelderlandLimburg. Noord-Brabant. Nijmegen. Utrecht. Zwolle. Zeeland. Leiden en Gouda. WIELRENNEN Wereldkampioen Eddy Morckx zal niet starten ln de Ronde van België die Eerste Paasdag begint. Merckx zal ln deze periode deelnemen aan de Catalaanse Week ln Spanje, waar ook Joop Zoetemelk tot de vertrekkers behoort. WIELRENNEN Wegens zlekta van Roger de Vlaemlnck vertrekt de hele Italiaanse ploeg waarvan hij deel uit maakt. niet ln de Goldr&ce.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 27