Chirurg wenst 'zwarte doos' bij operaties Radio en televisieprogramma's KOLONISTEN IN MINNESOTA pijltjes n Peppei Winnaars songfestival feestelijk ingehaald Even puzzelen duszetdekaa uit het vuist] maarklaarli Na onverwachte dood van patiënte Prijzen voor persoonlijke verdiensten TROUW/KWARTET MAANDAG 24 MAART 1975 UTRECHT Prof. dr. B. Smalhout, hoogleraar in de anesthesociologie in Utrecht, heeft zaterdag nèar aanleiding van het overlijden van een tijdens een operatie in coma geraakte vrouw, gepleit Voor het gebruik van een 'zwarte doos' bij operaties. De bewuste patiënte, een 38-jarige vrouw uit Gou- driaan, overleed in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Utrechts academisch ziekenhuis. Volgens prof. Smalhout zou de zwarte doos, In vliegtuigen bekend als een apparaat, dat alles automa tisch registreert, ook voor de opera tiekamer verplicht gesteld moeten worden. Na een operatiefout, kan dan worden nagegaan wat er fout ls gegaan. In elk geval is er dan meer exacte informatie beschikbaar dan nu het geval is, aldus prof. Smalhout. De patiënte raakte op vrijdag 14 maart tijdens een operatie in het streekziekenhuis in Gorkum in een coma. Twintig minuten na het be gin van de narcose kreeg zij een hartstilstand, die volgens de chi rurg en de twee Turkse anesthesis ten na anderhalve minuut alweer was opgeheven. Maar toen bleek, dat zij niet meer tot bewustzijn te brengen was. De vrouw is dezelfde avond, nog naar de afdeling neurologie van het academisch ziekenhuis in Utrecht gebracht en later behandeld op de afdeling reanimatie. Prof. Smalhout zei, dat zijn team tot het laatste moment heeft ge probeerd om voor de vrouw te doen wat mogelijk was. Dè situatie was Van een onzer verslaggevers BRUSSEL De Visser-Neerlandia- prijzen voor persoonlijke verdien sten zijn zaterdag ten deel gevallen aan Bert Garthof (voor zijn bijdra ge aan de liefde voor de natuur) mevrouw I. Alten te Amsterdam (voor haar werk ten bate van de kinderbescherming), Emlel van He- meldonck te Vosselaar in België, Ton Koot in, Amsterdam en Nico Wijnen in Den Haag. an Emiel van Hemeldonk werd de prijs toegekend voor zijn verdiensten ten behoeve van de integratie van Noord- en, Zuid-Nederland, aan Ton Koot voor zijn strijd tegen de aantasting van steden- en landschapsschoon en aan Nico Wijnen voor zijn verdien sten voor de culturele integratie van Nederland en Vlaanderen. Tra ditiegetrouw heeft het Algemeen Nederlands Verbond, dat zaterdag in het Brusselse stadhuis de prijzen uitreikte, de afzonderlijke'bedragen van de prijzen niet bekendgemaakt. Het totaal bedrag er waren nog tal van andere prijzen aan stichtin gen en kunstenaars was 137.500 gulden. echter direct al vrij .hopeloos, om dat het electro-encephalogram uit wees dat haar hersenschors ernstig was beschadigd. Alleen de hersen stam, die automatische functies als ademhaling en hartslag regelt, functioneerde nog. Sectie Bij dit overlijden wordt geen ver klaring van een natuurlijke dood afgegeven. Dat houdt ook in, dat sectie zal worden verricht. Prof. Smalhout verwacht evenwel niet, dat die bij de operatie gemaakte fouten aan hfet licht zal brengen. De medisch directeur van het zie kenhuis heeft verklaard, dat men selijke fouten vrijwel zeker kunnen worden uitgesloten en dat er in dat geval alleen sprake kan zijn ge weest van een niet te voorzien de fect in de apparatuur. Maar prof. Smalhout vindt, dat er ook dan een menselijke fout is gemaakt, omdat de apparatuur niet meer is dan het gereedschap van de arts, gereed schap, dat voor iedere operatie grondig moet worden gecontroleerd. SCHIPHOL Zwaaiend met hun dècimeters grote plakken, de eerste prijs in het, 20ste eurovisie songfestival, is gisteravond om half acht de Teach In-zanggroep uit Enschede op Schiphol terug gekeerd uit Stockholm. Als begroeting schetterde triomfan telijk het winnende liedje 'Dinge dong' uit de trompetten van de Freddy Golden-band, stadgenoten van de Enschedese songfestivalwin naars. Dirigent was Freddy Gaas beek, broer van bassist John Gaas beek van Teach In. Omstuwd door agenten van de luchthavenpolitie baanden zangeres Getty, getooid met een enorme feesthoed met vruchtendecoratie, en haar zes manlijke collega-voca listen zich een weg naar de perska mer, waar Jan de Troije als pro gramma-commissaris van de NOS in de tumulteuz? drukte een wel komstwoord uitsprak, gevolgd door Carel Enkela^r, hoofd diertst televi sieprogramma's van de NÖS. Ook het gemeentebestuur van En schede was erbij. De stad is dit;jaar 650 jaar oud en in dit kader wer den Getty en haar collega's bloe men en een palmpasen aangebo den. Na de ontvangst in het perscen trum volgde buiten de aankomsthal op het Jan Dellaertplein nog een tweede denderende begroeting. Commercieel Op het gebied van de gemakkelijk in het gehoor liggende muziek spelen wij internationaal weer een woordje mee, sinds Dlng-a-dong in de uitvoering van Teach In op het Eurovisie Songfestival tot winnend liedje is uitgeroepen. Het Stockholmse circus is achter de rug, maar nu gaan alle platenbazen op hun kassa's letten. Want het is om geld begonnen en niet om cultuur. Al was er voorde zoveelste keer een nieuw jureringssysteem bedacht, de beoordeling van de liedjes uit negentien landen door evenzovele nationale juries, bleef een zaak met vraagtekens. Artistiek bezien eigenlijk een waardeloze zaak want uit de puntentoewijzing bleken vaak motiveringen mee te spelen die niets met de kwaliteit van de liedjes te maken hadden. Puur commerciële overwegingen moeten er bijvoorbeeld oorzaak van zijn dat het Turkse liedje slechts drie punten kreeg, terwijl echt niet zoveel betere prestaties tussen de vijftig en de honderd schommelden. Het enige uitgesproken kunstzinnige element in de overigens klinische presentatie in Stockholm vond ik het als pauzefilmpje getoonde werk van de vroeg gestorven Zweedse sprookjesschilder John Bauer. Een andere popmanifestatie in het zaterdagavondprogramma zullen de echte liefhebbers misschien nog .belangrijker hebben gevonden dan het hele festival. Ik doel op de door de VARA uitgezonden stunt om de muzikanten van de Brainbox weer eéns bij elkaar te brengen. Met hun' ervaringeh en meer gerijpt vakmanschap zouden ze als kwartet bijzonder hoge ogen kunnen gooien- Van de rasmuzikanten bleek gitarist Jan Akkerman bij veel concert bezoekers favoriet te zijn. Dat zal oók in tal van huiskamers het geval zijn geweest. In het zondagse NOS-magazine werd een reportage vertoond over het brandweerwezen. Daarin bekende een brandmeester dat menige blusser diep in zijn hart een soort pyromaan is en dat hij zelf het Amsterdamse theater Carré graag in de fik zou willen zien staan. Want over zo een machtige brand praten ze honderd jaar later nog, aldus zijn prioriteitsverklaring. Ik denk dat zijn superieuren niet zo gelukkig zijn met zijn sappige verhaal, al was het alleen maar omdat de reclame van Brand preventie een averechts efect dreigt te krijgen. Kijkers naar de aflevering van Gunsmoke hebben zich waarschijn lijk afgevraagd in welke film zij de vertolker van de rol van Belle eerder hebben zien spelen. Hun programmablad zal hen in de steek hebben gelaten. Zelf heb ik er de informaties van allq omroepen op nageslagen maar nergens waren de namen van de gastrolspelers ver- méld. Het komt de laatste tijd steeds vaker voor dat de rolverdeling onvolledig of in het geheel niet wordt opgenomen. Daarom deze informatie: Belle werd gespeeld door Lauretta Swit, beter bekend als Hot Lips in Mash. De BBC-doqu- mentaire Het Zwarte Gat behoorde tot de zware kost die de KRO zo nu en dan voorzet. Een Interessant programma waarmee een minder heid aan haar trekken kon komen. Maar dat mocht best eens, zeker na het onbenul van Durmazon. TON HYDRA 145. 'Toevallig ben ik de lóco-bur- gemeester', zei Janus op deze laat ste vraag van smidje Verholen. 'Ik zal het je bewijzen ook. Ik ?al je een^een staaltje van mijn hande lingsbekwaamheid laten zien'. Ja nus greep de telefoon en hield de weergever bij zijn oor. 'Je hebt zeker wel gezien, Verholen, dat ik bezig was een gewichtig stuk te bestuderen,', vervolgde hij. 'Als je het precies weten wilt, dat was de salarislijst van gemeentelijke amb tenaren en beambtes'. Ik 'ga deze lijst ingrijpend wijzigen, waarmee ik dus een vooruitstrevende daad van wijs beleid zal stellen. Op deze lijst komt namelijk een salaris voor dat hoognodig verdriedubbeld moet worden. Het zal je wel sniet verba zen, als ik zeg, dat dit het salaris van de' gemeenteveldwachter is. PELLI, PfNGO EN HUN VRIENDEN Hahaha!' 'Wat?' riep smidje Ver holen verontwaardigd uit. 'Ga jij op je eigen houtje je salaris verhogen? Man.dat is schandalig! Daarvoor heb je de toestemming van de ge meenteraad nodig!' 'De gemeen teraad van Rijkhuyzen is een duf college van beschimmelde sufferds', gromde Janus vals. 'Ik kan best regeren zónder dat stelletje brand hout. Dat deed Bullepees trouwens ook al jaren', Janus Paxse begon nu in de gereedgeh'ouden telefoon te spreken 'en zei: 'Stuur de ge- meente-ontvapger met kasboek en geldkist onmiddellijk /bij me'. De schurk scheen toch wel enig ontzag te hebben, want nauwelijks had hij de telefoon neergelegd of daar werd reeds bescheiden op de deur ge klopt. 'Binnen!' brulde Janus ferm. Het was de gemeente-ontvang die schuifelend binnentrad. De i/an dige spullen had hij bij zich. 'lj(ANi goed zo', gromde Janus, vol wel hagen aan zijn sigaar trekkend. dat ië 1 jij maar' zolang aan mijn buriiiist' zitten, vriend. Open je kasboek noteer dat met ingang van 1 jai ari jongstleden het salaratis van ie' gemeenteveldwachter verhoogd van 300 gplden per maand tot gulden per maand. Alles vrij enige belasting'. De gemeei ontvanger ontplofte bijna toen dat hoorde. 'Dat doe ik niet!' s hij er tenslotte krijsend uit, wamd mee hij bewees, dat hij een dap man was. 'Dat is je reinste dii tuur!' brulde hij. 'Loop jij ra naar de pomp met je voorstel] Ik werk daaraan niet mee" do< zul ië t 38( ië, laar iten lei. Radio vandaag door Vilhelm Moberg Copyright. I lol land in B.V. Bnarn Het Chippewa-woord Ki-Chi-Saga, ofte wel 'mooi weer', klonk een kolonist in de oren als de benaming voor al het vreemde, waar hij zichmee vertrouwd moest maken. Een grote vlucht duiven kwam over de baai aangevlogen, als een wolk die de hemel verduisterde. Een glimp van de vogels was in de diepte van het heldere water te zien als snel voorbijschietende vlekken. Toen de duiven voorbij waren, bleef Karl Oskar luisterend staan. Op het ruisende geluid van de vo gelvlerken volgde een ander geluid: hij hoorde bijlslagen. Het was een heldere en stille mei dag, een dag waarop het geluid ver draagt, en hij had een paar beste oren, die gewend waren de - ver- schillende geluiden in. het bos te onderschelden. Hij Vergiste zich niet: hij hoorde een bijl en de echo die het geluid weerkaatste. Het kwam van het zuid-oosten en het was vrij dichtbij: een eindje lager op de helling 'naar de oever van- het meer was iemand bezig bomen te vellen. Hij fronste zijn wenkbrauwen. Het was geen Indiaan, die daar aan het hakken was. Indianen velden geen bomen met een bijl. Het moest een blanke zijn. Er was een indringer in zijn bos gekomen. Maar hij had papieren dat hij squatter op deze grond was, en hij had al twee keer op het kadaster in Stillwater een bedrag afbetaald op zijn perceel. Zijn claim was op gemeten en afgebakend in section 35 en de grenzen waren al uitgezet. Nu kon niemand hem meer van zijn plaats verdringen. Hier in het bos hadden tot nu, toe geen andere bijlslagen geklonken dan zijn e.i- gen. Karl Oskar draalde zich om en liep terug om de indringer op te zoeken. Het eerste jaar had hij met het oog op de Indianen bij het werk in het bos zijn geweer altijd bij zich gehad. Het gebeurde ook wel eens, dat hij een of ander eetbaar dier vond. Hij zei altijd dat hij zich niet helemaal gekleed voelde, als hij uitging zonder zijn geweer. Maar tegenwoordig kwam het wel voor, dat hij het wapen thuis aan de wand liet hangen, en dat had hij vandaag ook gedaan. Hij geloofde ook niet, dat hij zich hoefde te verdedigen tegen de houthakker die zijn terrein binnengedrongen was. Wie in het bos het werktuig van de vreedzame arbeid hanteerde, moest onderhoud «n reparatie LEKKAGE van goten, daken, mastlèk en rubberrold wordt door ons snel en vakkundig verholpen. Tevens pannen en ontroes- tlngswerkzaamheden. Vandaag gebeld, morgen her steld. Tel. 020-448787 of 05420-61252, door heel Neder land. T9 FA. DACO DAKBEDEKKINGSBEDUI JF Repareren en vernieuwen van alle daken en goten. Door heel Nederland geheel vrijblijvend. Geen voorrljkos- ten. Tel. 020-794109 en 448767 of 05970-4233. T9 meubilair en huisraad BANKSTELLEN uit eigen fabriek. Grote sortering kwalitelts- stoffen, 5 Jaar garantie op binnenwerk. Norm. prijs 1400 voor 795. DEM Meubelfabriek. Toonzalen: Oulembörg fabriek Houtweg 8. Amsterdam-N.. Zonneplein (Tuindorp- Oostzaan). Den Hang. Welmarstr. 263. Nieuw Lbosdrecht. Oude Molenmeent 4 (Achter de Knorrfabrlek Hilversum). 311e- drccht, RlvterdUk 432. Voorhout. Loosterweg 5. Geopend dl. tot 18 u., op koopavond tot 21 u. Voor alle Inlich tingen; Culemborg 03450 - 260J T12 kunst en antiek Een ouderwetse MEUBELMA KER of STOFFEERDER no dig? Bel 020-723537-275079. TELEFOONBEANTYVOORDERS Verkoop - huurkoop - leasing. Fa. Van Huls. Tel. 020-934208. t.v., radio, muziekinstr. enz. Ds. N. Kleermaker houdt een meditatie over deze tijd. Tekst: Habakuk 2 3. Thema: 'Het wachten des geloofs'. Openb. 12:1-6. Thema: 'Dc rode draak en het Kind'. Medewerking alt Relnate Heemskerk met 'Eens zal op de grote morgen', 'Als Ik Hem maar kenne', 'Dlerb're Heiland, nader Gij'. Orgel Jan van Weelden en A rle Pronk. Prijs 16,90 porto. Bestelnr. IT. Zending. Bet. na. ontv. Tel nummers; (01806) 2171 of (078) 2 86 34. T14 Arie Pronk ORGEL Hans Boschma TROMPET o.a. Eens zal op de grote mor gen P3. 25. 134, 119. 42 Jeruzalem Welk een macht Jezus die mijn ziel bemint enz. Een plaat waar u naar blijft luisteren. 16 00. bot. na ontvangst verz.kosten. Bestelno. 2T Besteladres: ARGE. postbus li). Bnrendrecht. lel. (0180(1) 2171 of (078) 2 8(1 34. T14 Verspuy en Jan van Weelden enorme sortering ^orgels, plano's, alle merken. eigen servlcedlenst door geheel het land. geen bezorgkosten. 6 20-50% korting op z.g.a.n. Orgels - Piano's Barendrecht; Gebr. Meeldijk 123 (bij station). Tel. 01806- 2171. Zwljndrecht. Passage 2 (bij station) 078-28634. Vrij dagsavonds koopavond, andere avonden op 'afspraak ook ad vies. T14 PIANO'S, orgels, nieuwe baby piano's vanaf 2245. Orgels vanaf 795. Gebruikte plano's vanaf 450. Alles met volle dige garantie. Firma Poppe llers. Zaagmolenstraat 186-191- 202, Rotterdam. Telefoon 010- 650019-656180. Filiaal Nobel- straat 41-13. Den Brlol telef. 01886-4970. Vrlldagavohd koopavond. T14 God leidt zijn volk Stereo L.P. Deo Cantemus zingend door ISRAEL o.l.v. Arie Pronk. Jan van Weelden orgel o.a. Jeruzalem. Veilig aan uw hand. God leidt zijn volk. Israël volk dat nog moet lijden, enz. Bestel 1ÖÖ Barendrecht Tel. 01806- 2171 of 078-28634. T14 vakantie en rekreatie ZOMERHUISJES te huur lncl. rljpony. zwembad, speel tuin. attraktles enz. Meer dan 300 pony's. Vóór 21-6 en na 16-8: 50% reduktle. Shetland Ponypark Slagharen. (0). Tel. 06231-1317. T23 EG M ON D BI NNENZomer huisje met t.v-, str. wat. en eigen gazon, randdulnen. Nog te huür tot 21-6 van 5 tot 19-7 en vanaf 16-8. Tel. 073-160174. T23 ook een vreedzaam man zijn. Karl Oskar liep op het geluid toe. De onbekende houthakker bevond zich verdei; weg dan hij had be rekend: het geluid droeg ver op zo'n stille dag. Zo kwam hij bij de bomen waarin hij zijn merkteken gezet had. hier hield zijn bezitting op. De vreemdeling met de bijl stond buiten Karl Oskars claim: hij was geen indringer. Maar wie was daar aan het werk? Hij had geen naaste buren; het kon niet iemand zijn die hilj kende. Hij klom op een heuvel en toen zag hij het: van het dennebosje daar bene den, waar een smalle baai landin waarts liep. kwamen de bijlslagen. Daar stond een man een prachtige den om te hakken, die overal even dik was en lang en recht en zonder takken tot aan de kruin. De spaan ders vlogen in het rond. of een aantal witte vogels een nest in de stam gebouwd hadden en nu op de vlucht gedreven werden door de luid weerklinkende bijlslagen. Net toen Karl Oskar aan kwam lopen viel de boom met een door dringend gekraak neer, jonge bo men onder 1 zich verpletterend. Struiken zwiepten heen en weer na de zware val. De houthakker hield zijn bijl met de linkerhand vast, terwijl hij zijn voorhoofd afwiste met zijrirechter. Het was een stevig gebouwde kerel, gekleed in - een geruit flanellen hemd, een gele, afgedragen leren broek en korte laarzen. Naar zijn kleding te oordelen was het een Amerikaan. Ook gebruikte hij de Amerikaanse kapbijl met het brede, dunne 'blad en het lange handvat: Karl Oskar had er onlangs ook zo een aangeschaft. Het wantrouwen dat de Zweedse kolonist tegen elke vreemdeling koesterde bleef bestaan, voorzich tigheidshalve liep hijniet verder dan tot op een paar pas afstand van de boomstronk. De vreemdeling had hem horen komen en draaide zich om. Zijn gezicht was mager en verweerd, met hoge jukbeenderen en ingevallen wangen. Een paar dunne haarslierten kleefden vast in het zweet op zijn voorhoofd. De man had een lange, bruine baard. De vreemdeling nam Karl Oskar van top tot teen op. Hij had een waakzame blik 'in zijn ogen, zoals iemand die gewend is aan gevaren om zich heen. Voordat Karl Oskar zijn tong in de goede stand gebracht had om hem, in het Engels aan te spreken, zei de vreemdeling al: Jij bent een Zweed, I guess? Stomverbaasd staarde Karl .Oskar hem aan. Hier midden in de wil dernis stootte hij op een onbekende die hem in zijn moedertaal aan sprak! (wordt vervolgd) HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S Aangestipt: programma-overzicht. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evang. comment, bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.45 (S) Plein Publiek: Als weduwe sta je er alleen voor. 10.30 Nws. 10.33 Zingen met Cecilia: volksmuz. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12.00 (S) De Kllima .Hawailans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v, land- en tuinbouw." 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu, met aansl.: Makro, sociaal-economl- sche rubriek. 13.00 (S) Promenade Orkest met solist: nieuwe muz. 13.25 (S) Onder schooltijd. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klass. kamer- muz. 16,00 (S) Een mondje Frans: muz. en Informatie uit Frankrijk. 16.30 (S) Keerpunt - in een mensenlenven. OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Suriname Journaal. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Aktua. HILVERSUM I PP.: 18.19 Geref. Politiek Verbond. TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) A la carte: operamuz. EO: 20.00 Reformatie en re veil. 20.15 (S) Laat 's Heeren lof: progr. rond de psalmen. 20.30 (S) Leer mij, o Heer, Uw lijden recht betrachten (4), lijdensoverdenking. DE VRIJE GEDACH TE: 21.30 Persvrijheid. NOS: 21.45 (S) Eurolight. 22.25 BOND ZONDER NAAM. NOS: 22.30, Nws. NCRV: 22.40 (S) Hier en nu. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop. 23.20 (S) N.O.S.-Jazz - Jazz in Aktle. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S Spitsuur, met orn 8.0Q Nws en om 8.11 Dingen van de dag. 9.00 (S) Licht strijkorkest. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NOS: 9.50 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. 10.30 Meer over minder, met om 11.00 Nws. R.V.U.: 11.40 Verdomd, wat zijn die banken hard! Een (tweede) projekt over onderwijs. NOS: 12.00 Den Haag deze week. 12.15 Ultz. van Symbiose. NOS: 12.25 (S) Promenade orkest: amuse- mentsmuz. 12.50 Recht en Slecht, praat je. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 13.20 Ombudsman. NOS: 13.30 On der de Groene Linde: oude liedjes en balladen. 13.50 Het ongeval (I), docum. 14.30 (S) Zoeklicht op Nederland. 16.00 Nws. EO: 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Licht èn uitzicht: gew. muz. 16.40 (S) Voor de kinderen. 17.00 Na vijven: progr. speciaal voor automobilisten. 17.40 (S) Licht ensemble. 17.55 Med. HILVERSUM II EO: 18.00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. 19.00 (S) Kerkorgelcon cert: klass. muz. 19.25 (S Wij hebben een woord voor de wereld: gew. muz. 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 (S) Overdenking. 20.15 (S) Re quiem in d kl.t. van Mozart, (gr.). 21.10 Speciaal 9 Na de Britse landstoraiers (20.20), komt in VARA's Koning Klant de consumentenvoorlichting aan bod. Ned. 1-20.50 9 In de show van André van Duin zingt Willeke Alberti On a wunder- ful day like- today en For once in ray life. Ned. 2-20.21 9 Mevrouw S. van Praag, Harry Geelen en Joop Söhne Spelen met Muziek o.l.v. Polo de Haas. Ned. 1-21.35 9 Als sluitstuk van het TROS-pro gramma komt Aktua TV op het scherm. Ned. 2-22.10 9 Gesprekspartners van Ischa Meyer zijn deze keer Kees Brusse, 11e Loe Lap en Karei van 't Revc. Ned. 1-prd 9 De omvangrijke Weense the man Fritz Eckhardt vertelt zijn veelzijdige bezigheden -reacties daarop van het publie Duitsl. 1 Op die dag, is een spel van .Hartman over het leven va profeet, Amos. De NCRV liet van een radiobewerking makeiL- Hilv. 2 9 De graflegging van Christ het thema in Penderecki's con tie Urenja. Dit werk wordt voerd door solisten twee kon het Philadelphia-orkést o.l.v. ne Ormandy. llilv. 2 Iet lar TV vandaag NED. I •NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Ned. voor buit. werknèmers (8 herh.) NOS 18.55 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 F.C. Avondrood, sportprog. 20.00 Journaal 20.20 Daar komen de schutters, kom. serie 20.50 Koning Klant 21.35 Spelen met muziek 22.15 Man over de vloer, tv-serie 22.40 Om met Ischa te.spreken, disc.prog. 23.15 SYMBIOSE NOS 23.09 Journaal I NED. II NOS 18.55 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen, tv-serie' 20.00 Journaal 20.21 Dag, dag heerlijke lach. amus.revue 21.20 Pepeer, misdaadserie 22.10 Alctua-TV 22.50 Journaal Op die dag, hoorspel. 22.15 (S) Llterama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.45 (S) NCRV-Vocaal Ensem ble. 23.10 Moderne geWljde muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Drie op Je boterham. (8.03- 8.06 Radlojourn. 9.03 (S) Pep-op-drie: arbeidsvitaminen en pop. verzoekplaten. 11.03 Radlojourn. 11.06 Drie draalt op verzoek. 12.03 (S Drie tussen de middag. 14.03 Radlojourn. 14.06 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 De Hltmees- ters. met internationale tophits. HILVERSUM III NOS: 18.02 Joost mag nletf AVRO: 19.02 Drie loopt achter, ma and Roll-gebeuren. VPRO: 20.01 VPRO-maandag met nieuwe plaW het terrein van pop, Jazz en blus t (S) Tilt - een aktieprogr. met bon LJ tlèn; 21.01 (S) Jazz uit de Weswa (S) Rik Zaal. 23.02 (S) Wim Nooi 0.02 (S) Jan Donkers.) NOS: 1.02 j 4.02 Washand. VARA: 6.02-7.00 J. Lagarde. Vul horizontaal m.: 1. opschudding, I 2. tegenspraak, 3 naamloos, 4. op de rand, 5. berggroep, 6. kunstenaar, 7 hard gesteente. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes de naam van een beroep. Oplossing v^tn vrijdag Hor: 1. Priem, 4. baret, 8. Ee, 10. ra, 12. pos, 15. erika, 17. Peter, 19. las, 20. tra, 22. set, 23. riant, 24. kreg, 26. Eli, 27. Ada, 29. alaan, 30. ester, 31. tal. 33. el. 37. me, 38. takel, 39. staal. Vert: 1. pedel, 2. re, 3. es, 5. al, 6. er. 7. taart, 9. do, 11. mis, 12. patiënt. 13. spaniel. 14. ets, 16. ratel, 18. Eelde. 21. ral, 24. karet, 25. gal, 27. Ate, 28. Ariël. 32. as, 34. la, 35. de, 36. st. 37. ma. 3 4 S - 4 7 (ADVERTENTIE) (21.20- TROS Ned. II) f

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4