Schoolopera 'Oekos' in première in Amsterdam dichtbij Huursubsidies worden aanzienlijk verruimd immerrfcaar Scholengemeenschap 'Pascal' slaagde voor de tweede maal kundigen amateurs erbouwing van ijnenvegers ekt protest oor anderhalve ton ïan kleding gestolen het weer - Droog met zon weerrapporten 'werkkleding' - ja, maar hoe? ei ei vrouw in st. paul's >v t <33 0 W/KWARTET VRIJDAG 21 MAART 1975 BINNENLAND ich eenmaal zo heeft gespeciali- dat hij alles, maar dan ook alles ran het voorwerp van zijn studie, k ook in staat dat voorwerp na en) maken. De meester-vervalser art, behalve uiteraard ten aan- ran de oorspronkelijkheid, dik- het genie van de echte meester, is intrigerend, of het nu om 1 erijen, antiek, bankbiljetten of torische (gebruiks) voorwerpen i wat is de waarheid? Dat uit te n is onder meer de taak van de ischap. i zal ongetwijfeld te hulp geroe- 'ivorden als de aangifte van de ncie Drente en het Fries Mu- van valse stukken wordt gevolgd I een strafzaak wegens oplichting i een amateur-archeoloog, i int je echter afvragen of aan de i ischapsethiek van de professione- iheologen is voldaan door niet in akpers, maar voor het grote pu- I op een persconferentie deskundi- elichting te geven op vervalsingen i ran iedereen op dat moment dat die toe te schrijven zou zijn één persoon ook al hebben de undigen dan misschien zijn naam 'genoemd. Deze deskundigen zou- 'nog wel eens een burgerlijk pro- aan hun broek kunnen krijgen ns aantasting van de eer en goe- aam van de amateur-archeoloog. is overigens al bij voorbaat duide- I dat de behandeling van - de zaak opzienbarende rechtszaak zal wor- Want niet alleen figuurlijk, ook lijk zal de onderste steen boven en komen en daar is een hele i deskundigen voor nodig. Ook in bewijs zal een drietrapsraket ont ren moeten worden: ten eerste bewezen worden dat de stukken zijn; ten tweede: dat de verdachte stukken heeft vervalst of heeft i vervalsen en ten derde: dat hij s de grond heeft gestopt of laten pen. misschien dit alles omdat wij in papieren-diploma-cultuur leven, de doctorandus zonder deskun- eid meer aanzien (en inkomen) iet dan een deskundige amateur, werd toch maar het gezag van Waterbolk tijdens de persconfe- ie verhoogd door de aanwezigheid bestuurlijke-, politiële- en justitië- utoriteiten, waarvan men zich ook afvragen of zij zich niet wat er moeten opstellen met betrek tot een (toekomstig) verdachte, schien loopt alles ook nog wel af een vermaning. BLASSERDAM Leden van het lestina-comité hebben gisteren r de poort van de scheepswerf i der Giessen-De Noord pamflet- uitgedeeld waarin geprotesteerd rd tegen het feit dat in opdracht de sultan van het oliesjeikdom ïan op deze werf twee Neder- idse mijnenvegers worden omge- uwd tot bewapende patrouillebo- Volgens het Palestina-comité de sultan de schepen mede ge- I liken om ten behoeve van de femaatschappijen en met steun n Engeland en de VS een revolu- m&ire bevrijdingsbeweging in zijn id te onderdrukken. :retaris Kees Wagtendonk: 'Hier- blijkt weer duidelijk aan welke nt Nederland staat, namelijk aan kant van de oliesjeiks, van de abische reactie'. Het Palestina- nité had niet de illusie met zijn ledzame pamflettenactie nog iets kunnen bereiken, al eiste het dat schepen niet opgeleverd zullen rden. Wagtendonk: 'Het ging ons vooral om deze zaak onder de ndacht van de publieke opinie te engen'. ibeer T. Jelleman, hoofd marine er van de werf dacht dat het lestin a-comité met deze actie di op een verkeerde golflengte t. 'Er is niets anders aan de hand dat Nederland twee overtollige ijnenvegers uit 1922 aan Oman- eft verkocht en dat wij opdracht ibben gekregen herstellingen te rrichten en enkele voorzieningen m te brengen. Zo is de radar- stallatie vervangen en is aircon- itioning aangebracht en zijn de aterberging en de vriesruimten Ergroot. Er is geen sprake van dat ij de schepen met wapens uitrus- in. Ze hebben elk al twee veertig- illimeter-mitrailleurs en die blij - n er gewoon op'. Volgens de heer Alleman worden de schepen inge- voor de bescherming van de mmaanse eilandjes in de Per- sche Golf en via deze van de in- 'ng daarvan. et Palestina-comité denkt dat de eten dienen ter bestrijding van de erzetsstrijders in de provincie bof ar, die proberen menswaardige mstandigheden te verkrijgen in et sjeikdom. ÜNDHOVEN Gisternacht zijn ort na elkaar drie kraken gezet in indhoven, Hapert en Bladel. In 11e gevallen werden leren dames- n heranjassen gestolen. De totale 'uit bedroeg 158 duizend gulden, 'e rijkspolitie acht het niet uitge goten dat ergens in zuid-Nederland fcen soort syndicaat actief is. Daar- 'ij wordt niet alleen gewezen op de ledingdiefstallen maar ook op het o omloop brengen van vals geld en en aantal duidelijk gecoördineerde Hokkend ie f stallen door Piet Hagen AMSTERDAM Op de christe lijke scholengemeenschap 'Pas cal' te Amsterdam is deze week de Nederlandse schoolopera 'Oekos' in première gegaan. Het stuk heeft grote muzikale kwa liteiten. 'Oekos' is bovendien een vorm van totaal-theater, waarbij in principe alle leerlin gen en alle vakken betrokken kunnen worden. •Pascal' is een grote scholenge meenschap voor MAVO, HAVO, Atheneum en gymnasium. Öp een dergelijke school met meer dan duizend leerlingen is het op zichzelf niet gemakkelijk iets in beweging te krijgen. Toch is 'Pascal' daar nu voor de tweede maal wonderlijk goed in geslaagd. Twee jaar gele den trok de school aandacht door een opvoering van de schoolopera 'Noach' van de Engelse componist Benjamin Britten. 'Oekos' (wat letterlijk 'huis' en iets ruimer genomen 'milieu' betekent) is gecomponeerd door Andries Hu- bers en de teksten zijn van Bab Westerveld. Andries Hubers geeft zelf acht uur per week muziek op 'Pascal', waar zijn broer Piet Hu bers als full-time muziekleraar werkt. Hij kreeg vorig jaar van het Buma-cultuurfonds opdracht een werk te componeren voor gebruik op scholen en daar is 'Oekos' het resultaat van. Volgens het werkboek heeft Hubers geprobeerd 'een klankidioom te vinden dat geschikt was voor jonge mensen zonder daarbij concessies te doen aan de vaak goedkope commerciële tienermuziek'. Hij heeft daarbij ook de voor jeugdige oren gevoelsarme klankconstructies van veel hedendaagse serieuze muziek' willen vermijden. Hij schreef zijn muziek in een 'gematigd moderne stijl', die ruimte biedt aan zowel meer traditionele als avant-gardis- tische elementen. Het thema van 'Oekos' is .de drei gende ondergang van de wereld. Nog tachtig jaar, leest de jongen die de hoofdrol speelt in het rap port van de Club van Rome. Dan sterft de wereld aan de consump tiedrift van de mens. Zijn vader, die als reclameman de leugens van onze welvaart uitdenkt, vindt het maar niets dat zoonlief dergelijke wereldvreemde lectuur leest, maat schappijleer krijgt in plaats van economie en zijn tijd aan zijn vriendin in plaats van aan zijn huiswerk besteedt. Als deze vader verneemt dat de vriendin van zijn zoon in verwachting is, schettert hij smalend door de luidsprekers: 'Durf jij te praten over kinderen? Nog tachtig jaar! Het zijn je eigen woorden'. Het is een uitzicht-dat de jonge vader zelf al genoeg be nauwt: 'Hoe moet dat met onze kinderen?' Het antwoord is onge veer dat je vecht zonder zin. als je niet meer leven mag. Niet vrijblijvend 'Oeko§' is dus niet het vrolijke stuk dat een plezierige avond garan deert. Ik weet niet in hoeverre scholieren dagelijks gebukt gaan onder alle milieu-ellende. In ieder geval zijn jongeren die in een der gelijke wereld opgroeien en zich daarvan bewust zijn niet benij denswaardig. Volgens Bab Wester veld reageren zij op verschillende manieren. Een deel haakt af en wordt apatisch. Een deel doet en thousiast mee aan discussies en ac ties in de hoop dat we het tij nog Scène uit de schoolopera 'Oekos', door leerling Dick Eenkhoorn vereeuwigd. kunnen keren. En een derde groep vlucht weg in de romantiek van een eigen wereldje dat alle banden met de bestaande wanorde verbro ken heeft. Het werken aan een stuk als 'Oe kos' is voor een school geen vrij blijvende zaak. De school ste(t een thema aan de orde, dat je moeilijk meer uit het verdereschoolgebeu ren kunt wegmoffelen. Na afloop van de première werd een wat moeizame poging gedaan een dis cussie tussen ouders en leerlingen in de zaal op gang te krijgen. Want de klacht is dat, ook op Pascal, ouders en kinderen, leraren en scholieren nog veel te weinig met elkaar in gesprek zijn over wezen lijke vragen. De vraag is alleen hoe je dat gesprek als school van de grond krijgt. 'Oekos' heeft het pro bleem op tafel gelegd, maar ouders en leraren zullen er het akelige gevoel aan over houden dat ze hun kinderen weinig moois aan te bie den hebben. Gezamenlijk project Een schoolopera als 'Oekos' is om nog een andere reden een ingrij pend gebeuren voor een school. En dat is dan een van de vrolijker kanten van het geheel. De voorbe reiding van deze produktie biedt een school de gelegenheid met z'n allen aan een gezamenlijk project te werken. Niet alleen het school- koor en het schoolorkest, de ballet groep en de decorbouwers (bij el kaar al bijna honderd vijf tig man) zijn bij zo'n stuk totaaltheater be trokken. Vooral vanuit de creatieve vakken (tekenen, muziek, handen arbeid en textiele werkvormen) kan veel gedaan worden om een thema als 'Oekos' vorm te geven. Maar ook voor andere vakken zijn er genoeg aanknopingspunten: de biologieles kun je praten over ver vuiling, bij het vak Nederlands over de macht van de (reclame) taal. bij de moderne talen kun je iets doen aan de Franse, Duitse en Engelse teksten die in het stuk voorkomen, bij maatschappijleer, economie, ge schiedenis, aardrijkskunde, gods dienst zijn mogelijkheden te over. Op die manier zou een school maandenlang naar de uitvoering kunnen toewerken. Het is zelfs denkbaar (Westerveld en Hubers hebben dat aanvankelijk overwo gen) de school'niet meer dan een basiswerkstuk aan te bieden, waar de scholieren dan op kunnen voort borduren, zodat de uiteindelijke versie nog meer hun muziek, hun ontwerp en hun spel is. Al die mogelijkheden die hier zo makke lijk op een rijtje gezet worden zijn natuurlijk niet een, twee, drie te verwezenlijken. Maar met de uit voering van 'Oekos' is wel aange toond dat een dergelijke opera scholen een schitterende gelegen heid biedt uit te stijgen boven het patroon van een traditioneel schoolprogramma met, geheel los daarvan, een randje creatieve fran je tijdens de expressie-uurtjes. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Met ingang van 1 juli zullen bewoners van huur woningen in aanmerking komen voor een financiële tegemoetko ming, wanneer zij een huur moeten betalen die te hoog is in ver gelijking met het inkomen. Deze algemene regeling voor indi viduele huursubsidie, waarvan staatssecretaris Van Dam (volks huisvesting) gisteren een nadere uitwerking aan de Tweede Kamer heeft gezonden, moet er toe leiden dat niemand meer vanwege zijn inkomen in een slechte woning hoeft te wonen. De nieuwe regeling is ruimer van opzet dan de bestaande regeling, die slechts voor de bewoners van enkele soorten woningen geldt. Bo vendien zijn* de subsidiebedragen opgetrokken, waarvan met name de lagere inkomensgroepen maar ook de middengroepen profiteren. In aanmerking voor de nieuwe rege ling komen mensen met een be lastbaar inkomen van maximaal 30.000 gulden per jaar, die in een huis wonen waarvan de huurprijs niet meer dan 450 gulden per maand bedraagt. De maximale sub sidie, die momenteel 150 gulden per maand bedraagt, wordt 280 gulden per maand. Voor huren beneden de 200 gulden per maand wordt het volledige verschil vergoed tussen het huurbedrag en het bedrag dat op grond van het inkomen redelijk wordt geacht. De regeling telt op tal van punten verbeteringen. Zo zal over het alge meen bij het vaststellen van de bijdrage het inkomen van de vrouw niet meer onverkort bij het inko men van de man worden opgeteld; bij mensen die zijn aangewezen op bijstand worden verdiendende kin deren buiten beschouwi g gelaten. Voorts zal de subsidie niet worden verminderd bij aanwezigheid van een centrale verwarming. Het is de bedoeling dat de uitkerin gen zo veel mogelijk direct aan de verhuurder worden uitgekeerd. Dit zal, om enige ervaring op te doen, voorlopig voor 75.000 woningen in 32 gemeenten het geval zijn. Staatssecretaris Van Dam vereacht dat aanzienlijk meer aanvragen voor subsidie bij de gemeenten zul len worden ingediend. Van onze weerkundige medewerker Vanmorgen om drie minuten voor zeven uur begon officieel de lente. Thermometrisch lijkt het kwik be paald nog niet zo erg in de stem ming. Het is nog lang niet zover dat we de neiging voelen overjas en windjack uit te trekken. Met maxima van 5 tot 9 gr. C. zullen we het vandaag moeten doen. Tijdens het weekend kan het in de middag wat aangenamer worden bij iets hogere temperaturen. Dit houdt dan verband met het naderbij ko men van een sterk hogedrukgebied (gisteren tijdelijk 1040 millibaar) boven zuid-Scandinavië. Een gun stig punt is ook dat de wind gelei delijk verder luwt. De regen zal nu uit vrijwel het hele land verdwenen zijn en de zon krijgt overal de overhand. Gistermorgen rond half elf was die zon er al in het uiterste noordoosten van Groningen maar het duurde tot na vijf uur voor oostelijk Friesland de geliefde warmte- en lichtbron in het vizier kreeg. In het midden en zuiden van het land heeft het nog lang gere gend. Veel sneeuw viel gisteren nog in Frankrijk. In het noordoosten zat er in de middagtemperaturen overigens al wel enige stijging: dinsdagmiddag maximaal 3, woens dagmiddag 5, donderdagmiddag 8 gr. C., waargenomen in Gorredijk. In het Engelse blad 'Col' stond ook nog iets over de unieke winter van 1975 in en rondom Liverpool. De rozen hebben er voortdurend ge bloeid. In februari was dat ook zo met narcissen, crocussen, gerani um's, fuchsia's, margrieten, violie ren, goudsbloemen, gele forsythia's en zelfs rhodondendrons. Toen op drie maart de temperatuur tot 14 gr. C. doorstootte ontplooide een van de grootste kastanjebomen in 'Sefton park' zijn bladeren. Steeds minder mensen kunnen maximum-temperaturen van gisteren en neerslag 7=18 uur: Amsterdam regen 6 2 De Bilt regen 6 2 Deelen regen 6 4 Eelde vrijwel onbewolkt S 0- Eindhoven motregen 5 5 Den Helder zwaar bewolkt 6 0 Luchth. R'da m regen 6 2 Twente geheel bewolkt 5 4 Vllssingen geheel bewolkt 5 2 Zd. Limburg vrijwel onbewolkt 6 0 Aberdeen half bewolkt 10 O Athene Hebt bewolkt 11 0 Barcelona zwaar bewolkt 11 0 Berlijn vrijwel onbewolkt 11 0 Bordeaux zwaai bewolkt 7 12 Brussel licht bewolkt 7 c Frankfort zwaar bewolkt 6 0 Genève zwaar bewolkt 5 0 Helsinki vrijwel onbewolkt 2 0 Innsbrück half bewolkt 7 0 Kopenhagen vrijwel onbewolkt 5 0 Lissabon half bewolkt 13 0 Locarno licht bewolkt 6 2 Londen regen 5 1 Luxemburg licht bewolkt 3 0 Madrid licht bewolkt 10 0 Malaga Vrijwel onbewolkt 17 0 Mailorca half bewolkt 11 0 München half bewolkt 5 0 Nice licht bewolkt 10 0 Oslo onbewolkt 7 0 Parijs vrijwel onbewolkt 4 0 Rome motregen 13 0.1 Split zwaar bewolkt 16 0 Stockholm vrijwel onbewolkt 3 0 Wenen zwaar bewolkt 11 0 Zürich vrijwel onbewolkt 5 0 Casa Blanca licht bewolkt 17 0.3 Las Palmas vrijwel onbewolkt 21 0 Tel Avlv onbewolkt 18 0 Tunis zwaar bewolkt 17 1 blijkbaar om de Friese weerprofeet L. D. Pruiksma heen. Zo kreeg ik van de weerkundige J. H. Pelleboer een brief, waarin deze diens grote belangstelling in het weer prijst. Maar hij trekt voor honderd pro cent in twijfel, dat veel herfston- weer verband zou houden met wei nig winter. Op basis van een eigen onderzoek over 1940 tot 1974 komt hij tot een heel andere conclusie dan F. IJnsen namelijk dat aan de zachtste winters juist gemiddeld minder herfstonweer voorafgaat. Hij vreest dan ook, dat Pruiksma ondanks diens motivering, evenals veehouder Meeuwsen in Brabant, Van Vliet de molenaar en kapper Flink in Hengelo zijn Waterloo zal vinden. Pruiksma's commentaar op kritische noten naar aanleiding van zijn prognoses is in het verleden steeds geweest: 'De mensen moeten niet op alle slakjes zout leggen'. Pelleboer zou, wanneer hij binnen kort in Boxum op bezoek gaat, dit bescheid ook weieens kunnen krij gen. HOOG WATER Voor 22 maart. Vlls- slngen 8.42-21.27. Haringvlletsluizen 10.07- 22.56. Rotterdam 11.17-0.00. Schevenlngen 9.38-22.34. IJmuiden 10.27-23.23. Den Hel der 0.57-13.34. Harlingen 3.42-16.13. Delf zijl 6.54-18.24. onder redactie van loes smil Het verbod van de directie van de Utrechtse V. en D. voor de vrouwelijke werknemers om tij dens het werk een lange broek te dragen, vestigt de aandacht weer eens even op de bij bepaal de bedrijven nog steeds bestaan de kledingvoorschriften. En hoe wel de laatste tijd steeds meer bedrijven hun werknemers en werkneemsters vrij laten in de keuze van hun kleding (De Bij enkorf heeft in Amsterdam al geruime tijd geleden de unifor me kleding afgeschaft en in Rotterdam mogen de Bijenkorf werknemers sedert begin dit jaar zelf weten, wat ze aantrek ken naar hun werk), zijn er toch nog steeds bedrijven, waar kle dingvoorschriften géiden. Zo mag het vrouwelijk personeel van V. en D. in de regio Utrecht (Utrecht en Hilversum dus) geen lange broek meer dragen tijdens het werk en mogen de mannen er niet in zogenaamde 'vrije tijdskleding' (een wat vlotte kledingstijl) verschijnen. Voor de Hilversumse dames is dat een lelijke achteruitgang, want tot voor kort mochten ze zelf weten'jhoe ze zich aankleed den: toenr ressorteerde de Hil versumse V. en D. namelijk on der de regio Amsterdam en daar nam men het klaarblijkelijk niet zo nauw. Maar nu Hilversum bij een nieuwe indeling van de ray ons onder Utrecht terecht is ge komen, is het fout, want daar De actiegroep protesterende PTT-vrouwen heeft gisteren aan. dr. Anne Vondeling, voorzitter van de Tweede Kamer, honderd vijftig paaseieren aangeboden. Evenzovele kamerleden moeten er volgens de dames van over tuigd worden dat de spreiding van rijksdiensten bepaald het ei van Columbus niet is. Oo moe ten zij niet denken dat de PTT- ers zacht gekookte eieren zijn. Nee, een ei kan niet buigen, hooguit barsten, lieten de dames weten. En verder: de PTT wil niet het haasje zijn. De actie groep heeft de eieren aangebo den in het kader van een aantal acties, waarmee aangetoond moet worden dat de PTT-ers van de centrale directie en hun vrouwen niet naar het Noorden des lands willen. Eerdet boden de dames premier Den Uyl al een grafkrans aan ('voor de on bekende ambtenaar, slachtoffer van het spreidingsbeleid') en hadden zij opgeroepen tot een 'bel-minister-Gruijters'-actie. De eieren voor de Kamerleden mochten dan wel niet van Co lumbus zijn, ze moesten volgens de PTT-dames als 'symbolen' beschouwd worden. Immers, zei den de vrouwen, de regering zal eerdaags een ei in uw midden leggen, waarop lang gebroed is, namelijk de nota over het al dan niet vrijwillige karakter van de spreiding. Aan de vooravond van de verschijning van die no ta willen de PTT-vrouwen er de nadruk op leggen, dat hun echt genoten beslist geen zachtge- kookte eieren zijn. In een klaag zang, eveneens overhandigd aan de heer Vondeling, spreken de dames verbitterd over de plan nen om diverse PTT-diensten naar het Noorden te verplaat sen: 'De werkers ter CD (cen trale directie - red.) wacht scheiding als het doorgaat met de spreiding/ wat zo dier baar was gebonden/ wordt dan wel wreed geschonden'. Het jaar van de vrouw laat ook St. Paul's Kathedraal in Londen niet onberoerd. Vijf vrouwen zijn ter gelegenheid van het jaar van de vrouw uitgenodigd in ge wone zondagsdiensten te preken. Afgezien van de uitzonderlijke gebeurtenis in 1969 toen Coretta King, de weduwe van ds. Martin Luther King, in een middag- dienst sprak, zal het met de komst van het vijftal voor het eerst in de geschiedenis zijn, dat vrouwen als predikant optreden in de gewone ochgend- en avonddiensten van de angll- kaanse kathedraal. De vijf zijn de diakonessen Elsie Baker, An ne Hoard, Una Kroll, dr. Cecilia Goodenough en de oecumenisch actieve methodiste Pauline Webb. Op uitnodiging van ka nunnik John Collins zullen zij tot 16 november van dit jaar in de diensten voorgaan. zijn ze nog streng. Volgens een woordvoerder van V. en D.-Nederland wordt deze regel tijdens het sollicitatiege sprek verteld. Reden hiervoor is 'de noodzaak om normen te stel len aan het winkelpersoneel in zake kleding, presentatie en dienstverlening aan het publiek'. Heeft goede dienstverlening dan iets te maken met het dragen van een broek of een rok? 'Nee, niets', die kledingvoor schriften slaan uiteraard meer op het onderwerp presentatie dan ov dienstverlening', aldus de heer Van Woerkom van V. en D.-Nederland. Overigens karak teriseert hij de opwinding in Hilversum een beetje als een storm in een glas water, omdat meisjes en vrouwen achter de kassa of dicht bij een deur (waar het kouder is) er best een lange broek mogen dragen. 'In wezen gaat het natuurlijk om de vraag of iemand er netjes uit ziet, of dat nu in een lange broek of in een rok is. De men sen moeten eigenlijk zelf een beetje beoordelen, hoe ze er net jes uitzien. Ik zie niet zoveel in vastomlijnde regels op dit ge bied. Maar ja. Op het ogenblik is onze centrale ondernemingsraad bezig met het bestuderen van dit hele kledingvraagstuk. Wanneer zij met voorstellen komen, zul len we daar uiteraard aandacht aan schenken'. Een van de andere bedrijven in Nederland, waar men nog tame lijk strenge kledingvoorschriften heeft is C. en A. 'Bij ons bedrijf moet onder scheid gemaakt worden tussen C. en A. en Foxy Fashion (het vroegere Voss). Bij C. en A. gel den per seizoen bepaalde voor schriften, die voornamelijk be trekking hebben op de kleur. Voor het hele land wordt één kleur vastgesteld. De verkoop sters mogen alle mogelijke kle dingstukken. mits ze maar mo dieus zijn, in die ene kleur aan trekken. Voor de mannen bij C. en A. wordt per filiaal een kleur vastgesteld voor het pak. De keuze van das en overhemd is geheel vrij: ze moeten alleen in overeenstemming zijn met het pak', aldus de heer Remarque van C. en A. 'Bij Foxy Fashion ligt het anders: daar zoekt men het meer in een uniform. Uit de collectie wordt één stuk gehaald, dat het meest modieus is en dat bovendien voor de meeste ver koopsters aantrekkelijk en draagbaar is. Maar ja, Foxy Fas hion richt zich, meer dan C. en A., echt op een zeer modegevoe- lig publiek. Overigens is de hoofdgedachte bij al onze kle dingvoorschriften voor het per soneel: de modepromotie. Wij zijn tenslotte een kledingzaak', aldus de heer Remarque. i 'Simpkins heeft zijn verwarming gerepareerd

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5