Nieuw raadhuis in Leidschendam Den Haag maakt haast met bouw bejaardenhuizen Patrimonium renoveert in Transvaal 200 huizen Bestuurlijke planner verdelen Leidse raat Overdracht Pieterskerk in Leiden in principe rom Ook 'Harderwijkerstraat' gaat door A. v. d. Hoek neemt afscheid 'landbouw' Goede Vrijdag: dag van gebed en vasten Vernieuwing kost 40 mille per woning Haags GE geeft tuinders tegemoetkoming in kosten aansluiting op aardgas Voorburgse wijk bezorgd over plan Schiohollijn Kantoorpaviljoen omgeven door vijvers Kazernes in Leiden krijgen opknapbeurt TROUW/KWARTET DINSDAG 18 MAART 1975 REGIO DEN HAAG en LEIDEN Van een onzer verslaggevers DEN HAAG 'De bouw van het verzorgingstehuis voor bejaar den aan de Harderwijkstraat in het Zuiderpark zal normaal door gang vinden. De Algemene Haagse Stichting, de opdrachtgever tot de bouw, is aan de talrijke bezwaren van omwonenden tege moet gekomen door het tehuis in zes lagen te bouwen in plaats van in zeven. De gemeenteraad, die gistermiddag het voorstel tot garanderen van een geldlening voor de bouw van het verzorgingstehuis behandelde, ver wierp een motie van PPR. DS'70 en VVD waarin gevraagd werd het voorstel terug te nemen en de mo gelijkheden te onderzoeken om el ders te gaan bouwen, waar bezwa ren voor omwonenden in mindere mate aanwezig zouden zijn. Tekort Het plan Harderwijkstraat draagt bij tot het verminderen van het tekort aan bedden voor bejaarden die verzorging behoeven, zei loco burgemeester H. Happel op de be zwaren van enkele raadsleden. Overigens was de raad unaniem van mening dat de behoefte aan bedden groot is: enkele fracties hadden alleen kritiek op de geko zen plaats en zij volgden daarmee tal van instellingen uit de betrok ken wijk die hun 'onaanvaardbaar' over het plan hadden uitgesproken. Loco-burgemeester Happel wees de kritiek van de hand. Hij was van mening dat Den Haag er al het mogelijke aan heeft gedaan om eerst bejaardentehuizen te bouwen op plaatsen waar een snelle realise ring mogelijk was: Mariahoeve, Leyenburg en Morgenstond. Met het oog op de aanzienlijke achter stand in het aantal bedden voor bejaarden in Den Haag en ook op het onvermijdelijke isolement bij bouw aan de rand van de stad oordeelt het Haagse college, dat de tjouw in een oudere stadswijk ge rechtvaardigd is. Verlangens .De gemeente Den Haag wil aan de verlangens van de buurtbewoners naar reconstructie van het plant soen in de wijk en de oprichting van een wijkcentrum alle aandacht besteden. In overleg met de Zuider- parkers zal worden getracht tot een oplossing te komen. De heer Happel DEN HAAG Op een bijeenkomst in de Stads Doelen te Delft wordt vrijdagmiddag 4 april om twee uur door de overheid en het bedrijfsle ven afscheid genomen van de heer A. van den Hoek. hoofdingenieur - direkteur van de provinciale direk- tie voor de bedrijfsontwikkeling in Zuid-Holland en provinciaal direk- teur van de Stichting tot uitvoering van landbouwmaatregelen. De heer Van den Hoek die op 1 april met pensioen gaat is ruim 41 jaar in overheidsdienst. Als boerenzoon, af komstig van een gemengd bedrijf in Ridderkerk had hij een open oog voor de agrarische belangen en problemen. Vele boeren In Noord en Zuid-Holland kennen de heer Van den Hoek door de talrijke le zingen die hij heeft gehouden. Hierbij waren vooral de rationele bedrijfsvoering en produktieverho- ging thema's waarop hij sterk de nadruk legde. Nog geen twee jaar geleden vierde hij zijn 40-jarig ambtsjubileum. Boeren en tuinders zullen hem, zo schrijft de af- scheidscommissie. node zien gaan. DEN HAAG De European Pente costal Fellowship, het samenwer kingsorgaan van de Europese pink stergemeenten, heeft de komende Goede Vrijdag (28 maart) uitgeroe pen tot vastendag. Er zal die dalg worden gebeden voor degenen die om hun geloof gevangenisstraffen uitzitten. In het bijzonder is gebed gevraagd voor de Roemeense pink stervoorganger Vasile Rascol. die onlangs tot twee jaar gevangenis straf werd veroordeeld wegens het bezit van bijbels. plaatste nog als kanttekening bij de acties die er de laatste tijd in de wijk tegen het verzorgingstehuis zijn gevoerd: 'De bejaarden beho ren tot de zwakste groep in onze samenleving. En zij zijn de mensen die geen actiegroep kunnen vor men.' Het verzoek naar een grotere over heidsbemoeienis bij de plaatsing van bejaarden en de situereing van verzorgingstehuizen, afkomstig van PvdA en PPR. had geen invloed op het al dan niet garanderen van de geldlening. Een PvdA-woordvoerder die vroeg naar de mogelijkheden om door middel van het stellen van voorwaarden aan het garanderen van de geldlening invloed uit te oefenen op de situering van het verzorgingstehuis kreeg nul op het rekest. De Algemene Haagse Stich ting heeft normaal een bouwver gunning aangevraagd en de ge meente heeft die moeten verlenen. Bovendien zou het weigeren van de garantie erop neerkomen dat de stichting elders geld zou moeten lenen tegen een hogere rent. waar door alleen de verzorgingsprijs zou oplopen. Haast Den Haag maakt haast met de bouw van verzorgingstehuizen. Zo zijn er plannen voor de Schilder swijk. Scheveningen en andere plaatsen in de Haagse binnenstad. De cijfers over de situatie in de Haagse bejaardensector illustreren voldoende de grote nood naar meer bedden: Het aantal bejaarden be draagt momenteel 85.000. het aan tal bedden 3650, terwijl dat volgens de normen van het ministerie van CRM 5950 zou mogen bedragen. Volgens gegevens van de inspectie bejaardenoorden zullen bovendien circa 400 bedden in de nabije toe komst wegens veroudering moeten verdwijnen. Op 1 januari waren er bij de Algemene Haagse Stichting meer dan 1200 bejaarden inge schreven met een urgentie. Bij 300 bejaarden was plaatsing in een verzorgingstehuis zelfs zeer urgent. Bovendien liggen er in de diverse verpleeginrichtingen nog tenminste 100 bejaarden die wachten op over plaatsing naar een verzorgingste huis. Alleen al in de wijk Zuiderpark. waar dan binnenkort met de bouw van het tehuis aan de Harderwijk straat wordt begonnen, zijn 93 in- dicatiegevallen. In het tehuis met 133 bedden (kosten 8.7 miljoen gul den) kunnen zij een plaats krijgen. Een deel van de te renoveren woningen aan de Kempstraat, tussen de Vaalrivierstrat en de le Pie tersburgstraat. Op de achtergrond de Julianakerk. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De prot. chr. woningbouwvereniging 'Patrimonium' wil nog dit jaar gaan beginnen met de renovatie van een complex van bijna 200 woningen in de wijk Transvaal. Het betreft wo ningen aan de le en 2e Pieterburgstraat, Kemps straat, Vaalrivierstraat en Delagoastraat, die voor een bedrag van gemiddeld 40.000 gulden ingrijpend zullen worden opgeknapt. Het complex omvat momenteel 198 woningen van uiteenlopende types. Er zijn nu 3 tot 5- kamerwoningen. Is de renovatieplannen zullen enerzijds enkele woningen minder kamers krijgen, anderzijds blijven ook 5-kamerwoningen bestaan. Het is niet mogelijk om bijvoorbeeld twee bestaande woningen samen te trekken om er zodoende één grote woning van te maken. Men zal de renovatie moeten uitvoeren binnen de bestaande woningen. De renovatie zal een gemiddelde huurverhoging van 40 gulden per woning per maand tot gevolg heb ben. Aanvankelijk had het ministe rie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening beoaald dat de huur verhoging rond de 107 gulden zou moeten liggen. De bewonerscom missie alsmede de woningbouwver eniging hebben daarna bij staatsse cretaris Schaefer weten te bewerk stelligen dat de huurverhoging toch op een gemiddelde van 40 zal uit komen. Het ministerie stelde daar bij wel als voorwaarde dat de wo ningen allemaal centrale verwar ming zouden krijgen en dat de DEN HAAG WESTLAND Het gemeentelijk energiebedrijf van Den Haag heeft besloten alsnog een tegemoetkoming aan tuinders te verlenen In de kos ten van zogenaamde onrendabe le gasaansluitingen. Het G.E. doet dit omdat een aantal tuinders niet eerder in de gelegenheid is gesteld op het gasnet aan te sluiten. Veelal gaat het hierbij, aldus een com muniqué van de Tuinbouwstruk- tuurkommissie Zuid-Holland, om bedrijven waarvoor een grote lengte aan leidingen nodig is. Aansluiting van deze bedrijven zou destijds vertragend hebben gewerkt op de voortgang van het aanslultingsprojekt als geheel. Een tweede reden kan geweest zijn het geringe energieverbruik van een a_ntal van deze bedrij- vn. Het G.E. in Den Haag wil thans gedurende een bepaalde periode per bedrijf gemiddeld eenzelfde bedrag in de aansluitingskosten bijdragen zoals tot dusver bij de gerealiseerde aansluitingen het geval is geweest. De meer te leggen leiding gaat de tuinders 100,- per meter kosten. Bijzon dere voorzieningen worden tegen kostprijs in rekening gebracht. Daarboven zal aan kleinverbrui kers een bepaald bedrag in reke ning worden gebracht om de aansluiting voor het G.E. renda bel te maken. Dit bedrag ligt tussen 700 en 7900 per aan sluiting. Het vaste bedrag per aansluiting voor de behuizing van de meet- en regelapparatuur blijft gehandhaafd. Wie van bovengenoemde regel- ming gebruik wil maken moet tot uiterlijk 1 april a.s. een schriftelijk verzoek bij het Haagse G.E. indienen. Het be drijf komt dan voor 1 juni de situatie opnemen. De meeste aansluitingen kunnen voor 1 ja nuari 1976 tot stand worden ge bracht. plannen zeer snel zouden worden ingediend. In de plannen, zoals die door Patri monium aan de bewoners zijn voorgelegd, zullen de meeste wo ningen een veel ruimer karakter krijgen. De meeste woningen be schikken aan de straatzijde over twee zeer kleine slaapkamertjes, die niet voldoen aan de tegenwoordige eisen. Door een inwendige verbou wing zal nu elke woning een woon kamer aan de straatzijde krijgen en zullen de slaapkamers anders wor den ingedeeld. De verbeteringen betreffen voorts het aanbrengen van een badcel (met douche), een eethoek, een nieuwe keuken en kast- ruimte. De plannen voor de renovatie zijn van de hand van de architect Riet mulder. Nog deze zomer zullen enkele proefwoningen worden ingericht. De bewoners hebben dan de gele genheid om aan de hand van die proefwoningen hun persoonlijke wensen kenbaar te maken. Tot op zekere hoogte kan namelijk met die wensen worden rekening gehouden. De renovatie is overigens een on verplichte zaak. Niemand zal tegen VOORBURG De Wijkvereniging Essensteyn is bezorgd over de gang van zaken rond het bestemmings plan, waarin de 'Schiphol-lus' een plaats zal krijgen. Deze lus, deeluit makend van toekomstige Schip- hol-spoorlijn heeft algeruime tijd de aandacht van de Voorburgse wijk Essesteyn, omdat geluidshin der gevreesd wordt. De wijkvereni ging vraagt zich nu af in hoeverre B. en W. zich bezighouden met nadere uitwerking van het bestem mingsplan. dat voor het bewuste gebied gemaakt is. 'Volgens Gede puteerde Staten van Zuid Holland is het noodzakelijk', aldus de wijk vereniging. 'dat een officiële publi catie van de voornemens plaats vindt, op grond waarvan de bewo ners van Essesteijn zich op de hoogste kunnen stellen van de na dere uitwerking van het bestem mingsplan'. De wijkvereniging dringt er bij de gemeenteraad op aan. dat deze procedure inderdaad gevolgd wordt. In een brief aan de raad wijst de vereniging op de noodzaak van een zorgvuldige plan nenmakerij. Immers, zo wordt ge zegd. de spoorlijn zal honderd jaar in gebruik zijn. LEIDSCHENDAM Prof. ir. A. van Kranendonk heeft, in sa menwerking met de stedebouwkundige prof. ir. J. A. Lucas, het Leidschendamse gemeentebestuur ideeën aan de hand gedaan voor dringend nodige uitbreiding van de huisvesting van het ge meentelijk apparaat. De architect wil de Koningin Wil- helminalaan afsluiten voor door gaand verkeer en. aansluitend aan de raadhuisvleugel, een kantoorpa viljoen bouwen, omgeven door vij vers. Naast dit paviljoen van één verdie ping zou een groot, verdiept par keerterrein moeten komen, onge veer op de plaats van het huidige gebouw voor sociale zaken (de vroegere villa van (Je paters van Scheut) aan de Koningin Juliana- weg. Door een aangepaste bestra ting zou de Raadhuislaan één ge heel moeten gaan vormen met een nieuw aan te leggen raadhuisplein. Aan de overzijde van de J. S. Bach- l-.an wil de architect een politiebu reau situeren. Naar aanleiding van deze suggesties heeft het gemeentebestuur een ambtelijke commissie laten onder zoeken hoe dit alles het best kan worden geregeld. De commissie wil het hoofdgebouw bestemmen voor bestuurlijk en representatief cen trum. De gemeentesecretarie en ge meentewerken, de laatste nu nog gehuisvest ln een noodgebouw aan de Van Ruysdeallaan. in het nieuwe paviljoen onderbrengen. Infocentrum De bovenverdieping van de raad huisvleugel zou huisvesting bieden aan burgemeester, secretaris en wet houders. De begane grond van de vleugel zou een 'infocentrum' moe ten worden. De grote hal zou vol gens de commissie uitstekend ge schikt zijn voor voorlichtingsruim te. voor exposities en voor instruc tieruimte voor bijv. schoolklassen. Het zou de 'etalage' van de 'be- stuurswinkel' moeten worden. In het sousterraln van het hoofdge bouw zou de commissie graag een nog steeds ontbrekende kantine met koffiekeuken zien ingericht. Professor van Kranendonk heeft een nieuw politiebureau gesitueerd omdat het huidige bureau niet-cen- traal is gelegen, te klein is en niet met openbaar "ervoer bereikbaar is. Bovendien is er een slechte par- keermogelijkheld. Politiebureau Reorganisatie van politie (en brandweer) maken een beslissing weliswaar moeilijk, maar de com missie van ambtenaren heeft er op gewezen dat, hoe dan ook. huisves ting van politie en brandweer no dig zal zijn. Voor het politiebureau wordt aan een gebouw van twee verdiepingen gedacht. Voor de brandweer wordt geadviseerd te wachten op de beslissing over regi onalisatie. Het schetsje van de architect en het ambtenarenrapport zal bespro ken worden in de vergadering van de gemeenteraad van maandag 21 april a.s. Prof. Kranendonk zal hierbij een toelichting geven. Meningsverschillen niet uit de weg geruimd LEIDEN De diepgaande meningsverschillen tussen de PvdA de PPR, PSP en D'66 beide vertegenwoordigd in het college v b. en w., over de gemeentelijke reorganisatie, zijn gisteravond n niet tot een oplosing gekomen. Ze werden integendeel nog ee duidelijk geformuleerd en het kwam niet tot beslissingen. zijn wil in zijn huis moeten laten renoveren. In principe heeft iedereen het recht om na de renovatie in zijn eigen huis terug te keren. In be paalde gevallen kan het echter be ter zijn dat mensen in een andere- grotere of kleinere - al naar gelang hun situatie- terecht komen. Alle bewoners van het betrokken gebied krijgen in de komende maanden persoonlijk bezoek van vertegen woordigers van Patrimonium, die hun wensen komen vastleggen. De huidige huren in het gebied variëren tussen 85 en 105 gulden per maand. Na de renovatie zullen de meeste mensen dus voor een bedrag van maximaal ruim 150 gul den (inclusief 14 gulden voor de centrale verwarming) in een nieu we woningen kunnen wonen. TROUW DEN HAAG ONDER SCHRIFT FOTO RIJ HUIZEN 3 KOL 8 PT VET Een deel van de te renoveren wo ningen aan de Kempstraat, tussen de Vaalrivierstraat en de le Pie tersburgstraat. Op de achtergrond de Julianakerk. De aan de politieke rechtezijde op ponerende CDA en VVD bleken ove rigens niet op een lijn te willen gaan zitten met de linkerzijde overoppo- nerende PPR, PSP en D'66. Dat zou trouwens t.g. habben gehad dat PPR. PSP en D'66 hun tegenvoorstel len hadden teruggetrokken omdat ze het voortbestaan van het linkse college, verkiezen boven het volle dig vasthouden aan hun visie. Dit voortbestaan was in gevaar gekomen doordat wethouder Teselaar onlangs heeft gedreigd te zullen opstappen als de collegepartners PPR. PSP. D'66 en de VVD-CDA met een eens luidend tegenvoorstel zouden komen. Het meningsverschil tussen PvdA en PPR, PSP, D'66 betreft vooral de vraag van de direkte noodzaak van de aanstelling van nieuwe hoofd- direkteuren die het werk van nieuw te creëren ambtelijke werkverban den moeten coördineren. De PPR vindt dat die noodzaak eerst maar eens moet worden aangetoond en wil voorrang geven aan de demo cratisering van het ambtelijk appa raat van onderaf, zodat vooral de ambtenaren aan de basis zich beter kunnen ontplooien. Versterking van de vertikale organisatie door aan stelling van hoofddirekteuren slui ten de linkse drie op den duur ove rigens niet uit. Democratisering' Woordvoerder Du Gardijn wees er gisteren op dat de onderzoekinstan- ties zich steeds hebben opgesteld als instellingen die precies wisten hoe het moest. Ze zijn niet naast de ambtenaren zelf gaan staan. Het effect van hun werk zal gering zijn als hun resultaten weinig worden geaccepteerd. De reorganisatie moet een voetsteen zijn voor de democra tisering van het ambtelijk apparaat en hij vreesde dat die kans wof gemist. VVD-woordvoerder Van Duyn wijt het college ziende blind en 1 rende doof te zijn. Het college dra maar door zonder te luisteren n andere meningen. Hij vond de noi zaak van hoofddirekteuren om doende gemotiveerd in het huid experimentele stadium is hun ai stelling voorbarig vond hij. Hel wel duidelijk geworden dat de me derheid van de raad de reorganisa niet wil overhaasten en eerst na onderzoek en evaluatie wenst. Brand Ook de heer Driessen (CDA) sp als zijn mening uit dat verder ex rimenteel onderzoek naar de ami lijke reorganisatie gewenst is. Er daarbij goed geëvalueerd moe worden. Bestuurlijke reorganis achtte hij niet nodig. Wethouder Dam vond dat die juist wel nodij De raad en de commissies moi beter gaan functioneren vond Verder von de wethouder dat CDA en de VVD zich bij de vooi reidingen van de reorganisatie buiten spel hebben gezet. De ami naren hebben zijns inziens wel d< lijk inspraak gehad. Ook vond dat de hoofddirekteuren er zo mogelijk moeten komen. De bestui groepen die Driessen wil als alter tief kan niet worden volstaan, kwam gisterenavond nog niet tot slissingen, weinig vuurwerk dus, het moest de brand zijn waan de burgemeester plotseling werd roepen. Het bleek dat een loods de scheepswerf Boot aan de Sui trastraat vlam had gevat. De lo brandde geheel uit maar ed de zich geen ernstige persoonlijke gelukken voor. Kerk herkrijgt oorspronkelijke functie Van een onzer verslaggevers LEIDEN In principe heeft de stichting Pieterskerk met het 1 vormde college van kerkvoogden overeenstemming bereikt o de overdracht van de Pieterskerk aan de stichting. Hierdoor I; het gebruik van deze, in het jaar 1100 gestichte kerk, die tot oudste gothische bouwwerken van ons land behoort, voor n' kerkelijke doeleinden worden vergemakkelijkt. LEIDEN De Doelen- en Mors- poortkazerne in Leiden zal een opknapbeurt krijgen. Dit heeft ge neraal Passeniers. sous-chef van de bevelhebber landstrijdkrachten, maandag tijdens een bezoek aan de kazerne laten weten aan vertegen woordigers van het bestuur van de VVDM. Generaal Passeniers heeft de kazer ne samen met generaal J. van El zen B. D„ voorzitter van de vaste kamercommissie voor defensie be zocht, nadat de plaatselijke afde ling van de VVDM twee weken geleden een handtekeningenlijst had aangeboden met de eis van ingrijpende woonverbeteringen op deze kazerne, waar de kokschool is gevestigd. De soldaten vroegen toen teruggave van de inhouding op de wedde voor huisvesting, omdat ze in 'middel eeuwse woonomstandigheden' zou den leven. Generaal Passeniers heeft nij toegezegd, dat er op korte termijn douches en nieuwe toilet ten komen en dat de kazerne een algemene opknapbeurt krijgt, zo heeft nu toegezegd, dat er op korte VVDM meegedeeld. Dit gebeurt on danks het feit dat de kokschool over vier jaar de kazerne zal verla ten. Im mei al zal de kerk gebruikt worden voor universitaire plechtig heden in het kader van het 400- jarig bestaan van de Leidse univer siteit. Er zullen dan concerten wor den gegeven en er zal een academi sche zitting plaatsvinden. Het kerk gebouw komt voor de somma van één gulden ter beschikking van de stichting Pieterskerk, met inbegrip van de kerkvoogdij- en de consisto riekamer. Zodra ook de kosterswo- ning vrijkomt zal ook deze ruimte worden overgedragen, overigens te gen betaling van een groter bedrag dan één gulden. De ruimte van het kerkelijk bureau zal eventueel met ingang van 1 juli ter beschikking van de stichting komen. Interieur Het interieur van de kerk zal enigszins aangepast worden om de bruikbaarheid ervan te vergroten, al hoeft er beslist geen beelden storm gevreesd worden. Zo zal de zogenaamde kuip verwijderd den en zullen er weer losse sto Q worden geplaatst, wat meer mei. oorspronkelijke situatie in oven stemming is. Het Leidse univt j teitsfonds zal ruim twee ton beschikking stellen voor deze s len. Minister Van Doorn zal de toe ging van de toenmalige staatsse taris Vonhoff om de kerk te res 5 reren, gestand doen. Overiij- blijft de kerk ook voor kerkdj" sten gebruikt worden. Binnen 1 zal op grote schaal een folder de kerk worden verspreid dooi st ichting van de vrienden van j Pieterskerk, dit om onder meei^ financiële problemen rond het heer van deze kerk meer bektfc heid te geven. De stichting moe korte termijn over meer dan half miljoen gulden kunnen schikken. Het gironummer 3205454 ten name van de stich i vrienden van de Pieterskerk. Een overzicht van het terrein vanaf de J. S. Bachlaan in de rich ting van het bestaande Leidschendamse raadhuis. Literatuurkennis De toekomstige bewoners van Deel- plan A in Zoetermeers nieuwste wijk Buytenwegh de Leyens zullen binnenkort hun kennis van de Ne derlandse literatuur flink kunnen ophalen, want de straten waar ze gaan wonen krijgen de namen van 30 Nederlandse en Vlaamse dichters en schrijvers uit de 18e, 19e en 20e eeuw. Anders dan de componisten- buurt in Deelplan B met straten die 'roden' worden genoemd, gaan de straten in de dichters- en schrijversbuurt 'hoven' heten. In het lijstje komen bijv. voor: Da- theenhove. Gerrit Achterberghove. Bomans Hove en Busken Huëthove. De toegangsweg naar Buytenwegh gaat Vorstiusrode heten, genoemd naar de ambachtheer van Zoeter- meer, aan wie Ln 1614 octrooi werd verleend het 'Zoetermeersche Meer' droog te maken. Monument De firma F. Guisse is gisteren be gonnen aan de restauratie van het monument Plein 1813 in Den Haag. De raad trok hier vorig jaar 490.000 voor uit. De restauratie, die acht maanden zal duren, is nodig ln verband met de slechte staat waarin de drie bordessen, trappen en lantaarnzuilen verkeren. Voorts zijn veel natuurstenen ban den, trappen en platen gebarsten en gebroken. De vloeren destijds gemetseld worden gesloopt om plaats te maken voor beton. De bronzen letteropschriften in de bordessen keren als nieuw terug. De centrale sokkel zelf met de bronzen beeldengroepen heeft de tij<j goed doorstaan. Lentefeest De actieve Haagse Vereniging Cen trum 2005 (Denneweg en omge ving) gaat de lente op vrijdag 21 maart feestelijk inluiden met een bijzondere manifestatie in de Kloosterkerk aan het Lange Voor hout van 12.30-14.00 uur. Gerard Akkerhuis bespeelt het orgel, ds. Schoch is gastheer, wethouder Hap pel spreekt een luchtig woord voorts wordt een Japans tem sprookje opgevoerd door het Ne lands Eurythmisch ensemble. Residentie-Orkest is met enkele den ook van de partij: Paul Vliet, buurtmeester van 2005 z twee liedjes met 60 meisjes van koor van het Edith Steincol o.l.v. Ruud van der Meer en "Ijl Snijders speelt een lentespel. Ie een heeft gratis toegang. Het g( le college van B. en W. is uitgenodigd. Sloop voor RW 12 B. en W. van Voorburg het1 medegedeeld dat de aanleg rijksweg 12 ter hoogte van dei renstraat de sloop noodzak 1 maakt van de flats aan de I gensstraat. de Huygens-Apotl en de flat en winkels op de 1 van de Herenstraat en de Zwj weg. De geluidshinder daar za| ernstig worden dat genoemde den niet meer voor bewoning schikt zullen zijn. Het tijdstip ontruiming is nog niet bekend. en dan nog fi o Vogelkenner Jan Strijbos h il vanavond in het Haagse Mus V. oorM7QK.tr HUT v.h. Onderwijs, aanvang 8 uur, de werkgroep Den Haag van Ver. tot Behoud van de Wadde een lezing over de Wadden films). In het Haags Gemee^ museum brengen Henk van U£ en Anna Wagner 19 maart om uur 'Flitsen uit het leven van I Israëls'. In de Techn. Sc 'Zeezwaluwhof', Van Ruysbroe 35. Den Haag wordt 20 maart 10-13 en 14-17 uur een regioC voorwedstrijd van de 23e Nat. strijd in het metselen van baks gehouden. Muziekver. Sint cilia te Loosduinen geeft 21 m^ 20 uur in de Ontmoetingskerk n uitvoering, m.m.v. de showbanc e de harmonie o.l.v. J. de Jong GAB-direkteur drs. J. P. Mor: Delft neemt 24 maart van 16-1 uur in de Schaapskooi bij de 1 derboerderij te Delft afscheid vrienden en relaties ln het get] Delft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6