Carel Heinsius: Jazz mooi maar niet in kerk EEN WINTER VOL GEVAREN Radio en televisieprogramma' Eigen werk Justitie stelt onderzoek naar Mi Amigo in Werknemers 'Tribunebouw' in de kou Even puzzelen Bromfietser gegrepen All in the f ami das zet del uit het .vu maar kis TROUW KWARTET DINSDAG 18 MAART 1975 'TV machtig medium bij verbreiding van evangelie' HILVERSUM Een rustige en ernstige jongem an, gekleed in donker kostuunp van poderne snit. Dat is de eerste indruk die ik krijg van Carel Frederik Jan Heinsius (38), de man die het televisie programma' 'Muziek-motief' bij de Evangelische Omroep presenteert. Wij hebben afgesproken elkaar te zullen treffen in het hoofdkantoor van de E.O. aan de Oude Amersfoortseweg in Hilversum. Wie is Carel Heinsius, die in zijn maandelijkse programma allerlei mensen ten tonele voert, die met elkaar gemeen heben dat zij zeg gen het evangelie als bron van inspiratie te heben? Vooral uit de VS. haalt Carel zijn gasten: 'Ame rika is een groot land, zodat het reservoir waaruit je op dit gebied kunt putten er ook enorm groot is'. 'De presentatie van een eigen tele visieprogramma is een direct gevolg van de grote belangstelling, vroeger zelfs hartstocht, die ik heb voor de jazz', vervolgt hij. 'Die interesse voor swingende muziek zat er al heel vroeg in'. Als jongen van een Jaar of tien kwam me dat al aan waaien. Van wie ik het heb weet ik niet. Van mijn ouders in elk geval niet. Die waren er helemaal niet zo gelukkig mee dat ik zo opging in jazg. Hun bezwaren waren vooral dat lk er op het christelijk lyceum in Zeist, wat de studie betreft, met de pet naar gooide. Mijn vader, en mijn moeder von den dat erg verdrietig. Ik was ech ter pas in mijn element als ik op schoolavondjes kon optreden of avondjes van de schoolhockeyclub muzikaal mocht opluisteren. Ik droomde er van beroemd te worden en in contact te komen met allerlei bekende musici die je regelmatig voor de radio kon beluisteren. Hun wereldje leek mij het einde'. Carel richtte een eigen bandje op. deed met matig succes mee aan de AVRO jazzcompetitie, die in de ja ren vijftig jaarlijks werd uitge schreven, liet zich niet ontmoedi gen en werd in 1956 leider van het naar hem genoemde trio, dat furore maakte in jazz-kelders. Succes In 1958 kwam het grote succes: Carel won het befaamde Loosdrecht Jazzconcours. 'Ik had het gemaakt en kreeg van alle kanten aanbie dingen tot radio-optredens toe. Ik kwam terecht in het wereldje dat vele jaren mijn Ideaal was geweest'. De praktijk viel tegen. 'Spoedig kwam tot de ontdekking dat ik op het gebied van jazz-muziek-ma- ken maar een kleine jongen was. Ik wilde me niet laten kennen, niet uit, de toon vallen, en deed daarom stoer mee met wat andere deden, tot het gebruiken van marihuana toe. Je deed dat om in een bepaald sfeertje te komen' In die tijd begon Carel te beseffen dat wat hij altijd als een droom had gezien geen droomwereld was. maar een wereld van klatergoud. 'Aan de ene kant vond ik het wel aardig, vooral het musiceren, maar alles wat er omheen was viel mij bitter tegen. Waar ben je mee be zig?, zo vroeg ik me af. Is dat nu het leven waar je altijd zo. naar hebt verlangd? Ik kw^m tot de conclusie dat ik van die wereld van de Jazz mijn afgod had gemaakt. Wat ik dan wel moést wist Ik toen echter evenmin. Mijn ouders hebben me oppervlak kig christelijk opgevoed. Naar de kerk gaan deden ze zelden. Wat ze me echter wel meegaven was het besef, hoe dan ook. dat God er ls. Mystiek Om zijn leven inhoud te geven ging Carel Heinsius het zoeken in de mystiek van de Oosterse godsdien sten. 'Het leek allemaal heel mooi, maar toen ik het aan de praktijk ging toetsen merkte .ik dat het een leugen was. Het uitgangspunt van die Oosterse denkwijzen is dat Je tot je recht komt als je de liefde hebt in je leven. Ik merkte -dat Je als mens die goddelijke liefde niet in je hebt. Het is niet iets dat Je tevoorschijn kunt toveren'. Toch ben ik gaan praten met oude vrienden die Ik een beetje uit hef oog was verlóren. Zij leefden uit het evangelie. Ik merkte duidelijk aan hen dat zij iets hadden wat ik niet had. Christus was levende wer kelijkheid voor hen. Ik ben ver woed in de Bijbel gaan lezen. Langzamerhand ging ik alles met andere ogen zien. Buitenstaanders zullen mogelijk zeggen dat ik vro me verhaaltjes vertel, maar ik zeg dat uit het diepst van mijn hart. Het is Iets om heel dankbaar voor te zijn'. Carel Heinsius Collega's en vrienden vonden het in het begin maar vreemd dat Ca rel Heinsius zo opging in godsdien stige zaken. 'Maar ze accepteerden het wel omdat ze merkte dat het geen bevlieging was. Mijn ouders vonden het eerst ook maar eigen aardig. Toen ze merkten dat ik op school (ik zat inmiddels op de H.T.S. in Amsterdam, waar ik weg en waterbouw deed) ook serieuzer ging werken waren ze al gauw ver zoend met mijn gewijzigde levens opvatting'. Carel bleef zich interesseren voor jazz. 'Daar zag ik niets verkeerds in. al waren er in die tijd "wel mensen die het onbegrijpelijk von den dat Je als iemand die zijn leven aan God wil toevertrouwen, plezier kon hebben in jazz. Nu denkt men daar anders over. mede onder invloed van Amerikaanse musici en zangers als Mahalia Jackson' Anders 'De composities die ik tegenwoordig maak zijn anders. Ze zijn allémaal gebaseerd op het evangelie. Ik schrijf nu ook liedjes, scherpe lied jes zelfs, die een godsdienstig the ma hebben Op die manier wil ik de mensen wakker schudden en tot discussie komen. Mijn ervaring is dat je als je de blijdschap van het geloof hebt leren kennen je er niet over kunt zwijgen'. Carel Heinsius grijpt de kansen die hem op dat gebied worden geboden door zeker een avond per week op te treden in koffiebars van Youth for Christ. Hij trekt er het hele land voor door. Ook concerteert en paat hij in gevangenissen. Dat ge beurt pro-deo'. Ik wil er- beslist niet aan verdienen. Gelukkig kan lk dat doen omdat ik in het dagelijks leven een goede baan heb bij de gemeen te Hilversum als inspecteur van de bouw- en woningdienst'. Ik kerken treedt Carel niet op. 'Ik vind het niet pa ssend jazz in een kerk ten gehore te brengen, ook niet als het om jazz gaat die door het evangelie is geïnspireerd. Een kerk is voor mij een gewijde plaats. Misschien is dat wel een "ouderwet se opvatting, maar ik denk er nu eenmaal zo over'. Scheiden Plannen om helemaal in de muziek en in het evangelisatiewerk te dui ken heeft Carel Heinsius niet. 'Ik wil met mijn beide benen op de grond blijven staan en contact houden met het dagelijks leven. Natuurlijk praat ik met mljnNcolle ga's wel over mijn neven-werk. maar het is beslist niet zo at ik de hele dag ioop te evangeliseren. Dan wordt het een opgelegde zaak. Je moet de dingen van elkaar geschei den weten te houden. Ruim een jaar geleden werd Carel Heinsius betrokken bij het pro gramma 'Muziekmotief'. Toen de E O. hem uitnodigde dat program ma te gaan presenteren zei Carel niet meteen ja'. Het was echt/geen uitnodiging die lk met open armen heb geaccepteerd. Hoewel ik ge iend was in het openbaar op te treden schrok ik er voor terug dat voor de tv-camera's te doen. Uit eindelijk heb ik er in toegestemd, maar ik zag er reuze tegenop. In de praktijk viel het'allemaal erg mee. Elke maand als het weer zover ls dat de opname moet worden ge maakt zit ik echter weer in span ning. De televisie is een machtig medium bi} de. verbreiding va<n het evangelie'. Na afloop van een uitzending moet Carel Heinsius wel eens bekennen dat hij kansen onbenut heeft gela ten. 'Maar zoiets leer je overgeven. Je weet toch niet hoe iets over komt'. Van een verslaggever AMSTERDAM Er komt een ge rechtelijk vooronderzoek om na te gaan of Nederlanders op enigerlei wijze betrokken zijn tyij of mede werken aan de reclameuitzendingen van het illegale zendschip 'Mi Ami go' dat in de monding van de Thames ligt. Daartoe heeft de Am sterdamse officier van justitie, mr. J. H. C. Pieters, belast met de landelijke coördinatie van het op sporingsbeleid voor de piratenzen ders, gistermiddag bij de rechter commissaris in Amsterdam een vordering tot zo'nonderzoek inge steld. Daarin wordt het zendschip Mi Amigo niet met name genoemd, "doch wel bedoeld. De kern van het gerechtelijk voor onderzoek is na te gaan of Neder landers gebruik maken van of een radiozender exploiteren aan boord van een vaartuig dat zich bevindt buiten elk nationaal zeegebied, dus de vrije zee. Voorts wie in welke zin ook daaraan medewerking ver leent. Daaronder vallen volgens de wetswijziging van september vorig jaar ook adverteerders en bevoorra- ders van zulke illegale zendschepen. Met name zal worden nagegaan of Nederlandse adverteerders die ad vertenties in buitenlandse pop-bla den plaatsen, en welke dan door Mi Amigo worden voorgelezen, straf baar zijn, dan wel dat deze wijze van adverteren niet strafbaar Is. Maandagavond waren vijf van de zes onderdelen van het NCRV- programma eigen produkties. Een mooie prestatie, die bovendien goed geschakeerd was. Misschien zal een aantal kijkers van mening zijn dat bijvoorbeeld Ander Nieuws een beter bij het wezen van de NCRV passende afronding van de avond zou zijn geweest dan Kojac. Maar door de film achterop te plaatsen, is natuurlijk wel bereikt dat veel meer mensen Ander Nieuws en passant hebben meegeno- mén. In het omgekeerde geval hadden ze misschien afgehaakt en zouden zij waardevolle bespiege lingen hebben gemist over het echte vrouw zijn. Klaas van Gelder sprak namelijk met mevrouw G. J. Strikwerda- van Klinken, de presidente van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Voor degenen die 's middags naar het Tros-programma Keerpunt hebben geluisterd, wijren frappante raakvlakken op te mérken tussen haar uitspraken en die van mevrouw Mellye Uyldert, hoewel de laatste uit een andere gedachtenwereld leeft. Van programma's over eman- 1 cipatie krijg je overigens vaak de indruk dat veel vrouwen in het huwelijk worden gedoemd tot het slijten van een onpersoonlijk be staan. Zelfs wanneer ik in mijn familieherinneringen een paar ge slachten terug ga, komt het mij voor als een schimmige onwer kelijkheid. Er was veel te genieten in de documentaire van Theo Leeuwen burg Wie met pek omgaat. De ruige romantiek van die paar houten botters die ons land nog rijk is; de-inzet van een handjevol mensen om dit zeilend cultuur bezit te behoeden voor verdwijnen, kortom, hier was iets te proeven van wat ons land tot zeevarende natie heeft gemaakt. Minister Van Doorn zal er vanavond in Hier en Nu zijn reactie op geven. Het zit er in denk ik dat hij een helpende hand zal uitsteken. In Actua TV gaf ingenieur F. Philips de regering de raad, fiscaal meer rekening te gaan houden met de waardedaling van de gulden. Er wordt nu te veel gemeten naar wat in feite schijnwinsten zijn, met het gevolg dat allerlei bedrijven financieel worden uitgehold. Al vaker heb ik gezegd, dat in zulke gevallen, mijns inziens 'onmiddellijk de stem van de andere kant moet zijn te beluisteren. Pas dan draagt men bij aan een meningsvorming die op meer dan één kant is gefun deerd. Het zou verkeerd zijn te menen dat in de NCRV-serie Die jeugd van tegenwoordig, voor het eerst zorgwekkende zaken omtrent ont- kerkelijking aan het licht zijn ge bracht. Het proces wordt al vele jaren gesignaleei'd. Wel komt het niet alle dagen voor dat jongeren zich over geloof en kerk zo recht voor zijn raap hebben kunnen uit spreken. Daarbij kwam ook aan het licht dat er veel begripsver warring en vooroordeel bestaat en dat aan het publiciteitsvermogen van kerkelijke instanties nog heel wat te sleutelen valt. Het zal menige kijker zijn opgevallen dat in deze uitzending de wezenlijke essentie van elk geloof niet ter sprake is gekomen, namelijk de verlossing. TON HYDRA 118 'Ik wou dat je me heel hoog daar boven bracht. Josh', had Sally ge zegd. naar de bergen boven het kasteel kijkend. Zij waren in het late namiddaglicht door Sion gere den en hadden de weg naar Crans- Montana genomen, langs de abri- kozen- en kersenbomen, langs de hoogste wijngaarden en door het diepe voorjaarsgras van de hoogge legen weilanden. Het was een lief lijker landstreek waar zij door re den dan de weg naar Evolène. Het was er wijder en meer open, vrien delijker. Zij reden om de berg heen zodat zij tenslotte de gehele Rhóne Vallei konden overzien. De dorpen waren niet zo dicht opeen gebouwd. Er stonden moderne chalets. Het was het oord van de skiërs. 'Ik ben blij dat wij hierheen zijn gegaan. Ik kan niet meer tegen die sombere dorpen die je het gevoel geven dat er elk ogenblik een lawi ne over je heen kan storten. Ik heb mijn lawine wel gehad'. En voor Raedler was hij ook geko men. dacht Josh. Dc politie zou waarschijnlijk gemakshalve zeggen dat het een ongeluk was: men had gedemonstreerd dat het heel goed mogelijk was dat Raedler over het touw was gestruikeld of duizelig was geworden en toen over de lage borstwering was gevallen. Hij had er misschien de voorkeur aan gege ven zijn meesters voor te - zijn. en zijn eigen executie uitgevoerd. Het was mogelijk dat de twee mannen die naar St. Martin waren gekomen CATHERINE GASKIN om hem te helpen, opdracht had den gekregen hem te executeren. 'Ik heb hem gezien', zei Sally. 'Wie?' 'Ik weet hel niet. Iemand op het terras.Raedlers terras. Ik hoorde hem touwtjespringen en ik keek naar buiten.maar Raedler was niet op het terras. Het was iemand anders.iemand met een wit jasje aan. Hij leek op. 'Je hebt niemand gezien. Sal'. Hij keek nipt opzij maar hield zijn ogen op de weg gericht. Hij zei het heel rustig, zonder nadruk. 'Ik.Josh, wat bedoel je?' 'Precies wat ik zeg, Sal. Je hebt niemand gezien op Raedlers terras. Je hebt niet naar buiten gekeken en je hebt niemand gehoord'. 'Be doel je. 'Een wijze van rechtspleging die ons niet zou liggen, Sal, maar het is nu eenmaal gebeurd en wij kun nen het niet ongedaan maken'. 'Ik begrijp het'. De politie zou wel een onderzoek instellen, dacht hij. maar niemand zou iets zeggen. Zij zouden terwille van Raedlers paspoort de gewone weg volgen, maar Josh dacht niet dat de werkelijke identiteit van Hans Raedler ooit bekend zou wor den. Het leek hem onwaarschijnlijk dat ,er ooit iemand naar Raedler zou Informeren. Hij zou een van die naamloze grauwe gestalten in de schaduw blijven, in de grauwe oorlog waarin zij elkaar bevochten. Hij zou waarschijnlijk zelfs in St. Martin worden begraven; de gees telijke uit de parochie zou uit christelijke naastenliefde een paar gebeden voor hem laten zeggen en 140: 'Nou ik heb er genoeg van!' gromde smidje Verholen, terwijl hij de deur van de deftige burgemees terwoning met een nijdige klap achter zich dichttrok. 'Die schavuit! Die wenst me niet te ontvangen en doet net of-ie niets van Jonas E. van Muizenis afweet! De schurk! Hij heeft hém nota bene zélf in de kerker doen opsluiten! Een schandaal! Ik ga een brief naar de minister schrijven'" Nijdig liep de smid de tuin uit en zo mogelijk nóg nijdiger keek hij om. toen de stem van dat akelige Bullepeesje junior hem terugriep. Het vervelende vent- jie stond op het balkon en riep. 'A.die schele smid!' Het was werkelijk beter geweest als smidje Verholen niet omgekeken hadv want nauwelijks had hij zijn gelaat UTRECHT Alle 21 werknemers van de Nederlandse Tribunebouw in Bergen -op Zoom* aan wie de directeur van het bedrijf ontslag heeft aangezegd, staan nu ook let terlijk in de kou. De gemeente Ber gen op Zoom heeft de toevoer van gas, water en licht naar het bedrijf laten afsluiten. .'Sindsdien zitten de werknemers zonder licht en verwarming in het bedrijf in feite niets te doen, aan gezien ze ook geen werkopdrachten meer krijgen', aldus districtsbe stuurder J. A. Stehmann van de Industriebond NKV. De reden voor de afsluiting is vol gens een woordvoerder van de ge meente Bergen op Zoom 'wanbeta ling'. 'Sinds december vorig jaar is er niets meer betaald. Op grond van de verordening kan de ge meente niets anders doen dan af sluiten'. aldus de woordvoerder. omhoog geheven naar de schreeu wende rekel op het balkon, toen hem een vieze, papperige en dooi ende sneeeuwbal midden in zijn gezicht werd gegooid. Een gehuil van woede ontsnapte aan Verholens keel en hij hief in machteloze woe de zijn gespierde vuisten. Dit scheen grote indruk te maken op het sinistere gevoel voor humor van de burgemeesterszoon, want deze barstte uit in een waarlijk dave rend gelach. Belust op zoete wraak ging de smid er vandoor en toen hij was thuisgekomen zette hij zich bij Willem Halsker neer om precies te vertellen wat hem alle maal overkomen was. 'Die schurk achtige burgemeester zegt, dat hij niets van Van Muizenis afweet.' be gon hij zijn verhaal. En intussen zat de schurkachtige bu r rechtop in zijn bed. H| schrijfmachine op zijn tikte een brief aan Jai Janus', schreef hij. 'Koi|" thuis, of het gemier met Verholen begint alweer, me geweest om te inforn die halve gare Van Mul hij lont ruiken? Ikzelf enkele dagen nodig voof1 herstel. Jammer genoeg dom geweest hem te adJjr gesprek te beginnen me burgemeester. Nu belast tijdens mijn afwezigheid nig dienst té doen. Let de zaken in het dorp nii gaan. Je dienst gaat Groetjes van "de Rhau pees. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN V Radio vandaag HILVERSUM I, KRO: 7.00 Nws. 7.02 'Het levende woord. 7.07 (5) Badlnerlc. (7.30 Nws- 7 41 Echo) 8.24 Oyerweglng. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvr. 8.45 De wonderlij ke letter M. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. (10 30 Nws.) 11.30 BeJaarden- prog 11.55 Scheepspraat. 12.00 Bericht Vastenaktle. 12.10 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land. 12.26 Med. 12 30 Nws. 12 41 Echo. 13 00 Raden maar.) 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolrad. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag. (15 30 Nws.) OVERH.VOORL. 17.00 Dimensies van onafhankelijkheid. KRO: 17.ÏO S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magaz. PP: 18.19 Boeren, Partij. KRO: 18.30 Nws. 18 41 Echo. 18.50 Prog. voorbeschou wing 19 00 (S) Zin ln muziek. 19.45 Instemmen -met velen. AVRO: 20.00 (S) Vanavond: muz.. vrolljkh. en verstrooi ing. 22.30 Nws. 22.40 Radlojourn. .22.50 Vanavond laat nieuws. 23.20 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-84 00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws. en om 8 11 Radlojourn. 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide rep. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Inlei ding tot muziekbegrip. 10.00 (S) Kleu tertje luister. 10.10 Arb.vlt. met om 11.00 Nws en om 11.03 Radlojourn. 11.30 (S) Rondom Twaalf, r.iet om 11.55 Beursber. OVERH.VOORL. 12.30 Ultz. voor de landb AVRO' 12.40 (S) Otten Otten. In muziek. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. 13.21 (S) Kerkorgelconcert. 13.50 (S) Cel lo en plano. 14 00 (S) Sophie, hoorspel. 14.35 (S) Radiokoor en Omroep Kamer koor met orgelbegeleiding. 15.02 (S) Vi ool en piano. 15.25 (S) Met muziek op stap 16.00 Nws. 16.03 Radlojourn. 16.05 (S) Klndermag. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn Speciaal dat was dan misschien wel de eer ste en de laatste naastenliefde die Raedler ooit had ondervonden. Het grauwe van het bestaan van de man deed Josh verlangen naar een tastbaar bewijs van dat wat aan zijn eigen leven plotseling warmte en vreugde had geschonken. Hij greep Sally's hand. 'Ik hou van Je', zei hij. De woorden klonken vreemd uit zijn mond, het was lang geleden dat hij dat tegen iemand had gezegd. Zij vervulden hem geheel en de leegte die hij de laatste tijd had gevoeld was ver dwenen. De wereld had jaren slechts uit hemzelf bestaan; nu plotseling was alles veranderd. Hij had Iemand anders ontdekt; eh de wereld was veel wijder geworden. Zij keek hem van opzij aan; zij glimlachte en de sporen van de spannende nacht en de dag waren nog op haar gezicht te zien. maar de vrede begon te winnen. De lawi ne was ook voor haar gekomen, maar het gedonder begon te ver minderen, in het verwoeste gebied begon het weer stil te worden;, het zou lang kunnen duren voor de kaal geworden vlakten fteer be groeid waren maar de groei zou rijker zijn, dacht hij. Zij zei, alsof zij voor hem sprak: 'Alles ls wijdei, Josh... Ik zie plot seling alles vlak voor mij, niet van opzij. Omdat lk van jou hou, heb lk ook nog wat voor Elizabeth over. Ik kan het mij veroorloven iets weg te geven: zo rijk ben ik nog nooit geweest'. 18.21 Gesproken brief. 18.25 (S) JAV Frl- sokapel. 19.10 (3) Licht lnstrum. trio. 19 25 (S) Bary-nage: praten en platen. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20 00 Nws. KRO: 20.05 Lijdensmeditatie. 2020 Gol gotha. oratorium. 21.55 Nana en Worrick. HILVERSUM III VARA: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. Gesodemeurders. 16.03 Mix met o.a. Drie loopt achter. 20.02 (S) (Plop- donder. 23.02 (S) Wachten op midder nacht. 0.02 (S) Nacht-drle-draal. 2.02 HELP! 4.02 Truck. KRO: 6.00-7.00 (S) Scheer Je weg. Na de tweede aflevering van Sam (20.21) volgt in het NCRV- programma het spel Herkent U de ze tijd? Daarin treden op: Martine Bijl, het huisvrouwenorkest uit Rui nen en een Oostduitse groep. Ned. 2/21.10 In Bericht uit het hoofdkwartier, deel twee van de VPRO-serie over de NAVO, zijn gesprekken opgeno men met drie hooggeplaatste Ne derlanders binnen deze organisatie. Ned. 1/21:00 Hier en Nu vraagt aandacht voor: schermutselingen tussen Vla mingen en Walen in Schaarbeek, een reactie van minister Van Doorn op een NCRV-film over het behoud van botters en minister Van Doorn over de media-nota. Ned. 2/22.05 0 Voor de EO maakte Ger de Rid der een korte documentaire over de tekenaar-schilder Jan Makkes, die in Santpoort een 400 jaar oude boerderij bewoont. Ned. 1/22.45 Peter Lilienthals film Hauptleh- rer Hofer speelt rond de eeuwwisse ling, maar onderwijskrachten zullen toch bepaalde overeenkomsten met eigen ervaringen kunnen ontdek ken. Dultsl. 1/21.00 De KRO zendt Frank Martins oratorium Golgotha uit. Martin had zelf nog de artistieke supervisje over deze uitvoering die in 1974 (zijn sterfjaar) is opgenomen. Hilv. 2/20.20 0 In Vanavond Laat Nieuws van de AVRO gaat het over de situatie in bedrijven waar de weg naar de top geblokkeerd is doordat verant woordelijke posten langdurig bezet blijven. Hilv. 1/22.50 A Babel biedt satire in Engeland. Hilv. 2/23.00 TV vandaag NEDERLAND I NQS-NOT 10.45-12.00 Schooltelevisl i TELEAC 12.15-12.45 Flexibele schcfo les 3 (herh.) NOS-NOT 14.00-14.50 SchooltelevisiL TELEAC 18.15 Menselijk lichaam, NOS 18.45 Paulus de Boskaboifu 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Van Oekel'sDiscohfr 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit.de sai '20.35 All in the family 21.00 Drie Conversaties op het hoofdkwarti )e prog. over de NAVO^r EO 22.00 Looft den Heere 22.15 De wind blaast waarheen hij wil 22.45 Jan Makkes, gesprev 23.10 Tenslotte, epiloog 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 1 18.45 Paulus de Boskaboi^l 18.55 Journaal re NCRV 19.05 Black Beauty, jeug£r 19.30 Tweekamp, quiz 20.00 Journaal 20.21 Sam, tv-serle 21.10 Herkent U deze tij 22.05 Hier en nu rjt. 22.45 Tot Besluit, epiloog NOS 22.55 Den Haag Vandaag3 23.10 Journaal Horizontaal: 4. soort trompet, 5. ingetogen, 6. stutpaal, 7. hereniging (meerv.). Vertikaal: 1. sluitsteen van een ge welf, 2. vooraanstaand. 3. de redac tie voeren. Oplossing van gisteren: Hor.: 2. koket, 7. peper, 8. goela, 9. adder, 10. les, 12. eed, 13. Let, 15. kster, 17. Enare, 19. Ee, 20. ed, 21. Irene. 24. ieder, 26. eek, 27. non, 29. era, 30. intala, 32. leder, 33. erker, 34. Regge. Vert.: 1. leges, 2. Kea, 3. order, 4. Egede, 5. tor. 6. elger, 10. larie, 11. steek, 13. ladde, 14. terra, 16. een. 19. nee, 22. renet, 23. entre. 24. inleg, 25. erpel, 28. o.a., 30. Ier, .31 are HORN In het Limburgse Hom is gistermorgen de 16-jarlge M. A. G. Haazen uit Weert bij een verkeer songeluk om het leven gekomen. Hij is met zijn bromfiets van het rijwielpad op de rijksweg Roer mond-Weert linksaf geslagen, waarbij hij werd gegrepen door een tegemoetkomende personenauto. (ADVERTENT te 'ei

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4