A VIC'NOG TEVEEL SHOW' msterdam: eulen ergeten Derde ijshockeyverlies 'Teruglopen om beter te springen' kfica heeft in Portugese competie te weinig tegenstanders van formaat Wereldrecord op 1000 m. voor Moeratov Wielrenner overleden <y hangt rehabilitatie op aan prestaties van Nico Jansen ie Kornelia Ender onbetwiste vedette van dameszwemmen Twentse manager Guy Defaix: 'Super-trio' van start _|KWARTET DINSDAG 18 MAART 1975 BON Elk jaar wordt de Spaanse stad Cadiz emooi gehouden, dat in ijnse voetbalwereld gro- rmaardheid geniet. In ntving ook Atletico Bil- [ervoor een uitnodiging, ^melijk omdat de organi- graag de kans op een sing inbouwen. En voor rrassing zorgde het klei- Jetico. Eerst schakelde ayern München uit en jens won het in de fina- Benfica. Joegoslavische trainer Pavic (53) van Atletico deze overwinningen een vervolg. Toen Benfica jaar de Brit Jimmy Hagan [uis stuurde, omdat zijn team overvleugeld werd door Spor ting Lissabon, herinnerde men zich de theoreticus Pavic. En het is deze gentlemen-trainer, met wie Kees Rijvers van PSV te ma ken heeft in de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup II. 'In Cadiz heb ik nog al wat kri tiek geleverd op de ouderwetse speelwijze van Benfica. Dat heeft blijkbaar indruk gemaakt op de leiding', vertelt Pavic in Carcave- los (30 kilometer van Lissabon), waar hij zich met zijn elftal voor bereidt op de wedstrijden. Als zijn eerste taak bij Benfica zag Pavic dan ook het prediken van totaal voetbal. Naar zijn mening is Ben fica nog te veel vastgeroest in het spelpatroon, waarmee het in de zestiger jaren triomfen vierde. Maar dat vandaag de dag niet meer voldoende zou zijn om in ternationaal mee te blijven tellen. Ruim zeven maanden alweer is Pa vic nu bij Benfica. De club is de aartsconcurrent Sporting weer voorbij gestreefd en bezet de eer ste plaats op de ranglijst. Maar toch is Pavic nog niet erg tevre den. 'Die eerste plaats zegt mij niet veel. Hier in Portugal heeft Benfica te weinig tegenstanders van formaat'. Pavic zegt moeite te hebben zijn spelers ervan te door dringen dat hoe gemakkelijk en imponerend soms ook veertien dagen geleden in Eindhoven te gen PSV (00) een paar es sentiële zaken ontbreken: bewe gen zonder de bal. massaal aan vallen bij balbezit en massaal verdedigen bij balverlies en aan- .vallen volgens systeem. De hardleersheid van zijn spelers wijt Pavic aan hun Latijnse ka rakter. 'Allemaal zijn ze bal ver liefd. Het gaat hun maar om een ding: show maken. Ze stonden stomverbaasd, toen ik zei. dat in mijn ogen die man het best is die het kortst aan de bal is, snel en diep spelen, dat is modern voet bal. Maar hier in Portugal is die wetenschap bepaald geen gemeen goed'. Alleen over de door Humberto, volgens Pavic en hij niet al leen van Europese klasse, ge leide defensie maakt de trainer zich geen zorgen. 'De verdediging is goed. Maar ik vind dat niet zo'n verdienste van mij. Elke trai ner kan een achterhoede leren organiseren (Pavic is een voor stander van rigoreuze mandek king) leren op te treden'. Pavic ziet de wedstrijd van woensdag tegen PSV niet al te somber in. Niet alleen door de riante 00 uitgangsstelling van Eindhoven. In zijn Belgische tijd (Standard Luik. Club Brugge en FC Luik) zegt hij te hebben ge leerd dat het beste Nederlandse voetbal- wordt gespeeld door Feyenoord en Ajax. 'Alle andere clubs komen een straatlengte daarachter'. De huidige competi tieprestaties van PSV kunnen hem niet van dat idee afbrengen. Milorad Pavic speelde overigens zelf tot zijn 29e in Rode Ster Belgrado. Daarna studeerde hij in het vak voetbal aan de Academie voor lichamelijke opvoeding in de Joegoslavische hoofdstad. In 1952 werd Pavic junior-trainer bij zijn oude club en korte tijd later ook oefenmeester van het nationale jeugdteam. Zijn aanstelling als coach van het A-elftal van Rode Ster kreeg hij in 1957. Een jaar daarna had hij de supervisie over het Joegoslavische elftal dat deel nam aan het toernooi om het wereldkampioenschap in Zweden. In 1964 ging Pavic in het buiten land werken: Standard Luik (tot 1968), FC Brugge (1968), FC Luik (1969-1972), Atletico de Bilbao (19721974) en nu dus Benfica. Milorad Pavic 'alemaal balverliefd' ALMA ATA (AFP) De Russische schaatsenrijder Valeri Moeratov heeft maandag op de Medeo-baan Alma Ata een nieuw wereldrecord op de 1.000 meter gevestdgd.Moera- tov kwam tot een tijd van 1.16.93. Het oude record stond sinds 11 april 1974 met 1.17.23 op naam van zijn landgenoot Aleksander Safro- nov. Safronov reed toen ook in Alma Ata. LEIDEN (ANP) De amateurwiel renner Cees Sint Nicolaas uit 's- Gravendeel is maandagmorgen in het Elisabethziekenhuds to Leiden overleden. Sint Nicolaas (23) kwam zaterdag tijdens de ronde van Zuid Holland ernstig ten val en werd met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis vervoerd. Ië speciale verslaggever DAM In anderhalf uur voetbal in Keulen, bijna veer- ;en geleden, zag Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, )m in rook opgaan. Zijn Amsterdam, zijn Lieverdjes, ver toen in Keulen in die beruchte wedstrijd voor de kwarfina- le UEFA-beker, veel van wat Dé Stoop dacht te hebben op- d. Dé Stoops eerste reactie, destijds in Keulen was er een te teleurstelling. Totaal gedeprimeerd zei Stoop toen: 'Dit ard, veel te hard'. sleurstelling was begrijpe- ging zelfs verder en deed hij anders nooit gedaan en: hij vertaalde de woor- rainer Pim van de Meent erzamelde pers sprak. Een 1 toen hij de persverslagen izen en constateerde dat j Amsterdam, eenzijdig en as was afgemaakt, werd pieuw boos. Ditmaal op de tervolgens opnieuw op zijn p trainer. Alles moet toen Sn teruggekomen zijn bij hele helse avond vol over- 1 en ontladen emoties, lm 'zijn' maatregelen: boe- pe ergste boosdoeners Kar- mgbloed en een berisping n van de Meent. In de a 'Keulen' veranderde bij erdam even de sfeer. De aangekeken op iets dat onervaren ploeg zou zijn n en Stoop reageerde in [tonaliteit bijna even oner- LITEREN Jdag voor het tweede tref- FC Köln, wil Amsterdam |jk niet meer praten over wedstrijd. Heel FC Am- I is vast besloten zich te ^ren. Te proberen de Jvan Keulen uit te wissen ridel van een frisse partij jontdaan van de geladen i de uitwedstrijd. Wat dat krijgen de Lieverdjes het (van de twijfel, die er bij nog heerst. Want wie Idagen later nog eens rus- seert wat er destijds alle- j voorgevallen en wat dat kerking heeft gehad op de Vit tot de conclusie, dat FC |m een tweede kans ver log niet zo lang geleden p Amsterdam uitgeroepen [jtuntequipe van Nederland. daar de vijfde plaats in Jetitie, dan de sprekende tegen Inter Milan en (I Düsseldorf en vooral de hoeveelheid talent dat Am- i naar voren liet komen, jals Nico Jansen, Gerard ,_,em en Geert Meijer kre- jwaardering die zij verdie- Dé Stoop kon zich terecht China heeft aangekondigd lien nemen aan de wereld- chappen roeien die in in het Engelse Nottingham louden. 3N Herbert Höfl ziet af voornemen deze zomer te als trainer van de West- aats-kernploegen. Na een ge- >r de problematiek in de t hij zijn contract met de verlengd tot 30 april 1976. Gena Sosonko heeft in kampioenschap van West- in Mannheim een uitste- 't gehad. In de eerste ronde na 21 zetten van de West- itermeler. en in de tweede am hij met de Engelsman Ilse overeen. - De Australiër Rod Laver internationaal tennlstoer- 3ao Paulo op zijn naam In de finale versloeg hij kkelljk de Amerikaan Char- il met 6i, 64. In Hamp- Inla) zegevierde de Amerl- i Connors. De Tsjech Jan lest in de finale het hoofd -6, 6—3. 6—0. De Brit Mark in Landover (Maryland) de 1 een WCT-toernool (rode or een 62, 76 zege in de de Amerikaan Dick Stock- EY Het stadsbestuur van heeft het Sokolnlkistadlon ln vorige week bij het in- >n een tribune en de daarop paniek een nog steeds onbe- ital slachtoffers (er wordt gesproken) vielen, gesloten. >kolnlki-stadion, dat een ca- heeft van 11.000 plaatsen. Jdens de Olympische Spelen de volleybal- en handbal- i worden gespeeld. op de borst slaan dat hij dat alle maal mogelijk had gemaakt. IMAGO In die situatie kon Pim van de Meent, werken aan het betere voet bal. Kon hij proberen FC Amster dam van het imago inzetvoetbal af te helpen en proberen de ploeg te laten voetballen. Dat leverde niet altijd resultaat op, gezien de plaats op de ranglijst. Maar in incidentele wedstrijden, Fortuna Düsseldorf thuis en uit tegen Ajax bijvoor beeld, bleek de combinatie van in zet, karakter en voetbalkunde spek takel op te leveren. In die situatie echter ook begon bij Stoop het besef te leven dat het wel eens moeilijk zou worden zijn talentvolle groep bij elkaar te hóuden. De spe lers zelf zagen het grote geld steeds dichter bij komen'en leken erdoor geobsedeerd te raken. Internatio naal succes zou alleen maar gunsti ger werken. In feite raakte Amster dam in dezelfde situatieals EC Twente enkele jaren terug tegen Borussia Mönchengladbach, toen de ploeg ook even in de fout ging. Wie een enorm talent als Heini Otto in Keulen bezig zag tegen Wolfgang Overath kon zijn ogen niet geloven. Otto. geobsedeerd door de weten schap dat deze Overath niet aan de bal mocht komen, ging in het eer ste wedstrijddeel te ver. Maar die zelfde Otto kon er na afloop op wijzen dat Overath toderdaad niet aan de bal was geweest en dat hij zich na het tumultueuze begin toch redelijk had gedragen. DESILLUSIE Daar komt nog bij dat de uitslag (5-1) te zeer in het nadeel van Amsterdam heeft gespeeld. Dat was de tweede reden van Stoops desil lusie. Stoop maakt er geen geheim van dat hij droomt van een grote club, die internationaal een woord je meespreekt. Niet alleen het ima go van FC Amsterdam ging in Keu len aan duigen ook de internatio nale erkenning viel in het water. Rehabilitatie voor Keulen. Op de foto scoort Müller de vierde van dam. Husers (links) en Otto (7) zyn kansloos. Nog erger dan de 5 kaarten en het wegsturen van Abe van der Ban aan. de vijf treffers tegen FC Amster- ■1 nederlaag kwam de regen gele AMSTERDAM Leen van der Merkt zal morgenavond tegen FC Köln weer optreden op het midden veld bij FC Amsterdam. Van der Merkt liep in de wedstrijd tegen FC Den Haag, veertien dagen geleden éen schedelblessure op. Het scheurtje in de schedel van Van der Merkt is weliswaar niet hele maal genezen, maar dokter Farber acht het verantwoord de kleine middenvelder weer op te stellen. Omdat Van den Ban en Visser door de UEFA zijn geschorst krijgt Van der Merkt twee voor hem 'nieuwe' middenvelders naast zich. Een daar van is Heini Otto, de tweede kiest trainer Pim van de Meent uit het trio Ten Bosch, Karte en Olk. FC Amsterdam vertrekt vanmiddag naar Zeist om zich daar voor te bereiden op de wedstrijd van woensdagavond. De achterstand op Köln is eigenlijk te groot, maar hoe merkwaardig het ook klinkt, FC Amsterdam acht zich niet kansloos. De ploeg heeft al meer voor stunten gezorgd en houdt zich vast aan het heroptre den van Nico Jansen. Het is bijna een tegenspraak de rehabilitatie van Amsterdam op te hangen aan juist Nico Jansen, die er niet om bekend staat een zachtzinnige voet baller te zijn. Maar Jansen zelf zegt: 'Ik ben hard als het nodig is, maar ik zal nooit gemeen spelen. Vier-nul is toderdaad erg veel en toch geloof ik dat ik het kan. Ik zal, proberen iets goed te maken'. RODE LAP De psycholigische opkikker die Jansen zijn ploeg kan geven mag echter nooit uit de hand lopen. De vrees is niet ongegrond dat snelle Amsterdamse treffers olie op het vuur kunnen gooien. Daarom heeft Stoop al laten doorschemeren dat hij liever ziet dat Klaas Karte uit de ploeg blijft, omdat Karte bij de spelers van Köln als een stier op een rode lap kan werken. FC Am sterdam doet er goed aan morgena vond te laten zien dat het kan voetballen. Van FC Köln is bekend dat het goed voetbal speelt, als de tegenstander dezelfde intentie heeft, kan er een voor het publiek interessante wedstrijd volgen. Als het publiek dat weet te waarderen kan het zijn dat Amsterdam de UEFA-beker niet helemaal in de rode cijfers afsluit. Of zou het won der toch nog gebeuren' JAN DEE Wel beter spel, maar geen doelpunten tegen Roemenië SAPPORO (ANP) De pro longatie van het verblijf in de B-poule wordt voor het Neder landse ijshockeyteam na de der de nederlaag in successie (nu met 6-1 tegen Roemenië) twij felachtig. Het team van bonds coach Bob Jastremski speelt wel steeds beter, ook minder hard, maar had tegen de gelijkwaar dige Roemenen zo mogelijk nog meer pech in de afwerking van de aanvallen dan tegen de Ita lianen. 'We hebben de kansen nog steeds in eigen hand. Als het een beetje loopt en we eindelijk eens het eerste doelpunt erin tikken moeten we van Zwitserland (woensdag) en Joegoslavië (donderdag) kunnen winnen. Maar het wordt wel steeds moeilijker'. Tegen Roemenië had Jastremski in overleg met de spelers de aanvals- lijnen drastisch omgegooid. Henri Hunting kwam wat beter tot zijn recht tussen Dick Decloe en Dick Jellema en de ver beneden zijn normale vorm spelende Limburgse Tsjech Jiri Antof draaide wat beter nu zijn clubgenoot Mirek Vosatko bij dit wereldkampioenschap zijn debuut maakte. Tegen de Italianen speelde het Oranjeteam steeds minder naarma te doelpunten uitbleven. De op dracht tegen Roemenië was daarom heel simpel: zo snel mogelijk een treffer forceren. Het pakte weder om radiikaal verkeerd uit. Tweemaal ging aanvoerder Hans Christiaans in de eerste periode ver mee in de aanval, even zoveel keer was de traag wordende 'veteraan' Henk Brand to zijn eentje niet opgewas sen tegen de flitsende uitvallen van de Roemenen (20). Terwijl Dick Decloe en ook Jack de Heer, de twee goaltjes-dieven bij uitstek, alleen voor een erg fortuin lijke doelman Valerian Netedu faal den. herhaalde zich dat drama in de tweede periode nog drie keer (5—0). De blamage die dreigde, bleef uit. Decloe redde in het laatste bedrijf op een assist van Jellema de eer en de Nederlanders gingen daarna steeds beter spelen. Zonder een greintje geluk echter. Uitblinker Tureanu maakte de Roemeense winst in de laatste minuut nog geflatteerder (61). De verrassingen volgen elkaar in Sapporo overigens in hoog tempo op. Alleen Nederland doet daarin niet mee, al is falen op zich van de Oranjeformatie ook voor de insi ders hier in Sapporo een even on begrijpelijke als sensationele zaak. W.-Duitsland, dat plotseltog de grote favoriet was géworden na het falen van de Oostduitsers tegen Zwitser land werd in de rechtstreekse con frontatie tussen de beide Duitse grootheden met niet minder dan 60 verslagen en de Italianen put ten zoveel moed uit de winst op Nederland, dat zij met hun oude ploeg ook Joegoslavië verrasten. Italiaanse coach Aldo Federici: 'Als we met nul punten waren thuis gekomen, had niemand in Italië ons ook maar iets verweten. En nu staan we op de gedeelde eerste plaats'. Omdat Zwitserland gistera vond tegen Japan (23) niet tot dezelfde krachtsinspanning in staat bleek als tegen Oost-Duitsland, zijn er nu vier koplopers met vier pun ten. Stand: Oost-Duitsland 3 2 0 1 4 18-11 West-Duitsland 3 2 0 1 4 15-11 Japan 3 2 0 14 13-9 Italië 3 2 0 1 4 8-9 Joegoslavië 3 1113 11-8 Roemenië 3 1113 13-12 Zwitserland 3 1 0 2 2 10-13 Nederland 3 0 0 3 0 3-18 DRESDEN (SID/ANP) Kornelia Ender is nog steeds de onbetwiste vedette van het internationale dameszwem men. De 16-jarige lyceiste uit Halle benadrukte dit wee keinde tijdens de landen wed strijd Oost-Duitsland-Sovjet Unie in Dresden haar unieke positie met twee wereld-re cordverbeteringen -en een ze ge op de haar 'vreemde' 100 meter rugslag, eveneens in een klassetijd. Kornelia Ender sprintte vrijdag de 100 meter vrije slag in 56,38, haar eigen toptijd met meer dan een halve seconde overtreffend, en zaterdag ontman zij de Amerikanse Shirley Babashoff het record op de dubbele af stand: 2.02.27 tegen 2.02.94. De winnende tijd van het Oostduitse zwemwonder op de 100 meter rugslag was 1.04.63, ruim een seconde sneller dan bijv. Enith Brigitha ooit is geweest. Kornelia Ender nam voorts in de Oostduitse ploeg die haar eigen Europese re cord op de 4 x 100 meter wisselslag scherper stelde (3.52.23 tegen 3.52.45) de vlinderslag voor haar reke ning. Bij al dit geweld- verbleekte enigszins de pres tatie van de lange, blonde Roger Pyttel, die op de 200 meter vlinderslag het oudste Europese record uit de boeken kraste. De 17-jarige Oostdui- ter overtrof met zijn 2.01.82 de tijd van Hans Fassnacht (WD1) uit 1971 (2.03.3.) ruim. Russische ploegen verbeter den de Europese records op de 4x100 en 4x200 meter vrije slag heren, die resp. op eigen naam stonden en op die van West-Duitsland. Maar er waren nog meer prestaties die eruit sprongen. Zo kwam Barbara Krause op de 100 meter vrije slag tot 58.16 seconden en op de 400 meter vrij tot. 4.23.22. Daar naast zwom zij de 200 meter vrije slag in 2.04.86. Niet uigeblust is vooralsnog Roland Matthes (24) die op zijn eerdere besluit te stop pen met de wedstrijdsport is teruggekomen. De Oostduiter maakte op de 100 en 200 me ter rugslag tijden van 58.13 en 2.06.65. hetgeen nog altijd weinig zwemmers hem kun nen nadoen. Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE De voetbalstichting FC Twente '65 is er altijd al leraardigst in geslaagd om het gemis van een eigen kweekvijver van jeugdig talent op te vangen met een kien aankoopbeleid. Ze ker onder leiding van de betreurde bestuursleden Hilbrink en Olijve, slaagde FC Twente er steeds in om op het juiste moment de juiste voetballers aan te trekken. Op die wijze kon FC Twente in 1965 klein begonnen uitgroeien tot een nationale semi-top- club, die bovendien op Europees niveau best leuke successen boek te. In de loop der jaren werd de ooste lijke club een soliede eenheid met een kern van constant aanblijven de spelers. Maar juist die lang ge handhaafde groep van vaste krach ten wordt er langzamerhand de oorzaak van, dat de Enschedeese club enigszins gaat vergrijzen. Zo ligt bijvoorbeeld de gemiddelde leeftijd van de achterhoede tegen de 30 jaar. Weliswaar heeft Niels Overweg de binnenkort stoppende verdediger Willem de Vries opge volgd, en hoeft de rest van de laatste lijn (Drost, Van Ierssel, Oranen) nog niet op stel en sprong af te haken, maar het is een gege ven dat de jaren binnen niet al te lange tijd hun tol zujlen gaan ei sen. En dat geldt voor meerdere spelers: Van der Vall, Achterbergh, Jeuring en Pahlplatz zijn voetbal lers, die eveneens de najaren van hun carrière hebben ingezet. VRAAG Wanneer FC Twente's manager Guy Defaix dan nog opmerkt, dat het voorheen via tal van talenten zo uitstekend renderende scoutings- apparaat, momenteel geen al te be gaafde voetballers op het spoor is, dan dringt de vraag zich op, hoe het FC Twente in de nabije toe komst zal vergaan. Een vraag, die alleen maar actueler wordt wan neer men bedenkt, dat het FC Twente van nu met vrijwel dezelf de selectie als vorig jaar lang niet meer zo succesvol is als een seizoen geleden, en van spelers als Zuide- ma, Ardesch en Bruggink de con tracten aflopen. De vorige competitie bracht FC Twente haast nog e en kampioen schap. Op het eind van dat voet baljaar was het Feyenoord, dat de Enschedeërs nog juist van een titel afhield. En juist de wetenschap dat FC Twente zo'n kans op een kam pioenschap niet gauw meer zal krijgen, lijkt momenteel te drukken als een frustrerende last. De massa heeft zich dit seizoen duidelijk van FC Twente afgewend. Haalde de club in het vorige seizoen - on danks het succes - geen hoog ge middelde van 12000 toeschouwers, dit jaar zal het totaal-gemiddelde van de competite rond de 10000 liggen. TEGENVALLEND 'En dat valt behoorlijk tegen', zegt Guy Defaix haast teleurgesteld. De manager vervolgt: 'De salarissen van de spelers zijn vrij hoog. De totale recette van deze competitie dekt slechts de helft van alle kos ten. Het is dus duidelijk dat er geld van buitenaf zal moeten komen'. Waarbij FC Twente dan nog in de gelukkige situatie verkeert, dat het lucratief UEFA-Cup-voetbal heeft gespeeld en morgen weer speelt te gen het Joegoslavische Velez Mos- tar. Inkomsten, die in Enschede tevoren bewust niet zijn begroot. Defaix echter: 'Het is duidelijk dat de wedstrijden voor de UEFA-Cup en de nationale beker dit seizoen moeten goed maken. We krijgen nog thuiswedstrijden tegen Go Ahead, Wageningen, Feyenoord en FC Amsterdam. Afgezien van Feyenoord geen tegenstanders die veel toeschouwers zullen trekken'. VEROUDERD Het is natuurlijk niet ondenkbaar dat de Twentse massa na al die jaren enigszins is uitgekeken op het toch al nooit zo spectaculaire voetbal van FC Twente. Maar Guy Defaix voert nog andere oorzaken aan voor de teruglopende belang stelling. Hij zegt: 'Onze accommo datie is duidelijk verouderd. Het ongezellige stadion heeft 5500 zit plaatsen en 19.000 staanplaatsen. Het is geen goed voetbalstadion. En wat ook speelt: de mensen hebben het tegenoordig te goed in Neder land'. Defaix haast zich te zeggen, dat hij met die laatste ontwikkeling op zich uiteraard niet ongelukkig is, maar verwijst in relatie tot het voetbal wel naar andere landen, waar de levensstandaard aanmerke lijk lager ligt: 'Kijk naar Joegoslavië en Spanje, daar komen massa's toeschouwers naar het voetbal kij ken'. Dat is dus bij het Nederlandse FC Twente niet het geval. Een ontwik keling, die de leiding van de ooste lijke eredivisieclub zorgen baart. Is het immers nog langer verantwoord om met een dure selectie door te gaan, terwijl de belangstelling af neemt? Wanneer Guy Defaix naar een toekomst-visie wordt gevraagd, laat deze voorzichtig doorscheme ren, dat een bewuste stap terug bepaald niet tot de onmogelijkhe den behoort. MILJOEN GULDEN Defaix heeft het over een bepaalde gedachtengang binnen de club, wanneer hij stelt: 'Je kunt Je af vragen of het veel zal uitmaken of je rond de derde-vierde plaats hangt of met een nieuwe ploeg in opbouw enige plaatsen lager. Als sub-topper wordt je vaak gedwon gen spelers hun zin te geven in hun salaris-eisen. Althans om een eind met hun verlangens mee te gaan. De totale post aan salarissen inclusief premies, ligt boven de één miljoen gulden'. Een indicatie voor een op handen zijnde bezuiniging? Defaix zegt het niet met die woorden, maar stelt wel: 'Wie er in de toekomst niet tevred is, moet maar vertrekken naar een andere club. Een opbouw als in de beginjaren van FC Twente zie ik persoonlijk wel zitten'. Later zegt Defaix nog: 'Er is toder daad al met trainer Spitz Kohn over gesproken. Die staat er wel positief tegenover. Temeer daar er geen alternatief is Er lijkt een bepaalde ontwikkeling op gang 1e zijn, als Guy Defaix besluit: 'Er is een Frans spreek woord, dat zegt: 'Reculler pour mieux sauter'. Het betekent: 'terug lopen om beter te kunnen sprin gen MATTY VERKAMMAN DEN HAAG (ANP) - De totallsator voor de paardenkoersen (die onder beheer staan van de Stichting To- talisator Nederland) start op 27 april met een nieuwe vorm van weddenschappen: het supertrio. Op die dag wordt op Duinddgt een gro te draverij gelopen waarop in de gehele aan die zondag voorafgaan de week op alle in actie komende koersbanen super-trio-wedden- schappen kunnen worden afgeslo ten. Dit super-trio is een variant op het de laatste jaren steeds popu lairder geworden trio-spel. Ook bij het super-trio moet de wedder aan geven welk paard hij als winnaar verwacht, welk paard als tweede aankoment en welk paard als der de plaatst. Het gewone trio kan echter slechts worden gespeeld op daarvoor aangewezen draverijen of rennen op de baan waar die koer sen worden gelopen en alleen op de dag van de meeting. Bij het super trio daarentegen kunnen op de dag van de koersen geen trio-wedden schappen worden afgesloten, maar wel. en dat is het grote verschil, in de gehele week van zondag tot en met zaterdag voorafgaande aan die super-trio-koers en wel op alle ba nen waar in die week gekoerst wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11