Meerderheid tégen 'algehele loting' 'Zeeuwse gemeente maakt misbruik gift na ramp' Weduwen gaan demonstreren in Den Bosch Lanser Van Thijn: Niemand mag meer verdienen dan vijfmaal 't minimumloon Kamer: Rijkskantorenflat bij Utrecht moet lager 'Gewogen' systeem maakt in Kamer meeste kans veilig zitten in een solide compartiment, dankzij DAF's kooiconstructie D'66-pleidooi voor 'sociale dienstplicht' NW: Huizen gebruikt als melkkoe J 'Gruijters is voor teruggang bouw verantwoordelijk' Als eerste van grote partijen achter NKV Huren per 1 juli maximaal acht procent omhoog Burgemeester ontkent kritiek Beernink: CDA nu politiek gegeven Gruijters vindt meerderheid tegenover zich 'Vergeten groep' voert actie voor lotsverbetering gebouwd uit veiligheid RITA ROUW/KWARTET VRIJDAG 14 MAART 1975 BINNENLAND 3 Van onze parlementsredactie j»DEN HAAG De algehele loting als systeem van toelating tot het wetenschappelijk onderwijs, is /Oor het merendeel van de Tweede Kamer onaanvaardbaar. Het meest waarschijnlijke systeem bleek Is gisteren, tijdens de behandeling van de wijziging van de wet inschrijving studenten, de zogenaam de 'gewogen loting'. Dit is een loting, waarbij bijvoorbeeld kandidaten met hogere examencijfers w fcieer kans hebben om toegelaten te worden tot het wetenschappelijk onderwijs dan mensen met la- n gere cijfers. pe VVD keerde zich het felst tegen fs<»de algehele loting. 'De problemen ^Jan te grote toevoer naar het we- [enschappelijk onderwijs zijn ont- 1 staan door de invoering van de b mammoetwet, die het voorberei dend wetenschappelijk onderwijs L; (VWO) veel gemakkelijker maakte', ui aldus mevrouw Ginjaar Maas (VVD).. Vooral de beperking van het aantal vakken vond zij een ;root bezwaar. Zij pleitte dan ook voor uitbreiding van de paketten. Oo de confessionele partijen zijn togen het systeem van de gelijke af öting voor iedereen. Maar ook het >rethuidige systeem (gemiddelde eind examen boven 7.5: iedereen toela ten, daarónder loten) kunnen zij niet aanvaarden. Het grote bezwaar tegen dit systeem vinden de con- essionelen de scherpe scheiding, emand met gemiddeld 7,49 wordt 0ÏÏ hiet toegelaten, iemand met 7,50 wel, hoewel deze verschillen best jan het verschil in examenniveau 'r ;unnen liggen. De ARP, KVP en CHU voelen het meest voor de ge wogen loting, waarin zij naast de indexamenscijfers ook nog nadere Criteria in willen opnemen, en de eeftljd van de kandidaat. ZzfHet CHU-kamerlid Van Leijenhorst z^vond dat de bewindslieden te wei- nig aandacht besteden aan de uit- ;elotenen. 'De opvang van deze uit- gelotenen is in het algemeen on- oldoende. We moeten ze uit hun isolement halen', aldus de CHU-er. lij vindt ook dat bij een tweede en ierde maal loten de kandidaten 'fineer kans moeten hebben, temeer daar bij hen is gebleken dat zij 8 zeer gemotiveerd zijn om aan studie deel te nemen. de get* irkgeleg enhe idsno ta (ADVERTENTIE) De heer Nooteboom kwam daar naast ook nog met een voorstel om de cijfers, Indien de algemene lo ting wordt ingevoerd, niet meer bekend te maken. 'Het is ja, of nee.' Je hebt wel of niet het recht om aan de loting deel te nemen. De cijfers zijn volgens hem bij dit systeem volkomen onbelangrijk ge worden. Over de gewogen loting merkte hij nog op dat bij invoering van dat systeem het 'geslaagd' of 'gezakt' zou moeten vervallen. 'Wanneer mensen met gemiddeld een acht, tachtig procent kans hebben en mensen met een zes, zestig procent, dan is er geen enkele reden om aan te nemen dat mensen met wat minder dan een zes (die dus niet geslaagd zijn) een te verwachten studieresultaat van nul hebben. Algehele loting De Partij van de Arbeid is een sterk voorstander van de algehele loting. Grote nadelen van het han teren van cijfers als kriteria vinden de socialisten onder andere dat er niets bekend is over de samenhang van studieresultaten en het peil van de latere beroepsuitoefening. Daarnaast is het bezwaarlijk dat er wordt geselecteerd op 'geschikt heid', terwijl andere, moeilijker meetbare factoren ook een rol spe len. Bovendien zal, volgens de PvdA, het hanteren van eindexa- mencijfers, maar een kleine verho ging van het niveau van de gese lecteerden tot gevolg zal hebben, hetgeen niet opweegt tegen de na delen van het systeem. Dinsdag zal de minister de Kamer antwoorden. Op de dag dat de Kamer gisteren de toelating tot de universiteit behandelde zongen enkele uitge lote studenten met de voorzitter van de ondervvys-commissie mr. Masman (midden) en Tweede Ka mer-voorzitter Vondeling (rechts naast hem) een (vrolijk?) protestlied. Van een verslaggever UTRECHT De Zeeuwse gemeente Westerschouwen gebruikt 140 woningen, die destijds na de wa tersnoodramp in 1953 door de Oostenrijkse vakbeweging waren geschonken, op een bijzonder aan vechtbare manier als melkkoe. Dit meent het NV V. dat van de praktijken van de gemeente door de Oostenrijkers zelf op de hoogte is gebracht. tDe D'66 -er Nooteboom stelde in dit ierband voor om een soort "sociale ienstplicht' in te voeren. De kan- lidaten zouden een grotere kans kannen verdienen om ingeloot te worden door in de tijd dat zij zijn Uitgeloot, hun diensten ter beschik- te stellen voor de wat minder langename werkzaamheden in onze maatschappij. Als norm zou hij lervoor willen hanteren: het werk t: dat we nu aan ongeschoolde gast en rbeiders overlaten. a ferugkeer koningin rilhelmina herdacht n fan een verslaggever »w ^RDENBURG In het Zeeuws- iaamse Eede is gistermiddag her- lacht dat koningin Wilhelmina daar dertig jaar geleden na een f, iallingschap van vijf jaar in Enge lland, in Nederland terugkeerde. )nder meer de commissaris van de ieKt koningin in Zeeland, dr.C. Boertien en de gouverneur van de Belgische irovincie Oost-Vlaanderen, R. de H. finder, 1 egden bij het monument w lat daaraan herinnert, kransen. De w :ranslegging werd omlijst met zang loor de schooljeugd van Eede en let zingen van het Zeeuws-Vlaamse om volkslied'. ii7.fi- erit i «Andriessen in Rotterdam: Van een verslaggever I ROTTERDAM Volgens KVP- ractieleider Andriessen zal minis- ter Gruyters zich moeten verant- a woorden voor de teruggang bij de te Woningbouw. bidriessen zei op een spreekbeurt In Rotterdam dat tussen het verle nen van de vergunning en het ge- 'eedkomen van de woning nu v. iwaalf-een-halve-maand ligt. 'Het zienderogen teruglopen van de wo ningbouw is niet toe te schrijven aan vorige kabinetten. Men kan er niet onderuit dat het vraagstuk te laat onderkend is en te constateren een aangepast beleid ont- >kt', aldus Andriessen. Hij zei :t het bouwbeleid een zeer zwak Wnt is in de onlangs uitgebrachte Van onze parlementsredactie AMERSFOORT De PvdA-fractievoorzitter drs. Ed van Thijn verlangt van het kabinet-Den Uyl een inkomensbeleid dat ten doel heeft dat uiteindelijk niemand meer dan vijf keer het mini mumloon 'schoon' verdient. Van Thijn zei dit gisteravond op een PvdA-bijeenkomst in Amers foort. Als eerste woordvoerder van een van de grote partijen schaarde hij zich daarmee aan de kant van het NKV, dat onlangs een vijf- staat-tot-éèn verhouding in de in komens heeft bepleit. De PvdA-fractie meent dat de nota inkomensbeleid die het kabinet Den Uyl binnenkort zal uitbrengen dit doel moet nastreven langs twee wegen: verhoging van de laagste en afremming van de hoogste inko mens. Het kabinet moet - aldus Van Thijn - doorgaan met het structureel verhogen van het mini mumloon en het invoeren van een minimumloon voor kleine zelfstan digen. De trekkers van AOW- en bijstandsuitkeringen mogen niet achter blijven Verder bepleitte Van Thijn bekosti ging van de sociale verzekering uit de algemene middelen. De verla ging van de sociale premies die hiervan het gevolg kan zijn, zou dan vooral ten goede moeten ko men van de laagste inkomensgroe pen. 'In het stelsel van de sociale premies moet de progressieve op bouw zijn Intrede doen', aldus de PvdA-fractieleider. Afroming van de 'bovenkant' van de inkomens wilde hij vooral doen geschieden bij de vrije beroepen en zelfstandigen, waar mogelijk moe ten vrije beroepsbeoefenaars vol gens Van Thijn in' een CAO worden Ed van Thijn ondergebracht. Hij verwachtte van de nota-inkomensbeleid op zijn minst de aankondiging van. een on derzoek naar de mogelijkheid van 'n wettelijk vastgesteld maximum inkomen. Tenslotte zei hij dat de baten van de vermogensaanwasaf- deling voor alle werknemers gelijk moeten zijn. De woningen, die eerst voor perma nente bewoning werden gebruikt, dienen nu als vakantiehuisjes en voor dit jaar zou de gemeente Wes terschouwen de huurprijzen met liefst 48 procent hebben verhoogd. Betaalde men in 1974 per jaar voor een woning 2354 gulden, nu is men 3.500 gulden kwijt aldus het NVV. Honderd van deze woningen zijn eigendom van de gemeente, de rest is in beheer bij een stichting waar van de burgemeester en de ge meentesecretaris van Westerschou wen respectievelijk voorzitter en secretaris zijn. De huurprijs voor 1974 kwam tot stand op grond van de machtigingswet. Voordat die wet speelde hadden de verhuurders voor 1974 een huurprijs van 2500 gulden vastgesteld, maar dan zou nog de sprong van 1974 naar 1975 buiten sporig groot zijn geweest, 'aldus het NW, dat meent dat hier sprake is van een zeer forse onnodige prijs- Van onze parlementsredactie DEN HAAG De huren zullen per 1 juli met maximaal acht procent mogen worden verhoogd. In 1976 zal de jaarlijkse huurverhoging weer per 1 april Ingaan. Over het percentage dat dan zal gelden zal nog in de Tweede Kamer worden gesproken. De Tweede Kamer ging gisteren met ruime meerderheid akkoord met een wijziging van de huurwet en de wet jaarlijkse huurverhogin gen, waarin ook wordt bepaald dat de huurhormondsatie voor 1975 ach terwege wordt gelaten. De wijziging van de wetten kreeg zo'n ruime meerderheid (alleen WD, CPN en PSP stemden tegen), omdat staats secretaris Van Dam tegemoet was gekomen aan de confessionele eis om de acht procent ndet zonder meer voor 1975, 1976 en 1977 te laten gelden, maar aan het eind van dit jaar het percentage voor volgend jaar nader te bezien. opdrijving. 'Op ergerlijke wijze wordt gehandeld in strijd met de bedoelingen die de schenker des tijds met de woningen heeft gehad'. Pogingen van het NW om aan dé gang van zaken iets te veranderen zijn tot nu toe mislukt. De gemeen te deelde mee dat de overschotten konden worden gebruikt ter voor ziening in bepaalde sociaal-culture le behoeften van de dorpsgemeen schap, alsook voor investeringen voor algemene recreatieve voorzie ningen. Ook bij gedeputeerde staten heeft het NVV vergeefs aangeklopt. Goedkeuring van het college zou niet kunnen worden onthouden omdat er geen wettelijke bepalin gen zouden zijn overtreden. De Staten hebben het NW laten we ten dat uit brieven van het minis terie in 1955 niets blijkt dat de woningen voor sociale recreatie moeten worden bestemd, iets dat de Oostenrijkse vakbeweging uit drukkelijk had bedongen bij de gift. Pogingen van het NVV het ministe rie te laten optreden tegen de prijs opdrijving liepen op niets uit. De Economische Controle Dienst schijnt machteloos te staan, omdat er geen wêttelijke bepalingen zijn overtreden. 'Geen misbruik' Burgemeester H. P Everwijn ont kent dat er misbruik van de Oos tenrijkse hulp wordt gemaakt. De schenking zou indertijd via Den Haag zijn gedaan en het Rijk heeft de bouwkosten op zich genomen. De grote huurverhoging zou het ge volg zijn van de jaren sterk bij de werkelijke kosten achtergebleven huren. Bovendien zouden renova- tiekosten deel uitmaken van de huurverhoging. 'Het komt er op neer dat we voor de keus stonden het cadeau van Oostenrijk op te eten of in stand te houden er echt geen geld aan over', geld, veel geld. Vandaar dat ik de kritiek van het NW niet begrijp. Het is bepaald niet juist dat we er geld aan overhouden, dat we voor recreatieve doeleinden zouden ge bruiken, zoals het NVV zegt. We zouden echt er geen geld aan over', aldus burgemeester Everwijn. Evenmin zou de gemeente ooit ter ore zijn gekomen dat de Oostenrij kers hadden bedongen dat de huis jes uitsluitend voor 'sociale recrea tie' zouden worden bestemd. 'We hebben het schenkingscontract nooit onder ogen gezien. Misschien ligt het nog ergens in een la op het ministerie in Den Haag', aldus bur gemeester. Vervolg van pag. 1 geen invloed op. En de werknemers evenmin, zolang de werkgevers eenzijdig beslissen over de grote lijnen van het bedrijfsbeleid', aldus de heer Lanser. De CNV-voorzitter sluit niet uit dat een verbetering van het onderne mersklimaat eengunstige uiwer- king zal hebben op de bereidheid om te investeren. 'Maar bij een verlaging van de belasting op winst vissen alle bedrijven die geen of nauwelijks winst maken achter het net. En waarschijnlijk hebben Juist die bedrijven zo'n aanmoediging nog het meest nodig'. Premie Aangezien een verlaging van de vennootschapsbelasting om deze re denen volgens het CNV niet voor de hand ligt, zou men in plaats daarvan kunnen denken aan een verlaging van de werkgeverspremie voor de sociale verzekering. Daar zouden met name de bedrijven met veel personeel van profiteren. Een andere voordeel is volgens de heer Lanser dat inderdaad alle bedrijven ervan zullen profiteren en niet al leen de bedrijven waar winst wordt gemaakt. Van een verslaggever WOERDEN Oud-minister mr. H. K. J. Beernink meent dat het be staan van het CDA nu erkend moet worden als een politiek gegeven. Dit bleek uit wat de CH-politicus gisteren zei op een spreekbeurt in Woerden. Mr. Beernink is lang wat huiverig geweest voor het totstand komen van het CDA. 'Nu de algemene vergadering van de CHU besloten heeft mede te werken aan de totstandkoming van een federatieve samenwerking van KVP, ARP en CHU mag van de leden en de organen van de unie worden verwacht, dat zij zich bij de uitwerking van dit besluit loyaal zullen opstellen', aldus mr. Beer nink. Volgens de heer Beernink zal, als er volgend jaar geen verandering is gekomen in de huidige politieke toestand, de algemene vergadering van de CHU moeten kiezen voor een eigen CHU-lijst, in plaats van voor een gezamenlijke CDA-kandi- datenlijst bij tweede kamer verkie zingen in '77. Mr. Beernink ziet een gevaar in het noemen van een ter mijn waarop beslist moet worden over de ene lijst. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de rijkskantorenflat 'Westraven', die momenteel bij Utrecht wordt gebouwd minder hoog wordt. De flat verrijst ten zuiden van Utrecht vlak bij het Amsterdam- Rijnkanaal, een park met opslag tanks voor benzine en een auto snelweg. In het 22 verdiepingen tel lende gebouw zullen ongeveer dui zend mensen komen te werken van rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de cultuurtechnische dienst. Tegen de bouw voert een comité van ambenaren reeds enige tijd actie. Het comité meent dat het gebouw te geïsoleerd ligt en bovendien op een te onveilige plaats wordt opge trokken. Bij een eventuele ramp met de benzinetanks of langsvarende tankschepen zal het bovendien niet gemakkelijk zijn het gebouw te verlaten. Minister Gruyters meent dat het gebouw niet geïsoleerd ligt, dat na onderzoek is gebleken dat het ge bouw veilig is en dat 'Westraven' volgens plan moet worden voltooid. Minister Gruijters kreeg hierbij steun van de confessionele partijen en de VVD, die het niet juist achten op een eenmaal genomen beslissing terug te komen. Volgens Van Houwelingen (ARP) mag dat alleen om dringende, redenen ge beuren. Met grote zorgvuldigheid, aldus Van Houwelingen, is het be sluit tot de bouw van 'Westraven' genomen. Nieuw overleg door Barend Mensen 's-HERTOGENBOSCH Mevrouw J. v. d. Meer ziet het al helemaal voor zich. Volgende week vrijdagmiddag om drie u ur zal een stoet vrouwen van het station van Den Bosch af vertrekken voor een m ars door de binnenstad. De dames zullen spandoeken met zich meevoeren en onde rweg handtekeningen verzamelen, die op het stadhuis aan een in handen van min ister Boersma te steleln petitie zullen worden gerecht. Alle deelneemsters zijn weduwen. Het doel van de actie is dan ook de aandacht te vestigen op de vaak b ittére omstandigheden materieel zo wel als in ander opzicht waaronder in Nederland veel weduwen leven. Mevrouw Van der Putten heeft deze mars vrijwel op haar eentje voorbereid. Zij ziet hem als het begin van een doorgaande actie voor lotsverbetering van de ver geten groep der weduwen. De initiatiefneemster maakt een kordate indruk. Zij is goed van de tongriem ge sneden en wijt (of dankt hoe je 't maar wil zien) haar strijdvaardigheid aan de klappen, die het leven voor haar in petto had. Ze zegt: 'Wie wil weten wat het is om weduwe te zijn moet bij mij zijn. Ik ben het nu voor de derde maal en ik kan u verzekeren dat een vrouw, die haar man verliest en alleen of met een paar kinderen verder moet, voor heel wat teleurstelling, een zaamheid en misère komt te staan. Om te beginnen zijn daar de financiële zorgen. Dan wordt plotseling de op voeding van Je kinderen moeilijker; je staat er in je eentje voor en alleen al de afwezigheid van je man voel je als verlies aan overwicht. Je valt weg uit het sociale leven; de vrienden van jou en je man, op wie je bouw de, laten je in de steek. De verontschuldigingen daar voor kunnen uiteenlopen van 'je kunt als man niet alleen bij een weduwe op visite gaan' tot 'ach ja, het is zo saai voor mijn man nu de jouwe er niet meer is'. Je komt er niet meer toe of je kunt het je niet meer ver oorloven eens uit te gaan of een schouwburg of bioscoop te bezoeken. Je hebt het ge voel te worden bekeken, maar in het Isolement, waarin je langzaam maar zeker terechtkomt, laten ze je zitten omdat ze zelfs niet proberen zich in te denken wat het weduwschap is. Je krijgt er allemaal is. Je van. Er zijn legio weduwen, die bij een zenuwspecialist lopen of op z'n minst pillen slikken Als je het aardig of redelijk gewend bent geweest valt het niet mee je inkomsten aanzienlijk gereduceerd te zien. Weduwen krijgen een uitkering volgens de alge mene weduwen- en wezen wet (de AWW), maar in fei te is dat ook maar een bo demvoorziening. Hoog geno teerd staat dan ook op de verlanglijst van mevrouw Van der Putten optrekking van de AWW-uitkering tot het minimumloon. Dat is dringend nodig, want een weduwe valt volgens haar altijd tussen wal en schip. Mevrouw Van der Putten: 'Daar zijn ze nu al jaren over bezig, maar het komt er maar niet van. Natuur lijk, af en toa wordt de uit kering aangepast, maar dat tientje, dat je er dan bij- krijgt, ben je royaal kwijt aan prijsverhogingen. De af gelopen weken heb ik uit reacties op het plan voor de mars heel wat tragiek te ho ren gekregen. Er zijn veel weduwen, die gewoon armoe lijden. Er zijn weduwen, die gehandicapt zijn of gehan dicapte kinderen hebben en wier financiële zorgen daar door dubbel zwaar zijn. Er is bijzonder veel narigheid. Dat wist ik al, maar daar ben lk nou nog eens extra met mijn neus op ge drukt De algemene bij standswet kan soms enig soulaas bieden, maar als er een klein pensioentje of een lijfrentetje is valt men al gauw In de 'marge'. Dat wil zeggen dat men net iets te veel inkomsten heeft om voor bijstand in aanmerking te kunnen komen. Het gaat overigens niet al leen om die AWW-uitkering. In de stoet zullen ook span doeken worden meegedra gen, waarop om méér en goedkopere, crèches wordt gevraagd, om voorrang voor weduwen bij de verdeling van betaalbare woningen en haar ontworpen slogans om nog zo wat. Van de door leest mevrouw Van der Put ten ons er een paar voor. Er zijn er bij, die 'to the point' zijn, maar ook minder ge lukkige. Zoals deze: 'Ook de zgn. rijke weduwe blijkt de pisang, de belasting kleedt haar uit tot haar rugge- stang'. Het rijmt wel, maar overtuigender lijkt ons er een als: 'Al heeft onze moe dertrots er vaak onder gele den, wij waren vaak :net kiedingkrijgertjes tevreden'. Of deze: 'Sociale bijstand heeft ons ook verdroten, daar hebben wij geen cent van genoten'. Een harte- kreet, die toelichting vereist, is 'Hebben wij om het we duwschap gevraagd, wij worden vaak nog uitge daagd'. Mevrouw Van der Putten doelt hiermee op de verwrongen geesten, die me nen zich tegenover een we duwe meer te kunnen per mitteren dan tegenover elke andere vrouw. Menige wedu we heeft ondervonden dat er maar genoeg van zulke lieden zijn. Dat brengt haar op de toe komst van vrouwen, die hun man verloren hebben. Veel perspectief is er over het algemeen niet, blijkt wel. 'Het is natuurlijk altijd vre selijk om je man te verlie zen, of je nu jong bent of oud. Maar een jonge vrouw, alleen of met een of meer jonge kindertjes, heeft alle kans op een tweede huwe lijk. Voor vrouwen op mid delbare leeftijd met oudere kinderen Ligt dat totaal an ders. Die zijn alleen en die blijven doorgaans alleen. Oudere mensen komen zelfs nog eerder tot een huwelijk, dat heeft de praktijk bewe zen'. Er staan in Nederland veertigduizend weduwen te genover zeventienduizend weduwnaars. Onderschat het leed en de problemen, waar voor de laatsten staan ove rigens ook niet, maar dat is een apart verhaal. Er is een weduwen- en weduwnaars- bond, maar die bereikt vol gens mevr. Van der Putten te weinig. Het doel of in elk geval de werkwijze' is. dacht zij, ook anders gericht dan wat haar voor ogen staat. Zij wil een nieuwe, strijdbare weduwenbond, die haar lot genoten uit het bekende klei ne hoekje gaat halen. De zaak is erg de moeite waard. Dat vonden tot haar voldoe ning ook gemeentebestuur en politie van 's-Hertogen- bosch. Zij heeft alle moge lijke medewerking gekregen en er mogen voor invaliden en ouden van dagen zelfs auto's in het voetgangersge bied rijden. Maar of er, on danks alle enthousiaste voorbereiding, nu ook wedu wen komen? Mevrouw Van der Putten: 'Uit Brabant in elk geval. Maar het moet niet alleen uit het Zuiden komen. Ik hoop vurig dat er ook van boven de Moerdijk vrouwen naar Den Bosch komen om mee te demonstreren. Er moeten nu eenmaal verbete ringen komen. Ik verlang er niet meer naar getrouwd te zijn. Dat is geweest en ik begin er niet meer aan. Ik heb me nu als levensdoel gesteld het voor de weduwen in Nederland beter te ma ken en begrip te wekken voor de miserabele situatie, waarin het merendeel van hen leeft'. Met 55 tegen 49 stemmen nam de Tweede Kamer echter een motie aan, waarin minister Gruijters wordt gevraagd het overleg met de ambtenarenorganisaties te herope nen en er bij dit overleg van uit te gaan, omwille van de veiligheid, dat de hoogte van de flat moet worden beperkt. Eerder al heeft minister Gruijters laten weten wei nig te voelen voor een verlaging, omdat dat enkele tientallen miljoe nen guldens zal kosten. Of hij de motie van de Tweede Kamer zal uitvoeren, zal minister Gruijters volgende week laten we ten. Vóór de motie stemden de PvdA. PPR, CPN, D'66, DS'70, Boe renpartij en PSP. Deze partijen hebben geen meerderheid in de Tweede Kamer (totaal hebben zij 74 zetels) maar bij de hoofde lijke stemming bleken van hun fracties 55 leden aanwezig, tegen 49 van de KVP. ARP. CHU, VVD. SGP en GPV. (ADVERTENTIE) •n METZLER- bril: ieders oogmerk! 'Nu kun je eens hard ik «roei.' zien, hoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3