Jsselmeervogels: sensatie 'Groten' slagen voor hun eerste examen 'Botwinnik met kritiek aan verkeerde adres' Zuid-Afrika weer probleem |trafschoppen brengen saterdagvoetballers via AZ 67 in halve finale te Hermens et naar Éid-Afrika «SS Regen wint van India en Maleisië arles Corver: ee keer geel Buenos Aires Flamingo's: zes ton voor 'goed niveau' «JW/KWARTET VRIJDAG 14 MAART 1975 SPORT onze speciale verslaggever KMAAR Wat een sensatie. Niet eredivisie runner-up AZ '67, ar zaterdag-amateurvereniging IJsselmeervogels, gaat verder het nationale bekertoernooi. Na een haast heroïsche strijd, ipleet met verlenging en strafschoppen na de normale speel- was het 2-2 verschafte IJsselmeervogels zich het recht óók le halve finale van het 'echte' bekertoernooi uit te komen. Het moet daarin FC Twente. een hartverwarmende mentall en voetbal van een voor ama- 5, ongekend niveau, verbaasde elmeervogels alles en iedereen Alkmaar: de 15.000 toeschou- wellicht zichzelf, maar vooral 57. Want ondanks de weten- ip dat de pure amateurs uit fcenburg in een vers verleden burgia en de semi-profs van SC jrsfoort en FC Groningen had- uitgeschakeld, had AZ'67 jst waarschijnlijk toch niet met o krachtige tegenstander reke- gehouden. Vooral in de eerste van de normale speeltijd werd i7 nota bene met puur voetbal troef d. «SPRONG spanning tot het maximum op te voeren, Kist miste andermaal. Hij vond een schitterend reagerende De Feijter op zijn weg. Evert de Graaf kon toen het zoveelste stuk geschiedenis voor IJsselmeervogels gaan schrijven. De vleugel verdedi ger hield zichzelf onder controle en schoot IJsselmeervogels gedecideerd in de halve finale. Pierre Stevenaart, trainer van IJs selmeervogels. zou later over dat cruciale moment opmerken: 'Tevo ren was afgesproken dat Evert de laatste strafschop zou nemen'. En Evert de Graaf zelf'Nadat die penalty van Kist was gestopt, bleef ik toch kalm. Normaal neem ik de strafschoppen hard en dat heb ik nu ook gedaan'. superieure counter-voetbal van 'lmeervogels, met kostelijke bailers als Jaan de Graaf, Jan - - - >r en Henk de Graaf in hoofd- van twee penalty s en schitterende /dei GOK Jos de Feijter, die door het stoppen n, had toen een niet voor mo le gehouden 02 ruststand op- verd. Later in de tweede helft ijdens de verlenging in de toen tere 'Alkmaarderhout' kon het conditioneel uiteraard AZ'67 terugkomen. Maar dan twee gelijktrekkende go tten er toch niet in. AZ mocht ;n en alles proberen om in het de betaalde organisaties zo [rijke bekertoernooi te blij- maar het onverzettelijke IJs- trvogels bleef overeind. On- ook de hoekschoppenregen: itoen die strafschoppen. Een il' op zich. Voelbaar was de ling op de volgepakte tribu- In het halfdonker was naüwe- meer te zien wie de penalty's en. AZ begon via Ron Spelbos. verdediger schoot raak, 10. olgens Abraham de Graaf, het looi bij uitstek van IJsselmeer- Is' weerbaarheid. 'Poem' de if miste, hij schoot tegen de Omdat het zoiets helemaal bij [eerlijke entourage hoorde, mis loop Wildbret vervolgens oo AZ'67. Doelman Jos de Feijter die elf-meter subliem. Daar- >leef het tot en met de laatste gelijk opgaan. De koele profs AZ schoten raak via Bobby ïaer en Hans Mol en de op het niet nerveus te krijgen Spa- urgers schoten en scoorden via van de Berg en Hannie man. Maar dan mocht Kees het laatste vonnis voor AZ Dezelfde Kist, die tijdens de le helft een 'normale' penalty loos had gemist. En, om de reddingen tijdens de wedstrijd eveneens tot medeheid van de dag uitgroeide: 'Bij die laatste van Kist, gokte ik op de hoek, die hij ook tijdens de wedstrijd had gekozen. Dat pakte goed uit. Overigens kon ik de bal vanaf mijn plaats nauwe lijks meer op de stip zien liggen. Dan wordt hét toch een kwestie van geluk'. Een kleedkamer verderop uiteraard ellende. Hoewel AZ's oefenmeester Brand als altijd zichzelf was en de uitschakeling nuchter opvatte. Brand verzuchtte: 'Natuurlijk, het is een klap. Maar ik kan niet an ders zeggen dan da.t IJsselmeervo gels verdiend heeft gewonnen. Dat staat buiten kijf'. Brand vervolgde: 'Toch een heerlijk schouwspel.' Je hebt niemand voor tijdig van de tribune zien «gaan'. Gevraagd naar zijn beslissing om Kees Kist ook bij de serie straf schoppen, na zijn misser in de wed strijd, te laten optreden, zei Brand: 'Daar is niet lang over gesproken. Kist vertelde mij dat hij die pe nalty zou benutten Dat gebeurde dus niet en IJssel meervogels overleefde de strijd. Zo als het ook tijdens de moeilijke periode van in totaal vijf kwartier overeind was gebleven. Voor de rust was IJsselmeervogels aan erg goed voetbal toegeko men. Pierre Stevenaart had het slim gespeeld door van de eigen mogelijkheden uit .te. gaan. Het concept was natuurlijk 'behouden'. Maar wanneer er ook maar enige ruimte was om uit te breken, dan ging IJsselmeervogels. Die speelwij ze leverde meteen al een kans op voor Henk de Graaf. Jaan de Graaf speelde de bonkige middenvelder plotseling vrij. Slechts via een door arbiter Henk Geurens niet bestrafte handsbal kon Gerrit Vooys toen nog redden. Maar halverwege de eerste helft was het wel raak. Kees de Vries verspeelde de bal aan Jan Vedder ,;s! KOEALA LOEMPOER De tweede Z, halve finalewedstrijd van het toer- nooi om het wereldkampioenschapZ hockey tussen Maleisië en India is gisteren in Koeala Loempoer na zeven minuten en drie seconden - gestaakt wegens zware regenval. De '.~2_ stand was op dat moment nog 00. - Er waren ongeveer 35.000 toeschou-IZ wers onder wie heel veel school- kinderen naar het Merdeka-sta- dion gekomen. Vlak voor het begin - van de wedstrijd begon het te rege- nen eerst zachtjes, later met over- stelpende hoeveelheden. Aanvanke- Z: lijk werd aangekondigd dat men het weer eerst vijftien minuten en] later nog eens twintig minuten zou afwachten, maar het bleef hard re- genen en het veld was onherken baar geworden. Noodgedwongen be-_^_ sloten de technische gedelegeerden-— van de FIH toen de wedstrijd naarst vandaag te verplaatsen. Het is ech ter de vraag of het Merdeka-stadi-H^ on dan bespeelbaar zal zijn. Ver— moedelijk wijkt men dan uit naar het kleinere RPCA-stadlon. De par- - keerplaats voor het Merdeka-stadi- on kon slechts pootjebadend wor den bereikt. De weg voor de hoofd- ingang was veranderd in een kol- kende, brume rivier. Het begin van de Spakenburgse victorie in Alkmaar. Jan Vedder scoort onder de vallende doelman Gerrit Vooys door het eerste doelpunt voor IJsselmeervogels. en die spelmaker van allure mis leidde de Alkmaarse verdedigers hij deed of hij Jan Zwaan wilde aanspelen om vervolgens zelf slim raak te schieten: 01. Een sensationeel goal, dat tien minuten later door een tweede werd gevolgd. Jaan de Graaf trok er alleen tussen uit en liet Spelbos en Mol plus Vooys kansloos: 0—2. Typerend "voor de machteloosheid van AZ was, dat de ploeg tot voor rust niet aan werkelijk uitgespeelde kansen was toegekomen. JACHT Dat veranderde na rust. AZ verhe vigde de -jicht en kreeg ook kan sen. Na twee minuten al was het Kees Kist die via een keihard schot de afstand verkleinde: 12. En toen Kees Kist daarop zijn penalty mocht nemen Aalt Kok zou AZ's enige uitblinker Bobby Vosmaer hebben gepakt zag het er zwart uit voor de Vogels. Weliswaar miste Kist, maar Suurendonk scoorde di- rekt daarna wel. Koppen trok hij AZ langzij. Een overwinning van AZ leek toen nog slechts een kwestie van tijd, maar de Alkmaarse formatie beukte voorts vergeefs. Met het bekende gevolg. AZ'67-I JSSELMEERVOGELS 2—2 (0—2) Na verlenging, IJsselmeervogels wint na strafschoppen (3—4) 23. Vedder 01, 32 Jaan de Graaf 02, 47. Kist 1—2, 62. Suurendonk 22. Scheidsrechter: Geu rens. Toeschouwers: 15.000. IJSSELMEERVOGELS: De Feijter; H. Koelewijn. Kok, Bram de Graaf, Evert de Graaf; Henk de Graaf (Peter de Graaf). Hannie Brugman, Van de Berg, Jaan de Graaf, (Rulzendaal)Zwaan, Vedder. AZ'67: Vooys; Van Rijnsoever, Spelbos, Mol. Vonk; Suurendonk. Wildbret. De Vries (Molendijk); Vosmaer. Kist, Meis ter (Wokke). MATTY VERKAMMAN flEGEN Nederlands beste i-afstandsloper van dit ogen- Jos Hermens, zal niet deelne- aan de zgn. 'multiraciale atle- redstrijden' in Johannesburg, p les vindt dat deze wedstrijden, jaan door blanken en kleurlin- mag worden deelgenomen, de opwekken dat het steeds be gaat met de integratie tussen de p.! ten en kleurlingen in Zuid- ^pa. 'Maar deze wedstrijden', al- Hemus, 'zijn er slechts ter lezeling van de werkelijke pro- en. De boycot van velen tegen leleid in Zuid-Afrika heeft tot iportieve isolering van dat land d en op deze wijze tracht men ■U e doorbreken. Maar van inte- e in de Zuidafrikaanse sport is geen sprake'. naar Johannesburg gaat de iliaan Raymond Heerenveen. legt er als kleurling heen te e om te laten zien dat daadwer- :e integratie mogelijk is. Een ment, waarvoor Jos Hermens ig waardering kan opbrengen at hij ook als naïef betiteld. Sprinters leiden nog in Par ijs-Nice JOS AIRES (UPI) Indepen- heeft in Buenos Aires de e wedstrijd, om de wereldbeker clubs tegen Atletico Madrid nnen met 1—0. De Spaanse neemt deel in plaats van rn Miinchen, de houder van de pese beker voor landskampioe- De Duitsers zagen geen brood je dubbele confrontatie met de Werikaanse bekerhouder, doelpunt in de wedstrijd Inde- iente-Atletico kwam in de 33e ut van de eerste helft op van buitenspeler Agustin /aifuena, die raak schoot uit een van Bertoni. weede wedstrijd is in april in ^id. Indien Independiente in de use hoofdstad overeind blijft is iet tweede jaar dat de Argen- 5 club de wereldbeker wint. jaar ging dit ten koste van atus, de stand-in van Ajax. 'edstrijd tussen Independiente tletico droeg een hard, zij het gemeen, karakter. De Neder- »e scheidsrechter Charles Cor- een half uur voor de wed- uitgeloot, grensrechters wa le Hongaar Palotai en de Itali- Lattanzi deelde twee gele ten uit. In de eerste helft kreeg z van Independiente er één in weede b^'ft trof Eusebio van 'ico een: de lot. ORANGE De sprinters uit Parijs-Nice hebben na de vier de etappe, geëindigd in wéér een massale aankomst, de lei der van het algemeen klasse ment nog in hun midden. Fran co Bitossi is de opvolger van Guimard en Maertens, die na zo'n 850 kilometer wedstrijd nog maar vier seconden achterstand hebben op de nieuwe eerste man. Ook lai Orange was het weer een feest voor de sprinters. Maar pas na een dag waarin zij keihard heb ben moeten werken om van de partij te kunnen zijn. Er is name lijk vooral in het begin van de etappe, het veld werd over de in de sneeuw en mist gehulde Col du Grand Bois gejaagd en in het slot, toen de rugwind niet zelden voor snelheden van boven de zestig kilo meter per uur zorgde, vurig uitge vochten door bijvoorbeeld Tino Ta bak, Michel Pollentier en Georges Talbourdet in het eerste uur, door wereldkampioen Eddy Merckx zelf in het dal van de Rhone. Die acties hebben het de sprinters moeilijk gemaakt, maar hen niet zo gesloopt dat hun reserves waren uitgeput voor het laatste gevecht. Esclassan werd winnaar voor Bitossd, Gui mard en Maertens. De Col du Grand Bois, ruim 1150 meter hoog, was een schitterende proefbank. Het veld zou daar in zicht kunnen krijgen in de moge lijkheden van de concurrenten. Uit die eerste werkelijke test zijn feiten naar voren gekomen, die een aan wijzing kunnen zijn voor het slot- weekeinde waarin de Mont Faron en de Turbie vrijwel zeker de defi nitieve stand in het klassement zullen bepalen. De ploeg van Zoetemelk en Pouli- dor, stuurde de Franse kampioen Georges Talbourdet naar voren om de krachten van de anderen af te tasten. Michel Pollentier het eerst boven, gaf het duidelijkste ant woord op die invitatie. Ook Tino Tabak sprong weer eens overtui gend uit de knechtenrol, die hij gezien zijn mogelijkheden te ge makkelijk aanvaardt. Na de Col veroverden Talbourdet en Tabak met de niet meewerkende Michel De twee winnaars in Orange. Links etappewinnaar Esclassan, rechts de nieuwe leider in Parys-Nive, Bitossi. Pollentier in een soms waaghalzeri ge afdeling een winst die uitgroeide tot precies een minuut. De werke lijk groten wilden geen risico's ne men, maar op het vlakke stuk ver dween de voorsprong snel. Daar in rust, werden de neuzen geteld en toen bleek dat eigenlijk iedereen zijn examen had gehaald, met uit zondering van Guimard, die niet als een gevaar wordt beschouwd bij de verdeling van de eindprijzen. Zoetemelk en Poulidor, Bal en Merckx, Thevenet, en Danguillau- me, Pollentier, maar ook Maertens, Ocana en Baronchelli, Schuiten en Thurau, zij waren allemaal gemak kelijk over die eerste hindernis ge komen. Zoetemelks ploeg, door Tal bourdet de examinator, had niet alleen een duidelijk antwoord op de vraag gekregen, de ploeg had tege lijkertijd met zeven van de acht man voorin een duidelijk teken van zijn kracht gegeven. De ploeg van Peter Post was ook zonder, meer geslaagd, want alleen Van der Leeuw en Bracke kwamen niet voorin het veld boven. Joop Zoetemelk was opgewekt aan de eindstreep. Met Bal en Tabak staat hij rond de tiende plaats mét slechts veertien seconden achter stand op Franco Bitossi, dicht ach ter Knetemann. Zoetemelk: 'De kaarten zijn vandaag even uit het pak gehaald, maa-r geschud zijn zij eigenlijk nog niet. Wij hebben de reacties van de anderen kunnen peilen, toen wij Talbourdet op de Col naar voren stuurden, maar er ontstond geen echte afscheiding. Daarom is het gevecht na de Col niet werkelijk doorgegaan. Dat had geen zin. Wij hebben alleen kun nen zien dat Michel Pollentier op dit moment uitstekend in vorm is.' Vierde eta,ppe (St. Etlenne-Orange over 223 kilometer); 1. Esclassan (fra.) 5.09.47 met bopiflcatie 5.09.37; 2. Bitossi (Ita z.t, met bonificatie 5.09.41; 3. Guimard (fra z.t. met bonificatie 5.09.45.. 4. Maertens (Bel 5.09.47; 5. Bal (Ned) 6.: Karstens (Ned) 7. Gllson (Lux) 8. Corol- ler (Fra); 9. 'Rouxël (Fra) 10. SlblUe (Fra) 20. Merckx (Bel) en vervolgens het ■grote peloton allen in 5.09.47: 88. Van der Leeuw (Ned) 5.13.42. Algemene klassement: 1. Bitossi (Ita) 23.29.07; 2. Guimard (Fra) 23.29 11 (18 pnten 3. Maertens (Bel) z.t. (30 pnt 4. Esclassan (Fra) 23.29.14; 5: Merckx (Bel) 23.29.17j 6. Pollentier (Bel) 23.29.17; 7. Knetemann (Ned) 23.29 18; 8. Pozo (Spa) 9. Bal (Ned) 10. Zoetemelk (Ned) 11. Tabak (Ned) allen z.t. 17. Pronk (Ned) 23 29.24; 18. Raas (Ned) z.t. 22. Karstens (Ned) 23 29.27. Max Euive niet onder indruk van brief MOSKOU (Tass) Mikhail Botwinnik, oud-wereldkam pioen schaken, heeft zich in een open brief gericht tot dr. Max Euwe, de president van de internationale schaakfe deratie (FIDE). In zijn schrijven uit de Rus kritiek op hét beleid van de FIDE- bestuurderen gedurende de afgelopen jaren. Botwinnik meent dat de FIDE, in casu Euwe, de grote lijnen uit het oog heeft verloren en daar mee de belangen van het schaken in het algemeen schaadt. De oud-kampioen spreekt daar naast zijn overtuiging uit dat Euwe er in de komende jaren in zal slagen de juiste stappen te ondernemen om bij een ieder het vertrouwen in de FIDE te herstellen, zowel om 'n voorbeeld te noemen, bij de Russen als de Amerikanen. Het is duidelijk dat Botwinnik doelt op de verwikke lingen rond de tweekamp om het wereldkampioenschap, zoals die gehouden zou moeten wor den tussen titelhouder Robert Fischer en de Rus Anatoli Kar- pov. 'Hoe lang moet de schaak wereld nog gedogen', aldus Bot winnik, 'dat een niet-spelende wereldkampioen, wiens talent door ledereen wordt erkend en gerespecteerd, de zaken naar zijn hand zet, waarbij persoon lijke motieven het winnen van het algemeen belang?' De Rus beschuldigt dr. Euwe ervan te dansen naar de pijpen van de Amerikaan Edmondson, de spreekbuis van Bobby Fischer. Botwinnik haalt voorts een aan tal voorbeelden aan uit het (min of meer) recente verleden van door FIDE-congressen aangeno men en weer verworpen regels. Ook keert hij zich tegen de ver zakelijking van bijvoorbeeld de tweekamp om het wereldkampi oenschap met zijn belangrijk ge stegen prijzengelden. Mikhail Botwinnik doet een be roep op dr. Euwe toch vooral principieel te zijn in zijn poli tiek, zich niet te laten' leiden door stromingen of enkelingen en vooral de belangen van' het schaken te dienen. Prof. dr. Max Euwe is niet onder de indruk van de brief van zijn oude vriend Botwinnik, die hem een vijftal jaren geleden over haalde het FIDE-presidentschap te aanvaarden. 'Hij zit met zijn kritiek aan het verkeerde adres', aldus dr. Euwe; 'Het doet er niet toe wat mijn standpunt of dat van het bestuur van de FIDE is. Wij zijn alleen maar de uitvoerende macht. Het congres beslist. Botwinnik zal wel doelen op de bijeenkomst van Bergen, van 18 tot 20 maart. Maar dat is volkomen legaal, de vereiste meerderheid was ervoor, Men zou mij het bijeenroepen via de rechter hebben kunnen afdwin gen'. Dr. Euwe is van mening dat de Russen met hun publicaties hun zaak momenteel meer kwaad dan goed doen, hetgeen de Neder lander verdriet. 'Ik heb steeds meer voor hun standpunt ge voeld dan voor het Amerikaan se'. aldus dr. Euwe. 'Maar wat de beslissing van het congres ook is, ik moet die uitvoeren, ook als het de mijne niet zou zijn ge weest'. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM De Haarlemse ZZ basketbalverenigmg Flamingo's heeft met ingang van het komende""* seizoen een nieuwe sponsor gevon-—- den. Nadat de club vier jaar lang financiële steun ontving van Levi Strauss Nederland is nu een opvol ger gevonden. De centen gaan vol gens een driejarige verbintenis ko men van het Italiaanse bedrijf Bui-.,, toni dat een aanval doet op de N ederlandse levensmiddelenmarkt. De stoot tot grote veranderingen in de Nederlandse basketbalwereld is vier jaar geleden ook door Flamin go's gegeven. In staat gesteld door Levi's om wat. extra geld uit te geven werd naar Nederlandse be- grippen een ideaal begeleidingsap-—- paraat op poten gezet. Daarnaast betekende de extra financiële arm slag ook dat twee Amerikaanse spe- Iers aangetrokken konden worden. Een groot verschil met de periode daarvoor, toen ook wel Amerikanen in de Nederlandse competitie op traden maar het vrijwel steeds tij-Tl- delijk in Europa gedetacheerde ml^ litairen betrof. De sponsoring van de basketbalsport is daarna in een stroomversnelling geraakt. Al snel -.Z bleek een bijdrage van een ton per^ jaar een minimale eis te zijn om op behoorlijk niveau mee te kunnen draaien. Nu is het al zo ver, dat de nieuwe sponsor van Flamingo's - heeft aangekondigd dat in drie jaar._ tijd tenminste een totaalbedrag van 600.000 gulden in de club zal worden, gestoken. - En dat dan, zoals voorzitter Jan Massaro van Flamingo's liet weten. - om 'op een goed niveau in dê~~ eredivisie mee te draaien.' Een goed niveau is nog geen topniveau. Maar Flamingo's begrijpt dat met een gemiddelde bijdrage van twee top per jaar er nog een aantal andere - factoren bijkomen om aan de topri" verzeild te raken. En belangrijk punt is uiteraard hef" spelersbestand. Flamingo's beschikt op het ogenblik nog over de hoog- geprezen Kees Akerboom, maar het - staat vast dat hij volgend seizoen in Den Bosch bij EBBC gaat spelen^. Verder zullen nog besprekingen'- moeten worden gevoerd met Hugo Harrewijn, Harrie Kip en Walter Obre, die stuk voor stuk ook aan lokkelijke aanbiedingen hebben ge*3" kregen. De Haarlemse vereniging is!,7* in ieder geval wel verzekerd van de Amerikaanse coach Tom Quinn di£ al voor een jaar heeft bij getekend- Met het sponsorgeld hoopt Flaming go's ook het Nieuwjaarstoernoo* van de club nieuw leven in kunnen blazen. Verwacht wordt dartr er weer een aantrekkelijk interna,-, - tionaal veld op de been gebracht kan worden. RUUD VERDONCK TENNIS Rolf Thung heeft ln de - eerste ronde van een Internationaal.:,.; tennistoernooi In Hapton ln drie sets verloren van de Tsjechoslowaak Jan - Plsecky: 26 63 1—6. EREDIVISIE BASKETBAL Uitslagen eredivisie 2r^?,es;, Wllskracht-BOB 61—66 DED- - HOC 5137 SV Noordkop-Amstelveen VOETBAL Alrdreonlans en Dundee hebben zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Schot se voetbalbeker. Alrdrleonlans ver sloeg in een replay van de kwartfina.-. les Arbrath met 3—0 terwijl Dundee met 32 won van Hearts. In de halve' finales speelt Dundee op 2 april ln' Hampden Park tegen Celtic. Op het-'" zelfde terrein wordt op 5 aprU da andere halve eindstrijd tussen Air- drleonlans en Motherwell gespeeld. ZAALHANDBAL De Westduitse en Europese zaalhandbal kampioen CFL Gummersbach ls uitgeschakeld voor J de finale van het Europese bekertoer nooi. Tegen de Oostduitse titelhouder Vorwaerts werd de tweede wedstrijd - weliswaar gewonnen met 1816. maar Gummersbach had vorige week voor eigen publiek verrassend verloren met 1822. In de eindstrijd, die op 13" - april In Dortmund wordt gehouden, ontmoet Vorwaerts de Joegoslavische - kampioen Banja Luka. LONDEN (Reuter) Zuid Afrika, de houder van de Davis Cup, loopt het gevaar uitgeslo ten te worden voor het toernooi van dit jaar, omdat enkele te genstanders weigeren tegen het land te spelen, aldus Basil Reay, secretaris van het Davis Cup Comité. Zuid Afrika, dat vorig jaar de Davis Cup won omdat India in de finale weigerde uit te komen, heeft al grote problemen met zijn eerste wedstrijd voor de competitie van dit jaar. Begin april moet in Mexi co City de wedstrijd Mexico-Zuid Afrika worden gespeeld maar de Mexicaanse regering weigert de Zuidafrikanen visa te verlenen. De Mexicaanse tennisbond heeft ge weigerd de wedstrijd op neutraal terrein te spelen, waardoor Zuid- Afrika automatisch over zou gaan naar de volgende ronde. Kort voor zijn vertrek naar Vene zuela waar hij een vergadering moet bijwonen, verklaarde Basil Reay in Londen dat ni geval van een walk over voor Zuid Afrika het helemaal niet zeker is dat Columbi- a, de volgende tegenstander wel zou willen spelen tegen de Zuidafrika^r,*/ nen. 'Het is zeer waarschijnlijk dat de inschrijving van Zuid Afrika in 1976 niet geaccepteerd zal worden. Wij kunnen op deze wijze niet doorgaan. Het is zelfs mogelijk dat~J Zuid Afrika zijn wedstrijden dit jaar niet allemaal kan spelen. Op 3':'- juli wordt het nieuwe wedstrijdco-i mite samengesteld tijdens de jaar lijkse bijeenkomst in Londen. Ikr geloof zelfs dat men dit keer totaal andere denkbeelden heeft over het^.r deelnemen van Zuid Afrika', aldus Reay.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 17