W pijltjes uv academisch ziekenhuis der vrije universiteit amsterdam PROGRAMMEUR(EUSE) Het prijsverschil In de Bijenkorfjj,J| vrije universiteit amsterdam nti lllimani (omt naar \lederland )ude meesters ifuur' geveild Schrijfmachine in 23 pet gezinnen Concert Reed vrij lakoniek Voorstel voor nieuwe Europese rekeneenheid Reina Prinsen Geerligsprijs FAMILIEBERICHTEN Orgels - Piano's Technical nacht- Algemene Vergadering Aandeelhouders DIRECTRICE 15% lentekorting totl april. Goeie reden om vast aan lange hete zomers te denken. 1 1e verpleegkundige assistent hoofd energiecentrum ^OUW/KWARTET DINSDAG 11 MAART 1975 BINNENLAND ihileense zanggroep Chileense politieke muziek- en nggroep Inti lllimani komt op 24 iart in Utrechts Jaarbeurscongre- entrum om 20 uur, op 25 maart Cultuurcentrum De Oosterpoort Uroningen, op de 26ste in Am- jrdams Marcanti, op 27 maart in ndhovens Stadsschouwburg en op maart in Nederlands Congre- entrum te Den Haag. De avonden n georganiseerd door Sjaloom, t solidariteit met het Chileense reet. Inti lllimani, opgericht in 67, zong het Nieuwe Chileense ed in zalen, fabrieken, scholen, uitdrukkingsmiddel van de soci- strijd, en maakte daarmee te ns een, herontdekte, Latijnsame- ;aanse folklore weer actueel. De oep bespeelt Indiaanse instru- enten, vooral uit het Andesgebied. de militaire coup in Chili, in j traden de artisten o.m. op in inden, Parijs, Berlijn, Rome, Mi- ■Lissabon. Er werden twaalf aten gemaakt waarvan Sjaloom al drie in Nederland uitbracht. Sotheby Parke Bernet te New c hebben 212 schilderijen 1.14 lljoen dollars opgebracht. Een 6.15 ntergezicht van Jan Griffier (17e uw) bracht 109.980 gulden op, rwijl er tussen de 35.100 en 58.500 ilden voor verwacht werd. Een islandschap van Meindert Hobbe lt dat tussen de honderd- tot ndervijftigduizend had moeten '^"brengen, werd niet verkocht. De ^enaar, de Lehigh University of jthlehem, Pennsylvania nam het ttug. Een St. Peter, uit de school i:^n El Greco, geschat op twee- ieduizend dollar ging weg voor .140 gulden. Oude meesters zijn, ior de opleving van het realisme, rk in prijs gestegen, maar nog te alen, meende iemand van So- eby, maar andere stijlen, Impres sionisme bijvoorbeeld, niet meer. 'oon kunstenaars DEN HAAG In 23 procent van de Nederlandse huishou dens staat een draagbare schrijfmachine. De markt lijkt aardig verzadigd, maar in nog acht procent van de huishoudens bestaat behoefte aan zo'n apparaat. Deze be hoefte komt, naast de norma le vervangingswaag, neer op een extra marktpotentieel van ruim 300.000 stuks. Dit is een van de conclusies uit een studie over de makrt voor draagbare schrijfmachines, uitgebracht door het Bureau Trost Marketing en Research te Soest. De markt ontwikkeling voor alle typen schrijfmachines vertoonde tot 1973 e en op gaande lijn. In 1973 is echter een teruggang waarneembaar. De studie bracht verder o.a. aan het licht, dat de verkoop van electrische draagbare schrijfmachines tegenvalt. Slechts twee procent van de bezitters van een draagbare schrijfmachine heeft een electrisch modeL De Chileense politieke zanggroep Inti lllimani NOS regelt de arbeidsvoorwaarden nl. wel met Anouk, die aangesloten is bij het NW, waar NTB in 1963 werd uitgesloten. Volgens de NTB zijn ongeveer musici, van de vier honderd vijftig die in vaste dienst van de NOS zijn, lid van de N.T.B., waarbij ook freelance musici zijn aangesloten. Als de NOS niet spoe dig gaat onderhandelen met de N.T.B. zal die de zaak voorleggen aan zusterorganisaties in Europa, om na te gaan welke acties gevoerd kunnen worden. Aznavour in Haags Congresgebouw Charles Aznavour komt weer naar Nederland. Dinsdag 25 maart is hij in Den Haags Congresgebouw, woensdag 26 in de Stadsschouw burg, Tilburg, zaterdag 29 in Am sterdams Concertgebouw en 31 maart in De Doelen te Rotterdam. oos op NOS Nederlandse Toonkunstenaars- i protesteerde per open brief n scherpste tegen de weigering n NOS om met de bond over de beidersvoorwaarden van musici te 6.» reken. Dat is, volgens de N.T.B., et alleen in strijd met het maat- happelijk fatsoen, maar ook een ntasting van het recht van vrije j^Jreniging en een onaanvaardbare %enging in de vakbondskeuze. De door Kees de Leeuw AMSTERDAM Met als inzet het traditionele 'Sweet Jane'. begon Lou Reed zondagavond in het Amster damse Concertgebouw aan zijn laatste van een serie van vijf con certen, die hij in dit land gaf. Een concert-serie, die voornamelijk in het teken stond van 'Goud van oud', want de weinige nieuwe songs, die hij bracht, zoals de titel song van zijn binnenkort te ver schijnen elpee 'Coney Island Baby', waren op de vingers van één hand te tellen. Voor zijn doen zag mr. Reed er 'normaal' uit in een zwart T-shirt en een simpele spijker broek, daarmee duidelijk makend, dat de periode van 'Transformer', 'Rock 'n Roll Animal' en 'Sally can't dance' en het daarbij beho rende image al weer verleden tijd is. Althans wat het uiterlijk betreft, want zoals gezegd moest hij het dit optreden voornamelijk hebben van het repertoire van deze elpees, zo dat de 'kenners' zich alleen konden laten verrassen door een nieuwe interpretatie van deze songs. Daarvoor had Lou Reed dan gitarist Doug ^Yule uit zijn Velvet Un- derground-periode en blazer Martin Fogel bij zich, die zich uit stekend van hun taak vergewisten. Klassieker als 'Waiting for my man', 'Heroin', 'Berlin' en Lady Dpy' gingen er in als gesneden koek, al moet daarbij wel worden opgemerkt, dat Reed de indruk wekte nogal eens op zijn routine te drijven. Het kwam tenminste alle maal vrij lakoniek en soms zelfs een beetje mat over. Wat dat betreft kan ik me voorstel len, dat het publiek, dat pas sinds de live-elpee 'Rock 'n Roll Animal' van het bestaan van Lou Reed heeft gehoord en op basis daarvan besloten heeft een concert van hem bij te wonen, zich enigszins be kocht zou kunnen voelen. Het Beest, dat schrijft en zingt ove;r de zelfkant van het grote-stadsleven, is getemd of beter gezegd, heeft zichzelf getemd en dat was van invloed op dit optreden. Gelukkig en dat was niet in de laatste plaats te danken aan het snarenwerk van Yule bleef het publiek aan het eind enig vuurwerk niet bespaard. Songs als 'White light, white heat', 'How do you think it feels' en de uitgesponnen toegift 'Rock Roll' zorgden toch nog voor een behoorlijke climax van een concert, dat niet als een van de beste van Reed in herinne ring zal blijven. Gevolg was wel, dat het publiek daardoor met een redelijk gevoel van tevredenheid in het middenrif huiswaarts kon ke- BRUSSEL De Europese Commis sie, het 'dagelijks bestuur' van de EG, heeft de europese ministerraad voorgesteld een nieuwe europese rekeneenheid in het even te roe pen. De huidige rekeneenheid, die aan het goud gekoppeld is, wordt momenteel op 16 verschillende ma nieren gebruikt. Die nieuwe rekeneenheid, aldus Eu ropees commissaris Haferkamp, moet net zoals de speciale trek kingsrechten van het Internatio naal Monetair Fonds (IMF) de waarde krijgen van een gewogen gemiddelde van nationale munten, in dit geval van de munten van de negen EG-lidstaten. In het voorstel staat precies aange geven voor hoeveel procent de Ne derlandse gulden aan de nieuwe Europese rekeneenheid bijdraagt (dat is 9 pet), en voor hoeveel pet. bijv. de Duitse mark en de Franse franc. Daarmee is uiteraard nog niet uitgemaakt wat de waarde van de rekeneenheid is en dat wordt gedaan door te stellen: die Neder landse inbreng van 9 procent ver tegenwoordigt 0,286 gulden en de Duitse inbreng van 27,3 pet komt overeen met 0,828 mark. Door de aldus verkregen waarde-inbreng van alle negen EG-munteenheden bij elkaar op te tellen, kan iedere dag een notering van de rekeneen heid worden opgemaakt. Zo zou de ze op 4 maart overeengekomen zijn met 3,095 Nederlandse guldens. Nederlandse of Belgische schrijvers tussen 20 en 25 jaar, die in aan merking willen komen voor de Rei na Prinsen Geerligsprijs 1975 200,- plus de eer) kunnen voor 1 juli 1975 ongepubliceerd literair werk (proza, gedichten, toneelstuk ken) inzenden bij het secretariaat van de stichting, Koninginneweg 121, Amsterdam. Met droefheid geven wij u kennis, dat na een kortstondige ziekte is overleden onze beste Broer, Zwager en Oom Hendrik van Dam in de ouderdom van 79 jaar. Loosduinen: M. G. van Dam-Koene 's-Gravenzande: M. van Dam 's-Gravenzande: G. van den Berg- van Dam Monster: A. van Dam-Voskamp neven en nichten 's-Gravenzande, 8 maart 1975. Huize 'Sonnevanck', Naaldwijkseweg 34. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 11 maart van 20.00-21.00 uur. Correspondentie-adres Zeestraat 142, 's-Gravenzande. Geen bloemen. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 12 maart a.s. om 14.00 uur in de aula op de algemene begraafplaats te Monster, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. BIJ Technical Vint u een ruime keuze ln elektronische orgels en pla no's. Circa 200 Instrumenten voorradig van 495,- tot 42.000. Door grote omzet steeds wisselende voorraad lnrullorgels. Eigen landelijke servlcedienst. Veenendaal, Prins Bernhard- laan 24. Tel. 08385-11322 en 11083. Eindhoven Hoogstraat 49. Tel. 040-446656. T14 kunst en antiek Een ouderwetse MEUBELMA KER of STOFFEERDER no dig? Bel 020-723537-275079. T13 diversen RECHERCHEBUREAU De Jong, voorheen J. de Haan, Bilderdljkkade 59, A'dam. thans gevestigd Bovenkarspel, Hertog Albrechtstr. 60. Tel. 02285-3809. Beveiligingsdienst, controle van personen goede ren en transporten, koeriers diensten, privé-detectlve, ul tramodern materiaal, surveil lance auto's met mobilofoon en afgerichte honden, privé bewaking, begeleiding, uitste kende juridische begeleiding. Alle opdrachten dag en T31 Kleding en kapsel Onze laatste BONTMANTELS, bonthoeden. -cravatte3. -col liers kunt Bijv.: van 71 slechts 349,- 1075,- 149,bijv. te geef enz, Zo goi enz, enz. Zo goedkoop U nooit 'n bontmantel! 598.-, kocht U zult zeggen, dit is niet mogelijk. Waarborggarantle Credletservlce mogelijk. Dit kan alléén: De grootste en goedkoopste bontzaak v. Ne derland: DE BONTKONING. Hoe tel. 010 - 117.117. Als extra service gratis reizen voor U, daar bij koop reisgeld v. 2 pers. rook benzine auto) wordt terugbetaald. Vrijdaga vond tot 9 uur geopend. Groot parkeerterrein v. zaak. T15 T. k. BUREAU, staand Duits horloge, led. kamerscherm pr. bewerkt, secretaire. Imp. bank. damesbur., geb. kast. st. ge- beeldh. spiegel plm. 2.75 m h„ koperen kerkkandel.. tafelklok, vrljsllnger en wat kleingoed. Lessinglaan lOfr. Utrecht, telef. 030-934773 T31 SCHERPENZEEL (Z.O.-Fr.) Geheel luxe verbouwd Boeren- woninkje met garage en plm. 1800 m2 grond, het geheel is gelegen aan viswater ln de dl- rekte omgev. van vaarwater, waterl., elektr. en aardgas aan wezig. Koopsom 58.000, k.k. Hoge hyp. mogel. Inl. LOK. Heerenveen. telef. na 18.00 05130-22991. meubilair en huisraad BANKSTELLEN uit eigen fabriek. Grote sortering kwalltetts- stoffen, 5 jaar garantie op binnenwerk. Norm. prijs J 1400 voor 795. DEM Meubelfabriek. Toonzalen: Culemborg fabriek Houtweg 8. Amsterdam-N.. Zonneplein (Tulndorp- Oostzaan). Den Haag. Weimarstr. 263. Nieuw Loosdrecht. Oude Molenmeent 4 (achter de Knorrfabrlek Hilversum). Slie- drecht. Rivierdijk 432. Voorhout. Loosterweg 5. Geopend dl. t.m. za. tot 18 u., op koopavond tot 21 u. Voor alle Inlich tingen: Culemborg 03450 - 2602. T12 t.v., radio, muziekinstr. enz. Verspuy en Jan van Weelden enorme sortering orgels, plano's, alle merken. eigen servlcedienst dooi1 geheel het land. geen bezorgkosten. 0 20-50% korting op z.gA.n. Orgels - Piano's Barendrecht, Gebr. Meeldijk 123 (bij station). Tel. 01806- 2171. Zwijndrecht, Passage 2 (bij station) 078-28634. Vrij dagsavonds koopavond, andere avonden op afspraak ook ad vies. T14 vakantie en rekreatie Te huur in de Geld. Achter hoek. vacantichuls te EEFDE, bij Zutphen: Gedeelte van een verbouwde boerderij HET ELZE. Indeling: zitkamer met keu ken en koelkast, ruime slaap kamers met douche en tollet, eigen Ingang. Gunstig gelegen bij bos. water en welland. Prijs /200 p. w. Te bevragen Elzerdljk 9. Eefde. Tel. 05750-15182.' T23 Te huur stenen HUISJE voor 8 pers. met warm en koud water en verw. Vrij tot 28-6 en na 9-8. 4 pers houten huis je vrij voor 21-6. Tel. 03438- 3928. T23 LEKKAGE van goten, daken, mastiek en rubberrold wordt door ons snel en vakkundig verholpen. Tevens pannen en ontroes- tlngswerkzaamheden. Vandaag gebeld, morgen her steld. Tel. 020-448767 of 05420-61252, door heel Neder land. T9 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. gevestigd te Amsterdam De aandeelhouders van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. worden uitgenodigd de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders bij te wonen, die zal worden gehouden op donderdag 27 maart 1975 te 15.00 uur ten kantore van de vennootschap, Eduard van Beinumstraat 2 te Amsterdam. De agenda van deze vergadering en het jaarverslag 1974 liggen vanaf heden ter inzage en zijn kosteloos verkrijgbaar ten hoofdkantore, Eduard vap Beinumstraat 2, Amsterdam, alsmede bij de bijbanken en kantoren van de NMB. Om in de vergadering stemrecht te kunnen uitoefenen dienen houders van aandelen aan toonder hun aandelen uiterlijk op 24 maart 1975 te hebben gedeponeerd ten hoofd kantore van de NMB of bij een van haar bijbanken of kantoren. Bij deponering wordt een toegangsbewijs voor deze vergadering uitgereikt. Amsterdam, 11 maart 1975. De raad van commissarissen Mr. J. van Andel, voorzitter MEISJESINTERNAAT PAVIA gevestigd te Zeist behoort tot de Vereniging voor Christelijk voorbereidend wetenschappe lijk en algemeen voortgezet onderwijs aldaar. Aangezien de huidige directrice binnenkort mét pensioen gaat komt de functie vrij van In het internaat verblijven circa 30 meisjes meest leerlingen van het Christelijk Lyceum scholengemeenschap waarvan de ouders in het buitenland zijn. Deze zelfstandige en veelzijdige functie vraagt organisatie-vermogen, een brede algemene ontwikkeling en belangstelling voor opvoeding en onderwijs. De directrice is inwonend. De salarisregeling is gerelateerd aan die voor de leerkrachten M.O. Met de hand geschreven brieven voorzien van pasfoto te richten aan de secretaris van het bestuur Ir. J. Pouwer, Aristoteleslaan 31 A, Zeist. H.HEROLD Het verzorgen en kweken van cactussen Het boek dat u de soorten leert kennen en alles ver telt over de verzorging en vermeerdering. Met foto's, geb. f 15.90. Verkrijgbaar in de boek handel. L. J. VEEN WAGENINGEN Met acht houtschroeven is dit zonnescherm (met vaste arm) eenvoudig op het kozijn te monteren. U kunt kiezen uit elke maat tussen 1.50 en 4 meter (oplopend met 10 cm). De aluminium constructie is weerbestendig en gelagerd in nylon. Het dralondoek (oranje, rood» blauw of groen) is licht- en weerecht. Aflevering naar wens, met een minimum van 4 weken. Nu als tijdelijke prijswinners met 15% korting. Enkele prijsvoorbeelden bij een uitval van b.v. 100 cm: 250 cm. breed '7*1 Q 350 cm. breed A (normaal 375.-) OJLOl" (normaal 495.-) Q&kJT Afdtuinmeubelen Bij de Kliniek Heelkunde op de afdeling Urologie bestaat de vacature van Inlichtingen worden u gaarne verstrekt door Mevrouw N. Marinussen, Coördinerend Hoofdverpleegkundige van de Kliniek Heelkunde, telefoon 020 - 548 48 76. Belangstellénden kunnen hun sollicitatie richten aan Hoofd Personeelsdienst, De Boelelaan 1117, Amsterdam (onder vermelding van nr. H4). Bij het Energiecentrum waarin zijn ondergebracht gasdiesel- motoren/generatoren, ketel installatie, vuilverbranding, waterbehandeling en koelinstallaties met zuiger en turbo compressoren, is op korte termijn plaatsingsmogelijkheid voor een Zijn taak omvat de dagelijkse planning van en contröle op onderhoudswerkzaamheden. Voorts behoort tot zijn functie het ontwerpen en bijstellen van instructieschema's. Vereisten opleiding als scheepswerktuigkundige of HTS in een bedrijfsrichting uitgebreide ervaring met onderhoudswerkzaamheden aan grote installaties in een leidinggevende functie; leeftijd bij voorkeur boven 30 jaar. Salaris nader overeen te komen. Goede promotiemogelijkheden aanwezig. De Algemene Burgerlijke Pensioenwet is van toepassing. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer 030 - 1005 te richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, Postbus 7161, Amsterdam. DE BOELELAAN 30 AMSTERDAM-BUITENVELDERT Ter versterking van onze afdeling Automatisering, waar gewerkt wordt met een Honeywell-Bull GE 118 apparatuur (met banden en schijven), zoeken wij een Voor deze zelfstandige funktie gaan onze gedachten uit naar een jongeman(vrouw), die voldoet aan de volgende eisen: ca. 22 jaar oud HAVO-opleiding Programmeerervaring in de talen APS en/of Assembier. Sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken, de Boeie- laan 30, Amsterdam-Biritenveldert, tel. 42 98 33.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9