epublikeinse eider: Lon Nol noet aftreden m^i Akkoord tussen Iran en Irak maakt islotoffensief tegen Koerden mogelijk Sadat slaat kansen Kissinger hoog aan [conzalez? Byass Cunhal wil verzoening tussen communisten en socialisten in Portugal )oe-het-zelf itoombom is eëel wapen Bhoetto: geen bases van VS in Pakistan Twijfels in Israël L'S K'« i v/r 'O CO A Koeweit bepleit gesloten front van OPEC-landen Communisten schuldig aan 'Sebutal'? Partijprogram in Hongarije vernieuwd Verdachte in Watergate vrijgesproken Stelt sjah machtsuitbreiding veilig? Verlangden Koerden teveel? ÏOUW/KWARTET DINSDAG 11 MAART 1975 BUITENLAND 7 Andere Cambodjaanse regering nodig WASHINGTON, PHNOM PENH (Reuter) De leider van de Re- ublikeinen in de Amerikaanse Senaat, Hugh Scott, heeft aange- rongen op een snelle regeringswisseling in Cambodja om vredes- nderhandelingen mogelijk te maken. enator Scott meent, dat er alleen per een bestand in Cambodja kan orden gepraat als de door de Ver- Ie Staten gesteunde president Nol aftreedt. Daarna zou een tergangsregering moeten worden jvormd voor de onderhandelingen net de revolutionaire beweging, die et regiem van Lon Nol bestrijdt. ruil voor de regeringswisseling iuden de opstandelingen mensen, ,e het land willen verlaten voor- it er een definitieve regering ordt gevormd, gelegenheid moeten even het geheel omsingelde hnom Penh te verlaten. 'Onze re- ering moet zoveel druk als nodig m YORK (Reuter, UPI) Ie- and, die, om welke reden dan oi, erg graag een atoombom il ebben, kaai het benodigde plutoni- m stelen en er een maken. Deze t nog toe wat theoretische stel- heeft een aanzienlijke acfcuali- itswaarde gekregen door een één or durend Amerikaans televisie- 1 ogramma van John Angier. Nu eet 'heel Amerika' hoe het onge- eer moet. ngier gaf een tudent opdracht 1' oalleen, binnen vijf weken, en [sluitend gebruik makend van lenbaar toegankelijke informatie, in bruikbaar kernwapen te ont- kielen. Het resultaat van die nkarbeid zou ,'een behoorlijke -ins maken' om te ontploffen, al- 1 is Jan Prawitz van het Zweedse if nisterie van defensie, die de ex- R osieve kracht begrootte op die 1- m honderd ton klassieke spring - r- of (TNT). In een stad zou. dat ic dgens deskundigen vijftig- tot mderddulzend doden kunnen kos- student, die om veiligheidsrede- i m anoniem bleef, schatte dat jn'-'atoombom minder dan vijf- |fflderd kilo zou wegen. Een goede inbare bibliotheek had hem alle ïodigde gegevens verschaft, ade 'beschikbaarheid' van pluto- am te illustreren, liet de docu- enlaire vrij beschikbare platte-- onden van nucleaire installaties en details van veiligheids- latregelen. Een grote, vastbera- n groep dieven, is niet tegen te uden, verklaarden functioarissen. niet zo lang geleden werd irigens bekend dat de belan- ijkste hulpmiddelen om bij be- alde plutoniumopslagplaatsen in breken, op dat moment besto'n- i uit een draadkrniptang en wat duld. is uitoefenen om een regeringswis seling te krijgen', zei Scott tegeno ver journalisten. De Senator maak te duidelijk dat hij niet de mening van de Republikeinse regering van de VS vertolkte. De Senaat verzocht de regering- Ford gisteren om er voor te zorgen dat tenminste de helft van de rijst, die Amerika naar Cambodja stuurt, gratis beschikbaar wordt gesteld aan armen in dat land. De resolutie met dat verzoek was ingediend door de Democraat Mark Hattfield. Hij zette uiteen, dat de rijst, die de VS dagelijks naar Phnom Penh sturen alleen de mensen met geld ten goede komt. Raketten De luchthaven Potsjentong bij de Cambodjaanse hoofdstad kwam gis teren onder zwaar raketvuur van de opstandelingen te liggen. Het was de hevigste beschieting sinds de opstandelingen vorige week de luchthaven onder schot kregen. Er vielen maandag vijf doden, min stens 22 mensen werden gewond en twee vliegtuigen werden ernstig be schadigd. Ondanks dit bombardement konden de Amerikanen hun luchtbrug naar Potsjentong voortzetten. De pogin gen van de troepen van Lon Nol om de stellingen van hun tegen standers bij de luchthaven op te ruimen, faalden opnieuw. Vietnam In het naburige Vie'tnam was maandag ook een verheviging van de strijd waarneembaar. Noordviet- namese eenheden en troepen van de Voorlopige Revolutionaire Rege ring drongen door tot de stand Ban Me Thoe-ot. Zij deden aanvallen op twee vliegstroken en een grote mu nitie-opslagplaats bij de stad. Ban Me Thoe-ot telt 80.000 inwoners en ligt 250 kilometer noordoostelijk van de hoofdstad Saigon. Een Noord- vietnamese pantsereenheid zou tot in het hart van de stad zijn door gestoten. OSLAMABAD (AP) Premier Zoel- fikar Ali Bhoetto van Pakistan heeft ontkend dat Pakistan de Ver enigde Staten militaire bases heeft toegekend in ruil voor de hervat ting van de amerikaanse wapenle veranties. Op een persconferentie verklaarde Bhoetto dat Pakistan aan geen en kel land militaire bases heeft toe gekend. i w**' rv'fc: C* 'I t. IvO r'"U' J Helptu Igav/erj Toen minister Henry Kissinger gisteren bij de Israëlische premier Jitzak Rabin op bezoek was, werd voor diens woning gedemonstreerd voor de vrijlating van joden in de Sowjet-Unie. DOEBAI (Reuter) De leden van de Organisatie van Olie Exporte rende landen (OPEC) moeten alle mogelijk beschermende maatrege len nemen om zich teweer te stel len tegen krachten die proberen de organisatie te verzwakken. Dit heeft de minister van olie van Koe weit, Abdel Moetaleb al-Kazimi, verklaard in het negende Arabische oliecongres dat maandag in Doebai aan de Perzische Golf is begonne. Hetcongres staat onder auspiciën van de Arabisch'e Liga. Minister al- Kazlmi zei dat in de jon'gste minis tersconferentie van de OPEC een voorstel is aanvaard voor samen werking tussen de nationale olie maatschappijen van de dertien lan den. De ministers gaven ook hun steun aan coördinatie van maatre gelen om de invloed van vraag en aanbod op de prijzen van olie te verminderen. Volgens al-Kazimi moeten er voor worden gezorgd dat de ontwikkelingslanden meer kapi taal krijgen om de gevolgen van de oliemaatregelen te kunnen opvan gen, hun schulden te betalen en hun sociale en economische ont wikkeling te financieren. De minister van' olie van de Vere nigde Arabiscche Emiraten (Aboe Dhabi Qatar en Doebai), Mana al- Oteiba, pleitte eveneens voor nau were samenwerking en wees op de recente produktiebeperking in Aboe Dhabi. De westerse oliemaatschap pijen daar beslotèn enige tijd gele den hun produktie met zeventig procent te verminderen omdat ze naar ze zeiden de olie te duur vonden. De regering van Aboe Dha bi stemde daarop in met een prijs verlaging. LISSABON (Reuter/UPI) De Portugese communistische par tijleider Alvaro Cunhal heeft gisteren opgeroepen tot een snelle verzoening tussen communisten en socialisten.Hij waarschuwde dat de situatie in het land snel zou kunnen verslechteren. Cunhal zei dat zijn partij bereid is de meningsverschillen met de soci alisten bij te leggen en met hen samen te werken. Cunlial beschul digde de 'reactionairen' ërvan dat zij een politieke crisis hebben ver oorzaakt door een campagne tegen de regerende Beweging der strijd krachten. Hij zei niet wie deze 're actionairen' zijn. De rede van Cunhal op een bijeen komst van jonge communisten ver sterkte de onrust in het land, waar men probeert zoveel mogelijk le vensmiddelen in te slaan. De on rust wordt nog versterkt door de steeds hardnekkiger geruchten over een dreigende breuk tussen gema tigde en radicale groeperingen bin nen de Beweging der strijdkrach ten. Cunhal roep ook tot een ronde tafelconferentie tussen de commu nisten, de socialisten en de cen trum-linkse Democratixche volk spartij (PPD) op. Inmiddels heeft de PPD haar communistische part ners in de Portugese coalitierege ring er van beschuldigd, dat zij betrokken waren bij de ongeregeld heden in de 'rode' havenstad Setu- bal, waar vrijdag een vergadering van de PPD werd verstoord. BESCHULDIGING Julio Castro Caldas, een van de leiders van de PPD. verklaarde op een persconferentie in Lissabon, dat zich onder de aanvallers op de bijeenkomst van de PPD militante leden van de communistische partij bevonden en dat dit fotografisch was vastgelegd. Het is de eerste maal dat een der coalitiepartijen een ander van een ernstige geweld daad beschuldigt. De PPD had ook kritiek op de strijdkrachten omdat zij niet zouden hebben voorkomen, dat het partijbureau van de PPD in Setubal zaterdagavond door linkse tegenstanders inbrand werd gesto- ken. Caldes zei dat degenen die de partijbijeenkomst *in Setubal had den aangevallen emblemen droegen van de communistische partij en drie uiterst linkse groeperingen die hebben laten wet^n dat zij aan de verkiezingen voor, een grondwetge vende vergadering van volgende maand zullen deelnemen. Hij pleit te voor een openbare overeenkomst tussen alle 14 geregistreerde partij en dat zij tijdens de verkiezings campagne de democratische regels in acht zullen nemen. CAIRO, TEL AVIV (UPI, Reu ter, AP) De Egyptische pre sident Anwar Sadat is zeer op timistisch over de kansen van Henry Kissinger op een nieuw akkoord tussen Egypte en Is raël te bereiken. Hij schijnt de kans dat de Amerikaanse mi nister niet zal slagen op 'tien tot twintig procent'. Dit vertelden medewerkers van Sa dat gisteren in de Egyptische stad Aswan. De president had daar maandag een urenlang gesprek met mensen uit zijn staf over Kissin gers huidige poging om een nieuwe regeling voor de Sinaï te treffen. Bij die gelegenheid zou hij zich zo optimistisch hebben getoond. De Israëli's geven blijk van een veel somberder visie op het werk van bemiddelaar Kissinger. Een ho ge regeringsfunctionaris in Jeruza lem zei: 'Er is geen zekerheid en mogelijk zelfs twijfel over het be reiken van een akkoord'. Het blad van de regeringsgezinde vakbond schreef dat het 'twijfelachtig' is of Kissinger 'enig succes zal boeken bij zijn huidige reis door het Mid den-Oosten'. Het blad reageerde op de krachtige uitspraken, die de Syrische presi dent Hafez Assad het afgelopen weekeinde deed. Daaruit is duide lijk geworden dat Syrië en de Pa lestijnse organisatie PLO vast be sloten zijn een nieuw afzonderlijk akkoord tussen Israël en Egypte te voorkomen. Israël is juist uit op zo'n afzonderlijk akkoord en is be slist niet bereid om een regeling met Egypte te koppelen aan een overeenkomst met Syrië, waarbij dan een deel van de Hoogvlakte van Golan zou moeten worden prijsgegeven. Over Assads eis, dat Israël tezelfdertijd ook gebied terug' geeft aan de Arabieren op de wes telijke Jordaan-oever, kan Israël al evenmin op dit moment gaan on derhandelen. Petitie Het verzet tegen het uit handen geven van dit gebied is zeer groot in Israël. De rechtse oppositiepartij, de .Likoed, bood het Israëlische par lement gisteren een petitie aan met 619.000 handtekeningen. Daarin wordt gevraagd de westelijke Jor- daan-oever nooit terug te geven aan de Arabieren, bij welke vredes regeling dan ook. De onderteke naars vormen bijna 45 procent van alle kiesgerechtigden in Israël. Een woordvoerder van de Israëli sche regering sprak tegen, dat mi nister Kissinger van Egypte een kant en klaar plan heeft voor de nieuwe Sinaï-regeling heeft gekre- gen. De Amerikaanse minister zou alleen maar 'Sadats opvattingen' hebben overgebracht aan de Israë lische regering. Morgen zal hij met Israëls antwoord bij Sadat komen. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken onderbrak gisteren zijn werk in het Midden-Oosten voor een bezoek aan Turkije, waar hij met de turkse leiders van ge dachten wisselde over de kwestie- Cyprus. Ook vandaag is.hij nog In Ankara voor onderhandelingen, met zijn Turkse collega Essenbel. Kis singer zal de leiders van alle belan grijke Turkse partijen ontmoeten, omdat Turkije momenteel wordt geregeerd door een kabinet van zaakwaarnemers. Over Kissingers besprekingen ln Ankara is verder niets medege deeld. De minister waarschuwde de journalisten gisteren, dat zij ook geen 'dagelijks nieuws' moeten ver wachten ever zijn bemiddelingspo ging tussenlsraël en Egypte. 'Wij hebben een periode van rustige di plomatie nodig', zei hij. BOEDAPEST (AFP) Voor de eer ste maal sinds 1948 gaat de Hon gaarse communistische partij zich uitsprekenover een nieuw partij program. Dit gebeurt op het elfde congres dat op 17 maart in Boeda pest begint. blijkens het ontwerp-program dat in het partij-orgaan 'Nepszabadsag' is gepubliceerd, berust het beleid op lange termijn op de versterking van de eenheid binnen de interna tionale communistische en arbei dersbeweging en op de 'onverbreek bare vriendschap en alliantie' tus sen Hongarije en de Sowjet-Unie 'Het anti-Sowjet communisme be staat niet en kan niet bestaan' aldus het ontwerp. Op binnenlands gebied wordt h'er- inneerd aan de voorrang van het 'democratisch centralisme' en de noodzaak om te strijden tegen 'de vijandige ideologieën en alle afwij kingen van het marxisme-leninis- me, de verschillende vormen van de kleinburgerlijke en revisionisti sche geest, het dogmatisme, het sextarisme en het pseudo-linkse avonturisme'. WASHINGTON (Reuter) Rech ter John Sirica heeft alle beschul digingen inzake de Watergate-af faire tegen de voormalige medewer ker van het Witte Huis Gordon Strachan geseponeerd. De speciale aanklager Henry Ruth, had daarom verzocht aangezien hij de rol van Strachan van ondergeschikt belang achtte en eraan twijfelde of hij met succes vervolgd zou kunnen worden. Strachan was namelijk vrijwaring verleend op grond van zijn getuigenis voor de speciale Se naatscommissie voor Wartergate. De enige belangrijke figuur die rechtstreeks bij het schandaal be trokken was en die nog berecht moet worden is Frederick Larue. Hij heeft toegegeven schuldig te zijn aan belemmering van het jus titiële onderzoek. Larus komt vrijdag voor. Hij was assistent van oud minister van justitie John Mitchell, leider van Nixon's herverkiezings campagne. Mor Martin Pool de Koerdische bergen in Noord-Irak is de grote stormloop be- innen. Anderhalf miljoen Koerden zijn overgeleverd aan het of- as nsief dat het Iraakse leger vrijdag heeft ingezet en ditmaal is f geen hulp van buitenaf meer te verwachten. De enige poort ie tot nu toe is opengebleven de 300 km lange grens met Per- z: is vast in het slot gevallen. laatste berichten die ons uit •erdistan bereiken melden dat iderden door de Sowjet-Unie gele- j de supersone bommenwerpers en ihtvliegtuigen voortdurend in de ?Tcht zijn boven Koerdistan, dorpen stadjes bestoken, schieten op al- wat beweegt. Er is nauwelijks ver- ir mogelijk, want het Koerdi- 'e luchtdoelgeschut is totaal ver eerd, In het bestuurscentrum van Koerden, het dorpje Choman n al honderd burger slachtoffers vallen, in het naburige Galala Uien, en dag en nacht gaan de Wallen door. Over het hele front, km. lang, probeert het Iraakse ïr op tc- rukken. Omdat het zwa- ?jf geschut door de Perzen vorig e aar aan de Koerden hadden uit- 'p send nu is teruggetrokken, en mide aanvoer van munitie is ge- akt, is de toestand bijna on tilbaar geworden. Zaterdag ging fel omstreden ber Sartiz ten 'fdoosten van Rowanduz verlo- jei nu bestrijkt de Iraakse artille- oS de enige aanvoerweg naar het a» dgergebied in het Noorden, de isi d'nan. Omdat ook de Turkse .pens gesloten is, ls er uit dit ge- 11 geen uitweg meer mogelijk, va het lot van de 300.000 vluch- ut "gen die nog in Iraaks Koerdis- nverblijven, rondom in de jtStershoge sneeuw, hoeft niemand 0.1 raden. Als ze niet langer het eihjf kunnen rédden in Iran is o)1 lot bezegeld. derdag de sjah en Saddam Hussein elkaar letterlijk om de hals vallen en vrijdag wordt een massaal Iraaks offensief tegen de Koerden ingezet, kan dat geen toeval zijn. 'Aderslag JÜl de bommv^ granaten heeft de l^akse regering z] "ostie aangeboden aan ieder die zich voor 1 april overgeeft. Maar de Koerden weten uit ervaring wat zo een amnestie waard ls. Deze fatale ontwikkeling komt voor de Koerden als een donderslag uit heldere hemel. Vorige week dins dag, toen de conferentie van olie landen in Algiers begon, leek er nog niëts aan de hand te zijn.: de sjah van Iran ontmoette bij aart- komst op het vliegveld als bij toe val de vice-president van Irak Saddam Hussein, in feite de 'sterke' man van het Ba'ath-regiem in Bagdad. Ze wisselden wat stugge woorden, want de vijandschap tussen Irak en Iran zit diep en dateert al van vele jaren her. Irak verwijt Iran niet alleen inmenging in de Koerdische kwestie, maar vooral ook machtsuitbreiding in het gebied van de Perzische Golf, die voor beide landen van levensbelang is door de afvoer van de eigen olieproduktie. Twee dagen later meldde de Alge rijnse president Boumédienne vol trots dat Irak en Iran een akkoord hadden bereikt, waarmee de oude vijandschap voorgoed was bij gelegd. De voor de Koerden belang rijkste bepaling was dat Iran niet langer steun zou verlenen aan de opstandige onderdanen van Irak ofwel de Koerdische vrijheidsbewe ging onder leiding van generaal Barzani en daartoe de grens met het opstandige gebied zou sluiten. Dat betekende in feite, dat de Iraakse regering de vrije hand kreeg om de anderhalf miljoen Koerden in het noordelijke berg land nu definitief op de knieën te dwingen. Was deze 'oplossing' doorgestoken kaart? Want als don- Olieafvoer Zonder twijfel heeft de sjah die in feite het buitenlandse beleid van zijn keizerrijk bepaalt minister Hoveyda is er de uitvoerder van de voor- en nadelen van het ak koord zorgvuldig afgewogen. Voorop staat voor hem het belang van veiligstelling van de olie-afvoer van de Iraanse raffinaderijen bij Abad- dan en Khorramshahr aan de grensrivier met Irak, de kilometers brede Shatt-el-Arab, de gezamen lijke mond van Eufraat, Tigris en Karoen. Hierbij gaat het om de vraag waar de staatsgrens precies loopt: volgens het Perzische stand punt door het midden van de ri vier, volgens de Iraakse opvatting langs de Perzische kust, waarbij de rivier in zijn volle breedte Iraaks staatsgebied zou zijn met de moge lijkheid van tolheffing en zelfs ei genmachtige afsluiting. Het grens verdrag waarbij deze kwestie defi nitief had moeten zijn geregeld het dateert uit 1937 gaf de Irakezen gelijk, maar de Perzen stelden zich op het standpunt dat dit verdrag in feite door Engeland aan Irak en Iran was opgelegd en dus geen geldigheid bezat: het was daarom al in de zestiger jaren door hun eenzijdig opgezegd. De Iraakse regering weigerde tot dusverre over een herziening van het verdrag te onderhandeelnze protesteerde fel tegen de Perzische verlangens en claimde daartegenover de complete Perzische provincie Khuzistan te rug, die ln de vorige eeuw nog als Arabistan tot het Arabische gebied had behoord en waar nog steeds een grote Arabische minderheid woont. Nu in Algiers Irak bereid is geble- De sjah van Iran ken zich naar de Perzische verlan gens te schikken kan de sjah rustig slapen: de grens loopt door het midden van de Shatt-el-Arab en de afvoer van olie-produkten kan dus over Perzisch binnenwater plaats vinden, zonder dat Irak daarover Bsdrsioino nog langer rechten kan laten gel- a den. behoorden aan enige Arabische emiraten aan de zuidkant van de Golf, uit in 1971 onder het motto van 'herstel van historische rechten', maar iedereen doorzag de ware bedoeling. Sindsdien heeft het machtsbereik van Iran zich nog verder uitge breid, vooral door een militaire in terventie in de staat Oman op het Arabisch schiereiland zelf, waar Perzische regeringstroepen sultan Qabus hebben geholpen in zijn slepende oorlog tegen het commu nistisch georiënteerde rebellenleger in de provincie Dhofar. Het ziet er naar uit dat deze interventie is geslaagd, wan t de rebellen zijn nu eindelijk uit hun sterkste posities verjaagd en naar de grens van de met hen sympathiserende Demo cratische Volksrepubliek van Zuid- Jein en gedreven. Deze interventie is fel bestreden door Irak, dat niet ten onrechte vreesde dat daarmee de sjah zijn hegemonie aan weers kanten van de Perzische' Golf zou gaan vestigen. Maar alle protesten waren tevergeefs: de sjah bleef rustig zijn actie vervolge*!, zelfs tot diep in de Indische Oceaan, waar nu naast een Amerikaanse ook een Iraanse basis wordt gevestigd, zon der dat Iraks bondgenoot, de Sow jet-Unie, daaraan te pas komt. een gegarandeerde olie-afvoer en de vrije hand in Oman en in de Indische Oceaan, Irak wordt baas in eigen land. En de Koerden zijn de kinderen van de rekening, hun verlangens naar meer vrijheid dan Bagdad/nu eèn jaar geleden wilde geven, worden met tanks en bommen neergeslagen. Hebben de Koerden teveel ver langd? Een volk dat in negen jaar tijds een gebied vrijvecht, waarin het zijn eigen bestuur heeft, in feite een volkomen vrije staat zo groot als Zwitserland met anderhalf miljoen mensen, zo'n volk wil niet meer terug «aar een halve of een valse vrijheid, zoals die door de Irakse regering tenslotte werd toe gestaan. Want ln de autonomie-wet van vandaag een jaar geleden nam Bagdad met vele handen terug, wat vier jaar eerder, bij het einde van de negenjarige oorlog, was toege zegd. Het léék niet op een echte en volledige autonomie, het was schijnvrijheid onder .volledige Irak se controle. Over tien dagen begint zowel ln Perzië als in Koerdistan het nieuw jaarsfeest, het feest van de lente, van de ontluikende verwachtingen. Er zal weinig rede« zijn om dit jaar feest te vieren en zeker niet gezamenlijk. (ADVERTENTIE) u weet nou onderhand wel wat sherry is. Drie eilandjes Ee« ander belangrijk punt uit de 'deal' van Algiers is, dat Irak zich niet langer zal verzetten tegen de Perzische bezetting van drie eiland jes in de Perzische Golf, vlakbij het punt waar deze zich tot een smalle zeestraat de Straat van Hormuz vernauwt. De keizerlijke regering voerde de bezetting va« deze drie schaars bevolkte, maar uiterst stra tegisch gelegen eilandjes, die toe- Heeft de sjah zijn machtsuitbrei ding, die voor veel Arabische landen een ernstige bedreiging leek te gaan vormen, nu in het akkoord met zijn grootste en sterkste vijand in het Midden-Oosten, Saddam Hussein, willen veilig stellen? Heeft Moskou er bij zijn trouwste bond genoot in Bagdad op aangedrongen deze kans om de Koerden-oorlog tot een snel einde te brengen, dankbaar aan te grijpen? Het lijkt allemaal heel waarschijnlijk. De in vloedssferen zijn bepaald, zoals, destijds, in Jalta voor Europa: Iran Tweede Biafra Hebben Barzani en zijn partij te veel gespeculeerd op de diepe tegenstelling tussen Irak en Iran, erop vertrouwd dat zij tot in lengte van dagen Perzische steun zouden blijven ontvangen? In elk geval hebben zij deze plotselinge omme zwaai niet voorzien en dat is misschien hun grootste, maar dan ook kapitale vergissing. Want het ls duidelijk: als de grens met Perzië even hermetisch gesloten blijft als die met Turkije, is het Koerdi sche verzet letterlijk ten dode op geschreven, dan is een tweede Biaf ra nabij. Maar weet u wat goede sherry is?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7