BOTSING TUSSEN BOEREN EN NATUURBESCHERMERS dichtbij lÉNr ^jommentaar Regeringsleider 1 Regeringsleider 2 egeringsleider 3 egeringsleider 4 ok dit jaar ntjesregen het .weer Droger een 'ongeluk' is zo gemaakt werkkamp •luw/ •DUW/KWARTET DINSDAG 11 MAART 1975 BINNENLAND w« Kk< lister-president Den Uyl heeft een ar weken geleden in de Eerste Ka- ft zijn uiterste best gedaan een zo kraal mogelijk beeld van zijn eigen actie te geven. De minister-president is daartoe gedwongen door een paar ■fatoren die zich nogal huiverig ïjimden over de rol die de voorzitter n de ministerraad allengs in ons gaat innemen. huiver is terecht. Ook in deze om is al eens kritisch gesignaleerd, de heer Den Uyl de neiging heeft b intensief met het beleid van zijn lega-ministers te bemoeien en voor beurt te spreken, ners: Volgens de grondwet is een lister als hoofd van een departe- nt in de eerste plaats verantwoor- ie ijk voor het eigen beleid. De coör- atie en afstemming van al die onderlijke stukken beleid moeten chieden in de ministerraad. 'De listers in een raad bijeen' is dan het hoogste bestuursorgaan in ons H- het voorzittersschap van die raad leent de minister-president zijn ge- - aan de mate waarin hij er als irzitter in slaagt de eenheid van eid tot stand te brengen en per- Jike tegenstellingen te overbrug- 51 tti laatste jaren zijn er pogingen gedaan 't principe van dei gezamenlijke be- iverantwoordelijkheid wat op de it te zetten, onder andere door een tij als D'66, die het principe van gekozen formateur in ons land :erde te introduceren, n gekozen formateur zou - als hij ïaal kan optreden als premier - heel andere figuur zijn dan de ister-president volgéns de thans inde regels. Het zou een man zijn een sterk, aan de kiezers ontleend die over zijn collega's zou nen heersen - ja hen zelfs 'naar welgevallen' zou kunnen benoe- of ontslaan, echt (gezien onze geschiedenis en ontwikkeling naar meer gespreide intwoordelijkheden) heeft ons par ent deze plannen afgewezen. Ierland is echter geen eiland, afge- id van invloeden uit het buiten- In landen als Duitsland, Enge- en Frankrijk zien yvij een organi- wchema voor de regeringen, waar- wel één man (kanselier of eerste lister of president) een zeer per- nlijk gezag kan laten gelden.- aangezien wij met deze landen in Europese Gemeenschap zitten, kan haast niet anders of iets van die iattingen wordt ook uitgedragen len de E.G., stellig mede onder oed van die in de Franse of else politiek gepokte en gemazelde iringsleiders, die maar al te tuk op allerlei persoonlijke succesjes daarom een zekere romantische rkeur voor het bedrijven van poli- in een grote en persoonlijke stijl ben. De topconferenties in de we- lpolitiek en in de E.G. zijn daar uitvloeisel van en Nederland doet al een paar jaar aan mee. Een tde gedachte, eigenlijk volstrekt imd aan onze politieke concepties. is nu zelfs zo dat binnen de E.G. topconferenties een min of meer manent karakter hebben gekregen de vorm van de drie keer per jaar ;aderende Europese Raad van re- ngsleiders (Hoe zouden de Duit dat noemen, vraag je je soms af, hebben die er minder moeite mee?) hun ministers van Buitenlandse ken. ndaag zijn de ministers Den Uyl en n der Stoel in Dublin om voor de ste keer een dergelijk beraad bij te nen. Het zou wel aardig - en ook onze eigen stijl zijn - als bij een gende gelegenheid de Nederlandse lister-president zich eens door een liet vervangen om te laten zien eveel vriendelijker en minder op ■soonlijke macht toegespitst wij in derland al heel lang geleden dit >bleem hebben opgelost, or een minister-president als (hoe i ook) 'gekozen koning' is in Ne- rland - en ook in een Nederland ien de E.G. - geen plaats. n een verslaggever HAAG De lintjesregen riri toekennen van koninklijke on- Rscheidingen ter gelegenheid van boctoinginnedag zal ook dit jaar iers» de gebruikelijke wijze verlopen. j0gei:l kabinet is nog niet toegekomen inritn een wijziging van het decora- J .jstelsel. Dit heeft de woordvoer- van binnenlandse zaken op i hijgen meegedeeld. u tt ministerie is nog bezig met de j/ptbereiding van een werswijzi- eer-tng. Het is de bedoeling bij het ;en tekennen van onderscheidingen nder dan tot dusver te letten op maatschappelijke positie van de decoreren personen. Landbouw: Waarom wordt er over onze hoofden heen beslist? door Huib Goudriaan AMSTERDAM Boeren en natuurbeschermers verkeren op voet va noorlog. Beide partijen hanteren het verwijt 'geen water irt de wijn te willen doen' en maken een caricatuur van elkaar. Natuur beschermers zien in de boer al gauw een alleen maar op geld be luste heikneuter, die grimmig bomen omhakt, insecticiden uit- stroot en het landschap naar de knoppen helpt. Boeren beschou wen natuurbeschermers vaak als maniakken, die verder niets om handen hebben, vanuit hun tweede huis vogels en vlindertjes tel len en dan met acties de landbouw bedreigen. Vastgebeten in egelstellingen moe ten landbouw en natuurbescher ming (met name het ministerie van CRM) dit jaar tot een gesprek komen, op grond van begin februa ri uitgebrachte regeringsnota's over landbouw, natuur en landschap. 'Een verloving tussen landbouw en CRM' noemde minister Van der Stee (landbouw) de overeenstem ming, die was bereikt. Het akkoord kwam tot uiting in het onderteke nen van drie nota's door hem en staatssecretaris Meijer (CRM). Ongeveer 200.000 hectare van de totaal twee miljoen hectare land bouwgrond zal volgens de nota's als natuurgebied en landschapspark moeten worden veiliggesteld tegen de door de technologie beheerste landbouw. Maar voordat er van een werkelijke verloving, laat staan van een huwelijk, sprake kan zijn moet er nog heel wat gepraat worden. En met het mes op tafel, blijkens de hieronder volgende uitspraken. Secretaris S. P. Hoekstra van de Friese CBTB heeft dermate slechte ervaringen met de overleg-techniek van CRM, dat hij concludeert: 'Bij CRM is elke vorm van inspraak kennelijk overbodig voör het clai men van natuurgebied in bijvoor beeld het ruilverkavelingsplan Kou- dum: het is wars van overleg en spreekt een taal, die de boeren niet begrijpen.' Veehouder T. Roodhart uit Eemnes uit zich bondig over de emoties van de boeren in het Eemlandgebied in Utrecht, die hun bedrijfsuitvoering sterk geremd zien door bezwaar schriften van natuurbeschermers: 'Ik zou als natuurbeschermer niet graag alleen in de polder lopen'. Voorzitter T. Meijer van de Gro ninger Maatschappij voor Land bouw vreest dat er weieens dingen kunnen gebeuren, die 'niet mogen', De spanningen nemen enorm toe en men moet straks niet verrast zijn als ze tot uiting komen'. De secretaris van de Nederlandse CBTB, de heër K. Wassenaar: 'Ik hoop dat er geen acties komen, maar hierbij is een wezenlijk punt de wijze waarop de discussie dit jaar zal worden gevoerd en de uit komst ervan. Dat de bóeren agres siever zullen worden en actiever zullen optreden bij het verwezenlij ken van land-herinrichtingsplan nen staat voor mij overigens als een paal boven water'. Het is een botsing tussen twee par tijen, die beiden deels het gelijk aan hun kant hebben. De boer is (zoals wij allen) in de greep van de techniek geraakt en kan zich, op straffe van de ondergang van zijn bedrijf, daaraan niet meer ontwor stelen. Dezelfde techniek (intensie vere grondbewerking, gebruik van steeds grotere machines, verlaging grondwaterpeil, kunstmest) heeft het oude landschap, door de eeu wen heen mede door de boer ge vormd, biologisch verarmd en een vaak fantasieloos uiterlijk gegeven. Gelukkig werden veel Nederlanders zich hiervan sinds het einde van de jaren zestig bewust met als gevolg dat de overheid nu maatregelen treft om sommige cultuurland schappen veilig te stellen evenals de natuur in ruilverkavelingsgebie- den, teindeinde de alarmerende achteruitgang van flora en fauna tegen te gaan. Ingrijpende nota's Ingrijpend zijn de drie nota's: een over nationale parken (natuurpar ken), een over nationale land schapsparken en een over het ver band tussen landbouw en natuur- en landschapsbehoud (de 'relatie nota'). In een toespraak heeft staatssecretaris' Meijer onderstreept dat de nota's geen 'Haags dictaat' vormen, maar bedoeld zijn om het overleg op gang te brengen. Ook zal binnenkort voorlichting in de proefgebieden voor landschapspar ken worden gegeven om de ontsta ne 'grote onrust' (aldus de staatsse cretaris) weg te nemen. Bovendien zal via de provinciale landbouwor ganisaties de bevolking inspraak krijgen. Een landschapspark is een door het rijk aangewezen gebied van ten minste tienduizend hectare, dat vanwege de landschappelijke, biolo gische en cultuurhistorische waarde moet worden geconserveerd. Vol gens de staatssecretaris is het niet de bedoeling dat de exploitatie van landbouwgronden wordt stilgelegd of dat afbreuk wordt gedaan aan de economische positie van de bevol king. Eindeloos gerekt overleg In de relatienota worden daarom maatregelen voorgesteld om de boet een aan het landschap aange past bedrijf te laten voeren en hem tevens als door de overheid betaald beheerder van het landschap te la ten optreden. De beheersvergoedin gen worden in de nota genoemd, evenals vijf proefgebieden: Water land, Mergelland in Zuid-Limburg, de Veluwe, gebied rond Giethoorn en gebied rond Winterswijk. Vele boeren, ook die buiten de proefgebieden, hebben nu het schrikbeeld voor ogen straks als beheerder van een 'soort Indianen reservaat' te moeten optreden voor dia's makende toeristen met heim wee naar een negentiende-eeuwse agrarische idylle. Naast de vrees dat de landschaps parken ('en zal het bij die aange bleven gebieden blijven?') een eind zullen maken aan de vrije bedrijfs uitoefening is ér de grief, dat door 'overdreven eisen' en eindeloos ge rekt overleg van de natuurbescher mers, ruilverkavelingsplannen jaren worden opgehouden. Ruilverkave lingen, die - ook natuurbescher mers moet dat langzamerhand dui delijk zijn - voor de boer - die binnen de eisen van EEG en hoge re produktie via versnelde mecha nisatie, moet blijven 'aanpassen - noodzakelijk zijn. Vooral de Na- De angst van vele boeren: landbouw bedreven op negentiende- eeuwse leest, terwille van dia's makende toetsten met een ver langen naar de idylle tuurwetenschappelijke Commissie (NWC) van de Natuurbescher- mingsraad, die CRM adviseert over de natuurwetenschappelijke waarde in ruilverkavelingsgebieden, zou vertragend werken. 'Ik ben lid van de Natuurbescher- mingsraad, afgevaardigd door de landbouw, en ik nioet zeggen dat er in de raad nooit enige bereidheid is geweest tot een afweging van be langen te komen, zo dat niet alleen de natuur maar ook de boer een kans krijgt', vertelt de heer E. J. M. Kolfschoten, voorzitter van de commissie grondgebruik van het landbouwschap, burgemeester van Leidschendam. 'De tegenstellingen zijn de laatste jaren toegespitst en tot uiting geko men in de ruilverkavelingsgebieden Vijfherenlanden en Koudum (Fr.) waar geweldige vertragingen zijn opgetreden, zelden of nooit is mij trouwens gebleken dat landbouw en natuurbescherming, in een behoor lijke sfeer tot een compromis kon den komen'. Bij de natuurbescher ming wordt ervan uitgegaan, dat boeren die eisen stellen om hun bedrijf gaande te houden, vernie lers van het landschap zijn. Hier door wordt het tegendeel bereikt: boeren, die nog waardevolle stuk ken natuur hebben, proberen dit steels weg te werken, teneinde straks niet te worden geblokkeerd door de natuurbescherming'. Averechts Secretaris. Hoekstra van de Friese CBTB heeft een ander voorbeeld van een averechtse uitwerking: 'Langs de Waddenzee overwinteren altijd ganzen, waardoor nogal eens een stukje weiland onbruikbaar wordt maar. de boeren hebben dat altijd getolereerd. Totdat er in de Anjumer- en Lioessumerpolder een aanvraag komt voor beschermd na tuurgebied met als gevolg dat de boeren te hoQip lopen, er angst voor een reservaat -ontstaat en men zich afvraagt: moeten we die ganzen wel blijven gfidogen?' Volgens de heer Hoekstra kan dit alles worden voorkomen door over leg met de boierenbevolking en een betere voorlicihting. In Friesland, waar altijd eien traditionele grote liefde voor de natuur heeft bestaan, worden de landbowers sterk geïr riteerd door de houding van 'bij u, over u, zonder u' van CRM. De Friezen ervaren deze houding als een van bovenaf opleggen bij de creet van natuurreservaten, die ze zélf, - door ïhun zorgvuldige om gang met dei natuur - tot stand hebben gebrapht. Hoekstra: 'Zo- wil CRM in het ruil- verkavelingsgobied Koudum zonder enige inspraavk een aantal zaken veiligstellen. Jplotseling kwamen er claims volgens een advies van de natuurwetenschappelijke commis sie, die één idag in het gebied was geweest. De voorbereidingscommis sie van dez/e ruilverkaveling en Fryske Gea (de Friese natuurbe+ schermingsor^anisatie) werden hierbij totaal genegeerd'. Over hoofden heen De secretaris van de Nederlandse CBTB, de hoer Wassenaar bena drukt dat de landbouw echt wel 'in' is voor het handhaven van unieke stukken natuur. 'Maar natuurbe schermers veirgissen zich als ze denken dat gebieden buiten reser vaten, voor biji voorbeeld de weide vogels, moeten worden afgeschre ven: overal blijkt dat de vogels juist daar zi;jrt waar landbouw wordt uitgeoefend'. Ook Wassenaar meent dat teveel over de hoofden van de boeren heen wordt beslist, overwogen en nog eens heroverwo gen, waardoor boeren niet tot noodzakelijke vernieuwingen kun nen overgaan. Van onze weerkundige medewerker Terwijl het gisteren in ons land somber bleef,en hier en daar ook regenachtig bij 7 tot 10 gr. C., werden op hetzelfde moment uit Oost-Europa lente-klanken verno men. De Genus-depressie die in Genus 32 mm., Turijn 34 mm. en op het vliegveld Malpensa bij Mi laan 35 mm. water in 12 uur achter liet, deed namelijk in samenwer king met een tot Oslo reikende Russische hogedruk uitloper met zwakke oost tot zuid-oostelijke winden droge lucht naar die gebie den stromen. Deze luchtsoort was, alvorens ze in landen als Polen en Hongarije arri veerde, eerst de Oekraïne gepas seerd. Simferópolj meldde daar om 13 uur: 16 graden. Uzjgorod in het zuiden 19 gr. C. bij een dauwpunt van -2 gr., overeenkomend met een vochtigheidsgraad van 24 procent. De temperatuur in de Oekraïne was nogal variabel, want tegenover de 17 gr. van Brest Litowsk en de 16 gr. van het vroegere hemberg in het zuidwesten, gaven Kiew 7 gr. en Mozic 5 gr. weinig hoger dan Moskou met plus 4 gr. En zo stond het er in Polen voor: Daar werden bij halfbewolkte luch ten temperaturen van 16 tot 18 gr. gemeten in Poznan in het zuidwes ten zelfs 19 gr. Debrecen en Szeged in Hongarije kwamen nog even ho ger met 20 gr. In het vroegere Koningsbergen was het 16 en tot in Berlijn werd 18 gr. gemeten (ge volgd door onweer). In het zuiden van de D D.R. 17 gr. Maagdenburg gaf 13 gr. op, Bremen 12 gr. maar, meer naar het westen en zuidwes ten toe takelde de temperatuur ver der af: Essen 8 gr., Friedrichshaven 5 gr. C. Helaas gaat dit Oosteuropese vleug je voorjaar ons Nederlanders voor- Weerrabporten vim gisteravond 7 maximum temperatuur en neerslag: Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vllssingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Parijs Rome Stockholm Zürlch Casa Bianca Las Palmas Tel Avlv Tunis geheel bewolkt 9 .geheel bewolkt 10 regen 9 4:eheel bewolkt 9 regen 10 zwaar bew. 9 zwaar bew. 10 1 geheel bew. 9 half bew. 8 geheel bewolkt 8 regenbui 8 weerlicht 16 «waar bewolkt 14 onweer 18 zwaar bewolkt 10 regen 9 regen 8 regen 6 mist 1 li cht bewolkt 9 lialf bewolkt 12 regen 10 regen 6 regen 6 mtoregen 7 1 regen 10 zwajii bewolkt 16 geheel bewolkt 5 onbewolkt 13 zwaar bewolkt 7 half bewolkt 14 zwaai- bewolkt 8 regen 6 zwaar bewolkt 15 zwaai' bewolkt 20 onbewolkt 19 licht, bewolkt 17 bij. De wind zal namelijk hier te lande noordelijk blijven en dus geen transport van de warme \ucht kunnen verzorgen. Daartoe is de positie van een omvangrijke vorm van lage druk niet gunstig: die reikt van de Middellandse Zee tot de Noordzee. Uit het westen komt bovendien een hogedrukgebied na derbij luchtdruk gisteravond 1030 mb. op de weerschepen I en J) en dit zal binnenkort de 'zon bij ons introduceren in een noordelijke tot noordoostelijke luchtstroming. De lucht is tijdens de passage van de bergen in zuid-N oorwegen belan grijk opgedroogd en daardoor krijgt het weer een schraal karakter. De kans op nachtvorst wordt weer gro ter. enkele opklaringen 1 cü'iia SNEEUW ONWEER BEWOLKING HOOG WATER, voor woensdag 12 maart. Vllssingen: 1.4314.05: Hnringvlletslul- zen: 3.34-15.44: Rotterdam» 4.2616.59: Schevenlngen3.0915.18: IJmulden: 3.42—15.51; Den Helder: 7.112—19.43; Har- llngen: 9.48—22.00'; Delfzijl:-.12.07—0.00. onder redactie van loes smit Het is net als met verkeersonge lukken: je weet dat zoiets ieder een kan overkomen, en toch kun je maar moeilijk geloven dat je zelf wel eens het slachtoffer zou kunnen zijn. En als iemand een verschrikkelijke fout begaat wordt er veel te makkelijk ge zegd: dat zal mij niet gebeuren. Voor je het beseft gebeurt het toch. Zo maakten wij anderhalve maand geleden melding van een vergissing van de Haagsche Cou rant, die 140.000 abonnees liet meegenieten van een feest-voor- pagina met de huldiging van een jubilerende redacteur er op. Per ongeluk natuurlijk, want niet meer dan honderd collega's zou den die. feestpagina krijgen en de abonnees het gewone wereld nieuws. We zetten er dit toen bij: 'De Haagsche Courant is niet de enige die zo'n vergissing kan overkomen. Elke breister laat wel eens een steek vallen'. Die steek heeft Trouw/Kwartet' nu laten vallen. Gistermorgen stond dit korte berichtje in de krant: 'Arie Kleywegt, hoofd van de afdeling televisie van de VPRO, is bij een verkeersonge luk ernstig gewond geraakt. Op weg van Hilversum naar Am sterdam raakte hij onder Kor- tenhoef met zijn auto in een slip en botóte tegen een boom'. De eerste die dezelfde ochtend opbelde, was de 'gewonde' zelf, met de mededeling dat dat on geluk inderdaad gebeurd was, maar dan wel vier jaar geleden. Daar ben je dan wel even stil van. Eerst van het bericht, daar na van verbijstering hoe zo'n bericht dan in de krant kon komen. Het moet ongeveer zo gegaan zijn als bij de Haagsche Cou rant. In de haast, waarmee een krant in elkaar gepast moet worden, hebben ze daar waar schijnlijk met grote voortva rendheid naar het verkeerde zet sel gegrepen. In de jachtige nachtelijke uren van zondag op maandag bleek op de zetterij van Trouw/Kwartet op het laat ste nippertje, dat er nog één klein gaatje op d e voorpagina gevuld moest worden. In opper ste tijdnoodv greep de betrokken redacteur toen naar het 'onge luk', dat al een poosje als onbe vestigd bericht op het b ureau lag. Het bericht stond achterop een portret van de heer Kley wegt: dat portret was bij gebrek aan ruimte zaterdag niet ge plaatst bij wat het hoofd van de VPRO-televisie op pagina 4 over de zendtijd van zijn omroep ver telde en toen tussen andere fo to's op de bureaus blijven liggen. Er was geen bevestiging van het •ongeluk' te krijgen en dus legde de redacteur, hoewel geschrok ken, het bericht zolang als onbe vestigd ter zijde. Een onwaar schijnlijk toevallige samenloop van omstandigheden maakte de fout nog meer voor de hand liggend: de datum onder het be richt was 9 maart, en dat was het deze zondag óók. Weliswaar stond daar '1971' achter, maar als je gefixeerd bent op iets anders de mededeling van het ongeluk kan je een soort leesblindheid overvallen, waar door je alleen nog '9 maart' ziet. Arie Kleywegt, hoofd van de af deling televisie van de VPRO. [Gewonde Arie Kleywej niet in levensgevaar IhiLVERSUM De heer Arie die cit weekeinde ernstil w raakte y"" Vier jaar geleden, op 10 maart 1971, stond al in deze krant dat Arie Kleywegt niet in levensge vaar verkeerde. We kunnen er nu aan toevoegen dat hij, voor zover dat te voorspellen valt, in geen enkel gevaar verkeert. Had er 9 september of 9 april gestaan, dan was het hele be richt vermoedelijk direct als 'oud' door de mand gevallen. Intussen voelt niemand zich na tuurlijk lekker, als je op die manier in de krant komt. We kunnen ons nog de schrikreactie herinneren, toen indertijd een ander ochtendblad ten onrechte het bericht bracht dat de acteur Sylvain Poons zou zijn overleden en nog eerder (in hetzelfde, dus ook een ander ochtendblad) het overlijdensbericht van de schrij ver Anne de Vries. De fout van Trouw/Kwartet ging weliswaar niet zo ver, maar toch zei de heer Kleywegt ons gisteren: 'Ik zal verder wel een beetje voor zichtig met deze dag omsprin gen'. Zowel thuis als op zijn VPRO-bureau is, hij bedolven onder de telefoontjes van fami lie. vrienden en kennissen. Een moeilijke dag dus, maar gelukkig is hij een begripvol mens, die o,nze excuses meteen aanvaardde en er niet boos over is. En ge lukkig kunnen wij die ene abon nee die ons ongerust opbelde en al die anderen die maar -niet hebben gebeld of er misschien nu pas achter komen, vertellen dat het er met de gezondheid van de heer Kleywegt heel wat beter voorstaat dan in dat be richt van gisteren. HIl VFRSUM:ARIE KLEMGT .hoofd van de afdeling ielevisie van de VPRO,is bij een verkeersongeluk ernstig gruend geraakt.Op «cg van Hilversum naar Amsterdam,raakte hij onder Kortenhoef met zijn auto in een slip en botste tegen een boom. 9 maart 71 anp. arch, rmr» Dit is het 'ongeluksbericht', zoals dat op de achterkant van de foto en gisteren in Trouw/Kwartet stond. Vooral de datum, 9 maart, moet de redacteur zo in verwarring gebracht hebben, dat het jaartal niet eens meer opviel. In tien Europese landen organi seert de Ecumenical Youth Ser vice (E.Y.S.) elk jaar oecumeni sche werkkampen voor jongeren. Die kampen duren een week of vier en er wordt flink aange pakt: er worden bijvoorbeeld wegen aangelegd tussen afgeslo ten dorpen en de bewoonde we reld, er valt te helpen bij de uitvoering van een vakantie voor gehandicapten en in kof fieshops in wijken waar veel verslaafden aan drugs wonen, er zijn 'verzoeningskampen' in Noord-Ierland, er worden speel plaatsen voor kinderen opge bouwd. Heel belangrijk in deze kampen is ook, dat de deelne mers van allerlei nationaliteiten en geloofsovertuigingen met el kaar in gesprek raken over vra gen als geloof of geen geloof en oecumene. Het E.Y.S.-kamppro- gramma-1975 ligt klaar (bij de Stichting Internationale Werk kampen, Willemstraat 7 in Utrecht) voor al wie er zin in heeft. 967 ,Dat beëindigt dus de carrière in ons bedrijf van Simpkins...'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5