[toch nog kans na verlies In Alkmaar eindigt victorie Hans Kraay neemt kritiek Haan niet WÊ Alleen blanke spring bokken Ook naar Argentinië li Hoeness niet iee naar 'embley issen os op Euwe Qhakker: taan speelde spelletje' Groep A 'Duidelijkheid in brief' Groep B Rinus Israel naar PEC UEFA jeugd Pierre Stevenaart: 'Iedere hoekschop tegen AZ is meegenomen voor IJsselmeervo gels' Guimard sprint naar witte trui ;WARTET DINSDAG 11 MAART 1975 SPORT PS8-RH11 jdeelde tweede plaats (en beslissingsduel) nog haalbaar voor hockeyploeg ALA LOEMPOER 'Ik had nogal wat gewonde harten te ellen', zei bondscoach Cees Tania gisteren na een inspectie- i in de hotelkamers van de spelers. Daar was dan ook alle i toe, want de klap was hard aangekomen. Het Nederlandse eyteam leek na de ruime overwinning van zondag op Spanje op weg naar een halve finaleplaats, maar het onverwachte es van gisteren tegen het taaie Polen (12) bedierf bijna weer. Bijna, want het ongelooflijke is dat Nederland nog al- ansjes heeft op die felbegeerde plaats bij de eerste vier. ANKFURT (SID) Uli eness van Bayern München ontbreken in het West- tse elftal dat woensdag op mbley tegen Engeland uit- ot. De speler die in het opese bekerduel van ern tegen Ararat Jerevan wel als invaller een doel- it maakte, blijkt nog niet ioende van zijn blessure ezen. In de selectie van dscoach Helmut Schön is ifred Ritschel (Kickers enbach) de enige debu- )U (Reuter) Russische •autoriteiten zinspelen erop atoly Karpov zich misschien ugtrekken voor de tweekamp wereldkampioen Robert Fl- als het reglement voor deze •ting wordt aangepast aan de van de Amerikaan, ks heftige Russische protes- de internationale schaakfe- (FIDE) al akkoord gegaan t voorstel van Fischer om de vanaf 1 juni a.s. in Manila den en ook is Fischers kan- Paul Klein (Ecuador) aange- als hoofdscheidsrechter. erikaan stelt verder voor dat ld zal moeten worden over bepaald aantal partijen, in- van de maximaal 36, zoals toe is vastgesteld en dat de ir de wereldkampioen alleen an onttronen met een marge nstens 10-8. lis gekant tegen het bijeen- van een buitengewoon con- j> 18 maart in Amsterdam, Fischers voorstellen opnieuw il zullen worden gebracht. In iden brieven, die zijn gepu- 1 in het Russische sportblad Sport wordt aangedron- Karpov zich zal terugtrek - aan het reglement van de wordt getornd. Volgens insi- bruikt de Russische schaak ingezonden brieven als een ie zet in de psychologische ;ussen de schaakkampen van 1 en Amerika. els is ook de Russische lond voor de zoveelste maal gekomen. Voorzitter Viktor heeft aangekondigd dat heeft voorgesteld de 'on- intaire handelingen van FI- sident dr. Max Euwe 'op de te zetten van het buitenge- ongres. De Russen verwijten 'e dat hij tegen de wens van in voor Manila als plaats ideling heeft gekozen en dat eln heeft aangewezen als heidsrechter. Over deze kwestie meldt Boikov: 'Kar- zlch strikt aan de regels [ehouden, had als hoofd- echter voorgesteld een keu- laken uit grootmeesters van uitsland, Oostenrijk en Bel cher liet na een kandidaat heidsrechter te noemen. De koos voor hem (na samen- met zijn vertegenwoordiger Ison) voor Klein', die stelt dat het onregle- e gedrag van de FIDE-pre- ;rote verontwaardiging heeft In de Sowjet Unie, waar dat de Russische schaak ten enkele nieuwe aantas- de reglementen meer zal ren. NGEN (ANP) Trainer Leo rker van SC Cambuur, die 'laatste seizoen bij de Frie- S is, is bijzonder gebelgd handelwijze van FC Gro- directeur-sportief Wlm Beenhakker die door FC !tn was benaderd om de ran de vertrekkende trainer- over te nemen, moest on- a twee persoonlijke gesprek- t Beltman uit de dagbladen m, dat men Anton Goed- s hoofdtrainer had aange- Beenhakker vindt deze «zaken ronduit 'schofterig' Mt dat Beltman 'n spelle- them heeft gespeeld en dat hg het oog had op Goedhart, vriend van hem zou zijn. BIJ Internationale ln- «ïekwedstrilden ln Bloomln- heelt Charlton Ehlluelen net verspringen gewonnen nd van 8.26 meter. De rong van de Nlgerlaan be- l nu toe 7.70 meter. C- Omr van den Wildenberg Kosten hebben ln de Rijnhal Lr® nationale Jeugdkampl- P^n (tot 16 Jaar) op over men gewonnen. De uitslagen finales 'zijn: Meisjes: Inge fmrofce Raaymakers 62. 6 Olaf van den Wtldenberg- Bn Veggel 6—2, 6—0. De merkwaardige situatie doet zich voor dat Oranje, dat ln Koeala Loempoer de wereldtitel verdedigt, met nog maar één wedstrijd (van daag tegen Maleizië) te spelen eer ste kan worden maar ook twaalfde en laatste. Wint Nederland van de gastheren hetgeen nog moeilijk genoeg zal zijn dan eindigen Spanje, Nieuw-Zeeland en Neder land met vijf punten uit even zovele wedstrijden op de gedeelde tweede plaats. Iets soortgelijks gebeurde ook tijdens het eerste toernooi om het wereldkampioenschap in 1971 in Barcelona. Toen ging het tussen West-Duitsland, Kenya en Frank rijk, die het slechtste doelgemld- delde hadden, vielen af. Nu zou dit voor Spanje (dat maandag met niet minder dan 0-5 van Pakistan ver loor) gelden. Nederland zou dan een beslissingswedstrijd tegen Nieuw Zeeland moeten spelen om een plaats in de halve finales. Een uitermate zware opgave in een toernooi, dat toch al zoveel bloed, zweet en tranen heeft gekost. Er lagen twee werelden verschil tussen de duel tegen Spanje en tegen Polen, die beide in de vroege ochtenduren nog voor de hitte kon toeslaan waren vastgesteld Hoewel de formatie van coach Ta nia op de Kllat-Club tegen Spanje stroef begonnen en de Spaase aan vallers Borrell, Segura en Jorge Fa- bregas enkele malen zeer gevaarlijk waren geweest, kwam er later zo veel vuur in het spel en bleek de betere conditie zo doorslaggevend dat Nederland driemaal kon toe slaan. Maar gisterochtend op het veld van de politieschool (waar Nederland voor het begin van het toernooi steeds getraind had) ging het toch mis met Nederland. Direct na het begin bleek al dat er een zekere matheid over de ploeg lag. 'Noem het de reactie op de wedstrijd tegen Spanje', zei Tania later. 'Toen zijn we tot op de bodem gegaan. Nu maakte het team op mij een volmaakt fitte indruk. Het ging fysiek moeizaam'. Een geyolg van deze teruglopende beweeglijkheid was dat er vooral in de achter hoede ontstellend veel fouten werden gemaakt. Linksachter Ton Pierik stuntelde keer op keer, zijn collega aan de andere kant Wouter Kan miste elke controle en de sa menwerking tussen sweeper Marl- nus Dijkerman en voorstopper An- dré Bolhuis was deze keer ver te zoeken. Het was maar goed dat er altijd nog een Derk Doyer in het doel stond. Deze sluitpost, die zijn twin tigste interland speelde, bleek ui terst betrouwbaar.Doyer leek de enige in de achterste linies die zijn zinnen niet had verloren en redde keer op keer beheerst als de Polen 'Ik keek vol bewondering naar hun atletische vermogens', zei Ta nia weer eens een snelle aanval hadden afgerond met een uitge kiend schot op doel. En tóch kreeg Nederland ook kansen. Boerma en vooral Paul Lunter kwamen dicht in de buurt van de uitstekende doelman Josefiak, maar hadden veelal iets te veel tijd nodig. Lunter stond bovendien vaak buitenspel, waardoor weer een kans onnodig verloren ging. In de eerste helft Mundt als tweede strafcornerspeci- iallst n voor de leeggspeelde Ad je Boelaars. Ties Kruize scoorde ver volgens maar het was de Australi sche scheidsrechter Bray wiet ontgaan dat dit van bulten de cir kel was gebeurd. Nederland kreeg nog twee strafcorners, maar het wilde niet lukken. Mundt zag de bal naast het doel verdwijnen en het doelpunt van Ties Kruize werd wegens snijden afgekeurd. Zes mi nuten voor het einde ontstond het fatale moment. Dijkerman wilde de bal wegwerken, maar s loeg tegen het lichaam van Bolhuis aan en Servetto kende Polen hiervoor een strafcorner toe. Otulakovskl bleek opnieuw de killer: 1-2. De teleurstelling ln het Nederland se kamp was zo groot, dat men in de resterende tijd niet eens meer tot het opbouwen van een behoor lijke aanval kwam. Na het prille verlies tegen Nieuw Zeeland was de tweede nederlaag ln het grillige toernooi om het wereldkamipoen- schap een feit. PIETERSBURG (Reuter) Volgens dr. Connie Mulder, de Zuid- afrikaanse minister van Binnenlandse Zaken en Voorlichting, mag het Springbok-embleem door blanke Zuidafrikaanse sportlieden op hun uitrusing worden gedragen. Mulder zei dat in een toespraak in Pietersburg. Volgens Mulder is het embleem een gazelle bekend om zijn sprongen, die hij maakt bij het spel en wanneer hij in gevaar verkeert alleen ontworpen voor blanke sportlieden en het zal daarom altijd alleen maar door blanke sportlieden van Zuidafri kaanse nationaliteit mogen worden gedragen. PolenNederland 21 Pakistan-Spanje 50. Van onze sportredactie AMSTERDAM Hans Kraay neemt de uitlatingen van zijn mid denvelder Arie Haan niet. Haan, die na de verloren wedstrijd van Ajax tegen Feyenoord uitriep nooit meer onder Kraay te zullen spelen omdat deze man Ajax kapot maakt, heeft gisteren na een gesprek met manager Kraay en het bestuur van Ajax de opdracht gekregen 'nu maar eens op papier te zetten, wat hij precies gezegd heeft of wilde zeggen.' Pakistan 5 3 2 0 8 14- 6 Nieuw Zeeland 5 2 1 2 5 5- 6 Spanje 5 2 1 2 5 5- 9 Maleisië 4 1 2 1 4 4- 3 Nederland 4 1 1 2 3 8- 7 Polen 5 1 1 3 3 8-13 TIES KRUIZE geen succes met strafcorners kreeg Polen vier strafcorners, maar Doyer was telkens paraat. Neder land mocht in die fase drie straf corners nemen. Ties Kruize was niet erg gelukkig met zijn schoten al kreeg Otulakovski de bal een maal zonder dat hij er zelf erg in had tegen de stick. Na de rust moest Doyer constant in actie blijven. Hij zette Grotowski de voet dwars ten koste van een lange corner waardoor het gevaar voorlopig weer geweken was. Ln de 49e minuut leek de strijd voor Nederland toch een gunstige wending te nemen. Otulakovski kreeg de bal na het schot van Ties Kruize uit de vijfde strafcorner hard tegen een arm aan en de topscorer van het toernooi in Am stelveen mocht een strafbal nemen. De Hagenaar schoot ditmaal laag in: 1-0. Maar Polen CTania: 'Zij hadden niets meer te verliezen, wij moesten winnen') ging niet bij de pakken neerzitten en sloeg vier mi nuten later al terug toen de in Spanje wonende Argentijnse scheidsrechter op onduidelijke gronden voor een strafcorner floot. Otulakovski vergiste zich nu niet: 1-1. Direct daarna zette Tania KOEALA LOEMPOER Het vierde toernooi om het wereldkampioenschap hockey zal in 1978 (april/mei) in Buenos Aires (Argentinië) worden gehou den. Bij een stemming tijdens de bijeenkomst van de FIH-council in Koeala Loempoer verwierf Argentinië 62 punten, Australië 58 en Honkong 42. Het was de bedoeling het volgende toernooi pas in 1979 te houden, maar op verzoek van de Argentijnse hockeybond, die in 1978 precies 70 jaar be staat, is het toernooi een jaar vervroegd. De ogen van de internationale sportwereld zullen dat Jaar op het Zuidamerikaanse land gericht zijn als daar enkele maanden later ook de strijd om de wereldtitel voetbal wordt gehouden. De FIH besloot voorts India tot september van dit jaar als de volgende bijeenkomst wordt gehouden als tijdelijk lid te beschouwen in de hoop dat de situatie in dat land (waar men twee hockeybonden kent) zullen zijn opgelost. Bovendien benoemde de FIH een commissie, die zich ln de toekomst spe ciaal met jeugdzaken zal gaan bemoeien. Het is de bedoeling op de duur ook wereldtoernooien voor jongens en meisjes te organiseren. India-West-Duitsland 31 (11) India heeft zich in de wedstrijd •tegen West-Dultsland, van zijn bes te kant laten zien. Met staaltjes van individuele bal-artisticiteit en snelheid vla vooral de vleugelspe lers Philips en Harcharan Singh werden de Duitsers overspeeld. In de eerste helft leverde die demon stratie echter niet meer op dan een stand van 1—1. In de 19e minuut tikte Kumar Singh de rebound van een strafcorner in en vijf minuten later bracht Fritz Schmidt West- Duitsland weer op gelijke hoogte. Doelman Michael Peter weerhield India in de eerste 35 minuten van een voorsprong. In de tweede helft was het Indiase spel zo mogelijk van nog betere kwaliteit. De voorsprong van 2—1 werd echter toch slechts verkregen door een benutte strafbal. Mohin- der Sing belastte zich met het kar wei. Van het ene op het andere moment veranderde de instelling van India in een defensieve. Met zeven man voor de slagcirkel trachtte de ploeg de voorsprong en de kwalificatie krampachtig vast te houden. De angst voor de Duitse gelijkmaker bleek ongegrond want in de 56e minuut pakte spits Shlva- j it Pa war een pass van Philips op en versloeg Peter voor de derde keer. West-Duitsland mocht zich ondanks de nederlaag toch ook hal ve-finalist noemen, want Argenti nië dat door een overwinning met 50 op Australië West-Dultsland zou hebben gepasseerd, werd met 03 verslagen. Australië-Argentinië 30 (00). Engeland-Ghana 61 (30). India 5 West-Duitsland 5 Australië 5 Engeland 5 Argentinië 5 Ghana 5 7 14- 5 7 13- 9 6 16- 6 5 13-10 5 9-12 0 4-27 Dat schrijven van Haan zal nog van daag aan Hans Kraay moeten wor den overhandigd. Daarna zal Kraay zijn standpunt bepalen ten opzichte van Haan en hem (disciplinair of fi nancieel) straffen. Arie Haan heeft gistermiddag in het gesprek gezegd, dat 'zijn woorden verkeerd waren overgekomen'. Haan: 'Ik heb niet gezegd nooit meer onder Kraay te willen spelen, maar liever niet meer. Ik wil mijn contract bij Ajax normaal uitdienen.' Voor Haans verweer bestond bij de Ajax-leiding weinig gehoor. Temeer omdat Haan eerder had laten weten dat hij de consekwentles voor zijn uitspraken aanvaardde. 'Ik weet dat er meerde- ZWOLLE (ANP) Rinus Israël, de 32-jarige libero van Excelsior, zal het volgend seizoen voor de eerste divisieclub PEC (Zwolle) uitkomen. De vroegere international tekende maandagmiddag in Zwolle een con tract, dat hem voor één jaar PEC-er maakt. Israël zal bij de Zwollenaren niet de training van het C-team of jeugd gaan verzorgen. Israël kwam vorig jaar naar Excelsior nadat hij bij Feyenoord niet meer voor een vaste plaats in het A-team in aan merking kwam. ZEIST (ANP) De selectie van het Nederlandse UEFA-jeugdteam dat woensdag in'Parijs de uitwed strijd tegen Frankrijk speelt ln de kwalificatieronde groep 14 voor het UEFA jeugdtoernool (in Noordwijk werd het 0—0) ziet er als volgt uit: Frans Hoek (Volendam). Hendrik Lankhaar (Good Luck), Michel van de Korput, Ruud Plasman (beiden Feyenoord), Gerard de Leeuw (PSV), Henk Norel, Johan Hendriks (Go Ahead), Karei Hiddlnk (De Graafschap), Rob Kok (Ajax), Ge rard Schrijnemakers, Johan Wul- kens (MW), Plet Wildschut (FC Groningen), Jan de Korte (Veen- dam), Cor Swerlssen, Henk Wisman (beiden FC Amsterdam) en Mari- nus Buddlnk (Wagenlngen). Van onze speciale verslaggever SPAKENBURGAZ'67, voetbal-topclub in wording, moet over morgen normaal gesproken, zonder problemen de halve finale van het nationale bekertoernooi bereiken. Tegenstander in Alkmaar is donderdagmiddag immers het uit smetteloze amateurs gevorm de IJsselmeervogels, de zaterdagclub, die eerder in het 'grote' bekertoernooi iedereen verbaasde en vooral de eerste-divisionisten SC Amersfoort en FC Groningen. In Spakenburg liepen die be taalde clubs (en eerder zondag-amateurclub Limburgia) zich stuk op de mentaliteit en kwaliteit van IJsselmeervogels. Sensa tionele triomfen voor de zaterdagclub en ook de eigen sectie, die langzaamaan voor vol wordt aangezien. Een goede zaak dus voor het zaterdag voetbal, die in het oog springende daden van de traditionele vertegenwoordigers uit Spakenburg. IJsselmeervogels heeft samen met andere verassende clubs er in niet 'Wat kan IJsselmeervogels vernachten?' geringe mate toe bijgedragen, dat dit bekertoernooi het eigenaardig ste is sinds jaren. Op een rij: de minimiem betaalde semi-profs van Heracles schakelen Ajax uit, eredi visie-laagvlieger Wageningen elimi neert grootmacht PSV tevens bekerhouder en Feyenoord wordt door FC Twente gewipt. En dan de daden van IJsselmeervogels. Ver makelijk allemaal. Maar vrijwel zeker zal juist in Alk maar voor IJsselmeervogels de vic torie eindigen. AZ'67 heeft zich dit seizoen in de top van de eredivisie gevestigd, komt nog wel tekort bij de absolute top, maar Is er toch niet de club naar om als vierde lijdend voorwerp voor IJsselmeervogel ste fungeren. UITSCHAKELING Vogels' trainer Pierre Stevenaart beseft maar al te goed, dat het avontuur in Alkmaar ten einde zal komen: 'Je gaat nooit met een instelling spelen, dat er niets van terecht komt. Maar ledereen be grijpt natuurlijk wel, dat Je hier uitgeschakeld gaat worden. Alles wat we in Alkmaar bereiken is meegenomen. Bij wijze van spreken geldt dat voor iedere hoekschop. Ik heb AZ'67 tegen Feyenoord gezien. Feyenoord heeft een middenveld Het begin van de sensatie tegen SC Amersfoort. Doelman Gold- hoorn van de Amersfoorters ligt verslagen in het doel. met louter internationals. Wanneer zo'n club geen openingen kan ma ken tegen AZ'67, wat kan men dan van IJsselmeervogels verwachten?' Ondanks de afgetekende verhou dingen, leeft het bekerduel AZ'67 - IJsselmeervogels in de Zaanstreek en vanzelfsprekend ook in het Utrechtse vissersdorp. AZ'67 neemt de wedstrijd uiteraard vanwege de financiële belangen, se rieus en dacht er bijvoorbeeld niet over om risico's te gaan lopen, toen IJsselmeervogels voorstelde de wedstrijd in Spakenburg bij kunst licht te spreken. AZ '67 beschikt na melijk niet over een lichtinstallatie. AZ-manager Hartland zegt daar over: 'Wij kunnen het tegenover onze achterban niet maken om een thuiswedstrijd niet op eigen terrein te spelen. Trouwens, wij zijn IJssel meervogels op allerlei gebied tege moet gekomen. Wij betalen verlet kosten'. Pierre Stevenaart vertelt dat er uit Spakenburg ruim duizend toeschou wers zullen afreizen en dat er in Alkmaar ook al een groot aantal kaarten is verkocht. 'LEUK' Van de de kant van AZ'67 wordt ge steld dat de voorverkoop leuk loopt, maar dat het toaal aantal bezoekers de 7.000 toch niet zal overschrijden. Desondanks een respectabele hoe veelheid om als amateur voor te spelen. Stevenaart: 'Dat is het juist. Zo'n wedstrijd is voor deze jongens een eenmalige gebeurtenis. Welke amateurvoetballer speelt er voor zo veel toeschouwers? Deze wedstrijd is vooral leuk voor ons. Bovendien leren we er veel van. Bijvoorbeeld, om tot het eind toe te blijven doorgaan. Dat is belangrijk op ons niveau, in de competitie. De wedstrijd, die we zaterdag tegen Heerjansdam speelden, wonnen we in de laatste minuten. De tegen standers stellen zich doorgaans ver dedigend tegen ons op. Dan is het moeilijk voetballen, maar omdat er werd volgehouden, kwam dat win nende doelpunt toch'. Stevenaart heeft de eigen zaterdag- competitie aangesneden. Hij zegt: 'het zijn in Spakenburg pure ama teurs. Maar dit seizoen is het wel eens moeilijk voor de ploeg om na dat succes in de beker en al die publiciteit, in de competitie gemo tiveerd te spelen. Die wedstrijd te gen AZ'67, daar is men natuurlijk al lang mee bezig. Het is opvallend dat er rond al die bekerwedstrijden punten zijn verspeeld tegen lager geplaatste clubs als Elim, VVOG en Hollandscheveldi Overigens is het niet zo, dat de club in een vacuüm terecht zal komen, wanneer we uit die beker vliegen. De structuur van IJsselmeervogels is zodanig, dat een terugval niet voor de hand ligt'. Stevenaart. die ooit keeper was bij semi-profclub HVC, ziet ook geen gevaar voor vertrek van het zeker bij IJsselmeervogels aanwezige ta lent. Hij verwijst naar de zeer pro testant-christelijke achtergronden van het dorp, wanneer hij zegt: 'Vanuit de traditie hier, zal men geen betaald voetbal gaan spelen. Hoewel er wel interesse voor enkele spelers bij betaalde clubs bestaat. SC Amersfoort heeft Jaan de Graaf en Henk de Graaf contracten aan geboden. Maar de enige, die ooit uit het dorp betaald voetbal heeft ge speeld, was Wout Heinen bij HVC. Daar zal het voorlopig wel bij blij ven'. MATTY VERKAMMAN ren bij Ajax zo over denken als Ik. Maar evenals in de zaak Cruijff en Neeskens doet niemand zijn mond open en sta je alleen'. SAINT DOULCHARD De witte leiderstrui van Parijs-Nlce, door Eddy Merckx veroverd in de 1700 meter lange openingstijdrit van zondag, werd nauwelijks 24 uur la ter door de Franse sprinter Cyrllle Guimard van de schouders van de wereldkampioen geritst. Guimard, die in de proloog slechts iets meer dan een seconde verspeelde op Merckx, profiteerde van de zes se conden tijd vergoeding, die be schikbaar waren voor nummer twee om de eerste plaats in het klasse ment over te nemen. Eric Leman overigens won de sprint na de rit over 237 kilometer van Evry naar het aan Bourges vastgebouwde Saint Doulchard. De lange, vlakke etappe stond in het teken van de behoudzucht. Merckx en zijn ploeg- makkers controleerden het veld ten einde de leiderstrui niet in gevaar te brengen. Zij kregen daarbij de voorspelbare steun van de renners van de ploeg van Guimard (hoog in het klassement) en Maertens (de felle sprinter), die het graag op da laatste meters wilden laten aanko men. Eerste etappe: 1. Leman (Bel) 236,5 kilo meter ln 6.21.06 (met bonificatie: 6.20.56). 2. Guimard (Fra) z.t. (met bon4 6.21.00)3. Esclassan (Fra) zt. (met bon4 6.21.04); 4. Maertens (Bel) 6.21.06, S4 Bltossl (Ita, 6. Dangulllaume (Fra), 7. Merckx (Belg), 8. Mourloux (Fra), 9. Allng (Ned), 10. Raas (Ned), 11. Schui ten (Ned allen zt. Algemeen klassement: 1. Guimard (Fra) 6 uur, 23 minuten en 44 seconden, 2. Merckx (Bei op 4 seconden; 3. Knete- mann (Ned) op 5 sec.; 4. Pozo (Spa) op 6 sec., 5. Dellsle (Fra) op 8 sec., 6. Swerts (Bel) zt., 7. Peeters (Belg) zt. 8. Zoete melk (Ned), zt. 9. Santy (Fra) zt. 10. Bal (Ned) zt. 17. Tabak (Ned) op 10 sec.; 21. Allng (Ned) op 11 sec. 22. Pronk (Ned) zt. 24. Raas (Ned op 12 sec. ATLETIEK Tijdens Indoor atletlek- record vijfkamp verbeterd en gebracht op 4540 punten. Het record stond op naam van de Oostdultse Burgllnde Pollack met 4490 punten. organisatie van de eerste wereldkam pioenschappen atletiek. De Internatio nale amateur atletlekfederatle heeft vorig jaar ln Rome besloten tot de instelling van deze titelstrijd. De kampioenschappen zouden ln Helsinki moeten worden gehouden. MOTORSPORT De 34e editie vn de Daytona race ls ln een overwinning geëindigd door de 27-Jarlge Amerikaan se coureur, Gene Romero. Zijn land genoot Steve Baker eindigde als twee de met 18 seconden achterstand. Bes te Nederlander was Marcel Ankonó met een twintigste plaats. SCHAKEN De kandldatentwee- kamp voor het wereldkampioenschap (dames) is nog altijd niet beslist. In stand ls nu L SCHOONSPRINGEN Lla Molenaar bij de dames, Johnnie van der Llngen bij de jongens en Frans van de Ko nijnenburg bij de heren hebben leder twee titels behaald bij de nationale winterkampioenschappen schoonsprin- gen, die ln het zwembad De Morgen stond ln Den Haag plaatsvonden. Do zevende titel ging naar Saskla Strik bij de meisjes. Het achtste kampioen schap (meisjes onder 16 Jaar, 3 me terplank) werd niet uitgereikt wegens gebrek aan deelneemsters. TENNIS De pas 18-Jarlge Tsjechi sche Martina Navrltolova heeft het dames prof toernooi ln Boston ge wonnen. In de finale versloeg zij Evonne Goolagong (Aus) met 62, 46, en 63. In het duel om de derde plaats won Chris Evert (VS) met 65 van Margaret Court (Aus). In verband met de televisie-uitzen ding van de finale werd de ontmoe ting tot slechts één set terugge bracht. VOLLEYBAL De Nederlandse vol leybal bond heeft voor het toernooi om de "Spring Cup', het Westeuropese kampioenschap, dat van 22, t.ern. 29 maart ln Frankrijk wordt gehouden, twaalf spelers uitgenodigd. Het zijn: Harry Berben (Petrus Paulus), Ruud v.d. Broek (Radlus MVC), Hllbrandt Hartllef (Oranje Nassau), George do Jong (SFC), Oerard Qttens-Schroeder (Vredesteln), Cees Pulles (Turnhout VC), Bert Reparon (Radlus MVC), Wlm Thewlssen (VC Maastricht), Plm Uyterschout (VCH). Ad. v. d. Velden (Turnhout VC), Peter van Velzen (AMVJ) en Gerard Wessellnk (E- AVV) In totaal nemen 16 ploegen deel aan het toernooi. ZIJ komen uit ln vier poules. Nederland speelt ln poule 2 (Roubalx) met België, Israël en Jong Frankrijk. Na de voorronden volgen de finale-poules waarvoor de wedstrij den van 26 t.e.m. 28 maart ln Parijs worden gespeeld. De nummers een van elke poule komen uit ln de strijd om de plaatsen een t.e.m. vier, de nummers twee spelen voor de plaat sen 5 t.em. 8 enz. IJSHOCKEY Luc van Dun van Til burg Trappers en één van de verdedi gers van het nationale team dat zal deelnemen aan het wereldkampioen schap ln de B-groep In Sapporo, kan de reis naar Japan niet meemaken. Do Tilburger ls ln de wedstrijd tegen St. Clalr (Canada) aan zijn enkel gebles seerd geraakt en het ls onmogelijk, ondanks een medische behandeling, te schaatsen. Het ls de tweede maal dat Van Dun het toernooi om het wereldkampioenschap misloopt. Vorig Jaar ln Ljubljana moest hij afzeggen wegens zijn werk. HIJ wordt vervangen door Mlrek Vosatko van Smoke Eaters uit Geleen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11