Ajax en feyenoord Verschillen GROTE WILLEM WAS ER WEER pompen van grant formaat De klucht van Willy Brokamp Kritiek Ar ie Haan niet terecht Rotterdammers cijferen solisten weg en zoeken het in het collectief ra r icycïioords nummer tien uitblinker bij uitstek "rROUW/KWARTET MAANDAG 10 MAART 1975 SPORT 9 Van een speciale verslaggever AMSTERDAM Hij werd de man die Piet Keizer definitief van de vader landse voetbalvelden verdrong Willy Brokamp, het enfant-terriiblè van Limburg. Jarenlang hadden top clubs als Ajax en Feyenoord fanatiek op Brokamp geaast, maar telkens weer wist MVV zijn vedette, ten koste van vele tienduizenden guldens, bij zich te houden. Brokamp kreeg twee café's, kreeg zelfs een hotel, incasseerde veel geld en hield MW lange tijd op de been. Totdat Ajax uiteindelijk wel deed wat Feyenoord niet wilde hét tastte extra diep in de buidel (om streeks een miljoen) en haalde Bro kamp inderdaad naar Amsterdam. Brokamp de regionale vedette zou nu wel een landelijke vedette worden. Niemand kan zeggen dat 'men' Willy Brokamp onwelwillend heeft begeleid. Hans Kraay, Ajax' manager en ver antwoordelijk voor de aankoop, roem de Brokamp herhaaldelijk, wat gretig door de nationale sportpers werd overgenomen. En toegegeven, Bro kamp dééd het in die 'kleinere' wed strijden ook niet slecht: hij scoorde zo af en toe eens, gaf eens een leuk pass je, kortom: je kon zien dat die Willy Brokamp heus wel kon voetbal len. Al móet de kanttekening ge plaatst worden dat hij al snel de nieest beboete Ajacied werd, omdat in Amsterdam zijn 'Limburgse' levensstijl nu eenmaal niet wordt geaccepteerd. Tja, en die paar twijfelaars, die paar mensen die bleven geloven dat Bro kamp echt niet zo'n spelbepalende, alles-foeslissende speler is, die werden voor gek verklaard. Edoch dan moet Ajax-Feyenoord gespeeld worden. Het klapstuk van de Nederlandse competitie. Ajax móg niet verliezen, voor Feyenoord geldt het zelfde. Hans Kraay predikt 'inzet en karakter' en ze knikken allemaal, zijn spelers. Ook Willy Brokamp, want hij is intelligent genoeg om te weten dat er werkelijk iets op het spel staat. Maar wat gebeurt er? Brokamp faalt als nooit te voren. Typerend is de hoekschop, die hij halverwege de eer ste helft besluit te nemen. Ogen schijnlijk ongeïnteresseerd neemt hij zijn aanloop, waarna de bal hulpeloos achter het doel van Feyenoord's Eddy Treijtel dwarrelt; en kort daarop, als hij de bal vanuit vrije positie richting GeelS dient te sturen, bereikt zijn pass slechts verbouwereerde Feyenoorders, die zich afvragen of deze Brokamp nu de man was waarvoor ook hun werk gever destijds zo fel heeft gestreden. Een klucht, dat was het optreden van Willy Brokamp tijdens* Ajax-Feyen oord en er was eigenlijk niks grappigs aan. Brokamp, de dure vedette, werd uitgefloten en uitgelachen door het Amsterdamse publiek, dat, zoals be kend, hard en eerlijk is. Brokamp werd in de rust ook vervangen door Kraay, die zich op dat moment pas moet hebben gerealiseerd wat hij wer kelijk in huis heeft gehaald. Nu pas gaat men zich bij Ajax afvragen hoe veel écht goede wedstrijden Willy Bro kamp tot dusver heeft gespeeld, nu pas beseft Ajax dat Brokamp de afge lopen maanden slechts heeft gespeeld op zijn routine en zijn toch aanwezige klasse nimmer heeft aangesproken. Nu pas, na BrokampC afgang tegen Feyenoord, wéét Ajax dat bijna een miljoen gulden voor een speler die uiteindelijk toch weer terugkeert naar 'zijn' Limburg wel erg veel geld is. Zelfs Hans Kraay, de man die altijd Brokamp is trouw gebleven, moest na afloop wel concluderen dat 'Willy om onbegrijpelijke redenen gefaald heeft'. Maar ónbegrijpelijke redenen? Zou het niet doodgewoon té maken hebben met mentaliteit en karakter? Ouder wetse begrippen misschien, maar Feyenoord won er wel de wedstrijd mee. Om dat alles meden een fiks aantal Ajacieden na afloop een gesprek met Willy Brokamp. Er waren er. in de selectiegroep, die bij Hans Kraay on middellijk om disciplinaire maatrege len tegen Brokamp wilden vragen, of zelfs om een maximale boete dachten te gaan verzoeken. Want zij, die wel wilden (Schrijvers, Suurbier, Krol, Dusbaba, Blankenburg...), zij erger den zich 45 minuten lang kapot. Liefst 45 minuten lang speelde één van de duurst betaalde full-profs van Neder land een afgrijselijke partij voetbal, een topper als Ajax-Feyenoord on waardig. Ajax speelde een helft lang met tien man, dat is zeker. Zeker is ook dat Willy Brokamp (29) te oud is om te leren. Hij zal altijd wel dezelfde blijven: dan weer eventjes briljant, dan weer lange tijd 'slap'. Willy faalde om 'voor mij onbegrijpelijke redenen', vond Hans Kraay. Hetzelfde mag ge zegd worden van Ajax' aankoopbeleid, K.J. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Hij gaf een mini- persconferentie na afloop, Arie Haan, die in de rust uitgewisselde midden velder. Temidden van de verslaggevers spoot hij zijn gal in de richting van Hans Kraay, de manager, die het aan gedurfd had om nota bene hém, Arie Haan, te vervangen. 'Er waren er nog meer slecht', bbrieste hij, 'ik speel niet meer onder die Kraay, die man doet maar wat, die stuurt ons zonder enig taktisch concept het veld in. En wat nam-ie een risico door zowel mij als Brokamp te vervangen Zo gaat dat, na Ajax-Feyenoord, als ene Willem van Hanegem besluit ge woon goed te spelen, wat impliceert dat tegenspeler Arie Haan al gauw meer nergens te bekennen Is. Arie Haan, al eerder de tegenstander van De Kromme, beleeft 45 moeilijke mi nuten. In tegenstelling tot collega- Brokamp wérkt Haan wel, maar het gaat allemaal niet zo effectief. Van Hanegem heerst op het middenveld, maakt en passant het enige doelpunt en bezorgt Haan een gigantisch com plex. Zo simpel ligt dat. Voor Haan-zelf echter niet. Hij, toch een ontwikkeld, nuchter redenerend mens, oordeelt het juist om van zich af te gaan praten. Vandaar die mini-persconferentie, waarbij de heren-journalisten uitge breid met Haan in discussie gaan. De een geeft hem gelijk, de ander weer niet. Maar pas op, dan wordt Arie boos: 'Je ziet toch wat er gebeurt. Dit Ajax speelde zonder enig zelfvertrou wen. Niemand gelooft op dit moment in zichzelf. Nou, wie z'n schuld is dat. De trainer'of manager, jó. Kraay heeft ons voor de wedstrijd gezegd: jongens, als iedereen zijn directe tegenstander uitschakelt, dan gaat alles zoals het moet gaan. Is dót dan een taktische opdracht? Kraay had de ploeg zélfver- trouwen in moeten blazen en dat is juist niet gebeurd'. Kritiek die er niet om liegt, maar in dit geval verdient Kraay steun. Arie Haan is weer één van die voetballers die zelfkritiek klaarblijkelijk ontberen. Zelfs in aanmerking genomen dat er met Haan dit seizoen vaak wat gedold is (in het Nederlands elftal Ausputzer, bij Ajax op het middenveld, dan bij Ajax Ausputzer en tenslotte weer op het middenveld), zelfs dan is Haan- zélf de schuldige. Het had hem gesierd als hij, na afloop van de strijd, de wachtende persvertegenwoordigers te gemoet was getreden met een vrolijk 'sorry, maar ik had mijn dag niet, ik ga nu naar huis om hard te werken'. Normaliter heeft Haan wel het niveau om dót -te doen. Maar nu trapte hij hard naar Kraay, de manager die hem inderdaad bikkelhard tot betere pres taties wil vormen en dat zinde Haan nu ook bepaald niet. Laat niemand zeggen dat Haan die uitlatingen in een emotionele bui heeft gedaan. Hij sprak ze pas uit nó Ajax-Feyenoord zestig minuten nadat Hans Kraay had besloten hem uit te wisselen (tegen Gerrie Mtihren). Op dat moment had de. begrijpelijkerwijs, gedesillussioneerde Haan zich al moe ten hebben hervinden. En toen ook had hij zich die eerste helft moeten hebben herinnerd. Hoe Van Hanegem de ene pass na de andere kwijt kon aan een vrij lopende medespeler, hoe Van Hanegem scoorde, hoe Van Hane gem de wedstrijd naar zich toe trok. alles en iedereen dirigeerde en over heerste. Oók Arie, Haan, de man, die met de 'uitschakeling' van de 'Krom me' was belast. Haan is verstandig genoeg om te weten dat hij zelden in de wedstrijd was, dat hij zijn taak ditmaal niet naar behoren wist uit te voeren. Vervelend, maar geen schande. Arie Haan-zélf maakte van dat hele geval juist wel een drama. Hij schold na afloop op zijn manager, die hem zo onjuist had behandeld. En dat terwijl hij, enkele maanden terug, ook al een gesprek met Kraay had gevoerd en waarin beide partijen 'dichter tot el kaar waren gekomen', zoals dat heet. Nu is het Haan geweest die het vuurt je weer heeft aangewakkerd. Na al deze uitlatingen lijkt een samenwer king tussen Kraay en Haan niet lan ger mogelijk. Hans Kraay heeft in middels bijgetekend 1gaat Arie Haan weg bij Ajax? (ADVERTENTIE) MATERS BEVERWIJK I f onze speciale verslaggever 1' MSTERDAM Er waren, in de week vóór het grote treffen tus- en de giganten van 'weleer', duidelijke verschillen tussen Ajax Feyenoord. Ajax had als laatste voorbereiding een knappe over- )N1 inning bij Roda JC opzijn naam (0-1), terwijl Feyenoord in het ïuisduel tegen De Graafschap wél naar een overwinning maa ok naar een dieptepunt (2-0) reikte; bij Ajax ook wist men dat !ans Kraay, de manager voor één seizoen had bijgetekend, terwijl pa y Feyenoord de spelers ieder uur van de dag werden overspoeld et geruchten omtrent de nieuwe trainer (Kohn, Boskov), wat e toch al niet zo hechte, ohderlinge band nog meer leek aan te 'isten. Kortom, Ajax kon zich meer ontspannen voorbereiden op ïbos at duel met Feyenoord althans zo dacht men. De beslissing bij AjaxFeyenoord. Willem van Hanegem plaatst d e bal langs de kansloze doelman Piet Schrijvers. isio chteraf (na de 01 winst van lyenoord) lagen de verschillen issen de twee aartsrivalen anders. cSoals het ook vorig seizoen (toen rde et de landstitel veroverde) vaak beurde, veerde Feyenoord juist op cruciale moment overeind; bleek er meer van de onder- naijver die zo hoogtij viert in i rond de Rotterdamse Kuip, ver- Venen was de ogenschijnlijke )rjaarsmoeheid waardoor de ve detten van Feyenoord de afgelopen eken leken geveld, geen spoor was ook van de controverses die er ssen een aantal spelers en trainer ^piel Coerver bestaat. Feyenoords gewoon gemotiveerd. Of, zoals driiffiel Coerver het zei: 'Het is voor ij onbestaanbaar dat spelers die viib inisterssalarissen verdienen voor nenfen dergelijke wedstrijd niet gemo veerd zouden zijn. Daar hoef ik ze niet op te wijzen. Als dat wel het geval was geweest, dan was het moment daar om ongerust te zijn. De spelers hebben zélf geweten waarom het ging, ik heb ze niets ingefluisterd.' SCHOOLJONGENS Het eerste verschil. Ajax, dat uit voorgaande thuiswedstrijden (tegen Telstar en FC Amsterdam) één puntje had gepeurd, miste die te am-motivatie. Er waren er die wel degelijk strijdend ten onder wilde gaan, maar er waren er ook die klaarblijkelijk niet begrepen waar om het ging. Brokamp was er één van. Rep en Geels anderen. Ajax strééd wel, maar niet met de fana tieke wil die Feyenoord zo typeerde. Hans Kraay: 'Voor een wedstrijd van dit kaliber heb je als speler geen trainer nodig. Dan hoeft die trainer geen pep-talk te houden. Sterker nog, dan moet de speler bij zichzelf denken: ik wou dat die trainer zijn bek eens hield. Zo ge concentreerd moet-ie zijn. Maar bij Ajax zijn er die anders doen en denken. Dat zijn geen full-profs, dat zijn schooljongens.' Opgezweept tot het uiterste ging Feyenoord de slag in. En botste op een tegenstander, die de harde middelen schuwde en in" feite zelfs zo mak als een lammetje was. Daarom ook kon scheidsrechter Leo van der Kroft excelleren en daarom ook protesteerde geen enkele Aja cied toen Van Hanegem scoorde, terwijl Kreuz in (hinderlijk?) bui- tenspelpositae verkeerde. De aan vallers van Feyenoord verdedigden fel mee, die van Ajax niét; de middenvelders van Feyenoord leg den vele kilometers af, die van Ajax leken als verlamd; de verdedi gers van Feyenoord, in verhouding tot hun collega's van de andere kant nog jong en onervaren (Ever- se, Van Daele), overtroffen zichzelf, die van Ajax werden wanhopig om dat zij iedere steun vanaf het mid- denbeld ontbeerde het twééde verschil. Kraay: 'We hebben met een halve ploeg gespeeld. De rest deed ditmaal niet mee. Da's om te huilen.' En Wiel Coerver: 'Toen wij 'sochtends uit Rotterdam vertrok ken was ik toch een beetje bang. Mag dat, als Ramljak weer eens geblesseerd blijkt, terwijl hij de man had moeten zijn die Ruud Geels in de lucht zou bestrijden? En dan hadden we ook nog Joop van Daele, die na twee weken schorsing ineens weer aan de bak moest en Jantje E verse, een goed manneke, maar zou hij de spanning aankunnen? Daarom, om dat alles goed is uitgepakt, ben ik tevreden. Als ploeg is er keihard gewerkt, van voren naar achteren en omgekeerd.' Dat was 90 minuten lang duidelijk. Al had Ajax heel vaak het initia tief, het gevaar kwam van Feyen oord. Levensgevaarlijk waren de' counters, die telkens weer werden ingeluid door Willem van Hanegem en waarbij ook steeds weer Theo de Jong, als ver vooruitgeschoven pi on, was betrokken. Feyenoord zat taktisch sterk in elkaar, bij Ajax vielen er herhaaldelijk grote gaten tussen de linies het dêrde ver schil. Het leek erop alsof Wiel Coerver zijn spelers iets extra's had meegegeven, de, overigens al eerder gebruikte, 'truc' rond De Jong wees daarop. Bij Ajax speelde iedereen te nadrukkelijk voor zichzelf, ook Arno Steffenhagen, die in de ogen van Kraay toch tot deuitbli nkers behoorde. 'Maar', wist Piet Schrij vers, de doelman, 'we unnen nu Spa ran onze speciale verslaggever MSTERDAM Al dagen vóór het treffen met Ajax, beseften de )elers van Feyenoord dat Willem van Hanegem grote dingen an plan was. Grote Willem zei niet veel, trainde stug, en deed, Is-ie toch besloot iets te zeggen, erg nukkig en kortaf. 'Ik heb iet zelf niet zo gemerkt', aldus Van Hanegem, 'maar de jongens ebben me er wel mee gepest. Ze vonden me zo anders'. Anders; Willem van Hanegem besefte in de dagen voor 'Ajax' dat er weer rootse dingen verricht moesten worden. Feyenoord, al zo vaak irder, fel bekritiseerd, had nog immer een kans op het kam- ioenschap, maar dan moest er wel 'even' in Amsterdam gewon en worden. In zo'n geval kromt Willem zijn rug en dóét wat r van hem verlangd wordt. Willem van Hanegem zich zorgen gemaakt. Door het wegvallen van Mladen Ramljak (voor de zoveelste maal geblesseerd, je vraagt je af of hij nog wel eens aan een topwed strijd durft mee te doen.en Harry Vos moest Wiel Coerver, de trainer, een beroep doen op libero Van Daele en linkerverdediger Everse. Vooral de laatste vroeg de aandacht. Van Hanegem: 'Zo'n jonge jongen staat er toch maar, in de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. En Johny Rep is een lasti ge tegenstander. Daarom bleef ik bij hem, om hem te steunen wóar nodig. Maar na tien minuten had ik het al gezien; die Everse redt het wel.' Waarna Van Hanegem begon aan zijn andere taak, het bezet houden van het middenveld. Voor rust luk te dat schitterend (zijn doelpunt 26 24 23 20 20 20 20 19 18 15 14 14 ienk niet dat Willem van Hane- 3art -ni-zélf, na afloop van Ajax- eyenoord, gelukkig onderuit zakte m te concluderen dat hij het góed ad gedaan. 'Nee, het kan beter', wdeelde hij, 'er zijn te veel passes "legaan, dat ergert me.' ber aar toch is hij wel tevreden: 'Met ipci e hele ploeg. Iedereen heeft kei- ard gewerkt, niemand uitgezon- GeÜ taü. Willy Kreuz stortte na de -Qui Pdstrijd in elka,ar, omdat hij de gen Panningen niet meer aan kon. ijn moeder was vrijdag overleden en toch was die wedstrijd er. ïiei^PVhet was voor mij Willy's beste "■"itrijd voor Feyenoord. Kristen en verdedigde mee, Theo de Jong s Welde goed. Joop van Daele vond sterk. Maar de beste was toch, 'e kleine Jantje Everse. Wat een aPPer joch is dat.' uist vanwege Jantje Everse had Felicitaties voor Willem van Hanegem. Dick Schneider, Wim Jan sen en Theo de Jong bejubelen zijn (winnende) treffer. getuigde daarvan, al liep Kreuz op dat moment in buitenspelpositie en vlagde de grensrechter heel even), met als gevolg dat zijn directe te genstander Arie Haan werd uitge wisseld; na rust viel Van H. minder nadrukkelijk op, al ramde hij een maal de paal. 'Coerver wilde geen risico meer nemen', aldus De Kromme, 'ik moest blijven hangen. Maar eigenlijk wilde ik dat niet. Ik heb die hele tweede helft het ge voel gehad, dat, als wij zouden gaan aanvallen, wij Ajax zouden wegspelen. Eerlijk, als die knal van mij erin gaat, 'dan wordt het zo 4— 0.' KLASSE Willem van Hanegem een voet baller die alles al in zijn carrière heeft meegemaakt, maar die toch weer op het juiste moment opti maal gemotiveerd is. 'Ik was bang voor Ajax', bekende hij, 'we hebben de laatste weken natuurlijk slecht gespeeld. Maar nu blijkt dat de anderen ook bang voor die wed strijd waren en zich daardoor ook zelf hebben opgepept. Vind ik toch klasse. Er waren er bij ons die geloofden niet meer in onze kampi oenskansen. Wie er nu niet meer in gelooft, die is steke-blind.' En Hans Kraay over De Kromme: 'Vóór rust was Willem grandioos, na rust heb ik hem minder gezien. Dat was, dacht ik, ook de verdien ste van René Notten, die toen op hem speelde. Maar ik zou liegen als ik zei dat ik Willem géén grote vind. Willem van Hanegem blijft een klasseman. zo lang als-ie voet balt. Als ik hem, bij Ajax, op het middenveld zou hebben, dan waren wij nu al kampioen van Nederland K. J. wel kankeren op die 01, het had net zo goed nog méér kunnen zijn. 'Want Feyenoord cijferde de solis ten weg en zocht het in het collec tief een beproefd middel, inmid dels. Want wie de persoonlijke prestaties van de 22 spelers naast elkaar legt, stuit niet op onverwacht grote ver schillen. Bij Feyenoord sprongen Van Hanegem en oo Joop van Daele er sterk uit, bij Ajax Piet Schrijvers en toch oo Ruud Krol, die elf weken lang was 'wegge weest' maar die er toen die alle reerste keer fors inkleunde. Voor het overige had Ajax in Broamp en Haan zijn zwakkere pilaren, ter wijl Feyenoord die had in Schnei der en Ressel. Dat alles hield el kaar in evenwicht, het was het teamverband dat zegevierde wéér een verschil. Ajax bracht de bal teveel, Feyenoord presenteerde knappe counters, soepel lopend via een o'n klein mogelijk aantal 'schijven*. Van Hanegem: 'Ik had moeite met het gladde veld en de bal. Als dót niet het geval was geweest, dan waren wij nog een paar keer snel uitgebroken en dan was er ook meer gescoord.' GEEN AFGANG Die afgang bleef Ajax bespaard, al waren Van Hanegem (op de paal) en later Everse (lob in de handen van -Schrijvers) dicht bij 02. Zo mocht Ajax het laatste kwartier furieus aanvallen, alsof het nog werkelijk dacht een punt in Am sterdam te houden. Opvallend daarbij was dat Ajax ondanks die chaotische stormlopen nauwelijks een serieuze scoringskans creëerde, terwijl Feyenoord bij zijn tegensto ten wel telkens tot pal bij Schrij vers kwam het 'zoveelste' ver schil. De vraag is: wat nu, Ajax? Een vraag die al eerder werd gesteld (Kraay: 'Toen stonden we zo'n vijf punten achter, nu drie, dus ik heb nog twee punten redlet') en toen wam Ajax wel terug. Maar nu lijkt een come-back onmogelijk. Voor wie de sfeer na afloop peilde is het duidelijk dat Feyenoord dit Ajax een vreselijk harde knauw heeft gegeven. Er wóren zelfs Am sterdamse spelers die na afloop rui terlijk erkenden dat 'Ajax dit sei zoen écht geen kampioen verdient te worden.' Terwijl op hetzelfde moment de Feyenoorders hardop droomden over de tweede landstitel onder het bewind-Coerver: het al lerlaatste verschil. AJAX-FEYENOORD 0—1 (0—1) 17. Van Hanegem 01. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 62.000. Ajax: Schrijvers; Suurbier, Dusbaba. Blankenburg, Krol; Haan (Mühren), Not ten, Steffenhagen; Rep, Geels, Brokamp (Mulder). Feyenoord: Treytel; Schneider, Van Dae le, Rljsbergen, Everse; Jansen. De Jong, Van Hanegem; Ressel. Kreuz, Kristensen. CEES JANSMA NAC-Wageningen 0O Excelsior-Telstar 00 Sparta-FC Twente 11 MVV-FC Amsterdam 3—1 FC Den Haag-Roda JC_ 11 Ajax-Feyenoord 01 De Graafschap-Go Ahead 30 AZ '67-FC Utrecht 5—0 Haarlem-PSV 1—1 Feyenoord 24 17 4 3 38 71-20 Ajax 24 16 3 5 35 55-25 Twente 24 12 6 6 30 41-25 Az '67 24 10 9 5 29 37-19 Sparta 24 7 13 4 27 32-23 Roda JC 24 8 8 8 24 35-39 Telstar 24 6 12 6 24 26-33 Den Haag 24 6 11 7 23 26-28 Amsterdam 24 6 9 9 21 33-33 Utrecht 24 7 7 10 21 33-44 Excelsior 24 5 10 9 20 25-36 MVV 24 5 9 10 19 29-40 De Graafschap 24 7 5 12 19 21-41 Go Ahead 24 6 6 12 18 20-39 Wageningen 24 4 9 11 17 26-49 Haarlem 24 4 7 13 15 24-52 NAC 24 3 8 13 14 21-47 PSV en Feyenoord periode-kampioen. DERDE PERIODE PSV 7 4 3 0 11 13-3 Feyenoord 7 4 2 1 10 15-5 AZ '67 7 3 3 1 9 13-6 Ajax 7 4 1 2 9 14-8 Amsterdam 7 3 2 2 8 16-11 Sparta 7 2 4 1 8 11-8 Telstar 7 2 4 1 8 8-7 Den Haag 7 2 3 2 7 8-8 Twente 7 2 3 2 7 9-9 Haarlem 7 3 1 3 7 9-14 Roda JC 7 1 4 2 6 11-11 MVV 7 1 4 2 6 8-9 Utrecht 7 1 4 2 6 6-11 Wageningen 7 1 3 3 5 7-10 Go Ahead 7 1 3 3 5 5-11 De Graafschap 7 2 1 4 5 6-12 Excelsior 7 1 3 3 5 6-13 NAC 7 1 2 4 4 4-13 Zaterdag: PSWagenlngen (20 u), FC Twente—Excelsior (19.30 u, Go Ahead Ajax (20 u). Zondag: TelstarNAC, FC Amsterdam Sparta, Roda JCMVV. FeyenoordFC- Den Haag, FC ütreohtDe Graafschap, HaarlemAZ'67. Veendam-PEC FC Dordrecht-SC Amersfoort FS Den Bosch-SVV Heerenveen-Volendam Helmond Sport-FC VVV Eindhoven-SC Cambuur Heracles-NEC FC Vlaardingen-Willem II Fortuna SC-FC Groningen 0—1 2—1 1—0 1—1 1—1 0—1 0—0 1—2 1—2 Groningen 26 17 2 7 36 Eindhoven 26 15 4 7 34 NEC 25 11 11 3 33 Fortuna SC 27 13 7 7 33 Heerenveen 26 14 4 8 32 PEC 27 12 8 7 32 VVV 26 10 9 7 29 Vitesse 26 11 7 8 29 Den Bosch 26 11 7 8 29 Heracles 27 9 9 9 27 Volendam 27 10 6 11 26 Cambuur 28 9 8 11 26 SVV 27 7 8 12 22 Amersfoort 27 6 8 13 20 Willem II 26 8 3 15 19 Veendam 26 7 5 14 19 Vlaardingen 27 6 7 14 19 Helmond Sp. 27 7 5 15 19 Dordrecht 25 6 6 13 18 Zondag: SC AmersfoortVeendam. SWFC Dordrecht, VolendamFC Den Bosch, FC VVHeerenveen, SC Cam buurHelmond Sport. NECEindhoven. Willem IIHeracles. FC GroningenFC laardlngen, VitesseFortuna SC. De winnende cijfers van Lotto no. 10 zijn: 13 - 23 - 31 - 32 - 35 - 36. Reservegetal 10. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 2 - 8 - 20 - 23 - 41 - 49 Reservegetal: 34- Het winnende getal van het 'Splel' 77' Juist Ingevuld ziet het formulier van Sporttoto 10 er als volgt uit: 3—3—3—1—3—2—1—1—3— 2—3 3—2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9