Concert Residentieorkest: iets om weer snel te vergeten Kissingers minimum olieprijs verworpen Radio en televisieprogramma's in tV*- Vreemde eend Griekse' drachme los van dollar Disconto in VS V2 pet verlaagd ARJOS betekent: AKTIE en AKTIVITEITEN het Arjos/ARP-weekblad NEDERLANDSE GEDACHTEN ZZ-.BON PvdA-gewest Groningen: volkscongres overbodig Een winter vol gevaren Sowjet-Unie wil Amerikaans krediet Aanslag op vissersvloot van Iers dorp CADEIMA sigaren TROUW/KWARTET MAANDAG 10 MAART 1975 DEN HAAG Het concert dat het Residentie Orkest zaterdagavond in het HOT-theater gaf be hoeft men niet bij te schrijven in de annalen. In de loop van de tijd presenteerde men op dit po dium gedenkwaardige programma's; deze laatste gebeurtenis verdient het om spoedig vergeten te worden. door Adr. Hager De teleurstelling over dit concert met muziek uit de twintigste eeuw komt voornamelijk op rekening van de sopraan Roswitha Trexler. Haar weergave van Trois Poèmes de Mal- larmé van Maurice Ravel vrijdag was het honderd Jaar geleden dat Maurice geboren werd was ver beneden een acceptabel peil. Daar naast toonloos, zonder expressie of inhoud, slecht van dictie en met een absoluut onbegrip voor de dichterlijke en muzikale Inhoud. Zo de geboortedag van een componist herdenken getuigt van weinig pië teit en respect. Het tweede optreden van de so praan was gewijd aan Ernst Krenek die op tekst van Karl Kraus 'Durch die Nacht' componeerde. Een merk waardig werk dat de neerslag ge noemd kan worden van het dualis me in het karakter van Krenek. Deels knap geschreven muziek, de uiting van een man die het theater kent en die herinneringen oproept aan Richard Strauss, somstijds in zijn werk tot uitdrukking brengt dat hij een volgzame schoonzoon van Mahler was, maar die ook een simpel melodietje zoals in 'Femes Licht' gebruikt om dramatiek te suggereren. Dat Roswitha Trexler in deze vertolking i ndrukwekkend was kan men niet beweren. Over tuigender dan In Ravel, dat wel, maar dat dieptepunt was dan ook niet te overtreffen. Het concert begon al weinig ge lukkig met Achorripsi' van Xena- PARIJS (UPI, Reuter) De conferentie van achttien oliecon- sumerende landen in Parijs (het zgn. Intern? tionale Energie Bu reau) heeft het plan-Kissinger voor een m:' mum-olieprijs ver worpen. Ctok een gemeenschappelijk buitentarief voor geïmpor teerde olie (eveneens een Amerikaans voorstel) vond bij de ver- bruikerslanden weinig sympathie. De vergadering ging wel ak koord met deelname aan de conferentie van olie-verbruikers en producenten op 7 april in Parijs. De voorzitter van het energiebu reau, de Belg Davignon, verklaarde dat men tegen bovengenoemde Amerikaanse voorstellen wasl die beogen de ontwikkeling van alter natieve energiebronnen te bevorde ren. Ook wilde conferentie niets weten van een speciaal fonds ter bevordering van alternatieve ener giebronnen. In plaats daarvan wordt gedacht aan een soort 'vei ligheidsnet' ter bescherming van de ontwikkeling van alternatieve ener gie. Dit net zou moeten gaan func tioneren als de ontwikkeling van andere energiebronnen dan olie in gevaar zou komen, maar wat Da vignon precies bedoeld, werde. werd niet duidelijk. Hij wilde niet i n details treden. De delegaties van de lidstaten van het energiebureau mogen dan wel akkoord zijn gegaan met deelne ming van olieconsumenten aan de voorbereidende conferentie met de producenten in Parijs, eerst moeten de regeringen er nog hun goedkeu ring aan hechten. Op 20 maart komen de leden van het energiebu reau daarom wederom bij elkaar voor een definitief besluit. Fran krijk (overigens geen lid van het bureau) vreest nu, dat de Verenigde Staten afwijzend staan tegenover de conferentie met de olieproduce rende landen. De Amerikanen zou den alleen willen komen wanneer de verbruikerslanden zich eerst achter het plan-Kissinger scharen. kis. In 1958 ontwierp Xenakis het Phillpspaviljoen op de Expo te Brussel en daarvoor kan men meer bewondering hebben dan voor zijn compositie. Xenakis behoort tot die lieden die mechanische muziek met behulp van computers en ge neratoren willen realiseren. Gelukkig zegt hij zelf. dat muziek en mathematiek niet hetzelfde zijn. Wellicht valt Achorripsi vanuit ma thematisch oogpunt te waarderen, met muziek had dit uit vrijwel uit sluitend hoge tonen bestaande ge heel. dat zeven minuten duurde doch dat na één minuut al irriteer de. mijns Inziens niet zoveel te maken. Dirigent Daniël Chabrun kwam er juist in het na Ravel belangrijkste werk van het programma niet aan te pas. De tien stukken voor blaas- kwlntet van Ligettl getuigen stuk voor stuk van vakwerk, uitgaande van de kennis van de mogelijkhe den van de verschillende blaasin strumenten waarbij de fagot een belangrijke rol speelt. Deel 8 is zeer knap geschreven en het geheel werd voortreffelijk gespeeld. De Griekse componist Skalkottas schreef zijn Oktet tijdens de perio de dat hij leerling was van Schönberg. Een werk dat wel wist te boeien, maar minder spanning opriep dan de programmatoelich ting wilde suggereren. Een degelijk werkstuk, dat in de divertimento- opzet echter een speels element no de moest ontberen. Daniel Chabrun presenteerde het geheel met verve, doch was niet in staat dit concert allure te verlenen. (ADVERTENTIE) ATHENE De Griekse drachme is met ingang van afgelopen zaterdag losgekoppeld van de Amerikaanse dollar, zo heeft de Griekse minister van coördinatie en planning. Pa- nayotis Papaligouras, meegedeeld. Sinds 1953 levert een dollar dertig drachme op. Voortaan zal de Griek se centrale bank dagelijks een koers vaststellen aan de hand van het koersverloop van een aantal representatieve valuta's van landen waarmee Griekenland handel drijft. Het zijn vooral Westeuropese valu ta's. maar ook de dollar hoort erbij. WASHINGTON Tien van de twaalf banken van het Amerikaan se Federal Reserve System (een soort centrale bank) verlagen van daag hun disconto van 6.75 tot 6.25 procent. Volgens het bestuur van het Federal Reserve System is het besluit genomen in verband met de gerin ge economische bedrijvigheid in de Verenigde Staten. Er zijn de laatste •tijd aanwijzingen voor een vermin dering van de inflatie en men wil de het disconto beter in overeen stemming brengen met de renteta rieven voor kortlopende leningen. Het disconto is nu lager dan het sinds 11 juni 1973 is geweest. (ADVERTENTIE) Dat mag je ook verwachten van een politieke jongerenorganisatie De Arjos (jongerenorganisatie van de ARP) wil zoveel mogelijk jongeren bij de politiek betrekken. Eigentijds en onafhankelijk, maar niet vrijblijvend. De Arjos ziet het Evangelie als het enig uitgangspunt voor het bezig zijn in en met de politiek. Plaatselijk, regionaal, provinciaal en landelijk. Dat is niet niks. Dat- is iets om warm voor te lopen. t NEEM EEN PROEF MET DE ARJOS Er is veel te doen. Plaatselijke, provinciale en landelijke fraktiebegeleidingsgroepen. studiekonferenties, Arjos- raadsvergaderingen enz. Voor vijftien guldens schrdijven we je graag in als lid èn je bent ook automatisch abonnee op Maak van de gelegenheid gebruik en meld je aan. Je ontvangt dan snel een pakket informatiemateriaal en een lidmaatschapskaart. WOONPLAATS: 9 meldt zich aan als Arjoslid en betaalde 15,(post rekening nr. 127164, ten name van Stichting Arjos, Den Haag) voor het lidmaatschap ARJOS, Dr. Kuyper- straat 3, Den Haag: tel., 070183960. 9 ontvangt toch liever eerst wat meer informatie. Het NOS-programma 1 op zondag blijft een vreemde eend ln de bijt van magazine-achtige uitzendingen. In de aanvankelijke opzet wordt nog altijd vermeld: het maken van een programma waarin wordt ver teld van menselijke lotgevallenjlie illustratief kunnen zijn voor grotere ontwikkelingen van onze tijd. Daarvan komt doorgaans niet zoveel uit de verf. Een mooie kans om het eens wel te laten gelukken, namelijk praten over de architectonische erflatingen van vroegere geslachten, ging bijna de mist in. Dankzij de kretelogie van nota bene een architect. De heer F. van Klingeren introdu ceerde zichzelf als een soort cultuurbarbaar met zijn opmerking dat hij het Paleis op de Dam zou willen afbreken in ruil voor iets dat 'leeft'; een of ander drive- of sleep-ln gebouw. Hij zal het waar schijnlijk een beetje milder bedoeld hebben, maar ook zijn verdere opmerkingen waren vaag en on samenhangend. Als pleitbezorger voor het behoud en herstel van monumenten zorgde burgemeester Vonhoff van Utrecht voor nuchter tegenwicht Maar het had waarschijnlijk interessanter uitgepakt, wanneer eindredacteur Henk Suèr tegenover architect Van Klingeren een enthousiaste cultuur historicus had geplaatst. In Columbo waren naast Peter Falk twee bekende filmfiguren te her kennen. Robert Vaughn, die in de serie Man from U.N.C.LE. de rol van Napoleon Solo speelde en Patrick MacNee, die na zijn internationale roem als John Steed in De Wrekers maar moeilijk aan de slag kan ko men. Nu had hij de bescheiden rol van scheepskapitein. Het eerste onderdeel van Beeld spraak was wat traag gemonteerd. Alsof het niet goed wilde lukken om met allerlei segmenten een portret samen te stellen van de merkwaar dige wetenschapper en kunstenaar dr. G. J. C. M. Ruttenberg. Waren misschien bij de voorbereiding ver schillende denkbeelden over de aanpak opgeworpen? Er kwamen bij elkaar genomen wel veel informa ties los, maar het gevoel-bleef dat het innerlijke portret van deze in 1971 overleden zoekende en worste lende mens nog lang niet is ont huld. In vier jaar tijd schiep Rut tenberg een oeuvre van 600 tekenin gen, 225 schilderijen en ruim duizend I gedichten. De getallen geven wellicht een aanwijzing waar de meeste ge gevens verborgen liggen. In Brandpunt gingen zaterdag stemmen op om terreur met de hardste hand te beantwoorden. Nauwkeurig formulerend betoogde minister Van Agt dat daarmee de oplossing niet wordt gevonden. Ook in landen als Israël waar het oog om oog. tand om tand wordt toegepast, blijven terreurdaden voorkomen. TON HYDRA Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het PvdA-gewest Groningen weigert deel te nemen aan het komende volkscongres, om dat dit congres in werkelijkheid niet op die brede basis van de bevolking steunt als wordt gesuggereerd. Vol gens een schrijven aan het voorbe reidingscomité vindt de PvdA het congres ook overbodig. (Het is een publiek geheim dat de CPN achter het volkscongres staat. Evenals vorige jaren heeft het con gres echter wel weer de steun ge kregen van mensen, die zich per soonlijk bereid hebben verklaard op een aanbevelingslijst te staan. Tot hen behoren de Groninger filosofen prof. dr. B. Delfgaauw en prof. dr. L. Nauta. Red.) 111 Het wapen viel op de grond en Lancome schoot toe om het op te rapen. En toen kwam Pierre dichterbij en zij zag bij het licht dat van de hal in de kamer viel dat hij een revolver in zijn hand had. Over Pierre's gezicht verspreidde zich een glimlach: 'eh blen, mon sieur. Lancome, Pierre en Jean gingen om Raedler heen staan, maar hij zag er helemaal niet ontmoedigd uit. HIJ haalde zijn schouders op en misschien was dat bravoure, mis schien ook het gebaar van een rea list die ziet dat hij verslagen is. Waar is Elizabeth?' vroeg Josh aan Sally. •Hierheen', zei ze. Josh en Hayward wenkend haar te volgen toen zij vlug door de zitkamer en Devlins slaapkamer naar het kleine stu deervertrek liep. Elizabeth zat daar nog precies zo als toen Sally haar had verlaten. De verpleegster was bij haar: op de tafel stond een geopende tas en Sally zag dat zij op een handdoek een dot watten, een injectiespuit en een arapul had klaargelegd. De vrouw keerde zich om. 'Eruit', zei ze nijdig. 'Madame moet rust hebben'. Sally ging tussen Elizabeth en de verpleegster staan. 'U hoeft het niet te nemen. Het is een kalme rend middel, hè? ZIJ wilden u in slaap brengen zodat ik niet met u kon praten'. Elizabeth deed haar mond open, maar er kwam geen geluld: zij leek verdoofd, alsof zij geen kracht had zich te bewegen, of iets te doen. Sally legde haar hand op Elizabeths schouder, het was of zij geheel ver stijfd was. 'Het hoeft niet', zei ze weer. Ze verzette zich tegen de verpleegster die haar opzij probeerde te duwen. 'Ga weg', zei de vrouw. 'Ik moet madame verzorgen'. 'Breng Raedler hier', riep Josh te gen Lancome. Catherine Gaskin De verpleegster werd onzeker en ging achteruit. Toen Raedler ver scheen en zij Lancome en Pierre met hun revolver ln de hand zag. legde zij de injectiespuit aarzelend terug op de handdoek. 'Stuur haar weg', zei Josh tegen Raedler. Raedler maakte een gebaar met zijn hoofd naar de deur. De vrouw haal de de schouders op. net zoals Raed ler even tevoren had gedaan en legde de instrumenten weer in de tas. Josh en Hayward gingen opzij om haar door te laten, maar Lan come versperde haar de weg. 'Laten wij haar zo gaan, monsieur?' Josh knikte. 'Wat kan ze nog be ginnen? Zorg maar dat ze in haar kamer blijft'. 'En de anderen? Die van de bank?' 'Die ook'. Lancome gehoorzaamde maar het ging niet van ganser harte. Hij zei tegen Jean dat hij met haar mee moest gaan. Toen de vrouw weg was, ging hun blik terug naar Elizabeth. Lancome en Pierre stonden achter Raedler maar zij had de revolvers toch ge zien, en wel de betekenis begrepen van het feit dat de verpleegster was weggegaan. Zij keek hen om beur ten aan en haar handen hielden de stoelleuningen zo stijf omkneld dat haar knokkels wit waren. Tenslotte keek zij wanhopig naar Sally. 'Wat heb je gedaan? Ik vertrouwde Je en je hebt het ze verteld.Dev zal sterven. ZIJ zelden dat Dev zou sterven als Ik met Iemand contact zocht'. 'Dev is dood'. Elizabeth schudde haar hoofd. Zij legde een van haar handen be schermend op de papleren op het bureau voor haar. 'Nee.Dev is hier. Dev heeft dit geschreven. Hij leeft. "Dev is bij dat ongeluk omgeko men', zei Sally zacht. 'Dit.dit werk. dat zij u hebben gegeven, was al bijna een jaar geleden klaar'. 'Klaar.Nee. Het is niet klaar'. 'U hebt het nog niet helemaal'. Sally legde de enveloppen op de schrijftafel en haalde de papieren eruit om ze Elizabeth te laten zien. 'En het is mijn schuld dat u het nog niet allemaal hebt. Ik ben schandelijk egoïstisch geweest en heb het vastgehouden. U zult mis schien wel begrijpen waarom. maar dat is nu voorbij. Ik kan alleen maar zeggen dat het mij spijt. Ik weet niet hoe ik alles wat u hierdoor nodeloos hebt geleden moet goedmaken.Dev had het voor u bedoeld'. Het gaf haar een vreemd gevoel niet alleen het manuscript uit han den te geven.maar ook het recht dat zij erop had over te dragen. Het manuscript was een geschenk van Devlin aan haar; een geschenk van haar eigen verleden, haar eigen fa milie. Mar Elizabeth had het no dig. net zoals zij, Sally, het nodig had gehad het te kunnen geven. 'Klaar?' herhaalde Elizabeth. Ver wonderd betastte zij het oorspron kelijke manuscript van Dévlin en het door Sally overgetikte werk. voorzichtig, klaar het af te wijzen. Zij las met gebogen hoofd en zij zagen dat een koortsachtige opwin ding zich van haar meester maakte. Ze begon tussen de papieren té zoeken en keek naar het begin en eind van de hoofdstukken, zoekend naar bekende woorden en zinnen, die haar zowel verdrietig als blij maakten. Sally boog zich over haar heen en zocht naar het eind van Elizabeths manuscript. 133: 'Lieve help, dat is toch niet w£ar?' riep Smidje Verkoten ge schrokken uit 'En of het waar is.' antwoordde Sijmen op deze min of meer rhetorische vraag. 'Wat denk je wel? Ik sta hier geen smoesjes te vertellen! Luister nou rustig verder, want er komt nog meer. Ik ga dus op mijn knieën voor dat tralievenstertje liggen en ik roep: 'Hela. ben jij daar, van Muizenis? Hier staat een vriend! Hier staat Sijmen Plamuur, mees terschilder te Rijkhuyzen'. - Even tjes was het stil en toen antwoord de van Muizenis: 'Ach, goede Sij men, Zou JIJ me aan wat eten kunnen helpen, al was het maar een drpge korst brood. Ik heb al twee dagen niks meer gehad. Het lijkt wel of Janus Paxse en de burgemeester me vergeten heb ben....' - 'Janus Paxse en de burge meester hebben nu wel wat anders te doen dan aan jou te denken', antwoorde ik en ik hield mijn hoofd vlak voor het venster, zodat ik van Muizenis goed kon zien. 'Ze liggen in de kliniek' riep ik. 'Ze zijn half bevroren geweest. Maar wat hebben die twee ermee te ma ken. dat jij hier in de cel zit?' - 'Ze hebben me zef opgesloten', ant woordde van Muizenis toen. 'Ik snap niet goed waarom' 'Dat... dat is het tóppunt! gromde smidje Verholen. 'Dat is de ergelijkste vorm van vrijheidsberoving, die ik ken! Daar moest werk van gemaakt worden bij de regering!' - 'Ja, da's waar', beaamde Karei Klapstuk. 'En eh... heb jij van Muizenis nog te eten gegeven, Sijmen? - 'I i nog een boterham in me stikkez kie zitten', vertelde Sijmen. heb ik voorlopig maar naar binni h gegooid en lk heb beloofd, dat v hem nog wat zouden brengen van daag'. 'Dat zal gebeuren', besloot smid. 'We schakelen daarvoor a i£ bodybuilders in. Iedereen moet v p, geven. En jij Sijmen. Jij wor e hartelijk bedankt, want je hebt p: .1 ma werk gedaan'. - Sijmen glc nattuurlijk van trots bij dit coi pliment en hij oefende die avo met verdubbelde ijver. Het is te,» minste voor iedere kenner opvi lend te zien hoe stijlvol hij hier oefening van de zogenaamde hoi hakkerszwaai uitvoert. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 'POEH! IK ZIT VOL! 6EN TANDENBORSTEL ZOU NU GOEDDOEN! Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.ÖO Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 (SI Aangestipt, programmaoverz. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evengellsch kommentaar bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 8 45 (S) Plein Publiek: Ben lk mijn ouders dank verschuldigd. 10.30 Nws. 10.33 Zingen met Cecilia: volksmuz. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12.00 (S) De Klllma Hawallans Show'. 12.21 Voor boer en tuinder. 1226 Meelede- Ungen tbv land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu, met aansl.: Makro, sociaal-economische rubr. 13.00 (S) Pro menade Orkest met zangsollste: amuse mentsconcert. 13.25 (S) Onder School tijd. TROS. 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 1533 (S) Klass. kamermuz. 16.00 (S) Een mondje Frans: muz en nws uit Frankrijk. 16.30 (S) Keerpunt: over die fase ln een mensenleven die een belangrijke verandering betekent. OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Oog ln oog met de Surinaamse dichter Shrlnlvasi. TROS: 17.30 Nws. 17.33 Aktua. P.P. 18.19 Gereformeerd Politiek Ver bond. TROS 18.30 Nws. 18.41 (S) A la psalmen ln oude en nieuwe zetting. 20.30 VENDE DAGS ADVENTISTEN: 21.30 Geestenwereld II. NOS: 32-40 (S) Euro- llght. 22.23 Bond zonder naam. NOS. 22 30 Nws. NCRV: 22.40 (S) Hier en Nu. Jazz ln Aktle. 23.55 Nws. HILVERSUM II VARA-Dansorkest met diverse solisten 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NOS: 9.50 (S) Muziek uit de Middeleeu wen en Ranalssance. 10.30 Meer over minder: de sprekende minderheid, met om 11.00 Nws. 11.40 R.V.U. Verdomd ,wat zijn dlo banken" hard Een (tweede) pro- Jekt over onderwijs. NOS: 12.00 Den Haag deze week. 12.15 SYMBIOSE. NOS: 12.25 (S) promenade orkest: amusementsmuz. 12.50 Recht en Slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 12.20 Ombudsman. NOS: 13.30 Onder de Groe ne Linde: oude liedjes en balladen. 13.50 De oorzaak ls slechts gedeeltelijk be kend...documentaire. 14.30 (S) Zoeklicht op Nederland: reportages en kommenta- ren met veel muz. EO: 16.0 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. 16.40 (S) Eigenwijs: voor ae kinderen. 17.00(8) Na vijven: progr. speciaal voor automobilisten. 17.40 (S) Licht ensemble. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. 19.00 (S) Kerkorgelconcert. 19.25 (S) WIJ hebben een woord voor de wereld: gewijde muz. 19.45 Bijbelstudie. NCRV 20.00 Nws. 20.05 (S) Overdenking. 20.15 (S) Klass. kamermuz. 22.15 (S) Llterama: kroniek over boeken schrijvers en toneel. 22.45 (S) NCRV-Vocaal Ensem ble. met orgelbegeleiding. 23.10 Vrouwen ln de D.D.R., klankbeeld 23.30 (S) Mu ziek en dienst. 23.55 Nw3. 9 In het Londense Royal Theatre dingen jonge Europese sterren naar een optreden In het programma Opportunity Knocks. Het Neder landse publiek mag uit Engelse en Noorse deelnemers de winnaaF aan wijzen. Ned. 2-19.25 9 Dokter A. C. van Swol introdu ceert in het AVRO-programma Hoogtepunten uit de kliniek dr. J. C. van der Meulen, specialist op het gebied van plastische en recon structieve chirurgie. Ned. 1-20.45 9 Een hemel op aarde, de tweede aflevering in de serie Amsterdam 700, speelt in 1534, ten tijde van de gewapende aanval van Wederdo pers. Ned. 1-21.50 9 Aktua TV belicht actualiteiten. Ned. 2-22.10 9 De SFB vertoont een film over uit Duitsland gevluchte Israëli's. Duitsl. 1-21.45 9 Bob Uschi maakte een program ma over 'Het mysterie reuma'. Hilv. 2-13.50 9 De NCRV brengt een twee uur durende hommage aan Maurice Ra- vel, die honderd jaar geleden werd geboren. Hilv. 2-20.15 9 De EO geeft indrukken van het theologisch convent In Frankfurt. Hilv. 1-20.00 9 Literatuur tussen kind en vol wassene wordt belicht in Literama. Hilv. 2-22.15 NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Nederlands voor buitenlands werknemers - herh. les 6 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 MASH. tv-serie 19.30 Reiswijs: toeristische informatie NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Wie van de drie 20.45 Hoogtepunten uit de kliniek: gelaatschirurgie 21.20 Amsterdam 700; afl. 2 - Een hemel op aarde, tv-spel 22.45 Ontdek je plekje 22.50 SYMBIOSE 22.54 Journaal NEDERLAND II NOS NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Arpad de Zigeuner, tv-serie 19.25 Kies uw ster, muzikaal amusementsprogramma NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven, licht muziekprogramma 21.20 Pepper, politieserie 22.10 Aktua TV NOS 22.50 Journaal 22.55 W.K. Kunstrijden in Colorado Springs: ijsdansen HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. AVRO 7.02 Drie op Je boterham (8.03 Radiojournaal) 9.03 (S) Pep-op-drle: arbeidsvitaminen en populair verzoekplatenprogr. 11.03 Radio journaal. 11.06 Drie draalt op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radio journaal. 14.06 Pop-kon takt. 15.03 Pop- kontankt-II 16.03 De Hltmeesters. met Internationale tophits. (17.03 Radiojour naal) NOS: 17.55 Wereldkampioenschap pen hockey ln Kuala Lumpur.' Ieder heel uur nieuws. 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter: Rock and Roll gebeuren. VPRO 20.02 (S) VPRO-maandag. met nieuwe platen op het terrein van pop. jazz en blues. (20.02 (S) Tilt- een aktleprogr. met bonus top tien. 21.02 (S) Han Reiziger: Jazz uit de West. 22.02 (S) Rik Zaal. 23.02 (S) Wlm Noordhoek. 0.02 (S) Jan Donkers. NOS 1.02 Tineke. 4.02 Washandje .VARA: 6.02 Alfred Lagarde. MOSKOU UPI) De Russische commentator Joeri Zjoekov heeft voor de televisie verklaard, dat de Verenigde Staten een eind kunnen maken aan hun werkloosheidspro bleem door op grote schaal kredie ten te verstrekken aan de Verenig de Staten. In het tv-programma 'brieven van kijkers' verklaarde hij, dat als de VS verhoudingsgewijs evenveel krediet zouden geven als Engeland onlangs heeft gedaan (2.4 miljard dollar over een periode van vijf jaar) dit genoeg werkgelegen heid zou scheppen om de werkloos heid terug te dringen. Zjoekov zei, dab de Sowjet-Unie contracten, die met Amerikaanse ondernemingen waren afgesloten voordat de VS twee maanden gele den besloten het handelsakkoord met de Sowjet-Unie op te schorten, normaal zou -afwerken. Maar de commentator gaf duidelijk aan, dat in de toekomst de voorkeur wordt gegeven aan landen, die gunstige kredieten verstrekken. Volgens Zjoekov zou het Ameri kaanse volk er spoedig genoeg van krijgen langszij te blijven staan terwijl de Sowjet-Unie zijn han delscontacten met andere landen intensiveert. GREENCASTLE Een protestan particulier leger in Noord-Ierlai heeft gisteren verklaard verat woordelijk te zijn voor de pogfi om de vissersvloot van het Ier dorp Greencastle door brand te ve nielen. Volgens een woordvoerder van 'vereniging voor de verdediging va Ulster' (UDA) zijn vissers uit Greei castle betrokken geweest bij de w penaanvoer voor het rooms-katholü ke 'Ierse republikeinse leger' (IR dat talrijke gewelddaden in Noori Ierland heeft gepleegd. Zaterdagnacht ontdekte de polit van Greencastle dat Iets ten zuid! van de grens tussen Noord-Ierlai en de Ierse Republiek ligt, rook de voor anker liggende vlssersvlo van 21 schepen. Door het snelle li grijpen van de brandweer die huï kreeg van vissers, politiemannen militairen, bleef de schade beperi tot twee uitgebrande vaartuig® Ongeveer 30 brandbommen die v® deeld waren over de andere bote konden bijtijds onschadelijk jvorde gemaakt. CADENA 't edele vakwerk

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4