Goaltjesdief Boerma velt Spanje Géén bluf van Barry Hughes O r FC Köln gaat gewoon door met winnen Revanche van AZ NAC te simpel Hockeyteam weer terug in de race na magistrale zege van 3-0 FC Amsterdam defensief zwak Groep A Ik ben de enige trainer die weet hoe je PSV moet pakken Groep B Weer doelpunten van De Graafscha] 9000- TROUW/KWARTET MAANDAG 10 MAART 1975 SPORT Amateurvoetbal KOEALA LOEMPOER 'Ik wist het wel', zei Ties Kruize grijn zend, 'met vijf spelers Klein Zwitserland in de ploeg kon het, ni^t misgaan'. De hoekige Hagenaar had na afloop van het zo belang rijke duel tegen Spanje voor groep A van het toernooi om het we reldkampioenschap alle reden tot lachen. Mede dankzij zijn gran dioze spel kon Oranje met een overwinning van 3-0 revanche ne men voor de ongelukkige nederlaag tijdens de strijd om het Eu ropees kampioenschap vorig jaar in Madrid. Een zege, die overi gens hard nodig was om de kans op een plaats in de halve fina les in eigen hand te houden, na de nederlaag tegen Nieuw-Zee- land en het gelijkspel tegen Pakistan. Met de wedstrijden tegen Polen en Maleisië nog te spelen (en niet te vergeten Pakistan Spanje) is Nederland nog volop in de slag. Het was de vierde maal dat het duel tussen Nederland en Spanje op het programma stond. Zondag 2 maart en donderdag 6 maart maak te de dagelijkse hoeveelheid tropi sche regen respectievelijk het veld ALKMAAR AZ'67 heeft zich over duidelijk gerevancheerd voor de ne derlaag van vorige week bij Go Ahead. FC Utrecht werd het slacht offer van de herleving in de Alk- maarse ploeg, waarin vooral de rech tervleugel Vosmaer-Van Rijnsoever schrikbeelden opriep voor het chao tisch verdedigende Utrecht. Een chaos, die vooral ontstond toen na een kwartier vrije verdediger Van Maurik door een blessure uitviel. Utrecht was toen niet meer bestand tegen het fantasierijke en op het gladde veld goed uitgevoerde aanvals spel van AZ'67. Utrecht kon het von nis al niet meer ontlopen toen in twee minuten tijd De Vries en Vos- maer hadden gedoelpunt: 20. Utrecht bleek niet in staat enig ini tiatief te ontwikkelen en verspeelde meestal al in een vroeg stadium de bal aan het fel jagende AZ. De Alk- maarders konden het zich zelfs per- miteren een strafschop te missen (Nygaard). AZ won daarna de wedstrijd zoals het wilde. Wildschut kreeg een gele kaart toen hij de vrij gekomen Vos- maer vloerde Kronshorst en Van Veen werden door de matig leidende arbiter Vervoort genoteerd. AZ'67-FC UTRECHT 50 (3—0) 19. De Vries l—O. 21. Vosmaer 2—0. 44. Kist 30. 73. Molendijk 40. 75. Meister 50. Scheidsrechter: Vervcfort. Toeschouwers: 7.000. AZ'67: Vooys: Van Rijnsoever. Mol Suur- endonk, Vonk; Wlldbret. De Vries. Nygaard (Molendijk). Vosmaer (Wokke). Kist Meister. FC UTRECHT: Henriksen; Oo6trom. Van Maurik (Van Staa). Adrtaanse. Van Ou- denallen (Wildschut); Hildebrand. Kronshorst. Cabo; Wery. Van Veen. Huls horst. MAASTRICHT MVV heeft FC Amsterdam in de tweede helft binnen een kwartier op de knieën gebracht. Het gebeurde direct na de rust. die met een 10-voorsprong voor de cor rect voetballende Amsterdammers was Ingegaan. In de 30e minuut had Heini Otto uit een voorzet van Karte de Maastrichtse doelman Mathijssen verrast. Dat gebeurde tijdens een ge- lijkopgaande eerste helft, waarin Jan Jongbloed een aantal knappe reddin gen moest verrichten om doelpunten te voorkomen. Tijdens de eerste helft kwam echter de zwakte in het cen trum van de Amsterdamse defensie aan het licht. Na de rust profiteerde MVV daarvan.Eerst scoorde Bonfrere met een kopbal uit een voorzet van Dijkstra de gelijkmaker (11). In de 51 en 61e minuut zorgde de lange spits van MVV. Huub Smeets. met twee fraaie doelpunten voor de ver diende overwinning van MVV. MVVFC Amsterdam 3—1 (01) 30: Otto 01. 48: Bonfrere 11. 51: Smeets 2—1. 61: Smeets 31. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 8000. MVV: Mathijssen. Braam. Dijkstra. La- crolx. Colombaln; Kerstges. Streuer. Dek ker; Bonfrere. Smeets. Quaden (Kleton). FC Amsterdam: Jongbloed: Ten Bosch (Olki. Koopman. Husers. Blanchl; Van der Ban. Otto. Van der Lem J;ansen. Meijer (Swerlssen). Karte. BREDA NACWagenlngen was een typisch degradatie duel. Beide ploegen, toch al niet overlopend van voetbalkwaliteiten, speelden een ang stige partij voetbal, waardoor de wedstrijd als kijkspel slecht te ge nieten was. De ploeg van trainer Frits Korbach verdiende overigens het 00 gelijke spel volkomen, ook al had NAC driekwart van de wed strijd het initiatief. NAC. waarin spelmaker Mujkic ontbrak, viel ove rigens met zo weinig overleg aan. dat de sterk voor doelman Van Gef- fen gegroepeerde en onder deskun dige leiding van Arno Wellerdieck opererende Wageningse verdediging weinig moeite had om de simpel op gezette Bredase aanvallen te onder breken. De weinige counters die Wa genlngen door middel van de spitsen Groenendijk en Menting opzette wa ren zelfs gevaarlijker dan de aan vallen van NAC. Zo had NAC be paald geluk dat Groenendijk even voor tijd op de voet van Jan de Jong kopte, die hiermee NAC voor een achterstand behoedde. Voor NAC kreeg Wim Bron even na rust de beste kans op een doelpunt. Hij schoot echter hoog over. NACWAGEMSGEN 00 Scheids rechter: Hoppenbrouwer. Toeschouwers: 5000. NAC: De Jong; Van den Dries. Graau- mans. Delmotte. Krljnen; Smits. Vermeu len (Van Rooy). Bron; Vreljsen. Dlerckx. Brouwers. Wagenlngen: Van Geffen; Tomas (Tolle naar), Vermeer. Wellerdieck. Peeters: Van Osenbruggen. Ooms. Zuldersma; Menting (Ponsen). Groenendijk, Blotenberg. van het Merdekastadion en de Ki- latclub onbespeelbaar. En ook za terdagmiddag zou het niet tot een treffen komen. De wedstrijd begon niet erg hoopvol voor Nederland. De Spanjaarden combineerden dat het een lieve lust was en vooral Borrell en Segura snelden herhaal delijk ongehinderd door de Neder landse defensie. Spanje had be paald pech toen Borrell en Jorge Fabregas kort na elkaar de bal juist naast het doel van Derk Doyer (Tania had hem verkozen boven Maarten Sikking, die de eerste twee wedstrijden niet erg gelukkig was geweest) zagen verdwijnen. In die eerste tien minuten was het plaat sen ontstellend zwak verzorgd bij Nederland en bijna elke vrije slag werd stumperig ingeleverd. Bolhuis miste een paar maal, Dijkerman was nog niet in zijn ritme op het gladde veld en Kan wist niet veel beters te verzinnen dan de bal kei hard over de breedte te meppen. Maar na de eerste strafcorner van Nederland (de stijlvolle Carrera redde het schot van Ties Kruize schitterend) begon de Oranjema chine wat meer geolied te lopen zonder nog tot een hoog toerental te komen. De Nederlandse aanvallen waren voor rust niet erg talrijk en liepen voornamelijk 0"er links, waar het Amsterdamse duo Boerma-Lunter veel werk verzette, gevoed door de gebroeders Kruize. Ron Steens en de niet versagende Ten Pierik. De Ron Steens gaat over de kop bij een aanval op liet doel van Spanje. Keeper Carera kijkt gespannen naar de actie van de andere Nederlandse aanvaller Ad Boelaars (gedeeltelik zichtbaar). Richard Cabot dekt af. Links de Spanjaard Juan Amat. enkele keer dat de bal over rechts ging wist de als altijd moeizaam voortsjokkende Patty Mundt weinig zinnigs te bedenken. 'Ik kende vrij exact de kwaliteiten van het Spaanse spelpatroon'. aldus Cees Tania, 'in Ipoh heb ik Sikking en Leefers de wedstrijd SpanjeNieuw Zeeland laten volgen.' De Neder landse aanval ging na de hervat ting (toen de heter wordende zon de mist had verdreven) beter draaien en Spanje moest meer aan dacht aan de verdediging gaan be steden. Na een combinatie met Lunter gleed Boerma in zijn ren naar de bal uit, maar in de 43e minuut liet de 29-jarige Amster dammer een staaltje zien waar lang over zal worden nagepraat. Ties Kruize schoot hard op het Spaanse doel, waar Carrera op zijn plaats stond. Met een boog kwam de bal bij de meegekomen Boerma. die zijn hand uitstak en met de omgekeerde stick hard uithaalde: 10. Boerma later: 'Ik was even- bang dat de scheidsrechter zou flui ten voor verkeerd stoppen van de bal. Maar ik had al gemerkt dat daar in dit toernooi niet zo streng op wordt gelet. Sommigen dachten ook dat ik sticks maakte, maar dat was pertinent niet waar'. Aanvoer der André Bolhuis schreeuwde: 'In- tiatief houden', maar de spelers Van een speciale verslaggever HAARLEM In het begin van de huidige competitie, na de net met 3-2 verloren uitwed strijd van Haarlem tegen PSV,'' zei trainer Barry Hughes: 'ik ben de enige trainer in Neder land die weet hoe je PSV moet pakken. Dat was destijds bij Go Ahead al zo en dat is nu weer bijna gebeurd'. Het leek bluf, want Hughes houdt van parmantige uitspraken, al speelde Haarlem toen inder daad erg 'clever'. Dat het geen bluf was, liet Haarlem gisteren in de thuiswedstrijd zien. Want slechts dankzij een uiterst on gelukkige manoeuvre van Jan Fransz kwem PSV in de aller laatste minuut nog aan een ei genlijk onverdiend gelijkspel: 1-1. Zaterdag al was Haarlem in Zeist in trainingskamp gegaan. Hughes wilde zijn tactische ingrepen uitge breid met de groep behandelen en zocht daarvoor de rust van de bos sen rond de KNVB-burcht uit. Wat Hughes uit de goocheldoos toverde bleek onmiddellijk na de aftrap in Haarlem. Beer Wentink (begonnen aan zijn 400ste duel in Haarlem één) startte op het middenveld te gen Willy van der Kuijlen, Piet Huyg (lang verstoten door Hughes) kleefde aan René van de Kerkhof en volgde hem overal, ook toen bleek dat René op links speelde en broer Willy op rechts. Piet Hoeben was weer teruggehaald uit de spits om de bijna even lange Ralf Edström zo veel mogelijk het spe len onmogelijk te maken. Zelfs Jerzy Sadek. spits bij uitstek was opgeofferd. Sadeks taak bestond er voornamelijk uit, Pleun Strik voor de voeten te lopen en waar het kon in de gaten te duiken, die de spit sen. Pot, Wetzel en Boszhard trok ken. 'LOGISCH' Theoretisch zat het aardig in el kaar. het moest alleen ook lukken tegen een PSV dat er toch op gebrand moest zijn de 00 van Benfica te doen vergeten. Wat dat betreft werd Haarlem vrijwel niets in de weg gelegd. Zelfs Kees Rij vers moest na afloop hoofdschud dend constateren dat zijn 'kampi oenself' aan alle kanten had ge faald. Rijvers zelfs: 'Vooral na rust leek het nergens meer op. Ik heb Willy van de Kerkhof eruit gehaald, maar het hadden er net zo goed vijf anderen kunnen zijn. Deze wedstrijd is eigenlijk een logisch vervolg in de keten van wedstrij den die we nu al weken spelen. Er zit nog wel opbouw in. maar aan vallend is het allemaal zo fantasie loos dat ik niet begrijp wat zulke klassespelers nu eigenlijk aan het doen zijn.' Elke overtuiging ontbrak in de acties van PSV, dat niettemin met een riante voorsprong had kunnen rusten, als het wat zorgvul diger met de kansen was omge sprongen. Want ondanks de voorzorgen van Hughes, kreeg PSV die kanwen wel. Jan Fransz mocht dan voorbeeldig Dringen voor Haarlem-doelman Rob Boersma met v.l.n.r. Ed ström, Fransz, Lubse en de dit duel winnende Boersma zelf. organiseren en Rob Boersma in het doel zelfs tot de held van de wed strijd uitgroeien, de klasse van PSV stond in ieder geval borg voor een aantal kansen en kansjes. René van de Kerkhof (naast en Harry Lubse tover) misten het doel. Willy van der Kuijlen liep opnieuw te bewijzen in welk een gigantische vormcrisis hij verkeert. Zeker twee keer kwam de topscorer in een positie waarin hij normaliter nooit zou falen. Nu waren zijn kogels naast de witte paaltjes van Baarsma bijna gewoon. Het zou Haarlem tekort doen niet aan te geven dat het zelf ook kan sen kreeg (Sadek). maar het Haar lemse vuur ontbrandde pas na rust, al was daar de hulp voor nodig van Jan van Beveren. De 'Beef' was vrijwel de enige PSV'er die de laat ste weken een constante vorm de monstreerde. maar diezelfde Van Beveren ging nu afschuwelijk in de fout bij een inzet van zeker 20 meter van Piet Huyg. Van Beveren liet de bal bijna komisch onder zich doorhuppelen en staarde ver volgens verbijsterd achterom toen het leer al tegen de touwen lag. Haarlem verdiende die voorsprong op dat moment volledig, want al eerder miste Ton Marijt een vrije kans door tegen Van Beveren aan te schieten. Dat het juist Piet Huyg was die Haarlem aan een voor sprong hielp, moet Hughes toch aan het denken hebben gezet. Huyg, ooit afgeschilderd als een groot talent, werd door Hughes dit seizoen op de van hem bekende duiventil-manier behandeld. Dan weer stond Huyg in het eerste, dan weer kon hij er in de ogen van Hughes niets van. Huyg werd er zelf doodziek van en had eigenlijk ge^en trek meer om voor Haarlem te blijven voetballen. Hughes stelde de lange blonde verdediger niet eens meer op in het C-elftal, tot hij bij toeval ontdekte dat Huyg in de vrije uurtjes voor zichzelf aan het trainen was geslagen. Huyg werd onmiddellijk weer opgesteld in het C-elftal en maakte twee weken ge leden zijn rentree in het eerste. Tegen René van de Kerkhof deed Huyg het gisteren weer uitstekend. Na Huygs treffer stortte PSV geheel ineen. De ploeg kon niet meer de kracht opbrengen om voluit te gaan. Van Beveren na afloop: 'Het was mijn schuld. Ik dacht dat dat schot zou klimmen, maar het daal de juist. Toen was ik verrast.' Ver rast was heel PSV, dat een weinig overtuigend wanhoopsoffensief be gon dat eigenlijk tot mislukken ge doemd was. Ware het niet dat Jan Fransz er nog was. Fransz. spelend met een geweldige routine hield 89 minuten land zijn hoofd de goede kant op. Dat ene moment, in de allerlaatste minuut, zal hij nooit meer vergeten. Staande tussen vier medespelers wilde Fransz een bal wegkoppen. Het rode ding stuiterde verkeerd op zijn hoofd en verdween met een fraaie boog over de ver blufte Boersma in het doel. Jan Frans: 'Het zwartste moment uit mijn carrière. Dit was nog erger dan weggestuurd worden bij FC Amsterdam.' Barry Hughes kon zelfs nog lachen na dit voor hem toch ook weerzinwekkende moment. Hughes: 'Ik heb tegen de jongens gezegd: vergeet die laatste minuut, maar denk goed na over die vorige 89, dat was klasse.' Hughes had gelijk, want zelden dit seizoen toonde Haarlem zoveel strijdlust als nu tegen het apatische PSV. Haar lem was dicht bij een geweldige sensatie. IIAARLEM-P9V 1—1 (0—0). -58 Huyg 1— 0. 90. Fransz 11 (eigen doel). Scheids- rechrer Vorvcr. Toeschouwers 6.000. Haarlem: Boersma; Huyg. Fransz. Marijt. Derksen; Wentink. Van den Beeg Wet zel. Hoeben; Sadek. Pot. Bo6zhard. PSVVan Beveren; Krijgh. Van Kraay. Nordqvlst. Deljkers; Edström, Strik. Van der Kuylen; Willy van de Kerkhof (Dahlqulst), Lubse. Rene van de Kerk hof. hadden deze aansporing nauwelijks nodig. Boerma werkte zich op tot een van de uitblinkers en was zo wel voor als achter te vinden. Ad Boelaars, die tegen Pakistan als rechtsachter voornamelijk de rug van Samiullah had gezien, stelde zich direct veel scherper op dan Mundt en kreeg in de 56e minuut een schietkans. Carrera moest zich een schot in de maagstreek laten welgevallen. Nadat Bob Dijkerman de vierde Nederlandse strafcorner verkeerd had afgestopt zond Ties Kruize een lange, diagonale pass naar rechts. Boelaars ('Ik zag het gat') snelde achter de bal aan en grifte zich met een uitgekookt schot voorgoed in de herinnering van de Spaanse doelman (20). De kleine Bloemendaler huppelde van pure blijdschap met de arm om hoog gestrekt 'dat heb ik van Cruyff afgekeken') over het veld. bedolven door zijn ploeggenoten. Er kon Nederland verder weinig meer gebeuren. De tegenslag was bij de Spanjaarden hard aangekomen en zij bleken niet over de conditie te beschikken om iets terug te kunnen doen. Zelfs werd het drie minuten voor het einde nog 30. Carrera kon tweemaal achter elkaar de bal wegtrappen na schoten van Ties Kruize (die zich schitterend had vrij gespeeld) en Lunter. maar was tegen de inzet van Jan Boerma machteloos. Een opgeluchte Cees Tania consta teerde. vlak voordat hij gekleed en wel door de spelers in het hotel zwembad werd gegooid, dat de con ditie de doorslag had gegeven. 'Wij hebben in de aanloopdagen bewust elke dag om acht uur 's morgens getraind. We wisten dus wat voor inspanningen er gevergd werden. Bovendien zou trainen in de mid dag hier moord zijn geweest.' Tania wilde met name een compliment uitdelen aan Jan Boerma en Ad Boelaars. 'Boerma heeft zijn keuze hier nu al volledig waargemaakt. En Ad je deed meteen zinnige din gen toen hij in het veld kwam.' NEDERLAND—SPANJE 3—0. 43. Boerma 10, 62. Boelaars 20. 67. Boerma 30. De opstelling van Ne derland was: Doyer; Dijkerman. Kan. Bolhuis. Pierik; Steens, Hans Kruize; Mundt (Boelaars), Ties Kruize, Lunter en Boerma. Nieuw Zeeland-Polen 3-2 (O-O) Nieuw Zeeland heeft als eerste in groep A zijn programma beëindigd. Uit vijf wedstrijden verzamelde de ploeg, die begon met een verras sende overwinning op titelhouder Nederland, vijf punten. De laatste wedstrijd tegen Polen leverde een zege op van 3-2, na een achter stand van 2-0 door doelpunten van Grotowski en Mielniczak. Kort voor rust verkleinde Patel de achter stand en ruim een kwartier voor het einde zorgde diezelfde speler, die van Pakistaanse afkomst is, voor de gelijkmaker. Het winnende doelpunt kwam op naam van aan voerder Ineson. Pakistan-Maleisië 2-1 (1-0) Pa kistan boekte een. voor Nederland gunstige, overwinning van 2-1 op Maleisië. Dé zege kwam niet zonder moeite tot stand. Zahid zorgde in de 13e minuut voor een 1-0 en acht minuten voor het einde maakte Poon Fook Loke voer de 'thuisclub' gelijk. Drie minuten later schonk Manzurul Hassan Pakistan toch nog de winst. Pakistan Spanje Nieuw' Zeeland Maleisië Nederland Polen 4 2 2 0 6 6—2 5—3 5— De stand India-Argentinië 1-2 was reeds bij de rust bereikt. Ar gentinië, dat in 1978 graag het vierde toernooi om de wereldbeker wil organiseren, speelde een harde wedstrijd, waardoor de Indiërs geen gelegenheid kregen hun. subtiele spel te ontplooien. Toch namen de Aziaten in de twintigste minuut de leiding, toen Harcharan Singh na een scrimmage Julio Cufre passeer de. Maar drie minuten later was het al gelijk. Flavio de Giacoml zette zijn stick achter een van de beenbeschermers van keeper Leslie Fernandez springende bal: 1-1. En kort erop scoorde Ernesto Barreiros met een genadeloze kogel uit een korte hoekslag, zodat Argentinië kon gaan rusten met een voor sprong. In de tweede helft groeide Julio Cufre naar een zeldzame vorm. Hij was letterlijk onpasseer- baar en bezorgde ijn team de tweede zege. Australië-West-Duitsland 2-2 West-Duitsland nam vier minuten na de hervatting de leiding door een doelpunt van Lissek. Het twee de Duitse doelpunt wam van de stick van Michael Peter. De Austra liërs gooiden na dat tweede doel punt alles op de aanval. Aanvoerder Rober Haigh scoorde: 2-1. Vlak voor het eindsignaal kwam Austra lië op gelijke hoogte toen Mal Poole een door de Westduitse ver dediging slecht weggewerkte bal in eens insloeg: 2-2. 3 10 7 12—6 West Duitsland India Argentinië Australië Engeland Ghana 1 5 11i 9—9 13—6 7—9 3—21 KEULEN FC Köln lijkt niet meer te stoppen. De ploeg van trai ner Cajkowski, die woensdag Am sterdam nog met 51 opzij zette, mag met de reeks van acht wed strijden waarin niet werd verloren voorzichtig tot een titelkandidaat worden gerekend voor het west duitse kampioenschap, zeker na de overwinning van 21 op Hertha BSC. Tegen de volgelingen van Ge orge Kessler. die nog altijd tweede staan, heeft de overwinning echter wel moeite gekost. Pas vier minu ten voor tijd wist Heinz Flohe van af 18 meter de winnende treffer te produceren. Al na vijftien minuten had Köln de leiding genomen door Dieter Miiller. Na een reeks drei gingen van Hertha werd de gelijk maker een feit toen Uwe Kliemann in de voor hem verste hoek raak schoot. FC Schalke'04-Bayern Mtlnchen 22. Bo- russia M Gladbach-Rot Weiss Essen 1—1. Eintracht Braunschwelg-Fortuna Düssel- dorf 30. Werder Bremen-VFL Bochum 3—0, Wuppertaler SV-Kickers Offenbach 00. Eintracht Frankfurt-MSV Duisburg 4l. 1. FC Köln-Hertha BSC Berlin 21. Tennis Borussia Berlln-1. FC Kalserslau- tern 3—2 VFB Stuttgart-Hamburger SV 1—2. Stand Bundesliga: 1. Borussia Möncheng- ladbach 32. 2. Hertha BSC t" Zondag WEST I IA: DCG-De Kennemers (Kennem. en Uithoorn degr.), RCH-VI( W 1-3, Blauw Wlt-Zeeburgia 4-2. Dit Hollandia 1-2. 2A: ADO '20-Rlpperda Ilpendam-DJK 1-3, Velsen-Vltesse '22 l DEM-ZVV 1-1 gest. 2B: BFC^Holland 2 Saestum-FC Amstelland 0-0, Quick Stichtse B 1-3. UVV-OVVO 5-1. ffih sum-CDN 2-1. 3A: Always Forward-I5 0-0. De Valken-Purmersteijn 1-0 (Schai degr.) 3B: OSV-HBC 2-5, KW-KFC 3C: RKAVIC-Pancratius 0-4, Rapidlt Madjoe 1-1. De Volewijckers-KDO TOB-Animo 2-2. BPC-NEA 1-1. DWS-R; len 2-0. 3D: VVOG-Hoogland 1-1. API Celeritudo 2-0. DWSV-Velox 2-2. VT SVF 1-1. 4A: BKC-Berdos 0-4 degr.), De Foresters-Meervogels oi (Foresters kamp.). USVA-AJcmarla-Vld 2-0, Egmondia-Kolplng B 2-4, St. A< bert-Limmen 1-2. IB: West Frlsla-Tt 1-0. Grasshoppers-De Zouaven 1-1 g VVW-Zeemacht 2-0. KGB-SC Spirit Helder-RKWS 1-0. 4C: Spaarnwoude nova 4-0. 4D: SLTO-GVO 0-1. Plrmwv WSV '30 0-5. ASC-ZSGO 2-1. 4E: Martlnus-DWG 2-2. De Germaan Eland-SDC 0-1. VDO-NFC s.h.o. DVOS-Sporting Zuid 3-4. Muiderberg-I 3-1. 4G: Amsvorde-Donar 0-0. Voorwaa LVV 5-4, Scherpenzeel-'s Graveland Utrechtse B-BVC 0-3 (BVC kamp.). ren-SDO 1-1. De Zebra's-Zeist 1-3. Vriendenschaar 1-0, SEC-De Meern 3-0. WEST II IB: ZwijndrechtVUC 01. 2A: Bl> ZwartScheveningen 41. Teylinga VELO 00 2B: NeptunusCoal 1- 3A: GSVM7VEP 21. 3B: FlakkeeEx Sior'20 0—0. VDLTOGB 1—1. 3D: 0 BeijerlandRFC 2—1. Leerdam Spon RCD 00. 4D: De PostduivenCrom» 81 (Postduiven kamp. 4F: WSE—S wijk 53. GroenewegMoordrecht 3- 4F: SMVDJS 0—1. 4G SSW—Rapi G 31, GelukvogelsNRC 31. OS ASW 00. MerweboysSIOD 10. Martin itHekelingen 21. NOORD IC: GRC-Titan 3-1. Hoogeveen-Helpn 3-0. Leeuwarden-Hoogezand 0-0. R Geel-Muntendam 0-0. Nlcator-WW Valthermond-Harkema 1-0. 2A: G1 Raplditas-Harlingen 0-0. Dokkum-Peia 0. WK-Jubbega 1-5. Achllles-Priesland 0. Leek-Steenwljk 1-1. Houtigehage-l mer 1-2 2B: Noordster-BNC 1-0. Oos parkers-Zwartemeer 1-2. FW-Zuidlarei 0, Actlef-Rolder Boys 2-2, KSC-ASVB MDVV-Appingedam 0-2. 3A: Emmelcx MSC 1-0. FVC-RES 3-0. Frisia-Spcl. Jo 0-0. LSC Nieuweschoot 2-1, CAB-FC vega 1-4. Alcides-Oosterwolde 3-1. ONB-Amboina 0-1, Bergum-Roden VAKO-Gomos 1-1. Gruno-Zwaagwestei 1-0, GVB-Marum l-O, Haulerwijk-Asse 0-0. 3C: Twedo-Emmerschans 1-0. Mu kanaal-TEVV 3-0. VIOS 0-ZBC 1-0. len-Nleuw Buinen 0-0. DVC '59-W( veense B 1-0. WKE-SVBO 3-2. 3D: dum-WEO 1-2. SC Stadskanaal-Pro bosch 2-1. HSC-Noordpool O-O. Neptu Borgercompagnie 2-2, Gronitas-THOS Be Quick Gr-Groninger B 0-0. 4A: GAVC-TrlJnwalden 01 MKV'29 Anna parochie 21 Geel Wi t-Black B 1 SC Franeker-Dronrljp 10 IB: De I «p-Renario 00 Willemsoord-Udlros I 1. FC Köln 29. 4. Hamburger SV 29. Kickers Offenbach 29. BELGIË FC AntwerpOostende 70; Llerse SK Olympique Montlgnles 10; Charleroi Winterslag 2—1; Beerschot—FC Brugge 1—0; Diest—RWD Molenbeek 2—0; FC Luik—Berchem 3—1Lokeren—Beveren Waas 01; WaregemMechelen 10; An- derlechtStandard Luik 30. Stand 1. RWD Molenbeek 43 pnt.; 2. Ander- lecht 39 pnt.; 3 FC Brugge 35 pnt.; 4. Standard Luik 34 pnt. SPANJE Betis-Elche 11. Celta-Murcia 11. Espa- nol-Real Madrid 0—2, Las Palmas-Zara- goza 20. Atletloo Madrid-Atletlc Bilbao 20. Salamanca-Barcelona 10, Hercu les-Malaga 11, Valencia-Sporting Gijon 2o. Stand: 1. Real Madrid 36. 2. Zara- goza 27. 3. Espanol 25, 4. Betl6 24. ENGELAND Burnley-Liverpool 11. Chelsea-Derby County 12. Everton-Queen's Park Ran gers 21. Leicester City-Manchester City 1o. Luton Town-Coventry City 13. Sheffield Unlted-Wolverhampton W 10. Stand Engelse competitie: 1. Everton 42. 2. Burnley 40. 3. Derby 38. 4. Liverpool 36 5. Stoke 36. 6. Ipswich 36. 7. Leeds 36. 8. Manchester City 36. 9. Sheffield Uni ted 36. ITALIë I Ascoli-Roma 00, Bologna-Lanerossl 1 1. Florentina-Torino 22. Juventus-Cese- na 1—0, Lazlo-Napoli 1—1. AC Milan- Inter 30. Sampdorla-Cagllarl 00, Va- rese-Ternana 1—1. Stand: 1. Juventus 32 pnt., 2-3. Napoll en Lazlo 27, 4. Torino se-Renado 00 Willemsoord-Udlros Havelte Read Swart 50 Oldemarkt-Ü ker 1—0 4C: Wllper Boys-TPS 0—2 keveen-Oerterp 11 Oldeboorn-Gori 1—2 Stanfries-Akkrum 32 Surhuls veen-TIJnje 114D: Woltersum-Zee 20 Groen Geel-Loppersum 41 quert-Kwiek 11 ZC-NMarcla 02 HellasVC-Tolbert 1—3 Amlcltla V Zuidhorn 3—1 Hoogkerk-Haren 1—3 i ward-Astrea 30.4F: Gieten-Wilden 41 Bulnerveen-Bareveld 13 Sm Veendam 1—1 STA-FC Assen 1—0 Scheemda-Westerwolde 13 Bato-Mee 1_1 NOVO-Helligerlee 1—0 411: Da Orlng 0—0 Raptlm-SVBCM 3—0 Pro HODO 21 Dwingeloo-Wijster 11 OOST ID: Helios D-DOS'19 2—2 ROHDJ Quick 11 Eilermark-Rletvogels WVC-Hengelo 1—3 Quick 20-Achilles De Bataven-RKHVV 3—0 2A: TEC- 42 Germanla-Arnhemse Boys ASW-SC Doesburg 00 Leones-Silv 0—0 WAW-Dinxperlo 0—0 SC Die! SML 2—1 2B: KHC-HSC'21 24 3A: O-Oldenzaal 2—1 PH-De Tukkers 1 3B: AGOVV-Vlugheld en Kracht Daventrla-Go Ahead 01 Heerde-Ro et Velocltas 31 Zutphanla-Zwolle I De Hoven-Vlotorla B 5—1 Gelrla-Epe 23C: AD'69-Concordia 12 SD0 Sprinkhanen 10 DCS-SC Lochem 1 GRO-DVC '26 11 3D: Veenendaal-i O—l Blauw WltDIO'30 3—2 SC-Hi 2—2 Jonge Krzcht-CHRC 2—0 Elde Theole 11 Groesbeekse B-Angeren 04A: TAR-Glanerbrug 31 Vogido-ATi 20 4B: Wlerden Hector 10 AK Wilhelminaschool 04 La PRremien melo 0—0 KOSC-BWO 4—0 Reutum ter 6—1 GFC-SV Vasse 0—2 4C: Val veld-Longa '30 01 RKZVC-SC Neede 0 4D: Velpse Boys Dlerense B 21 St deren-Babberlch 4—1 GOVA-GSV'38 3 MDW-MVR 25 S Brummen-RK 21 SC Westervoort-Rijnland 31 Spero-Dodewaard 0j1 4F: UMc ONA'53 2—2 RVW-SC 0—2 EWV-I Arnhem 21 Hertog Hendrik -OAB Oosterbeek-Maurlk 31 Wivos-Drie! 14G: Albatross-Loenermarkt 22 A doomse B-Emst 00 WSV-Brlnk en den 01 Beekbergen-ABS 12 Vo Columbia 30 Cupa-KCVO 01 4H: sepe-Lemelerveld 12 RODA-USV SC Overwetering-Heracles 2en Kam Raalte 25 Holten-UD 12 Sallao Broekland 21. DOETINCHEM Tegen Go Ah dat in zijn nieuwe aanwinsten 1 nen en Rettkowski geen opvalli spelers had, heeft De Graafschai lange tijd weers eens een red aantal doelpunten (3) kunnen ren. Nadat de eerste helft (metf lijk spel) nog geen treffers had geleverd, kwamen de doelpuntd de rust wel. Ook al omdat na openingstreffer van Koenders Ahead moest komen en De Gï schap meer mogelijkheden kreeg moeilijk af te stoppen De stond aan de basis van de treffer (hij bracht aanvoerder nas zo in paniek dat deze de t eigen doel werkte) en Veen bel feilloos een toegekende strafsi Warnas (opnieuw hij) greep dink vast toen deze door brak. De Graafschap-Go Ahead 30 (0- Koenders 1—0. 65: Warnas 2—0 doel) 85: Veen 30 (strafst Scheidsrechter: PUper. Toeschor De Graarschap: Van Zoghei: ML Zaayer, Schreur. Koenders; Schoe Poulus. Hlddlnk: Hazelhekke voortVeen en De Jonge. Go Ahead: Rljkens; Kolküian. Oude Wesselink. Strljdveen; RettK Van der Ley, Arntz: Gluic (Ba Beenen (Van Loon). Van Marwijk. (ADVERTENTIE) Elly Spoor en vijf andere ballerina's op één meermanskaart. Logisch, want waarom zou je de reis duurder maken dan nodig is? Ze neemt gewoon op haar NS identiteitsbewijs een meermanskaart Kost voor z'n zessen zestig gulden. Dus een tientje de ballerina. Voor die prijs mag je 'n dag lang naar hartelust reize-n. Zo ver je wilt. Ga je met minder mensen dan is 't ietsjes duurder. Of he ver gezegd: iets minder goedkoop. Maandag t/m vrijdag na 9.00 uur geldig. Weekenddagen onbeperkt Meermanskaart. Met z'n allen goedkoop op stap.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10