Den Haag boos na benadering Boskov Rep: 'Ik gooi er nooit i bewust met de pet naar' Everse: Teveel nemen het te gemakkelijk op' Malaise in Maleisië duurt voort Feyenoord wil hoge afkoopsom voor trainer niet betalen Mexicogeen visa voor Zuidafrikanen Dianne de Leeuw dicht bij titel Amsterdam denkt over maatregelen Itrouw 'ROUW/KWARTET ZATERDAG 8 MAART 1975 SPORT 23 Van onze speciale verslaggever DEN HAAG, ROTTERDAM Guus Brox, manager van Feyenoord, is niet van plan de Rotterdamse pogingen om FC Den Haags trainer Vujadin Boskov naar De Kuip te halen door te zetten. 'Met de door FC Den Haag gevraagde afkoopsom van het contract van Boskov kan Feyenoord zich niet ver enigen en het gevraagde bedrag biedt geen basis voor verdere gesprekken,' aldus Brox. 'Voor ons is deze zaak dan ook verder afgedaan.' Vujadin Boskov, 43 jaar en voor malig (58-voudig) international ran Joegoslavië, is twee weken ge leden voor de eerste keer door het bestuur van de Rotterdamse stadi onclub benaderd. Boskov kreeg hoewel ook het komende seizoen nog onder contract bij FC Den Haag een dermate lucratieve aanbieding, dat hij bij de Haagse vereniging om een voortijdige ont binding van zijn overeenkomst vroeg. FC Den Haag voorzitter Herman Choufoer: 'Een bijzonder onplezie rige zaak. Niet direct van Boskov, een man, die wij als uitermate correct hebben leren kennen. Wel van Feyenoord. Wij hadden met vereniging de afspraak dat zij niet buiten ons om dit soort stap pen zouden ondernemen. Wij zijn hevig teleurgesteld in de handelwij ze van Feyenoord'. FC Den Haaf, dat, aldus Choufoer, geen enkele reden had om Boskov te laten vertrekken ('Hij is een bijzonder goede trainer') kwam door de voor Boskov zeer aantrek kelijke aanbieding in en moeilijke situatie. Enerzijds wilde men zijn trainer niet graag kwijt, anderzijds was er de voor de Joegoslaaf aan lokkelijke positieverbetering. Choufoer als woordvoerder van het Haagse bestuur: 'We hebben een redelijke schadevergoeding vastge steld aan de hand van hetgeen Feyenoord bereid was Boskov te geven. Geen voorwaarde die wij met plezier stelden, zeker niet te meer daar het initiatief in deze zaak van de kant van Feyenoord was gekomen'. Feyenoord heeft zich de afgelopen dagen over de door FC Den Haag gevraagde schadeloosstelling bera den. Manager Guus Brox: 'Het is een bedrag, waarop wij beslist niet in kunnen gaan. Wij waren in principe rond met Boskov, we zijn we zullen de zaak niet meer door zetten. De eis van FC Den Haag is zeer in hem geïnteresseerd, maar te hoog'. FC Den Haag zal, zo vertelt voor zitter Choufoer, Feyenoord geen andere voorwaarde stellen. 'Daartoe voelen we ons helemaal niet geroe pen. We zijn per slot van rekening niet de partij die ontbinding van het contract nastreeft'. Vujadin Boskov inmiddels, is te leurgesteld wanneer dq overgang naar Feyenoord niet ,dqorgaat. Hij kan zich de' houding van het be stuur van zijn huidige werkgever FC Den Haag volledig voorstellen, maar hoopt dat er alsnog een op lossing wordt gevonden. Boskov: 'Toen Feyenoord mij bena derde was ik bijzonder blij. Ik wil graag bij een club als Feyenoord werken, wie niet? Die vereniging behoort nu eenmaal tot de top van Nederland en het Nederlandse voet bal behoort nog steeds tot het beste van Europa'. Boskov voordat hij naar Den Haag kwam onder meer trainer van Vojvodina, Sampdoria (Italië), FC Zürich en de Joegoslavische natio nale ploeg zou overigens de tweede teainer van FC Den Haag zijn die zijn contract tijdig zou beëindigen om naar het lokkende Feyenoord te verhuizen. Eerder ging Ernst Happel hefti al voor. Toen na een weinig verheffende, door Happel uitgebuite ruzie met Den Haags Herman Choufoer. Van de ene op de andere dag stapte Happel op om enkele weken later bekend te maken dat hij bij Feyen oord zou gaan werken. Een con tract dat mogelijk al eerder was afgesloten. De verhouding FC Den Haag- Feyenoord is er mede door de po ging Boskov naar De Kuip te halen niet op verbeterd. Eerder dit sei zoen ketsten besprekingen over de terugkeer van de bij Feyenoord in ongenade gevallen Lex Schoenma ker af op een verschil van een ton. Den Haag was bereid (beter ge zegd: in staat, gezien de moeilijke financiële positie) een bedrag van 500.000 gulden in termijnen te be talen: Feyenoord eiste 600.000 gul den ineens. VUJADIN BOSKOV: graag naar Feyenoord gegaan. JISP Het meest opmerkelijke lan Johnny Rep, Ajax' enfant errible, is dat hij in het buiten and ogenschijnlijk hoger wordt aangeslagen dan in Nederland. )e afgelopen jaren noemden di- ferse Europese topclubs fabel- ichtige bedragen om Rep te unnen inlijven, na het wereld- ampioenschap in West-Duits and culminerend in een hoog- epunt; daar immers behoorde ohnny Rep tot de topscorers an het toernooi. n topscorers zijn altijd in trek, at zij kunnen scoren mede dóór nderen en of alleen dankzij ande- !n telt later niet meer mee. Doch irwijl overal in de wereld de naam ep bewondering losweekte, zakte Nederland de honorering van eps prestaties met de week. Na et wereldtoernooi leek hij ambi- eloos, opgebrand en uitgeblust, is even oplevend dan weer ver lakkend naar een hem onwaar- ig niveau. ié Johnny Rep bestaat nu nog, ;gs voor Ajax-Feyenoord, de top- jr die beslissend kan zijn voor het :dere verloop van deze competi- En precies zoals Rep is Ajax- een en al tegenstrijdigheid, ms briljant, te vaak onzichtbaar, aar Rep meent: 'Verandert dat lit nog? Die op en neer gaande jn, dat zit in mijn karakter. Daar in je tegen knokken wat je wilt, aar wat is het rendement', ook etaleert Johnny Rep zich. de zeer povere seizoenstart, Igde een herstel, dat echter zel- in reikte naar een constante ab- lute topvorm. En uitgerekend op moment dat Ajax een Rep-in- rm nodig had, thuis tegen FC nsterdam, 'paste' hij, als eerder, ihnny Rep faalde en het leek of hij dat falen zo maar, zon- rmeer accepteerde. Precies zoals rder gebeurde waren ook toen [amgenoten van Rep die hem :dgrondig verwensten, alsof het een gebrek aan inzet ging. it nu is een misverstand. Wie ips carrière heeft gevolgd ontdekt kens weer de vreemde curve in n verrichtingen en ziet dan ook ogenschijnlijk ongeïnspireerde ip. Dan hangen de schouders, dan Ijft het noodzakelijke spurtje op belangrijke ogenblik uit, dan ilgert hij te combineren, dan ver- oit hij zichzelf aan nutteloze en uwelijks kansrijke solo-acties, aar zelfs dan zet ik me in,' vindt 'ik gooi er nooit- bewust met jn pet naar. Ik knok op die leilijke momenten met mezelf en uit zich blijkbaar averechts. Ik n vaak, als ik thuis een bepaalde dstrijd naspeel, heel eerlijk tegen- mij zelf. Ik kan zeggen: bhny, dat was waardeloos, of: dit s goed. Tegen FC Amsterdam voorbeeld liep ik als een pupil te etballen, precies zo ging het in die riode pal na het wereldkampi- JOHNNY REP (hier passeert hij Sparta doelman Doesburg)meer belangstelling uit het buitenland dan uit Nederland. JAN EVERSE (midden, kijken hoe Rexach scoort in de wedstrijd tegen Barcelona)school staat vaste plaats in de weg. oenschap. Toen kon ik geen bal meer zien. Ik had gewoon geen trek, ik werd misselijk van die voetballerij'. Dat soort kreten recht óp de man af zijn vaker uit de mond van Johnny Rep te beluisteren. Rep is impulsief; daarom ook maakt hij veel sneller vijanden dan hijzelf denkt. 'Reppie' kan op tenen trap pen zonder het te merken, maar weer anderen 'vallen' juist voor die openhartigheid. Bekend is dat Jo- han Cruijff de jongere Rep altijd graag naast zich in de voorhoede had; Cruijff herkende hij Rep ka raktertrekken van zichzelf en pro beerde hem daardoor op te vangen en waar mogelijk te begeleiden. Ze ker is dat Rep op dit moment de meer gelijkmatige vedette zou zijn als hij nog steeds ene Johan Cruijff aan zijn zijde zou weten. Rep: 'Toch wordt er dit jaar weinig op me gescholden. De sfeer is ei genlijk beter dan in voorgaande seizoenen. Kraay bijvoorbeeld, die staat bekend als een harde. Maar hij is nooit onredelijk. Hij zegt gewoon wat hij van me denkt. Eer lijk. Dat doet soms wel eens pijn, maar je weet wel waar je aan toe bent. Ik kan dat verwerken. Aan de andere kant zegt Kraay ook iets als je echt goed gespeeld hebt'. Als typische Noordhollander is Johnny Rep eerlijk, al praat hij, als echte prof-voetballer, onbewust nogal eens van zich af. Daarop gewezen reageert hij: 'Ik Wil niet als een egoïstisch denkend mens overkomen. Als iemand mij pure egoïsme verwijt, dan schrik ik me rot. Dan ga ik daarover nadenken. Want ik wil eigenlijk gewoon kleur bekennen. Heb ik slecht gespeeld, dan moet ikzelf de eerste zijn die dat onderkent'. Dat kan niet altijd lukken. Het aantrekkelijke aan Reps karakter is dat het 'onvoorspelbaar' blijft. Voorbeelden te over: Rep miste de belangrijke UEFA-cup-wedstrijd te gen Juventus in Amsterdam, omdat hij in Turijn tegen een gele kaart was opgelopen Rep schopte in het duel met FC Twente heel dui delijk naar een tegenstander en was, als scheidsrechter Pijper dat incident gezien had, zeker uit het veld gestuurd. Waarmee hij Ajax en zichzelf ernstig dupeerde en nog had kunnen duperen. Het is gunstig dat die impulsieve Rep zichzelf nog niet aan zijn top gekomen acht. Rep, het enfant ter rible en troetelkind tegelijk heeft nog zelfkritiek en dat is iets wat teveel topsporters missen. Ook Rep kent momenten dat hij zich een absolute wereldster waant, maar het is of hijzelf of zijn nuchtere omgeving hem op de aarde doen terugkeren. 'Ik probeer me te ver anderen,' zegt hij maar of het lukt? 'als ik naar het buitenland kan,' roept hij dan ineens weer, 'dan ga ik ook. Dan houdt niemand me tegen. Als het geld tenminste goed is. Ik ben geen thuisblijver, ik wil best de wereld in'. Aan het einde van dit seizoen wordt dat opnieuw bekeken. Voor alsnog tracht de te snel afgeleide Rep zich aan het allerbelangrijkste van dit moment vast te houden, Feyenoord. 'Ik voel me meer gecon centreerd dan ooit tevoren.' zegt hij, 'ik leef naar die wedstrijd toe. Als we winneri dan worden we kampioen ook. En als we verliezen precies zo. Gebeurt dat dan kan je Ajax wel verder afschrijven, dit seizoen'. En Johnny Rep ook, want die kiest dan zeker voor het buiten land. CEES JANSMA ROTTERDAM 'Als ik naar mijn studiegenoten als Balke- stein, Meutstege, Vosmaer of Wickel kijk, krijg, ik er soms toch aardig 'de pest in', zegt Jan Everse, 21 jaar, student aan de Haagse academie voor lichame lijke opvoeding en al sinds zijn zeventiende onder contract bij Feyenoord. Everse heeft gelijk als hij stelt dat hij als voetbal ler bepaalt niet minder getalen teerd is dan zijn studiegenoten, maar toch acteren zij wekelijks op eredivisieniveau, terwijl hij bij Feyenoord op en neer heeft moeten pendelen tussen het C- elftal en het keurteam van Wiel Coerver. 'Eigenlijk ben ik dat goed zat, maar bij Feyenoord komen ze gelijk met dat argument van die studie aan dragen als dat in hun kraam te pas komt, en ik mijn plaats weer moet afstaan. Als ze me nodig hebben hoor je ze daar niet over. Ik zou er heel wat voor over hebben ook elke week op eredidivisie niveau te laten zien wat ik werkelijk waard ben'. Jan Everse spreekt zo zelfverzekerd omdat hij weet dat een groot aan tal spelers uit de Feyenoord-selec- tie hem als linksachter prefereren boven Harry Vos, en hem dat ook openlijk hebben gezegd. Zelfs Van Hanegem steekt zijn sympathie voor de geblokte jeugdige verdedi ger niet onder stoelen of banken. Everse: 'Als lk niet met die studie zat, of als Feyenoord daar niet zo zwaar aan zou tallen, was de con currentie met Harry voor mij geen probleem. Technisch is hij een uit stekende voetballer, maar hij mist lef. Hij geeft een tikje hier, tikje daar, maar passeren of op doel schie ten ligt niet in zijn aard. Toen ik voor het eerst mocht meedoen, ik viel twee jaar geleden tegen Roda in, zag ik al na twee minuten een gat. Ik dook erin en schoot. Van Hanegem zei toen later in de kleedkamer: 'Dat is de eerste keer dat een Linksback dit seizoen op doel schiet'. Toch beseft Jan Everse dat niet alleen zijn studie een handicap vormt om nu al een vaste plaats in Fyenoords topelftal te veroveren. Hij zegt: 'Ik ben ook geen makke lijke jongen. Ik kom voor mijn mening uit. en dat valt vaak niet in goede aarde. Dat was al zo toen ik pas' in de betaalde jeugd speelde. Volgens het bestuur en de leiders moest je dat als de grootste eer op aarde beschouwen. In feite moet je onderdanig zijn. Allemaal kortge knipte koppies. Toen ik daar met nog twee anderen opeens een wat modernere haardracht binnenstapte viel dat verkeerd, maar ik heb me er nooit wat van aangetrokken. La ter ook niet, ik had altijd een ant woord klaar als ze iets op me had den aan te merken. Dat bevalt een aantal mensen nog steeds niet'. Dat Everse inderdaad voor zijn me ning uitkomt blijkt uit zijn open lijke kritiek op het elftal van Coer ver. 'Toen ik laatst in de dug-out zat leek het wel tafelvoetbal. Nie mand bewoog, ongegrijpelijk. Eer lijk, als ik nu niet toevallig bij Feyenoord onder contract zou staan, zou ik er beslist geen geld als toeschouwer voor neertellen. Hoeveel goede wedstrijden hebben we dit seizoen gespeeld? Vier of vijf'. Everse zoekt zijn verklaring in het mentale vlak. 'Die wedstrijd van Feyenoords oude glorie tegen Ben- fica heeft bij veel mensen weer wat losgemaakt. Maar nu hebben we kwalitatief meer Inhoud. Maar er lijk opnemen. Schneider bijvoor zijn er teveel die het te gemakke- beeld. Die jongen heeft een natuur lijke aanleg, geweldig, maar wat doet hij ermee. Een jongen als Berti Vogts in Duitsland verdient met aanzienlijk minder kwaliteiten een kapitaal. Als Coerver dat zegt heeft hij volkomen gelijk. Als je Theo de Jong op de training ziet en je vergelijkt dat met de wed strijden, dan zie je gewoon dat er maar voor dertig procent uit komt wat er in zit. Hij kan een doelpaal in tweeën schieten, maar hij waagt veel te weinig. Jürgen laat het hoofd veel te gauw hangen. Als hij de bal aan een tegenstander kwijt is geraakt gaat hij theatraal staan zuchten, maar hij moet die vent achterna gaan. Kijk. als iedere speler bij ons dezelfde mentaliteit had als Willem, stonden we nu zo maar 6 punten voor op de rest'. Jan Everse geeft toe dat juist Wiel Coerver heeft getracht aan de mo tivatie van zijn spelers te sleutelen. 'Maar', zo stelt hij, 'verder dan zijn bekende drie paradepaardjes, Rijs- bergen. Vos en Van Daele is dat toch niet doorgedrongen jammer genoeg'. In feite heeft Everse te weinig met Coerver te maken, om dat hij wegens zijn studie altijd moet meetradnen met het C-elftal dat onder hoede van Ad Zonder land staat. Daardoor kan hij de problemen die rond de persbon van Coerver zijn ontstaan van een afstand bekijken. 'Het is pijnlijk te zien hoe Coerver in de bus helemaal alleen zit. Voor in het bestuur, achterin de spelers en daar tussen Coerver. Hij ziet de laatste tijd ook in iedereen een spion van het bestuur. In de dug out heb ik wel veel contact met hem. Vaak zitten we hem wat te stangen op zijn Rotterdams. Een full-prof moet toch 90 minuten lang kunnen gaan, zeiden we laatst nog toen niemand zich aanbood op het veld. Dan moet er toch iets aan de training mankeren. Dat prikte hem enorm, hij wil tenslotte nog steeds dolgraag kampioen worden dit jaar'.. Jan Everse beseft dat het voortdu rend wisselen in de Rotterdamse achterhoede wegens blessures en schorsingen dit seizoen een nadelig spoor heeft achtergelaten. 'Vroeger was die achterhoede de basis voor het hele elftal. Als iemand op Israel afging kon je je al omdraaien om dat je wist dat Rinus ofwel de bal zou afnemen of wel op een andere manier onschadelijk zou maken. Nu zijn de onderlinge zekerheden ver dwenen'. Everse hoopt dat hij er in zal slagen binnen een niet al te lange tijd zelf een zekere factor te gaan worden in de defensie van de stadionclub. 'Ik heb de tijd nog, maar als ik mijn studie heb afge- losten wil ik wel weten waar ik op kan rekenen, wat men voor me over heeft. Tot die tijd wil ik nog wel geduld tonen'. OEALA LOEMPOER Het begint zo langzamerhand eentonig worden. Voor de derde maal in zes dagen werd een wedstrijd n het Nederlands hockeyteam voor het 'toernooi' om het wereld- impioenschap in Maleisië afgelast. Konden de duels tegen Spanje ndag en donderdag in Koeala Loempoer helemaal niet worden speeld, gisteren lieten de scheidsrechters Jewell (Aus) en •naud (Fra) in het schitterende Perakstadion van Ipoh na tien nuten inrukken. derland heeft kennelijk de toorn 1 pluvius opgewekt want de ge- te dag was het droog (Argentinië- 'ana. India-Australië in de hoofd ei en zelfs Spanje-Nieuw Zeeland Ipoh konden normaal worden Peeld), maar uitgerekend enkele luten van het begin van het ingrijke treffen tegen gastheer leisië waar ruim 25.000 toe- ouwers voor waren gekomen trokken onheilspellende regen ken de omringende bergen aan ij gezicht. En dat is inmiddels een f tend beeld geworden. Er komt J 1 niet zo'n klein beetje regen, J ar alle hemeldouches worden te- r ik aangezet. Na precies tien minuten, juist op het moment dat Nederland zijn tweede strafcorner mocht nemen, wees Renaud met gestrekte arm naar de kleedkamers. Aanvankelijk omdat hij de kalklijnen niet meer kon zien, maar al spoedig was het duidelijk dat men aan hockey niet meer zou toekomen. Het publiek begreep dat maar al te goed. Schooljongetjes, die tot de laatste textielvezel doorweekt waren, gin gen maar wat in de verse recreatie- plas spelen. Toen Renaud affloot hief 'Bob' Dij kerman de armen wanhopig ten hemel. 'Ik was er kapot van', zei hij later, de druppels als een jonge hond uit zijn haar schuddend. 'Want we draaiden zo geweldig. We walsten er toch gewoon overheen.' Hij had volkomen gelijk. Nederland speelde een uitstekende partij. In de zevende minuut kreeg Nederland de eerste strafcorner te nemen, na dat Boerma was gehinderd. Ties Kruize schoot echter niet alleen naast, Dijkerman stopte de bal ook verkeerd met de hand. Net toen Nederland opnieuw een strafcorner kreeg toegewezen Francis sloeg de stick van Boerma weg achtte Renaud verder spelen ongewenst. 'Eeuwig zonde', zei Ties Kruize, 'het was zeker 50 geworden. Die jon gens hadden we opgevreten, dat staat vast.' Jan Boerma liet op weg naar de bus enkele kernachtige woorden ontsnappen en zei: 'Wat gingen we er mooi langs, he?' Ook bondscoach Cees Tania was enorm teleurgesteld over de gang van za ken. 'Nu draaide alles gesmeerd en dan stuurt die regen alles in de war. De spelers hebben zich nu al drie keer voor niets op zitten laden, en wie weet wat ons nog meer te wachten staat.' Ties Kruize had daar een eenvoudig antwoord op 'Het kan me niet schelen. Desnoods spelen we twee keer op een dag.' Vrijdagavond laat was nog niet be kend wanneer de wedstrijd tegen Maleisië moet worden ingehaald. Za terdag is (opnieuw) Spanje tegen stander. GROEP A: SpanjeNieuw Zeeland 1-—0 (00) 44: Salles 10. Toeschouwers: 20.000 (uitverkocht). Spanje heeft met deze overwinning e.n forse stap gezet in de richting van een plaats in de halve finales. De Spanjaarden waren vrijwel de gehele wedstrijd in de meerderheid en verschenen voortdurend voor in valler-doelman Mcharg. Zijn collega Carrera kreeg voor de rust geen schot te verwerken. Nadat Segura een enorme kans had verprutst ont stond het» eriige doelpunt toen Salles tijdens een scrimmage tussen de be nen van Mcharg door speelde. In de slotfase werden de 'Kiwi's' nog ge vaarlijk. maar Carrera bracht red ding na een schot van Maister en bij een door Ineson ingeslagen straf corner. 1. Spanje 3 2 1 0 5 51 2. Maleisië 3 1 2 0 4 3—1 3. Pakistan 3 1 2 0 4 7—5 4. Nw-Zeeland 4 1 1 2 3 24 5. Nederland 2 0 111 45 6. Polen 3 0 12 1 9—1 GRÓEP B: India—Australië 1—1 (1—1) 3: Govinda 10, 11: Irvina 11. India had tegen Australië een agres sief begin dat al in de derde minuut een doelpunt opleverde van aanval ler Govinda. Australië antwoordde met een aantal felle aanvallen, maar doelman Leslie Fernandez stak in een goede vorm en stopte zelfs met een prachtige safe een van dichtbij ingeschoten bal van Terry Walsh. In de elfde minuut werd hij even wel toch gepasseerd door een schui ver van Jim Irvine die Australië daarmee aan een opvallend gelijk spel hielp. ArgentiniëGhana 21 (10) 26: Paolucci (strafcorner) 10, 53: Paolucci 20, 68: Sam 21. Argentinië won zijn eerste wedstrijd in het derde toernooi om het we reldkampioenschap hockey in Koe ala Loempoer tegen Ghana met 21. De Argentijnen namen in de 26e minuut de leiding door een tref fer van spits Gustavo Paolucci, die uit een strafcorner hard inschoot. Tien minuten in de tweede helft miste Argentinië de kans op 20. Doelman Tackie van Ghana stopte een strafpush van. Alberto Sabpi- one. Die grotere voorsprong kwam toch toen opnieuw Paolucci na een aanhoudende Argentijnse pressie in schoot bij een onoverzichtelijke si tuatie in het Ghanese doelgebied. Ghana verkreeg nog aansluiting in de 68e minuut door een doelpunt van aanvoerder Sam. Langzsij kwam Ghana echter niet meer. 1. W-Duitsland 2 2 0 0 4 7—4 2. Australië 3 1113 11—4 3. India 2 1 1 0 3 3—2 4. Engeland 2 10 12 4—3 5. Argentinië 2 10 12 4—5 6. Ghana 3 0 0 3 0 3—14 EREDIVISIE Morgen NACWagen ingen ExcelsiorTelstar SpartaFC Twente MVVFC Amsterdam FC Den HaagRoda JC AjaxFeyenoord De GraafschapGo Ahead AZ'67—FC Utrecht Haarlem—PSV EERSTE DIVISIE Morgen VeendamPEC FC DordrechtSC Amersfoort FC Den BoschSVV HeerenveenVolendam Helmond SportFC VW EindhovenSC Cambuur HeraclesNEC FC VlaardingenWillem II Fortuna SCFC Groningen LOTTO Uitslag lotto 9: aantal deelnemers: I.092.966. Bruto Inleg: 4.229.413. Prlj- zenbedag: 2.008.971. Ie prrljs: 1 win naar, die netto 500.000 ontvangt. 2e prijs: 22 winnaars die elk bruto /9131 ontvangen. 3e prijs: 380 winnaars, die elk per kolom f 793 ontvangen. 4e prijs: II.666 winnaars, die elk per kolom 34 ontvangen. 5e prijs: 13.652 wlnnaas, drie elk per kolom 29 ontvangen. Jackpot voor de lotto van zondag (no. 10) 36.473. TOTO Uitslag toto no. 9: aantal deelnemers: 284 383. Bruto inleg: 791.200. Prljzenbe- drag: 375.820. Ie prijs. 2 winnaars, die elk bruto f 76.164 ontvangen. 2e prijs: 23 winnaars, die elk bruto /4085 ont vangen. 3e prijs: 315 wlnnaas, drie elk per kolom 417 ontvangen. MEXICO STAD Mexico heeft geweigerd visa te. verstrekken aan de spelers van het Zuidafrikaanse Davis-beker team dat volgende maand in en tegen Mexico zou moeten aantreden. In een verkla ring deelde de Mexicaanse minister van buitenlandse zaken mee dat Mexico, dat geen diplomatieke be trekkingen heeft met Zuid-Afrika, de Verenigde Naties wil steunen in zijn pogingen de apartheid te be strijden. Miguel Osuna, voorzitter van de Mexicaanse tennisbond opperde na het horen van de regeringsbeslis sing de mogelijkheid de wedstrijd in een neutraal land te spelen. Hij dacht aan de Verenigde Staten of Panama. 'We moeten het besluit van de regering respecteren', aldus Osuna, 'maar politiek en sport be horen gescheiden te blijven'. Vol gens Osuna zou het niet verstrek ken van visa aan de Zuidafrikanen de Mexicaanse bond ongeveer 125.000 gulden kosten. De wedstrijd was vastgesteld voor 4, 5 en 6 april in het 'Rafael Osuna-stadion' in Mexico Stad. Mexico plaatste zich door een over winning op de Verenigde Staten vorige maand in Callfornië. Zuid- Afrika is houder van de beker na dat India had geweigerd te spelen. Mexico of Zuid-Afrika zal na de al dan niet te spelen ontmoeting uit komen tegen Columbia. COLORADO SPRINGS Dianne de 'Leeuw is een stapje dichter bij het wereldkampioenschap kunstrij den gekomen. Ze won in de met 4400 toeschouwers uitverkochte hal van Colorado Springs de verplichte kür en heeft een voorsprong van bijna vijf volle punten op de Ame rikaanse Kath Malmburg, terwijl ze bij alle jury-leden op de eerste plaats staat. Het publiek was zo enthousiast over het gave rijden van het Nederlands- Amerikaanse meisje, dat het bloemen op de baan wierp. De jury waardeerde haar optreden met cij fers tussen de 5.6 en 5.9. De vijf komma negens waren afkomstig van de Nederlandse mevr. Bont (tweemaal), het Westdultse (even eens tweemaal) en Franse jurylid (eenmaal). Het Oostduitse jurylid gaf Dianne met tweemaal 5.8 pre cies evenveel als de huidige wereld kampioene Christine Errath. In Colorado Springs is de algemene stemming dat alleen door een re gelrechte ramp Dianne de wereldti tel nog kan ontgaan. AMSTERDAM Het bestuur van de eredivisievereniging FC Amster dam overweegt maatregelen tegen over zijn spelers Klaas Karte en aanvoerder Jan Jongbloed naar aanleiding van het gebeuren woensdagavond in de eerste wed strijd voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker tegen FC Köln. Het bestuur vindt dat Karte (Inval ler voor Nico Jansen) met zijn onbeheerste acties in de eerste mi nuten en Jongbloed met zijn optre den in de tweede helft schade heb ben toegebracht aan de moeizaam opgebouwde reputatie van de club. Voorts zouden enkele medespelers daarvan woensdagavond het slacht offer zijn geworden. In de bestuursvergadering van dinsdagavond (11 maart) zullen de maatregelen worden besproken waarna zowel het bestuur van de UEFA (Europese Voetbal Federatie) als van FC Köln door het bestuur van Amsterdam op de hoogte zal worden gebracht van de genomen maatregelen. ALGEMEEN Als onderdeel van dè voorbereiding op de Olympische Spe len vap 1980 ln Moskou ls een organi satiecomité opgericht. Voorzitter Is Ignatl Nowlkov, vice minister-presi dent. Zijn plaatsvervanger ls SergeJ Pavlov, minister van Sport of Wladl- mler Promyslow, burgemeester van Moskou. VOETBAL De Poolse voetbalbond heeft Robert Gadocha toestemming verleend voor het Franse FC Nantes te gaan spelen. BASKETBAL RZ ls uitgeschakeld voor de halve finales om de Europa Cup omdat het doelsaldo van het Franse Berck Juist Iets beter was. KORFBAL Allen Weerbaar heeft de finale om het mlcrokorfbalkampl- oenschap tegen Ons Eibernest bereikt door een 13-10 overwinning op Blauw Wit ln een beslissingswedstrijd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 23