VVDM-leden gingen te ver met artikel' deBijenkorfj^l Lezers van Trouw/Kwartet zorgen voor aanzet bouw twee kinderspeelplaatsen Veel subsidie foor Groningen Beslissing over zondagssluiting zwembad uitgesteld Of voor wie plezier heeft in mode is de Bijenkorf een partner. coördinatie in mode... TROUW/KWARTET DONDERDAG 6 MAART 1975 7 Dank zij opbrengst Sinterklaasactie Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Hoewel de jaarlijkse Sinterklaasactie van onze bladen ten bate van een project op het terrein van de protestants- christelijke kinderbescherming voor de eerste keer tijdens een traditie van meer dan twintig jaar beneden de verwachtingen is gebleven, is er toch goed nieuws. In Egmond aan Zee en ln Rotter dam kan de eerste aanzet worden egeven voor de bouw van een jnderspeelplaats. Voor beide orga nisaties is 19.000 gulden beschik baar. In Egmond betreft dit een aangepaste kinderspeelplaats op het Alle gevers willen wij nogmaals terrein van het medisch kinderte- heel hartelijk danken voor hun bij huis 'Koningin Juliana'. Bestuur en drage voor het speelprojekt. Een directie van het kinderhuis van de deel van de wensen van kinderen hervormde gemeente te Rotterdam en staf kan binnenkort worden Van Speykstraat kunnen een vervuld! in verband met de vrij veel voorko mende tekortkomingen in de spier- beheersing en oefening bij kin deren opgenomen in het medisch kindertehuis 'Koningin Juliana' te Egmond aan Zee. aanvang maken met het herstel van de zeer verouderde speelplaats. Bijzonder welkom, omdat men i n een buurt zonder recreatiemogelijk heden zit. Project realiseren De leiding van de Stichting Tehui zen PCK Protestants-christelijke kinderuitzending schrijft: 'Kinde ren, staf en bestuur van het protes- ;ants christelijk medisch kinderte huis 'Koningin Juliana' te Egmond aan Zee zijn zeer verheugd uit de opbrengst van de aktie van de dag- jladen Trouw/Kwartet 'Speel allen nee' een aanzienlijk bedrag te zul- en ontvangen, bijeengebracht door ïonderden abonnees. Hoewel het bedrag van ongeveer 19.000 gulden niet geheel toerei kend is om aan alle wensen, die er even voor het projekt te voldoen, tan toch een belangrijke aanzet porden gegeven om een deel van iet projekt te realiseren, nadruk bij dit projekt ligt niet iop kant-en-klare speelwerktuigen, maar op het scheppen van speel- nleidingen, die de fantasie en Uw bijdrage in het tot stand ko men van dit projekt zal ongetwij feld veel van de aan onze zorgen toevertrouwde, hulpbehoevende kinderen over het dode punt heen brengen'. Aan de slag Bestuur en directie van het Rotter damse kinderhuis geven déze reac tie: 'Al is de opbrengst van de actie voor o.a. onze speelplaats wat te leurstellend geweest, (er zijn hier voor wel begrijpelijke oorzaken aan te wijzen), het is bepaald niet zo dat wij nu droevig gestemd zijn. Honderden abonnees hebben een bijdrage gezonden, honderden men sen mogen wij achter ons kinder huis weten. Deze mensen willen wij hartelijk danken voor hun finan ciële steun. De opbrengst van de actie is toch zodanig dat wij leuke dingen kunnen gaan doen op onze speelplaats. We gaan nu snel nieu we speelwerktuigen kopen en de bodembedekking opknappen! Zonder uw steun was dat een hele moeilijke zaak geweest. Wij zullen aan U denken als onze kinderen kreativiteit van het kind kunnen genieten van Uw schommels, klim- ktimuleren en die daarnaast een werktuigen enz. lunktie kunnen vervullen bij de fysiotherapie. Dit is van veel belang Rest ons nog één wens: een mooie, droge zomer!' jAdvocaat-fiscaal eist vier weken militaire detentie Van een onzer verslaggevers DEN HAAG 'Het openbaar ministerie is heel soepel in de ver volging van VVDM-geschriften, maar er zijn grenzen, en die gren zen zijn in dit geval duidelijk overschreden'. Dit zei gisteren de advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst, ter motivering van zijn eis dat vijf leden van de Vereniging van dienstplichtige militairen (WDM) worden gestraft met een militaire detentie van vier weken. vijf stonden in hoger beroep «recht wegens de publikatie van artikel in het in augustus 1974 erschenen nummer van het iVDM-hlad Lioksomkeert. Dat arti- el, geschreven door de 22-jarige ienstplicbtige soldaat Fred chaafsma, was volgens de audi- eur-militair kri j gstuchtondermij - lend. Behalve Schaafsma stonden Ier bestuurders van de WDM-af- ellmg Schaarsbergen terecht. Een ijfde afdelingsbestuurder was gis- eren verhinderd en zal later nog srecht moeten staan. krijgsraad in Arnhem heeft chaafsma en de vijf afdeiingsbe- tuurders vorige maand veroordeeld ot een boete van 250 gulden. D De uditeur-militair, die vier weken etentie had geëist, had tegen dat onnis hoger beroep aangetekend. Ir. Van Voorst tot Voorst zei het met het vonnis van de krijgsraad eens te zijn, maar de straffen te laag te vinden, mede gezien de ,'oede vooropleiding' van de be rokkenen, die ze een 'grotere ver- ntwoordelijkheid' zou geven. Een [eldboete, overwoog hij ook, zou raarschijnlijk toch door de VVDM 'orden betaald. Niet ondermijnend' te als getuige-deskundige gehoorde irecteur van het Baschwitz-instd- uut van de Universiteit van Am- Wam, prof. dr. M. Brouwer, die loor de raadsman was gedagvaard, leid het HMG voor dat het onder- tavige artikel waarschijnlijk geen rijgstuchtondermijnend effect leeft gehad. De president van het MG onderbrak zijn betoog met de Pmerking dat slechts van belang 1 of een poging is gedaan de krijg tocht te ondermijnen. De verdedi- ler, mr. A. W. M. Willems, die 'RONINGEN Het gemeentebe- tour van Groningen wil het ko- icnde seizoen twee gulden geven er betalende toeschouwer bij de oetbal wedstrijden van FC Gr on In to, met een minimum van 231.000,-. Bovendien is ook de Nvinciale goedkeuring afgekomen °or een subsidie van evenens ruim »ee ton alsmede het overnemen an een schuld van een half mil- Wn, voor het lopende en vorige «zoenen. Ook zal de gemeente bij- a twee ton exploitatietekort voor et huidige seizoen betalen. Een joellijkheid is overigens dat B. en niet weten waar ze al dat geld todaan moeten halen. Het college W kwam vorig jaar met minder ergaande voorstellen die naar 'erd gevreesd de ondergang van e club zouden betekenen. De CDA- !*ctie kwam met een motie die tot ^dergaande verplichtingen leidde. °'gens het Groninger college biedt e begroting geen ruimte voor deze «tra uitgaaf. onder meer de veranderde opvat tingen over de vrijheid van me ningsuiting in het leger ter sprake bracht, concludeerde tot vrijspraak. Namens de terecht staande WDM- ers las Fred Schaafsma een ook tegenover de krijgsraad afgelegde verklaring voor. Hij constateerde dat telkens weer blijkt, dat de le gerleiding zich niet stoort aan uit spraken van de minister van defen sie over het recht dat ook militai ren op de vrijheid van meningsui ting kunnen doen gelden. Het hoog militair gerechtshof zal op 19 maart uitspraak doen. Van een onzer verslaggevers OLDEBROEK WEZEP De ge meenteraad van Oldebroek heeft de beslissing over het al dan niet (weer) sluiten op zondat van het zwembad 'De Veldkamp' te Wezep uitgesteld. Met elf tegen zes stem men besloot de raad met een uit spraak te wachten totdat ook de Eerste Kamer de voorgestelde wijzi ging van artikel zeven van de Zon dagswet heeft behandeld. Deze verandering houdt ook in dat openstelling van zwembaden, die met overheidsgelden worden geëx ploiteerd, op zondagen gegaran deerd moet zijn. Tot de zes raadsle den, die tégen uitstel van de beslis sing waren, behoort de vierHoofdige fractie van de SGP, die een voor stel tot sluiting van het zwembad te Wezep op zondag had ingediend. Ook de minderheid van het college van B. en W., bestaande uit e wethouder van de Cominatie Chris telijke Partijen, had lever dadelijk een uitspraak willen doen. AGO actief in buitenland AMSTERDAM Vier verzekerings concerns AGO (Nederland) As- subel (België), Groupe des Aussan- ces Mutuelles de France (Fran krijk). en Mapfre (Spanje) heb ben een internationaal georiënteerde verzekerings- en verherzekerings- maatschappij opgericht, genaamd Inasco SA. De nieuwe maatschap pij, die een kapitaal heeft van 64 miljoen Belgische francs, is geves tigd in Brussel. De vier concerns die in 1974 tezamen een premie inkomen van ongeveer 1.6 mil jard hadden, hebben Inasco opge richt om beter te kunnen beant woorden aan de verschillende eisen die de internationalisatie van het schadeverzekeringsbedrijf stelt, al dus AGO. Iedere partner vertegenwoordigt Inasco in zijn eigen land en neemt aldaar haar ontwikkeling voor zijn rekening. De oprichters zijn van plan het werkterrein van Inasco tot andere landen uit te breiden. De ruime voorjaarsmode ziet u duidelijk terug in de leren tassen uit Italië en Frankrijk, Ze zijn vaak groot en hoog. Soms is het leer geplooid verwerkt. De kleuren: roestbruin, cognac, blauw, groen, wit en zwart. 89.75 139.- De mode blijft beheerst door simpele lijnen, door eenvoud. De stoffen zijn erg natuurlijk, de kleuren kalm, bescheiden. Geen wonder dat we allemaal zo'n plezier in deze mode hebben. Er kan zoveel. De jurk bijvoorbeeld, die öf zo, óf onder óf over iets heen te dragen is. Zelfs als jas komt hij van pas. Het is een basisstuk dat zich goed laat combineren met'overmaat'bloeses, truien, T-shirts, enzovoort En de rokken. Ze zijn er ook, veel, ruim en wijd en lang. Klokkend en gerimpeld. Te dragen met bijvoorbeeld een shirt erin of een over-bloes er over. Gecombineerd met de in de Bijenkorf overvloedig aanwezige, heel goed op elkaar afgestemde, accessoires is het echt mode om in te leven. Vooral ook omdat alles bij elkaar is gebracht vanuit één visie, één modegevoeL Als u plezier heeft in deze mode, wordt dan onze partner. Van de verfijningen eenvoud in de mode hebben de schoen- ontwerpers zich veel aangetrokken. De echoenen zijn weer heel elegant, vaak met zeer hoge hakken en open neuzen. Er zijn ook sandalettea met heel veel smalle bandjes en plezierige, lichtvoetige ballerina's. 69.75 tot 9875 Een sjaal is als accessoire vooral nu niet weg te denken. Er zijn langwerpige sjaals (40x150 cm) met ingeweven Gatijnranden van crêpe de chine in oudrose, grijs/blauw en zacht groen. 49.95. Maar driehoekig zijn ze er ook. Van zuiver zijde, een flauwe ruit in pasteltinten. 49.95 De langer dan lange sjaals (2'/i m. lang), zoals deze open gewerkte, draag je losjes geknoopt over de jurk. Eveneena in een gamma van 1 tinten. 19.95 Ceintuure. Vooral de wijde mode kunnen ze een heel ander cachet geven. De bredere misschien om een ruime t en zo'n heel smal leren exemplaar om de soepelste dunne over- blouse. Om iets te noemen: 8 cm brede nappa plooiceintuur 44.95 6 cm brede nappa bind- ceintuur. 39.95 l'/« cm (heel emalletje) met brede leren ceintuur met beklede gesp 14.95 Kleuren; roest, zwart, wit, pistache, bleu, pouaió en bruin. Dit is een poplin wikkeljurk. Het aardigste is de diepe blote rug. Heel mooi. U viert lijkertijd de terugkomst van le nieuwe boothals als u hem koopt. Verder voorgerimpelde taille, klokkende roken 2 makkelijke steekzakken. En natuurlijk fijn wijd. Echt een „woon'-jurk.In zwart en khakL Maten 36 t/m 42,15975 Let op ons mode- inspiratiecentrum Het is een plek waar we u op Ideeën willen brengen. Een beetje willen helpen bij het vinden wat u bedoelt Woorden en beelden met suggesties voor combineren van kleding en accessoires. Modeflitsen Mini-modeshows. In Amsterdam, Den Haag en Rotterdam op dinsdag 11 en woensdag 12 maart tussen 2 en 4 uur in Eindhoven op vrijdag avond 7 maart tussen 7 en 9 uur en zaterdagmiddag 8 maart tussen 2 en 4 uur. Soms blijft het oor in alle eenvoud achter en soma zijn het alleen de bescheiden oorversierselen die mee mogen voor verschillende stemmingen. Alles is er. Van glas, van plastic, van metaal. Wat u hier ziet getekend kost 4.95

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7