Ombudsman geeft handwijzer voor ingewikkeld WW-gebied EEN WINTER VOL GEVAREN 'verrukkelijk nieuws! Radio en televisieprogramma's Even puzzelen Voorlichting over wetten vaak onvoldoende Dankwoord DRQSTE kersenbonbons TROUW/KWARTET WOENSDAG 5 MAART 1975 BINNENLAND/RADIO EN TV PS4-RH4 SMIDJE VERHOLEN Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Heel veel mensen voelen zich op glad ijs als het gaat om hun kennis van de sociale wetgeving in Nederland. Het In stituut voor Arbeidsvraagstukken van de Katholieke Hogeschool in Tilburg, dat in 1971 een onderzoek hield naar de behoefte aan voorlichting over rechten en plichten bij ontslag, werkloosheid en de mogelijkheden voor een uitkering kwam hierbij tot de slotsom dat veertig procent van de werklozen van mening was dat zij on voldoende voorlichting hadden gehad. Een feit, dat zeker in deze tijd van economische teruggang en een oplopend werkloosheids cijfer als ongewenst moet worden beschouwd. Een poging om de wetten wat meer bekendheid te geven doet de Stich ting De Ombudsman, die over onge veer twee weken een boekje van de persen zal laten rollen over de WW. Dit is dan een vervolg op succesvolle werkjes over de Bijstand, de WAO en de Motorrijtuigenbelasting. Om budsman Hans Ouwerkerk zal in zijn uitzending van morgenavond als introductie het probleem van ontslag en werkloosheidsuitkerin gen alvast behandelen, onder meer door met een werkloze metaalarbei der de gehele ontslagprocedure door te lopen en door feitelijke informatie van instanties, waarmee werklozen te maken krijgen. Het 'WW-boekje', zoals de uitgave van de stichting gaat heten, wil een bijdrage tot betere voorlichting leveren omdat het volgens de sa menstellers juist bij het ontslag van het hoogste belang is dat de werknemer precies weet wat hij moet doen. Als hij in geval van ontslag de regels niet goed kent en daardoor fouten maakt, kan hem dat zijn uitkering kosten. Het boekje bestaat uit vijf delen en in elk daarvan worden achtereen volgens de Werkloosheidswet (WW), de Wet Werkloosheids voor- 'Vacaturebank' komt over 3 of 4 weken op Hilversum 3 HULVERSUM Over drie tot vier weken zal de NOS-radio voor het eerst radioprogramma's brengen waarin vacatures in het bedrijfsle ven bekend worden gemaakt. Het is de bedoeling dat de zoge naamde 'vacaturebank' iedere dag op Hilversum 3 wordt uitgezonden tussen 18.03 en 18.10. De program ma's die in samenwerking met het ministerie van sociale zaken wor den gemaakt, worden gepresenteerd door Els Knap en Philip de Lezer. Wereldkampioenschappen kunstrijden op televisie Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-televisie zendt vrijdag, zaterdag, zondag en maandag samengevatte reportages uit van de wereldkampioenschap pen kunstrijden in Colorado Springs in de Verenigde Staten. Op vrijdag 7 maart wordt van 23.20 tot 24.00 uur op Nederland 2 de repor tage van het kunstrijden voor pa ren uitgezonden. Op zaterdag 8 maart volgt van 17.30 tot 18.15 uur op Nederland I de reportage van het rijden voor heren en op zondag van 23.10 tot 23.55 uur op Nederland 2 het rijden van de dames. De serie wordt maandag besloten met een reporta ge van het ijsdansen van 22.55 tot 3.55 uur op Nederland 2. zlening (WWV) en de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers (RWW) besproken. Bovendien ko men in het inleidende eerste deel nog even de Uitkeringsregeling 1966 en het wachtgeldreglement voor ambtenaren en niet-ambte- lijke werknemers van de overheid ter sprake. Uitkeringen In de delen twee tot en met vier van het WW-boekje, wordt uitge legd voor wie de WW, WWV en RWW zijn bedoeld, wanneer de uit keringen worden geweigerd of stop gezet en wordt de uitkering op zich uitgebreid behandeld. In het laatste deel bespreken de samenstellers op welke wijze men beroep kan aante kenen bij afwijzing, stopzetting en verlaging van de WW-uitkering en hoe de verscheidene procedures daarbij zijn. Voorts zijn achterin het boekje voorbeelden opgenomen van klaagschriften, machtigingen, bezwaar- en beroepschriften en het verzetschrift. Diverse zaken worden in het WW- boekje gebundeld. Naast de feiten, zoals die in de Werkloosheidswet ter sprake komen worden nuttige kanttekeningen geplaatst. De sa menstellers wijzen ook complicaties aan en doen een poging ingebur gerde misverstanden dikwijls in het nadeel van de werknemer of werkloze uit de wereld te hel pen. In kleine overzichtelijke deel- hoofdstukjes komen problemen aan de orde als 'wat is precies dienstbe trekking' waarbij men met een aantal voorbeelden de zaak nog be grijpelijker probeert te maken het werken in familiebetrekking en .de vele uitzonderingen, die ei1 ook in deze wetten op de regel bestaan. Het is niet voldoende om tot een categorie mensen te behoren voor wie de wet is bedoeld. Er bestaan nog vele voorwaarden, waaraan te- KRO-tv naar hotel-Gooiland Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In september en oktober zal de KRO een deel van zijn werkzaamheden naar hotel Gooiland overbrengen. Dit kan al leen gebeuren als de gemeente Hil versum het gebouw Gooiland over neemt van de huidige eigenaar. Het gevraagde bedrag is vier miljoen gulden. Dit betekent dat er een definitieve streep is gekomen door de nieuw- bouwplannen van de KRO wegens de gestegen bouwkosten. De KRO- televisie verhuist naar. Gooiland, waarvan de 51 hotelkamers, twee zalan en de receptie in gebruik worden genomen. De radio blijft, in de KRO-studio, die verbouwd wordt. De schouwburg, de foyer en de vergaderzalen van Gooiland houdt de gemeente Hilversum in eigen bezit. Hans Ouwerkerk gelijkertijd moet worden voldaan wil men niet met een weigering, een (tijdelijke) stopzetting of een vermindering van de uitkering te maken krijgen. De haken en ogen hierbij worden overzichtelijk be handeld. Neem bijvoorbeeld het be grip 'werkloos' volgens de WW. Dat is gewoon de feitelijke toestand, dat men niet werkt, maar wel voor werk beschikbaar is. Een eenvoudi ge stelling zo lijkt het, maar het WW-boekje toont aan dat dit te genvalt. Als voorbeeld noemt men de werkloze werknemer, die zijn tijd nuttig dacht te besteden door aan de bouw van een eigen woning te beginnen. De WW-uitkering werd prompt stopgezet want hij was niet 'werkloos' meer. Passende arbeid De reden van het ontslag en het al dan niet recht hebben op een uit kering blijkt veel minder simpel dan het op het eerste gezicht lijkt. Zo ook het begrip 'passende arbeid' waarbij er nog op wordt gewezen dat talloze mensen ten onrechte denken dat men drie maal aange boden werk kan weigeren voor de uitkering wordt stopgezet. Het wel of niet 'passend' zijn is ook hier de enige maatstaf. In het hoofdstuk over de uitkering zelf komen onder meer de hoogte er van, de inkom sten tijdens de uitkering, de uitke ring na overlijden en onmacht van de werkgever om loon te betalen onder de loep. Het WW-boekje pretendeert niet voor iedere situatie de te volgen handelwijze te beschrijven. De sa menstellers zeggen dat dit erg moeilijk gaat vanwege de bijzon derheden, die zich bij vele concrete gevallen kunnen voordoen. Vaak wordt dan ook geprobeerd 'slechts' een houvast te geven om de eigen situatie te kunnen beoordelen. Daarnaast zijn een aantal zaken zo ingewikkeld dat men zelfs de in het boekje gehanteerde sterk vereen voudigde formuleringen niet geheel kan doorzien. Ook dit probleem is onderkend, want regelmatig wijzen de samenstellers de lezer er op dat hij zich tot zijn vakbond, de be drijfsvereniging," een advokaat of de rechtswinkel kan wenden. Het WW-boekje kan voor een be drag van 3,50 worden besteld bij de Stichting De Ombudsman, Hil versum, giro 208020 onder vermel ding 'Boekje-WW'. Hier en Nu liet het dankwoord horen van ds. Albertz na terugkeer van zijn reis met de vrijgelaten gevangenen naar Aden. De oud-bur gemeester legde er nog eens de na druk op dat hij uitsluitend als predikant van de Evangelische Kirche heeft gehandeld. Niet in op dracht van de kerk, maar als gevolg van zijn geloofsovertuiging. Ik ben benieuwd hoe lang het zal duren voordat we te horen krijgen of een aantal leden van zijn kerk hem dit begeleiden van de anarchisten kwalijk heeft genomen. De actualiteitenrubriek van de NCRV legde dreigende, tegen de overheid gerichte taal vast. Uit gesproken door kunstenaars, die zich solidair verklaren met de bewoners van de Amsterdamse Nieuwmarkt contra de metro- bouwende vroedschap. Volgens hun telegram aan B en W zijn enige kunstenaars bereid zich met de Nieuwmarkters 'achter de barri caden te laten opsluiten!' Zoiets zou je kunnen doen denken aan het Jordaanoproer, maar bij nadere beschouwing is het natuurlijk een heel goedkope verklaring. Die artiesten gokken er natuurlijk mooi op dat er nooit barricades zullen worden opgeworpen. Ik zie Willy Alberti al Lach dan paljas zingen met bebloed kopje en Rijk de Gooyer, die wel zo ongeveer onder alles zijn handtekening zet, knokt alleen maar in de film. Nee, hun welvarende broodwinning zullen ze echt niet in de waag schaal stellen. Verstandiger dan deze salonrevolutie klonken in Hier en Nu de kanttekeningen van oud-wethouder mr. Brautigam. Hij is ervan overtuigd dat er voldoende beheersing aanwezig is. Aan beide kanten. Met belangstelling heb ik geluisterd en gekeken naar de EO-uitzending met Arie J. Keyzer, die een mooi huispijporgel bezit. Omdat ik af en toe ook bij Kick Stokhuyzen wilde kijken, heb ik misschien het ant woord gemist op een paar vragen. Hoe reageren de buren als de heer Keyzer zijn instrument bespeelt? En als ze niets horen, hoeveel heeft hem dan het geluiddichtmaken van zijn moderne woning gekost? In Nader Bekeken van de EO was de opmerking van zendingsarts Helms het overdenken waard. Op Meindert Leerling's vraag waarom er uitgerekend Nederlandse doktoren het zendingshospitaal in Vendaland bemannen, zei de geneesheer-direkteur dat de Zuid- Afrikaanders waarschijnlijk niet zo zendings-minded zijn. Voor hen is de aanwezigheid van zwarten een gewone zaak: voor ons is het contact met andere volken een soort uitdaging. Daar kwamen zijn opmerkingen zo ongeveer op neer. Ook al betaalt de regering de exploitatiekosten, toch blijft het vreemd dat het aantal 'roepingen' onder blanken in christelijk Zuid-Afrika zo gering is, dat andere landen moeten bijspringen. TON HYDRA (ADVERTENTIE) Volrode kersen, gedrenkt in de fijnste likeur, gevat in echte chocolade van Droste kwaliteit smakelijk gepresenteerd in doorkijkdoos O QP* V 165 gram (15 stuks) voor slechts JmtOxJy 107 Zij hield de papieren nog even vast, 'Je moet hier met niemand over spreken.niet met Hayward of Canfield. Het is al- gevaarlijk voor Dev dat jij het weet. Het komt je toe en ik zal het wel zo zien te regalen dat je het allemaal kunt lezen. Dit is het stuk dat zij vana vond meebrachten'. Sally ging weer zitten. Haar han den beefden en haar ogen waren verblind door tranen, zodat zij niets kon onderscheiden. Maar toen zij de woorden zag, wist ze dat ze het behoefde te lezen. Zij herinnerde zich de zinnen uit het manuscript. Zij dacht aan de maanden toen zij vervolgd werd door de gedachte dat de papieren werden bekeken maar nooit meege nomen. Een camera kon het werk hebben gedaan: zij hoefden het origineel niet te hebben. Zij hield een natuurgetrouwe copie in haar handen van het originele manu script dat Devlin haar had gestuurd en waarvan zij de tweede helft in het bureau bij Tyne en Townsend had bewaard: een natuurgetrouwe copie van Devs onmogelijk hand schrift. Iemand die het nooit eerder had gezien, zou denken dat het het origineel was. Sally keek naar Elizabeth en liet de papieren in haar schoot zakken. 'Wil je het niet lezen?' vroeg Eliza beth verwonderd. Sally gaf niet dadelijk antwoord. 'Is dit het enige bewijs? Hebt u anders niets?' 'Wat kon ik nog meer verlangen? CATHERINE GASKIN Dit kan niemand vervalsen.zo schreef en zo dacht Dev. Daar kan niemand mij mee misleiden.' Sally ging op het puntje van haar stoel zitten. 'Maar hebben ze u alleen dit gegeven? Absoluut niets anders?' 'Ik had niet meer nodig.maar, ja, er is nog iets anders'. Zij greep in de bovenste lade van Devllns bureau. 'Dit. Sally nam de foto aan en bekeek hem nauwkeurig. Het was Devlin, in een bos in de hoge sneeuw. Efe kale witte berken achter heih vormden een prachtige achter grond. Hij droeg laarzen en een parka. Het was Devlin, zijn gezicht was ernstig, maar zijn .humor en geest waren er duidelijk op te her kennen. Zij hadden de foto gere toucheerd en de haren grijs en de lijnen op zijn gezicht dieper ge maakt, zodat het leek op de Dev van de laatste jaren. Maar Sally kende die foto. Die was een jaar of acht geleden in Canada gemaakt... of in Alaska. Zij had hem bij alle andere in het fotoalbum gedaan en er niet meer aan gedacht. Zij had den die foto eruit gehaald en gere toucheerd, en hem toen aan Eliza beth gegeven om haar hoop wakker te houden. Sally stond op en gaf Elizabeth het manuscript terug. 'Wacht even', zei ze. 'U moet vooral niets doen.en niemand roepen. Ik ga iets voor u halen. Praat vooral met niemand'. 'Wilt u wachten?' vroeg ze, al bij de deur. Elizabeth gaf haar een knikje, een beweging als van een marionet, van Iemand die gewend was te gehoorzamen. Sally rende door de donkere ka mers naar de grote badkamer. Zij moest twee van de spiegeldeuren opendoen voor zij de goede had gevonen. Daarachter lag de don kere trap. 'Marie Er kwam geen antwoord. Het leek haar wel een eeuwigheid toe voor zij onder aan de wenteltrap stond; zij mocht niet lang wegblijven, want dan zou het wachten on draaglijk worden voor Elizabeth. Eindelijk was zij in de hal van de bedienden. Marie was nergens te zien. 'O, verdraaid.waar moet ik nu heen?' Zij vond de trap die zij samen af waren gegaan en ging vlug naar boven, hijgend nu. Zij dacht aan Raedler. Marie had gezegd dat hij Elizabeth alleen had gelaten, maar zij had niet gezegd dat hij al naar bed was gegaan. Zij was bang om dat het wel leek of hij overal tege lijk kon zijn, en zij voelde wel dat zij nu in groot gevaar was, eh ook het manuscript. Zij bleef even doodstil staan voor zij de trap naar haar eigen appartement opging. Zij was buiten adem door het harde lopen en zij was doodsbang. Wat moest ze beginnen als Raedler haar nu tegenkwam, of op weg naar Elizabeth? Zij had Elizabeth niets verteld, en Josh en Hayward ook niet. Als Raedler ook maar ver moedde wat het was dat zij naar Elizabeth wilde brengen, zou hij alles doen om dat te verhinderen. alles. En dan kon Raedler voort gaan met zijn bedriegerij. 129: Terwijl al deze gebeurtenis sen een geweldige opwinding te weeg brachten in het anders zo rustige dorp Rijkhuyzen, zat de ar me heer van Muizenis maar in zijn cel en hij wist niets. Mogelijkerwijs vermoedde hij wel dat er vreemde dingen gebeurden, want Janus Pax- se was niet bij hem geweest om zijn eten te brengen. Maar ja, de heer -an Muizenis kon kwalijk op de hoogte wezen van het feit, dat genoemde Janus nu lag te ontdooi en in een anti-vries-stoomhuls en de eerste dagen wel niet in staat zou zijn veel zorg aan zijn gevange ne te besteden. De heer van Muizenis had zich gedurende zijn gevangenschap aanvankelijk na tuurlijk stierlijk verveeld. Dat is niet zo vreemd want in een kale cel valt niet veel te beleven. Hij was begonnen met de steentjes van zijn cel te tellen, maar daar was de lol ook gauw af. Toen had van Muizenis zijn toevlucht genomen tot het temmen van de rat, die nog steeds in zijn kille kerker aanwezig was. Het slimme dier, helemaal ge rustgesteld door de vele stukjes brood, die het van zijn onvrijwillige celgenoot mocht ontvangen, toonde zich buitengewoon leergierig en in telligent en zo duurde het niet lang of er was een warme vriendschap ontstaan tussen de man en het knaagdiertje. Er kwam zelfs zó een vertrouwelijkheid te heersen, dat het beestje bij van Muizenis onder het voddige dekentje kroop om nog enige warmte te zoeken, want ook ratten houden niet van koude en vorst. 'Ze vergeten ons vandaag, beestjelief', klappertandde de heer van Muizenis. 'Blijf maar stevig te gen me aan liggen en denk er intussen maar eens over na of je misschien zou kunnen helpen Het diertje begon inderdaad na te denken, maarer was nóg iemand, die nadacht over de heer van Muizenis. Dat was Karei Klap stuk, de slager. Hij hakte peinzend een grote briefstuk mals en pakte die vervolgens in. 'Ziezo..., die breng ik aan van Muizenis, want dat heb ik de smid beloofd', mom pelde hij. En nog geen tien minu ten laten belde hij al aan het kost huis van de betreffende heer. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN ~YsEEFSMe(,t>E\NEE,D6 POORT GAATj Radio vandaag HILVERSUM I TROS 7.00 Nws. 702 (S.) Ontbijt-Soos. met om 7.30 Nws. 741-.8.00 Aktua .8.30 Nws. en 8.36-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.00 (S) Wegwezen .9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Kaboutertijd. 1030 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 11.45 (S) Cafe-Chantant :liedjes en muziek uit de goede oude tijd. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.0 Nws. 12.41 Aktua- Magazine. 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Mannenkoor: klassieke liederen. 14.15 Route - A. 15.30 Nws. 15.33 (S) After Susjun. NCRV: 16.00 Mlddagdienst van het Leger des Heil. 16.20 (S) Klanksnoer: klassieke en moderne muziek. 17.00 (S) Joost, seriehoorspel (20). OVBRHEIDS- VOORL.: 17.20 Terzake. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum: aandacht voor het chris telijk organisatieleven. 18.46 (S) Met uw instemming. 19.00 (S) Populaire klassie ken. 19.30 Theologische etherleergang. TROS: 20.00 Close-up. 21.15 Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 23.00 Dame kwetsbaar, hoorspel. 23.47 (S) Lichte grammofoonmuzlek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.J.1 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (2) In de Roode Cirkel: een nieuwsprogramma met aktuallteiten en muziek. (8.00 Nws.) 9.00 (S) Licht orkest met zangsolisten. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radioweekblad. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Jazz uit het Histo risch Archief. 11.30 Spiegel van Duits land. VARA: Meerio - Centraal: gesprek ken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag 13.25 (S) Een middagje stoomradio: een programma vol goede Jeugdherinnerin gen. 16.00 Nws. 16.30 (S) Stiefmoeder Aarde, seriehoorspel (7). 17.00 (S) Pro menade Orkest. R V.U.: 17.30 Wel, wel, wat zullen ze daar eeens aan gaan doen. Een projekt over Welzijnszorg. VARA: 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 P.P.R. VARA: 18.30 Tekst en muzie, cabaretprogramma. 18.55 De Scale 1925-1950. opera-aria's. NOS: 19.40 Openbaar Kunstbezoek. 19.50 Dem Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensda gavond muzlekmagazine. 22.10 En toch: gesprek over het gesprek (5). EO: 22.40 Het woord der waarheid. 22.55 Klank bord. 23.05 (S) Postludlum: klassiek mu ziekprogramma. 23.55-24.00 Nws, HILVERSUM IH KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt opverzoek. (Tussen 11.15 en 12.00 NOS: W.K. Hockey in Kuala Lumpur). 12.30 (S) Drie tussen de middag: KRO's pauzeprogramma, met o.a. Raden maar. 14.03 (S) Pop.Kontakt. 16.03 (S( De Hit- meesters. Speciaal TV vandaag O Onder de titel Wat heet oud? brengt de KRO vanmiddag een programma voor en over bejaarden. Als het aanslaat, zit er misschien een serie in. Ned. 1, 15.30 O De redactie van de NOS-rubriek Van gewest tot gewest ging na wat de knelpunten zijn bij het behou den van waardevolle natuurgebie den. Ned. 2, 19.05 9 NDS-programma gewijzigd: rechtstreekse uitzending van PSV- Benfica. Ned. 2, 19.55 Na het IKOR-programma Jouw beurt volgt Kenmerk. Ned. 1. 19.05 De TROS zendt de avondvullen de film uit over de zgn. Oktobercri- sis tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie, toen Russische atoomraketten onderweg waren naar Cuba. William Devane speelt de rol van president John F. Ken nedy tegenover Howard da Silva als Nikata Chroesjtsjow. Ned. 1, 20.21 9 In tien vreemde voorvallen uit het dagelijks leven speelt Gunther Philipp de hoofdrol. Duitsl. 2, 21.15 0 In Vara's radioweekblad aan dacht voor het personeelsbeleid van de Nederlandse Spoorwegen, onder mëer de positie van de werkende vrouw. Hilv. 2, 10.00 0 Werken van Mascagni zijn te beluisteren in De Scala 1925-1950. Hilv. 2, 18.55 0 Flitsen van Cup-wedstrijden worden in de woensdagavondshow uitgezonden. Hilv. 3, 20.02 NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter, met om 19.30 Paardekoersen. 20.02 (S) Woensdaga vondshow met o.a. W.K. Hockey ln Kua la Lumpur, sport en aktuallteiten. 0.02 (S) Metro's Midnight. 1.02 Take It easy. 2.02 De Meurders Methode. TROS: 6.02- 7.00 Drie op je boterham. NEDERLAND I NOS NOT 9.40-11.10 Schooltelevisie KRO 15.30 Wat heet oud:programma over en voor de ouder wordende mens 16.15 De rode autobus, kinderserie 17.00 Wickie de Viking, jeugdserie (afl. 1) TELEAC 18:15 Eenheid in eenheden - les 2 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw beurt: Papa stuurt een kaart IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk: wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Informatie op woensdag: televisiefilm NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.40 Politieke partijen (PSP) 10.50 Socutera (Leger des Heils) 19.55 Eerste helft voetbal PSV-Benfica 20.50 Journaal 20.58 Tweede helft PSV-Benfica 21.45 Kijken naar kinderen 22.10 Panoramiek 22.25 Studio Sport 22.55 Den Haag Vandaag 23.10 Journaal moerasvogel. 8. sleperswagen, 9. riem. Oplossing van gisteren Hor. 1. lak, 3. val, 6. ark, 9. ed, 10. Oeral, 12. e.o. 13. kapel, 15. beide. 17. mol, 19. ene, 21. restant, 25. rat, 26. ros, 27. illusie, 31. mee, 32. Est, 34. leren, 36. Artis, 38. Ee, 39. melis. 41. na, 42. are 43. kar, 44. ets. Vert. 1. lek, 2. Adam, 3. vel, 4. ar, 5. lab, 7. rede, 8. koe, 10. oele, 11. Leen, 14. portier, 16. interest, 18. Ot, 20. arm, 22. sol, 23. aas, 24. ast, 28. leem, 29. uk, 30. iers, 31. meer, 33. tint, 34. Lea, 35. nek, 36. air, 37. s s, 40. la. (ADVERTENTIE) Om de cijfers, bij en in de rich ting van de pijltjes, woorden invul len die betekenen: 1. vrouwenfiguur met opgeheven armen, 2. schade, 3. mugje, (gew.) 4. oplopende vlakte, 5. verhaal, 6. ln gang zijnde, 7. ooievaarachtige IERLAND Alle mogelijkheden voor va kantie of een extra 'weekje - eruit' v.a. 290,—. Vluchten van 28/3 - 31/10. rcfcrcdfoé/toerisme Clinge 24, Postbus 142, Bussum. Tel. 02159 -14541. KRO-schoolradio over middenschool HILVERSUM Tijdens de paasva kantie zal KRO-radio een serie van acht programma's uitzenden over 'De middenschool'. Er is een discus sie aan de gang over deze onder wijsvorm, die wordt ontworpen voor kinderen tussen twaalf en zes tien jaar. KRO-radio wil de vraag stukken door middel van informa tie voorleggen aan de geïnteres seerde luisteraar. Vragen die in de serie aan de orde komen zijn: wat houdt het idee van de middenschool in? Waar komen de pannen vandaan? Is het een nieuwe school die van overheidswe ge wordt opgelegd, of komt de wen selijkheid voort uit de praktijk van het onderwijs? Wat heeft het be drijfsleven met de middenschool te maken? Werkt de middenschool niet teveel de gelijkschakeling in de hand, zodat bepaalde leerlingen in hun ontwikkeling worden afge remd? Wat schort er eigenlijk aan de huidige situatie? Zullen de pro blemen van de werkende jongeren door de middenschool worden op gelost? enz.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4