Winst Unilever ging in 1974 met 12 pet omlaag Vraag naar apparatuur voor beveiliging groeit Bezig bedrijf Westen kan prijzen van olie niet drukken Slotdividend f4,32 (3,78) 'Amerikanen dicteren monetaire politiek aan de EG-landen' Door hogere belastingen en rentekosten Algerijnse president tot OPEC-landen: Scheveningse pier nu door Bredero in exploitatie Philips-bedrijf in Stadskanaal verkort werktijd Korter werken bij Bata en Vulcanus Trekking premie lening Rotterdam Tuinbouw lijdt onder de sterke gulden Korter werken bij KNP treft 2000 man J DOW JONES INDEX New York zet stijging voort Markt- en visserijberichten TROUW/KWARTET WOENSDAG 5 MAART 1975 FINANCIëN EN ECONOMIE PS13-RH15 ROTTERDAM De verkopen aan derden van Unilever zijn in het afgelopen jaar met 18 pro cent gestegen en wel van 29.197 miljoen tot 34.403 miljoen. De winst, toekomend aan de hou ders van het gewone kapitaal, daalde daarentegen met 12 procent en bedroeg als gevolg hiervan 915 miljoen, tegen 1040 miljoen over 1973. Een en ander gebaseerd op de wis selkoersen aan het einde van het jaar. Op basis van vergelijkbare wisselkoersen kwam de stijging van de verkopen uit op 26 procent en bedroeg de teruggang van de winst 6 procent. In een "toelichting op de cijfers merkt de raad van bestuur op, dat dank zij de spreiding van de activi teiten zowel naar bedrijfstakken als naar geografische gebieden, de be- drijfwinst - berekend op basis van vergelijkbare koersen - onge veer op het peil van 1973 gahand- haafd kon blijven. De tarieven van belasting naar de winst stegen in enkele landen, vooral in Engeland. In een aantal gevallen konden ver liezen fiscaal niet met winsten ver rekend worden; als gevolg van deze factoren was het gemiddelde belas tingpercentage hoger dan in voor gaande jaren. De sterke stijging van de grond stof fenprijzen - die voor de meeste van de verwerkte grondstoffen aan merkelijk groter was dan die van het inflatiepercentage - leidde, te zamen met de algemene gevolgen van de inflatie, tot een belangrijke toename van de voor het werkka pitaal benodigde middelen en daar mede van de rentekosten. Dit was de voornaamste oorzaak van de da ling van de winst toekomend aan houders van het gewone kapitaal. durende kostenstijgingen als gevolg van Inflatie en scherpe prijsbeheer- singsmaatregelen bleven in het vierde kwartaal vooral de resulta ten van de voedingsmiddelen- en veevoederbedrijven in Europa on gunstig beïnvloeden. De bedrijven op het gebied van chemische pro dukten, papier, kunststoffen en verpakkingsmateriaal hadden te lij den onder verminderde vraag, mede veroorzaakt door het verminderen van voorraden door afnemers. Voor het gehele jaar waren de win sten op chemische produkten. pa pier, kunststoffen en verpakkings materiaal belangrijk hoger dan in 1973. In Europa waren de resulta ten op wasmiddelen en toiletartike len ongeveer gelijk aan die over 1973. De voedingsmiddelen- en veevoederbedrijven moesten echter gedurende het gehele jaar onder bijtoonder moeilijke omstandighe den werken en de winsten daalden. UAC International behaalde weder om betere resultaten in vrijwel alle sectoren van het bedrijf. In de Verenigde Staten en Canada was de winst belangrijk hoger dan over 1973 en de totale resultaten in de andere landen buiten Europa na men eveneens toe. De bedrijfswinst over 1974 beliep 2.100 miljoen wat - op basis van de wisselkoersen aan het einde van het jaar - 4 procent minder was dan-over 1973 (ƒ2193 miljoen). Op De hoge grondstoffenprijzen, voort- basis van vergelijkbare koersen Grondstoffenprijzen steeg de bedrijfswinst met 3 pro cent. Nieuwe gedragslijn Als gevolg van het toepassen van in Engeland van kracht geworden voorschriften diende de wijze van opstelling van de resultaten over het gehele jaar te worden gewij zigd. Bepaalde bedragen, die vroe ger als buitengewone winst en ver liezen direct ten gunste of ten laste van in het bedrijf behouden win sten werden gebracht, moeten thans in de resultaten van het jaar worden opgenomen De cijfers over het gehele jaar 1973 zijn in overeenstemming met deze nieuwe gedragslijn gewijzigd, zodat de cijfers voor beide jaren op de zelfde wijze zijn opgesteld. Bij toe passing van de oude grondslagen zowel voor 1973 als voor 1974 zou de winst, toekomend aan de hou ders van het gewone kapitaal, over het gehele jaar 1974 19 procent lager t?ijn geweest dan over 1973. In het vierde kwartaal waren de verkopen 9.913 miljoen, dat is 23 procent meer dan in het vierde kwartaal van 1973 8.059 mil joen). De winst toekomend aan de houders van het gewone kapitaal verminderde op basis wisselkoersen aan het einde van het jaar met 29 procent van 234 miljoen tot 165 miljoen. (De resultaten over het vierde kwartaal werden nog niet op basis van de nieuwe gedragslijn opgesteld.) UTRECHT De afgelopen vijfentwintig jaar is het aantal inbra ken in ons land toegenomen van 4000 tot een slordige 75.000. Een X groei, die duidelijk maakt, waarom enerzijds de ondernemers gro te belangstelling hebben voor een optimale bescherming van hun bedrijven en er anderzijds steeds meer leveranciers van die be scherming komen. Moderne organisaties namen plaats van nachtwaker in Het beroep van nachtwaker - de man, die gewapend met een zak- lantaarn 's nachts aan deurknop pen rammelde - is reeds lang verle den tijd. Hij heeft zijn opvolger gevonden in de beveiligingsbeamb te van vandaag. De nachtveilig heidsdiensten zijn uitgegroeid tot moderne beveiligingsorganisaties. Zij staan dag en nacht het be drijfsleven - en ook de particulier - ten dienste met een veelheid van mogelijkheden. Daartoe kunnen worden gerekend in- en externe inspecties van bedrijven en parti culiere huizen, het verrichten van portiersdiensten, het uitvoeren van surveillances in warenhuizen, su permarkten, het leveren van 'body guard'-diensten en het verrichten van personeels-controles. Geldloper Wij noemden al het beroep van de nachtwaker. Nóg een andere func tie is aan het verdwijnen, eveneens door de onrustbarende toeneming van de criminaliteit. Het is de geld- of. bankloper. De tijd, dat men zonder grote risico's te lopen met grote geldbedragen over straat kon gaan is definitief voorbij. Hoe beter een bedrijf of bank zich gaat beveiligen tegen overval en inbraak, des te groter wordt even wel de kans, dat de georganiseerde misdaad zich gaat werpen op het geldvervoer. De praktijk heeft dan ook uitgewezen, dat de geldloper 'oude stijl' die zich buiten de vei ligheid van zijn bedrijf (bank) moet begeven, voortduren^ in ge vaar verkeert. Vandaar, dat voor het vervoer van geld naar alternatieven is gezocht en wel in de vorm van beveiligde geldvervoerorganisaties. Talri j ke zijn thans al operationeel. Met hun zwaar beveiligde geldwagens be strijken zij het hele land. Zoals de beveiligingsorganisaties de laatste tien jaar een grote bloei hebben doorgemaakt en een belang rijke positie hebben veroverd bij de bestrijding van inbraak en dief stal, zo heeft ook de produktie van mechanische en elektronische be veiligingsapparatuur een grote vlucht genomen. De markt voor be veiligingsapparatuur werd groter, naarmate de politie er minder in slaagde de eigendommen van parti- Afgifte pandbrieven AMSTERDAM De Westland - Utrecht Hypotheekbank heeft met ingang van vandaag de afgiftekoers van de 9 procent pandbrieven ver laagd van 101 tot 100 procent. De Friesch-Groningsche Hypotheek bank heeft per vandaag de afgifte van 9 pet. pandbrieven gestaakt. DEN HAAG Bredero heeft de Verdere groei bij SFE (ABN) AMSTERDAM De Societe Finan- ciere Europienne (SFE), een deel neming van de ABN, heegt in 1974 haar balanstotaal zien stijgen van 611 min tot 862 min dollar en de nettowinst van 7,2 min tot 8.6 min. ^•dollar. In 1974 werden door SFE,- die meer en meer optreedt als ma nager van leningen en zich ontwik kelt tot een internationale mer chant bank, 80 nieuwe leningen verstrekt, waardoor het bedrag van het aantal nieuwe projecten steeg lot 457 min dollar. De nieuwe le- A^ibgen hadden betrekking op ener- ieij He-ontwikkeling, scheepsbouw en nationale ontwikkelingsprojecten. Het totale bedrag aan uitstaande leningen van SFE bedraagt nu 943 min dollar. Meevallende winst Metaverpa Maartensdijk Metaverpa {verpakkingsmachines en -materia len) heeft in 1974 een 26 pet hoge re omzet bereikt dan de 10,1 min m 1973. De winst is met circa 14 Pet toegenomen (v.j. 0,6 min). °'t resultaat is beter dan de prog nose in oktober 1974 (gelijke winst) deed vermoeden). Euroguldenslening DSM AMSTERDAM DSM in Heerlen is van plan over te gaan tot de uitgif te van 9>25 pet, 7-jarige Eurogul- dennotes tot een bedrag van 60 min tegen een koers van 99,5 pet, aldus de Amrobank. De notes zullen op 1 april 1982 worden afgelost, terwijl vervroegde aflossing niet is toegestaan. exploitatie van de Scheveningse pier overgenomen van de Scheve ningse zakenman J. Speijer. Bredero heeft destijds de pier met diverse andere bezittingen overgenomen van de EMS. Vorgig jaar begon Bredero met een opknapbeurt van de pier. Inmiddels is volgens de directeur van het Beheerskantoor Scheveningen van Bredero al een miljoen gulden aan herstel en on derhoud van de pier besteed. Uit praktische overwegingen heeft Bre dero de exploitatie nu van de heer Speijer overgenomen. Het heeft lot voordeel dat de pachters en de bezoekers nu rechtstreeks met Bre dero te maken krijgen. ALGIERS (Reuter, AP, UPI) De Algerijnse president Boume- dienne heelt gisteren tijdens de topconferentie van de olieprodu cerende landen in Algiers de westerse landen gewaarschuwd, dat pogingen om de olieprijzen te drukken door het olieverbruik te verminderen, tot mislukken zijn gedoemd. Het Instituut voor Systeemreiniging van Unilever-docliter Viruly te Maarssen beschikt ten behoeve van de afnemers over trainings- en demonstratieruimten, die een zo getrouw mogelijke afspiege ling zijn van de werkelijke schoonmaak- en onderhoudssituaties, waaronder dit model van een kantoorruimte. De olielanden kunnen gewoon hun produktie verminderen tot het peil van de (verminderde) vraag en tevens hun prijzen verhogen, zo voegde hij hieraan toe. Maar hij zei ook. dat de OPEC-landen samen werking en geen moeilijkheden wil len met de geïndustrialiseerde lan den,, die de belangrijkste afnemers zijn. Intussen drong hij er bij de dertien leden-landen op aan, een fonds te stichten van tien tot vijftien mil jard dollar, om de buitenlandse be zittingen van de leden 'vruchtdra gend' te maken, de olie-impor terende landen te helpen hun im porten te betalen en de ontwikke lingssamenwerking met de geïndus trialiseerde landen te bevorderen. Ofschoon de OPEC-landen een kwart van hun koopkracht van de olle-opbengsten door de geldont waarding in het afgelopen jaar hadden verloren, zag hij toch de problemen die een aantal geïndus- culieren en bedrijven te bescher men. Het is het verzekeringswezen, dat in belangrijke mate heeft bijgedra gen tot de vlucht van de beveili gingsindustrie. Het eisen van bevei liging is voor sommige takken van het bedrijfsleven, zoals juweliers, bontwinkels, radiozaken een bittere noodzaak geworden. In de toekomst zal ook aangegeven moeten worden ln welke mate die beveiliging dient plaats te vinden. De schadeverzekeraars hebben al een begin gemaakt met het keuren van apparatuur. Een belangrijke stap in de goede richting. De komende internationale beveili- gingsbeurs. Security '57, die van 17 tot en met 21 maart a.s. in Utrecht wordt gehouden ln de Ma- rijkehal van de Jaarbeurs, beoogt een beeld te geven van alles wat er momenteel aan de markt is op het gebied van de beveiliging van per sonen, geld en goederen. In circa honderd stands wordt het aanbod aan produkten en diensten getoond van tweehonderden vijf tig onderne mingen uit binnen- en buitenland. Met het totale pakket is een grote mate van veiligheid te koop. De afnemer zal echter zelf de aanschaf dienen af te wegen tegen het risico dat hij loopt. ROTTERDAM Unilever zal aan de op 13 mei a.s. te houden alge mene vergadering voorstellen een hoger 6lotdividend over 1974 uit te keren. Het bedraagt per gewoon aandeel van 20 ƒ4,32 (over 1973: 3.78). Het totale bedrag van het dividend op een gewoon aandeel over 1974 wordt hierdoor met 8 procent ver hoogd tot 7,25 (over 1973: ƒ6,71). Bij de voor te stellen verhoging is in aanmerking genomen dat. hoe wel de winst over 1973 belangrijk was gestegen, het door de destijds in Nederland van kracht zijnde di videndbeperking. niet mogelijk was het dividend te verhogen. Van een onzer verslaggevers STADSKNAAL De werktijdver korting van twee dagen per week voor 750 werknemers in de halfge- leiders-produktie van het Stadska- naalse Philips-bedrijf is aange vraagd m.i.v. donderdag 21 maart. De aanvraag heeft betrekking op een tijdvak van 12 weken. VAAS3EN De Nederlandse Ijzer gieterij Vulcanus met vestigingen ln Vaassen en Doetlnchem gaat voorlopig voor een periode van zes weken korter werken. Gezien de toestand op de afzetmarkten kan de directie nog niet vaststellen of zij volledig van de gevraagde ver gunning gebruik zal moeten maken dan wel gedeeltelijk, en of na deze eerste periode een verlenging nood zakelijk is. Het gaat in beide vesti gingen samen om maximaal onge veer 500 man, aldus Vulcanus. BATA Bij de schoenfabriek van Bata in Best (N.B.) wordt thans nog maar halve dagen gewerkt. Deze werktijdverkorting zal duren tot en met 21 maart. Er zijn 94 werknemers bij betrokken. De werktijdverkorting is volgens Bata-Best nodig in verband met de grote voorraad van met name vei ligheidsschoenen. Door werktijdver korting in tal van bedrijven .met name de auto-industrie stagneert de afzet van dit soort schoeisel. GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Goud 113.510-13.910 (13.460-13.860) per kg. Zilver 329-356,50 (328-355,50) per kg. Oud-gouverneur Belgische centrale bank: BRUSSEL De Amerikanen dicteren de EG-landen hun mone taire politiek. Dat is de mening van de Belg Rober Vandeputte, de zojuist met pensioen gegane gouverneur van de Belgische cen trale bank. blijven. Het 'safety net' moest hoofdzaak zijn.' aldus de oud-gou- vemeur van de Belgische centrale bank. Vandeputte zegt voorts, dat men zich ln de wereld met het goud 'vol komen klem heeft gemanoeu vreerd'. Er is geen centrale bank, die bereid is goud te verkopen. In het goudprobleem komt. volgens de Belgische monetaire deskundige, niet de minste beweging. Volgens Vandeputte bestaat er mo- Een recent voorbeeld daarvan is het zogeheten 'Kissinger safety net', het fonds van 25 miljard dol lar, .waaruit industrielanden met betalingsbalansmoeilijkheden le ningen kunnen verkrijgen. 'De Amerikanen hebben ons dat letter lijk gedicteerd', aldus Vandeputte. 'Het Is duidelijk', zo zegt Vandeput te 'dat landen die uit d it fonds lenen, politieke voorwaarden gedic teerd zullen krijgen, b.v. inzake hun houding tegenover de OPEC- landen'. De EG-landen hadden in Londen een akkoord bereikt over een tweede zg. 'oil facility' en wel in het kader van het Internationale Monetaire Fonds (IMF). Daaruit zouden ook de ontwikkelingslanden hebben kunnen lenen. 'In Washington is ons echter dui delijk gemaakt, dat dit een fonds van beperkte omvang diende te ROTTERDAM Bij de jaarlijkse trekking van 500 obligaties van de 2,5 pet premielening Rotterdam 1957 is obligatie nr. 8 van serie 15672 uitgeloot met 100.000. De 50.000 viel op nr. 7 serie 17542. De twee prijzen van 10.000 gin gen naar nr. 9 serie 7288 en nr. 1 serie 15834. Met 5.000 lootten uit nr. 2 serie 309 en nr. 4 serie 18412. Tien obligaties werden afgelost met 1.000; nr. 8 serie 133, nr. 8 serie 272, nr. 2 serie 6476, nr. 4 serie 6523, nr. 6 serie 8014, nr. 2 serie 13522, nrs. 2 en 9 serie 18412, nr. 2 serie 19344 en nr. 1 serie 19898. Met 500 werden 24 obligaties af gelost; nr. 4 serie '133, nrs. 5 en 10 serie 272, nr. 9 serie 302, nr. 10 serie 463, nr. 10 serie 588. nrs. 2 en 9 serie 1351, nr. 1 serie 2701, nr. 5 serie 3305, nr. 10 serie 4412, nr. 1 serie 4435, nr. 7 serie 10484, nr. 5 serie 13098, nrs. 3 en 9 serie 13159, nr. 8 serie 14439, nr. 8 serie 5472. nrs. 2 en 9 serie 17110, nr. 9 serie 17590, nr. 4 serie 19141. nr. 8 serie 19344 en nr. 10 serie 19898. Verder werden 460 obligaties elk met 125 afgelost. DEN HAAG Dat onze valuta zo bijzonder sterk i3, heeft voor de tuinbouw zorgelijke aspecten. Bij voorbeeld, dat de fruittelers in Nederland waar de waarde van de munt sinds 1960 met 14 procent steeg nu concurrentie kunnen krijgen van coxappels uit Engeland. Een land. waar de waarde van de munt in die tijd met 46 procent daalde. De heer D. J. A. M. van Arcken, voorzitter van het Produktschap voor groenten en fruit, vertelde dit op de tuinbouwconferentie van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Nog erger, zo zei hij, zijn de landen die met hun valuta manipuleren, zoals Argenti nië op 't ogenblik naar zijn mening met de peso doet. Door die manipu laties wil Argentinië, een fruit ex porterend land, hoe dan ook zijn export op gang houden. In zijn toespraak constateerde de heer Van Arcken. dat Nederlands vollegrondsgroenteteelt het de afge lopen jaren niet slecht heeft ge daan. Tussen 1960 en 1974 stegen de kosten met 47 procent, de vei- lingprijzen van de produktie echter met niet minder dan 113 procent. trialiseerde landen hebben met het betalen van hun import. Het eerder door minister Kissinger voorgestelde 'solidariteitsfonds' werd door Boumedienne verworpen. Volgens hem heeft dat alleen maar tot doel een confrontatie te be werkstelligen tussen |de geïndustria liseerde landen met een ongunstige betalingsbalans en de OPEC-lan den. Voor het overige noemde hij de naam van Amerika en de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken niet. Maar tussen de regels door was een aanval op Amerika en minister Kissinger te proeven. 'Het zijn de krachtigste mogendheden die thans de buitenlandse bezittin gen. die aan onze landen toebeho ren, afromen om ze vervolgens als strategische reserves te gebruiken om landen in moeilijkheden te ver zwakken; zelfs van die landen, die tieke concessies af te dwingen, die gericht zijn tegen die van de derde wereld en voornamelijk tegen de leden van de OPEC.' Hij riep de olieproducerende landen op hun waakzaamheid te verdub belen om hun olierijkdom te verde digen, zelfs tegen een dreiging met oorlog. MAASTRICHT De eerder be kendgemaakte aanvraag tot werk tijdverkorting voor de bedrijfson derdelen van Koninklijke Neder landse Papierfabrieken in Maas tricht en Meerssen en het Belgische Lanaken zal 2.000 werknemers be treffen. Dit. houdt niet in dat de werktijd verkorting op alle werknemers (1200 in Maastricht. 400 in Meers sen en 400 in Lanaken) van toe passing zal zijn, want afhankelijk van de orderpositie zal telkens wor den beslist of en voor hoelang een papiermachine zal worden stopge zet, aldus een woordvoerder van KNP. Tevens zal er een aanvraag tot werktijdverkorting worden inge diend voor 400 a 500 werknemers van de fabriek in Nijmegen, zo voegde de woordvoerder er aan toe. Ook hier geldt dezelfde regeling als in Maastricht, Meerssen en Lanaken. (ADVERTENTIE) Welke fondsen zijn thans koopwaardig? Een regelmatig bericht wordt u op aanvraag gratis toege zonden door KEMPEN Co. N.V. commissionairs in effecten gevestigd 1903. Leden van de Vereniging voor de Effectenhandel. Driekoningenstraat 4 - A'dam Tel. 244136 en 232782. Ter beurze 244136. lodnsi. Spn*en UMII. Ohl. Mods 28 febr. 739.05 163.04 79.34 69.56 746.5 3 mrt 753.13 166.54 80.01 69.64 745.6 4 mrt 757.74 168.02 80.30 69.61 760.2 Aand. OM. ÏOL H L. 28 febr. 17.560 19.720 1.765 825 51'4 3 mrt 24.100 22.870 1.809 1.090 377 4 mrt 34.140 27.130 1.835 945 529 42% 4/3 1514 ---- - - new YORK menteel niet de geringste monetai- acf industries re ordening in de wereld. Hij ziet Aireo maar één lichtpunt: de ln de 'blei- co|?JS 35H lé'ï ne slang' gekoppelde munten van American Brands 38% 39 Nederland. België. Luxemburg. American Can 33% 34 Duitsland en van de Skandlnavi- Eiectr Power 17% 17% sche landen. Op dit 'eiland van Am Metal Climax 40% 40% monetaire stabiliteit' blijkt alles, Am p t J}? verwonderlijk genoeg, gesmeerd te Am Tei Tel lopen. Lening Amrobank AMSTERDAM Donderdag 13 waart staat de inschrijving open op 100 min. 8% .procent obligaties per 1981-1985 van de Amsterdam-Rot terdam Bank. De koers van uitgifte zal uiterlijk op dinsdag 11 maart worden bekendgemaakt. De lening wordt a pari afgelost in vijf nage- ^Tnoeg gelijke jaarlijkse termijnen. De datum van storting ls 15 april. TROUW DEN HAAG MARKTEN DE LIER 4 maart veillngver. Delft- Westerlee: Aardappelen 18, andijvie 90- 130, alicante 530-560. komkommers 40- 111. krom kg 113-119, spruiten 111-162. eieren 11-13, peterselie 21-46, raapstelen 16-23. rabarber 225, selderij 22-42. spina zie 125-160, sla 14-23,5, tomaten AI 14,70- 33.10, uien kg 12-16. boerenkool 20, knol selderij 35-37, kroten kg 24-26. POELDIJK 4 maart veiling Westland Noord: Sla 15,5-20.5, tomaten exp. 17,60- 34,90, bi. 740-13.30. snijbonen 10.10, andij vie 10-125, spinazie 130-160, stoofsla 45- 63, komkommers 36-111. kromme 107-114. krulpeterselle 34-73. selderij 28-47, raap stelen 6-13, radijs 53-77, groene paprika's 38-88. 's-GRAVENZANDE 4 maart veillngver. Westland Zulcj: Andijvie 90-120. spinazie 125-165, boerenkool 46, radijs 57-75. all- canten 640, selderij 17-24, peterselie 448, raapstelen 13-17, tuinkers 45. prei 89-104. HONSELERSDIJK 4 maart euphorbia 115-170. snijgroen 203-340, amaryllis 26- 69. anjers 24-49, anjers tros 241-5. anthu- rium 244-465. chrysanten tros Jaarrond- cultuur 353-530. gepl. Jaarrondcultuur 82- 135. fresia enkel 160-4. dubbel 286-555, gerbera gemengd 38-62. op kleur 44-116. Irissen 237-440, lellekelken 60-74. lelletak- ken 81-385, orchideeën 48-450. rozen groot 61-115. rozen klein 32-106. tulpen 166-345. AANVOER IJMUIDEN, 4—3 4015 kg tong. 12 kisten tarbot en griet. 473 kisten kabel jauw 3540 kisten koolvis. 343 kisten schelvis. 1157 kisten wijting, 512 kisten schol. 40 kisten schar, 11 kisten haring, 202 kisten diversen. Prijzen per kg: tarbot 9.38-8 92. gr. tong 7.28-6.74. gr. m. tong. 9.44-9.22, kl. m. tong 9.86, 9.63, tong I 9.03-8.71. II 8.21- 7.44. Per 40 kg. schelvis I 86-46, II 93-40, III 37.28, 20, Iv 86-22, wijting I, II 36-30. III 50-27,20, IV 24.80. schar 80-22 tongschar 106-91. koolvis I 29-27.20, II 32-27.20. III 31-2720. IV 26-17: schol I 41-39.20, II 47 42, III 64-51. IV 81-56, haring I 26, kabeljauw I 67-42.40, II 122-42.40, III 100- 42.40. IV 81-68 V 72-29 tarbot 280-174. griet 197-126. BESOMMINGEN VL 73: 47.500. VL 110; 21.300. IJM 9; 46 200 KW 135: 39.200. KW 221; 6.760, KW 176; 11.400, KW 25: 19.900 SCH 117 WR 32; 13.200. WR 57- 18.200 VL 46; 1.140. ,VL 42 4.040. VEEMARKT LEIDEN. 4 maart - Totale aanvoer 5380 (weekomzet 7429), waarvan slachtrunderen 300, gebrulksvee 445, graskalveren 90, vette kalveren 7, nuchte re kalveren 3743, veulens 5. varkens 26. lopers 1, biggen 385, schapen of lamine ren 337, bokken of gelten 41. Prijzen: stieren le kw. 6,15-6,40. 2e kw. 5.70-5,90. vaarzen le kw. 5.80-6.20, 2e kw. 5,20-5.60, koelen le kw. 5.95-6.35 2e kw. 5,35-5,75, 3e kw. 5,00-5,20, worstkoelen 4,70-5,00. vette kalveren 4.9O-.50, nuchtere slachtkalveren 1.25-2,00, melk- en kalf- koelen 1425-2075 varekoelen 825-1875. graskalveren 550-900. nuchtere kalveren voor fok of mesterij (roodbont) 100-265, (zwartbont) 75-190. lopers 135-145, big gen 85-95, schapen 145-205. lammeren 165-265. drachtige zeugen 400-550 en gel ten 20-90. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prij zen): slachtrunderen groot - vlot - zelfde als maandag, kalf- en melkkoeien, vare koeien en graskalveren ruimer - redelijk - stabiel, vette kalveren matig - vlug - stabiel, nuchtere kalveren groot - stug - minder en moeilijk te plaatsen, lopers en biggen minder - redelijk - stabiel, scha pen en lammeren groot stabiel, gel ten redelijk - biel. VEEMARKT REND - Aanvoer 521 runderen, 140 vette koeien, 209 gelde koeien, 75 melk- en kalfkoeien. 65 pinken, 32 stieren. 17 gras kalveren. 2 vette kalveren. 1618 nuchtere kalveren. 18 slachtvarkens. 6 fokzeugen, 239 biggen en schrammen. 979 schapen en lammeren. 77 bokken en geiten. 10 paarden, 15 ponnles. totaal 8502. Prijzen ln guldens: vette koelen per kg geslacht gewicht 4.85-6.05, gelde koelen per.stuk 990-1425. melk- en kalfkoeien per stuk 1400-1850, pinken per stuk 825-1125. stie ren per kg geslacht gewicht 5.30-6 00, graskalveren per stuk 450-570, nuchtere kalveren voor de mesterij per stuk 110- 215, vette varkens per kg geslacht ge wicht 2.90-3.00, vette zeugen per kg ge slacht gewicht 2.20-2.30, fokzeugen p er stuk 450-550, big gen p er stuk 75-95. schrammen 95-135. vette sch apen p er stuk 125-210, vette lammeren per stuk 240-270. overhouders per stuk ÏOO-IÖO, bokken en gelten per stuk 15-90. paarden per stuk 1200-1800, ponnles per stuk 400- 950. Handelv e tte koeien vlug. ge 1de koelen redelijk, melk- en kalfkoeien stil, pinken goed, stieren redelijk, graskalve ren redellj k, nuchtere kal ver en willig, vette varkens goed. vette z eugen goed. fo kajeugen goed. biggen rustig, schram men r ustlg. vette scha pen goed. ve tte lammeren redelijk, overhouders vlug. bokken en gelten g oed. paarden v lot. ponnles goed. VEEMARKT G RONINGEN - Totaalaan- voer 4624 dieren, waarvan runderen 1183, graskalveren 215. nuchtere kalveren 2440. schapen en lammeren 332, varkens 413. biggen 1. bokken en gelten 15 en paar- Ampex Anaconda i Armco Steel Atlant Richfield Bendlx Bethl. Steel Boeing -Burlington Ind Can Pacafte Ry 4'4- 4% 15 3 i 16% 27% 27% 83 81% 19% 19% 21 20% den 15 stuks ^au Prijzen ln g uldens per s tuk. tenzij ceianese anders vermeld: melk- en kalfkoeien 900- chase Manhattan 32% 33% PURME- 2025, ka! VVa ar ze n 850-1825. gustekoelen chessle Svstem 31% 31% 70-1075, slachtveen extra kw. 5,30-5,40 per Chrysler 10% 10% kg, le kw. 4.90-5.25 per kg, 2e kw. 4.30- cities Service 38% 39% 4.80 per kg. 3e kw. 4.20-4.80, stieren 5.50- Colgate Paimollv 28% 29% 6.00. worstkoelen 4,00-4.80. graskalveren colt Industries 30% 29% 350-750. nuchtere kalveren 30-50, nuchte- commonw Edtsoi 26% 28% re kalveren v.d. mesterij 60-160. w eide- cons Edison 11% 11 lammeren 80-140. slachtlammeren 100- Cont Can 27% 28% 215, weldeschapen 130-180. enterschapen Cont OU 44% 46% 100-215, slachtschapen 100-175. vleesvar- Curtlss Wright 8% 8% kens 2.30-2.40 per kg, zouters 2,70 per kg Curtlss Wright A 21 21% en zeugen 2.10-2.30 per kg. Dart Ind 21% 22% Overzicht (resp. handel en prijzen): Deere and Co 40% 40 gebrulksvee goed - prijshoudend; slacht- Dow Chemical 70% 71% vee en graskalveren vlot - prijshoudend: Du Pont (El) 101% 101% nuchtere kalveren als vorige week: scha pen. lammeren en varkens vlot duur. First Nat City 33% 33% Gen Electric 44% 44% Gen Fonds 23% 24 Gen Motors 39% 39% Gen Publ Utl) 13% 13% Gen Tel Tel 22 21 Getty OU 136% 13E GUette 31 29% GimbeJ Brothers6%ex 16% 20% 20% 14% 14% 6% 7 220 214% EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch Akzone^ a vond verkeer kwamen gisteravond de vol- Am Standard gende koersen tot stand (tussen haakjes Amsted Ind de oflciële slotkoërs van gisteren)AKZO 45.5046.00 gl. (45.60), Hoogovens (57.60), Kon. Olie 84.30—85.20 Phi- 5* lips 27.80 gb—28.30 g.l. (27.80). Unilever oayun uigare 107.50 g.b.—108.50 (108.00), KLM (60.00). cerro Chase Select Fd Columbia Gas Cominco NED. FONDSEN IN NEW YORK Cont Telephone NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (in dollars) 36%-36 (36%-%), Phl- Ups 11 %-12(11%-%). Unilever 46-% Fluor Corp (46%-47%en KLM 24%-% (24%-25. Opgave Hornblower Weeks. Gen Cigar Illinois Central Ind Instlco Int Busln Mach Intern Harvester 26% 25: int Nick of Can 23% 24% Int Paper 39% 38% Int Te! Tel 19% 18% Johns Manvlile 21% 21% Ling Lemco Voug 13% 13% Litton Ind 6% 6% Lockhead Aircraf 5% 5% Marcor 19% 19% Martin Marietta 16% 16% May Dep Stores 27 28% McDonnell Dougl 12 12 MobU OU Corp 41% 41% Nabisco 3%ex 33% Nat Cash Reglste 24% 24% Nat Distillers 15% 16% Nat Gypsum 13 13 Nat Steel 37% 37% Nat Lead Ind 13% 14% OUn Pac Gas and El Penn Central Pepslco Pbelps Dodge Phtlfp Morris Phillips Petr Procter Gambl 95% 53% 56 32% 33%, 46 47 45% RCA 14% 14% Republic 6teel 28 28% Reynolds Ind 51 52% Royal Dutch feti 36% 35% Sa nu Fé Ind 27 26% Sears Roebuck 62% 65 .Shell OU 43% 42% Southern Co 10% 10% Southern Pacific 30% 31% Southern Raiiw 44% 45% Sperry Rand 35% 34% Stand OU Calif 26% 26% Stand OU Indlant 38% 37% Studebak Worth 22% 23% Sun OU Texas Gulf Texas inst Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 34% 34% 26% 26% 88% 88% 7% 7% 47 46% 53% 53% 8 7% 36% 37 16% 15% 13% 12% 12% 12% 48% 49% 14% 15 21.13 21.19 26 26% 28% 28% 12% 12% Kansas City int Kansas Power KLM 17% 9%b 10 17% 25 24% 21% 21 Nat Can NV Ceritr A North West R N Am Philips Co Occidental petr 14% 14% Western Bancorp 22ex 22%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15