Velez gehandicapt door winterpauze 'Trainers kennen lievelingen' geen «s&sr iï Hoekeyelftal start met nederlaag Coach Tania na duel tegen Nieuw Zeeland (1-2): 'We speelden on-Nederlands' Twijfels over conditionele kracht van Joegoslaven Kees Rijvers doet niet geheimzinnig Finale wereldbeker met Charles Corver *SS&gS>~ Eerste winst CF Barcelona TROUW/KWARTET WOENSDAG 5 MAART 1975 SPORT 11 Van onze speciale verslaggever MOSTAR FC Twente heeft in de kwartfinale van het UEFA-Cup toernooi in het Joegoslavische Velez Mostar een sterke tegenstander getroffen. De club die via Rapid Wien, Dynamo Moskou en Derby County de laatste acht bereikte, is de periode na de winterstop in de nationale competitie sterk begonnen. Het aanmerkelijk hoger geklasseerde Radniki Nis werd zaterdag op eigen terrein via vaak superieur spel met 0-2 geklopt. Twente's trainer Spitz Kohn raakte bepaald onder de in druk toen hij Velez aan het werk zag. ADVERTENTIE Kohn vertelde in Mostar: 'Velez is een echt Joegoslavisch elftal. Tech nisch is de ploeg erg sterk en men heeft individuele uitblinkers. Dan denk ik vooral aan spits Bajevic en middenvelder Vladic. Ze wisselen erg goed in de spits. Het is duidelijk dat een man als Bajevic geen moment vrij mag lopen. Overweg zal tegen hem spelen'. Spitz Kohn had niet direct veel van een conditionele achterstand ge merkt, nadat Velez toch drie maan den geen competitievoetbal had ge speeld. 'Dat kan natuurlijk wel zijn, maar omdat de wedstrijd een beetje traag was en Radniki Nis geen beste tegenstander was, kwam dat in ieder geval niet aan het licht.' Velez-trainer Sulejman Rebac zegt het inmiddels als een probleem te hebben ervaren, hoe de winterpauze door te komen. 'Vanaf december tot begin maart ligt de competitie stil in Joegoslavië, dan is het moeilijk om het ritme te bewaren. Wij heb ben getracht dat ritme door middel Van een speciale verslaggever EINDHOVEN PSV zal in de eerste wedstrijd voor de kwart finales van de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen Benfica in zijn sterkste opstelling aan kunnen treden. Trainer Kees Rijvers gaf tijdens dé gistermid dag gehouden persconferentie zijn formatie bereidwillig prijs, dit in tegenstelling tot zijn col lega van Benfica, de Joegoslaaf Pavic. Deze hield wat slagen om de arm onder andere ten aan zien van het meespelen van Eusebio die aan de lies gebles seerd zou zijn. De verwachting is echter dat de 'Parel van Mo zambique' er vandaag wel dege lijk bij zal zijn, al was het maar uit psychologische overwegin gen. Op de persconferentie die volgens PSV-manager Ben van Gelder werd gehouden 'óm het taboe rond de Europa Gup-wedstrijden te door breken', roemden Rijvers en Pavic om het hardst de kracht van de tegenstander. Rijvers: 'Ik beschouw het als een eer dat wij tegen een ploeg als Benfica kunnen spelen'. Pavic: 'Benfica kent PSV nog niet. Het heeft er nog nooit tegen ge speeld maar het zou me niet verba zen, wanneer deze ploeg de opvol ger van Ajax en Peygnoord wordt'. Door een Portugese journalist ge vraagd of hij deze mening deelde, antwoordde Rijvers: 'Dat zou best kunnen maar het vergt nog wel enige tijd'. Bij PSV geeft men toe dat er inderdaad sprake is van vormverlies. 'Al sinds die overwin ning op Feyenoord draait de ploeg niet meer zoals in het begin van de competitie' is de unanieme mening van de spelers maar ze zijn ook saamhorig genoeg om te conclu deren dat bij een goede prestatie tegen Benfica het team meteen uit de problemen is. 'We zullen er voor moeten knok ken', vindt Van Gelder, 'daarom ben ik blij dat we afgelopen zater dag maar net met 1-0 van NAC gewonnen hebben en niet met bij voorbeeld 5-0 zoals algemeen verwacht werd. Nu beseffen de spelers dat ze er nog lang niet zijn'. PSV is niet in een trainingskamp gegaan en bereidt zich ontspannen voor op de wedstrijd tegen Benfica. De Portugezen trainden gisteravond nog. Trainer Pavic liet duidelijk uitkomen dolblij te zullen zijn met een gelijkspel. De Joegoslaaf heeft PSV twee keer in actie gezien tegen FC Twente uit en tegen FC Utrecht thuis. Jan van Beveren was in bei de wedstrijden de man die op hem de meeste indruk maakte. PSV speelt vanavond in een uitver kocht stadion in de volgende op stelling: Van Beveren; Krijgh, Nordqvist, Van Kraay, Deykers; Willy van de Kerkhof, Strik, Van der Kuylen; René van de Kerkhof. Lubse, Edström. Benfica's Vermoedelijke formatie ziet er als volgt uit: José Henrique; Arthur Humberto, Coelho, Messias, Barros; Toni, Victor Martins, Si- moes; Nene, Eusebio of Diaman- tinho, Molnhós. DEN HAAG Scheidsrechter Charles Corver is een van de drie Europese voetbalscheidsrechters die belast zijn met de leiding van de wedstrijd Independiente Atletico Madrid, die op 12 maart in Buenos Aires wordt gespeeld. Independien te en Atletico ontmoeten elkaar voor de wereldbeker. Bayern München, de houder van de Euro pese beker had geen belangstelling voor de confrontatie met de Zuida- merikaanse kampioen en daarom speelt de verliezende finalist van 19(74 Atletico twee wedstrijden te gen Independiente. van oefenwedstrijden en zware trai ningen op peil te houden. Dat is goed gelukt. In die periode hebben we onder andere met 10 van kam pioen Hajduk Split gewonnen. En die overwinning is voor ons belang rijk.' Rebac doelt op de eeuwige concur rentiestrijd tussen Velez en streek genoot Hajduk Split, die al jaren lang bestaat. In het vorige seizoen werd die onderlinge tweestrijd nog eens onderstreept, toen beide teams gelijk eindigden aan de top van de ranglijst. Slechts dankzij een iets ongustiger doelsaldo ontging Velez toen de titel. De competitie kende als meest opvallende facet de onder geschikte rol die de traditionele Velez-aanvaller Bajevic. profclubs uit Belgrado kregen toebe deeld. Die gedeelde eerste plaats van Ve lez wijst natuurlijk wel in een be paalde richting, waar het de kracht van de ploeg betreft. Naast Sulej man Rebac maakt hulptrainer Bru no Repar duidelijk dat de equipe in elke linie een uitblinker telt. In de verdediging is dat de jonge HadZi- abdic niet de WK international, die momenteel in België profvoetbal speelt. Op het middenveld is Vladi- nic de grote man. die met lange .passes,..en. direct spel niet. zelden het nogal eens langdradige concept van Felix Velez doorbreekt. De voorste lijn kent de befaamde in ternational Dusan Bejevic. de ster van allure. Hij wordt geflankeerd door eveneens nietonbekende spe lers als Topic en Prlmorac. Overigens zal Velez niet kunnen beschikken over de WK-doélman Tst-van Maric. Deze vertoeft mo menteel in militaire dienst. Aanval ler Topic stipt de relatieve kwets baarheid van de verdediging aan en wijst dan speciaal op de noodge dwongen absentie van Marie. 'Al leen de naam van Maric geeft ons achterin al een zeker gevoel. Met reserve keeper Mrgan ligt dat toch anders.' Maar die opmerking van Topic moet toch weef tamelijk be trekkelijk zijn, wknt ook Mrgan be hoort intussen tot de nationale se lectie. Velez kan tegen FC Twente trouwens over nog twee andere spelers niet beschikken. In het geruchtmakende tweede duel tegen de Engelsen van Derby County (ten ktste van die ploeg schaarde Velez zich onder de beste acht in UEFA Cup verband) .liepen Glavohic en Halilhodic schorsingen op. En die schorsingen gevoegd bij de afwezigheid van Ma ric ontnemen Velez toch. een aan merkelijk portie kwaliteit. Rebac is zich er overigens terdege van bewust dat zijn team in FC Twente een gerenommeerde Europa Cup. tegenstander heeft getroffen. Een opponent die vanwege het Ne derlandse voetbaltemp'o bij voor baat hoog staat aangeschreven. Re bac zegt tenminste: 'Een Neder landse ploeg als tegenstander werkt al inspirerend voor ons. Het top voetbal in Nederland staat borg voor kwaliteit.' In bijna dezelfde bewoordingen laat Bajevic zich uit over FC Twente. Wij hebben nu wel clubs van naam als Raped Wien, Dynamo Moskou en Derby County uitgeschakeld, maar tegen FC Twente betekent het voor ons eerst echt een examen. Nu kan Velez aantonen, in Tioeverre het op Europees niveau mee kan. Gezien de kwaliteit van het Nederlandse voetbal moet FC Twente wel een goede club zijn'. Mede aanvaller Topic zorgt tenslot te voor een enigseins ander geluld: 'Er wordt nu wel over de kracht van het Nederlandse voetbal ge sproken, maar ik geloof niet dat er tijdens het wereldkampioenschap ook maar één speler van FC Twen te speelde'. En met die veronder stelling heeft Topic het inderdaad aan het rechte eind. Want hoewel verdediger Kees van Ierssel en Twente's voormalige keeper Piet Schrijvers wel tot de selectie van 22 man behoorden, kwam geen en kele schutter binnen de lijnen in Wést-Duitsland.' MATTY VERKAMMAN CAJKOVSKI: 'Ik weet niet of Feyenoord wel zo'n goede club voor mij zou zijn'. KEULEN Toen FC Amster dam gisteren met de bus op weg was naar Keulen riep Frits Flinkevleugel even voor Utrecht uit, dat hij zijn pas poort had vergeten. Toen de buschauffeur al driftig op zoek was naar een afslag, meldde Flinkevleugel dat het slechts een grapje was. Toen de Am sterdamse verdediger even la ter 'Stop, ik ben m'n schoeneh vergeten' riep. lachte iedereen daar vriendelijk om, en de bus reed door. Nadat Flinkevleugel iedereen ervan overtuigd had dat het geen grapje was en dat hij zijn schoenen inderdaad had vergeten, was de bus al te ver op streek om nog te draaien. Voorzitter Stoop zal vandaag met de schoenen van Flinkevleugel in zijn bagage naar Keulen afreizen. KEULEN Er lopen heel wat kleurrijke trainers rond in het Europese voetbal wereldje. Eén van hen is zeker 'Tschik' Caj- kovski (51), oefenmeester van de 1. FC Köln, vanavond tegen stander van FC Amsterdam in de eerste wedstrijd in de kwart finale van het toernooi om de UEFA-beker. Cajkovski, Joego slaaf van geboorte, maar niet meer weg te denken uit het West-Duitse voetbal is sinds 1958 trainer en verzamelde in de afgelopen 17 jaar een indruk wekkende lijst resultaten. 'In 10 jaar 11 titels en bekers', zegt hij zelf. Als voetballer, van Partizan Belgra do kwam Cajkovski 57 maal uit voor het Joegoslavische nationale elftal. Zijn laatste jaren als voet baller sleet hij bij FC Köln en in en na die tijd behaalde hij in drie jaar het diploma van de Sport- Hochschule in Keulen. Cajkovski's trainersloopbaan startte in 1958 in Israël waar hij 2% jaar bleef om daarna een paar maanden in Tur kije te werken. Zijn eerste grote club was DOS (Cajkovski: 'Tonnie van der Linden was één van beste spitsen die ik ooit heb gezien'). Eén jaar DOS was voor de kleine, ka lende Joegoslaaf voldoende om over te stappen naar FC Köln, dat onder hem in 1961 kampioen van West- duitsland werd. Cajkovski: 'Köln speelde toen het beste voetbal dat ooit in Duitsland is vertoond. Beter dan Bayern in de beste tijd. De voorhoede Thielen. Müllér, Schafer was legendarisch'. Nog twee jaar volgden bij Köln, toen kwam er 'n bod van Feyenoord. Cajkovski zegt daar nu over: 'Ze waren toen net, bezig in de Europa- Cup, tegen Benfica. Het bestuur wilde nog even wachten om te kij ken hoe de resultaten waren en om geen onrust onder spelers te zaaien. Ze hebben te lang gewacht. Precies in die tijd kwam Bayern München. Daar ben ik toen naar toe gegaan.' Met Bayern behaalde Cajkovski op nieuw veel goede resultaten (waar onder de Duitse beker en de Europa Cup), maar hij vertrok toch na een paar jaar naar Kickers Offenbach en later naar Hannover, waar hij zijn grootste teleurstelling beleefde. Hij werd er ontslagen. Na een jaar in Joegoslavië Dynamo Zagreb on der zijn hoede te hebben gehad (Dynamo verloor in de UEFA-beker van FC Twente), werd hij door de tot manager opgeklommen. Thielen teruggehaald naar FC Köln, dat op nieuw, net als in de eerste periode bij Cajkovski, zeer goed voetbal speelt. Over zijn huidige ploeg zegt Cajkovski: 'We hebben het beste middenveld van Duitsland. Jongens als Flohe, Overath en Simmett heb ben hersens. Die denken in voetbal. Er is geen ploeg die zo beweegt, zo sterk aan de bal is als FC Köln'. Cajkovski is niet karig met compli menten aan zijn eigen ploeg. Hij heeft de resultaten van de laatste weken mee, met als hoogtepunt de zege van 1-4 bij Offenbach, afgelo pen zaterdag. Cajkovski: 'Dat is de beste wedstrijd die Köln ooit speel de'. Cajkovski maakt het nog ster ker door te zeggen dat Köln een „reëele kans op de landstitel heeft. Het staat slechts vier punten ach ter Borussia Mönchengladbach, maar Borussia moet nog naar Keu len dat bovendien zeven thuiswed strijden heeft tegen de huidige lijst aanvoerder zes. De traditioneel slechte start van Keulen veroorzaakte de huidige achterstand. Köln had uit de eerste vijf wedstrijden slechts één punt. Maar Cajkovski heeft zijn excuses: 'De voorbereiding was goed, maar we hadden drie basisspelers die acht dagen later begonnen door de WK'. En dan volgt het verhaal dat elke trainer met internationals dit sei zoen al zo vaak heeft verteld: ver wijzingen naar Bayern, Barcelona en Ajax. De conditionele achter stand van Overath, Cullmann en Flöhe. En wat Overath betreft, de perscampagne tussen aanhangers van Overath en Netzer tijdens de WK. Cajkovski heeft het niet zo op in ternationals: 'Dat is alleen leuk als je dertig gelijkwaardige spelers hebt. Nu worden de jongens over belast'. En dan' wijst hij op het programma van Köln de komende zes weken. Elk-e zaterdag en elke woensdag spelen. Voor de competi tie, voor UEFA-beker. voor de Duit se beker en de interlands van het Duitse A en B-team. Maar even later vertelt hij vol trots dat hij Zimmermann (20), Dieter Müller (20, hij tekende gisteren voor een jaar bij met het salaris van 120.000 DM) en Konopka (21) naar de B- selectie van Schön heeft gebracht. Voor de interland Engeland-West- Duitsland zijn Cullmann en Flohe uitgenodigd. Bondscoach Helmut Schön heeft nog geprobeerd Wolf gang Overath over te halen maar Overath bleef bij zijn standpunt dat hij niet meer bij het Westduftse elftal wilde uitkomen. Cajkovski: 'Overath speelt nu een klasse beter dan voor en tijdens de WK'. Datzelfde geldt voor Cullmann. 'Ik heb hem libero gemaakt. Hij is rus tiger geworden. Hij gaat niet zo graag meer mee naar voren. Hij kiest zijn momenten nu goed uit.' Cullmann, Overath, Flohe. Simmett en de klasse-spits Dieter Müller zijn de grootste troeven van Cajkovski, die over Müller nog kwijt wil dat deZe eigenlijk 30 maal had moeten scoren in plaats van de 13 goals, die hij nu geproduceerd heeft: 'Met zo'n mid denveld achter je, kan je alleen maar topscorer worden.' Voor FC Köln, dat FC Amsterdam absoluut niet zal onderschatten, daar is Cajkovski veel te slim voor, is de UEFA-beker financieel uiterst aan trekkelijk. Bijna elke wedstrijd is uitverkocht. Ook vanavond zullen er meer dan 25.000 mensen het kleine stadion bevolken (in oktober hoopt Köln het nieuwe stadion met 65.000 plaatsen in gebruik te nemen). Niet helemaal uitverkocht, in tegenstelling tot de competitietopper tegen Hertha BSC zaterdag, die wel al een week lang is uitverkocht. Cajkovski zegt van zichzelf dat hij alles heeft meegemaakt in het Duit se voetbal. Dat hij Europees gezien iedereen kent. Cajkovski weet ook dat Feyenoord een nieuwe trainer zoekt en glimlacht als de naam valt. 'Maar,' zegt hij, 'ik weet niet of Feyenoord wel zo'n goede club- voor mij zou zijn. Er zijn bij Feyenoord veel te veel ménsen die beslissen. Ik wil het alleenrecht. Bestuursleden en managers hebben hun lievelinge tjes. Een trainer mag geen voorkeur hebben. Je moet objectief de beste spelers kiezen. Zo ben ik, zo werk ik hier en zo wil ik blijven werken.' De opstelling van FC Köln (Cajkov ski: 'We spelen bij kunstlicht altijd vijftig procent beter dan overdag'), is voor het duel tegen FC Amster dam puur op de aanval afgestemd: Schuhmacher: Konopka, Glowacz, Cullmann, Zimmermann: Simmett. Flohe. Overath; Neumann, Müller. Löhr. FC Amsterdam speelt als volgt: Jongbloed; Flinkevleugel, Husers, Koopman, Bianchi; Otto. Van den Ban, Vissers; Van der Lem, Karte, Meijer. JAN DEE ;Vet^aaï' Ove*a* \oS \.rAü". lVT «at - „„so? ISEJo Van onze sportredactie BARCELONA Barcelona heeft gis teravond dé eerste wedstrijd in de kwartfinales voor de Europa Cup 'voor' landskampioenen, tegen het Zweedse' Atvidaberg, met 2—0 ge- wonneh. Bij de rust stonden de Spanjaarden met 10 Voor. In Barcelona, waar 40.0Q0 toeschou wers de wedstrijd bijwoonden, bracht Marlnho in de 22ste minuut de club van Rinus Michels op 10. Het duiirdq tpt tien minuten Voor het einde voor Barcelona wat ruimer afstand kon nemen via een doelpunt van Clares. Duidelijk werd echter opnieuw dat Barcelona nog niet uit de impasse is. De tweede wedstrijd tussen beide teams wordt ook in de Spaanse stad gespeeld oihdat het veld in Atvida berg in deze tijd van het jaar zeer .slecht bespeelbaaris en Barcelona best een paar centen overhad voor twee confrontaties op eigen terrèin in het enige voetbalevenëment waar in Barcelona op het ogenblik een rol kan spelen. KOELA LOEMPOER De verdediging van de wereldbeker gaat voor het Nederlands hoekeyelftal een moeilijke affaire worden. De eerste wedstrijd die Nederland in Koeala Loempoer voor groep A speelde, leverde namelijk een 2—1-nederlaag tegen Nieuw-Zeeland op Nu kwam het in het verleden wel vaker voor dat Nederland in een belangrijk toernooi niet glanzend van start ging (in Amstelveen waar de beker veroverd werd startte Nederland met één punt uit twee wedstrijden)maar gezien de sterke vernieuwing van het team en toenemende kracht van een aantal andere hockeyteams moet toch ernstiger gevreesd worden dan in het verleden. Nederland verloor gisteren overigens onnodig. Op technisch en taktisch gebied bleek de ploeg superieur. Op een punt slechts waren er moeilijk heden:, de afwerking van de aan vallen. Nederland had voldoende overwicht maar slaagde er nauwe lijks in de Nieuwzeelandse defensie uit positie te spelen. Er kwamen ondanks dat voldoende kansen op een overwinning, maar het scoren ging te moeizaam. En juist op dat uiterst belangrijke punt bleek Nieuw Zeeland wel toe te kunnen slaan. ON-NEDERLANDS 'Het was', zo vertelde een ont goochelde coach Cees Tania na af loop 'een on-Nederlands spelletje. Normaal plegen we het spel snel te verleggen. Dan bouwen we op over links en rechts. Dat gebeurde nu niet. Rechts kwam vrijwel niet aan bod en alles ging door het centrum. Voeg daar een zekere matheid op het middenveld aah toe en je bent al dicht bij een verklaring voor deze nederlaag.' Het middenveld mét toch gevreesde spelers als Ties Kruize en Ron Steens functioneerde inderdaad niet -zoals mocht worden verwacht. Tania weer: 'Het vlamde niet. Ties gaf soms wel mooie passes, maar ik miste de variatie in snelheid. Er werd één tempo aangehouden en ook wilden sommigen, Bolhuis bij voorbeeld, de bal teveel brengen.' Dat was op dit veld niet zo ver standig. Ik had soms het gevoel dat Nederland van zichzelf wilde win nen'. - - KANSEN Daar leek het in de eerste fase van de strijd overigens nog niet al te zeer op. Nederland domineerde sterk en schiep zich kansen. Maar de druk was onvoldoende om de Nieuwzeelandse fuik open te bre ken. Uit alle aanvallen hield Neder land twee strafcorners over. De eerste werd afgefloten wegens on juist stoppen, de tweede, door Ties Kruize ingeslagen, werd wegens het te hoog heffen van de stick afge keurd. Nieuw Zeeland stelde daar een afwachtend spelletje tegenover, hopend op een snelle counter en foutjes in de Nederlandse verdedi ging. Die kwamen voor rust niet. Maar na vier minuten in de tweede helft had coach Ross Gillespie alle reden om zijn taktiek als juist te bestem pelen. Nieuw Zeeland kreeg een korte corner te nemen en tot groot genoegen van de 3500 toeschouwers joeg Ineson de bal langs doelman Maarten Slkking; 01. Nedenand ging vanaf dat moment op het zware veld steeds meer pres sie uitoefenen. Nieuw Zeeland Jan Boerma (links) is kansloos bij een ingreep van de Nieuwzee landse verdedigers Mellor (midden) en Ackerley (12). moest terug maar bleef loeren op de snelle uitval. Nederland kwam in de dertiende minuut toch naast de Nieuwzeelanders. Uit een korte corner knalde specialist Ties Kruize keihard raak (1—1). Daarna slaag den de 'Kiwi's' er toch weer in terug te komen. Nederland bleef drukken maar deed dat met te wei nig tempo, ook al door het zware veld., Nadat Parking al een keer zonder succes alleen voor Maarten Sikking was verschenen, luidde een miverstand tussen Bolhuis en Dij kerman de' nederlaag in. Op de rechtervleugel kan Alan Mclntyre rustig zoeken naar Patel die ineens helemaal vrij werd gelaten. Hij ver sloeg vervolgens doelman Sikking kansloos: 12. In de slotminuten perste Nederland er nog. wel een offensief uit, maar meer dan éen door Ties Kruize ingeschoten en door de Nieuwzee landse defensie goed verwerkte strafcorner kwam het niet. Zei een opgetogen Tony Palmer, manager van het Nieuwzeelandse team, na afloop: 'We wisten dat we een kans zouden hebben als we op ons best zouden spelen. En het team speelde ook op z'n best.' Voor Nederland was er slechts die pe teleurstelling. Nieuw Zeeland was gezien als een van de ploegen waartegen in ieder geval twee punten konden worden gehaald. Cees Tania: 'Als team hebben we ook niet gefaald. We hebben alleen niet gewonnen en dat is een gewel dige tegenvaller'. Nederland-Nieuw Zeeland was gis teren de enige wedstrijd die door gang kon vinden. Hevige onweers buien met overvloedige regenval hadden de velden totaal onbespeel baar gemaakt. Voor Nederland-Nieuw Zeeland werd daarom uitgeweken van het Merdeka stadion in Koeala Loem poer naar een terrein ruim vijftien kilometer buiten de stad. Ook dat veld zou onder normale omstandig heden voor hockey op dit niveau zijn afgekeurd. Dat gebeurde nu niet omdat de organisatoren ook begrepen dat het een grote chaos wordt als Nederland twee wedstrij den achter zou raken. Vandaag spe len Nederland en Pakistan ook op dit terrein. INHAALWEDSTRIJD En voor morgen staat er dan voor Nederland de inhaalwedstrijd tegen Spanje op hét programma. Tot groot ongenoegen van beide teams overigens. Zij hadden voorgesteld de wedstrijd te verplaatsen naar maandag 10 maart. Maar de orga nisatoren van de internationale hockey federatie (FIH) gingen hier niet mee akkoord. Op dat moment zouden namelijk alle resultaten van de overige ploegen bekend zijn, waardoor Nederland en Spanje het in beider voordeel op een akkoordje zouden kunnen gooien. De FIH heeft nu gekozen voor een vanuit de oogpunten van beide ploegen gezien controversiële op lossing. Het betekent namelijk dat beide landen vier wedstrijden ach ter elkaar zullen moeten spelen zonder rustdag. Éen ondankbare opgave in Koeala Loempoer waar het bulten de tropische regenbuien verstikkend heet is. Spanje en Ne derland hebben in eerste aanleg bij de FIH geprotesteerd tegen dit be sluit. Zelfs werd er even gedreigd dan maar niet te zullen spelen. Het programma van Nederland was toch al niet zo uitgebalanceerd als bij andere ploegen. Een zaak die KNHB-directeur Plet Dulnker hoog 1 opneemt. 'Het hele programma zit hier trouwens vreemd in elkaar. Neem alleen die belachelijke indeling voor de halve finales, die op verschillende dagen worden gespeeld. Dat is alleen maar gedaan om meer geld te ont vangen via de recettes. Verder had den tevoren vaste iphaaldagen in het schema moeten worden opge nomen.' Waarmee voor Nederland de pot sierlijke situatie is ontstaan dat de ploeg helemaal niet zo'n bezwaar kan hebben als een der komende dagen weer eens eén veld helemaal onder water stroomt door de regen. GROEP A NederlandNieutv Zeeland Nieuw Zeeland 2 Maleisië 2 Pakistan 1 Polen 1 Spanje 1 Nederland l 1—2 2—1 0—0 2—2 2—2 0—0 1—2

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11