Debat in Tweede Kamer over welzijnsbeleid kan interessant worden EEN WINTER VOL GEVAREN Radio en televisieprogramma's Dierenpark in Epe wil geen vrouwtjeswasbeer Even puzzelen Verdeling honderd miljoen speelt grote rol Rechter beslist in conflict met crm Utrecht overweegt: milieubelasting voor alleenstaande lager PSV-Benfica op tv Uit de bocht Bezwaren tegen uitbreiding van chemische fabriek Pittige piepkleine pikzwarte pilletjes. CATHERINE GASKIN 'Boersma bevestigt dat PPR goed zit' TROUW/KWARTET DINSDAG 4 MAART 1975 BINNENLAND/RADIO-TV #PS4/RH4 door Bert de Jong DEN HAAG Het departement van cultuur, recreatie en maatschapelijk werk is nog steeds het best bedeeld. Het kabinet Den Uyl legt een sterk accent op het welzijnsbeleid. Dit jaar kan er een dikke 100 miljoen gulden extra aan nieuwe aktiviteiten en initiatieven worden besteed. SMIDJE VERHOLEN De verdeling van deze 100 miljoen gulden kan deze week, als de be groting van crm aan de orde Is, een belangrijke rol spelen in het debat. Het uitgeven van geld voor nieuwe plannen betekent, dat deze plannen in ontwikkeling komen en er de komende jaren veel grotere bedra gen nodig zijn voor de projekten, die op gang worden gebracht. Het bedrag van 100 miljoen gulden zal in de komende Jaren wel met een zekere factor moeten worden ver menigvuldigd. Als bezwaar wordt nu gevoeld, dat de begroting van minister Van Doorn als het om de naaste toekomst gaat, niet zo dui delijk ls. Een voorbeeld van subsidie, waar mee wordt begonnen, zijn de elf miljoen gulden.dle worden bestemd voor de kindercentra. Het is een belangrijke eerste aanzet. Maar juist bij het begin van deze hulp ligt de minister overhoop met de grote meerderheid in de Tweede Kamer, omdat hij voorlopig nog niets wil uitgeven voor peuterspeel zalen. Vandaag zal de crm-commis- sie uit de Tweede Kamer nog een laatste poging doen minister Van Doorn tot andere gedachten te brengen. Anders zwaai' er wat tij dens het openbaar debat Donderdag zal lp de Tweede Kamer de economische toestand weer ter sprake komen bij de behandeling van de voorstellen, de loon- en inkomstenbelasting tot 1 januari 1976 verder te verlagen. Ook staat het voorstel op het programma de kleinere zelfstandigen (met een winst tot 40.000) een extra aftrek te verlenen voor de Inkomstenbe lasting. De Kamer begint vandaag en mor gen de vergadering met de afron ding van de debatten over defensie, buitenlandse zaken en ontwikke lingsamenwerking. Er liggen maar liefst achttien moties waarover gstemd moet worden. Bij deze stemmingen, met name over de er kenning van de voorlopige revoluti onaire regering, de aankoop van vliegtuigen, het tegengaan van de bewapeningswedloop zal blijken hoever de kritische PvdA-fractie zich van het beleid van haar minis ters durft te verwijderen. In de Eerste Kamer komen van daag de onderwijsexperts (vaak hoogleraren) aan het woord bij de behandeling van de begroting van minister Van Kemenade. De senaat heeft tegenwoordig als gewoonte de begrotingen van de departementen zonder discussie te aanvaarden. La ter wordt dan een, wat genoemd wordt, beleidsdebat gehouden. Op vallend is, dat Onderwijs een klas siek volwaardig debat krijgt. Er is dan ook veel gaande. We noemen bijvoorbeeld de plotselinge verlen ging van de leerplicht met één jaar en de toenemende ongerustheid in de universitaire wereld over de straks verplicht te stellen studie duur. Principieel Dat debat belooft toch wel Interes sant te worden. Vorige maand werd evenals gisteren, in de Kamer een commissievergadering gehouden over de knelpuntennota. Hans de Boer (ARP) merkte toen op, dat hij in deze nota de erkenning miste, dat ten diepste het welzijn van de mens niet van de overheid afhan kelijk is. Drs. Joop Voogd van de PvdA interrumpeerde toen, dat je aan zo'n erkenning in het praktisch beleid niets hebt. De woordvoerder van de PvdA beloofde toen in het algemene debat over crm op de principiële kant van deze zaak terug te komen. Dat hebben we dus deze week te goed. Trouwens, Hans de Boer kennende, mag je aannemen, dat hij de principiële kant van de zaak niet onbesproken zal' laten. Vooral omdat de minister er nog steeds niet in is geslaagd de onge rustheid over het centralisme in zijn beleid weg te nemen. Proloog Een munt, dat er stellig uitspringt zal de kwestie-Proloog zijn. De fractie van DS'70 heeft zich nog nooit duidelijk gedistantieerd van de beschuldigingen, die het Kamer lid mevrouw Van Veenendaal aan het adres van het Elndhovense to neelgezelschap deed. De rechter stelde het Kamerlid in het ongelijk. Verwacht mag worden, dat deze week aan de fractie van DS'70 ge vraagd zal worden of ze achter de nooit Ingetrokken beschuldigingen staat. (ADVERTENTIE) VANAVOND NED. I E.O. Nader bekeken over ZUID VIETNAM 21.20 tot 21.55 uur. In deze uitzending aandacht voor Comité hulpverlening ZUID VIETNAM d.m.v. een interview met Drs. J. J. Tigchelaar. C.H.Z.V. P.B. 1S27 GRONINGEN, GIRO 2914600 Van een onzer verslaggevers EPE Voor de tweede maal in het tienjarig bestaan van de de dierentuin 'De Achterste Molen' in Epe moet de Apel- doornse kantonrechter beslissen in een conflict tussen directeur F. Eshuls en de dierenparkin spectie van het ministerie van CRM. Op 13 maart zal de heer Eshuis tegenover de rechter zijn standpunt verdedigen waarom hij niet van plan is een vrouw tjeswasbeer aan te kopen om de enige overgebleven mannetjes wasbeer uit zijn eenzaamheid te verlossen. De Inspectie van CRM heeft dat geëist, maar de heer Eshuis wei gert dit, omdat de 16-jarige beer aan zijn laatste levensdagen toe is. De heer. Eshuis: 'Omgerekend in mensenjaren is die beer min stens honderd jaar oud. Zijn vrouwtje is een paar jaar gele den overleden en hij ligt nu de halve dag te slapen en heeft beslist geen lust meer In een jong vrouwtje. Dat zou trouwens alleen maar vechten worden, dat beest zou zich doodschrikken'. Anderhalf jaar geleden had de heer Eshuis ook al moeilijkheden met CRM omdat hij een aantal beschermde volgels (o.a. een Cu baanse flamingo, een Ilford kraanvogel en een paar purper koeten) hield. De kantonrechter besliste toen dat de heer Eshuis alsnog een vergunning moest aanvragen, welke hij onlangs verkreeg. 'Ik mag ze nu houden totdat ze dood gaan, maar ik mag er niet een bij kopen. En bij die wasbeer moet nu per sé een vrouwtje komen. Ik zie het ver band niet'. De inspectie van CRM heeft nu de heer Eshuis te kennen gege ven de verleende vergunning voor de beschermde vogels in te trekken indien hij geen vrouw tjeswasbeer zal aankopen. Van een verslaggever UTRECHT Gedeputeerde Staten van Utrecht overwegen per 1 janu ari de omstreden milieubelasting voor alleenstaanden te verlagen. Nu betalen alleenstaanden hetzelfde als gezinnen van twee of meer per sonen. Het lagere tarief voor al leenstaanden zou rond 22 gulden (nu 76 gulden) pèr jaar worden. Wel moet, om voor het lagere tarief in aanmerking te komen, onthef fing worden gevraagd. HILVERSUM Woensdagavond om 19.55 uur zendt de NOS-televisle vanuit Eindhoven een rechtstreekse reportage uit van de voetbalwed strijd PSVBenfica, die gespeeld wordt in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Wie had gedacht, dat de in veel opzichten behoudende TROS ook wel zou optreden als hoedster van het gezin als basis van de samen leving, kwam maandagavond be drogen uit. In het spelletje Ons kent ons' sprong presentator Rob Out uit de bocht door te vragen op welke vrouw de vaders en op welke man de moeders zouden vallen. Daarna was het een poosje steriel en stompzinnig stoeien geblazen met mogelijke verdrongen voorkeuren van de ouders. Het publiek applau disseerde enthousiast als bleek dat de veronderstellingen juist waren en er weer een puntje was verdiend. De man die voor deze kwls de vragen bedenkt zou psycholoog zijn. Nogal eenzijdig ingesteld dan, want hij moddert vaak op het erotische vlak. Je zou daarom eerder zijn bezig heden zoeken in een sexwinkeltje of op de redactie van een porno blaadje. Niet zelden werpt de TROS zich op als verdediger van het fatsoen. Dat is heel mooi! Maar dan moet je eigenlijk ook niet een paar dames laten optreden als prostituées die zingend vragen, of je met haar naar bed wilt. Ook als er is gedacht: 'Ze doen het in het Frans, dus valt het niet zo op', dan nog blijft het inconsequent. Om niet het woord 'schijnheilig' te gebruiken. Het was overigens qua inhoud en aankleding een nummertje smakeloosheid, waarmee de dames hun eigen cultuur vergaten. Met de film 'Het wonderlijke leven van Willem Parel' zijn al veel vloeren aangeveegd. Ik betwijfel, of Wim Sonneveld zich wel zo vereerd zou hebben gevoeld met de hervertoning door de KRO. Echter, met het verouderep van de film, neemt het aantal curio siteiten toe. Wie er zo tegenaan heeft gekeken, zal er heel wat ln hebben ontdekt. Dan waren er ook 1 de vele herinneringen, niet alleen aan Wim Sonneveld, maar bijvoor beeld ook aan Hans Kaart. Hem heb ik eens op een ongedwongen bijeenkomst met de pers in een restaurant een soortgelijk opera nummer ten beste horen geven, toen hij zich nog niet als zanger had aangemeld. Na de uitzending van de F.BJ.- film, was de TROS 12 minuten op het schema ten achter geraakt. Desondanks werd het nodig geacht om, alvorens Aktua-TV te starten, eerst nog reclame te maken voor komende programma's. De TROS is niet de enige omroep die zich hier aan bezondigt. Het komt vaak voor, ik vind het niet correct tegenover het publiek, waarvan men het tóch moet hebben. Zeker niet tegenover die kijkers, die afgaande op gepubliceerde of door omroepsters aangekondigde begin tijden, hun toestel inschakelen en minuten lang naar dingen moeten kijken die zij niet interes sant vinden. TON HYDRA GOES De Industriebond NW heeft groot bezwaar tegen de uit breiding van het chemische con cern van Hoechst in het Sloegebied me,t een vynilchloride en een polyvynilchlóride fabriek (PCV). Districtsbestuurder N. Schneiders van de Industriebond NVV Goes zegt, dat er nog te weinig bekend is over de gevaren die de produkten van deze fabriek opleveren voor de gezondheid van mens en milieu. De gassen die gebruikt worden bij de produktie van PCV zijn kankerver wekkend. Dit soort fabrieken mo- 128: 'Haha Het gaat goed, het gaat goed', riep de dokter uit toen hij eens even kwam kijken hoe zijn twee patiënten het maakten. 'Ik zie het al. Het ontdooiingsproces neemt een gunstige wending en de zenuwreflexjes zijn ook alweer zo goed als normaal! Nu nog even met het percussiehamertje onderzoe ken ja! Ik hoorde het al! Boing.Nog net zo hol als vroe ger'. Met een kundige greep had de dokter het plastic omhulsel van de burgemeester weggeschoven en hij gaf een ferme tik op diens nu vrij liggende schedel. Met het ge produceerde geluld scheen hij best tevreden en hij vervolgde: 'En... zuster. Hebben de ontdooiers nog koorts?' 'Ik heb de thermometers reeds te bestemder plaatse aange bracht, dokter', antwoordde het kundige verpleegstertje. 'Ik zal di rect even voor u kijken hoe het ermee staat'. Maar de brave zie kenzuster kreeg geen gelegenheid meer om te kijken, want op dit moment vloog de deur van het vertrek open en stortte zich een opvallend fors vrouwspersoon naar binnen. Gillend en huilend viel ze op haar knieën neer om snikkend een van de plastic omhulsels te omarmen, die de patiënten om hun hoofd hadden. 'O mijn eigen lieve, schattige Bullepeesjeben je nou dood?' krijste ze. 'Par don trachtte de doker in het midden te brengen, maar de ver drietige vrouw luisterde niet. 'De PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 'DE 5PECU6AA5POP HEEFT'T OVER UIM0NADEF0NT8INS EN APPEIBEIS- NETSMAAR, jongens kwamen helemaal over stuur thuis huilde ze. 'Ze ver telden, dat jij bevroren uit het water was opgehaald. Arme schatte bout 'Iedereen heeft nu na tuurlijk wel begrepen, dat we hier te doen hebben, met de echtgenote des burgemeesters, doch de dokter trok zich van al haar luidruchtig heid niet veel aan. Hij kuchtte eens spottend en zei toen cynisch: 'Me vrouw! Punt één is, dat uw man helemaal niet dood gaat, en punt twee is, dat ge uw luidruchtig ge snik beter achterwege kunt laten. Het ls namelijk Janus Paxse, die ge zo roerend tracht te omarmen. Enig uitkijken bij demonstraties van verdriet komt me wel gewenst voor 'SA WEVER Merll/AN «VIEZUN ONS MEE,NAAR\T0CH DEZE VOE sPEOJtAASlANDJXSPOREN® FERDINAND Radio vandaag Speciaal HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.07 (S) Badlnerle: klassieke mu ziek. (7.30 Nws. 7.41 Echo) 8.24 Overwe ging. 8.30 Nws. 8 36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 8.45. De wonderlijke letter M: een programma voor het Hollandsche Huishouden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klassieke muzlekmet om 10.30 Nws. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.5 Scheepspraat: Informatie voor schippers. 12.00 Bericht vastenaktle. 12.01 (S) Van twaalf tot twee met om 12.30 Nws. en om 12.41 Echo. 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag, met om 15.30 Nws. OVERHEIDS- VOORL.: 17.00 Oprichting van de Univer siteit van Suriname. KRO: 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echomagazine. P.P.: 18.19 Ultz. van de Boeren Partij. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Pro gramma voorbeschouwing. 19.00 (S) Zin ln muziek: Amateurs geven de toon aan. 19.45 Instemmen met pelen, het gezon gen woord ln de liturgie. KRO: 20.00 Vanavond: muziek vrolijkheid en ver strooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Vanavond laat nieuws. 23.20 (S) Er floot een vogel in de wel. 23.55-24.00 Nws. hilversum ii AVRO: 7.00 Nws. 7.110 Ochtendgym nastiek. 7.20 (s) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Mor- genwljding. nos: 9,00 Uitgebreide repor- gen dan ook alleen maar gebouwd lage. 9.35 waterstanden, avro: 9.40 (s) worden vindt de industriebond, als inleiding tot muziekbegrip. 10.00 (s) Voorde kleuters. 10.10 (s en mono) Ar- worden vindt de industriebond, als voldoende bewezen is dat ze geen gevaar maar opleveren voor de ge zondheid. (ADVERTENTIE) 106 Elizabeth knipperde met de ogen, er scheen weer iets tot haar door te dringen. 'Denk je dat ik dat niet heb gevraagd.geelst zelfs? Alsof ik iets kon eisen. Ik vroeg om bewijzen. Die heb ik gekregen. Alles war hij in zijn zak had.het horloge dat ik hem had gegeven, dat oude zakmes dat hij altijd bij zich droeg'. 'Hij kon best dood zijn geweest', hield Sally wTeed aan, de waarheid kon immers niet anders dan wreed zijn. 'Zij hebben hem misschien wel dood gevonden en zijn dingen meegenomen. Het was in elk geval te proberen.zij hoopten er maar op dat u het zou geloven'. 'Kon ik het mij veroorlovon .het niet te geloven' vroeg Elizabeth De apathische, uitgebluste blik was verdwenen; er kwam plotseling een vreemd hartstochtelijk vuur ln haar ogen. 'Zou jij dat hebben gedaan? Als ik het tegen de wereld uit schreeuwde dat zij hem hadden, zouden zij dat heel gemakkelijk kunnen ontkennen. Hij zou gewoon voorgoed zijn.verdwenen. Dat zou het eind van Devlin zijn ge weest. Ik wachtte, want ik had niets te verliezen.misschien wel iets te winnen.voor hem'. 'U wachtte? Waarop?' 'Zij beloofden mij bewijzen. Zij be loofden mij dat ik die zou krijgen ais hij beter was, dat ik het bewijs zou krijgen dat hij leefde. En dat hebben zij mij gegeven, en dat blijven zij doen, de druk neemt dus nooit af. Ik word er steeds weer aan herinnerd dat hij daar ls en leeft.en dat zijn leven van mij afhankelijk is'. 'Wat voor bewijzen? Vertel me ln godsnaam wat voor bewijs'. Eliza beth spreidde haar handen uit op de papieren voor haar. 'Dit', zei ze zacht. Sally strekte haar hand ernaar uit. 'Laat zien'. Elizabeth liet de papieren niet da delijk los. 'Hij is daar weer aan het schrijven', zei ze. 'Hij schrijft als een engel.prachtig. Het beste dat hij ooit heeft gedaan. Het schijnt zo uit hem te stromen. En met zijn werk lacht hij hen uit.hij lacht om gevangenschap en onderdrukking. Hij vertelt hun dat tirannie niet eeuwig kan voort duren. dat er een eind aan komt, hoe lang het ook mag duren'. 'En vinden zij goed. dat hij dat schrijft.over hen? Laat me eens zien?' vroeg ze weer. Maar zij gaf de papieren nog niet op. 'Het gaat niet over hen.het is een allegorie over tirannie. Hij zegt dat het in wezen hetzelfde is, waar men het ook tegenkomt, in welk land en in welke omstandigheden. Hij gaat om het te vertellen terug in de geschiedenis van zijn eigen familie. Het is een roman over een Ierse familie.de Devllns.dat is wel zeker, omdat hij alles beschrijft alsof hij het zelf beleeft. Zijn grootvader en zijn vader.hoe zij tegen de Britten vochten. En hoe zijn vader stierf in de Paasop- stand... precies zoals Dev het mij heeft verteld. Dat zijn grootvader alles had verloren omdat hij een eed van trouw niet wilde afleggen. het staat erin... zijn geloof in de vrijheid, zijn strijd tegen de tiran nie. Het is alles Devs samenvatting van de jaren toen hij over de Afrikaanse onafhankelijkheid schreef. Het is de kern van alles wat hij te weten is gekomen over de worsteling voor de vrijheid, voor het recht van de mens of zelf te beslissen wat hij met zijn toekomst, met zijn eigen leven, wenst te doen. En dat heeft hij hierin tot uitdrukking gebracht; in dit ver haal over zijn grootvader, zijn va der en hemzelf. Het is het beste dat Dev ooit heeft geschreven. Fantas tisch. zeker, vol vertrouwen en echt. Toen ik dat had gezien.was de keus niet moeilijk meer. Ik wist dat ik het doen moest, dat ik tijd moest kopen voor Dev.zodat hij kon werken. Hij had zijn gehele verleden om uit te putten, en dat heeft hij gedaan. Ik moet hem die hersenspoeling en de bespotting van een proces en die berouwvolle verklaringen, die zij los schijnen te kunnen krijgen, besparen; en een concentratiekamp en het langzaam Uitgemoord worden. Dat ls het eni ge wat ik Dev ooit heb kunnen geven, en ik zal het hem ook ge ven'. Zij legde de papieren voorzichtig haast Jaloers, in Sally's handen, alsof het haar pijn deed ze los te laten. 'Als dit gepubliceerd wor<Jt, zal de wereld bégrijpen.dat de man die dat schreef de vrijheid nooit heeft opgegeven'. beldsvitamixien. (11.00 Nws. 11.03 Radio journaal). 11.30 (s) Rondom twaalf: ge varieerd programma met om 11.55 Beurs berichten. O VERHEIDS VOORL.12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) Otten en Otten, ln muziek. 13.00 Nws. 13 11 Radiojournaal. 13.21 (S) Kerkorgelconcert. 14.00 (S) Het hoedje met de groene veer, hoorspel (dl. 5). 14.32 (S) Engelse koormuziek. 14.58 (S) Radio Kamer Orkest met solist: oude muziek. 15.25 (S) Met muziek op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Gebakken vensterbanken: kindermagazi ne. 17.00 (S) Mobiel - een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 Tout a tol. 18.50 Toppers van toen. 19.25 (S) Bary-nage: praten en platen. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Lijdensmeditatie. 20.20 (S) berg. 21.20 (S) Een vertrek raakt leeg. hoorspel, 22.05 (S) Klasssieke pianomu ziek. 22.30 (S) Moderne pianomuziek. Komponist en radio VI: Mlsha Mengel- 22.45 (S) Klarinet en plano: moderne muziek. 23.00 Babel-kalander: kort kultu- reel nieuws. 23.15 (S) Spraan met piano: klassieke liederen. 23.35 (S) Utrechts Ka- mermuzlekensemble: moderne muziek. 23.55-24.00 Nws. In de spelshow van de NCRV treden op: Sandra en Andres, imi tator Serge Gauvain, trompettist Gé Vrijens, harpiste Joke Brethouwer en de balletgroep van Marjolein Briër. Ned. 2/20.21 Op zijn huispijporgel speelt Arie J. Keijzer in het EO-programma werken van Bach en Pachelbel. Daarna informeert Nader Bekeken over een zendingshospitaal in Zuid- Afrika waar vier Nederlandse art sen werken. Ned. 1/20.50 0 Actualiteiten in Hier en Nu zijn: de toestand in de Amsterdamse Nieuwmarktbuurt, de situatie rond de ontvoering in West-Berlijn, het verzet tegen de 'tweede-huis-cul tuur' en de bedreiging van een aantal dijkhuisjes, onder meer in Brakel, door de dijkverbreding. Ned. 2/22.05 Na een korte film van Frans Bromet over het Drielandenpunt in Vaals, vertoont de VPRO Luis Bu- nuels suggestieve film over Simon de Pilaarheilige in diens strijd te gen de duivel. Ned. 1/22.00 O Sonja van Proosdij maakt met overtuiging propaganda voor het inschakelen van 'pleeggrootouders' bij de verzorging van zwakzinnigen die grote behoefte hebben aan een beetje aandacht en liefde. Hilv. 2/11.30 HILVERSUM III VARA: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek van mesen uit de sportwereld. (Tussen 10.30 en 12.00 NOS: W.K. Hoc key ln Kuala Lumpur.) 12.30 (S) Drie tussen de middag: VARA'3 visite vanuit.. 14 03 Gesodemeurders. 16.03 (S) Mix, met o.a. de LP-top 20. NOS: 17.55 W.K. Hoc key in Kuala Lumpur. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19 02 Drie loopt achter: Poprekonstuktle. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) (Plopdon- der. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0 02 (S) Nacht-drle-draal. 2.02 Help - voor werkers ln verplegende en verzor gende beroepen. 4.02 Truck: programma voor vrachtwagenchauffeurs. KRO: 6.00- 7.00 (S) Scheer Je weg. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie TELEAC 12.15 Flexibele school - herh. les 3 TELEAC 18.35 Menselijk lichaam, les 0 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 EO-kinderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.21 Vluchthavens in de natuur, natuurfilm (1) 21.20 Orgelrecital: klassieke muziek 21.20 Nader bekeken 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 Het Drielandenpunt, korte film 22.30 Simon de Pilaarheilige, korte speelfilm onder regie van Luis Bunuel NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Black Beauty, jeugdserie 19.30 Tweekamp, kwis voor middelbare scholleren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Herkent u deze tijd, spelprogramma 21.15 NCRV-Springtrofee 1974-1975 22.05 Hier en Nu 22.45 Wereldgebedsdag NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal Horizontaal. 1. vernis, 3. vangknip, 6. woonboot, 9. afk. van editie, 10. gebergte in Rusland, 12. en omstre ken (afk). 13. vlinder, 15. twee 17. insekteneter, 19. een zekere, 21. overblijfsel, 25. knaagdier, 26. paard, 27. droombeeld, 31. honing drank, 32. Europeaan, 34. onder richten, 36. dierentuin, 38, water in Friesland, 39. witte suiker, 41. voor zetsel, 42. vlaktemaat, 43. voertuig, 44. wandversiering. Verticaal. 1. water doorlatend, 2. bijbels figuur, 3. huid, 4. voertuig, 5. werkplaats afk.), 7. toespraak, 8. rund, 10. gekheid, 11. jongensnaam, 14. deurwachter, 16. rente, 18. jon gensnaam, 20. behoeftig, 22. mu zieknoot, 23. lokspijs, 24. droogoven (Z.N.), 28. grondsoort, '29. klein kind, 30, uit of betreffende Ierland, 31. natuurlijk waterbekken, 33. rode spaanse wijn, 34. vrouw van Jacob, 35. deel van de hals, 36. voorkomen, 37. sluiskolk, 40. muzieknoot. Oplossing van gisteren 1. melee, 2. Egede, 3. Ieder, 4. Edens, 5. eerst, 6. salep, 7. animo, 8. liter, 9. emelt, 10. porto. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De PPR fractieleider Bas de Gaay Fortman is tevreden over de opmerking van minister Boersma dat het verdwijnen van de PPR uit de regering geen ramp zou zijn. Volgens De Gaay Fortman be vestigt deze uitlating dat de PPR een goede strategie volgt door als dwarsligger te fungeren bij het streven van de confessionelen het kabinetsbeleid steeds weer naar rechts te trekken. Dat naar rechts trekken blijkt on der meer pit het Initiatief wetsont werp van KVP, ARP en CHU om de vennootschapsbelasting te verlagen. 'Dwarsliggen is hierbij geboden. De geloofwaardigheid van het kabinet is in het geding. Een progressief kabinet mag zich niet laten dwin gen tot uitvoering van een WD- beleid zelfs niet door middel van initiatiefvoorstellen', zei de heer De Gaay Fortman gisteravond tijdens een rede voor het Nederlands poli tiek gezelschap in BrusseL

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4