Wordt zwembad Wezep na jaren toch weer op zondag gesloten? Linkse mensen in nood kunnen geholpen worden Zwaardere straf voor werkgevers 'illegale' buitenlanders bepleit Bootje uit Romeinse tijd wacht op conservering Ina Boudier-Bakker in Vianen herdacht op haar honderdste geboortedag SGP laat restzetel niet onbenut Tegenstanders van sluiting beroepen zich op dr. Colijn Plaquette in gevel van postkantoor Londense winkelier levert materiaal voor linkshandigen Kasplantje op bed van schuimrubber.... Echtpaar komt om bij ongeluk Fietser slachtoffer TROUW/KWARTET DINSDAG 4 MAART 1975 BINNENLAND P6/RH11 door Jac. Lelsz OLDEBROEK/WEZEP Vandaag zal de gemeenteraad van Oldebroek op de noordoost-Veluwe zich uit spreken over een voorstel van de SGP-fractie om het zwembadcom plex De Veldkamp in het dorp We zep op zondag te sluiten. In 1971 was met betrekking tot het gebruik van het zwembad op zon dag een zeker compromis bereikt. Op het moment is de situatie zoda nig dat beide partijen aan hun trekken komen: het zwembad gaat 's zondags pas om vier uur open, zodat een ongestoorde kerkgang is gewaarborgd en bovendien voor de liefhebbers een frisse duik mogelijk is. De SGP, die bij de laatste raads verkiezingen wat sterker werd door het verwerven van een restzetel ten koste van de PvdA, maakt nu ten aanzien van het zwembad van deze situatie gebruik. Behalve de zetelwinst voor de SGP is er, naar in Wezep wordt ver moed, nog een reden waarom de destijds gevonden alternatieve op lossing nu lijkt te worden door kruist. Het zwembad werkt met grote tekorten. Voor 1975 wordt zelfs rekening gehouden met een nadelig saldo van zevenhonderddui zend gulden. Destijds is de raad toegezegd dat hij op de hoogte zou worden gehouden van eventuele ongunstige financiële ontwikkelin gen. De SGP, die de indruk heeft dat op zondag niet eens zo veel gebruik wordt gemaakt van het zwembad, heeft meer dan eens om een gespe cificeerd overzicht gevraagd. Deze verzoeken zijn; zoals het werd ge noemd, steeds 'weggewuifd'. Wel hebben B. en W. kortgeleden laten weten dat zondagssluiting op jaar basis een besparing zou opleveren van 3.340 gulden, gerekend naar de cijfers van 1974. Verscherpt Verscheidene keren kondigde de SGP al een voorstel tot zondags sluiting aan: nu is het dan een feit. De PvdA verwacht dat het voorstel wordt aangenomen. Haar reactie is erdoor verscherpt. Zij wil nu dat het zwembad de hele zondag open De standpunten met betrekking tot de openstelling van het zwembad zijn duidelijk verhard. Er is een vervelende, irritante sfeer ontstaan. Actiegroepen beginnen zich weer te roeren. Rekening wordt gehouden met toestanden als destijds in het naburige 't Harde, waar op perio dieke kraak-zondggen het toenma lige PvdA-Tweede Kamerlid dr. H. van den Doel (thans hoogleraar) met anderen demonstratief te wa ter placht te gaan. Jongerengroepen hebben een open brief verspreid; 'Zwembad op slot? Jeugd verveelt zich rot'. Gevraagd Van een verslaggever VIANEN Op 15 april zal het een eeuw geleden zijn dat de schrijfster Ina Boudier-Bakker in Amsterdam werd geboren. Die geboortedag zal worden herdacht in het lekstadje Vianen, waar Ina Boudier-Bakker vijf jaar wöonde (van 1917-1922), toen haar man er directeur van het postkantoor was. In dat postkantoor, gelegen aan de Voorstraat, schreef zij onder meer haar bekende romans 'De straat' (waarvoor de Voorstraat in Vianen model stond) en 'Aan de overkant' (waarin mevrouw Boudier noteerde wat ze van de Viaanse gemeen schap vond). Op de honderdste geboortedag van mevrouw Boudier-Bakker (ze over leed in 1966) zal in de gevel van het postkantoor in Vianen een bronzen plaquette van de schrijf ster worden aangebracht. Tevoren wordt een herdenkingsbijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis gehouden, waar prof. dr. G. Stuive ling zal spreken. Ook wordt een expositie aan de schrijfster gewijd. Nalatenschap De burgemeester van Vianen, de heer J. van Wijk, doet daarbij gesteund door de gemeenteraad al geruime tijd pogingen de nala tenschap van mevrouw Boudier in Vianen te krijgen. Hij is daarin voor een groot deel geslaagd, dank zij de medewerking van de heer H. Edinga uit Utrecht, die ruim dertig jaar met de schrijfster bevriend is geweest en in 1969 het boek 'Tien huizen, duizend levens' aan de schrijfster wijdde. Een tweede druk van dit boek verscheen onlangs on der de titel 'De vrouw achter De Klop op de Deur' (ook een bekend boek van mevr. Boudier, waarvoor het idee In Vianen ontstond). De heer Edinga is bereid een aantal voorwerpen (onder meer het meu bilair) van de schrijfster aan Via nen te schenken, voor vervanging van het meubilair vraagt hij 4300 gulden. Bij testamentaire beschik king zal hij nog andere bezittingen van mevrouw Boudier aan Vianen nalaten. Het is de bedoeling van het ge meentebestuur de bovenverdieping van het postkantoor te bestemmen voor het exposeren van de schen king. Het postkantoor verhuist over enkele maanden naar een nieuw gebouw. Het oude gebouw zal dan waarschijnlijk na een verbouwing worden bestemd voor huisvesting van het stedelijk museum Vianen. Oorlogsdagboek Ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van Ina Boudier-Bak ker publiceert de heer Edinga begin april het oorlogsdagboek 1940-1945 van de schrijfster onder de titel 'Met de tanden op elkaar'. De heer Edinga is ex-hoofd vertalingen van de NOS. Hij bezit onder meer ne genhonderd brieven die hij van de schrijfster heeft ontvangen. Het is de bedoeling deze brieven te zijner- tijd ook onder te brengen in de Ina Boudier-afdeling van het in te richten museum. De heer Edinga heeft de werkkame. van mevrouw Boudier nauwgezet gereconstrueerd, Inclusief de twee werktafels van Ina Boudier-Bakker verschillende hoogten, waaraan zij haar boeken schreef. Toernee Nederlands Studenten Kamerorkest DEN HAAG Het Nederlands Stil- denten Kamerorkest geeft in april acht concerten in verschillende plaatsen in Nederland. De toernee begint 4 april in Hattem. Daarna gaat het orkest naar Groningen, Zutphen, Enschede, Utrecht, Amersfoort, Amsterdam en tenslot te op 12 april naar Den Haag. Onder leiding van Joop van Zon voert het orkest werken uit van Rossini, Bon, Haydn, Mozart en Fauré. Solisten zijn Remy Baudet, viool, Anne Faber, hobo, Lodewijk Spanjaard, cello, en Leo de Jong, fagot. Het batig saldo van de toernee is bestemd voor het Universitair Asielfonds, dat het vluchtelingen mogelijk maakt in ons land hun studie te voltooien. Muziekweek voor gehandicapte kinderen De Vereniging voor Huismuziek houdt, van 28 juni tot 5 juli, in Het Zilveren Schor te Arnemulden een muziekvakantie voor lichamelijk gehandicapte kinderen van tien tot dertien, of iets ouder, die een in strument bespelen, noten kunnen lezen, en een week lang met mu ziek willen bezig zijn. Voor 165 (150 voor leden) worden de tien tot twintig kinderen volledig verzorgd. Inlichtingen bij de vereniging, Ca- tharijnesingel 85, Utrecht, tel. 030- 310679. wordit wie de verantwoording voor de consequenties durft te dragen. Verder wordt erop gewezen dat de burgerij destijds zelf een kleine halve ton voor het zwembad bij eenbracht. Vakantiebedrijven, plaatselijke artsen en de VVD zijn eveneens in het geweer gekomen. B. en W. van Oldebroek zijn ver deeld. Wethouder B. Brink van de Combinatie Christelijke Partijen (CCP) meent dat het zwembad dicht moet. Hij vindt dat 'de zon dagsrust, een grote sociale verwor venheid, moet gezien worden als een goddelijk gebod'. Volgens hem heeft de overheid hier een specifie ke roeping. Burgemeester mr. dr. J. H. Luiting Maten en wethouder G. J. Koele van de PvdA denken daar anders over. Zij wijzen erop dat door de Tweede Kamer onlangs een voor stel is aangenomen tot wijziging van artikel zeven van de Zondags wet, waarbij wordt gewaarborgd dat onder meer zwembaden, die door de overheid of met steun daarvan zijn gesticht, op zondag open zijn. Het ligt volgens hen voor de hand dat de volledige behandeling van dit wetsontwerp wordt afgewacht. Daarna kan, indien er aanleiding toe Is, in de raad op de zaak worden teruggekomen. LONDEN (AP) Voor linkshandigen in een vaak onverdraag zame rechtshandige wereld kan de winkel van Paul Bradshaw in Londen uitkomst bieden. Geen dwang De meerderheid van B. en W. vraagt zich af of bij aanneming van het SGP-voorstel de zondags heiliging inderdaad wordt bevor- dérd. De zondagsrust, denkt zij, in geen geval. Speciaal raadsleden van *de rechtse partijen wordt onder de aandaèht. gebracht wat dr. H. Co- lijn destijds in zijn toelichting op het anti-revolutionaire beginselpro gram in dit verband opmerkte. Co- lijn zei onder andere: 'De overheid erkenne, dat de Zondag Dag des Heeren is. Daarin ligt de roep dien dag te heiligen. Maar zij dwingt daartoe niet, wijl dit buiten haar taak zou vallen. Zij roept slechts de daartoe noodige rust in het leven. Of van de verkregen rust wordt gebruikgemaakt voor Zondagsheili ging, voor algemeene ontwikkeling. Dr. H. Colijn voor kunstgenot of voor natuurbe- zoek, is wel van groote betekenis voor den mensch zelf, maar is niet zaak der overheid. Daarin blijve een ieder voor zichzelf verantwoor delijk. Rechtstreeksche of zijdeling- sche dwang tot Zondagsheiliging .ligt niet op haar weg. De overheid is een instelling niet der particulie re genade, maar der gemeente gra tie, en als .zoodanig ligt het buiten het gebied van haar werkzaamheid om inzake de Zondagsheiliging po sitief op te treden. De overheid heeft te zorgen, dat de godsdienst oefeningen niet worden gehin derd door geraas en getier ln dë buurt der kerkgebouwen, dat geen kwaadwilligen de rust aldaar schenden, dat niet door onnoodig straatrumoer en luidkeels venten op den openbaren weg de gewijde stemming worde verstoord, en zo veel meer. Verder echter kan zij inzake de Zondagsheiliging niet gaan'. Bradshaw (66), drijft met zijn vrouw Clara en compagnon Peter Broom een winkel en postorderbe drijf 'Anything Left Handed Ltd', in Londen. Het is de enige zaak van dien aard in Engeland, maar van over heel de wereld komen orders binnen. Als devies heeft Bradshaw gekozen 'U heeft het recht links te zijn' - per slot van rekening is naar schatting 7 tot 12 procent van de bevolking links en linkshandigen vormen misschien wel de meest on begrepen minderheid van de mens heid. In de winkel van Bradshaw vindt men 75 artikelen die speciaal voor linkshandigen zijn ontworpen: 'Alles in deze wereld draait rechts, zegt Bradshw die zelf links handig is. 'Tourniquets, draaischijven van de telefoon, radioknoppen, pun tenslijpers... de klant is koning gaat voor ons niet op'. 'Waarom worden er geen produkten voor linkshandigen gemaakt? Waarom worden zij altijd uitgela chen en wordt er geen rekening met hen gehouden? Bradshaw heeft in zijn winkel spe ciaal voor linkshandigen ontworpen- scharen, soeplepels, messen troffels, pennen speelkaarten en zefs goot stenen. Maar het valt hem moeilijk zijn voorraad aan te vullen, want de speciale artikkelen, die slechts in betrekkelijk kleine hoeveelheid kun nen worden gemaakt, gaan te veel kosten. 'De laatste keer dat ik een sikkel bestelde zij de fabrikant dat ik een order van minstens 1000 pond moest plaatsen. Maar hoe raak Ik in godsnaam voor 1000 pond aan sikkels voor linkshandigen kwijt? zei Bradshaw. Het verschil tussen gereedschap voor rechtshandigen en gereed schap voor linkshandigen is vaak maar klein, aldus Bradshaw maar maakt voor de gebruiker erg veel uit. Het gaat erom waar bij voorbeeld bij messen en troffels de scherpe kant zit. Frustraties Een klant van Bradshaw, de 19- jarige Louise Delane, vertelde dat voor linkshandigen het leven in een rechtshandige wereld een ein deloze reeks kleine frustraties ople vert. 'Neem Iets als strijken bijvoorbeeld. Met een rechtshandig strijkijzer en bijpassende strijkplank is dat ver schrikkelijk vermoeiend voor mij. Je krijgt ,er verschrikkelijke pijn van in je rug. 'Neem scharen, je kunt ze niet goed vasthouden. Bij naaien en breien moet je alles om keren. Ik weet niet hoe vaak ik iets heb moeten overdoen omdat ik ver keerd was begonnen. 'Op school heb ik meteen rechtse pen leren schrijven. Daarom heb ik nooit vloeiend leren schrijven want de punt van de pen zat voor mij verkeerd. Louise Delane vertelde dat zij rechts schreef, maar nog altijd moeite had met het uitschrijven van een cheque, omdat bijna alle chequeboekjes voor rechtshandigen zijn gemaakt. Een Amerikaanse klant ln de win kel die vroeger als onderwijzer had gewerkt zei dat jonge kinderen die linkshandig zijn en gedwongen worden met hun rechterhand te werken daar allerlei lang-doorwer- kende problemen mee kunnen krij gen. Sommigen gaan bijvoorbeeld stotteren. Volgens Bradshaw is het grote pro bleem dat er maar weinig literatuur bestaat over linkshandigey en dat vooroordelen tegen hen nog welig tieren. De taal en de folklore zitten vol discriminatie van linkshandi gen. De eed wordt afgelegd met de rechterhand, het Latijnse links- si- nistra - is ons 'sinister' geworden, gauche in het Frans betekent links en onhandig. De moslems beschou wen de linkerhand als onrein en in de middeleeuwen dacht men dat linkshandige vrouwen heksen wa ren. Prominente linksen Toch heeft de geschiedenis genoeg beroemde linkshandigen opgele verd: Leonardo da Vinci, Michel Angelo, Pablo Picasso, Harry Tru man, preldent Ford om er maar en paar te noemen. Bradshaw heeft in zijn winkel een foto hangen waarop Ford een wet ondertekend - met de linkerhand. Toch is hij niet erg optimistisch wat betreft de verbetering van het lot van linkshandigen. 'Ik heb een buurman, in Dorset wiens vrouw links is en niet met haar rechter hand kan werken. Onzin, zegt die buurman, je houdt gewoon je lin kerhand in je broekzak. 'Maar dat is moeilijk als zijn vrouw haar broek niet aan heeft. En dan nog In Ons'Lieve Heer op Solder ,OZ Voorburgwal 40, Amsterdam, wor den op elke woensdag in maart en april van 12.45-13.15 lunchpauze- orgelconcerten gegeven, door Kees de Wijs, Willem Vonk, Haite van der Schaaf, Elly Koolman. Hans van der Harst. Tien Friese primitieven expose ren van 7 tot 31 maart in Utrechts galerie Kunstliefde. Toneelmuseum, Theater Klank en Beeld en Internationaal Theater Instituut, nu nog verspreid komen dit jaar samen in de panden Heren gracht 166, 168 en 170 te Amster dam. Van een verslaggever EINDHOVEN De Stichting Welzijn Buitenlandse Werknemers in Eindhoven maakt ernstig bezwaar tegen het feit dat werkge vers van illegaal in Nederland verblijvende buitenlanders slechts licht worden gestraft. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Je kunt het bootje vergelijken met een gro te natte beschuit. We slaakten een zucht van verlichting toen we het onbeschadigd op een bed van schuimrubber hadden ge manoeuvreerd en het per dek schuit transport per vracht wagen zou trillingen hebben veroorzaakt bij de werf ,,'t Kromhout", aan de Hoogte Kadijk konden afleveren. De directeur van het Nederlands Historisch Scheepvaart Museum in Amsterdam, de heer H. Hazelhof Roelfzema, die dit opmerkt, heeft het over het kano-achtlge bootje, dat vorig jaar herfst bij de aanleg van het recreatiepark, het Spaarn- wouder bos, nabij Spaarndam, in de IJpolder is gevonden. Het betreft een inheems vaartuigje uit de Ro meinse tijd. Deskundigen veronder stellen dat het dateert van 200 na Christus, of zelfs ouder. Het scheepje vergt, om het in de nabije toekomst een plaats te kun nen geven in het scheepvaartmu seum, dat zoals bekend is onderge bracht in het Landszeemagazijn aan het Oosterdok, een kostbaar conserveringsproces. Het wordt niet 'opgelapt': dat laat de tere, half vergane houtconstructie niet toe. Wél ligt het in de bedoeling er een natuurgetrouwe nabootsing van te maken. De Amsterdamse Havenperssociëteit 't IJ en Wij' heeft zich ingespan nen om dit bootje als interes sant museumstuk een nieuwe toekomst te geven. Daartoe is een financiële actie gevoerd, die een ba sisbedrag van tienduizend gulden heeft opgeleverd. Maritieme archeologie 'We zijn een terrein gaan betreden, waarop we nog nauwelijks werk zaam zijn geweest. Dat van de ma ritieme archeologie. Wat we uit het zeer prille verleden van de Neder landse scheepsbouw wisten, kwam tot ons door afbeeldingen en be schrijvingen in kronieken. Nu er in ons land steeds meer wegen en kunstwerken worden aangelegd en ook aan metrobouw wordt gedaan, stuiten we op waardevolle vondsten en resten uit een ver verleden. Het ontstaan van de IJsselmeerpolders is daarvan ook een duidelijk voor beeld. In Ketelhaven ls een conser- veringscentrum ingericht voor scheepswrakken uit de voormalige Zuiderzee. Er is een jonge weten schap ontstaan, die zich richt op het conserveren van houtsoorten, die niet meer voorkomen. Er wor den procédé's met soorten boter- achtJge kunsthars toegepast, maar men speurt nog steeds naar het Het bootje bevindt zich nu op de historische werf "t Kromhout' een van de wenig overgebleven werven van de Oostelijke Eilanden in Amsterdam. Men spreekt gemakshalve van de 'Romeinse' kano, maar het is een primitief in lands schepje, waarmee werd gevaren ten tijde van de Romeinse vlootbasis aan het oorspronkelijke wijde IJ, dat een grensgebied vormde tussen het door de Romeinen beheerste gebied en Friesland. (Zo werd destijds het ge bied ten Noorden van het IJ aangeduid). Het is dankbaar, dat straks, bij de bouw van de Hemtunnel en de tweede Velser tunnel nog meer scheepswrak ken te voorschijn zullen komen. Gespeeld wordt met de gedachte een na bootsing van het bij Spaarndam gevonden bootje te plaatsen in de kano vijver in het toekomstige Spaarnwouder Bos. beste systeem'. Voorlopig is toepassing voor con servering met de kunsthars po- lyethyleen-glycol nog een alge meen beproefd hulpmiddel, dat ook in de Scandinavische landen wordt toegepast. Geen risico 'Amsterdam heeft nog geen insti tuut, dat het 'Romeinse bootje' kan verzorgen. Men heeft mij geadvi seerd het over te brengen naar Ketelhaven, waar men inderdaad over de apparatuur beschikt on der meer speciale bassins om de conservering te bewerkstelligen. Maar als men beseft, dat het een wonder is, dat we deze vondst uit de IJpolder onbeschadigd naar Am sterdam hebben gekregen het transport kostte enkele duizenden guldens dan voel ik er niets voor ofri het scheepje naar Ketel haven te vervoeren, vanwege de beslist zéér grote risico's'. Wat er nu gaat gebeuren? Er wordt op de zaak gestudeerd. Er zijn in Amsterdam toch wel mogelijkhe den". dacht de heer Hazelhof Overi gens moet men er rekening mee houden, dat prepareren en conser veren tijd bij voorbeeld twee Jaar vereist. Bij dit alles spelen ook de financiële mogelijkheden een rol. 'De buitenlanders die zonder de ver eiste papieren ln ons land verblij ven treft de zwaarste straf. Zij worden onmiddellijk uitgezet. De werkgever daarentegen wordt slechts gestraft met een lichte geldboete die niet in vergelijking staat tot het behaalde voordeel', aldus de stichting. Vorige week werden in Eindhoven achttien illegaal In Nederland ver blijvende Turken aangehouden. Zij werkten allen bij een kippenslach terij in Mierlo. Volgens F. Baten, directeur van de Stichting Welzijjn Buitenlandse Werknemers, betaalde het bedrijf aan deze Turken negen tig tot 150 gulden per week. Slechts in één geval zou een minimumloon betaald zijn. Er werden volgens Ba ten zeker geen sociale premies en dergelijke betaald. 'Dit betekent dat zo een werkgever per week per illegale werknemer zeker 350 gul den of meer bespaart. En als zo'n man dan wordit betrapt krijgt hij een boete van enkele honderden guldens', aldus Baten. Volgens hem werd het bedrijf in Mierlo ln 1973 gestraft met een boete van honderd gulden en in december vorig jaar met duizend gulden, waarvan vijfhonderd gul den voorwaardelijk. Adjudant Weij- mans, korpschef van de rijkspolitie in Mierlo zei eerder er zeker van te zijn, dat de Turken bij de kippen slachterij wél een minimumloon kregen en dat voor hen sociale lasten werden betaald. Baten: 'Ja dat heeft adjudant Weijmans ook tegen mij gezegd, maar het is persé niet waar. Die Turken kregen hun geld in een blanco enveloppe met een strookje van een telmachine, dat was alles'. 'Niet secuur' Volgens de heer Baten zijn de con troles op illegale buitenlanders ln het bedrijf in Mierlo ook nooit secuur uitgevoerd. 'Ik heb wel eens gehoord dat de politie vlak voor een controle eerst op een fluitje Van een verslaggever ASTEN De 28-jarige Cornells Vissers en zijn 27-jarlge vrouw Ma rie Vissers-Van der Heijden zijn omgekomen toen hun auto in de Dijkstraat van hun woonplaats uit de bocht en tegen een boom vloog. LOPIK De 27-jarige P. Verhey uit Lopik is in zijn woonplaats om- gekoinen toen hij met zijn personen auto op een voorgesorteerd staan de bestelauto botste. KLAASWAAL De achttienjarige J. de Man uit Strljen is omgeko men toen hij links naast zijn meis je op de weg fietste en gegrepen werd door een achteropkomende motorfiets. De bestuurder van de motorfiets werd gewond. Het meisje kwam met de schrik vrij. HAREN -De 58-jarige B. Grem- men uit het Brabantse Haren is in zijn woonplaats om het leven geko men toen hij geschept werd door een achteropkomende bromfiets. Hij werd opzij geworpen en daarna overreden door een passerende au to. Hij liep rechts van de weg. blies, zodat iedereen kon onderdui ken. Toen ik dat aan adjudant Weijmans vertelde, zei hij mij, er geen, heksenjacht van te hebben willen maJcen', aldus Baten. Aanvankelijk had een groot aantal, legaal in Nederland verblijvende Turken willen demonstreren tegen de uitwijzing van hun landgenoten. Zij hebben - daarvan afgezien, aldus Baten, omdat daardoor misschien de Eindhovense politie in diskrediet zou zijn gebracht. *En de politie heeft ook maar gedaan wat ze wet telijk verplicht is te doen', aldus de heer Baten. De directeur van de slachterij was niet bereikbaar coor commentaar. Achtste lustrum CMA AMSTERDAM Het Collegium Musicum Amstelodamense (CMA), dirigent Toon Vranken, zal zijn 8e lustrum vieren op 17 maart in de Kleine Zaal, in het kader van Am sterdam 700 Jaar. Het programma bevat een bloemlezing uit het veer tigjarig repertoire van oude en mo derne muziek. Dit ensemble is be gonnen als een groep zing-grage studenten en is in de loop der jaren uitgegroeid tot een ensemble van mensen die zich specialiseer den in de vocale kunst. Het koor kan na 40 Jaar terugzien op een rijk muziekleven, dat zich afspeelde in Amsterdam, in vele plaatsen ln Nederland, Engeland (Londen BBC, Westminster Abbey, Westminster Cathedral, Bath. Brigthon, Bristol), Frankrijk (Festival Lyon, Parijs), Duitsland (Bonn, Fulda. Mainz). Topconcours harmonie en fanfare in Arnhem ARNHEM Zaterdag 8 maar wordt in Musis Sacrum te Arnhem voor de 17e maal een topconcours met concerttoedstrijden gehouden. De organisator is de Koninklijke Nederlandse Federatie voor Harmo nie en Fanfare. Aan dit topcon cours mogen de verenigingen deel nemen die ln 1974 op de KNF- concoursen ln de hoogste afdeling een eerste prijs met onderscheiding hebben behaald. 's Morgens wordt begonnen met de sectie harmonie met deelname van de Koninklijke Harmonie Oefening en Uitspanning uit Beek en Donk, de Koninklijke Harmonie Deurne, Dordrechts Philharmonlsch Orkest en het Koninklijke Harmoniegezel schap Oefening baart kunst uit Zeist. In de sectie fanfare treden op de Koninklijke Fanfare Apollo uit Goedereede, de Holtense Muziek vereniging, de Muziekvereniging Na lang streven uit Klaaswaal, de Fan fare Ons Genoegen uit Krommenie, de Fanfare Euphonia uit Meerkerk, het Fanfarekorps St. Cecilia uit Mlllingen a.di Rijn en de Muziek vereniging Harmonie Slikkerveer. Aan het concours, nemen 600 muzi kanten deel. VEGHEL In het ziekenhuis in zijn woonplaats Veghel is gistermorgen de 19-jarige Wilhelmus J. C. van der Broek overleden, een paar uur nadat hij al fietsend door een achteropko mende auto werd aangereden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11