VS: mogelijk matiging tegenover Cuba als OAS sancties intrekt PLO komt terug op verwijten aan Egypte Ontvoering In Kenia bestaat geen 'armenbevrij dingsleger Philippijnen knopen met China betrekkingen aan Amerikaanse consul in Argentinië vermoord Bloedbad na vliegtuigkaping door Koerden Stop op proeven met erfelijkheid deels opgeheven Regering na bom in bus (28 doden) Marcos krijgt steun bij referendum het weer Lente-achtig weerrapporten VS willen ook akkoord met Syrië Lon Nol zou willen aftreden in 'belang van vrede' Vissers-opstand in Libanon door onderdrukt leger Bij Londense metro ramp zeker 37 doden Levenslang tegen Bertoli geëist TROUW/KWARTET MAANDAG 3 MAART 1975 BUITENLAND/BINNENLAND 5 WASHINGTON (AFP, Reuter, UPI) De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, heeft verklaard dat de V.S. zullen overwegen hun verhouding met Cuba te wijzigen als de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) haar sancties jegens Cuba intrekt. In een toespraak In Houston (Texas), zei hij dat de houding van de VS 'sterk afhankelijk zal zijn van de buitenlandse politiek van de Cubaanse regering'. De Amerikaanse zorg houdt vooral verband met de Cubaanse buiten landse politiek en met de militaire betrekkingen van Havanna met landen buiten dit halfrond (een duidelijke zinspeling op de Sowjet-Unie). De VS zijn bereid in een nieuwe richting te gaan als Cuba dat zou willen, aldus Kissin ger. Hij waarschuwde dat een fun damentele wijziging niet tot stand komt als Cuba niet de bereidheid toont de wederkerigheid van ver plichtingen en achting te aanvaar den waarop een nieuwe verhouding moet worden gebaseerd. Kissinger, die volgende maand zijn eerste reis naar Zuid-Amerika aLs minister van buitenlandse zaken maakt, zei dat hij overleg met La- tij nsamerikaanse ministers van buitenlandse zaken zou plegen over de kwestie van de sancties jegens Cuba. De VS hebben reeds 10 jaar een handelsembargo gericht tegen het bewind van Castro. Een aantal La- tijnsamerikaanse landen heeft het handelsembargo opgeheven maar een recente poging om de sancties van de OAS in te trekken, verkreeg niet de vereiste tweederde meerder heid tijdens eeri conferentie in Quito (Ecuador) vorig jaar novem ber. In juni komt de permanente raad van de Organisatie van Ame rikaanse staten weer bijeen. 'Verachtelijk' In een verklaring die gisteren in Washington werd uitgegeven heeft Kissinger het doodschieten van de Amerikaanse consul in Argentinië, John Patrick Egan, door Argentijn se guerrilla-beweging Monteneros. verachtelijk genoemd. De politie vond 't lijk van Egan, die woensdag werd ontvoerd, zater dag bij de Noordargentijnse stad Cordoba. Hij was door een schot in het voorhoofd gedood. Het lijk was gewikkeld in de vlag van de guer rillabeweging en een nylon zak be dekte het gezicht. Op een stuk karton was geschreven: 'Peron of de dood. Lang leve het vaderland. Voor eeuwig mijn generaal'. De guerrillastrijders, die al eerder verklaard hebben dat zij wijlen president Juan Peron trouw zullen TEHERAN (Reuter, UPI) De kaping van een Iraakse Boeing 737 tijdens een binnenlandse vlucht is zaterdag in Teheran geëindigd met de dood van een vrouwelijke passa gier. Bij een schietpartij tussen le den van de Iraakse veiligheids- dienst en de drie kapers na de landing van het toestel op het vliegveld van Teheran werden voorts een passagier en een kaper zwaar gewond. De kaper is zondag gestorven. De twee andere kapers gaven zich na de schietpartij over, waarna de 85 passagiers en zeven bemanningsleden het toestel kon den verlaten. In totaal werden tien personen naar een ziekenhuis over gebracht. Over de identiteit van de kapers is niets meegedeeld maar aangeno men wordt dat het Koerdische re bellen zijn, aangezien zij de vrijla ting van 85 Koerdische leiders eis ten in ruil voor vrijgave van het toestel en de inzittenden. Ook ver langden zij een losgeld van omge rekend twaalf miljoen gulden. Zij dreigden het toestel met inzitten den op te blazen indien aan hun eisen geen gevolg zou worden gege ven. SAN FRANCISCO (UPI) —Biologi sche experimenten waarbij in bac teriën nieuwe (en voor de mens mogelijk levensgevaarlijke) erfelij ke eigenschappen worden inge bouwd, zullen gedeeltelijk en onder strikte voorzorgen worden hervat. Tot dit besluit kwam een internati onale conferentie over het onder werp in Pacific Grove, Californië. Vorige zomer had een groep betrok ken onderzoekers onder leiding van dr. Paul Berg een internationale oproep gepubliceerd, deze experi menten te staken tot een internati onale conferentie de risico's voor de volksgezondheid had overwogen. Berg deelde zaterdag namens de conferentie mee dat met de grootst mogelijke spoed nieuwe bacterie stammen zullen worden ontwikkeld, die niet pr ongeluk uit een labora torium kunnen ontsnappen omdat ze alleen onder heel kunstmatige omstandigheden blijven leven. De experimenten werden tot nog toe vooral gedaan met de algemeen voorkomende darmbacterie E. coli, die bij 'ongelukjes' meteen een on voorstelbare epidemie zou kunnen veroorzaken. De betrokken experimenten zijn onder andere van belang voor het fundamentele kankeronderzoek. blijven, doodden de 62-jarige Egan, die in de afgelopen twee jaar hono rair consul was, na een ultimatum waarin met zijn executie op vrijdag avond werd gedreigd indien geen gevolg zou worden gegeven aan hun eis dat vier kameraden op de tele visie zouden verschijnen. Zij wilden Vervolg van pag. 1 In een bandopname die de politie zondagmorgen in handen kreeg ver klaarde Lorenz, dat zijn ontvoerders hem beloofd hadden dat hij onge deerd in vrijheid zou worden gesteld nadat dominee Albertz in West- Duitsland zou zijn teruggekeerd. Hoe en wanneer wilden ze echter niet zeggen. NOG TWEE VRIJ Een woordvoerder van de justitie in West-Berlijn deelde zaterdag mee dat de twee gevangenen Ettore Can- nella en Gerahd Jagdmann zater dagochtend uit voorlopige hechtenis in West-Berlijn zijn ontslagen. Can- nella was op 30 januari 1975 tot ze ven maanden en Jagdmann op 17 de cember 1974 tot 14 maanden gevan genisstraf veroordeeld, maar omdat de vonnissen nog geen rechtskracht hadden verbleven beiden nog in voorlopige hechtenis. Met hun vrijlating werd aan de eer ste eis van de ontvoerders" van Lo renz voldaan De vier anarchisten in Frankfort werden omstreeks half elf zondag avond bij elkaar gebracht voor het door de ontvoerders van Lorenz ge- eiste beraad. Dominee Heinrich Al bertz was daarbij aanwezig. Bij dit beraad, dat plaats vond bui ten aanwezigheid van de politie, moeten de vier besluiten of zij naar het buitenland zullen vertrekken in ruil voor de vrijlating van Lorenz. Bij de uitwisseling met de ontvoer ders moest de Westberlijnse politie van vrijdag af telkens zekerheid zien te krijgen of zij werkelijk met hen te maken had, gezien het grote aan bal 'grappenmakers' dat het stadhuis opbelde en zich voor de ontvoerders uitgaf. Bij het eerste gesprek ver gewiste de politie zich door het nummer van Lorenz' identiteitskaart te vragen, bij het tweede door te informeren waar Lorenz een pols horloge van zijn vrouw had gekocht en bij het derde gesprek door de datum te vragen waarop Lorenz was getrouwd. Pas als de antwoorden correct waren konden de onderhan delingen voortgaan. Ultimatum Dé ontvoerders herhaalden hun ul timatum, dat hedenmorgen negen uur aan al hun eisen zou zijn vol daan. Aan de vier op hun eis los gelaten gevangenen moet tevens een som geld van 120.000 mark elk ter hand worden gesteld. De leider van de SPD. Willy Brandt, verklaarde voor de televisie dat de ontvoering van de leider van de CDU in West-Berlijn, Peter Lorenz, van grote invloed is geweest op het stemgedrag van de kiezers. Bij een zeer recente opiniepeiling had nog vijftig procent te kennen gegeven op de SPD te zullen stemmen. Helmut Kohl, de nationale voorzit ter van de christendemocratische partij (CDU), had eerder in Berlijn verklaard dat de ontvoering akelige herinneringen deed opkomen aan de situatie in de Republiek van Weimar, toen de politieke anarchie het fas cisme aan de macht bracht. daardoor zekerheid hebben dat deze vier nog in leven waren en niet waren mishandeld. De Argentijnse regering negeerde na overleg met de- Amerikaanse ambassade het ul timatum en maakte bekend dat zij niet met terroristen wilden onder handelen. Korte tijd later werd de consul gevonden. Het lijk was ge deeltelijk bedekt met een krant waarin bijzonderheden stonden over de dood van twee kameraden die maandag in een vuurgevecht met de politie van Cordoba waren gewikkeld. Vakbondsleider Ook de 55-jarige Adolfo Benito Ca- valli, die van 1962 tot 1970 de machtige vakbond van arbeiders in de Argentijnse olie-industrie leidde en deel heeft uitgemaakt van de opperste raad van de Peronistische beweging, is dood aangetroffen. Hij had verscheidene kogelwonden. Cavalli speelde een belangrijke rol in politieke en vakbondszaken on der de militaire dictatuur van ge neraal Juan Carlos Ongania, die in 1966 aan de macht kwam. Hij werd in 1970 lid van de opperste raad van de Peronistische beweging toen deze werd geleid door Jorge Paladi- no, als persoonlijk gedelegeerde van Juran Peron die toen in bal lingschap in Madrid verbleef. Pala- dino viel later in ongenade bij Peron. De Monteneros hebben vorige week ook de president van het hoogge rechtshof in de provincie Buenos Aires, Hug Anzorreguy, ontvoerd. Hij zal. -worden vrijgelaten als een lid van de Monteneros dat op bevel van Anzorreguy's 2oon gevangen zit op vrije voeten komt. Deze is rech ter van instructie. Er is geen tijds limiet gesteld. Broer 'Che' Guevara De jongste broer van Ernesto 'Che' Guevara, Juan Martin, is vrijdaga vond in de Argentijnse stad Rosa- rio gearresteerd na een schietpar tij tussen een groep guerrilla's en de politie, zo is dit weekeinde in Buenos Aires meegedeeld. Het tref fen zou zich hebben voorgedaan toen guerrilla's begonnen te vuren op agenten die- een razzia hielden in verband met recente bomaansla gen in Rosario. Door de bomontploffing; werd een zijkant van de bus volledig open gereten. Een tweede bus die in de buurt stond werd zwaar be schadigd. NAIROBI (Reuter, UPI) Volgens de Keniaanse regering bestaat er in dit Oostafrikaanse land geen 'Bevrijdingsleger van armen'. Deze groepering claimt de bomaanslag op een bus in Nairobi waarbij zaterdagavond zeker 28 mensen om het leven kwamen en meer dan honderd werden gewond. Het was de derde aanslag in twee weken, maar de eerste waarbij doden vielen. De politie van Nairobi had zaterdag avond tips gekregen dat bommen waren neergelegd in een bioscoop en in twee van de grootste hotels, Hil ton en Intercontinental. Onderzoe ken hier leverden niets op maar on dertussen ontplofte wel een bom in de nachtbus naar de Keniaanse ha venstad Mombassa. Zeventien men sen kwamen onmiddelijk om het le ven, de overige dodelijke slachtof fers overleden laten in het Kenyatta National Hospital. Het busstation van East African Road Services ligt in een drukke wijk van markten, café's en kleine hotels. Er stonden veel meer men sen dan normaal te wachten omdat passagierstreinen in Kenia wegens een tekort aan reserve-onderdelen al enkele weken niet rijden. De bomontploffing werd kilometers buiten de stad gehoord. Ziekenwa gens en honderden politiemannen werden naar de plaats van de explo sie geredirigeerd. Agenten met stok ken, geweren en schilden zetten de wijk af, terwijl het gebruikelijke on derzoeken van auto's op de diverse controleposten in' de stad werd ver scherpt. MANILLA (AFP, Reuter, UPI) De Philippijnen zullen als twee de lid van de Associatie van Zuidoostaziatische landen diploma tieke betrekkingen met Communistisch China aanknqpen. Dit heeft president Ferdinand Marcos na zijn overweldigende winst bij het recente referendum laten weten. Ook de banden met de Sowjet-Unie en andere communistische landen zullen worden aan gehaald, aldus Marcos. De vermoorde Amerikaanse consul John Egan. Met de islamitische afscheidingsbe weging in het zuiden van de archi pel (op de eilanden Mindanao en Zoeloe) zullen vredesonderhande lingen worden gehouden, waar schijnlijk in april in Saoedi-Arabië. De Philippijnse regering en het Moro Nationale Bevrijdingsfront (MNLF) praatten daar al eerder over het neerleggen van de wapens, maar zonder succes. De voorlopige uitslag de officiële is pas over een paar weken bekend van het referendum over het bewind Marcos wijst op grote steun voor de president. Negentig procent Van onze weerkundige medewerker Maart heeft een goeie start. Zuid tot zuidwestelijke winden voeren aanhoudend vrij zachte lucht aan. Hierin klom de temperatuur zondag tot 14 a 16 graden, de hoogste waarden tot nu toe dit jaar. In Nijmegen werd het ruim 15 graden. Het was op verschillende plaatsen de warmste tweede maart sinds 1959, toen maart als geheel ruim 2 graden te warm uitviel. Tegelijker tijd duurt de winter in Finland voort: Helsinki 's morgens -15 -gra den, lvalo in het noorden 's mid dags circa -10 graden. Dat de thermometer in onze omge ving zo heerlijk is opgebloeid, houdt verband met een uitgebreid lage drukgebied met standen onder 990 mb tussen de Azoren, Ierland, IJsland en de zuidpunt van Groen land en met een minimum van iets minder dan 980 mb. in het zeege bied ten westen van Ierland. Langs de oostelijke flanken hebben win den van zuid tot zuidwest vrij spel. Van tijd tot tijd komt een storings front over, en dit systeem geeft dan in de lage landen de kans op tijdelijk enige regen of buien. Ge lukkig houden we de zon periodiek op onze hand. De weerrapporten van de Britse eilanden gaven gistermiddag geen regenhoeveelheden van betekenis. Alleen in zuidwest Engeland en zuid-Schotland was zondagmorgen ongeveer 4 mm gevallen. Marham in zuidoost Engeland (ten n.o. van Londen) meldde om 1 uur wel nu en dan matige regen evenals het lichtschip East Goodwin. In de voorcwond en avond kwam het ook in Nederland tijdelijk tot matige Weerrapporten van gisteravond 7 uur. maximumtemperatussen en neerslag van 7—19 uur: Amsterdam regen 13 3 De Bilt regen 14 3 Deelen regenbul 15 0.1 Eelde geheel bewolkt 15 0 Eindhoven regen 15 8 Den Helder regen 12 1 Luchth. Rotterdam regen 13 3 Twente geheel bewolkt 15 0 Vllssingen zwaar bewolkt 10 1 Zd.-Limburg regen 15 1 Aberdeen geheel bewolkt 10 0 Athene onbewolkt 15 0 Barcelona half bewolkt 16 1 Berlijn licht bewolkt 13 0 Berlijn licht bewolkt 13 0 Bordeaux licht bewolkt 13 1 Brussel regen 14 2 Frankfort zwaar bewolkt 14 0 Genève geheel bewolkt 14 0 Helsinki half bewolkt -2 0 Kopenhagen onbewolkt 4 0' Lissabon regen 15 0.5 Locarno regen 6 0.1 Londen licht bewolkt 13 2 Luxemburg regen 12 0.2 Madrid zwaar bewolkt 11 0 Malaga zwaar bewolkt 18 7 Mallorca half bewolkt 18 0 Nice onbewolkt 14 0 Oslo geheel bewolkt 2 0.2 Parijs zwaar bewolkt 11 1 Rome zwaar bewolkt 15 0 Split licht bewolkt 15 0 Stockholm geheel bewolkt 2 0 Wenen onbewolkt 13 0 Casablanca zwaar bewolkt 18 0 Las Palmas onbewolkt 20 0 Tel Avlv licht bewolkt 16 0 Tunis zwaar bewolkt 19 0 regen om. in Gorredijk, Nijmegen en Amsterdam. Het ziet ernaar uit, dat het zachte en nu en dan licht gestoorde maartweer het verder zal uithou den. De record warme winter van 1975 met een Bilt's etmaal-gemiddelde van 5.5 fr.C. (normaal 2.2) zal nog lang na-echoën. Onze man in oud- Beijerland weet te melden, dat in een buitendijks weidegebied in zijn woonplaats medio februari al een eenzame flamingo zat. In de Greve- lingen waren zelfs een 7-tal fla mingo's. In 'hartje winter' zijn er verder in de Hoekse Waard aardap pelen gerooid, iets ongekends voor dit eiland. Jaren 'geleden gebeurde dat ook eens in Groningen. Tenslotte nog even de schijnwerper op februari: deze maand is in De HOOG WATER 4 maart. Vllsslngen 6.11-18.42. HaringvUctslulzen 7.59-20.27. Rotterdam 9.03-21.41. Schevenlngen 7.25- 19.52 IJmuiden 8.12-20.39 Den Helder 11.40-23.56. Harllngen 1.51-14.12 Delfzijl 4.10-16.33. Bilt record-zonnig geweest sedert het begin van de waarnemingen in 1899. De zon heeft er meer dan 135 uur geschenen, (normaal 69), waar mee het record van 1920 werd ge broken. CAIRO, JERUZALEM (Reuter, UPI, AP) Opvallend zijn de po gingen van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO om weer op goede voet met Egypte te komen, na de breuk die zich vorige week heeft voorgedaan toen Sadat weigerde een delegatie van de PLO te ontvangen. van de 22 miljoen Philippijnen zou haar steun hebben uitgesproken in de politiek van het staatshoofd. Al leen in Ceboe de tweede stad van het land en van oudsher een bolwerk van de oppositie is de zege minder groot. Marcos heeft verschillende malen gezegd dat hij zou aftreden als men tegen de noodtoestand zou stemmen die hij in 1972 afkondigde. Roomskatholié- ke priesters en de oppositie hebben het referendum een 'farce' ge noemd, onder andere omdat de Philippino's werden gedwongen naar de stembus te gaan. De organisatie heeft zelfs een nieu we delegatie naar Egypte gestuurd om deze aan te bieden dat zij haar verklaring wijzigt in dier voege, dat er geen kritiek op Egypte meer uit kan worden gelezen. De Egyptische minister Fahmi heeft dit aanbod echter afgewezen. Wel heeft hij volgens latere berichten de PLO- afgezanten verzekerd dat iedere overeenkomst met Israël strikt mi litair zou blijven en geen politieke concessies aan Israël met zich mee zou brengen. De grief dat de PLO jegens Egypte had stond zaterdag duidelijk In haar officiële blad Falastin. 'In- plaats van vast te houden aan een gemeenschappelijk standpunt met Syrië en Palestina werd er een deeloplossing gezocht: inplaats van te blijven bij de resoluties van de topconferentie van Rabat werd aan de PLO gevraagd Jordanië toe te staan de Palestij nen te vertegen^ woordigen; inplaats van te blijven aandringen op arabisering van Je ruzalem, verklaarden zij (de Egyp- tenaren) zich bereid om internatio nalisatie van Jeruzalem te aanvaar den'. Voor 15 maart? Het Egyptische dagblad Akhbar El Yom meent te weten dat er vóór 15 maart een akkoord met Israël zal worden gesloten voor de ontrui ming van de strategische passen en de olievelden in de Sinai, dat on dertekend zal worden door Egypti sche. Amerikaanse, Russische en Is raëlische officieren. Inmiddels heeft het Israëlische blad Ha'aret in Israël opzien gebaard met het nieuwtje uit Washington dat Kis singer niet van plan is zich tot een akkoord met Egypte te beperken maar óók naar het schijnt onder druk van Saoedi-Arabië een ak koord met Syrië beoogt. Dat laatste was door Israël tot dusver doorver wezen naar de conferentie van Ge neve. Premier Rabin zei zaterdag nog dat hij een volledige ontrui ming van de hoogvlakte van Golan uitsloot, zelfs wanneer daar een akkoord met Syrië tegenover zou staan. Als voorwaarden voor de teruggave van de oliebronnen en de woestijnpassen aan Egypte noemde hij: een wederzijdse verplichting af te zien van het gebruik van geweld, zelfs in geval van hervatting van de oorlog elders ln het Midden- Oosten: verdere demilitarisering van de Sinal, eventueel onder toe zicht van de VN of van gemeen schappelijke patrouilles van Egypte en Israël: actieve bevordering van de wederzijdse economische samen werking. Sadats tegenbod Volgens Ha'aretz zou Sadat bereid zijn gevonden om af te zien van oorlogsoproepen, om de druk op westerse bedrijven die handel drijven met Israël te verzachten en om Israëlische bemanningen en goederen op schepen in het Suez- kanaal door te laten, mits deze niet onder Israëlische vlag varen. Ame rika heeft beloofd jaarlijks voor 250 miljoen ton olie ten behoeve van Israël in Iran te zullen kopen als compensering van de gederfde olie door de teruggave van de oliebron nen bij Aboe Rodeis. Verder is in Washington ontwikkelingshulp ter PNOM PENH (AP, Reuter) Ter wijl in de buitenwijken van Pnom Penh verwoed werd gevochten spra ken acht leden van het Amerikaanse congres dit weekeinde met de Cam bodjaanse president Lon Nol. Deze zou volgens betrouwbare bronnen hebben gezegd dat hij bereid is af te treden als zijn aanblijven een obstakel vormt voor een vreedzame oplossing in het conflict met de op standelingen van de Rode Khmer. De democratische leider in de Ame rikaanse senaat, Mike Mansfield, verklaarde in Washington dat het aanbod van Lon Nol de weg zou. kunen openen naar onderhandelin gen die een einde maken aan de gevechten in Cambodja. Prins Si- hanoek, voormalig staatshoofd van Cambodja, heeft in het verleden als voorwaarde voor onderhandelingen het aftreden van Lon Nol genoemd. Sihanoek werd in 1970 afgezet en bevindt zich in ballingschap ln China. waarde van 25 miljoen dollar aan Syrië aangekondigd als voorbode van een totaal hulpbedrag van honderd miljoen dollar dat loskomt zodra de nog steeds opgehouden wet op de buitenlandse hulp de Senaat gepasseerd is. Kissinger gaat op 8 maart naar Cairo, op 9 maart naar Syrië en diezelfde dag nog door naar Israël. Van het resultaat van zijn bespre kingen in die drie landen hangen zijn verdere reizen af. Israëlische militairen hebben zon dag ongeveer vijftig Israëliërs ver wijderd die zonder officiële toe stemming grond op de westelijke oever van de Jordaan in bezit had den genomen. De ontruiming ver liep vreedzaam, doch de 'kolonisten' verklaarden terug te zullen keren. Zij behoren tot een religieuze groep die van mening is dat het gehele bijbelse land Israël aan het Joodse volk toebehoort. Dergelijke illegale bezettingen hebben zich de laatste tijd herhaaldelijk voorgedaan. Sinds de bezetting van de weste lijke Jordaanoever in 1967 heeft de Israëlische regering daar 17 neder zettingen toegestaan, waarvan 12 langs de rivier. SIDON (Reuter) In de Libanese stad Sidon zijn twee dagen lang hevige gevechten geleverd tussen militairen en gewapende betogers. Daarbij zijn vijf militairen en ten minste tien burgers omgekomen en tien militairen en een onbekend aantal burgers gewond. De demon stranten hebben twee pantserwa gens en een troepentransportwagen met raketten en mortieren ver woest, aldus een legerwoordvoerder. De strijd ontbrandde zaterdag toen Libanese troepen werden ingezet om de hoofdwegen bij Sidon te ontruimen. Deze wegen werden be zet door pro-testerende vissers di ete hoop waen gelopen tegen een be sluit van de regering om een grote maatschappij, 'Protoïne' genaamd, exclusieve visrechten te geven langs de gehele kustlijn van Liba non. Bij eerdere gevechten met de plaatselijke politie was een links ex-parlementslid, Maaroef Saad, ernstig gewond. Na een bezoek aan de stad van de Libanese minister van financiën, Jumblatt, werden de Libanese strijdkrachten zondagmiddag uit de stad teruggetrokken. Jumblatt werd vergezeld door een aantal PLO-lei- ders. Een van heh zei dat de PLO haar goede diensten kwam aanbie den. De organisatie heeft ontekend betreokken te zijn geweest bij de ongeregeldheden. LONDEN (AP) Bij de metro-ramp in Londen, afgelopen vrijdag, zijn ten minste 37 mensen omgekomen. Lijkschouwer dr. David Paul ver klaarde op een persconferentie dat er 24 lijken zijn geborgen maar dat er nog zeker dertien bedolven lig gen in de wrakstukken op het sta tion Moorgate in het hart van het financiële district van de Engelse hoofdstad. Redders die 'met levensgevaar wer ken' hebben wellicht tot woensdag nodig om het laatste lijk te kunnen bereiken, aldus dr. Paul. Dat zal naar verwordt het stoffelijk over schot zijn van bestuurder Leslie Newson (55), die is verpletterd in de bestuurderscabine die vrijdag ochtend tijdens het spitsuur met grote snelheid tegen de buffers sloeg door het weigeren van de remmen. MILAAN (AFP) De officier van justitie in Milaan heeft levenslange gevangenisstraf geëist tegen de anarchist Gianfranco Bertoli wegens de aanslag op de prefecture van Mi laan op 17 april 1973 waarbij zeven doden en 53 gewonden vielen. Officier van justitie Liberto Ricar- cardelli zei in zijn requisitoir dat 'een geringe straf voor Bertoli zou betekenen dat men zich medeplich tig aan de aanslag van 17 april zou maken'. "t is voor Hilda. Zij gaat trouwen. Hilda is het meisje, dat gisteren hier is begonnen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5