Regering wil in plaats van kapitaal, zoals nu, arbeid gaan subsidiëren Herstel molens gaat nog te langzaam Vrijwilligershulp zou onafhankelijk moeten zijn Jongeling waarschuwt voor het anarchisme Om meer werkgelegenheid te behouden Uitzicht voor tankerbouw somber geacht Dode bij ruzie Dode en vier gewonden bij autobotsing Bezwaren aan verkorting medische studie Hagenaars bekennen inbraak in huis van AR-Kamerlid Jury begon aan monniken karwei Congres over opzet van de SNV Schoenpassers- gilde opgericht Gruijters mag van aannemers blijven 'Afspraken met terroristen veelal nakomen' Geld voor omvangrijker restauratie ontbreekt Schapen gestolen Computer 'verliest' zeven ton Stichting Meeus: werk voor positief ingestelde stakers RITA TROUW/KWARTET MAANDAG 3 MAART 1975 BINNENLAND 3 Van een verslaggever WINSCHOTEN 'De regering denkt over het subsidiëren van arbeid, in plaats van kapitaal (zoals nu gebruikelijk is)Dit zei minister Duisenberg financiën) zaterdag op een vergadering van de PvdA in Winschoten. Met deze politiek zouden in het bijzonder de arbeidsintensieve be drijven zijn gebaat en aanzienlijk meer werkgelegenheid in de struc tureel (langdurig) zwakke bedrijven behouden blijven, zo meende hij. De minister voegde hieraan toe, dat Van een verslaggever ROTTERDAM De heer D. de Bruyne, een van de directeuren van de Koninklijke/Shell, heeft zich za terdag somber uitgelaten over nieu we orders voor mammoettankers. In zijn toespraak bij de doop van de 'Lepton' (de grootste in ons land gebouwde tanker, die 318.000 ton meet) zei hij, dat het voor de tankerrederijen nodig is de pas in te houden. De tankvaart, zo voegde hij hieraan toe, zal zich thans moe ten aanpassen aan de verminderde vraag naar tonnage. Ir. J. van der Meer, lid van de raad van bestuur van Rijn-Schelde-Ve- rolme, waar de tanker is gebouwd, zei dat het onwaarschijnlijk is, dat werven de komende jaren nog or der zullen krijgen voor tankers zo groot als de 'Lepton'. 'Juist nu we zoveel ervaring hebben opgedaan met mammoettankers, is de stij gende lijn in de produktiviteit af gebroken'. zo voegde hij spijtig hieraan toe. De boeken van RSV bevatten nog vier tankers van deze grootte. het kabinet zich hierover Eal bera den in de komende maanden (met de subsidie van kapitaal bedoelde de minister waarschijnlijk zaken als (fiscale) investeringsaftrek - (red.). De PvdA-fractie in de Tweede Ka mer wil intussen, dat de uitkering op grond van de wet werkloos heidsvoorzieningen (WWV) zo snel mogelijk wordt verhoogd van 75 naar 80 procent. Voorts zou de ter mijn van de WWV moeten worden uitgebreid van twee tot vijf jaar. Voor langdurig werklozen, zouden deze verbeteringen met terugwer kende kracht tot 1 januari van dit jaar moeten ingaan. Dit zei fractie voorzitter Van Thijn na afloop van een bezoek van dertig PvdA-Ka- merleden aan de stad Utrecht en omgeving. Daar werd onder andere gepraat met mensen van het Utrechtse Actiecomité Werklozen. Van Thijn zei voorts, dat ook haast gemaakt zal moeten worden met het wetsontwerp bedrijfsdemocrati- sering. 'In de Sociaal-Economische Raad zal men met name spoed achter deze zaak moeten zetten en desnoods een verdeeld advies over deze zaak moeten uitbrengen. Dan kan de regering aan de slag; iets wat hoog tijd wordt, omdat het ontwerp nog dit jaar moet komen', aldus Van Thijn. Het Kamerlid Van der Doef merkte nog op, dat het van belang is, dat met name de vakcentrales een eensgezind standpunt over de be- drijfsdemocratisering gaaninne men. Thans is het nog zo, dat het CNV een standpunt heeft, dat af wijkt van de visie van NW en NKV. De heer Roethof zei dat de fractie zal bevorderen, dat in navolging van Utrecht, ook elders in het land UTRECHT Het anarchisme in Nederland is springlevend. Actie groepen zijn voortdurend bezig alles maar ondersteboven te gooien en het anarchisme leeft niet alleen in parijen als PSP en PPR, maar ook voor een deel in de Partij van de Arbeid. Dit zei de heer Jongeling zaterdagmiddag tijdens de jaarvergadering van het GPV in Utrecht. Via de chaos komt dit land vroeg of laat bij de hardste dictatuur terecht, zo luidde zijn voorspelling. Hij verweet de regering, dat zij soms bepaalde groepen zelfs in be scherming neemt. 'Zo liet staatsse cretaris Van Huiten de PTT telefo nisch weten, dat de giro niet mag meedoen aan het blokkeren van rekeningen1 teneinde de wettige milieuheffing binnen te krijgen. In Amsterdam dreigt een volslagen gezagscrisis rond de me tro, terwijl de roep naar verlaging van de defensieuitgaven een uiterst gevaarlijke situatie kan veroorza ken'. De GPV-leider kritiseerde verder nog: het vrijgeven van pornografie, de naaktrecreatie, de prostitutie, 'waarbij Amsterdam en Rotterdam elkaar naar de smerige kroon ste ken met de vestiging van eroscen- tra', de abortus, waarmee Nederland bezig is een zware bloedschuld op zich te laden. Daarbij gevoegd de ernstige vraag stukken van dit ogenblik als werk loosheid en inflatie, kon de heer Jongeling zich niet anders dan in zeer bezorgde zin uitlaten. Wel beschikt het kabinet over bekwame mannen. Premier Den Uyl mag men niet onderschat ten, dat is een slimme, tactische veelweter. Minister Duisenberg is een zeer bekwaam financier. Trou wens, de ministers die door de PvdA worden geleverd, zijn over het algemeen van behoorlijk tech nisch niveau. Maar nu blijkt, dat van de mooie beloften in de verkiezingstijd en van Keerpunt 72 niet al te veel terecht dreigt te komen, moet het kabinet ook de verantwoordelijk heid maar nemen, vond de heer Jongeling, volgens wie het tijd is om alarm te blazen en op te roepen ALMELO Na een slaande ruzie in een café in de binnenstad van Al melo, werd de 32-jarige woonwa genbewoner Hendrik Hendriks za terdagavond met een vuurbuks doodgeschoten. De politie heeft de 37-jarige R. Z. als verdachte aange houden, die na de schietpartij ver suft en gewond in het café werd aangetroffen. Een andere woonwagenbewoner, de uit Amsterdam afkomstige 21-jarige H. J. V., werd bij het café door de kaak geschoten. In het woonwagen centrum bij Almelo ontstond, na het bekend worden van deze ruzie rumoer tussen de families van ver dachte Z. en het slachtoffer. Geas sisteerd door korpsen uit Hengelo en Enschede, rukte de Almelose po litie naar het kamp op om ordever storingen te voorkomen. ROTTERDAM In een pension in Rockanje werd vrijdagnacht de 19- jarige Rotterdammer Alfons Brou wer door een 23-jarige Ier doodge schoten. De politie heeft nog niet kunnerr vaststellen of het schot het gevolg is van een ongelukje of opzet. De Ier waarschuwde uit ei gen beweging een arts, maar hulp had geen baat meer. P. Jongeling: alarm blazen. tot nationale saamhorigheid. Te rugkeer tot de Schrift zal daarbij een onontkoombare zaak zijn om de bezieling weer terug te brengen. Want binnen het kabinet is een zekere polarisatie gaande, die, over een jaar of tien, wel eens zou kunnen uitmonden in de oprichting van een volksfront. Dan wordt het Christen Democratisch Appel aan de kant gezet, een CDA waarvan de heer Jongeling overigens niets ver wacht. i arbeidsbureaus worden opgericht, die gespecialiseerd zijn in het aan werk helpen van moeilijk plaatsba re werknemers. BREUKELEN Op rijksweg 2 bij Breukelen in gistermiddag de 36- Jarige S. Tsai uit Amsterdam om het leven gekomen, toen zijn auto slipte en met een andere auto ln botsing kwam. Vier inzittenden werden ge wond. De 64-jarige Rotterdammer Jacob Mik kwam om het leven, toen zijn auto bij Moordrecht van de weg raakte en tegen een boom tot stil stand kwam. Een klapband was de oorzaak van het ongeval. De 18-jarige J. Kersten uit Wychen overleed zaterdagnacht vrijwel on middellijk nadat hij met zijn brom fiets frontaal tegen een Boom was gebotst. AMSTERDAM Verkorting van de medische studieduur zal de moei zaam en gedeeltelijk bereikte ver beteringen in d3 opzet van de stu die weer onmogelijk maken. De schelding tussen de theoretische basisvakken en de meer praktische opleiding zou hersteld worden, en de sociale kanten van het medisch handelen weer meer verwaarloosd. Deze motieven ontwikkelde een landelijk congres over het medisch wetenschappelijk onderwijs, geor ganiseerd door het Landelijk Over leg van Medische Actiegroepen (LOMAG), zaterdag om het wets ontwerp' herstructurering weten schappelijk onderwijs af te wijzen. De tweehonderd aanwezigen had den ook weinig op met het voor ontwerp ter wijziging van de wet universitaire bestuurshervorming. Door de democratisering en de daarmee gepaard gaande inspraak van studenten, was het mogelijk om verbeteringen in de studie in te voeren, aldus Dali Stofberg van de VU. Maar die democratisering leek door de herzienlngsvoorstellen van staatssecretaris Klein hu niet be paald versterkt te worden. Van een verslaggever RIJSWIJK Drie Hagenaars heb ben bekend dat zij op 18 februari hebben ingebroken in het huis van het Tweede Kamerlid mevrouw H. van Leeuwen (ARP) in Zoetermeer, waarbij duizenden guldens aan sie raden gestolen is. Het zijn de zeventienjarige leerling-kok V. de P., de negentienjarige F. G. de G. den de achttienjarige lasser J. de B. De gestolen sieraden zijn echter nog niet terecht. Het drietal maakte deel uit van een groep van tien, die voor ruim 350.000 gulden gestolen heeft. De tien leden van de groep zijn nu allen in arrest. De recherche in Rijswijk kwam de groep op het spoor via een inbraak in een wo ning in Rijswijk, waar voor vijftien mille aan sieraden eh bontmantels ontvreemd werd. Het spoor leidde naar een zeven tienjarige Haagse scholier R. K., die bekende. De leden van de ben de zijn verder van zeventien tot dertig jaar oud. Het gaat om twin tig inbraken in Rijswijk, 21 in Voorburg, zes in Leidschendam, veertien in Den Haag en één in Zoetermeer. De buit werd door gaans verkocht. Ook een heler is aangehouden. Negen internationale juryleden zjjn gistermorgen in Amsterdam begonnen aan het jaarlijkse im mense karwei om duizenden persfoto's te beoordelen. De foto's zyn ingezonden voor de tentoon stelling World Press Photo 1975. AMSTERDAM 'De Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) dient een onafhankelijke vereni ging te worden, waarin vrijwilligers in opleiding, vrijwilligers in het veld, ex-vrijwilligers, staf, veld- staf en voormalige leden van deze staven, tesamen aan dezelfde doelstellingen werken.' Van onze Haagse redactie DEN HAAG Sinds vandaag be staat 'Het Schoenpassersgllde'. Bij dit gilde zijn aangesloten de schoenhandelaren, die in de eerste plaats een goed passende schoen willen verkopen en het daarna van belang vinden of de schoen wel modieus is. De leden van het gilde hebben op hun zaak een vignet: een voet met daarnaast een lineaal. Aan alle art sen, consultatie bureau's, bejaar dentehuizen en andere instellingen is dezer dagen het zg. 'Voetgezond- heidsregister' verzonden. Dit regis ter bestaat uit alle namen en adressen van de bij het gilde aan gesloten leden. Patiënten kunnen zo verwezen wor den naar de zaken, waar zij aan schoenen worden geholpen volgens de door het gilde vastgestelde ethi sche en technische eisen, het doel van het gilde is de consument te beschermen tegen schoenen, die schadelijk zijn voor de voeten. Het gaat er ook om, de consument die alleen maar een mooie en smalle schoen wil, tegen zichzelf te be schermen. De klant, die bij een gildelld (er zijn er in het gehele lands reeds 350) een schoen koopt, krijgt een garantiebewijs dat de schoenen passend zijn. Het gilde heeft een onafhankelijk bestuur. (De leden van het Schoenpassersgllde staan onder een raad van toezicht, waar- In een arts en andere deskundigen zitting hebben. De consument kan bij deze raad zijn klachten indienen. De uitspra ken van de raad van toezicht zijn bindend. Gildeleden kunnen als zich herhaald! jk klachten voor doen worden geroyeerd. In Engeland bestaat reeds geruime tijd een dergelijke organisatie met 4000 leden. Dit is een van de conclusie van het congres 'Vrijwillig, niet vrijblijvend II', dat de Kontaktgroep Neder landse Vrijwilligers (KNV) zaterdag hield in het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam. Met meerderheid van stemmen namen de ongeveer 230 ex-vrijwilligers, die werkzaam zijn geweest in een ont wikkelingsland en uitgezonden zijn door. de SNV, daar de nota van de kontaktgroep Nederlandse Vrijwilli gers aan, waarin deze haar visie geeft op de toekomst van de stich ting en daarmee op dit vrijwilli gerswerk. Op verzoek Het congres werd gehouden op ver zoek van minister Pronk (Ontwik kelingssamenwerking) en kan be schouwd worden als een vervolg op de manifestatie van oud-vrijwilli gers op 18 mei vorig jaar in de Sjalom werkplaats in Odijk. Minister Pronk, die de Tweede Ka mer heeft toegezegd begin april met een nota over het vrijwilligers werk in ontwikkelingslanden en de structuur van de SNV te komen, is nu bezig materiaal te verzamelen. Zo is er overleg tussen het SNV- bestuur en de minister, wordt via een enquete de mening gevraagd van staf en vrijwilligers in het veld en heeft minister Pronk ook aan alle oud-vrijwilligers gevraagd zich hierover uit te spreken. Dat gebeurde dan zaterdag op het congres, waar de nota van de SVN het uitgangspunt was van discussie, die 's morgens in groepen plaats had en in plenaire vergadering concreet gestalte kreeg in een aan tal moties. In die nota staat onder meer dat het doel van ontwikkelingssamen werking, het opheffen van maat schappelijke ongelijkheid is. Daar om beperkt het ontwikkelingswerk zich niet alleen tot de zgn. Derde Wereld. Ontwikkelingswerk in Ne derland en ontwikkelingswerk in de Derde Wereld zijn delen van het zelfde geheel, en niet los van el kaar te zien. Groepen en personen, die zich actief bezig houden met ontwikkelingswerk in Nederland, moeten daarom zelf deel uitmaken van en mede beslissen in d.e orga nisatie die zich bezig houdt met ontwikkelingswerk elders. Over de taak van de vrijwilligers DEN HAAG Minister Gruijters (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) mag van de voorzitter van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB), de heer S. van Eijkelen burg, blijven. 'Een wisseling van de wacht zal ongetwijfeld nog een nieuwe onontkoombare stagnatie in de bouwproduktie met zich meebren gen', aldus de voorzitter van de werkgeversorganisatie in de bouw. zegt de nota, dat het uitzenden van vrijwilligers naar een ontwikkelings land niet als een op zichzelf staande periode mag worden beschouwd, maar als een onderdeel van een doorgaande betrokkenheid bij de ontwikkelingsproblematiek. Over de structuur van de Stichting wordt opgemerkt, dat die zo open moet zijn, dat het beleid, de uitvoe- Minister De Gaay Fortman: UTRECHT Minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) vindt, dat je afspraken, die je maakt met terroristen In de meeste gevallen ook moet nakomen. Dit antwoordde hij zaterdag tijdens de jaarvergadering van het Ver band van Verenigingen van Anti revolutionaire Gemeente- en Pro vinciebestuurders, op een vraag van de Ridderkerkse burgemeester C. J. Verplanke. De heer Verplanke vond dat een harder optreden tegen terroristen, preventief zou kunnen werken. 'Door het zachte optreden moedig je dit soort zaken alleen maar aan.' De heer De Gaay Fortman bestreed dit standpunt. Hij vond dat de ma nier, waarop de gijzelingen in Den Haag zijn opgelost, de enig juiste is, met het minste gevaar dat er onschuldige slachtoffers vallen. Dat daarbij driehonderdduizend dollar is verdwenen, is nauwelijks een punt van overweging, aldus de mi nister. De nieuwe voorzitter van het ver band, dt heer W. R. van der Sluis leverde in zijn installatierede kri tiek op het beleid van minister Gruijters (Volkshuisvesting) wat betreft de kleine woonkernen. In zijn oriënteringsnota schreef de minister een beperking van de groei v^n deze kernen voor. De heer Van der Sluis deelde de me ning dat voorkomen moet worden, dat er een massale vestiging van mensen uit de grote steden in deze kernen plaatsvindt. Wel vindt hij het noodzakelijk, dat de kleine ker nen kunnen groeien ten behoeve van een aantal groepen, als de economisch gebondenen, de eigen bejaarden en de eigen inwoners, die in een buurgemeente werken. De nieuwe financiële regeling voor Rijnmond ontmoette ook nogal wat kritiek tijdens de jaarvergadering. De minister van Binnenlandse Za ken gaf toe, dat het geen al te gelukkige regeling is, maar dat een andere vooralsnog niet mogelijk is, omdat dat precedenten zou kunnen scheppen ten opzichte van de over enkele maanden te verwachten ge- westwët. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM In Nederland verkeren 150 molens ln slechte of zeer -slechte toestand. Weliswaar wordt jaarlijks van veertig tot vijftig molens de restauratie voltooid, maar dat zouden er eigenlijk zeventig tot tachtig moeten zijn, wil het bestand niet teruglopen. Hiervoor ontbreken echter de fondsen. Dit zei de voor zitter van de Vereniging De Hollandsche Molen, mr. P. J. Mijksenaar zaterdag op de algemene ledenvergadering van de vereniging in Krasnapolsky in Amsterdam. 'Giften van de Rabobank, de ANWB en het Prins Ber- nardfonds maken gelukkig restauratie op ruimer schaal mogelijk. Bovendien bestaat door de werkloosheid de mogelijkheid ook meer mo lens te restaureren via het mviisterie van sociale za ken'. aldus de heer Mijkse naar. Hij voegde hieraan toe. dat helaas het aantal vakbekwa me molenmakers de laatste jaren is teruggelopen door de afremming en ontwaar ding van de subsidiebedra gen. Als gevolg hiervan is er ook vertraging in de werk zaamheden ontstaan en een 'afkalving' van de beschik bare restauratiebedragen door een kostenstijging van 17 procent per jaar. 'Een betere coördinatie, een slag vaardiger beleid zullen in deze bedrijfstak in de toe komst vereist zijn', meende de voorzitter van De Hol landsche Molen. Sinds de olieboycot is de internationale roep om energie op te wekken uit wind sterk gegroeid. Ook de vereniging ondervindt daar van de weerslag. 'Er gaat geen week voorbij, of ons bureau en onze werkgroep windenergie ontvangen brieven met het verzoek om inlichtingen, tot uit Zuid- Vietnam toe. Ook in pns ei gen land blijft de roep om de wind als energiebron weerklinken'. De heer Mijksenaar wees er op, dat de vereniging reeds ln de jaren 1951-1974 de mogelijkheid onderzocht om eleccriciteit door molens te laten opwekken. In 1965 kwam op Texel de molen De Traanroeier gereed, die ge heel is ingericht voor het opwekken van elektrische energie: de kleinste elektri citeitscentrale van ons land. In het jaarverslag van de vereniging wordt opgemerkt, dat het ledental van het gil de van de vrijwillige mole naars is toegenomen tot 662. Op 36 plaatsen in het land bestaat thans de mogelijk heid tot een opleiding in het bedienen van de molen. Meer dan honderd molens zijn regelmatig draaiende te zien, dank zij deze vrijwilli ge molenaars. ring en de controle daarop bepaald worden door mensen die actief bij de genoemde doelstelling betrokken zijn. Omdat in de huidige stichting geen controle van onderop mogelijk is, moet er een organisatievorm ko men, waar dit wel mogelijk is. Daarbij wordt gedacht aan een ver- enigingsvorm met een gekozen be stuur en gecontroleerd door de le den. Een dergelijke organisatievorm is, aldus de nota, niet denkbaar binnen het overheidsapparaat. Daarom moet het een onafhankelij ke organisatie worden, die werkt met geld van de overheid, en zelf beslist over het te voeren beleid. In fasen In de nota wordt verder een aantal fasen aangegeven, waarvan die structuurverandering van de SNV tot stand moet komen. In een mo tie van een groep ex-vrijwilligers uit Amsterdam werd hieraan een termijn gesteld: namelijk dat die fasen voor het eind van dit Jaar gerealiseerd moeten zijn, daarnaast zouden niet alleen de zes vertegen woordigers van partikuliere organi saties (zoals NOVIB, NUFFIC en de RK-Emigratie Stichting), maar ook de vier overheids vertegenwoordi gers hun zetels in het SNV-bestuur ter beschikking moeten stellen aan organisaties bijv. Vereniging van Wereldwinkels, X-Y-beweging, Sja- loom), die in Nederland werken aan structuurverandering. Minister Pronk, die een groot deel van de dag het congres, bijwoonde, waarschuwde er voor, dat niet alles wat er thans bestaat zomaar op z'n kop kan worden gezet. 'Als je wilt veranderen', aldus minister Pronk, 'kan dat alleen maar geleidelijk. Door vorige kabinetten zijn afspra ken gemaakt en daaraan kunnen sommige organisaties rechten ont lenen. Ook politieke. En als je daarin veranderingen wilt aanbren gen, krijg je direkt grote verhalen in het parlement.' Ten aanzien van een onafhankelij ke organisatievorm merkte hij op: 'Of het beleid nu buiten de sfeer van het parlement tot stand komt of samen met de regering, dat be paalt niet de mogelijkheden van welk kabinet dan ook. Ook een regering kan altijd het Instrument van de subsidiekraan hanteren. Daarom ben je nooit geheel onaf hankelijk. Kijk maar naar het wel zijnswerk ten tijde van Vonhoff. Zelf ben ik er nog niet uit hoe het verder moet met de SNV. TERKAPLE In het Friese Ter- kaple zijn in het weekeinde uit een weiland schapen gestolen. Volgens de gedupeerde veehouder zijn er 24 meegenomen. Van de veedieven ont breekt nog elk spoor. MIDDELBURG De wat 'hardleerse' nieuwe computer van de Provinciale Zeeuwse Electricltelts Maatschappij zal er ook dit jaar weer de oor zaak van zijn, dat dit bedrijf een schadepost moet incasse ren van 700.000 gulden. Dat komt, doordat de computer het ponsen van de verbrui kersnota's niet kan bijhou den. Vorig jaar, bij de ingebruik name van de computer, liep de zaak helemaal uit de hand. Toen bedroeg het renteverlies op de achterstallige Inning van de verbruikersnota's on geveer twee miljoen gulden. Maar, zo zeggen GS in ant woord op vragen uit de sta ten, na'ar aanleiding van de PZEM-begroting over 1975, de volgende jaren hoopt de PZEM een oplopende rente winst te bereiken van 1,5 mil joen. Want nu is er een nieuw systeém van meterop- nemen voor de gebruikers vastgesteld, namelijk één keer per jaar. BERGEN OP ZOOM De meesten van de 75 werkwillige werknemers bij het transportbedrijf Meeuws ln Bergen op Zoom willen 'een aantal van de 25 stakers' niet meer terug in het bedrijf. De werkwilligen, die zich vorige week verenigden ln de 'Stichting Meeuws 75', hebben dit gisteren na éen bijeenkomst be kend gemaakt. Zoals bekend, gaf de kantonrechter in Bergen op Zoom directeur Meeuws geen toestemming de ar beidsovereenkomst te verbreken met de 25 chauffeurs, die vorige maand gesteund door de vak bonden staakten voor betere werko mstand igheden. De Stichting Meeuws wil de mees ten van de stakende collega's wel terug, als zij zich positief opstellen 'om de continuïteit en de goede verhoudingen in het bedrijf te kun nen blijven waarborgen'. Het comi té stelt voor, deze chauffeurs ln groepen na elkaar te laten terugke ren in het bedrijf. De Juridische adviseurs van Meeuws Transport en de vakbonden over leggen nog volop over de manier waarop de terugkeer van de stakers moet plaatsvinden. Belde partijen wilden gisteravond niets meedelen over deze gesprekken. AMSTERDAM Bij een nachtelij ke vechtpartij in een nachtclub in Amsterdam werd een 29-Jarige Chi nees zo ernstig met een stiletto getroffen, dat hij later op de (za- ter)dag in het ziekenhuis overleed. Bij de vechtpartij waren drie Chi nezen betrokken. Behalve de 19- jarige C. uit Singapore die stak, arresteerde de politie ook de uit Hong Kong afkomstige F. Ter gelegenheid van het Monumentenjaar 1975 zal in de maand september onder auspiciën van 'De Holland sche Molen' bij de Walburgs Pers te Zutphen eeri tech nisch standaardwerk over molenbouw verschijnen. Het boek is geschreven door An ton Sipman uit Nijmegen en heeft als thema het 'staande werk van de bovenkruier', een molentype dat in ons land zeer vaak voorkomt. Het boek omvat 560 bladzij den, 163 technische tekenin gen en tientallen foto's. De uitgave is mogelijk gemaakt, door financiële steun van een aantal organisaties. 'Het heeft zo lang geduurd tot ik ingepakt was, dat de sneeuw nu gesmolten is.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3