Welkom ei»Peugeot Presentatie 19715. Bij alle Peugeot dealers. Peugeot heeft ook kleine diesels Peugeot heeft 'n complete serie diesels Peugeot heeft betaalbare diesels heeft vrijwel direct leverbare Peupot heeft 15 jaar dieselervaring Bedrijven in Heinenoord nog altijd niet onder dreiging van sloop uit TROUW VERTEGENWOORDIGER op de afdeling Telefonische Acquisitie. Koetsjes weg uit stadsbeeld van Groningen FAMILIEBERICHTEN GEÏNDIVIDUALISEERD VOORTGEZET ONDERWIJS TE ZEIST 1 r TROUW/KWARTET ZATERDAG 1 MAART 1975 PS28/RH30 de kleinste 'n feestelijk gebeuren met tal van attracties en vele „wonderen". (de kleinste is de 204 met dieselmotor] (van 204 Sedan-, Break en bestelwagen tot en met 504 Sedan,Stationcar, Break en Familiale) jawel, gaat u maar naar uw dealer] Imp. Gebr. Nefkens'Aüfomoblelmii. N.V. Antwoordrio.204, Utrecht.Tel. 030-449711. Prijzen Ink!. BTW af Utrecht. grootste PEUGEOT een wonder op wielen landelijk ochtendblad, wil op korte termijn in kontakt komen met gegadigden voor de funktie van Wij zoeken iemand met commerciële ervaring op het gebied van de acquisitie, zo mogelijk in een dagbladbedrijf of uitgeverij. Inlichtingen over deze funktie kunt u verkrijgen bij de heer O. Postma, telèfoonnr. 020-220383. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan Trouw/Kwartet B.V., t.a.v. de heer O. Postma, N. Z. Voorburgwal 276-280, Amsterdam. Minister kan moeilijk tegen wet handelen Van een onzer verslaggevers HEINENOORD De dreigende sloop van de omstreden industrie uitbreiding in de Heinenoordse buurtschap Blaaksedijk en het daarmee verbonden en verloren gaan van een aantal arbeids plaatsen is nog steeds niet afgewend. Gistermiddag heeft burge meester W. van 't Veld de leden van de aktiegroep Behoud Werk gelegenheid Hoeksewaard in het raadhuis ontvangen voor een uitvoerig gesprek maar spijkers met koppen konden niet worden geslagen. Burgemeester Van 't Veld: 'Er zijn vragen gesteld in de Kamer. Daar op is nog geen antwoord van de minister. Op dat antwoord zal ik Ln ieder geval wachten. Verder konden we vanmiddag weinig meer doen dan de zaken op een rijtje zetten. Overigens, de termijn van een maaind uitstel, die Ikzelf, heb ge steld loopt pas volgende week af.' Drie weken geleden heeft de situa tie rond de industrievestigingen in Blaaksedijk geleid tot een demon stratie en hevige spanningen met dreigend politieèoptreden én bezet ting. Burgemeester Van 't Veld heeft toen een veldslag bezworen door een maand uitstel te verlenen, in welke maand de actiegroep Be houd Werkgelegenheid Hoeksewaard zich in verbinding zou stellen met minister Gruijters. De actiegroep is eergisteren naar het ministerie in Den Haag ge weest. Persoonlijk contact met mi nister Gruijters heeft zij echter nog niet gehad. Verder heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht, onder wiens gebied Hei nenoord valt, een beroep ingesteld bij de Kroon. 'Zo'n beroep duurt jaren,' heeft indertijd de heer Van 't Veld gezegd, 'en daarop kan men natuurlijk niet wachten met het toepassen van de wet.' De inzet van het conflict zijn drie in Blaaksedijk gevestigde bedriiven. GS hebben een bestemmingsplan, waarop het terrein in Blaaksedijk was aangemerkt-als Industrieterrein afgewezen. Gevolg is dat deze be-, drijven die er reeds meer dan tien jaar staan, niet meer kunnen uit breiden, maar ook, dat de in 1972 zonder vergunning gebouwde uit breidingen hangende een beslis sing van GS kon toen natuurlijk geen vergunning worden afgegeven moeten worden gesloopt. Dat zou drie weken geleden, desnoods met 'harde hand' gebeuren. Er kwamen vragen over deze situa tie in-de Kamer en alle in het conflict betrokken partijen hopen op een vriendelijk verzoek van mi nister Gruijters om de zaak met de nodige welwillendheid te bezien. 'Zo'n verzoek is ernog niet', zegt de heer Van 't Veld. 'en verder dan een vriendelijk briefje kan de mi nister natuurlijk niet gaan. Hij kan mij moeilijk opdragen tegen de wet. te handelen. Ik ben gehouden de wet uit te voeren en daarbij te doen wat B. en W. eerder heben beslist. Anders is iedere duidelijk heid zoek. Bovendien is het beslist niet zo. dat iedereen achter de ac tiegroep staat. Van een onzer vérslaggevers GRONINGEN Paard en koets gaan waarschijnlijk per 1 juli verdwijnen uit het Groninger stadsbeeld. Oor zaak is een verminderd ge bruik door trouwparen, stu denten en anderen, zowel in de stad alsook in de provin cies Groningen en Drenthe. Daardoor kan de stalhouderij niet meer uit. De stichting Noordnederlandse Stalhoude rij heeft wel de raadsfracties in Groi^jngen en het ministe rie van CRM aangeschreven, in de hoop dat er mogelijk gemeenschapsgeld in kan worden gestoken. Het gaat om een exploitatietekort voor 1975 van een halve ton. Groningen heeft eigenlijk de laatste stalhouderij die nog traditioneel (met zestien paarden en vierentwintig koetsen) werkt. In een drie tal andere steden wordt nog incidenteel in koetsen ge trouwd door bedrijven die de ze er in combinatie met een taxibedrijf op na hoüden. Noord-Nederland kende eer tijds zeven stalhouderijen waarvan de laatste in 1963 door de stichting werd gered. Stalhouder ls de heer P. van Bergen, de enige die nog een salaris krijgt. De koetsiers rij den voor uitsluitend een fooi en het traditionele koetsiers cognacje met sigaar. Omdat de exploitatie commercieel is, heeft de stichting geen be gunstigers. Het stichtingsbe stuur heeft besloten er eind mei mee -te kappen. Redding is alleen mogelijk als derden overheid of particulier uit eigener beweging finan ciële steun bieden. Hoewel de stichting brieven heeft rond gestuurd om op de precaire situatie te wijzen wil ze niet officieel om geld vragen. Elke WERKDAG, behalve zaterdags, bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur,/Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE!! Familieberichten kunnen worden ge plaatst óf in ALLE' edities óf afzonderlijk in -de gecombineerde edities Groot Rotterdam/Groot Den Haag. U gelieve dit duidelijk op te geven, alsmede de gewenste breedte. GETROUWD: Ellen Ch. W. van der Laan en Geert Diemer Rubensstraat 38", Amsterdam. Per 1 april 1975: p/a P.N.UD., B.P. 863, Tunis. ENIGE KENNISGEVING. Gode dankbaar hopen onze Ouders Klaas Algra op maandag 10 maart feest te vieren. Henny Algra-Boerma hun 25-jarig huwelijks- Hun kinderen: Ale Jan Dineke Anneke Johannes Geertje Baflo, Marijkelaan 35.' Gelegenheid tot gelukwensen is er die dag van 16;00- 18.30 in „Concordia'V Wier 1, Baflo. Onze Ouders en Grootouders, S. J. Popma en A. G. Popma- van der Kam hopen 11 maart a.s. vijftig jaar getrouwd te zijn. Op 15 maart a.s. is het vijftig jaar geleden dat Vader, Grootvader in zijn eerste gemeente Engwierum, als predikant bevestigd werd. Zij zouden het fijn vinden ter gelegenheid van beide heuglijke feiten hun familieleden, vrienden en ken nissen te ontmoeten. Wij nodigen U daartoe uit op zaterdagmiddag 15 maart 1975, tussen half vijf en zes uur in het Miranda Paviljoen, zaal „De Eg", Amsteldijk 223, Amsterdam. Van Nijenrodeweg 199, Amsterdam-Buitenveldert. Hun Kinderf en en Kleinkinderen. Met droefheid geven wij u kennis, dat de Heere nog geheel onverwacht uit ons mid-' den heeft weggenomen mijn lieve Man en onze geliefde Vader, Schoonvader en Grootvader Maarten van Leeuwen op de leeftijd van 76 jaar. „Mijn genade is u genoeg" Uit aller naam: N. van Leeuwen-van Wijnen Ede, 27 februari 1975. Joh. Bosboomlaan 76. Geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken. De begrafenis zalD.V. plaatsvinden op maan dag 3 maart a.s. op de begraafplaats „Den en Rust" aan de Frans Halslaan te Bilthoven, na de rouwdienst in de aula, welke om 12.00 uur zal aanvangen. Na de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de be graafplaats. Psalm 42 1 (berijmd). „Ik heb de goede strijd gestreden, ik heb mijn loop ten einde gebracht, ik heb het geloof behouden". 2 Tim. 4 7 Na een ernstige ziekte is in stille overgave des geloofs van ons heengegaan onze innig ge liefde Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Tryntje Olij op de leeftijd van 49 jaar. H. W. Olij M. Olij-van der Laarse C. E. Treur-Olij H. Treur W. Olij A. J. Olij-Doeve Henk en Alie Harry D. P. Olij Harald Aalsmeer, 27 februari 1975. HSndelstraat 29. De rouwdienst zal gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk (Zuid), Hortensialaan 55 te Aals meer maandag 3 maart a.s. om 14.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieuwe algemene begraafplaats te Aals meer. Condoleantiebezoek zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Handelstraat 29. Heden nam de Heere tot Zich, na een kort stondige ziekte, onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Clasina Korving-Toet weduwe van Willem Korving, in de ouderdom van 84 jaar. Mede namens verdere familie: N. Brooshooft-Korving Scheveningen, 28 februari 1975, Rogstraat 18. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Moeder is opgebaard in Roüwcentrum Sche veningen ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. Bezoek zaterdag en zondag van 3-4 uur. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7-8 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 4 maart te 12.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van ,,'t Statenhuys" te 12 uur. Wat zal het zijn, vlekloos en rein eeuwig bij Hem te zijn. Na ons te zijn voorgegaan in een leven van geloof en liefde heeft de Heere tot Zich ge nomen Zijn kind, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Cornelia Boezer weduwe van Jan Smit, in de ouderdom van 93 jaar. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Rotterdam, 27 februari 1975, Bejaardencentrum De Koningshof, Imm. Kantstraat 90. Corr.adres: C. Muller-Smit, Prins Hendrikkade 167c, Rotterdam. Rotterdam, De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Bejaardencentrum De Koningshof. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar maandag 3 maart a.s. van 19.00 tot 19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 4 maart a.s. in de Nebo-Kerk aan de Smeets- landsedijk. Aanvang van de dienst om 12.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de Begraafplaats Jaffa te Delft om 13.30 uur. Vertrek vanaf de Nebo-Kerk om 12.30 uur. ALGEMENE KENNISGEVING Op 24 februari overleed tot onze grote droef heid mijn lieve Vrouw, onze Moeder en Groot moeder G. P. M. Hamel-Kuiper op de leeftijd van 60 jaar. J. Hamel A. M. Hamel M. J. P. M. Stenfert Kroese- Hamel H. E. Stenfert Kroese Tatjana, Erik J. Hamel C. Engelsman W. A. Hamel Rhoon, 28 februari 1975, Graaf Bentincklaan 5. Op haar verzoek heeft de crematie in stilte plaatsgevonden. Met grote droefheid geven wij hierbij kennis dat na een langdurige ziekte is overleden onze Medewerker en Collega, de heer Philippus Brantenaar -oud 63 jaar. Zijn grote betrokkenheid bij het werlj van onze Stichting zal ons tot voorbeeld blijven strekken. Bestuur, Directie en Personeel Gemeentelijke Woningstichting Rotterdam, 27 februari 1975. HERMAN JORDAN LYCEUM GEGRONDVEST OP DE METHODE MONTESSORI IVO-SCHOOL ZEISTER SCHOOLVERENIGING Gymnasium A en B Atheneum A en B Havo 4e en 5e leerjaar ZEIST Jordaanlaan 3 Telefoon 03404 - 14711 Behoudens in de brug klassen en in het eindexamen jaar is het onderwijs aan het lyceum geïndividualiseerd. De plaatsing van de leerlingen in lesgroepen geschiedt, meerdere malen per jaar, op grond van het aantal behaalde proeven. Het onderwijs is gericht op bevordering van de zelfwerkzaamheid van de leerling. Individueel onderwijs op Mavo-niveau ZEIST Verlengde Slotlaan 13 Telefoon 03404 - 12532 Het onderwijs biedt iedere leerling de gelegenheid om zich naar eigen aard' en in eigen tempo te ontwikkelen, waardoor „zitten blijven" vermeden wordt. De leerlingen worden door hup mentor begeleid bij de organisatie van hun werk. Behalve de intellectuele ontwikkeling krijgen in het onderwijsprogramma de creatieve en sociale vorming de volle aandacht. Door de overeenkomst in werkwijze vinden daar voor in aanmerking komende IVO-leerlingen een goede aansluiting op de HAVO-top van het HERMAN JORDAN LYCEUM. AANMELDING en INLICHTINGEN HERMAN JORDAN LYCEUM Telefonisch of schriftelijk: tussen 6 maart en 6 april a.s. Bijzondere spreekuren: donderdag 6 maart 14.0016.00 uur, maandag 10 maart 19.30—21.00 uur, woensdag 12 maart 14.0016.00 uur, nadien op de gewone spreekuren: 's maandags van 14.0015,00 uur, 's woensdags van 15.0016.00 uur. IVO-SCHOOL Telefonisch of schriftelijk: vanaf 6 maart. Bijzondere spreekuren: vrijdag 7 maart 15.00—17.00 uur, maandag 10 maart 14.3015:30 uur, dinsdag 11 maart 19.3021.00 uur, nadien op de gewone spreekuren: 's maandags van 14.3015.30 uur. Geheel onverwacht heeft de Here in Zijn heerlijk heid opgenomen mijn ge liefde Man, onze geliefde Vader, Groot- en Over grootvader Jan Flikkema in de ouderdom van 80 Jaar. Romeinen 8 37. Applngedam, 27 februari 1975. A. Eppensstraat 56 A. A. Fllkkema-de Haan Hoogezand: A. Flikkema C. Fllkkema-Mulder Leeuwarden: J. Wester-Flikkema A. Wester Appingedam: S. Smit-Flikkema c. Smit De begrafenis zal ,D.V. plaatsvinden op maandag 3 maart a.s. om 2.00 uur te Spijk. Zij, die de overledene de laatsteeer wensen te be wijzen, worden verzocht om 1.30 uur aanwezig te zijn in "Pro Rege". Na de begrafenis gelegen heid voor condoleren ln "Pro Rege". OPROEP 1925 1975 le Christ. H.B.S. 192Ö1946 ZANDVLIET Christ. Lyceum 19461968 Chr. Scholengemeenschap 1968 Bezuidenhoutseweg 4Ü, Den Haag. Oud-leerlingen wordt verzocht hun hui dige adres en eindexamen]aar op te ge ven aq,n H. J. Koreneef, Carel Fabritius- laan 4, Voorschoten, telef. 01717—3898,. Wij stellen uw reaktie erg op prijs ln verband met de aanstaande reünie omdat de school dan 50 jaar bestaat! (reünie februari 1976). SCHOOL VOOR DE JOURNALISTIEK - UTRECHT Aspirant-studenten voor de School voor de Journalistiek in Utrecht kunnen zich aanmel den tot uiterlijk 1 mei a.s. De School voor de Journalistiek is een drieja rige dagopleiding waar de studenten zich in journalistiek opzicht kunnen bekwamen. Kandidaten moeten in het bezit zijn van een VWO- of HAVO-diploma dan wel een gelijk waardige opleiding hebben gevolgd. Voor het komende cursusjaar hebben zich reeds een groot aantal kandidaten opgegeven. Omdat wij ten hoogste 100 eerstejaars kunnen plaatsen, moeten velen afvallen. Daarom ver zoeken wij "alle aspiranten met de meeste klem zich alleen aan te melden resp. hun aanmel ding alleen te handhaven als ze per se déze op leiding willen volgen. Iedereen die zich aanmeldt resp. zijn aanmel ding handhaaft, krijgt bericht over de toela tingsprocedure. Deze zal eind juni zijn vol tooid. Aanmelding en nadere inlichtingen aan de school: Palmstraat 22, Utrecht, tel. 030-715391. pn een oagbfad zil goed met uw

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 30