Uit de weekbladen Hannie en Bibeb Simenon Jan de Slegte Conny Stuart Sonneveld Rijk Rooms leven Kabeltelevisie Oorlogsschepen SMRA in nieuw Delfts kantoor Goed modenieuws van C&A: TROUW/KWARTET DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 De grote trek naar leer De echte leren jassen en Jasjes zijn bij C&A niet van de lucht Wie tóch van plan is zich dit voorjaar in het leer te steken, komt bij c&A aan zijn trekken. Want de prijzen voor mooie leren jasjes leveren bij c&A geen problemen op. Jêl* zo is C&A nu eenmaal. En daarom is C&A zo Afülp in trek! De grote trek naar leer is al ■k begonnen! - -'5, Your Sixth Sense Jas in trenchcoat.trend ■Your sixth sense mantel. Alleen de allermooiste, 1ste klas kwaliteit nappa kan zo mooi omslag manchetten en schuine klepzakkea Donkerbruin, cognac-bruin en andere modieuze kleuren. 38-44 480." Modleuze jas in bloesonstijl. Nappa van een zachte soepele soort voor het fijnere stevig, sterk rundnappa met stoere rlmpelwerk. Met kraag, manchetten en pattes dubbel stiksels. Sportief dubbel-rij-knopen, met verwerkt worden. Zeer rovaal model met moderne doorgestikt. Bruin, zwart of beige. 36-44 398- groterevers. Vrij Nederland: 'Ik ben gepokt en gemazeld In de AR en voor volstrekte eerlijkheid in de politiek', aldus het AR-Kamerlid Hannie van Leeuwen tegen Bibeb van Vrije Nederland. Met Jaap Boersma en Aantjes zegt ze goed bevriend te zijn, maar 'De moeilijk heid met Biesheuvel is.die heb Ik nooit mijn vriend genoemd.Ik kan alleen vrienden noemen die bereid zijn iets van zichzelf te laten zien. Zodat je er innerlijk contact mee kan hebben. Dat is één van de zwakke kanten van Barend.' Han nie van Leeuwen, die verder zegt 'ontzettend op te zien tegen het oud worden', heeft als. boodschap voor het Jaar van de Vrouw: 'blijf alsjeblieft jezelf, als vrouw. Stop je talenten niet onder de grond. Pro beer je huis zo te bestieren dat je bezoldigd of onbezoldigd iets voor anderen kan betekenen.' Over datzelfde jaar voor de Vrouw doet Rudie van Meurs een boekje open door bekend te maken dat dit Jaar uiteindelijk toch (nog) door mannen wordt geregeerd en met name door Willie J. C. Melgert, directeur van het voorlichtingsin stituut van de VN in Nederland, die niet nalaat om alles zoveel moge lijk naar zijn (mannen-) hand te zetten. Verder haalt Piet Grijs nogal fors uit naar hiinister Van Agt en schrijft Wim Wennekes het onge looflijke verhaal van de jood S. die dertig jaar na de oorlog nog steeds ondergedoken zit op een kamertje in een arbeiderswoning in Arnhem. Haagse Post: Behalve VN met een dpeciale boe kenbijlage besteedt ook de Haagse Post veel aandacht aan literatuur. Ischa Meijer sprak met Georges Si menon, die hem vertelt: 'Mijn moeder heeft eigenlijk nooit in die schrijverij geloofd. Haar grote wens is toch altijd geweest, dat ik ban ketbakker zou worden of ambte naar, want die hebben immers 'pensioen.' En ook: 'Ik heb totaal geen zelfvertrouwen gehad. Ik heb 't nog niet. Dat geeft ik zelden toe, trouwens.' In de serie Schrijvers op Stap toog Mensje van Keulen naar Venlo om daar nog eens carnaval te vieren (Stadje van lol en plezier). Henk Hofland besteedt aandacht aan De Nieuwe Journalistiek met als voor naamste exponent de journalist schrijver Hunter Thompson, terwijl ook Tom Wolfe wordt genoemd. Voor de actualiteit in deze HP zor gen Kees Tamboer en Daan Dijks man met verhalen over de werkge- legenheidsnota van Boersma en over het Amsterdamse stadsbestuur en de Nieuwmarkt. Kees Tamboer vindt overigens, dat 'De Nieuwe Werkloosheid' best een kabinetscri sis waard is. Hervormd Nederland: Hervormd Nederland brengt een interview met de 'koopman in be drukt papier' Jan de Slegte. Cees Veltman vroeg hem of hij alles koopt en verkoopt. Straks ook Hit- Iers Mein Kampf? De Slegte (Mijn naam ls een gelukkig toeval): 'Mein Kampf zou ik niet doen, maar verder.we leven in een vrij land. Waar is het einde als je grenzen gaat trekken. Mag je ze denbedervende lectuur verkopen of boeken die de Apartheidspolitiek van Zuid-Afrika verdedigen? Ik ben niet mijns broeders hoeder.' Kees Waagmeester sprak met 'weg- werp'-chauffeur Hans Smit, die vindt dat chauffeurs de allerslecht ste CAO van Nederland hebben. 'Vergelijk die eens met die van een fabrieksarbeider, een havenarbei der, een vuilnisman of met de me taal. Wij willen een aanvaardbaar loon en aanvaardbare werkuren. Wij dragen veel verantwoordelijk heid: waarom moeten we dan de slechtste CAO hebben?' In HN ook aandacht voor Multatull dank zij bijdragen van dr. F. Boer winkel (Multatuli en het petje van het jodenjongetje) en dr. J. J. Bus- kes (Multatuli en dominee Wawe- laar). De Nieuwe Linie: Het PvdA-Kamerlid Stan Poppe krijgt op de voorpagina van De Nieuwe Linie ruimte om in te gaan op de werkgelegenheidsnota van Boersma. Hij vindt dat Pier van Gorkum van de PPR te simplistisch denkt en houdt een pleidooi voor een socialistische politiek nu. 'Juist in deze crisisperiode waarin het be staande economische systeem zijn moeilijkheden via de werkloosheid opnieuw afwentelt op de econo misch zwakkeren, is socialistische deelname aan de regering alleen verantwoord als dat inderdaad leidt tot fundamentele veranderingen in dat systeem.' Frank Zaagsma praat met Conny Stuart over haar carrière als caba ret- en musicalster ('Ik kan 'n aan tal dingen uit mijn jeugd niet ver dragen') Over wijlen Wim Sonne- veld merkt ze op: 'Toen die man stierf en begraven werd, speelde ik alsmaar. Ik had er wel vreselijk veel verdriet van, maar ik moest ook altijd het toneel weer op. Dan is het verwerken van dat verlies natuurlijk een ander proces. Het strekt zich wat m^er uit. Je duwt het weg in de begintijd, maar het komt toch weer terug.' Accent: Dezelfde Wim Sonneveld prijkt op het omslag van Accent. Binnenin herdenkt Willem Duys het feit, dat het volgende week een jaar geleden is. dat hij van .ons heenging. 'Doe het doek maar dicht', zong Wim Sonneveld'. maar. aldus Duys, 'een jaar na zijn dood lijkt het nog wagenwijd open'. Een ander die van ons heenging is Heintje Davids, maar deze nam af scheid zoals zij het wilde: konink lijk en waardig, schrijft Wim Ver hagen. 'Haar laatste show was uit verkocht'. 'In Accent ook aandacht voor het heden: 'Jeugdigen en bouwvakkers extra zorgenkinderen' en 'Metro- bom ging aan het rollen'. En dat alles voor één piek. Dat wil zeggen tijdelijk, zolang de voorjaarsactie van Accent natuurlijk duurt. De Tijd: Rijk Rooms leven vormt de hoofd moot van De Tijds titelverhaal, een gesprek met de literair kriticus Kees Fens. Het gehele relaas is doordrengd van Fens' hunkering naar de oude vooroorlogse katholie ke kerk met zijn weelderigheid in liturgie en kledij. Toch wil Fens zich niet onder de kerkgangers naar de Amsterdamse Papegaai of de Franse abdij van So lesmes men gen. T)at kan ik niet, dat is me te elitair', en 'Nu zou ik daarvoor in een klein clubje terecht komen en dat wil ik niet'. De nu onkerkelijke Fens zegt over zijn alternatief: 'Nee voor een echte gemeenschapsbele ving moet ik tegenwoordig naar het voetbalstadion, dan kan ik samen met duizenden anderen juichen om een goal. 'Fens' verhaal maakt deel uit van de boekenbijlage van De Tijd. Jan Willem Hofstra probeert het fenomeen Wim Sonneveld te analy seren en zegt er zelf al van dat het moeilijk blijft. De teksten van bij voorbeeld 'Zij ko nhet lonken niet laten' uit de conference van Nikke len Nelis of van 'Gerrit' (over een verstoten minnaar') zijn ongelofe lijk wreed én bitter, aldus Hofstra. 'Die tromfale lach waarmee hij het toneel afliep, af was grijns van de bloedwraak die Sonneveld daar kon nemen voor alles "wat hem ooit werd aangedaan door De Anderen. En daartoe behoorde ook het pu bliek'. Verder in De Tijd onder meer de Cito-toets, het CDA en het KRO-omroeppastoraat. Elseviers Magazine: Kabeltelevisie: prestige of nood zaak. Wat vinden de tienduizenden mensen, die er al op aangesloten zijn, er zelf van? Hoe valt het in de praktijk? Vragen, waarop Elseviers Magazine een antwoord probeert te vinden. Bij de Consumentenbond komen herhaaldelijk de volgende drie klachten binnen: de installatie voldoet niet aan de verwachtingen: verouderde kabelnetten, waarbij de technische ontwikkeling niet is ge volgd: contracten die er abomina bel uitzien. De mensen mogen niets, de 'exploitant mag alles. Als voordelen geleden de betere ontvangst en de grotere keuze. 'Eindelijk bestaat de kans dat aan slepende conflicten zoals de aff-ai- re-Daudt een einde komt' aldus Aad de Roo in een artikel over de maatregelen van staatssecretaris Klein waardoor de universiteit weer bestuurbaar kan worden. Verder is EM onder meer Dokter O., deel drie uit de serie over Veenhulzen en een beschouwing van dr. Ferry Hoogen- dijk over de bestrijding van de werkloosheid. De Groene: De Groene meldt dat er in Oman twee Nederlandse schepen, de Axel en de Aalsmeer zullen worden inge zet in een oorlog tussen de macht hebbers in Oman en het volks front voor de bevrijding van Oman. De kassen van de Nederlandse staat en bouwer Van der Giessen-De Noord worden flink gevuld. 'Maar het gaat niet om de hoogte van het bedrag maar om het principe: het leveren van oorlogmaterieel aan een land dat onmiskenbaar bezig is het onafhankelijkheidsstreven van een wingewest op brute wijze de kop in te drukken. Omans bestuur over Dhofar heeft vanaf het aller eerste begin feitelijk bestaan uit roof'. Op de middenpagina's een artikel over het afkicken van verslaafden door conflicten met ze te maken, een experiment op Emilie-hoeve, dat volgens Willem Iemhoff nieuwe perspectieven opent. 'Ervaringen als deze beginne in feite al de opvattingen over therapie voor deze problematiek te beïnvloeden'. Ver der in De Groene onder meer be schouwingen over het mediabeleid van minister Van Doorn, de werk loosheid en het voedselgebrek in de Derde Wereld. Van een onzer verslaggevers DELFT De Stichting Mechani sche Registratie en Administratie ten dienste van de hervormde kerk (SMRA) heeft een nieuw on derdak gevonden op de tweede ver dieping van een groot kantoren complex aan de Poortweg in Delft nabij Rijksweg 13. Dit kantoorgebouw, waarin ook de interfaculteit van de Delfste tech nische hogeschool is gevestigd, heeft enkele jaren leeg gestaan. De SMRA heeft met haar 110 per soneelsleden in dit gebouw 1300 vierkante meter ruimte gehuurd. Volgens directeur S. IJska, moet men voorlopig nog volop improvise ren. Technici zijn druk bezig de computerruimte in het nieuwe kan toor in te richten. De computer zelf wordt deze week nog afgeleverd. Vanaf maandag a.s. zullen de pro gramma's worden getest en zonodig aan het gebruik worden aangepast. Voor die onderdelen van haar werkpakket waarbij dit mogelijk was. heeft de SMRA haar dienst verlening aan de aangesloten her vormde gemeenten reeds hervat. Het voormalige SMRA-gebouw aan de Röntgenweg in Delft, dat op 12 februari volledig door brand werd verwoest, kan niet meer worden hersteld. Het gebouw moet worden gesloopt. Het nieuwe SMRA-adres is: Poort- weg 4. Delft. (Postbus 250). Het telefoonnummer is 015-569224. 9

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8