ronks beleid stuit op erzet in Tweede Kamer Flats speciaal voor werkende jongeren 'NAVO is onmisbaar voor 'Riethof het eerste verkeersslachtoffer Amsterdamse metro' ïeerderüörop Topklasse SerieVan Red Band Natuudijk! jritiek op criteria bij hulp aan arme landen Bewoners moeten tegen hun zin weldaad slikken Bewindslieden wachten vergeefs op demonstranten Minister Van der Stoel in de Tweede Kamer: «et de grootste ramp streven naar ontspanning' egt minister Boersma fan der Stoel eigert VRR erkennen Ui?1 Van Dam opent bijzonder huisvestingsproject in Leiden Schilderijen ter waarde 2 ten gestolen til Ik abonneer Mjw /KWARTET DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 BINNENLAND jn onze parlementsredactie elW HAAG De politieke criteria die minister Pronk gebruikt I ontwikkelingshulp aan arme landen te geven, stuiten op ver- «,bij een meerderheid in de Tweede Kamer. Dat bleek gisteren de behandeling van de begroting voor ontwikkelingssamenwer- Drs. J. Pronk heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij de toekenning van hulp niet alleen naar de armoede en de ite van behoefte aan hulp kijkt maar zich ook de vraag stelt in verre het sociaal-politieke systeem in het land garandeert dat ïulp de hele bevolking ten goede komt. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT Een aantal in woners van Dordrecht heeft een uitzonderlijk geding tegen de ge meente verloren. De Dortenaars rebelleerden tegen maatregelen van de gemeente die in feite mi lieubeschermend waren en die de boze bewoners van de Rem- brandtlaan tegen geluidshinder moesten beschermen. Maar de slachtoffers waren helemaal niet gediend van deze gemeentelijke zorg, en spanden een geding aan, dat ze nu heben verloren. Wat was het geval? De gemeente liet een aarden wal aanleggen tussen de Rembrandt- laan en een nieuwe verkeersweg, om geluidsoverlast tegen te gaan. Maar de bewoners van de laan zeiden dat hier het ene kwaad met het andere werd bestreden, en dat het er nu om ging welk kwaad het zwaarst woog. Door de wal werd namelijk hun uitzicht weggenomen. Bovendien daalde de waarde van hun woningen. Verder verweten ze het gemeente bestuur verkeerde conclusies te hebben getrokken uit een hoorzit ting, of deze slechts voor de vorm te hebben gehouden. Maar de Dordtse rechtbank heeft de bewoners van de laan hun vorderingen (namelijk de aarden wal moest worden verwijderd) ontzegd. De rechtbank, die giste ren uitspraak deed heeft de over wegingen die tot deze uitspraak hébben geleid nog niet bekend gemaakt. Dat zal morgen gebeu ren. Wel is al bekend dat de bewoners niet eenzijdig de pro ceskosten moeten betalen. De kosten worden over beide partijen verdeeld. KVP Kamerlid Aarts zei de r(>tste moeite te hebben met de °praak van minister Pronk dat Qlnoeiing met de binnenlandse gelegenheden van ontwlkke- ilanden nodig kan zijn om so- gerechtigdheid te bevorderen, heer Waalkens (VVD) noemde ik 'een echte kolonialist', ter- de heer Jongeling (GPV) hem tiek hobbyisme verweet. Het jerlid Van Dam (ARP) zei 'de |tinee in Pronk' niet zo te waar in. Hij waarschuwde drs. Pronk de bevolking in ons land door - - - n Jken. 50 over de toepassing van de ge- de criteria was er kritiek in de ner. Dat gold met name de hulp i Cuba en Jamaica. Twee landen zo voerden verscheidene fracties .toch zeker niet tot de armste Jjden behoren. De heer De Koster iTO) vond dat Cuba al genoeg krijgt van de Sowjet Unie, en waarom hij een motie in- om de hulp aan Cuba van miljoen gulden, in te trekken, kamerlid Van der Mei (CHU) -hd dat minister Pronk voortaan eerst met de Kamer moet rleggen, alvorens landen waarop weer zeer verdeeld over de pkkelingshulp zou kunnen gaan de hulp wordt geconcentreerd aan te wijzen. Hij diende hier een mo tie over in. De linkse fracties zijn het wel eens met het toepassen van politieke criteria, maar over de uitwerking daarvan is men ook niet altijd zo gelukkig. Zo leverde het PSP-Ka- merlid Van der Spek felle kritiek op de hulp aan Indonesië. Hij meen de dat er geen enkel garantie is dat de hulp daar aan de bevolking ten goede komt. Het PSP-kamerlid diende daardom een motie tegen deze hulp in. In het algemeen wa ren de regeringsgezinden fracties echter wel tevreden over het beleid van drs Pronk. Wel vonden met name KVP en AR da* de minister nog al eens te ondoordacht en pro vocerend optreedt. De PvdA ontwikkelingshulp-des- kundige Van der Hek richtte zijn kritiek vooral op staatssecretaris Brinkhorst, die verantwoordelijk is voor. het EG-beleid De heer Van der Hek had weinig goede woorden over voor het door de EG met 47 ontwikkelingslanden uit Afrika, het Caraïbische gebied en de Stille Oceaan, afgesloten hulpverdrag. Het verdrag op zichzelf vond hij niet slecht maar hij meende dat dit met alle ruim honderd ontwikke lingslanden had moeten worden af gesloten. De EG laat nu de aller armste landen met de meeste In woners in Azië zoals India en Bang- ladesj in de kou staan, zei de heer Van der Hek. Hij was het volstrekt oneens met de visie van de KVP- fractie dat dit verdrag toch een goed begin is voor een wereldwijde hulpvei-ipninr door de Europese ge meenschap. 'liet staat de ontwikke ling naar mondiale afspraken in de weg', zei hij. Geen echte hulp De heer Van der Hek meende voorts dat er onder de ontwikke lingshulp teveel zaken 'worden ge stopt die met echte hulp niets te maken hebben. Ook de anti-revolu tionair Van Dam wees hierop. Drs. Van der Hek. vroeg met name naar de bedoeling van de subsidie aan het Palestinacomité voor het ma-, ken van een film over het Pales tijnse vraagstuk. Hij vroeg zich af of dit niet beter door Buitenlandse Zaken kan gebeuren. De heer Aarts waarschuwde ertegen de ontwikke lingshulp teveel een instrument van het buitenlands beleid te ma ken. Hij betwijfelde ook of de stij gende bedragen, die voor de ont wikkelingshulp beschikbaar komen, wel besteed kunnen worden. De minister antwoordt vandaag. Drs. D. F. van der Mei (c.h.) Van een verslaggever DEN HAAG —Minister Gruijters van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en zijn staatssecretarissen Schaefer en Van Dam hebben gis teren op hun ministeries vergeefs gewacht op bewoners van de Am sterdamse buurten Kattenburg en Wittenburg die hadden aangekon digd naar Den Haag te komen om eens te praten over de hoge huren van nieuwbouw in hun wijken. On danks het feit dat het onderhoud niet was aangevraagd bleven de bewindslieden op hun departement wachten op de Amsterdammers. Die verkeerden kennelijk in de ver onderstelling dat het ministerie aan het Binnenhof ligt, want daar werden ze wel gesignaleerd, zelfs door de minister. 'Ik hoorde op het Binnenhof een kreet 'huren Kat tenburg omlaag', heb minzaam ge groet en ben toen een biertje gaan drinken', aldus de minister. Schae- fers reactie: 'Hij hoort huren en dan kijkt hij op. Beroepsdeforma tie.' AMSTERDAM 'Riethof is het eerste verkeersslachtoffer van de metro'. Met deze uitspraak typeert het Amsterdamse raadslid Ar nold Martini (D'66) de nieuwe gebeurtenis in de politieke situatie in de hoofdstad. Het aftreden van de 34-jarige PSP-wethouder be tekent echter niet dat daarmee enige klaarheid gebracht is in de politieke problemen, die in de hoofdstad bestaan. feuille inleveren, waarna zijn partij bereid is met bijvoorbeeld PvdA en CDA een nieuw college te vormen. Maar binnen de vier progressieve partijen voelt men er niets voor het progressief akkoord op te hef fen, omdat de partners een beter alternatief dan de huidige coalitie niet zien zitten. ,n onze parlementsredactie 1LTEN Minister Boersma vindt het niet de grootste ramp de PPR in het kabinet zou afhaken. Hij zei dit gisteravond op n vergadering van de ARP in Aalten naar aanleiding van het cente dreigement van het PPRlkamerlid Van Gorkum dat de 'R uit de regering zou treden, als bepaalde programmapunten it zouden worden verwezenlijkt. de vraag, of hij vóór of tegen verlaging van de vennootschaps- asting was, zei minister Böérs- dat hij het indienen van het tiatiefontwerp bij de Tweede Ka niet zo mooi vond van het een duidelijk verschil van ratting tussen het kabinet en het >A, aldus minister Boersma. Het binet wil vooral de maatregelen hten op de zwakkere bedrijven, haast geen winst maken. Voor Uze bedrijven is de verlaging van (g; vennootschapsbelasting niet zo tangrijk meer. De regering zou t veel meer willen zoeken in de vesteringsaftrek. er een meerderheid is voor de b rlaging van de vennootschapsbe- sting zal deze wel doorgaan. Mi ll ster Boersma zei tenminste, het Ofan onze parlementsredactie HAAG Minister Van der iel (buitenlandse zaken) weigert Voorlopige Revolutionaire Rege- 5 van Zuid-Vietnam te erken- Hij heeft dit gisteren bij de handeling van zijn begroting tot ite teleurstelling van de linkse .cties in de Tweede Kamer mee- leeld. Ook voor verbreking van diplomatieke betrekkingen met regime-Thieu in Saigon voelt ir. Van der Stoel niet. Hij wees eide moties van de CPN op dit unt van de hand. a Ir. Van der Stoel wees erop, dat de rede in Vietnam alleen op basis an de Akkoorden van Parijs kan rorden bereikt. Erkenning van de c oorlopige Revolutionaire regering VRR) is strijdig' met die akkoor den. omdat dan Zuid-Vietnam in weeën gedeeld zou worden. Maar lok volgens de criteria van het titernationale volkerenrecht is er- enning van de VRR onmogelijk, tyet volkerenrecht gaat uit van de eitelijke machtssituatie op basis 'an het inwonertal en het land raarover het betrokken regime de ontrole heeft. 'olgens informatie van de Neder- andse ambassade in Zuid-Vietnam tou de VRR slechts tien procent ran de twintig miljoen tellende I Vietnamese bevolking onder con- role hebben. Op grond daarvan is rkenning van de VRR onmogelijk. B )e mededelingen van mr. Van der "ptoel over het aantal inwoners dat ie VRR onder controle heeft, ont- okten woedende reacties bij de kamerleden Bakker (CPN) en Van der Spek (PSP). Dat is weer het bekende Ameri kaanse verhaaltje, maar het is geen lewijs', zei de heer Bakker. h Jr. Van der Stoel meende de l 'vdA-fractie tevreden te kunnen J tellen door op een andere manier te trachten te bevorderen dat de lartijen in Zuid-Vietnam het Parij- ie akkoord naleven. HIJ zal daartoe loor zijn ambassadeurs in Parijs en Joord-Vietnam contact laten opne men met vertegenwoordigers van VRR en Noord-Vietnam. erg moeilijk te vinden voor de mi nister, .zijn handtekening niet te zetten onder een1' initiatiefwet die door dè Tweede Kamer is aangeno men. Mr. W. Aantjes, frctievoorzitter van de ARP die ook in Aalten het woord voerde, zei dat het initiatie- fontwerp inhoudelijk niet zo erg belangrijk was. W1 noemde hij het initiatief ontwerp een politiek- psychologische correctie op het be leid van het kabinet. Het middel is niet ingrijpend. De regering, aldus mr. Aantjes, moet voorrang geven aan een goed ondernemingsklimaat en geen soort EHBO-beleid voeren. Mr. Aantjes onthulde nog, dat de ARP de voorkeur zou hebben voor investeringsaftrek op outillage. Maar hierover was geen akkoord bereikt met de KVP. De minister hoopte op 'n constructief debat, dat als doel heeft het be nauwende probleem van de werkloos heid op te lossen. Hij waarschuwde dat men deze oplossing niet alleen van de regering moet verwachten en dat men niet alleen moet reke nen op het machtswoord van de regering. Iedereen moet er zijn schouders onder zetten. Mr. Aantjes, de fractievoorzitter van de ARP in de Tweede Kamer, zei gisteravond in Aalten dat de overeenstemming in het parlement tussen de confessionelen en de VVD meer schijn dan werkelijkheid is. 'Want als wij kritiek hebben op het kabinet', zei mr. Aantjes gis teren in Aalten. 'is de VVD het direct met ons eens'. In feite be staat de oude tegenstelling nog tussen recht en links. De discussie rond de abortuswetgeving en het debat over de begroting van Justi tie zijn hier voorbeelden van. Van onze parlementsredactie DEN HAAG 'De ambitieuze en geëngageerde doelstellingen van ons buitenlands beleid zijn al leen via internationale organisaties te bereiken. De NAVO is in dit verband een onmisbaar instru ment voor het streven naar ontspanning. Onze stem wordt in de wildernis niet gehoord. De NAVO verdient meer dan het voordeel van de twijfel die de PvdA-fractie eraan wil geven. Een alternatief Europees veiligheidsstelsel zie ik in de verste verte nog niet'. Dit zei minister Van der Stoel gisteren in de Tweede Kamer bij de behandeling van zijn begroting. bevriezen, zijn echter voor het Westen onaanvaardbaar, omdat het Oostblok veel meer landstrijdkrach ten heeft. Er is, zo benadrukte mi nister Van der Stoel, geen énkele garantie, dat we er na bevriezing nog in zouden slagen de troepen- vermindering, waar het tenslotte om gaat, nog te bereiken. Mr. Van der Stoel sprak deson danks de hoop uit, dat de bespre kingen toch nog in een stroomver snelling zullen komen, zodat in 1976 resultaten mogelijk zijn. Over de PvdA-wens, dat de tactische kernwapens in Europa bij dit troe- penoverleg worden betrokken, kon mr. Van der Stoel niet meer mee delen, dan dat hij de NAVO voorge steld heeft, deze mogelijkheid in studie te nemen, en dat de NAVO hier nog niet toe bereid is. Ook op dit punt heeft de minister echter de hoop nog niet laten varen. Hij was duidelijk niet van plan, de internationale ontwikkelingen opti mistischer voor te stellen ten gerie ve vari het komende PvdA-NAVO- congres in april. 'De ontspanning tussen Oost en West is een geleide lijk proces over een groot aantal jaren. Er is vooruitgang en dat bewijst het ongelijk van de mensen die beweren dat de NAVO een be dreiging van de vrede is', bena drukte mr. Van der Stoel. Het schetste overigens een weinig opti mistisch beeld van de huidige on derhandelingen op de Europese vei ligheidsconferentie in Genève en van het overleg over wederzijdse troepenvermindering in Wenen, die de ontspanning politiek en militair gestalte moeten geven. Van de, met veel verwachting be gonnen, Europese veiligheidsconfe rentie zei de minister geen specta culaire resultaten te verwachten. De bestaande toestand wordt niet doorbroken, maar wel iets positie ver. Op een aantal terreinen is met de Oostblok-landen overeenstem ming bereikt. Andere onderwerpen die juist waren bedoeld om meer contacten tussen de volkeren van Oost en West te bereiken, zoals het bezoek van journalisten aan het Oostblok en het niet meer storen van westerse radio- en tv-uitzen- dlngen, zijn nog niet opgelost. Vooral de laatste tijd is de houding van de Sowjet-Unie teleurstellend', zei minister Van der Stoel. Hij ziet weinig nut in inwilliging van de Russische wens na afloop van de Europese Veiligheidsconfe rentie een permanent orgaan voor de ontspanning in Europa in het leven te roepen. Wel wil hij in 1977 een nieuwe conferentie'op ambte lijk niveau om na te gaan, wat er van de gemaakte afspraken terecht is gekomen. Mr. Van der Stoel vindt ook niet. dat de resultaten van de Veilig heidsconferentie al een afsluiting deze zomer op topniveau rechtvaar digen, maar ons land zal zich waar schijnlijk op dit punt wel neerleg gen bij de wensen van Amerika, Rusland en Frankrijk. 'Ingewikkeld' Ook het troepenoverleg in Wenen geeft weinig reden tot optimisme. 'De regering deelt het ongeduld in de Kamer, maar het is een uiterst ingewikkeld vraagstuk. De zakelijke en goede sfeer van de onderhande lingen heeft tot te optimistische verwachtingen geleid. De bespre kingen boeken weinig vooruitgang. Het enige is, dat nu zo langzamer hand duidelijk wordt, wat een over eenkomst zou moeten inhouden. De laatste voorstellen van het Oostblok om de huidige landstrijdkrachten te De eerst aangewezen partij, die voor een kandidaat voor de open gevallen plaats van Riethof moet aanwijzen, is uiteraard de PSP. Vermoedelijk zal Riethof na 19 maart in de raad door nummer drie' op de verkiezingslijst, Erik Meijer, opgevolgd worden, maar veronder steld wordt dat de PSP haar aan spraak op de wethouderszetel niet een tweede keer kenbaar zal ma ken. Vóór de formatie van het huidige college heeft de Amsterdamse afde ling van de PvdA In een motie vastgelegd dat deze partij een vijf de zetel zou willen innemen, als de PSP van haar recht op grond van de twee raadszetels geen gebruik zou willen maken van een plaats in het college. Pitt Treu- mann werd in dit verband als be langrijkste gegadigde genoemd. De ze op verkeersgebied zeer deskundi ge politicus zou voor metro-voor man Lammers echter een evengrote tegenstander in het college gaan vormen, als Riethof. Waardoor aan genomen mag worden, dat ook deze oplossing vooralsnog niet gekozen zal worden. In het progressief akkoord (PvdA,, PPR, PSP en D'66) is het de enige D'66-er Arnold Martini niet ver gund geweest een plaats in te ne men in het dagelijks bestuur van de stad; wel vormt deze eenmans fractie onderdeel van de meerder heid, waarop het college gebaseerd is. Hoewel Martini's verdiensten op verkeers- en vervoerstechnisch ge bied in politiek amsterdam zeker van formaat geacht worden en hij op grond hiervan op persoonlijke kwaliteiten de plaats van Riethof zou kunnen overnemen, ligt ook deze veronderstelling nauwelijks voor de hand oók al zou het het werk van Martini een belangrijk stuk vergemakkelijken. CDA Het CDA heeft, volgens fractielei der Enneüs Heerma, op dit moment geen enkele zetel (de vacantie plaats van Riethof) is voor het CDA bovendien volstrekt onaan vaardbaar gezien de zeven zetels van de partij in de raad. Zolang PPR-wethouder Roel van Duyn) (tegen de zin van burgemeester Samkalden, Han Lammers en de CPN) zijn plaats in het college blijft bekleden 'voorzover dat men selijk gesproken mogelijk is', blijft het CDA-standpunt ongewijzigd. De VVD-fractleleider Huub Jacobse eist dat alle wethouders hun porte- ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers LEIDEN Staatssecretaris Van Dam van Volkshuisvesting heeft gistermiddag in Leiden de officiële opening verricht van een bijzonder huisvestingsproject voor werkende jongeren: een flatgebouw met eenentachtig één- en tweekamer-appar tementen met 'kale' huren van achtereenvolgens 131,50 en 164 per maand. mogelijk woongenot te cre- eren. Maar toch bleven de huurprijzen ten opzichte van dat woongenot niet accepta bel. Daarom hebben we het beleid omgegooid'. Vanaf 1972 ging de Stich ting zich concentreren op nieuwbouwprojecten. Voor een bedrag van 1,3 miljoen gulden werd van een beleg ger een flatgebouw met acht entwintig éénkamer-appar tementen aangekocht. Toch nog een huur van 240,-, maar meer wooncomfort en minder onderhoud. Een jaar later viel het oog op een uitgebrand fabriekscomplex aan de Hoge Rijndijk aan de rand van de binnenstad. Voornemens om er een be jaardenflat te bouwen, sprongen af waarna de Dit woonproject ('t Veer huis') is voor de categorie werkende jongeren het eer ste in Nederland dat in aan merking kwam voor de aan zienlijk verhoogde rijkspre- miebijdrage voor particulie re huurwoningen, die de regering in januari van het vorig jaar instelde. Het woongebouw is binnen een jaar gerealiseerd, dank zij de inspanningen van de Stichting Huisvesting Werkende Jonge/en in Lei den, die in 1970 werd opge richt en die sedertdien een entwintig panden in de Leidse binnenstad aankocht en verbouwde, en die in to taal honderdnegen nieuw- bouw-appartementen in ei gendom verwierf. Voorts zijn sr nog enkele huur- en sa neringspanden in gebruik voor huisvesting van werkende jongeren. Kritiek In de eerste jaren van haar bestaan heeft de Stichting nogal wat kritiek te verdu ren gehad uit de hoek van werkende Jongeren, die von den dat de toenmalige ka merhuurprijzen (vaak rond 250 gulden) voor hen niet betaalbaar waren. 'Niet terecht, maar wel begrijpe lijk', zegt achteraf voorzitter R. Zweerts. 'Maar we moes ten toch iets doen, anders bleef de huisvestingsnood. Zonder enige subsidie koch ten we oude panden aan en lieten daar voor kapitalen aan vertimmeren om zo veel Stichting plannen begon te ontwerpen. Samen met de projectontwikkelings maatschappij Project 5 en de Haagse aannemer Wilma werd een begroting ge maakt, die uitwees dat mi nimaal een bedrag van 3.8 miljoen benodigd zou zijn. Net als bij de aankopen van andere panden leende de Stichting dit bedrag onder gemeentelijke garantie op de vrije-kapitaalsmarkt, en op 6 februari van het vorig jaar ging de eerste paal de grond in. Champagne Voorzitter Zweerts: 'Er staat normaal tweeëneenhalf jaar voorbereidingstijd voor zon project. We hebbèn het bin nen een half jaar klaar ge kregen. De bouwtijd zou normaal zestien maanden zijn geweest, het is een jaar geworden; ik heb mijn wed denschap gelukkig verloren. De aannemer krijgt van mij twee flessen champagne. Maar dat alles heeft wel be sparend gewerkt. Op tien duizend gulden na zijn we uitgekomen met ons oor spronkelijke budget.' De vijfenzestig één- en zes tien tweekamer-flatjes in het nieuwe woongebouw zijn alle voorzien van centrale verwarming, een zogenaam de 'natte cel', met daarin douche, toilet en wastafel, een bergingsruimte, hal, rui me keuken en een blakon. De bewoners betalen voorlo pig maandelijks 53,- aan servicekosten met Inbegrip van watergebruik en CV. De woningen vallen wel onder de jaarlijkse huurverhoging. Inmiddels gaat de Stichting voortvarend door met het bouwen van nieuwe huisves tingsprojecten voor werken de jongeren. Er zijn plan nen uitgewerkt voor ander maal drie soortgelijke woon gebouwen in de Leidse bin nenstad. De moeilijkheid was tot nu toe echter dat wederom (te) hoge huren werden gevreesd in verband met de hoge verwervings kosten van grond en af braakpanden. Daarom heeft men het ministerie van Volkshuisvesting verzocht om voor deze projecten in aanmerking te komen voor een zo genaamde extra loca tie-subsidie, die, de regering onlangs heeft ingesteld om de nieuwbouw in oude bin nensteden te stimuleren. Bij zijn bezoek aan Lelden had staatssecretaris Van Dam gisteren een verheugende mededeling. Volgende week krijgt de Leidse Stichting van hem bericht dat de eer ste twee volgende bouwpro jecten in dit opzicht zijn goedkeuring hebben. Waar mee de huidige wachtlijst van woningzoekende jonge ren (ongeveer honderd per sonen) praktisch wegge werkt zal zijn. Niet vervuld? De laatste, misschien niet direct voor de hand liggende mogelijkheid is dat de vacature-Riethof voorlo pig niet wordt vervuld. De 'tijd' zou wellicht wat rust kunnen brengen in de Amsterdamse politiek, de por tefeuilles van de afgetreden wet houder (openbaar vervoer, verkeer, het Gemeentevervoerbedrijf, perso neels- en kunstzaken) zouden tij delijk uitbesteed kunnen worden aan de overgebleven wethouders, waarna over enige tijd een nieuwe achtste man in het college zou kunnen worden opgenomen. Voorlopig beraadslagen de verschil lende fracties afzonderlijk en daar na in akkoord-verband over de laatste ontwikkelingen. Een oplos sing mag dan ook nog niet worden verwacht. Toch gaat de ontrüiming en de sloop van panden in de Nieuwmarktbuurt komende maan dag gewoon door. Van een verslaggever WASENAAR Eind vorige maand zijn uit een villa aan de Raaphorst- laan in Wassenaar negen schilde rijen gestolen met een verzekerde waarde van 200.000 gulden. Dit heeft de Wassenaarse politie giste ren bekendgemaakt. De diefstal was tot nu toe op verzoek van de^ eige naar geheim gehouden. De eigenaar van de schilderijen, een 76-jarige alleenwonende man, heeft niets van de inbraak gemerkt. Hij- bleef doorslapen toen de dieven via een opengebroken achterdeur het onbeveiligde pand betraden. De Wassenaarse recherche heeft tot nu toe geen enkele aanwijzing over de identiteit van de daders. Men heeft echter direct na de diefstal een signalement van de gestolen doe ken in binnen- en buitenland ver spreid zodat, volgens de politie, de kans klein is dat de dieven hun buit kunnen verkopen. De verzeke ringsmaatschappij heeft inmiddels een ruime beloning uitgeloofd voor Inlichtingen die tot teruggave van de schilderijen voeden. (ADVERTENTIE) Deze week in Hervormd Nederland o.a.: MULTATULI: Ais ik Christen was 0 Boekenweek: de handel en wandel van het boek. 0 Gesprek met De Slegte: koopman in bedrukt papier. 0 Interview met een weg- werp-chauffeur. 0 Is het christendom het wa re Israël? 0 Laurens Hogebrink met zijn derde artikel over Amerika. 0 Paul Weber: de mens in ve^e gedaanten. Abonnementsprijs 25,50 per half jaar: 51,— per jaar. mij op/vraag een proefnummer 1 I I van I II 11Hervortmd |vU lliNederiand* NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: TELEF.NR.: Abonnementsprijs 25.50 per half Jaar; 51,— per Jaar. Abonnementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon Ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland, Antw.nummer 1776, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3