Drie deelnemers kunnen eikaars liedje 'afsnoepen' EEN WINTER VOL GEVAREN Radio en televisieprogramma's Even puzzelen Ingewikkelde beoordeling songfestival 'Bingo' weg na zaterdag Ander plan voor zender klassiek Veelzijdig Brandpunt over rechteloosheid van patiënten VVDM eist van Wereldomroep een rechtzetting ■&I /{A? Wgf-(IT 'Mouth and MacNeal' in nieuwe vorm CATHERINE GASKIN KRO-tv brengt cabaret-serie Wim Sonneveld TROUW/KWARTET WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 UTRECHT De jaarlijkse muzikale strijd met als inzet de Nederlandse inzending voor het Euro visie Songfestival barst vanavond om half negen in alle hevigheid los. In het Utrechtse Jaarbeurs Congrescentrum wordt dan door middel van een erg ingewikkeld beoordelingssysteem uitgemaakt of de zanger Albert West, de zangeres Debbie, dan wel de popgroep Teach In ons land op 22 maart in Stockholm zal vertegenwoordigen. De uiteindelijke nationale overwin ning kan enige verbazing onder de tv-kijkers teweeg brengen. Wat is namelijk het geval? De drie deelne mers hebben elk één liedje gekozen uit het pakket van 43 songs, die voor het nationale festival werden Ingezonden. Om de jurering niet te beïnvloeden, blijven de schrijvers van deze liedjes officieel onbekend, maar in het Gooi hebben dergelijke geheimpjes vaak een zeer kortston dig bestaan. In elk geval vervult de auteur van het liedje in feite een ondergeschikte rol, omdat de be langrijkste taak is weggelegd voor de arrangeurs, die voor elk der drie uitgekozen festivalsongs een eigen bewerking maken. Twee jury's De kwaliteit van het arrangement kan namelijk bepalend zijn voor een overwinning, te meer omdat een aparte jury hierover oordeelt. In het Jaarbeurscentrum zetelt vanavond een internationale vak kundige jury, bestaande uit orkest leiders, die enkel en alleen beslis sen welk liedje naar Stockholm gaat. Vervolgens beoordeelt een Ne derlandse jury volgens de orga nisatoren een representatieve doorsnee van het Nederlandse volk welke deelnemer dat liedje het best 'verkoopt'. Zo kan het dus gebeuren dat Debbie het door haar uitgekozen liedje ziet winnen, maar op dat moment is ze er nog hele maal niet zeker van dat ze dat ook zelf in Stockholm mag gaan zingen. Datzelfde liedje zal daarna in een andere bewerking ook door de andere twee deelnemers worden voorgedragen. Doen die het volgens de Nederlandse jury beter, dan gaat een andere deelnemer daarmee op 22 maart Nederland vertegenwoor digen. Een ingewikkelde formule dus, die de nodige frustraties kan achterlaten. In elk geval blijft elke deelnemer gokken op het zelf gekozen lied. Debbie koos het liedje 'Circus', Al- bert West voelde meer voor 'Ik heb geen geld voor de trein' en Teach In, tenslotte, doet het met 'Dlnge- dong'. Deelnemers Rest nog even de deelnemers voor te stellen. Debbie (21een door- douwertje, trad op 13-jarige leeftijd onder haar eigen naam op in het meyer voor het eerst op in het Hillegomse Treslong. Een paar jaar later won ze een talentenjacht van Gert Timmferman. maakte een plaatje, en werd zangeres bij de groep Chizlane. Verliet die later weer, maakte een lp. en daarna was het voorlopig afgelopen met de roem (1972). Ze woont nu bezig met haar come-back als me vrouw Hartman in een woonboot in Vijfhuizen. Het echtpaar bezit een boetiek in Aalsmeer, waar Debbie's zelf ontworpen kleding wordtver kocht. Albert West(erlaken) is 25 jaar, getrouwd, en woont in Rosmalen. Verwierf populariteit als zanger van de popgroep The Shuffles en begon later een solocarrière. Verdiende een leuke boterman met het op nieuw uitbrengen van oude hits ('Ginny come lately'). Zingt sinds kort, Nederlandse liedjes ('Simone'). Albert West heeft de minste vrees voor de loting, die uitwees dat Ne derland in Stockholm het spits moet gaan afbijten. 'Als je het pu bliek aan het begin van de avond niet kan pakken, kun je het aan het slot van de avond ook niet', vindt hij. Tenslotte is er de popgroep Teach- In, die sedert eind 1973 regelmatig de Nederlandse hitladders bestor men met liedjes als 'Fly away' en 'In the summernlght'. De groep be staat uit zangeres Getty Kaspars (27), organist Koos Versteeg (25), gitarist Chris de Wolde (25), trom pettist Ard Weeink (23), bassist John Gaasbeek (28. verloofd met zangeres Getty) en drummer Ruud Nljhuis (23. Favoriet De groep Teach-In is in veler ogen de favoriet van vanavond, maar zelf zijn de leden daar niet zo gelukkig mee. Bekend met de gril ligheden van het popwezen, zouden ze liever de underdog zijn. In elk geval vertoont deze Oostnederland se formatie de nodige gelijkenis met de Zweedse groep 'Abba', die vorig jaar met het oppervlakkige, maar o zo commerciële liedje 'Wa terloo' op de eerste plaats afsteven den. Teach-In is muzikaal tot aan zienlijk meer in staat. Maar de deskundigheid van de internationa le jury houdt doorgaans gelijke tred met de veelal matige inzendingen van Eurovisie-landen. Dat is ook de voornaamste reden waarom het Eu rovisie-Songfestival jaarlijks aan indrukwekkendheid inboet. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM KRO-televisie stopt na zaterdag met het amuse mentsprogramma Bingo. Nadat er zes uitzendingen zijn geweest, zou worden besproken of er nog eens zes zouden volgen. Door de hoge kosten wordt er een punt achter gezet. De vele gast-artiesten hebben er voor gezorgd dat Bingo ver boven het budget is gegaan. Dit was niet langer mogelijk in verband met an dere kostbare zaterdagavondpro gramma's van de KRO. De pro grammaleiding heeft het Bingoteam voor de keus gesteld een goedkoper programma te maken of te stoppen. Het team, bestaande uit presentator Tony Berk, regisseur Nico Hiltrop en producer Rens van Dorth meen de dat Bingo niet goedkoper kon. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het bestuur van de NOS heeft met 'ontwerp-muziek- week' een programma-indeling voor een klassieke muziekzender ontvangen van de programmaraad radio, die geheel afwijkt van de indeling die het bestuur op 7 febru ari heeft goedgekeurd. Dit ontwerp komt veel meer overeen met de wensen van Nederland-muziek en is meer afgestemd op de tijdsbeste ding van de luisteraars. 'Ontwerp- muziekweek' was op 7 februari in het bezit van mr. W. J. A. Wage naar. programmacommissaris radio van de NOS. Aan het verzoek van de programmaraad om het aan te bieden aan het bestuur van de NOS is echter geen gevolg gegeven. De programmaraad heeft het bestuur thans verzocht het door te spelen aan de minister van CRM. SMIDJE VERHOLEN Met (genummerde) flessen cham pagne werd maandagavond in Hil versum geloot om de volgorde van opkomst onder. Op de foto tonen de deelnemers de uitslag: 1. Albert West, 2. Teach-In en 3. zangeres Debbie. Van onze radio- én tv-redaptde HILVERSUM Brandpunt zal vanavond helemaal gaan over de rechteloosheid van patiënten in psychiatrische inrichtingen. De krankzinnigenwet van 1884, die nog steeds geldt, biedt de patiënt geen enkele bescherming. Maar ook het wetsvoorstel dat een paar jaar gele den werd ingediend, laat de patiënt op het punt van 'rechten' in de kou staan, aldus de werkgroep 'Rechts positie van de psychiatrische pa tiënt'. Interviews met patiënten, ex-patiënten en psychiaters in Brandpunt om 20.20 uur, Nederland 1. Van een verslaggever AMSTERDAM De Vereniging van Dienstplichtige Militairen (VVDM) is boos op de Wereldom roep, en heeft dat laten blijken ook. De VVDM eist van de Wereld omroep een rectificatie en moge lijk een interview met een van de bestuursleden, omdat de Wereldom roep informatie over de WDM heeft verstrekt die 'feitelijk nietsze- gend is, verwerpelijke vooroordelen bevat en die de WDM in het bui tenland belachelijk maakt'. De VVDM heeft dit per brief laten weten aan de heer E. van Duiken, chef Engelse afdeling van de Wereld omroep. De kwestie gaat om een tekst die voor de radio is uitgesproken en waarin de volgende passage voor kwam: 'De vereniging (bedoeld is de WDM) is sterk links getint en toont dat in haar activiteiten. Practisch al haar leden hebben lang haar, wat ik persoonlijk bela chelijk vind voor een soldaat, en enige van de campagnes die zijn gehouden, waren bijvoorbeeld ge richt op de weigering de meerdere te groeten. Dus u kunt zelf beoor delen wat voor een soort vakbond dat is'. Aldus de tekst. In de zevende aflevering van de VPRO-serie 'Culemborg Bijvoorbeeld' werd de aandacht van de kijker geconcentreerd op de socialistische wethouder Leen de Koster. Er ontstond en veelzijdig beeld: niet alleen van zijn bezigheden als bestuurder en assistent-bedrijfsleider voor halve dagen, maar ook van zijn karakter en de invloed die het ambt op zijn persoonlijkheid uitoefent. Deze film van Pieter Verhoeff en cameraman Jochem van Dijk zou best gebruikt kunnen worden in cursussen waarmee men de burgerij dichter bij de politiek probeert te betrekken. Waarschijn lijk onbewust heeft wethouder De Koster zijn geloofwaardigheid versterkt met de opmerking dat hij geen gelijkhebberige figuur is en eventuele fouten in het openbaar durft te erkennen. Een van de 'Berichten uit de Samenleving' betrof de nog altijd voortdurende wrijving bij het transportbedrijf Meeus. Ontslagen stakers vertelden onomwonden dat zij een goed potje bier kunnen drinken met hun werkende collega's. Als niemand van het kader in de buurt is, schijnen er zelfs geen bezwaren te bestaan tegen het weer in dienst komen van de 'recal- citranten'. Zodra echter het hek van het bedrijf tussen de twee groepen staat, is het weer water en vuur. Ook daar zit stof voor een cursus in. Sociologisch, psychologisch en noem maar op. Je raakt op de mens nooit uitgestudeerd. Het tweede 'Bericht' gaf indrukken van de verwarring in de organen van de PvdA die betrokken zijn bij de inmiddels beruchte metrover klaring van het Amsterdamse college, minus Roel van Duyn. Voor de kijker nam de verwarring toe. Een gewestelijke bestuurder van de PvdA zag in een nadere verklaring een excuus van de wethouders in de richting van actiegroepen, maar fractievoorzitter Matteman zei dat er van een verontschuldiging geen sprake was en dat het partijberaad die bedoeling ook niet had. En hier werd de politiek onduidelijker dan in Culemborg. De door de NCRV uitgezonden Duitse film 'Der Abituriënten Tag' voerde ons terug naar het begin van deze eeuw. Een tijdgebonden thema kan het filmverhaal echter niet worden genoemd. Je behoeft het decor en de costuums slechts te ruilen voor iets eigentijds om links en rechts frappante overeen komsten te kunnen aangeven. Dit was alweer een les deze avond. Ook nu zijn er lieden te qver die iemand als diens kwade genius in het verderf storten en er later nog heel wat beter aan toe blijken te zijn dan hun slachtoffer. Dat zit meer in de mens ingebakken dan in de maatschappij, want het komt in alle samenlevingsvormen voor. TON HYDRA 123. 'Verdraaid', gromde Floris. 'Nou dacht ik toch werkelijk, dat ik vroeg was vanmorgen. Jonge, jon ge, jonge, nou is de straatjeugd me tóch nog voorgeweest. Daar hebben die rakkers al een paar sneeuwpop pen gemaakt op het bankje van het Bullepeesplantsoen. Ik zal die rom mel meteen maar effen wegruimen, want als de burgemeester deze schennis van zijn eigen plantsoen tje ziet... nou, dan kon er wel es wat zwaaien. Enne aangezien ik bij de smid en Willem Halsker op bodybuilding ben en aangezien dat geheim mot blijven, ken ik geen moeilijkheden met de burgemeester gebruiken op het moment Aldus mompelend reed Floris zijn gemeentelijke sneeuwruimerskar naar 't bankje toe, gereed om zijn plicht te gaan vervullen. Nu kan men het geloven of niet, maar het was een feit, dat de eerste sneeuw laag op het lichaam van de twee slapers door hun lichaamswarmte was gesmolten. Toen hun tempera tuur echter al maar meer gezakt was tengevolge van hun stilzitten, was die eerste laag weer enigszins bevroren en zo was er een fraai ijslaagje ontstaan, waarop de ander re sneeuw stevig plakte. En hoe onderging de ijverige gemeente werkman Floris Knuist nu deze er varing? Ach wij herinneren het ons nog wel van strip 89. De brave Floris was nu niet direct een man van eigen gedachten. Hij dacht nietHij voerde alleen bevelen uit. Het enige wat hij deed, was eventjes mompelen, dat de sneeuv g poppen buitengewoon zwaar wa renEn toen smeet Floris twee vermeende poppen achteloie op zijn kar. Had hij daarna ware beter gekeken, dan had hij mii j£ schien de schoenen wel gezien, d uit die vermeende poppen staker ie Maar ja Floris keek niet. H ie stond met de rug naar zijn handka toe en stortte bij machtige schei» pen tegelijk de sneeuw op de ka welke sneeuw hij met rappe han van het pad ruimde. Zo duurde he n niet lang of de ledematen van d t burgemeester en Janus Paxse waQ ren volledig door sneeuw bedekt onzichtbaar geworden. En toer ging Floris er weer vandoor mei§ zijn hoogopgeladen handwagen PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN PE BIJEN ZIJN HET TOVERBOS IN GEVLO GEN,DAN ZIJN IVIJ DUS OP DE GOEDE WEG AIAARSPECU- FERDINAND Van een onzer verslaggevers VLAGTWEDDE Zaterdag 1 maart is in hotel Beijering te Vlagtwedde het eerste optreden van een nieuw duo 'Mouth and MacNe al'. Het eerste duo Willem Duyn (Mouth) en Sjoukje Spijker (Mac Neal) werd vorig jaar ontbon den. Sindsdien is er veel te doen geweest om een nieuwe samenstel ling, en ook om de vraag of Sjouk- jes opvolgster de naam MacNeal zou mogen overnemen. Zaterdag zingen Willem Duyn en Ingrid Kup uit Borne onder de naam Big Mouth and Litle Eve. Het lijkt nog onzeker of dit ook het definitieve nieuwe duo 'Mouth and MacNeal' zal worden. EDE Een 26-jarige vrouw uit Bennekom is na een avondje uit in het ziekenhuis beland. Op weg naar huis verloor zij met haar auto de macht over het stuur en kwam tegen de voorgevel van een huis tot stilstand. Tegenover de politie ver klaarde zij niet meer zo goed bij machte te zijn de auto te besturen. Zij had die avond tien glazen wod ka en nog enkele glazen jenever gedronken. 101 Het leek niet op het beeld dat zij zich van die twee had gevormd, niets op haar idee dat Elizabeth uit ambitie een beroemde naam had getrouwd en niet de mens Devlin. Daar had 2e 2lch wel danig in vergist. Maar zij had in die ene dag wel geleerd dat zij zich in heel veel dingen had vergist. 'Waarom komen die mannen van de bank?' zei ze terugkerend tot het probleem van het ogenblik. Vierentwintig uur geleden zou èèn dergelijke vraag ondenkbaar zijn geweest, nu hadden zij allemaal de grenzen van de beleefdheid reeds lang overschreden. Zij hadden heel wat meegemaakt in die vierentwin tig uur. Wie zal het zeggen? Vroe ger kwamen ze nooit. Niets is meer zoals vroeger. Wij kunnen haar niet bereiken...Lancome en ik kunnen haar aanraken, maar wij kunnen haar niet meer bereiken. En nie mand anders heeft het gepro beerd. Sally liep naar een van de ramen. Zij zag de lichtjes van Slon die haar. vreemd genoeg, al bekend voorkwamen. Het was alsof ze er al lang op had gewacht deze wereld binnen te gaan, alsof haar hart er al gedeeltelijk bekend was. Zij vroeg zich af waarom zij vanmor gen op het terras het gevoel had gehad dat zij bij Elizabeth hoorde. Waarom had zij die vreemde be hoefte gevoeld haar te bescher- men, hoewei Elizabeth, tot zij haar tenslotte ontmoette, nooit behoefte aan bescherming of hulp scheen te hebben gehad? Het bestond alle maal niet wat zij Elizabeth had toebedacht; de mythe was vernie tigd. Elizabeth was een vrouw als elke andore vrouw. Wat haar uniek had gemaakt, was dat Devlin haar had liefgehad. Sally voelde zich plotseling blij omdat hij in staat was geweest om lief te hebben. Sinds zij Josh had ontdekt, zou zij Devlin die kennis, die ervaring, niet graag hebben ontzegd. Nu Josh een zekerheid was geworden in haar eigen leven, besefte zij dat zij feitelijk nooit de werkelijke Devlin had gekend. De gehele winter had zij naar hem gezocht en hem ge zien met Elizabeth, maar in het licht van Josh' liefde had zij hem pas werkelijk gezien. De vrouw dié hij had liefgehad, was, of hij leefde of gestorven was, van het grootste belang geworden. 'Zou ik het kunnen proberen?' vroeg zij zacht. De vrouw huiverde en zei met een zucht: 'Als ma'amselle zou willen. In het donker leken de rijen dubbe le open deuren wel een tunnel, met aan het eind de verlichte kamer die Marie haar aanwees 'Bonne chance', fluisterde ze Sally in het oor. Toen trok zij zich terug. Marie had haar er langs een onbe kende omweg heengebracht, langs een smalle stenen wenteltrap die op de trap naar haar kamer uit kwam, dan een lange moderne hou ten trap op -en een lange gang door, met een loper en linoleum, die naar Sally dacht bij de apparte menten van de bedienden hoorde; dan weer via een wenteltrap in een van de torens van het kasteel om hoog. Marie knipte hier het licht niet aan, zij zochten al tastend hun weg bij het vage licht dat door de smalle spleten in de muur scheen. De weg omhoog leek erg lang en de koude stenen en het gevoel afgeslo ten te zijn, deden Sally huiveren en zij twijfelde of dit avontuur werke lijk enig succes zou hebben. Maar zij wist dat zij, om dat spoortje nieuw inzicht dat zij die dag op St. Martin had verworven, en om Eli zabeth, moest doorzetten. 'Zou Raedler er achter komen dat ik bij mrs. Devlin ben?', fluisterde ze tegen Marie. De oude vrouw hijgde een beetje van het traplopen. Zij bleef bij een van de spleten in de muur staan, en Sally kon vaag haar gezicht onderscheiden. 'Als u voorzichtig bent, zal nie mand iets weten. De kamers van de verpleegster en monsieur Raedler zijn tegenover die van madame. Zij heeft tot nu toe geweigerd de vrouw in haar appartementen te laten slapen. Dat zou iéts ver schrikkelijks voor madame zijn ge weest. Maar zij luisteren als vossen of er ook iemand die kant uitgaai'. 'Kennen zij deze weg?' Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-soos. (7.30 Nws. 7.41 Aktua. 8.30 Nws. 8.36-8.45 Gym. voor de hulsvr.) 9.00 (S) Wegwe zen. 9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Voor de kleuters 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 11.45 (S) Cafe-chantant. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Aktua-magaz. 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Urker Zangers en Kapel van de Kon. Luchtm. 14.15 (S) Route - A. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjun. NCRV: 16.00 Herv. MIDDAG- DIENST. 16.20 (S) Klanksnoer. 17.00 (S) Joost (deel 19 OVERHEIDSVOORLICH TING: 17.20 Nederl. en de derde wereld. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Kunst- en vliegwerk. 18.46 (S) Met uw Instemming. 19.00 (S) Popul. klass. door Nederl. Radio orkesten. 19.30 Theolog. etherleergang. TROS: 20.00 (S) Close-up. 21.15 Uit de pers. 21.30 (S) Speclallt. a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 23.00 (S) Courllssen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8.00-8.11 Nws.) 9.00 (S) Licht ork. met zangsol. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radi oweekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Bopthe- ma's en Swingsessions. 11.30 Spiegel van Duitsl. VARA: 12.00 Zundert - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een mlddagie Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S; Stiefmoeder Aarde (dl. 6) 17.05 (S) Tea for two. RVU: 17.35 Een man, een man; een vrouw, een vrouw. 17.55 Meded. 18 00 Nws. VARA: 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18 20 Ultz. CPN. VARA: 18.30 (S) Tony van Verre ontmoet Wlm Wa- ma. 18.55 Brassband Magaz. NOS: lc.40 Openbaar Kunstbezoek. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensda gavond Muzlekmagaz. 22.10 En To ch... (IV). EO: 22.40 Woord der waarheid. 22 55 Klankbord. 23.05 Postludium. 23.45 (S) Buenas Nuevas. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IH KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Popkontakt: de Theo Stokkink Show. 10.03 (S) De Hltmeestere: de Vin cent vn Engelen show. ?JOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter, met om 19.30 Paardekoersen. 20.02 (S) Woensdaga vondshow. 0.02 (S) Metro's Midnight Mu sic met solisten, licht trio en Metropole Orkest. 1.02 (S) Take it easy. 2,02 De Meurüere Methode. TROS: 6.07-7.00 Drie op je boterham. Speciaal Yan Gewest tot Gewest bestaat tien jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt nagegaan wat er terecht is gekomen van Zeeuwse wensen ten aanzien van industrialisatie, ophef fing van isolement en recreatie. 0 Wim Neijman praat met kinde ren over televisiekijken. Daarna volgt Kenmerk met een reportage over een klein landbouwproject in Suriname en over het conflict tus sen het Vaticaan en het verbond van Katholieke lekenorganisaties over het bevolkingsvraagstuk Ned 1 19.05 Na him optreden in het Jaar beurs Congrescentrum krijgen Deb bie, Albert West en de groep Teach- in te horen wie Nederland mag vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival in Stockholm. Ned. 2 20.30 De Boekenweek staat centraal in Beeldspraak, de kunstrubriek van de NOS Ned. 2 22.35 O Dr. Bruno Kreisky de Oosten rijkse bondskanselier die als een van de eerste regeringsleiders een economische teruggang voorspelde, geeft zijn'visie op de huidige crisis. Duitsl 2 20.15 In het NCRV-programma speelt de Luchtmachtkapel St. Louis Blues March, Down by the riverside, Bla me it on the Bossa Nova en Senti mental Journey. Vooraf zingen de Urker Zangers. Hilv. 1 13.45 In de serie over gesprekstech nieken komt nu de emotionaliteit aan de orde. Hilv. 2 22.10 O Laatste onderdeel van het EO- programma Postludium is de eerste uitvoering van Prediction van Jac. B. Cats op de tekst van Martin Luther Kings beroemde toespraak 'I have a dream'. Deze tekst wordt gesproken door Lex Schoorel. Hilv. 2 23.05 TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 9.15-11.35 Schooltelevisie 15.30 In de Soete Suikerbol 15.55 Kijkdoos 16.40 Emil 17.05 Yama Hiko, de jager en Umi Hiko, de visser 17.20 Emil TELEAC 18.15 Eenheid in eenheden - les 1 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw beurt: Kastje kijken IKOR-KRO-RKK 19.35 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Brandpunt 20.40 Studio Vrij 21.40 Tubular Bells: licht muz.progr. 22.10 Vader heeft een vriend: portret van een situatie NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest SOCUTERA 19.50 Het Leger des Heils NOS 20.00 Journaal P.P 20.20 PVDA NOS 20.30 Nederlands Songfestival '75 21.30 Panoramiek 21.55 Studio Sport 22.20 Den Haag vandaag 22.35 Beeldspraak 23.05 Journaal Horizontaal. 1. hoofddeksel, 5. oog- vocht, 10. lusthof, 12. zangstuk, 13. volksnaam van de kauw, 14. stamsymbool, 17. welaan, 18. bad plaats in Duitsland, 20. kledingstuk, 21. onderricht, 22. voorvoegsel, 24. lidwoord, 25. palmboom, 26. blir- slang, 28. voorzetsel, 30. pers. voor- naamw., 32. watering, 34. tam, 36. muzieknoot, 38. oude lengtemaat, 39. ontvangkamer, 41. bergplaats, 42. oevergewas, 44. Myth, figuur, 46. vroegere heerser over Rusland, 47. rund. Verticaal. 1. drinkgerei, 2. Bijbels figuur, 3. muzieknoot, 4. loot, 6. teken, in de dierenriem, 7. voertuig, 8. gemak, 9. nevens, 11. kurk, 15. rund, 16. maanstand, 19. reeks, 21. schrijfkosten, 23. kippenloop, 24. waterkering, 27. levendig, 29. met selspecie, 31. gereed, 33. landschap in Griekenland, 34. familielid, 35. sportterm, 37. vette vloeistof, 39. bevel, 40. doorweekt, 43. en anderen (afk.), 45. muzieknoot. Oplossing van gisteren 1. el, 2. nel, 3. Leen, 4. delen, 5. edelen, 6. ellende, 7. Leende, 8. lende, 9. ende, 10. den, 11. de. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Maandag begint de KRO-televisie met de uitzending van vier bekende cabaretprogram ma's van Wim Sonneveld. De eerste die op het scherm komt is de crea tie van Willem Parel, de orgeldraai er. De VARA zond hier indertijd radioprogramma's van uit. Zaterdag 15 maart volgt de show van Sonne veld met Ina van Faassen. Zaterdag 29 maart komt het programma van het trio Sonneveld, Corrle van Gorp en Willem Nijholt en in april wordt de documentaire, die Kees Brusse maakte over de cabaretier uitgezonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4