mpremières van deze week bs violons du bal' liver filmdocument H5 'Borsalino en co' is lachwekkend prod u kt 'Blazing Saddles' is goed gekke western Robe housse dit seizoen niet meer weg te denken an on swing' rward Klein wil invloed van student in vakgroepen fors eind terugdringen -i Inti-Christ ite opvolger The Exorcist Plan voor één krantenbedrijf 'Bevoegdheden Pronk zijn niet voldoende' Protestmars tegen bedreiging sluiten bedrijf Regering beslist binnenkort over Crosland Filters Nypro overweegt herbouw fabriek voor caprolactan in Flixborough Nieuwe hotelgroep start activiteiten KWARTET VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 BINNENLAND PS11-RH9 !er Huising ons du Bal is een film van Michel Drach over Michel Drach, een geheel eigen en gevoelig van persoonlijke herinneringen. Aan gebeurtenissen en toestanden die hij intens beleefde, et je, en waarvan de samenhang, de oorzaken, de grote tragiek, hem toen nog ontgingen. IU -* Bers hadden Parijs bezet, loest vluchten. HIJ moest Ier, grootmoeder en zuster, Zuiden. Daar ontdekte hij, andere kinderen van de Ie roomse school, dat hij zonder nog echt te besef- O rlkaan Frank Perry heeft anal naam gemaakt met i 'David and Lisa', 'The en 'Diary of a mad house- ïze week gaat zijn 'Man ng' in première. Het is een ïoemt moeilijke film, over tiechef op zoek naar de lar van een tienermeisje, aal is gebaseerd op 'ware lissen' en zal wel een poll als basis hebben gehad, denkt dat 'Man on a eerste instantie een de- haal is, beeft het mis. leleer een portret van een i, die 'de' moord maar kan krijgen. Cliff Robert- chief' Tucker neemt een ide in de arm. een man bigenlijk ook min of meer Lchte beschouwd. Is de zie- iof echt, is de vraag die in lu onopgelost blijft. Wan- tweede moord wordt ge- pder vergelijkbare omstan- l kan een moordenaar aan- worden. Maar het bewijs ook de eerste moord ge- iu hebben, blijft zoek. Ook itie dat de ziener de ver- de tweede moordzaak zou lehypnotlseerd blijft onbe- En naar goed FBI (TV- nncipe wordt de toeschou wde aftiteling kond gedaan straf van de moordenaar in |de zaak en het feit dat beker zich terug trekt uit iitiewerk. De opzet, waar ?erry voor koos is bepaald ite waard. Geen detective- i maar een portret van de an. Jammer genoeg zijn er ^torende elementen in de 'ring geslopen. Er zijn teveel larbare gebeurtenissen in matische verloop, die totaal fband houden met de han- Maar 'Man on a swing' 'el een uitstekende rol van ibertson. nsterdam, Kriterion; 18 jr.) P. H. van de Poel jjanuarinummer van 'Films stond te lezen, dat de m William Friedkin's film rorcist' beschouwden als de insmakelljke film uit 1974. it betekent noe niet, dat •reist' geen kassucces was. leel. En kassuccessen wor- als model gebruikt voor iw 'genre', in dit geval het ;eestuitdrijving'. De Italiaan de Martino zorgde voor de antichrist', die we gemaks een opvolger, een nieuwe van 'The exorcist' mogen I. Opnieuw speelt het ver- h af in de wel zeer doorvoe- gen. De vader, z'n gedeelte - lamde dochter, de zoon en nares (pikant detail; ze is Ise, en de Duitse taal speelt erloop van het verhaal een jke rol) wonen in een soort midden in Rome, waar de ■ste kunstschatten de mu- en. De half verlamde doch- bita (zou het iets te maken met Griekse mythologie?) e reïncarnatie van een heks de duivel bezeten was. Tot it van ramp, is de pater een hoge functionaris van Icaan. het geval moet, om open- handalen te voorkomen, zo efficiënt mogelijk worden Er komen psychiaters en enezers aan te pas, maar ijkt te willen helpen. Er gesuggereerd, dat Ippolita ige Duitse toerist vermoord in aanvallen van razernij ze Ineens Duits en vaderlief 'n Duitse beminde naar huis Jaloezie van de dochter niet aan te wakkeren. Maar omt goed. Vader MLttner een ":Jke priester die volgens uit Oostenrijk komt, krijgt Vaticaanse permissie om uit Ippolita te drijven, •eenkomsten met de gang :en in 'The Exorcist' zijn tellen. In feite is 'De anti een bijzonder slechte kopie in al niet erg beste film. is het geheel van het ge- "nde Amerikaanse conti- jlaatst naar het bijgelovige althans zo wil Alberto de ons doen geloven. dam. City I: Den Haag. Rotterdam. Cineac AD; 18 P. H. van de Poel fen wat dat toen betekende. Het betekende nog verder vluchten, van adres naar adres, in telkens moei lijker en armerlijker omstandighe den. De zuster verdween, alles leek raadselachtig. Alleen met moeder en grootmoeder bleef hij in gevaar totdat helpers, voor het laatste geld, de weg naar Zwitserland we zen. Grootmoeder, die niet goed lopen kon, haalde het per lijkwa gen. Moeder en hij werden in de bossen op de hellingen bijna nog gepakt voor zij door het prikkel draad heen waren. Zo ongeveer was het, voor zover Michel Drach het zich herinnert. Het fijne, ontroerende Is, dat hij niet meer verfilmde dan hij nog weet. Dat hij alles, de mensen, de toestanden, de opwindende gebeur tenissen en de sfeer, weergaf van dat Jongetje uit, scherp aangevoeld en toch vaag en licht van toon, zonder de tragiek en de veront waardiging die bij volwassenen hoort. Voor zo'n jongetje was het nu eenmaal niet anders in die tijd, en met moeder kwam hij er toch doorheen. Michel Drach kon zo'n dertig Jaar later zijn Jonge verleden niet beter laten spelen dan door zijn eigen zoontje, een leuk joch, dat even onbevangen voor de film speelt als zijn vader indertijd voor vluchte ling moest spelen. Voor de moeder koos Drach zijn vrouw die, hoewel geen actrice, alles doorleefd wist te uiten, eenvoudig en natuurlijk. Zo als Michel Drach het wilde. En noodgedwongen ook wel moest. Want voor zo'n filmverhaal vond hij geen centen. Wie interesseert zich nog voor een Joods jongetje tijdens de Tweede Wereldoorlog? Een producer zeker niet. En ook dat heeft Drach verfilmd. Het hoort erbij. Hij moest alles maar zelf zien te klaren aJs hij zonodig zo'n film wilde maken. Hij heeft het ge klaard en in zijn film ook verklaard hoe. Als Jean-Louis Trintlgnant niet vriendschappelijk bereid ge weest was om de regisseur, of be ter: filmauteur, te spelen, had Mi chel Drach ook dat nog zelf moeten doen. Wij mogen blij zijn dat hij heeft doorgezet. Les Violons du Bal is een bijzondere film geworden. Misschien ook voor het bijzondere filmpubliek. Maar dat kan dan weer even bewijzen, dat het maken van een zuivere, menselijke film wèl loont. (Amsterdam - Calypso, 14 J.) Alain Delon in Borsalino en co In 1969 maakte de Franse regisseur Jacques Deray een niet on verdienstelijke film onder de titel 'Borsalino' met Jean-Paul Bel- mondo, Alain Delon en Catherine Rouvel. Een fiim over een misdaad-syndi caat in Marseille. De film werd een regelrecht publieksucces in Frank rijk (en daarbuiten). Waarschijn lijk heeft Alain Delon gedacht, dat een vervolg op 'Borsalino' ook wel succes moest hebben, en produceer de de film 'Borsalino en Co.' op nieuw met regisseur Jacques Deray, zelf in de hoofdrol en Catherine Rouvel als z'n minnares (in de film dan). Het verhaal speelt zich af in het Marseille anno 1934 en later. Roch SIffredi (Alain Delon) begraaft z'n overleden kompaan (Jean-Paul Belmondo exit) en zoekt zijn moor denaar. Als succesvol onderwereld figuur weet hij zich omringd door een uitgebreide lijfwacht, en hij verklaart de oorlog aan z'n grote tegenstander Giovanni Volpone (Riccardo Cucciolla). De eerste sla gen worden door Volpone gewon nen, maar Roch zou geen Siffredl heten wanneer hij niet door list en bedrog z'n tegenstander uit zou we ten te schakelen, waarna hij onbe zorgd met z'n teer beminde naar het land van de toekomst (Ameri ka) vertrekt. Het is een vreemde film geworden, die wat wrange herinneringen op roept aan 'Borsalino' deel 1. Die eerste film was stukken beter, het tweede deel komt niet uit boven het niveau van een malle, soms zelfs lachwekkende vertoning. Er wordt onwaarschijnlijk slecht geac teerd; Delon zelf lijkt een aaneen schakeling van clichés uit vorige films als bijvoorbeeld 'Le Samourai' of 'Le clan des Sicillens'. Het beste komt de politiecommissaris ge speeld door Daniel Ivernel uit de verf. Hij is als de toekijkende poli tieman, die als het erop aan komt zegt: 'We doen niets, maar tellen de slagen' in feite de meest accep tabele figuur uit deze eigenlijk overbodige film. (Amsterdam -Tuschinski; 18 jr.) P. H. van de Poel Twentsche Courant en Dagblad van Oosten Van een verslaggever HENGELO Uit voorstellen van de Twentsche Courant BV tot voortzetting van het Dagblad van het Oosten blijkt zowel de werkge legenheid van het prsoneel in Al melo als de redactionele zelfstan digheid van de krant te kunnen worden gewaarborgd. De directie stelt in een discussienota voor een nieuwe BV op te richten, waarin de Twentsche Courant enHilarius (uit gever van het Dagblad van het Oosten) op zouden moeten gaan. Onder eenhoofdige leiding zou een zo groot mogelijke integratie van diensten moeten plaatsvinden. De redacties zouden onafhankelijk van elkaar blijven werken, waarbij er echter wel een nauwe samenwer king zou moeten komen met moge lijk gebruikmaking van eikaars diensten. Van groot belang in het plan is, dat de technische afdeling in Al melo gehandhaafd kan blijven ten behoeve van de redactionele ver zorging van het Dagblad van het Oosten. In Almelo zou moderne fo tografische zetapparatuur geïnstal leerd moeten worden. Het plan voorziet in werkgelegenheid voor 108 man in Almelo en 18 man in Hengelo. Uitwerking kan pas ge schieden wanneer de Twentsche Courant beschikt over alle gegevens van Hllarius. Ook zal overeenstemming moeten worden bereikt met de huidige ei genaar, Tijl te Zwolle, onderne mingsraad en vakbonden. Het oor spronkelijke plan van eigenaar Tijl met het Dagblad van het Oosten beoogt overname door Van der Loeff in Enschede. Gevolg 'hiervan zou zijn, in tegenstelling tot de plannen van de Twentsche Cou rant, dat het dagblad zijn redactio nele zelfstandigheid zou verliezen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking be schikt over onvoldoende bevoegd heden om een goed ontwikkelings beleid te voeren. Hij is daarvoor teveel afhankelijk van andere mi nisters. Dit staat in een nog niet gepubli ceerde nota van de PvdA ontwikke lingshulp deskundigen, het kamer lid drs. A. van der Hek en de fractie-medewerker drs. H. van den Bergh. 'De positieve instelling van de Nederlandse regering ten op zichte van de ontwikkelingssamen werking en het feit dat drs. Pronk een deskundig en voortvarend mi nister is. geven geen garantie voor een goed beleid. Aan de opvattingen e nbeschouwin- gen van minister Pronk over de ontwikkelingssamenwerking kan volgens de opstellers van de nota, slechts relatieve betekenis worden gehecht omdat het totale beleid op verschillende departementen en door verschillende ministers wordt gevormd. In de PvdA-nota wordt daarom be pleit de positie van de minister aanzienlijk te versterken. Momen teel valt hij onder het ministerie van buitenlandse zaken en heeft geen eigen departement. De nota stelt voor een nieuw departement te vormen voor internationale eco nomische samenwerking. door Ber Huising Blazing Saddles is geen gewone western maar een goed gekke. Regisseur Mel Brooks (met een theater- en musicalverleden) be dacht, met een stel grappenschrijvers, dwaze variaties op de klas sieke cliché's. Zijn Indiaans opperhoofd, zelf gespeeld, spreekt, door een Joodse moeder, kiddisj in de prairie. Zijn hoge regeringsfiguren zijn in landroof- en speculatie niet alleen misdadig corrupt maar ook idioten met zonderlinge tics. Zelf speelde hij, alweer, een volslagen malle, loensende governor en Harvey Kor- man doet al even getikt mee in allerlei onmogelijke vergaderingen en zakenbesprekingen. Als die twee schurken huren om brave pioniers uit hun stadje te jagen, zijn er Ku- klux-klanners en Wchrmachtsolda- ten bij.. Die pioniers zijn achterlijke plattelanders en dat ze allen John son heten wijst op inteelt. Ze krij gen, tot hun schrik en afgrijzen, een neger als sheriff en die met soepele humor gedaan door Cleavon Little kan de orde en zichzelf alleen maar redden met kluchtige listen. Zijn blanke vriend. Gene Wilder, is wel vlug met de revolver maar de whiskyfles raakt hij vaker en beter. Er is in de saloon de verleidelijke zangeres die Dietrich- achtig zingt dat zij zo moe van mannen is. Madeline Kahn heeft daar een prachtig parodienummer van gemaakt. Normale mensen en toestanden komen in dit zeer wilde westen nauwelijks voor. Wat er al lemaal gebeurt, en hoe, Is niet na te vertellen. De hele troep komt in het algemene slotgevecht terecht in een revue van dansende lieve he ren. Er staat ergens zelfs een hysterisch hitlertje druk te doen. De hoofdrolspelers gaan aan het slot zelf naar de bioscoop om te kijken hoe het afgelopen is. Mel Brooks heeft Amerika's heroïsche historie en de rassendiscriminatie tot kol der verwerkt. Die is niet aldoor maar even leuk, en hier en daar wel grof (vooral ook door de pio nierstaai), maar er valt voor wie van het kluchtige en onzinnige houdt, wel om te lachen. J.) (Amsterdam- Cineac. Damrak. 18 De belangrijkste details in Jungle Look. Robe housse met patte en grote kraag en steekzakken in de zij naad. Van een onzer verslaggevers WIERDEN Het personeel van de Verenigde Apparaten- en Radiato ren- fabrieken VEHA te Wierden, behorend tot het Rijn-Schelde-Ver- olme concern (RSV) is bang dat aan de top het besluit al is gevallen het bedrijf in Twente op termijn volledig te sluiten. Gistermiddag hielden de 280 werknemers een protestmars door Wierden, waarin ook trailers volgeladen met radiato ren meereden. Na afloop werd tijdens een. verga dering. waarop ook bestuurders van de industriebonden NW, NKV en CNV en CNV en van de Unie BLHP en leden van de centrale onderne mingsraad van het concern aanwe zig waren, een resolutie aangeno men, waarin van de raad van be stuur van het concern een verkla ring geëist wordt die werk en inko men van de werknemers in Wier den garandeert. Ook wordt op korte termijn zeker heid gevraagd over de werkgelegen heid in Wierden. De demonstratieve actie volgde gisteren, aldus dis trictsbestuurder Peters van het NKV, omdat het personeel de onze kerheid en geruchten van de laat ste maanden beu is. Ondermeer door de verminderde bouwactivitei ten kampt de radiatorenfabrlek al geruime tijd met afzetproblemen. Sanering bleek nodig, een van de VEHA-fabrieken zou moeten slui ten. Personeel van het Wlerdense bedrijf zou werk kunnen vinden in de scheepsbouw, waarin het RSV- concern met een groot personeel stekort kampt. Zo de fabriek in Wierden al niet geheel dicht gaat, vreest men in ieder geval een vermindering van het aantal arbeidsplaatsen met 180 tot 200. Het personeel meent dat er voor vervangende werkgelegenheid moet worden gezorgd. Bijvoorbeeld door fabricage van een ander pro duct. aldus de heer Peters. De afge lopen jaren is het personeelsbe stand In het bedrijf al van 400 tot 280 man nu uitgedund. De wijde jurk, de robe housse, is niet meer weg te denken uit het modebeeld van dit seizoen. Waren de rokken afgelopen winter een bestseller, der obe housse staat nu op de eerste plaats. Zowel Witte- veen als C A brengen de meestal katoenen jurken in ruime mate. Accesoires maken of breken deze mode. Witteveen besteedt er veel aandacht aan; er zijn brede elastie ken ceintuurs met een plastic fan- tasieslutting in dezelfde kleur, arm banden, sjaals in veel nuances van een tiat in art déco motiefjes en t- shirt-s die, als het goed is net aan de hals of onder de jurkmouw uit- piepen. De kleuren zijn zacht, kha ki, wit, bleu, grijs en abrikoos. Het enige felle accent is rood. Een grote uitschieter in de verkoop is resedagroen. Sommige vrouwen zullen de wijde Jurken nooit zonder ceintuur willen dragen, meestal wordt die erbij geleverd. Soms is de taille al voorgenimpeld, zo'n Jurk kost negenenzeventig gulden. De prijzen van de robes housse lopen van tachtig tot rond honderd gul den. De regenjassen, ook lang en wijd, hebben vaak een extra lage mouwinzet, in verband met de wij de kleren eronder. De stoffen zijn licht en glanzend; poplin, chintz en parachute-achtlg materiaal. Voor gemiddeld honderdveertig gulden zal men zich het hele seizoen best gelukkig voelen in zo'n jas. De kielende blusson van crêpe de chine, katoen en bads tof-velours worden gedragen op cirkel en vlerbaans- klokrokken, maar ook op broekrok ken. Een goede balsrok in geklede zijden jersey kost negenenzeventig gulden. Bij C A beginnen de wijde jur ken vanaf vijfennegentig gulden. Vaak hebben ze een taille, een hele wijde rok, aangeknipte korte mouwtjes met een omslag of laag inzette kimonomouwen. Wit en écru voeren de boventoon in de hoogzomerse kledij; bloesjes van kant, met stikseltjes en open rand jes kunnen zowel op een rok als op een spijkerbroek gedragen worden. Badstof-velours is op alle afdelin gen te vinden, al of niet met polo kraag, rits of steekzakken. Ook de jungelelook is het weer khaki wat de klok slaat. Rokbroeken zijn veertig gulden, shorts met plooitjes aan de band en brede omslagen voor achtentwintig gulden. Voor kleine meisjes zijn er mini safari- pakken met rokbroek voor tweeën veertig gulden. De kinderkleren zijn over het algemeen fel van kleur en er worden verschillende stofjes bij elkaar gebruikt. C A noemt dit de bonte boeren-look. Annemarie Lücker Voorontwerp van wet Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Klein wil de invloed van de studen ten in het bestuur van de vakgroep inperken. Zij mogen volgens hem niet meer dan eenzesde deel van de zetels in het bestuur be zetten. In een voorontwerp van wet stelt dr. Klein voor, de Wet Universitaire Bestuurshervorming van 1970 (W.U.B.) die augustus volgend jaar afloopt te verlengen tot 1 septem ber 1980. Het voorontwerp is om advies toegezonden aan onder an dere de academische raad. De vakgroep is de kleinste bestuur lijke eenheid aan de universiteit. Het is een organisatie van een of meer hoogleraren, een of meer lec toren en wetenschappelijke mede werkers, een aantal technische en administratieve medewerkers en een aantal doctoraal studenten van een bepaalde studierichting. De omvang van de vakgroep verschilt erg per vakgebied. Het bestuur van de vakgroep is in de wet van 1970 onduidelijk geregeld. Terwijl bij andere bestuursorganen bepaald werd dat de wetenschappelijke staf tenminste de helft van alle zetels moest bezetten, ontbreekt deze be paling bij de vakgroep. Uit die nalatigheid zijn veel proble men ontstaan. Aan de ene kant eisten linkse studenten een groot aandeel van de macht voor zich op. Aan de andere kant drong de Stichting Wetenschap en Democra tie, opgericht door dr. M. J. Broek- meyer, aan op versterking van de positie van de wetenschappelijke staf. Een van de voorstellen van Broekmeyer en de zijnen was, dat de hoogleraren, lectoren en weten schappelijke medewerkers in vaste dienst tenminste drievijfde van de zetels zouden hebben. Tenminste een vijf de van de zetels zou gereser veerd moeten worden voor het we tenschappelijk personeel in tijdelij ke dienst. Het resterende vijfde deel (maximaal) zou beschikbaar zijn voor studenten en administra tieve en technische medewerkers. Minstens helft Het voorontwerp1 van de regering stelt nii voor, dat tenminste de helft van het bestuur van de vak groep bestaat uit leden van de vas te wetenschappelijke staf. 'Wense lijk' is dat tenminste tweederde van de resterende helft van de bestuurszetels toegewezen wordt aan de tijdelijke staf en aan de technisch-rdministratieve mede werkers. In die opzet blijft er voor ie studenten dus hoogstens eenzes de van de zetels over. Ook op andere punten wil dr. Klein de puntjes op de i zetten. De voor zitter van de vakgroep kan een besluit waartegen hij overwegende bezwaren heeft ter vernietiging bij de faculteitsraad voordragen. Dr. Klein stelt ook voor, toezicht achter af in te stellen op besluiten van lagere organen als vakgroep en (sub) faculteit. Besluiten die in strijd zijn met de wet of met het algemeen belang moeten geschorst of vernietigd kunnen worden. In eerste instantie wordt dat de taak van de universiteitsraad en het col lege van bestuur. Als de raad een besluit neemt dat tegen de wet of het algemeen belang in gaat (zoals bijvoorbeeld bij de uitvoering van de collegegeld wet is voorgekomen, redactie), dan moet het college van bestuur het besluit onmiddellijk aan de minister van onderwijs toe zenden. Het voorontwerp bevat verder be palingen die het mogelijk maken (sub) faculteiten en vakgroepen te dwingen tot het instellen van raden en besturen zoals de wet die voor schrijft Wanneer deze organen in gebreke blijven, kunnen hogere or ganen dergelijke reglementen op leggen. Deze bepaling is nodig om dat vijf Jaar na de invoering van de wet nog veel organen nog niet in het gareel van de W.U.B. lopen. Frisse invloed Bulten-universitaire leden in de universiteitsraad moeten volgens dr. Klein niet te lang in de raad zitten. Regelmatige vervanging is wenselijk om de maatschappelijke Invloed op de universiteit zo fris mogelijk te houden. Door de Kroon benoemde leden in het college van bestuur zijn volgens het ontwerp opnieuw benoembaar, als de raad is gehoord. Het college van decanen (voorzitters van de faculteiten) zal een belangrijke adviserende functie behouden. De zittingstermijn van de rector magnificus (die nu per uni versiteit varieert) zal uniform wor den vastgelegd. De bestuurlijke vrijheden van bij zondere instellingen worden Iets beperkt, al wil dr. Klein 'bij nader inzien de status van de bijzondere instellingen bij dit wetsontwerp niet ter discussie stellen'. De bepa lingen komen erop neer, dat de bestuurs- en kiesreglementen wor den voorgelegd (niet goedgekeurd) door de minister en dat ook de bijzondere instellingen een regeling voor experimenten krijgen (de Vrije Universiteit heeft die trou wens al). DEN HAAG Op korte termijn zullen beslissingen worden geno men over Crosland Filters in Den Bosch. De procedure en de besluit vorming staan nog niet vast, maar in ieder geval zal de regering voor er besluiten vallen met de betrok ken vakbonden gaan praten. Dit heeft minister Lubbers (econo mische zaken), mede namens zijn collega Boersma (sociale zaken), geantwoord op vragen van het Ka merlid Van der Lek (PSP). Van der Lek had de bewindslieden gevraagd naar de stand van zaken rond het al dan niet voortzetten van de produktie bij Crosland Fil ters. Het bedrijf, dochteronderne ming van een Britse firma, is begin januari enige dagen bezet geweest door werknemers, toen er ontslagen dreigden te vallen in de produktie- afdeling. Sinds die tijd is het onze ker of de produktie gestopt of voortgezet wordt. LONDEN De Britse onderneming Nypro heeft plannen in studie voor de bouw van een caprolactamfa- briek in Engeland. Wellicht zal het bedrijfscomplex in Flixborough worden herbouwd. Op 1 juni vorig jaar is die fabriek door een explosie vrijwel helemaal verwoest. BIJ die ramp kwamen 28 mensen om. De te bouwen capro- lactamfabriek zal als grondstof ge- nol gebruiken (volgens Nypro is dat een beproefd produktieprocédé) en in geen geval het cyclohexqan, dat ten grondslag lag aan de produktie in het verwoeste bedrijf te Flixbo rough. HILVERSUM De Golden Tulip World Wide Hotels, de nieuwe In ternationale hotelgroepering, opge richt door de KLM en de Neder landse hotelgroep Golden Tulip Ho tels Holland, gaat haar werkzaam heden op 1 maart beginnen. Doel van Golden Tulip World Wide Ho telmaatschappij, die in Nederland is gevestigd, is in alle landen waar op de KLM vliegt een net van hotels bijeen te brengen in de luxe, eerste en standaard-klasse. Op dit moment maken 52 hotels in 33 steden in 19 landen buiten ons land deel van de nieuwe groep uit. Verder wordt samengewerkt met 18 eerste klasse-hotels in Zweden, die zich onder de naam Inter-S hebben aangesloten en met 10 Mapotels in Frankrijk, een organisatie waarbij nog zo'n 80 hotels in de Franse provincie zijn aangesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9