ndividueel spreiden akantie in bouw onmogelijke zaak Bezig bedrijf 'rocessen tegen IMS struikelblok Annie Fischer blijft rasmusicienne Hotel vraagt faillissement na bedrijfsbezetting iransa wilde bod verlagen iorter werken oor 1012 man ij Kon. Sphinx Iritse werkloosheid rart omhoog in ie maanden tijd Ford haalde bakzeil met oliebelasting Modern aardappelen sorteren Nieuwe eigenaar weigert overneming OPEC-Ianden willen andere berekening van olieprijzen Laagterecord voor dollar Trekking premie lening Dordrecht Kant in het Rijksmuseum New york opnieuw hoger Markt- en visserijberichten V/KWARTET VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 FINANCIEN/ECONOMIE PS17-RH21 emeen Verbond Bouwbedrijf vindt: HAAG Individuele vakantiespreiding in de bouw is een onmogelijke zaak .Men werkt veel loegen en als daar iemand uitvalt, kan een ploeg niet vooruit. Dit is de mening van de heer tres van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (werkgevers) naar aanleiding van een uitlating van A. B. Raven, voorzitter van de coördinerende commissie Bedrijfsleven-Onderwijs voor de vakan- jreiding. ens de heer Raven maakt drie a aaneengesloten vakantie de bouwvakkers in 1976, zoals aid in de medio januari af ge in bouw-cao, een betere vakan- ireiding erg moeilijk. Ongeveer 100 bouwvakkers zullen dan nl. him gezin in één periode op intie gaan wat tot ongewenste oppingen zal leiden. De heer wes tekent hierbij aan, dat een al werknemers in het verleden vakantie op nam in de week de bouwvakantie, waardoor de zaak vrijwel stal kwam te lig- Reden, om tot een aan eenge en periode van drie weken te len. heer Koetsveld van de Ned. Chr. d voor werknemers in de hout- bouwnij verheid is het in grote ken met het standpunt van de Drewes eens. Volgens hem len de moeilijkheden geringer als er sprake was van een ddingsperiode van elf weken de bouwvak vakanties. Nu zlt- deze vast aan een tijdvak van l weken van de schoolvakanties, rdoor is er sprake van overlap- gen indien, zoals het geval is, ■dt gewerkt met een drietal ons. nder enthousiast in andere takken van het be ltsleven toont men zich minder housiast over een verdere va- itiespreiding. De produktie daalt enkele tientallen procenten als ereen vakantie neemt in een pe- e, die hem het beste uitkomt, adjunctdirecteur sociale zaken Philips in Eindhoven, J. A. de ppelaar Blijdesteijn. Verdere eiding leidt volgens hem tot een izienlijke desorganisatie, voorna- lijk wegens misverstanden om bepaalde mensen er' Ineens niet enigen, die naar zijn mening op het ogenblik in principe vrij zijn vakantie te nemen wanneer ze dat willen, zijn vrijgezellen en mensen met kinderen, die nog niet of niet meer naar school gaan. Zeventig procent van hen neemt toch in die zeven weken zomerweken vakantie op. De adjunxt-directeur van Phi lips ziet geen reden, waarom men sen met schoolgaande kinderen dat niet zouden doen. Verdere vakan tiespreiding is dan eigenlijk niet nodig, voor het bedrijfsleven zelfs ongewenst. Het Nederlandse kli maat draagt tevens een steentje bij aan een vakantiepiek. Voor het eerst Het vaststellen van verplichte snip perdagen en van algemene vakan tieperiodes wordt, zo zegt hij, be moeilijkt door de nieuwe wet op de ondernemingsraden. Deze bepaalt, dat instemming in de raad nodig is voor het vaststellen daarvan. De directies struikelen dan wel eens over, wat de heer de Stoppelaar Blijdesteijn noemt, steeds 'hetzelfde geëmotioneerde betoog over de vrijheid van de mens zijn eigen vakantie te mogen kiezen'. Maar de taak van ondernemingsraden is naar zijn mening niet alleen het behartigen van de belangen van het personeel, maar ook het goed functioneren van de onderneming. Overigens krijgt Nederland dit jaar voor het eerst te maken met enige vakantiespreiding. De nu zes weken durende basisschoolvakanties wor den de komende zomer over een periode van acht weken uitge smeerd. Dat is een van de resulta ten van de coördinerende commis sie Bedrijfsleven-Onderwijs voor de vakantlespreid ing Nederland is daartoe in drie regio's verdeeld: Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg en de rest van het land. De totale schoolvakantieperiode duurt ISTERDAM De vele processen waar de EMS in is gewikkeld, bij eventueel verlies de maatschappij vele miljoenen kunnen sten, hebben de vrijerij tussen Caransa en de Scheveningse on- rneming uiteindelijk doen afspringen. Wanneer Caransa met de jenpartijen van de EMS tot financiële schikkingen zou zijn ge- men, had dat zoveel gekost, dat het bod van f 20 per aandeel t meer met de realiteit in overeenstemming zou zijn. bljbt uit een communiqu évan blijkt uit een communiqué van EMS op 30 december was mee- eeld dat het overleg tussen de turen van beide vennootschap- pas definitief afgerond kon den nadat Caransa zich een ge deerd oordeel had gevormd, tgaande de risico's verbonden de tegen EMS en har dochter ernemingen aangespannen ledures. ansa vond zijn aanvankelijke nijn (hij zou half januari bie- te kort. financiële wereld beschouwde mededeling kennelijk als een ste aanwijzing, dat het toch niet maal koek en ei was tussen de en de Amsterdams onroerend Bdhandelaar want de beurskoers IS zakte onmiddellijk enkele gul- ens beneden de 20 van het bod. isteren werd een aandeel nog maar 14,20 betaald. iransa matigt zich - aldus het immuniqué - geen oordeel aan AASTRICHT Koninklijke ihinx zal voor de derde maal aktijd verkorting aanvragen. De aatregel geldt voor 1012 van de 08 medewerkers in de afdeling nitair. Deze mensen zullen gedu nde zes weken 50 pet korter wer en. Is reden voor de maatregel geeft )hinx de last die wordt ondervon- en van Oosteuropese import In Wtair en het instorten van de auwmarkt. Het bedrijf heeft de linister van economische zaken igelicht over de naar haar mening leerlij ke concurrentie uit Oost- uropa. Sphinx maakt deel uit van et Britse Reed-concern. (EN (UPI) Volgens gege- fens van de regering is de werk- posheid in Groot-Brittannië in drie paanden tijds met 25 pet gestegen pt 791.000, wat overeenkomt met M pet van de beroepsbevolking. Het ministerie van arbeid verklaar- Ije het onwaarschijnlijk te achten gat het aantal werklozen dit Jaar pet miljoen zal overschrijden, zoals verschillende malen is voorspeld, pe bekendmaking van de werkloos heidscijfers volgde een dag na de pnthulling, dat de Britse lonen mo menteel op jaarbasis 29 pet stijgen *0 de prijzen 19 pet. over de afloop van de processen, maar is tot afzien van het bod gekomen na gesprekken met tegen partijen van de EMS. Gesprekken, die met toestemming van het EMS- bestuur plaaatsvonden. Bij het overleg kwam vast te staan, dat financiële schikkingen zodanige consequenties hadden, dat het bod van ƒ20 in de lucht kwam te han gen. Caransa was bij zijn bod mede afgegaan op de voorzieningen in het jaarverslag over 1973, dat vrij wel gelijktijdig met de plannen voor een bod openbaar werd. Wan neer de tegenstanders van de EMS voor de rechter al hun vorderingen krijgen toegewezen, kost dat ƒ17 miljoen. De grootste vordering is die van Het Parool (ruim 12 mil joen). De EMS vecht overigens de grootte van die vordering aan. De maximale schuld van 17 miljoen is overigens groter dan de vermo genswaarde van de EMS, die in de buurt van ƒ15 miljoen ligt. Het EMS-bestuur voelde niet voor niets voor. financiële schikkingen met de eisers als daaraangekoppeld is een verlaging van de biedprijs op de aandelen door Caransa. Nog steeds volgens het Caransa-commu- niqué wil de EMS liever gerechte lijke respectievelijk arbitrale uit spraken afwachten bij welke hou ding de EMS afgaat op uitgebrachte adviezen. Voor Caransa gaf dat de doorslag niet verder met de EMS in zee te gaan. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM - In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoera van gisterenAkzo 46.20 (46.40), Hoogovens (55.50), Kon. Olie 77.20-77.40 (77.60, PhUlps 26.20 gb- van 18 juni tot en met 13 augustus. In 1976 zal dat zijn van 20 juni tot en met 15 augustus. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen heeft de kleuter- en basisscholen in Noord- en Zuid- Holland verzocht, him vakanties één week eerder te laten beginnen. Voor de scholen in het noorden en het oosten is dat één week later en in de zuidelijke provi cies verandert er dit Jaar niets. Scholen voor VWO (voorbereidend wetenschappelijk onderwijs) vor men een probleem: die zitten nog vast aan landelijk geregelde exa mens. en daarmee aan één vakan tieperiode. Ouders met kinderen op een basisschool en op een school voor VWO in het westen, het noorden en oosten van het land moeten nu hun vakantie persen in een periode van vijf weken, omdat de scsoolvakanties elkaar niet meer overlappen. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Ford heeft al zijn beschikbare hulpkrachten ingezet in zijn strijd tegen het Congres naar aanleiding van zijn plan voor een belasting op ingevoerde olie. Ford is tot deze actie gedwongen doordat het Congres met zeer grote meerderheid besloot de voorgeno men invoerheffing van 3 dollar per vat ruwe olie van 159 liter 90 dagen uit ,te stellen. De Senaat stemde het voorstel met 66 tegen 28 stemmen af nadat het Huis van Afgevaardig den al eerder met grote meerder heid had laten blijken niets van Ford's plan te voelen. Ford kan besluiten van het Congres tegen hem treffen met een veto. wanneer de meerderheid minder is dan tweederde. Nu was de meerder heid juist iets meer dan tweederde en daarom zal de president zich zeer inspannen een aantal Con gresleden over te halen zijn kant te kiezen. Ford's reactie op de stem ming in de Senaat was: 'Ik betreur de uitslag, maar ik beschouw het niet als de laatste ronde.' Het voornaamste bezwaar tegen de invoerheffing is voor veel Congres leden, dat hogere olieprijzen de in flatie zouden aanwakkeren en bo vendien de economische recessie verder zouden uitdiepen. Dit door dat er minder banen in de van olie afhankelijke industrie beschikbaar komen. BROUWERSHAVEN In Brouwershaven is een uiterst modern aardappelsorteerstation in gebruik gesteld. Dat gebeurde bij Hol ding Zingstra. Het bedrijf is zo ingericht, dat nog slechts één man nodig is om alle technische handelingen te verrichten. Hij doet dit vanuit zijn besturingskabine voorzien van regelknoppen. schake laars, meters en televisie-kamera's, die de vitale punten bewaken. ENSCHEDE Het Memphis- hotel, dat onlangs door een be drijfsbezetting in het nieuws kwam, gaat failliet. Alle drieën twintig 'werknemers komen op straat te staan. De huidige eige naar, een exploitatiemaatschap pij, waarin Heineken en Bols deelnemen, zal een aanvraag voor het faillissement indiënen. Aanleiding hiertoe is, dat de nieuwe exploitant, de textiel- maatschappij G. Hucker, zonder opgaaf van reden weigert het bedrijf over te nemen. Dat zou per 1 april gebeuren. De bedrijfsbezetting van enige we ken geleden was gericht op het behoud van de werkgelegenheid en het verkrijgen van duidelijkheid over de toekomst van het hotel. Ook had het personeel onoverko melijke bezwaren tegen de persoon van de nieuw aan te stellen direc teur. Na een actie van 50 uur berei ken werknemers en vakbonden een akkoord met de huidige en de toe komstige exploitanten. Dat hield onder meer in dat alle 23 werkne mers aan wie ontslag was aange zegd voorlopig in dienst konden blijven. De aanvraag voor de ont slagvergunningen werden ingetrok ken. Het hotel zou niet per 1 febru ari maar per april overgaan naar de nieuwe exploitatiemaatschappij Memphishotel Enschedé. In die tijd zouden exploitanten, werknemers en vakbonden overleg plegen over de toekomstige opzet. In dat ver band zou ook worden bezien of personeelsleden zouden moeten af vloeien. Voor hen zou dan een af- vloeïngsregeling wordep opgesteld. Minstens veertien werknemers kre gen een werkgelegenheidsgarantie tot eind 1975. 'Woordbreuk' De voedingsbond van het NKV en de Nederlandse Bond van hotelper soneel vinden dat er sprake is van regelrechte woordbreuk. Ze gaan nu onderzoeken in hoeverre de huidige exploitanten en Hucker juridisch aanspreekbaar zijn. De bonden stellen dat bij de beëindiging van de bedrijfsbezetting tussen alle par tijen volledige wilsovereenkomst bestond. De bonden is bij navraag op het ministerie van justitie ge bleken dat er helemaal geen goed keuring is aangevraagd voor de op te richten nieuwe b.v. De vakbon den achten in dit verband de heer C. Hucker hoofdelijk aansprakelijk voor de door hem gedane toezeg gingen. DEN HAAG De periode van gastdirigent Willem van Otterloo bij het Residentie Orkest is weer ten einde. In dat korte tijdvak werd nog eens duidelijk, dat men het verleden niet idealiseert door vast te stellen, dat het Haagse ensemble destijds in Van Otterloo een dirigent heeft gehad met kwaliteiten. Niet alle componisten en tijdvak ken zijn bij hem favoriet, niet alle vertolkingen waren onovertrefbare meesterwerken, maar hij was (en is) een veelzijdig musicus. In dat licht bezien moet men helaas vast stellen, dat zijn opvolger niet in staat is hem te evenaren en dat is een zorgelijke zaak. Op het woensdagavondconcert hoorde men werken van drie grote B's uit de muziekliteratuur: Brahms, Beethoven en Bruckner. Een musicienne van klasse was de soliste, pianiste Annie Fischer. Aar dige bijzonderheid: zij speelde het zelfde concert waarmee zij jaren geleden als 8-jarige debuteerde, na melijk Beethovens Eerste Piano concert. Reeds voor de tweede wereldoorlog was zij in alle concertzalen een gezien interpretatrice en ze heeft zich door haar verfijnde muzikali teit, het aristocratische karakter van haar vertolkingen en haar prachtige techniek tot op de dag van vandaag weten te handhaven. Dat al deze kwaliteiten nog niets aan kracht en schoonheid hebben ingeboet werd duidelijk in Beetho vens concert. De Tragische Ouverture van Brahms is minder tragisch dan de naam wil suggeren. Het is een sfeervol werk, geschreven door een componist op het toppunt van zijn kunnen. Muziek waarvoor men wel in de stemming moet zijn om te kunnen ontroeren. Alle uitvoeren den deden hun best die sfeer op de toehoorders over te brengen. Daar om slaagde Brahms beter dan Beet hovens begeleiding, het aantal ge vallen steken was daarin nauwe lijks te tellen. Bruckner en Van Otterloo staan op goede voet, dat is altijd zo geweest. Ook in de Derde Symfonie, waar van de première ging in 1877, vier jaar na de voltooiing, doch zoals te doen gebruikelijk bij Bruckner, de componist bleef er aan 'sleutelen', jaren lang. De zogenaamde Urfas- sungen van Bruckners symfonieën zijn nu eenmaal een probleem. Het werk is op alieronderdanigste wijze opgedragen aan Richard Wagner, de meester die door Bruckner werd vereerd als geen ander. Ondanks dat viel de symfonie bij de premiè re te Wenen als een baksteen. De mstandigheden waren dan ook ui termate ongunstig. Criticus Hans- ANNIE FISCHER linck had zich bij voorbaat vol strekt negatief opgesteld en diri gent Herbeck stierf plotseling kort voor de uitvoering. Bruckner nam deze taak over, doch hij was geen dirigent en de gevolgen bleven niet uit. In een gunstiger licht stond de d- moll symfonie woensdagavond, al had Van Otterloo toch niet hele maal de greep op het orkest. Met name de blazers waren deze avond niet zo gelukkig. Nat Nederlanden wil in VS verzekeringsbedrijf kopen KOEWEIT (AP) De ministers van oliezaken van de Organisatie van Olie Exporterende Landen (O- PEC) zullen deze maand drie voor stellen behandelen om een einde te maken aan de berekening van in ternationale olieprijzen in dollars. De ministers komen van 27 tot 29 februari bijeen in V/enen. Op 1 maart voegen zij zich in Algiers bij de ipinisters van buitenlandse za ken en financiën van de OPEC om de OPEC-top, die enkele dagen la ter begint, voor te bereiden. De drie voorstellen luiden samen gevat als volgt: Koeweit stelt voor de olieprijs te baseren op de waarde van de dollar ten opzichte van vijf belangrijke Europese valuta en de Japanse yen. Iran geeft er de voorkeur aan de olieprijzen automatisch aan het in ternationale inflatiepercentage te koppelen. Algerije en Irak willen de olieprij zen niet meer in dollars berekenen, maar een andere munteenheid kie zen. s De drie voorstellen zijn ingediend naar aanleiding van de recente sterke koersdaling van de dollar op de internationale markt. De olie landen zijn van mening, dat hier door in feite de olieprijs is ver laagd. NEDERLANDSE FONDSEN Kon. Olies noteerde gisteren (ln dollars) 32-Unilever 43-%. Philips 10%-11, KLM 23%-24%. Opgave Hornblower Weeks DEN HAAG Nationale-Nederlan- den wil Wisconsin National Life Insurance Company in Wisconsin VS. overnemen. De nationale over heden moeten hun goedkeuring nog AMSTERDAM Op de Amster damse wisselmarkt is de dollar donderdag gesloten op ƒ2,3870 wat een nieuw absoluut dieptepunt be tekent, Bij opening zag het er nog niet naar uit dat de stemming zo flauw zou worden. Begonnen werd op ƒ2.4035 tegen woensdag ƒ2,40 aan het slot. Daarna trad echter een gestage teruggang in. Ook elders in Europa was de dollar zeer laag, wat ondermeer toe te schrijven is aan geruchten, dat de OPEC-landen liever in andere valu ta dan in dollars betaald willen worden. In Frankfort daalde het Amerikaanse betaalmiddel sinds de ochtenduren 3 pfennig tot DM 2.3060. DORDRECHT Bij de jaarlijkse trekking van 200 obligaties van de 2.5 pet. premielening Dordrecht 1956 is de 25.000 gevallen op obli gatie nr. 7985. Met 5.000 lootte uit nr. 109090 en met 2.500 nr. 98272. De vijf prijzen van 1.000 gingen naar de nrs. 12170, 20874, 44272, 61359 en 62456. Met 250 worden vijf obligaties afgelost: de nrs. 46437. 73312. 75477. 79003 en 103744. De resterende 187 obligaties worden met 125 elk aflosbaar ge steld. verlenen. Met de transactie is on geveer 25 min. dollar 60 min) gemoeid. Het bod is gedaan onder de voor waarde dat tenminste twee djsrde van de aandelen wordt verworven. Wisconsin is met name werkzaam in het zich snel ontwikkelende Midden-westen van de VS. In 1974 bedroeg het premie-inkomen ruim 30 min en het beleggingsinkomen circa 12 min. Vorig jaar verwierf Nationale-Ne- derlanden een ruim meerderheids belang in de eveneens Amerikaanse Peerless Insurance Company. Beladingsgraad KLM in januari fors lager AMSTELVEEN De beladings graad van de KLM in januari was met 50.1 pet. bijna zes pet. lager dan januari 1974 (55.9 pet) De produktie uitgedrukt in miljoenen tohkilometers steeg echter met 15 pet. van 215.7 miljoen tot 248.9 miljoen. (Deze schijnbare tegenstel ling valt te verklaren uit de vrij aanzienlijke beperking van het aantal vluchten in januari 1974 in verband met de oliecrisis). Weer in ton kilometers uitgedrukt steeg ten opzichte van vorig jaar januari het geregelde passagiersvervoer met 13 pet. maar het chartervervoer nam met 32 pet. af. Vracht bleef con- new york 19/2 20/2 stant. postvervoer nam met 13 pet. ACF industries 44% 43% tn« Alreo 14% 14% t Allied Chemical 35% 35% over de eerste tien maanden van Alum, co of Am 36 38% het lopende boekjaar (t.e.m. janua- American Brands 39% 39% m daalde de beladinesgraad van 56 SS'cwSJSd 3325 25* tot 55.1 pet. Het vrachtvervoer liep Am Electr Power 17% 17% sterk op. maar het chartervervoer Am Metal Climax 40 40 daalde sterk. e i«* Am Tel 3e Tel e" Van Dalsumprijs voor Proloog De Albert van Dalsum-prijs 4000,-) is deze keer toegekend aan de toneelwerkgroep Proloog te Eindhoven, naar aanleiding van de produktie Neus en Ko op Zoek naar het Verzwegen Nieuws. Omdat Pro loog daarmee niet alleen het Ne derlandstalige toneel stimuleerde, maar zich ook richtte op het berei ken van een publiek dat weinig met het toneel in aanraking kwam, en daarmee een andere relatie had dan bij het repertoiretoneel gebrui kelijk is. Bij het vormingstheater (Proloog, Sater, GL-twee, Nieuwe Komedie. Diskus) speelt het publiek ook een rol bij het tot stand kornen van de producties, die voor bepaal de groepen worden geschreven en waarbij het publiek dikwijls de In houd mede bepaalt. De commissie - L. Heyting. Mare. Chavannes en Jan Paul Bresser acht deze wijze van werken van zoveel belang voor de verbreiding van de belangstel ling voor het Nederlandse toneel, dat de erkenning van de Albert van Dalsum-prijs aan de belangrijkste groep Proloog, die tien jaar gele den aan de doorbraak begon gerechtvaardigd is. Theater in Kaapstad: ook niet-blanken KAAPSTAD Een van de meest bekende theaters van Zuid-Afrika, het Nico-Malancomplex, zal voort aan open zijn voor iedereen, onge acht zijn huidskleur. De regering stond in januari al toe. dat het bordje 'Alleen voor blan ken' werd weggenomen, maar het was nog niet helemaal duidelijk of nu ook alle niet-blanken welkom waren. Maandagen en zaterdagen blijft het theater nog voor niet-blanken ge sloten. AMSTERDAM Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Vereniging Het Kantsalet, expo seert het Rijksmuseum vanaf 1 maart vijftig unieke stukken kant. Jaarlijks gaf Het. Kantsalet, een vereniging die zich ten doel stelt kant te verzamelen voor musea, één stuk een kraag, een japonstrook. een waa-ier of een shawl aan het Rijksmuseum. Ook een zestal ande re Nederlandse kreeg dergelijke schenkingen. De expositie bestaat uit twee on derdelen. Een selectie van kantge schenken aan de andere musea wordt twee weken lang getoond in de Aanwinsten zaal. vlak naast de voorhal. Het grootste deel. geschon ken aan het Rijksmuseum, wordt geëxposeerd in de Kantzaal. Onder de stukken bevinden zich kerkelijke kanten, japonrokken, fichu's, mut sen, een bruidsjurk en kanten stro ken vanaf de zestiende eeuw tot omstreeks 1910. Tot 1 september. Ampex Anaconda Arm co Stee) 4% 16 SCHEVE N1NGEN Donderdagmorgen waren aan de markt de trawlloggers Sch. 250 met 12.035, Sch. 65 met 2.621, Tholen 42 met 31.299, Goeree met 29.929, Goeree 8 met 14.330, Ouddorp 6 met 9.012 en IJmuiden 50 met 328. Prijzen per kg: tong g. 8-8.60, tong gm 10.50-11.30. tong km 10.20-11, tong 1 8.80-9.70. tong 2 7.70-8.60, tarbot 1 9.4O-10. tarbot 2 8.20-8.70, tarbot 3 5.50-8.30, tarbot 4 4.90-5.20, griet 1 4.10-5 griet 2 3.50-3.80. Prijzen per 40 kg: scnol 1 30-40, schol 2 30-50. schol 3 47-51. schol 4 55-64, wijting 80-100. schar 50-65, bot 16. kabeljauw 69-87. Prijzen per 100 kg: ka beljauw 110-160. Verwachte aanvoer voor vrijdag circa 17 kustvlssers. EIERPRIJZEN BARNEVELD - Coop. Ve- luwse Elervelllng: aanvoer 3 301.860 stuks (volgens velllnglijst 1.985.400 stuks), stemming kalm. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 8.49-8.90. 55 gram 9.90, 60 gram 10.45-m.63 en 65 gram 10.94-12.25. Elervelllng: aanvoer 1.315.873 stuks, stemming kalm. Prijzen ln guldens per 1.9 's-GRAVENZANDE. 20 februari Vel- lingver. Westland Zuid. Spruiten 71-102, andijvie 120-175. spinazie 160-195. boeren kool 34-45. radijs 74-89. allcanten 350-370. selderij 19. raapstelen 18-25. tuinkers 37, 6rel 89-104. E LIER. 20 februari Veilingver. Delft-Westerlee. Aardappelen 13-16. andij vie 130-140. allcanten 480. komko mmers 46-138. spruiten 101-135. peterselie 49. raapstelen 24-25. radijs 76-78. selderij 24- 36. spinazie 190-210. sla 12-23. uien 16-19. prei 78-81. POELDIJK. 20 februari Velling West- land Noord. Tomaten blnn. 510-1320. sla 14-22. andijvie 140-155. stoofsla 45-51, spi nazie 205-225. komkommers krom 54-122, krom 175. selderij 24-45. krulpeterselle 38-49, raapstelen 15.5-19.5, radijs 71-85. Hfivwi ifRsniig on februari rrv Amaryllis 31-70. Anjers tros 273-650, An- thurium 188-415. Chrysanten tros nor maalcultuur 166-205. Jaarrondcultuur gepl 340-6, tros 340-6. Fresia enkel 236-5 dubbel 326-690, Gerbera gemengd 46-72, op kleur 60-86, Irelssen 221-470, Lellekel- ken 43-54, Takken 116-360, OrchldeeOn 52- 570, Rozen groot 80-147, Klein 39-117, Tulpen 193-325. AANVOER DONDERDAG TE IJMUIDEN 4380 kg. tong, 53klsten tarbot en griet, 2255 kisten Kabeljauw, 1 kist schelvis, 1534 kisten wijting, 1226 kisten schol. 135 kisten schar, 7 kisten baring. 638 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS PER 1 KILO GRAM zalm 98.38. tarbot 9.669. grote tong 7.957.58 grootmiddel tong 11.0510.48, klelnmlddel tong 10 909.90. tong I 9.34—8.88. II 8 64—7.58 PRIJZEN IN GULDENS PER 40 KILO GRAM: tarbot 312—169. griet 174—115, kabel jauw I 56—42.30. II 71—42.40. Ill 70—5(1. IV 69—56, V 81—53. schol I 41—25. II 45—37, UI 58—50. IV 8044. wijting I 36—27.20. V 27.- haring I 38—20. schar 6120. schelvis IV 100 tongschar 152— 12i. lever 5540. grote kult 4132. klei ne kult 174120. steenbolk 3020. bot 16 DOW JONES INDEX RÏchfleld 87% Bendlx 28% 29% Indast. siiivrpn umii. ohi viimis Bethl. Steel 30% 31 14 febr. 734.20 161.18 81.70 69.22 IHngton Ind 18% 18 febr. 731.30 160.44 81.64 69.24 782.2 Pfln R_ 16ïi 17 20 febr. 745.38 162.00 81.90 69.34 774.2 cllanese 30 30% Anna. Obi. lm. a u Chase Manhattan 3334% 14 febr 23.290 21.810 1 827 777 660 cb?"lSr6y6Uim 9% 9% 18 febr. 23.990 27.790 1.815 637 785 Cities Service 41% 41% 20 febr. 22.260 26.050 1.811 814 584 ggP&SSS" S3 io* Commonw Edlsoi 27% 2<% Cons Edison 10% 10% BESOOMINGEN: Cont Can 26% 26% GO 24 ƒ12.500, 25 /22.900. 20 ƒ11.700. Cont Oil 41% 43% 21 12.600. 26 10.400. OD 7 6100. TH Curt ss Wright 8% 8% 26 11.000. K W24 20.0. 29 11.90, Rurtlss Wright A 21 21 SCH 10 ƒ7800, UK 1 15.700. 23. 4700. Rart In<* 20% 21 WR 11 15.000, VD 25 1190, 61 590. R®®re SPANVISSERS Dow Chemical 67% 68% UK 123 en 89 4200, 141 en 271 11.400 Du Pont (E1) l00% 102 A 142 en 128 13.500, 6 en 168 25.300, 47 Eastman Kodak 84% 85% en_ 163 14.000, 78 en 107 /JB700, 200 en E^cm 75% 77% EK 234 VD 24 en 89 5600. VEILING BARENDRECHT EN OMSTRE KEN Knolselderij 1238. aanvoer 32.000 kg; kpmkommere: 51-60: 73^-81. 41-50: 92. Allegheny Pow - First Nat City 32% 33% Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Ut» Gen Tel Tel Getty OU Gllette Glmbel Brothers 16% Goodyear I an P 23% Gulf OI) 20% 27% 43% 23% 37% 13% 21% 143 29% 16% 23% 20% 14% 34-50: 56—57. aanvoer 3.000 St.; peterselie Akzo na 51—70. aanvoer 3 000 bs: rabarber 160— Am Standard 186. aanvoer 8.000 kg: radijs rood 7779 Amsted Ind aanvoer 1.000 bs; selderij 4560 aanvoer 4.000 bs; sla glas 1724 aanvoer 28.000 st.; spinazie 180—200. aanvoer 1.000 kg: Oblo spruiten: AI 116—122, A 97—110, BI Cigars 119—123, B 113—126, C 106—111, AU 53—65, Bil 29. ADII 90—96. DII 117. Cijfers Unilever 4 maart ROTTERDAM Unilever is voor nemens op 4 maart na beurs de voor lopige cijfers over het boekjaar 1974 Pluor 19, en het voor te stellen slotdividend bekend te maken* god cigar 12% 16% 16% 11% 11% 12% 12% 48% 48 13% Cerro Chase Select Fd 21.77 21.81 Columbia Gas 26% 26 Comlnco 27% 28% Cont Telephone 12% 12% 21% Illinois Central Ind Instlco 1 7 Int Busln Mach 217% 217% Intern Harvester 26% 26% Int Nick of Can 24% 24% Int Paper 41 40% Int Tel Te) 18% 19% Johns Manvllle 23 22 Llng Lemco Voug 13% 13% Litton Ind 6% 6% Lockhead Alrcraf 6% 6% Marcor 19% 18% Martin Marietta 16 16% May Dep Stores 27% 27% McDonnell Dougl 11% 12 Mobil Oil Corp 41% 42 Nabisco 32% 32% Nat Cash Reglste. 24 25 Nat Distillers 16 16% Nat Gypsum 12% 12% Nat Steel 37% 37% Nat Lead Ind 14% 14% Kansas City Iod 11 10b Kansas Power 17% 17% KLM 23% 23% Kroger 22 21 Nat Can 12 11% NY Centr A 52 64 North West R 67 67% N Am Philips Co 15% 15% OUn Pac Gas and El 23% 23% Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter Si Gambl 2% 57% 56% 34 34% 48 48% 44% 44% 93 93% RCA 14 14% Republic Steel 27% 28% Reynolds Ind 53% 53% Royal Dutch Peti 32 32 Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell OH Southern Co Southern Pacific Southern Rallw Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indlani Studebak Worth Sun OU 26% 26% 62% 62% 41 41 10 9% 29 29% 42% 42% 34% 34% 25% 25% 41 41% 22% 22% 35 34% Texas Gulf 25% 26% Texas Inst 82% 81% Transamerlca 7% 7% Unilever k2%b 43 Union Carbide 48 49 Unl Royal 8% 8 United Aircraft 34% 34% United Brands 5% 5% US Steel 48% 49% West Union Tel 12% 12% Westlnghouse El 12% 12% Wool worth 13% 13% Occidental petr 14% 15% Reliance Group Standard Brands Union Electr United Electr Ug Corp 7% 7% 64% 65% 24% 24% 11% 11% 4% 4% 13 13% Western Bancorp 22% 22%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21