Utrecht blokkeertuit film verto"en giro weigeraars milieu-belasting EEN WINTER VOL GEVAREN Radio en televisieprogramma's Reisorganisaties geven prijzen onduidelijk op linia 'm Even puzzelen Provincie: Het kan een dure grap worden Uitspraak geding: TT liiiii EO mocht stukjes Incidenten bij rechtzitting tegen Augustin Klacht van Consumentenbond: CATHERINE GASKIN Eenzijdig Libanees wil krant in Amerika kopen Flamingo's in de Grevelingen Jeugdbenden aangehoi TROUW/KWARTET DONDERDAG 20 FEBRUARI 1975 Van een verslaggever UTRECHT Het provinciaal bestuur van Utrecht is begonnen met het blokkeren van girorekeningen van mensen die weigeren hun milieubelasting te betalen. Tot gisteren waren rekeningen van honderd weigeraars geblokkeerd, maar zo nodig zou de provincie nog meer rekeningen blokkeren. 'We hopen dat van deze maatregel een preventieve werking zal uitgaan en dat de mensen nu uit zichzelf zul len betalen', aldus een woordvoer der van de provincie. Als de houders van de honderd rekeningen niet binnen acht dagen, nadat zij van de girodienst het bericht van de blokkering krijgen, betaald hebben, dan zal de provin cie een civiele procedure tegen de staat aanspannen en als de rechter die vordering toewijst wordt de gi rodienst gelast de milieubelasting alsnog te voldoen. De postgirodienst verklaarde giste ren dat zij niet vrijwillig aan de blokkering meegewerkt heeft 'Wij mogen niet zonder meer rekenin gen blokkeren. In dit geval is het ons afgedwongen via de deurwaar der: deze kan op verzoek het pro vinciaal bestuur beslag leggen. Het is een volkomen legale actie', aldus de girodienst. Inclusief de deurwaarderskosten gaat het om ongeveer honderd gul den per belastingplichtige. De pro ceskosten zullen worden verhaald op de rekeninghouder. 'Dat kan een dure grap worden, omstreeks 750 gulden maximaal', aldus de woord voerder van de provincie. Het gaat bij dit 'girobeslag' om mensen die niet in loondienst zijn en bij wie dus geen mogelijkheid is om loonbeslag te leggen. Dat laat ste is inmiddels ook al op grote schaal bij werknemers gebeurd. Dertigduizend Volgens het provinciaal bestuur zijn er in Utrecht zo'n dertigdui zend weigeraars. In niet onbelan- rijke mate is dit waarschijnlijk het gevolg van acties van het Mi lieu Actiecentrum Nederland, dat de bevolking opriep massaal te wei geren. Volgens het MAN zijn er geen dertigduizend maar wel vijf tigduizend weigeraars in Utrecht. Het centrum is gisteren tot een soort tegenactie overgegaan: het riep (via stencils die op postkanto ren werden uitgedeeld) de mensen op hun geld van de giro te halen of hun rekening op te heffen, zodat het provinciaal bestuur achter het net zou vissen. 'Het ziet er naar uit dat de provincie ook met die onsympathieke dwangmiddel niet ver komt', aldus de woordvoerder van het Milieu Actiecentrum Ne derland. Inmiddels is gisteren bekendgewor- den dat het zuiveringsschap Rivie rengebied in Tiel, de provincie Friesland en enkele waterschappen in Noord-Brabant al eerder de hef fingen via girobeslagen hebben binnengekregen. Onze juridische medewerker tekent hierbij aan: Het klinkt allemaal wat vreemd, maar wat de provincie Utrecht hier doet is mogelijk en volstrekt volgens het boekje. In het wetboek van burgerlijke rechtsvor dering wordt onder andere het zo genaamde executoriaal beslag gere geld. Wie terecht iets te vorderen heeft van een ander, kan door mid del van een deurwaarder beslag la ten leggen op goederen en vorde ringen van de schuldenaar, die zich in zijn huis bevinden. 'Terecht wil zeggen, dat er of een vonnis moet zijn geweest waarbij de schuldeiser in het gelijk is ge steld, of een 'acte' met een bijzon dere rechtskracht: dat wil zeggen: sommige fiscale stukKen. waaronder de milieubelasting ook gebracht kan worden. De deurwaarder moet dan wel tweemaal langs komen, de tweede keer met het herhaald bevel om te betalen. Hij kan dan eventueel vergezeld van getuigen of bij 'niet thuis' van de bewoners verge zeld van een politieman want dan worden de deuren geopend be slag leggen. Maar deze procedure schiet tekort bij massaal geweigerde heffingen (Hollandscheveld is bekend van de heffingen voor het landbouwschap Een andere mogelijkheid is beslag te leggen bij een derde, die aan de wanbetaler op zijn beurt wat schul dig is. zoals de girodienst of een werkgever. Dit beslag mag pas wor den gedaan nadat de deurwaarder eenmaal aan de deur van de wan betaler is geweest met een dwang bevel. De derde bij wie vervolgens beslag gelegd wordt, mag niets aan de wanbetaler uitkeren. Doet hij dit toch dan is dat tegenover de be slaglegger zonder waarde. Van het beslagleggen wordt aan de schuldenaar mededeling gedaan binnen acht dagen. De schuldenaar kan dan weer binnen acht dagen bij de rechter tegen dit beslag in verzet komen. Doet hij dit niet, of vindt de rechter zijn verzet niet terecht, dan moet de derde binnen één maand (eventueel na het von nis) bij de rechter verklaren wat hij aan de wanbetaler schuldig is. Wordt dat door de rechter deugde lijk bevonden en vindt deze dat de derde terecht het geld aan de be slaglegger moet uitbetalen dan wordt de derde daartoe veroordeeld aan wie overigens alle gemaakte kosten tegelijkertijd moeten wor den vergoed. Weigert deze derde de verklaring uit te brengen dan moet hij zelf voor alles opdraaien. Dit om de derde tot medewerking te dwingen. Van een verslaggever AMSTERDAM De evangelische omroep heeft gisteravond enkele losse fragmenten mogen vertonen van de film over sensitivity trai ning 'Latsi in training'. Dit heeft de president van de rechtbank in Amsterdam gisteren beslist in zijn uitspraak in een kort geding dat de producent van de film. de regisseur en een in de film optredende trai ner tegen de EO hadden aange spannen. In zijn vonnis zegt de president onder meer dat de produ cent van de film in twee contrac ten zijn auteursrecht heeft overge dragen aan de rijksvoorlichtings dienst. De EO heeft van de RVD licensie gekregen om uit een aantal fragmenten een tv-uitzendlng te maken. De eisers beriepen zich ook op een artikel in de auteurswet, waarin staat dat de maker van een werk ook na overdracht van zijn au teursrecht nog het recht heeft zich te verzetten tegen elke misvorming, verminking of aantasting van zijn werk als dat nadeel toebrengt aan de eer of de goede naam van de maker. De president verwierp dit beroep. HANNOVER (ANP. DPA) Op de tweede dag van het proces dat in Bückeburg tegen de 25-jarige Am sterdammer Ronald Augustin wordt gevoerd, heeft diens verdediger Klaus Croissant de rechtbank ge vraagd het proces te verdagen, om een" onafhankelijk arts te laten on derzoeken of zijn cliënt lichamelijk in staat is de zaak te volgen. Crois sant zei dat Augustin het slachtof fer is van fascistische folterpraktij ken van de veiligheidspolitie en de gevangenisdirectie. De rechtbank zal zich waarschijnlijk vandaag over dit verzoek uitspreken. Gistermorgen zorgde Augustin, die ervan wordt verdacht tot de Baad- er-Meinhofgroep te behoren, voor een incident. Nadat de rechtbank afwijzend had beschikt op het ver zoek de toegevoegde verdediger Heinz Blaser te verwijderen uit de bank waarop de gekozen verdedi gers zitten, sprong hij op Blaser af en schreeuwde hij: 'Ga hier weg, rotzak. Ik wil je niet. Als je niet zelf weggaat, dan gooi ik je eruit'. Augustin veegde daarbij de dossiers van Blaser van de tafel. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De prijstabellen in de programma's van reisor ganisaties laten aan duidelijkheid en voledigheid zeer te wensen over. Dit schrijft de Consumentenbond in haar consumentenreis gids van deze maand na onderzoek van de tabellen van een zestig tal programma's. De Consumentenbond heeft daarbij ook een kleine praktijkproef ge daan, waarbij een aantal personen de juiste reissom moest uitrekenen. 'Het resultaat was gewoonweg be droevend. Meer dan driekwart van de antwaorden was zelfs in de ver ste verte niet wat het had moeten zijn'. De bond trekt hieruit de conclusie, dat de klant door de reisorganisa ties flink in de steek wordt gelaten Met de onvolledigheid en onduide- voorlichting te geven over de prijs die betaald moet worden. 'En als men daarbij bedenkt, dat de reizi ger de kwaliteit van het produkt niet of nauwelijks kan beoordelen en dat bovendien de voorlichting door de reisburo's, zoals wij vorig jaar aantoonden vaak geen uit komst biedt, wordt de situatie hele- ADVERTENTIE Sommige charmante diWn Jfan vroeger zfn nog steeds. maal bedenkelijk'. De reisprogramma's wemelen vol gens de Consumentenbond van de sterren, gekleurde data, toeslagen en redukties, waarvan de toelich ting soms over de hele pagina ver spreid staat of waarvoor men als een detektive door het hele pro gramma moet neuzen. Van unifor miteit is helemaal geen sprake: ie dere organisatie doet het op zijn eigen manier. De onduidelijkste ta bellen vond de bond bij Europa- Express. Eurotex, Gebr. van Fraas- sen. Fit, FTS, Hooyberg, Ideaal- Reizen, Krijger Tours, NCRV en Scandinavian Arctic Tours. Ook onvolledig Met de onvolledigheid en nduide- lijkheid missen de programma's een eseentieel stuk informatie, alle mooie foto's, teksten en bewerkin gen ten spijt, aldus de bond, die zegt dat het helemaal niet nodig is om ook de prijstabellen op duur papier te drukken. 'Het lijkt ons zeer wel mogelijk om in een aparte bijlage een uitgebreid, efficiënt overzicht van de diverse prijzen te geven, waar alles bij elkaar staat en waar ook een logische en conse quente volgorde in te herkennen valt'. Sally droeg een hanger van topaas op een Japon van amberkleurige zijde, het warme donkerrode haar dat tot op haar schouders hing was eenvoudig gekapt. Elizabeth had aan de stemming van de avond gehoor gegeven door te verschijnen in een gewaad van middeleeuwse pracht, een lang los gewaad van granaatkleurig fluweel, de wijde ge spleten mouwen gevoerd met satijn, een enkele grote robijn aan haar rechterhand. Canfield had aan het blijde gezicht van Hayward gezien dat hij zich Elizabeth en het kas teel zo herinnerde. Toen zij naar de eetkamer gingen, bleef Sally met Josh achter. 'Ik heb Robert geschreven', zei ze zacht. Hij legde even zijn hand op haar arm in een gebaar van dankbaar heid, een bewijs van zijn liefde. Toen gingen zij de anderen achter na. Er brandde een vuur in de open haard in de eetkamer die de tafel een diepe gloed gaf en het kristal en de zilveren kandelaars deed schitteren. Elizabeth zat in de stoel die de vorige avond leeg was geble ven en er was kleur op haar wan gen. misschien was het niet echt, maar zij had het gebaar gemaakt: ook déit paste bij de sfeer van die avond, en zij at alsof zij er werke lijk van genoot. 'Simon heeft zichzelf overtroffen', zei ze tegen Lancome. 'Het schijnt hem niet te hinderen dat er geen elektriciteit is in de keuken'. Simon is blij dat madame gasten heeft waar hij een diner voor kan verzorgen. Dat er geen elektriciteit is.kan Simon niets schelen. Ik geloof, madame, dat hij het juist prettig vindt'. 'Zo zie je, Raedler. dat niemand je pogingen heeft geapprecieerd', zei Elizabeth. 'Nu heb ie de hele dag heen en weer gereden en getelefo neerd op zoek naar elektriciens en het kan niemand schelen dat wij zonder stroom zitten. Als het niet zoveel extra werk gaf voor ieder een, zou ik het zelf ook eigenlijk liever zo houden. Dit licht is', voeg de zij er wat spottend zuchtend aan toe, 'zoveel vriendelijker voor de mideren'. Zij keek over de tafel naar Sally. 'En voor de jongeren is het betoverend'. Raedler gaf Lancome. die om de tafel liep om de wijnglazen te vul len, nors een wenk. Canfield zag dat hij nauwelijks van de heerlijke Romane-Conti had geproefd. Hij had maar weinig gegeten, het was of het hem niet smaakte: hij was de enige aan tafel die niet genoot van de sfeer, het eten. de heerlijke wijn. Sally's schoonheid en de voorname kracht die. zonder dat zij het wist, van Elizabeth uitging. Hij lachte zwakjes als tegen zijn zin om Hay wards verhalen. Deze stem ming vormde een bedreiging voor raedler; hij had Elizabeth en het huis niet meer zo volkomen in zijn macht, want er werd aan tafel ge- HALtO! HUK EENS WAT, POUE VOOR ONS GE-J/ BOUWD HEEFT! jr ZO JONGENS, 'N SCHOORSTEEN MET 'M GAT! (WE HES I EEN Vfl HUISJE BINNENLAND/RADIO-TV SMIDJE VERHOLEN De president van de Amsterdamse rechtbank besliste op het nippertje dat. de EO een paar fragmenten uit een RVD-film over sensitivity training mocht vertonen. Gelukkig maar. anders hadden de kijkers woensdagavond in het programma 'Voel wat je voelt' weinig beelden gezien die een indruk hadden gege ven hoe het er op zo'n training toegaat. Het merendeel van de eigen documentaire bestond uit praten van buitenstaanders over de sensitivity training. Goed bedoeld uiteraard, en bij bepaalde elementen van die psychologische stoomcursussen terecht waarschuwend, maar de benadering geschiedde wel eenzijdig. Trainers kwamen niet aan het woord, evenmin als psychiaters, die soortgelijke methoden toepassen om patiënten uit hun geestelijk element te halen. Tegenover die stemmen van enkele deelneemsters aan een training die merkwaardig genoeg niet in beeld verschenen had men bijvoorbeeld ex-patiën ten uit een psychiatrische kliniek naar hun ervaringen kunnen vragen. Eerder heb ik in deze rubriek mijn aversie uitgesproken tegen allerlei vormen om de mens uit te hollen en hem geestelijk voor aap te zetten. Dat gebeurt in sommige cursussen, maar het komt even goed voor in het bedrijfsleven en in landen waar kadaverdiscipline voor leger en poli tie een gewone zaak zijn. Ik denk dat de gevaren en kwalijke gevolgen van dergelijke methoden in de ge regelde samenleving vaker zijn te signaleren dan de in aanzienlijk minder mensen bereikende sensiti vity training. Al veel langer dan een dubieuze trainer hier en daar is de moderne maatschappij bezig om ons onze identiteit te doen verliezen. Dat wij in dit verband naast de occultisten en_ marxisten nu ook humanisten als gevaarlijk moeten beschouwen, zoals een socioloog in het programma suggereerde, was voor mij nieuw. Wat moet ik nu zeggen tegen de mij bekende humanisten, die meer dan enig an der in praktijk brengen van hetgeen wij van kindsbeen af. thuis, op school en in de kerk, hebben geleerd? In de EO-uitzending 'Holland, ze zeggen' (een titel die een recht geaarde Drent een beetje pijnlijk in de oren zal klinken) heb ik een man ontmoet die een apart programmaatje waard is. Hij heet Roel Reijntjes en lijkt mij een curieus geval. Vóór we het beseffen, is hij met zijn lyrische ont boezemingen en spreektoon 'met tremulant' even zeldzaam als een stuk ongerepte natuur. TON HYDRA BEIROET (Reuter) De Libanese uitgeverij Assayad is van plah om een Amerikaanse krant over te ne men. Volgens directeur Bassam Freiha is het de bedoeling om 'onze stem hoorbaar te maken in invloe drijke economische kringen'. As sayad denkt aan een krant met een oplaag tussen 30000 en 50.000 exemplaren. Het bedrijf heeft al contacten gelegd in de Verenigde Staten, en zou zes positieve reacties hebben ontvangen. Assavad publi ceert in Beiroet het gezaghebbende dagblad Al-Anwar, en verscheidene tijdschriften. ZIERIKZEE In de Grevelingen zijn nu zeven flamingo's^ Een uniek verschijnsel in februari. In ons land ziet men anders hooguit twee exemplaren bij elkaar en dan meestal nog in het warme jaarge tijde. De dichtstbijzijnde broedkolonies van de flamingo zijn in zuid-Frank rijk en in zuid-Span je. 118. 'Rrrr..ow! Waf wafl!' ant woordde Pluto. en hij liet onmiddel lijk zijn vuilnisemmer in de steek. Hij meende aan het geblaf van die onbekende hond duidelijk te horen, dat daar eten m de buurt was en héél wat beter eten ook dan vuilnis emmers gewoonlijk kunnen bie den. Geestdriftig keffend rende Pluto nu door de sneeuw naar de plaats, waar dat onbekende hon dengeblaf vandaan kwam en dat daarbij reeds enige menselijke voetsporen werden kapotgetrapt. spreekt vanzelf. Van meer belang evenwel mag het feit genoemd wor den, dat het opwindende geblaf van Pluto de aandacht trok van Bullie, een nijdig kijkende bullebijter. De dikke Bullie, die van zuiver ras was en een vorstelijk hondenhok be woonde, hield er helemaal niet van uit zijn slaap gewekt te worden door zo'n doodgewone straathond als Pluto. Daarom kroop hij strijd lustig uit zijn hok om vervolgens op wraak belust en woest grollend op zijn korte beentjes achter Pluto aan te hollen. En nu trad er een verschijnsel aan de dag, dat men met een begrip uit de moderne psychica wel een 'kettingreactie' zou kunnen noemen. Ach, het is allemaal eigenlijk zo logisch. Het geblaf van Pluto wekte Bullie, het gegrol van Bulliè wekte weer een andere hond, die op zijn beurt be gon te keffen. Zo wekte de ene hond de andere en het duurde geen vijf tellen of de hele hondenbevol king van Rijkhuyzen rende op de smidse van smidje Verholen af, want daar immers had het eerste geblaf weerklonken..Een lijk, maar tegelijkertijd gehuil vervulde de klare lucht en het was duidelijk, slimme huisdieren elkaar den: 'Heisa, jongens, er valt beleven'. Zoals we allen ren de burgemeester en se op dit ogenblik de woning van smidje aldaar een onderzoek in te naar het al of niet van belastende voetstappen, viel het, dat ze op een straathoek bijna omver lopen door een aantal diverse soort en grootte. Ze 1 de grootste moeite om wicht te bewaren en de burg# ter zei: 'JanusWat is er i honden aan de hand?'. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN WAT MAL'N SCHOORSTEEN «VAAR GEEN ROOK UIT KOMT! lachen en in de keuken heerste een vrolijke stemming. En dat beviel hem helemaal niet. Het kon zelfs wel gevaarlijk voor hem zijn dat hij had toegelaten dat het zover geko men was. dacht Canfield, zich her innerend wie Raedlers meesters waren. 'Morgenavond zal alles weer normaal zijn, madame. Ik heb een firma gevonden die heeft beloofd dat er morgenochtend vroeg twee mannen uit Sion zullen komen. of als zij terug zijn uit Montana vanavond al. Als het veel werk is, zal die firma uit Zürich hier in de namiddag zijn'. 'Quel dommage', zuchtte Elizabeth. 'Wij moeten zolang wij kunnen van onze kleine vlucht in de betovereng genieten'. Zij deden hun best en het lukte ook wel een beetje. Het was geen briljant gezelschap.Elizabeth kon niet veel bijdragen en Sally was nog te bang voor haar om veel te zeggen. Hayward vertelde zijn ver halen, maar het ging nogal moei zaam. Het diner verschilde, behalve de wijn en de uitstekende gerech ten, niet veel van dat van de vorige avond en toch was er een groot contrast. Elizabeth zat nu aan het hoofd van haar tafel en haar aan wezigheid leek een kleine overwin ning op het lichaam dat haar zo verraadde, en ook een overwinning in haar pogen onafhankelijk van Raedler te zijn. Het was weinig, dacht Canfield, maar toch was het veel. FERD NAND Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke muziek. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 (SI Aangestipt: programmaover zicht. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: ge wijde muziek, 8 24 Op de man af: evan gelisch commentaar bij de tijd. 8.30 Nws. 8.33 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podium: informatie over gezin en samenleving. 9.45 (S) Onder de hoogte- zon: programma voor de zieken. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpalet: klassie mu ziek. 12.00 (S) Bel Canto: operette-duet ten. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 (S) Mlddagpauzedienst. 13.15 Lichte koor zang 13 30 (S) Globaal: muziek, reporta- BMiïeeï <15-30 Nws 16 30 (SI Hier en Nu.) 17.30 Nws. 17.32 (3) Hier en N NCRV18.00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd. 18.30 Nws. 18 41 Wereldpa norama. 18.53 Zojuist verschenen: boek- bespr-k'.mr 19 00 (S) Leger des Heils- kv,ui tier. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof: verzoekprogramma voor gewijde mu ziek. 19 55 Overdenking. 20.00 (S) Mu ziek. muziek, muziek, licht platenpro- eramma. 21.50 Werkoverleg: een Blj-de- Tiin-scrle Ci). 22.10 De kerk vandaag, nieuws er. commentaar. 22,30 Nws. 2240 (S) Hier en Nu. 23.00 Stroomversnelling - en toch welvaren, serie beschouwingen (8). 23.20 (S> Album: minder bekende muzlkala Romantiek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje (gr (8.00 Nws.8.11-8.20 Radiojournaal). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Spiegel van Belgle: muziek en nieuws van onze zuid erburen. 9.35 WAterst. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje Luister. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma. (11.0° Nws_ 11.03- 11.05 Radiojournaal) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met om 11.55 Beursberichten. 12.30 (S) Sportrevue 13.00 Nws. 13.11 naal 13-21 <S) Omzien naar muziek. 1410 "t Is Historisch: programma over geschiedenis. 14.30 (S) De Koperm jn. seriehoorspei15.05 (S) Aspecten, kun strubriek. 16.00 Nws. 16.03. R^l«Jour naal. 16.05 (S) Kindermagzine. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelin- geAVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal, p p 18.20 Uitzending van de A R P IKOR' 18.30 Kleur: Informatie en com mentaar over zaken van kerk en samen leving AVRO: 19.00 (S) Combo met Ünrabiute. 19 15 <S1 Licht instromend kwintet met zangsolist. 19.30 (b) Jeuga en ritme. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 inleiding tot het avondprogramma. 20.15 (S) The Rake's Progress, opera van Strawlnsky. 22.50 Vanavond laat nieuws 23 20 Radiojournaal. 23.25 (S) Jazz Spec trum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III ftno TROS: 7.02 Drie op je boterham. 9.1M Pep op drie. 11.03 Drie draait op verzoek. 12.03 Drie- draalt tussen de middag. Bo- tet. Klaas en Prijzen, spel met More. die klopt daar. 14.03 Pop-Kontakt. 16.03 De Hitmees ters. Speciaal TV vandaag 0 De AVRO maakt het concertpo dium toegankelijk voor de vijftien jarige fluitiste Gaby van Riet, de Amerikaanse pianiste Carolyn Mo- ran en de Franse cellist Fréderic Lodéon. Ned. 1/19.05 0 In twee blokken stelt Achter het Nieuws aan de orde de werkgele- genheidsnota (met informatie van minister Boersma) en de politieke ontwikkelingen in Spanje. Ned. 2/20.20 en 22.15 0 Na de twintig jaar oude speel film Jong van hart, met Doris Day en Frank Sinatra, (20.21) toont Pierre Janssen het spel van licht en donker in het werk van een Franse schilder uit de zeventiende eeuw. Ned. 1/22.20 0 Ombudsman Hans Ouwerkerk brengt problemen van kijkers on der de aandacht. Ned. 2/21.00 0 Duitslandkijkers met een vrije middag kunnen de eerste aflevering volgen van een serie over huwe lijksproblematiek. Na de behande ling van het thema wordt in elk programma communicatietraining gegeven aan partners. Duitsl. 1/16.20 0 Anna Moffo en Rudolf Schock zingen beroemde operette-duetten met begeleiding van de Berliner Symphoniker. Hilv. 1/12.00 0 Tot de AVRO-rubriek Vanavond laat nieuws behoort een documen taire over geluidshinder. Hilv. 2/22.50 0 Luisteraars reageren op de NCRV-uitzendingen over medezeg genschap in de werksituatie. Hilv. 1/21.50 NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19 02 (S) Poster. 20.02 Ferry Maat's soul top-10. 21.02 Sesjun: Jazz en blues live. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. 23.02 (S Jazz-Slr. 0.02 De Hugo van Gelderen Show. 1.02 De Nachtwacht. EO: 5.00 (S) Old time religion: blue grass gospel music. 5-30-7.00 (S) matlnata: muziek voor de vroege ochtend. NEDERLAND I NOS NOT 14.25-14.50 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Flexibele school - les 2 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 Jonge mensen op weg naar het concertpodium NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Jong van hart, speelfilm 22.15 Ronduit gezegd 22.20 Kunstgrepen, een prograr *ie over mensen en wat zij nu ibe NOS 22.45 Journaal irn NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Sol en Gobelet. de clowns* 19.30 Horen zien zwijgen: serie slapstick- en stomit filmfragmenten NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Achter het Nieuws 20.35 't Wilhelmina, tv-serie 21.00 De Ombudsman 21.25 Duiken.politie.tv-se>j 22.15 Achter het Nieuws NOS 22.50 Den Haag vandaag 23.05 Journaal Hor. Vert. 1 l gedeelte 2 2 herstel 3 3 opschrift op een envelop 4 4 Belgische kiezelzandsteen 5 5 snij werktuig 6 6 boom 7 7 voorexamen 8 12 onbekende 9 11 slaghout 10 10 meisjesnaam 11 9 veger 12 8 sluitrede serieus, 11. Roer, 13. wond, 1 16. pee, 17. Ase, 18. rem, 20. l-b elan, 24. pont, 25. kabinet, 28 zi( 29. nevel, 30. ester. rij Vert.: 1. serre, 2. leter, 3. nar, ir< 5. sluw, 6. roede, 8. filosofie, j 10. sop, 12. ongel, 14. negeig reden, 19. mak, 20. lot, 21. sta, nare, 24. pels, 26. bel, 27. nee. Oplossing van gisteren: Hor.: 1. steen, 4. tsaar, Van een verslaggever GROESBEEK De rijksfo heeft een jeugdbende van v jongens opgerold die in dit het vorig jaar zeker dertig inlfei gepleegd hebben, vooral in si en winkels. De jongste was 7. tafel, 9. jaar, de oudste zestien. '{Tic

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4