DWARSLIGGERS Een nieuwe sigaret is nèt een nieuwgezicht It Doet je iets of It doet je niets. Denver doet je iets. 25 voor 180 Zo gaat het bij mensen De buitenkant geeft de eerste indruk. 'nVrouwof een man die je iets doet. Dan de kennismaking. Verbergt het uiterlijkeen boeiende, waardevolle persoonlijkheid, of niet? Met'n sigaret gaat het ookeen beetje za Een aardig pakje zoals Denver I wekt je interesse Maar watziterin? Je steekt je eerste sigaretop. Een beetje nieuwsgierig. Of met een routine- gebaar Valt niet tegen. Denver is mild, maar heeft wel karakter Doetje iets. jofels Had eigenlijk best twee f gulden mogen kosten. Nou da's dan mooi meegenomen. LANDVANJAHWE 9% pandbrieven 1975 per 1978/1987 DS. IJL BUSKES FAMILIEBERICHTEN 'EEN NIEUW BEGIN?' konfliktsituaties LAND VAN JAHWE De krant is nooit weg. Friesch-Groningsche HypotheekbankN.V W, tegen de koers van 100% nonconformisten op de levensweg van O TROUW/KWARTET DONDERDAG 20 FEBRUARI 1975 PS14-RU Elke WERKDAG, behalve zaterdags, bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE!! Familieberichten kunnen worden ge plaatst óf in ALLE edities óf afzonderlijk in de gecombineerde edities Groot Rotterdam/Groot Den Haag. U gelieve dit duidelijk op te geven, alsmede de gewenste breedte. Ps. 121 4 8 maart 1935 6 maart 1975 J. Schering M. Schering-de Kwaasteniet Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. 20 februari. Vijfhuizen, Spieringweg 568. Zaterdag 8 maart van 3.305.00 uur is er gelegenheid om onze ouders te feliciteren in het Ger. Jeugdhuis te Vijfhuizen, Vijfhuizerweg. D.V. woensdag 26 februari 1975 zal het 55 jaar gele den zijn, dat onze lieve Ouders, Groot- en Overgroot ouders C. A. Plaizier en M. Plaizier-Troost in het huwelijk traden. Ter gelegenheid hiervan geven zij op zaterdag 1 maart d.a.v. van 14 tot 17 uur een receptie in gebouw „De Erven" te Heinenoord. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. t Huys te Hoecke, Puttershoek. „Nu laat Gij, Here, Uw diénstknecht gaan In vrede, naar Uw woord, want mijn ogen hebben Uw heil gezien." Na een geduldig gedragen lijden is van ons heengegaan mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Jacob Bakker op de leeftijd van 66 jaar. Broek op Langedijk: N. Bakker-Huibers Edam: Kees Bakker Ina Bakker-Vroegop Jacqueline, Christiaan en Margaretha Sint Pancras: Klaas Bakker Henny Bakker- Lekkerkerker Linda, Esther en Leonard Amsterdam: Jaap Bakker Amsterdam: Annamarie Kuin-Bakker Wim Kuin Broek op Langedijk. „De Banscheiding", Voorburggracht 53. 19 februari 1975. Gelegenheid tot condoleren op vrijdagavond 21 februari van 19.3021.00 uur in de consisto rie van de Ned. Herv. kerk te Broek op Lange dijk. De uitvaartdienst wordt D.V. gehouden op zaterdag 22 februari om 14.00 uur in de Ned. Herv. kerk. waarna de begrafenis plaats vindt. Na een ziekte van enige weken is van ons heengegaan onze lieve oudste Zuster en Tante Willemina Volkers Zij werd 83 jaar. Veilig in Jezus' armen. Breda, 19 februari 1975. Huize „De Breedonck". Meppel: G. Volkers-Kombrink Heemstede: E. G. Volkers-Heitlager HoogeveenB. Zandbergen-Volkers A. R. Zandbergen Leeuwarden: B. J. M. Volkers-Raak Meppel: J. W. Postma-Volkers S. R. Postma Nichten en neven De begrafenis is bepaald op maandag 24 fe bruari a.s. om 2.45 uur op de begraafplaats „Bieberg" te Breda. De rouwdienst om 2 uur in huize „De Breedonck". Correspondentie-adres J. W. Postma-Volkers, Schuttevaerstraat 6, Meppel. 'k Zal dan gedurig bij U zijn in al mijn noden, angst en pijn. Psalm 73 12. Voor ons nog onverwacht heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve Man en onze zorg zame Vader en Grootvader Hendrikus de Vries in de ouderdom van 82 jaar. J. E. de Vries-Muller 's-Gravenhage- Voorschoten: O. H. de Vries en kleinkinderen Amsterdam, 19 februari 1975 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 22 fe bruari om 10 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats aan de Kruislaan. Vertrek van Huize „De Kimme" ongeveer 9.15 uur. De Heer nam tot Zich onze lieve Moeder en Oma Pieternella Schuman-Warmenhoveii op de leeftijd van 75 jaar. „Zij heeft de vaste grond gevonden, waarin haar anker eeuwig hecht." Hoogeveen: Margreet Schuman Nelleke Leo Marrian Bram Hoitinga Neede: Miek Stoutmeijer-Schuman Bram Stoutmeijer Gérien Elly Dorothé Schoonhoven: Bram Schuman An ja Schuman-Rebel Bart-Jan Marlies Neede, 18 februari 1975. Corr.-adres: Dumasweg 51, Neede. Er wordt een rouwdienst gehouden op zaterdag 22 februari om 12.15 uur in de aula van „De Es" te Neede, gevolgd door de teraardebestel ling op de Algemene Begraafplaats te Neede. Gelegenheid tot condoleren vóór de rouwdienst of na afloop van de begrafenis. In de avond van 17 februari is onze lieve Zus ter en Schoonzuster Nellie Schuman-Warmenhoven in volle vrede en helder uitzicht op het eeuwige leven van ons heengegaan. Zij werd 75 jaar oud. Den Haag M. J. P. Warmenhoven- Walrave Rotterdam: M. Warmenhoven- Duys Branford, USA: M. Broekhuysen- Warmenhove E. Broekhuysen Badhoevedorp: H. Warmenhoven- Thierry Eindhoven: R. Warmenhoven S. Warmenhoven- Tazelaar Den Haag: A. A. J. Warmenhoven J. W. Warmenhoven- Minderhoud Leusden: R. A. Warmenhoven A. M. Warmenhoven- Korfker Begrafenis zaterdag 22 februari 12.00 uur, van uit de aula „Es", ingang Borculoseweg, Neede. Amstelveen: I. Schuman- van der Werff Den Haag: J. C. Schuman-de Wolf Driebergen: M. M. van der Werff- Schuman W. van der Werff Amersfoort: L. Schuman G. J. Schuman- van Vliet Ni jkerk: P. C. de Zoeten- Schuman P. R. de Zoeten „Veilig in Jezus' armen". In Jezus ontslapen mijn lieve Man en onze zorgzame Vader en Grootvader Anton Hendrik Rakers op de leeftijd van 81 jaar. Amsterdam: A. Rakers-Brouwer Loenen a. d. Vecht: A. H. Rakers A. J. Rakers-Sluijmers Amsterdam: D. Rakers-Kamphuis Anton Kees en Jikke Ans Sanny Amsterdam, 18 februari 1975. Huize „Patrimonium", Jan Tooropstraat 4. Thuis geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donder dagavond van 7.308.30 uur in Huize „Patri monium". De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 21 fe bruari om 14 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats aan de Kruislaan. Vertrek van huis ongeveer 13.15 uur. Heden behaagde het de Heer tot Zich te nemen onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Zuster en Tante Leentje Arina Voorwinden weduwe van Adrianus Hoogerbrugge in de ouderdom van 95 jaar. Uit aller naam: Fam. Hoogerbrugge Rotterdam, 18 februari 1975. Corr.-adres: A. Hoogerbrugge, Spinbollaan 58a. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bejaardencentrum „Den Hoogenban", v. d. Sasstraat 17 te Rotterdam. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 21 februari a.s. om 1 uur waarna de bijzetting zal plaatshebben in het familiegraf op de alg. be graafplaats „Hofwijk" te Overschie om 2 uur. WIJ geven met droefheid kennis van het overlijden van ons Oud-bestuurslld en onze Oud-voorzitter, de heer Douwe Vis Zich Inzetten voor Christe lijk onderwijs heschouwde hij als zijn hoge opdracht. Dankbaar gedenken wij zijn vele werk en warme belangstelling voor onze scholen. De Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Enkhulzen J. Veldhuizen van Zanten, voorz. J. Jorritsma, secr. Voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Broer, Zwager en Oom Arjen van der Schaaf Familie Van der Schaaf Voor uw medeleven, ondervonden na het overlijden van onze Vader, Grootvader en Huisgenoot Cornelis Verloop betuigen wij u onze hartelijke dank. In de grote belangstelling, die wij mochten ontvan gen, hebben wij een blijk gezien van grote waardering voor hem, die ons zo lief was. Kinderen, kleinkinderen en huisgenote. Purmerend, februari 1975. Jaagweg 7. Belangstellenden van 25 jaar en ouder zijn in de paasweek welkom in vormingscentrum ''De Drieklank" te Paterswolde. Tijdens deze week willen we op verschil lende wijzen met elkaar aandacht be steden aan: het leggen van nieuwe kontakten, een verkenning van onze snel veranderende samenleving en de betekenis van het paasgebeuren voor onszelf. We hopen ook ontspannend bezig te zijn en iets van de omgeving te zien. De week begint vrijdagmiddag 28 maart, om 14.45 uur en eindigt woensdagmorgen 2 april om plm. 10 uur. De kosten bedragen ƒ150,— per persoon, 290,per echtpaar. Voor nadere inlichtingen (ook telefonisch) en het aanvragen van een aanmeldingsformulier kunt u zich wenden tot vormingscentrum "De Drieklank", Hoofdweg 264, Paterswolde, telef. 05907—2700. Konfliktsituaties vragen om overleg. strijd. Daarvoor dient -• dei Je vakbeweging. Maar kom niet met uzelf i konflikt.Wordt lid van het CNV. lefhetft. wordt lid van het <£N V> S.V„ iitwoordnr. 10M - Utrecht. IMPRESSIES UIT HET LAND VAN DE BIJBEL 0001" OKK8 JSQGP Een boek met schitterende kleurenfoto's van IsraSL U zfot de plaatsen waar zich allerlei bijbelse gebeurtenissen hebben af* gespeeld! In de tekst van Okke Jager gaat de bijbel erbij open. Verwijzingen naar de bijbelse historie en waardevolle kanttekeningen worden afgewisseld door boetende meditatieve beschouwingen. Door het samenspel van woord en beeld een boek van bijzonder karakter. In 2ljn fraaie uitvoering een vorstelijk geschenfc Verkrijgbaar In de boekhandel f 29.90 EEN BOEK VAN ZOMER KEUNINQ - WAGENINGEN De krant wordt gelezen van pagina 1 tot en met pagina laatst. En als u 'm uit hebt, blijft bij u trouw dienen. Bijvoorbeeld door de kopjes heel te houden wanneer u verhuist. Daar is de televisie toch zeker niets bij? J. Met ingang van 20 februari 1975 tot nadere aankondiging verkrijgbaar (ook voor conversie): Nominaal groot f 1.000,-. Naar keuze in CF- of K-vorm. Verplichte uitloting van 10% per jaar, te beginnen in 1977. Vervroegde aflossing niet toegestaan. Jaarcoupon per 1 maart Prospectus op aanvraag verkrijgbaar. De mogelijkheid tot conversie in eVi'/o pand brieven 1974 per 1979/1982 is gestaakt. Amsterdam - Arnhem - Eindhoven - Enschede - 's-Gravenhage - Groningen - Rotterdam - Utrecht Over figuren die grote invloed op het leven en werk van D9. Buskes hebben gehad: Barth, Bonhoeffer, Booth, Buber, Kohlbrugge, Bavlnck, Berkouwer, Beyers Naudé, Bruins Slot, Dippel, Heering, Martin Luther King, Kraemer, Mlskotte, Niemöller, Noordmans, Ragaz, van Randwijk, Fedde Schurer, de Vrijer en anderen. Nonconformisten. Mensen die nee durfden zeggen tegen traditionele overtuigingen en levenshoudingen. Dwarsliggers en baanbrekers. Aan dit boeiende boek hebben 28 vooraanstaande Nederlanders meegewerkt. Het verscheen ter gelegenheid van de 75e verjaardag van Ds. Buskes. 216 bladzijden 16.90 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING - WAGENINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10