EEN WINTER VOL GEVAREN Bomaanslag op metro in Bijlmermeer moest actiegroepen 'treffen' Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Niet-redactionele personeel dagblad keurt staking af Auto van stakers werd zonder veel omhaal geramd Wassen en föhnen Hans van der Werf gaat naar Brussel Militairen in Portugal blijven in de politiek Utrechtse jongeren eisen woonrechten Herinnering Geld gevraagd voor betere tv in Twente Fabriek sluit, 34 ontslagen CATHERINE GASKIN Rechter behandel aanvaring van de Zeelandbrug TROUW/KWARTET WOENSDAG 19 FEBRUARI 1975 Van een verslaggever AMSTERDAM De door de politie verijdelde bomaanslag op een metrostation in de Bijlmermeer te Amsterdam moest anti-metro groeperingen, met name de 'actiegroep Nieuwmarkt', in diskre diet brengen. Dit is uit het rechercheonderzoek gebleken. Het tijdstip van de aanslag was daarom kort voor de anti-metrode- monstratie van afgelopen zaterdag gekozen. Volgens een politiewoord voerder ls inmiddels ook de BVD bij het onderzoek Ingeschakeld. Het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk schat de hoeveelheid springstoffen, die zich in het kof fertje van de vorige week aangehou den verdachten bevonden, op 7 ki lo. Zij vormde een bom met een gro te explosieve kracht, aldus de voorlo pige conclusie. Bij het doorzoeken van de woning van de woning van de zondagnacht aangehouden Utrechtse chemicus E. M.. trof de recherche een 'flink aan tal' stoffen, die gebruikt kunnen worden voor het vervaardigen van explosieven. Van een verslaggever ALMELO In een paginagrote ad vertentie heeft het niet-redactione le personeel van het Dagblad van het Oosten-Dagblad van Coevorden gisteren haar afkeuring doen blij ken over de 24-uur staking van de redactie, maandag. In de adverten tie, wordt de lezer erop attent ge maakt dat de acties voor het be houd van de krant slechts het re dactionele standpunt weergeven: 'De redactie van het dagblad wil ten koste van alles het 'eigen ge zicht' van de krant behouden. De daarvoor gevoerde acties tonen Volgens het niet-redactionele per soneel (150 mensen) is het opgaan in een groter verband onvermij de- -.■jireijf ap uba itaipuapi ap uuu iquuui i3(Tqosa3aapuo jaauosjad iaq uvA pjaquaSaiaSsijaAA ap ftz jBp'ireu lijk. Alle verdachten zijn inmiddels in verzekering gesteld. Behalve de che micus zijn dit de technici J.B. (41), en R. de L. (26). de 22-jarige A. J. B. (zonder beroep), de 55-jarige koopman Max L., allen uit Amster dam en de 23-jarige natuurkundig student R. B. uit Utrecht. Van een verslaggever BERGEN OP ZOOM De chauf feur van een vrachtwagencombina tie van Meeus te Bergen op Zoom, heeft zonder omhaal de personen wagen van een van de postende stakers in elkaar gereden. De per sonenauto werd daarbij zwaar be schadigd. Het incident gebeurde gistermorgen vroeg. De stakers wilden praten met een van de vertrekkende chauffeurs. Om te beletten dat deze door zou rijden, zetten de postende stakers een auto op de rijbaan. Maar de chauffeur van de combinatie trok zich daar niets van aan. Hij gaf gas en reed op de personenwagen in. Niemand werd bij de botsinè ge wond. De chauffeur van de combi natie was overigens niet bij Meeus in dienst. Hij is uitgeleend d oor een ander bedrijf. Via zijn huidige werkgever in Woensdrecht rijdt hij nu met opleggers van Meeus. Intussen heeft het Verbond van Nederlandse Ondernemers (VNO) de boycot-actie van de vakbonden tegen Meeus transportbedrijf 'be treurenswaardig' genoemd. Meewer ken aan de ondergang van het bedrijf is een oplossing die belde partijen in het conflict tot verlie zers maakt, aldus het commentaar. Dat commentaar staat in het blad van het VNO. Vanavond zendt de NOS Dick Walda's televisiespel Wassen en Föhnen uit. Een nogal uitgerekt niemendalletje op een thema van Louis Davids: 'Als je voor een dubbeltje geboren bentOp verzoek van regisseur Rob van der Linden wordt hier niet verklapt waar de verwikkelingen op uitdraaien. Maar de meeste kijkers zullen al heel gauw ontdekken dat het precies loopt zo als ze hadden verwacht. Op de foto: in de kapsalon van Barend Stoorvogel; gespeeld door Piet Römer (midden). Rechts Wim Kouwenhoven als bedien de en links Peter Aryans In de rol van militante klant. HILVERSUM De chef van de politieke redactie van het NOS- journaal in Den Haag, Hans van der Werf, is met ingang van 1 mei op eigen verzoek benoemd tot cor respondent van het NOS-journaal in Brussel. De persdienst van de NOS heeft dit gisteren meegedeeld. Volgens de NOS-persdienst zal Van der Werf zich in Brussel voorname lijk bezighouden met de berichtge ving uit België en de berichtgeving van de verschillende aspecten van de Europese samenwerking. Op die terreinen zal hij ook werkzaam zijn ten behoeve van andere program ma's van de NOS-radio en de NOS- televisie. Behalve chef van de politieke re dactie is Van der Werf ook adjunct hoofdredacteur van het NOS- journaal, een functie die hij deelt met Willem Stokla. Nadat vorig jaar Dick Simons het hoofdredac teurschap had neergelegd, werd Van der Werf als zijn opvolger genoemd. De redactie van het NOS- journaal gaf er evenwel blijk van minder ingenomen te zijn met een eventuele benoeming van Van der Werf tot hoofdredacteur. Enige tijd geleden heeft een commissie uit de journaalredactie een aantal wensen met betrekking tot een nieuwe op zet van het journaal op papier ge zet. Een van deze wensen luidde dat het NOS-journaal een 'eigen man' in Brussel zouden krijgen. LISSABON (Reuter, UPI) De Portugese Beweging van de Strijd krachten (MFA) blijft een actieve politieke rol spelen. Na een verhit debat heeft de ongeveer 200 leden tellende Beweging, die de coup van april vorig jaar pleegde, besloten zich in een permanent regeringsli chaam om te zetten. Een woordvoerder van de Beweging zei dat de MFA nu bevoegdheden bezit 'boven de wetgevende verga dering uit'. Maar hij weigerde toe te lichten of dat betekende dat wetsontwerpen, die door het parle ment zijn goedgekeurd met een MFA-veto van tafel geveegd kun nen worden. De woordvoerder zei dat de Bewe ging haar bestaande bevoegdheden zou behouden, zoals het bezetten van ministerszetels,, ook nadat een burgerregering is samengesteld. Omdat door de MFA-woordvoerders zeer vage verklaringen zijn afgelegd kon niet worden opgemaakt welke keuze op de MFA-vergadering was gedaan: vorming van een militaire regering in Portugal naar het mo del van Peru, waar een progressieve militaire junta de teugels in han den houdt, of het in de politiek blijven van de militairen totdat de politieke partijen voldoende erva ring hebben gekregen zelf de poli tiek te maken. Aangenomen wordt dat een compromis tussen de twee uitersten is bereikt. UTRECNT Met de manifestatie 'Wij willen wonen' wil het comité Jongerenhuisvesting in Utrecht kracht bijzetten aan haar eisen dal werkende jongeren en studenten bij het hoger beroepsonderwijs zelf standig moeten kunnen wonen. De vier eisen zijn: betaalbare nieuw bouw voor jongeren, het bewoon baar maken van oude panden in de binnenstad, geen concentratie van jongeren in speciale woonghetto's en woonrecht vanaf 18 jaar. SMIDJE VERHOLEN W Hoe verder een oorlog wegglijdt in de herinnering, des te fletser wordt de heroïek van die tijd. Het VPRO- team van Berichten uit de Samen leving, heeft dat dinsdagavond goed in beeld gebracht. Een in ons land levende Britse veteraan van een luchtlandingsdivisie heeft weer wat martiale kledingstukken voor de dag gehaald. Werkloos geraakt, bedacht hij dat hij tegen beloning mensen zou kunnen rondleiden over het vroegere strijdtoneel rond om Oosterbeek. Om brood op de plank te krijgen, gaat hij, wie weet hoeveel keren, aan toeristen vertellen waar hij naar zijn afgeschoten arm heeft lopen zoeken. En waar hij 46 maal door kogels werd getroffen. Hij zal een foto tonen van een vliegtuig vol lachende en overmoedige para chutisten. Van wie hij de enige overlevende is. Misschien moet je zelf soldaat zijn geweest om te voelen hoe schrijnend dit 'item' in het VPRO-programma was. Bij Tweekamp, de NCRV-kwis die ik graag een beetje meespeel, heb ik twee notities gemaakt. Gevraagd werd een woord dat zowel op een vulkaan als op een mens van toe passing kan zijn. Eén van de deel nemers riep: 'uitbarsting'. Maar hij kreeg geen punt, omdat de jury het woord paroxisme wilde horen. Voor zover mij bekend heeft dit uitlandse woord niets met vuur spuwende bergen te maken en is het uitsluitend van toepassing op uit barstingen van het gemoed. De tweede aantekening betreft de naam Pilsudski, die in het rijtje componisten voorkwam. Niemand bleek er ooit van te hebben gehoord. 'Ik ook niet', zei Dick Passchier, die het over een generaal had. Veel kijkers van de vooroorlogse generatie zullen echter weten dat de Poolse maarschalk Pilsudski in de jaren dertig een greep naar de macht deed en tot 1935 als dictator regeerde. Nu ik het toch over de oudere generatie heb: het is mij al eerder opgevallen dat in het NCRV-spel Herkent u deze tijd aan de oudste deelnemers wel eens vragen worden voorgelegd over personen die zelden of nooit verschenen in het blikveld van de toen malige protestantse samenleving. Zo lag het dinsdag voor de hand dat niemand van de oud6te groep op Theo Thijssen kon komen. Deze voortreffelijk schrijvende schoolmeester was immers socialist. Met het lezen van zijn boeken (en ik heb dat zelf nog beleefd) maakte je je net zo verdacht als wanneer je A. M. de Jong of Emil, Zola durfde te lezen. Nog groter was in protestantse kring de onbekendheid met het toneel. De opstellers van de vragenlijsten zouden daar wat meer rekening mee moeten houden. In Muziek en mensen in uw straatje, was het menselijke ele ment gevarieerd vertegenwoordigd. Bij Michel van der Plas had Gerard van den Berg met dieper graven heel wat meer aspecten van deze dichter naar buiten kunnen brengen. TON HYDRA DEN HAAG De Nederlandse Zender-Maatschappij (Nozema) NV is gevraagd geld te reserveren voor verbetering van de ontvangst van de televisiezender Nederland 2 in Twente en de Achterhoek. Niet eer der dan in 1976 mag worden ver wacht, dat met de bouw van of aanvullende installaties of een nieuwe station in de plaats van dat in Markelo kan worden begonnen. Van een verslaggever NOORD-SCHARWOUDE Zaco Eu ropa b.v. in Noord-Scharwoudc, die machines en apparaten voor de kunststof verwerkende industrie maakt, zal eind maart haar produk- tie staken. Oorzaak is het tekort aan orders, zo is gisteren bekend ge maakt. Ongeveer 34 personeelsleden komen hierdoor zonder werk. Directeur F. F. J. Voorwalt van Zaco zegt geen mogelijkheden te zien het bedrijf voort te zetten. Hij noemde het tekort aan orders een conjunc tuurverschijnsel. 95 - Hij vertelde haar niet dat de twee mannen een café er tegenover wa ren binnengegaan, en hij vroeg zich af of zij meer geluk met de koffie hadden. En hij zei ook niets toen dezelfde auto hen weer volgde door de vallei.er was tenslotte ook maar één weg om eruit te komen. De mist bleef beneden als een sluier over de rivier hangen en verborg soms de andere zijde van de lust van een haarspeldbocht. Hij reed voorzichtig en deed niets om de auto die hen volgde kwijt te raken. Als het mannen van Raedler waren, was het beter ze uit St. Martin weg te houden; als het toe risten waren, hadden zij geen haast. Als zij bij Raedler hoorden, waren zij pas gearriveerd en kon den zij het kasteel niet op de gewo ne manier binnenkomen, maar ze zouden er zijn als men hen nodig had.zoals voor de taak van die dag. Nou. er kwamen in het spel dat zij speelden wel beroerdere din gen voor om de dag zoek te bren- gen.Toen concentreerde hij zich op zijn auto, en Sally zat wat slaperig naast hem en rookte niet één siga ret op de terugweg. Het had niet geregend in de grote vallei en dat gaf hem nog sterker het gevoel dat zij uit een andere wereld waren neergedaald. 'Ik ben blij dat wij deze dag samen hebben gehad... jij en ik alleen', zei Sally, 'om weer eens een paar uur normaal te zijn. Ik heb net het gevoel of ik eens diep heb ademgehaald'. Zij zagen Hayward met een Cam pari op het pleintje van St. Martin onder een van de parasols van het café zitten. Toen Josh en Sally zich bij hem voegden en de twee man nen ook aan een tafeltje gingen zitten, kon Josh haast niet anders denken dan dat zij toeristen waren. Zij vielen te veel op om iets anders te kunnen zijn. En toch, er was maar één hotel en één café in het dorp en ze konden dus moeilijk ergens anders heen gaan. Josh be gon plezier te krijgen in hun moei lijkheden. 'En?' zei hij tegen Hayward toen hun Dubonnet was gebracht. Hay ward schudde somher het hoofd. 'Nee hoor. Geen succes. We hebben wel een uur zitten praten nadat jullie waren vertrokken en Raedler kwam om de paar minuten probe ren Elizabeth in huis en bij mij vandaan te krijgen. En dan ging hij steeds weer naar de telefoon en tenslotte moest hij met de auto naar Sion. Maar dat was nadat Elizabeth was gaan rusten en ik denk dat hij zich dus veilig voelde'. 'Heeft ze niets gezegd? Niets over Devlin?' 'Ze praatte over niets anders dan Devlin.maar alleen over wat wij al wisten. Ik doe zoiets niet be paald graag. Josh. Ik bedoel.daar te zitten kletsen over die stichting en hoeveel goed wij kunnen doen en de beste manier om er iets van te maken die werkelijk overeen komt met Devs ideeën.terwijl die arme vrouw zich nauwelijks kon beheersen. Het was niet alleen dat 117. 'Hoe krijgen we die voetstap pen weg? vroeg smidje Verholen zich af. 'We kunnen er lastig sneeuw overheen gaan gooien en we kunnen ook lang wachten voor ze zijn volgesneeuwd.'Ik zie er wel kans toemerkte dikke Toos geheimzinnig op. 'Ik wis ze uit en ik maak ze onherkenbaar. Ik heb op zolder een oude vishengel zien staan'. 'Toos, ik had je wijzer wil len hebben', lachte de smid goedig. 'Wat wil je nou met een oude vishengel beginnen?' 'Zul je wel zien', antwoordde ze en ze was al weg ook, om even later triomfante lijk terug te keren met in haar ene PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN hand een prachtige vishengel, hele maal compleet met haakje en al. Dit bevreeemdde de smid evenwel minder dan het feit, dat ze in haar andere hand een flink stuk vet, gerookt spek droeg, welk voedings middel ze nu op uiterst bekwame wijze aan het haakje van de hengel begon te bevestigen. 'Wat moet dat in vredesnaam voorstellen, Toos', bracht de smid er met moeite uit. 'Da's voor de hondjeslachte de dikke huishoudster. 'Ga maar eens mee naar de salon boven'. De smid volgde haar naar dit deftige woon vertrek en daar opende ze het ven ster. Een golf koude lucht spoelde naar binnen, maar daarvan i Verholen niets, zó was hij on i ban van Toos' vreemde hai usi gen. Het was dan ook wel héi nfi wat ze nu deed. Ze hing he aan de hengel namelijk buit< raam en begon toen een opj i i en levenslüstig hondengebit r imiteren. De dikke tante bes blijkbaar over ongekende kn.H ten in deze richting, want 'e geblaf en gewoef was zó nat 've trouw, dat de smid er verbaai les stond. Doch niet minder ve n stond de straathond Pluto, de buurt aan het rommelen een zojuist door hem zelf omi v pen vuilnisemmer. i din .'i1 Radio vandaag Speciaal TV vandaag het pijnlijk voor haar was om over Dev te praten.ik geloof dat zij ook echt pijn leed. Het was net of ik haar voor mijn ogen zag weg kwijnen. Ik moest tenslotte wel zeggen dat zij naar haar kamer moest gaan. En zoals zij mij aan keek. Hij zuchtte. 'Ik had zo'n gevoel dat zij doorhad dat ik de waarheid wist over haar ziekte. Zij zette die donkere bril af en haar ogen stonden zo wanhopig, het was alsof zij mij smeekte iets te doen en toch niet kon vertellen wat. Het was gewoon afschuwelijk'. 'Ja. afschuwelijk is het zeker. Ik vraag mij af of zij haar iets tegen de pijn geven.als ze tenminste pijn heeft. Zij maakt niet de in druk verdoofd te zijn'. 'Zij is zo iemand die zo lang moge lijk zal weigeren verdovende midde len in te nemen', ze' Sally. 'Ik denk dat zij die pijn alleen al zou ver dragen om tenminste nog iets te hebben. Ik geloof dat mijn vader moed als de grootste deugd be schouwde', voegde ze er zacht aan toe. Er brandden overal kaarsen in het kasteel. Het was als een vrouw die juwelen draagt: het had een echte, een eigentijdse schoonheid. Het chateau bloeide op en werd zich zelf. Het was die avond een huis om je voor te kleden. Canfield vond dat het behoefte had aan gewaden en vrouwelijke gratie om haar schoonheid volkomen te ma ken. HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-soos. (7.30 Nws. 7.41 Aktua. 8.30 Nws. 8.36-8.45 Gymn. voor de huisvr.) 9.00( S) Wegwe zen. 9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Voor de "kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 11.45 (S) Cafe-chadtant. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua-magaz. 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Koorzang en fanfaremuz. 14.15 (S) Route-A. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjun. NCRV: 16.00 Hervormde middagdlenst. 16.20 (S) Klanksnoer. 17.00 (S) Joost: seriehoorspel (18). OVERH.VOORL.: 17.20 Tekst en uitleg. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum. 18.46 (S) Met uw in stemming. 19.00 (S) Pop. klass. door Ned. Radio Orkesten. 19.30 Theolog. etherleer gang. TROS: 20.00 (S) Close-up. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 22.56 Het postpakket, hoor spel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. 8.00 Nws. 8.11 (S) In de Roode Cirkel (vervolg) 9.00 (S) Licht orkest met zangsol. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolrad. 10.00 (S) Radio weekblad 11.00 Nws. 11.03 Jazz uit het Hlstor. Archief. 11.30 Spiegel van Duits land. VARA: 12.00 Oosterwolde-Centraal. 13.00 Nws 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Stiefmoeder Aarde, hoorspelse rie. 17.05 (S) Metropole Orkest. RVU: 17.35 Een man, een man; Een vrouw, een vrouw VARA: 17.55 Med VARA: 18 00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 PPR. VARA: 18.30 (S) Tekst en muziek. 18.55 Scala speciaal. NOS: 19.40 Openbaar Kunstbezoek. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond muzlekmagazlne. 22.10 "En toch...": gesprek over het gesprek (III). EO: 22 40 Het woord der waarheid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludium. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterhani. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Pop-kontakt: de Theo Stokking-show. 16.03 (S) De Hit- meesters. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter met om 19.30 Paarde- koerseu. 20.02 Woensdagavondshow. 0.02 (S) Metro's Midnight Music met div. sol. 1.02 Take it easy. 2.02 De Meurdera Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op je bo terham. 0 Van Gewest tot Gewest infor meert over het opofferen van al weer een stuk nattiur aan een rijksweg; de 'Waterwoordenbron' waaraan een gepensioneerd mari neofficier werkt en de vorming van de niveuwe gemeente Waterland. Ned. 2/19.05 0 Wim Neijman praat met kinde ren van schippers en van circus- en kermismensen over het leven in een verplaatsbaar 'huis'. Daarna volgt Kenmerk. Met een reportage over het textielbedrijf Van Puyen- broek, dat plannen heeft voor een nieuw bedrijf in Tunesië. Naar aan leiding daarvan gesprekken met prof. Tinbergen en minister Pronk. Tevens een interview met de Spaanse christen-democratische oppositieleider Jiminez. Ned. 1/19.05 Piet Römer, Corry van Gorp, Wim Kouwenhoven en Joeki Broe- delet spelen de hoofdrollen in Dick Walda's tv-spel Wassen en föhnen. Ned. 2/20.35 O Na een kritisch programma over sensitivity training (21.50) volgt de EO-rubriek Nader Bekeken. Met 'n reportage over de situatie in Portu gal. Interviews onder meer met de secretaris-generaal van de chris ten-democratische partij, met de hoofdredacteur van een kerkelijke periodiek en met drs. Schmelzer. Ned. 1/22.35 De Bayericher Rundfunk gaf de Nederlandse regisseur Bob Tou- ber de opdracht een show te maken met Vicky Leandros en Gilbert O'- Sullivan. Duitsl. 1/21.00 In de theologische etherleergang van de NCRV spreekt prof. dr. C. W. Mönnick over Verlichting en Piëtisme. Hilv. 1/19.30 Confrontatie en acceptatie ko men aan de orde in de voorlichting over gesprekstechnieken. Hilv. 2/22.10 NEDERLAND I NOS NOT 9.40-11.35 Schooltelevisie TROS 15.30 Roy Rogers, de zingende cowboy 16.40 De Boefjes 17.00 Ren je rot, jeugdspelshov 17.25 Snater TROS 18.00 TROS Penalty Bokaal TELEAC 18.15 Eenheid in eenheden - les NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw beurt: Waar m'n huis staat. IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Holland ze zeggen: streekprogramma 21.50 Voel wat je voelt: Sensitivity training 22.35 Nader Bekeken NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest SOCUTERA 19.50 Stichting Neder lands Vrijwilligers NOS 20.00 Journaal P.P. 20.20 Uitz. V.V.D. NOS 20.30 Trekking Staatsloterij 20.35 Wassen en föhnen, tv-sp 21.50 Kijken naar kinderen 22.15 Panoramiek 22.30 Studio Sport 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal V Horizontaal: 1. kei, 4. vroegere heerser over Rusland, 7. meubel, 9. ernstig, 11. water in Limburg, 13. kwetsuur, 15. loot, 16. kweekgras (Z.N.), 17. noorse god, 18. vertra gingstoestel, 20. onderricht, 22. aanloop, 24. overzetveer, 25. ouder wets meubel, 28. werkelijk, 29. mist. 30. organische verbinding. Verticaal: 1. broeikas, 2. gast, 3. dwaas, 4. internationale trein, 5. listig, 6. gesel, 8. wijsbegeerte, 9. tennisterm, 10. zeepwater, 12. hard vet, 14. telwoord, 18. oorzaak, 19. tam, 20. loterijbriefje, 21. oogziekte, 23. akelige, 24. bontjas, 26. water blaasje, 27. ontkenning. OPLOSSING VAN GISTEREN. Horizontaal: 1. fundament, 8. ma, 9. erker, 10. eg, 12. ale, 13. ets, 15. gat, 17. gal, 19. leg, 21. naar, 23. lama, 24. ir. 25. omega, 26. m.d., 27. fors, 29. prei, 31. Ina, 32 ral, 34. erg, 35. spa, 37. Eem, 39. k.o., 41. ander, 43. re ,44. mankement. Verticaal: 1. fa, 2. nel, 3. dreg, 4. A.K., 5. mei, 6. ert, 7. te, 8. magni fiek, 11. gegadigde, 12. ata, 14. sla, 16. Aaron, 18. arena, 20. emmer, 22. ros," 23. lap, 28. ras, 30. rem, 32. rank, 33. leem, 36. Pan, 38. ere, 40. om, 42. de, 43. R.t. VEEMARKT SNEEK, 18 feb. - Aanvoer: slachtkoeien 75, welde- en slachtschapen 125. welde- en slachtlammeren 875. nuch tere kalveren 2546 en slacbtvarkens en vette biggen 105. Prijzen: slachtkoeien 4.55-5.30; 5.40-5.65, welde- en slachtscha pen 4.50-5.50, weide- en slachtlammeren 7.75-8.50. nuchtere kalveren, per stuk. 25- 50; 95-200, slachtvarkens en vette biggen 2,35-2,65; 2,75-2,95. MIDDELBURG Vrijdag if delt de rechtbank in Middelbi aanvaring met de Zeelandbrt 9 mei vorig jaar werd een drij bok van de firma Smit Ta Rotterdam door de sterke stroom tegen de brug gedu' noordelijke ophaalbrug werd 1 ze aanvaring zo zwaar bescb dat de brug voor het verkeer ten moest worden. De kapiti' de sleepboot 'Tonijn' en die drijvende bok moeten zich verantwoorden voor het zeer antwoordelijk, onvoorzichtig oordeelkundig onderdoorvarec de brug. In de dagvaarding de beide mannen ook verwet adviezen van de brugwachter wind te hebben geslagen.-, heeft de twee kapiteins aange twee uur te wachten tot d stroom en daarmee de dwarsstroom was verlopen. Vi ei de dagvaardiging hebben de mannen ook niet allee maatn - genomen om de aanvaring te - komen, zoals een goed zeemarif vereist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4