ïoep Steur: 'Talent raagt tijd en geduld' Ijshockeyers: kans op Spelen Toptafeltennis: steeds meer in greep van politiek Udo Lattek naar Rot Weiss Essen I tien jaar wel een beetje uitgekeken op Volendam ÜFA tegen wijzigingen toon Goedhart uwe trainer FC Groningen Weer tumult na sprint in Andalusië Heerenveen krijgt ton van gemeente Gerry Gobel: Voorbereiding voor wereldkampioenschap in Japan beter dan vorig jaar het beste van twee landen samen op U-stand nr. 203 BAF en Volvo 1« fW/KWARTET WOENSDAG 19 FEBRUARI 1975 SPORT 11 ESSEN DP A) Uddo Lattek zal naar alle waarschijnlijk heid de nieuwe trainer van Bundesligaclub Rot Weiss Es sen worden. De onderhande lingen met de dit seizoen bij Bayern München vertrokken Lattek waren gisteren in een beslissend stadium. Lattek toonde zich tevreden over de financiële aspecten en wilde, indien Rot Weiss dat zou vra gen, nog voor het begin van de volgende competitie zijn werk bij de nieuwe vereniging beginnen. De aanstelling zal evenwel niet eerder dan met ingang van het nieuwe sei zoen te verwachten zijn. dam verschrikkelijk moeilijk wer ken is. Het dorp, de gemeenschap Volendam heerst overal. In elke organisatie, of dat nu de voetbal club of de speeltuin vereniging is, speelt de sociale controle een enor me rol. Joep Steur zegt erover: 'Ik heb het nooit als een moeilijk heid opgevat. Je weet wat hier speelt. Ik ben hier geboren en ge togen, dan zijn er geen verrassin gen meer. Kijk, kritiek is er altijd, of het nu goed of slecht gaat, er zijn altijd mensen die commentaar hebben. Maar als er over je gepraat wordt, dan leef je nog. zeg ik altijd maar'. Joep Steur als geboren Vo- lendammer was natuurlijk extra gehandicapt doordat iedereen alles van hem wist. De spelers evenzo. Volendam speelt de thuiswedstrij den altijd minder, omdat de spelers weten dat er extra op hen gelet wordt. De druk van het spelen op eigen veld is soms inmens groot. Ook dit ontkent Steur en hij zoekt naar voetbaltechnische oorzaken: 'We spelen aanvallend voetbal. Dat geeft risico's. Daarbij hebben we bijna altijd verloren door persoon lijke fouten. We scoren te weinig en dan is elk foutje achter dode lijk'. BLESSURE LIJST Uiteraard zijn er meer excuses voor de tegenvallende prestaties van Vo lendam. Steur kan wijzen op de enorme blessure-lijst die hem elk jaar achtervolgt. Steur: 'Er vallen zes routiniers weg, dan moeten er zes jongeren in. Maar die krijgen niet de kans in hun rol te groeien. De moeten nog leren en tegelijk prestaties leveren. Dat kan niet'. Volendam is van oudsher een voet baldorp bij uitstek. De enorme hoop talent hoopt zich op in die ene club v.v. Volendam. Liefst 67 elftallen spelen wekelijks in de competitie. Daarvoor zijn twintig trainers actief. Met alleen Joep Steur en zaterdagtrainer Kick Mau- rer (de man die Elinkwijk lands kampioen maakte) in het bezit van een A-diploma. Steur heeft in zijn huidige contract met Volendam geen taakomschrijving staan. Nor maliter hoeft hij alleen maar te zorgen voor het A-team en de be taalde jeugd. Maar Steur doet meer. Hij heeft in Volendam de hele orga nisatie op poten gezet. Hij maakt schema's voor de pupillen, de juni oren en de lagere amateurelftallen. Hij houdt maandelijks besprekin- Nederlandse Tafeltennis Bond scherp geprotesteerd tegen deze wat zij noemen 'heilloze gang van za ken'. 'Maar', vertelde Bert van der Helm op Schiphol, 'het verhaal van bondsvoorzitter Douwe de Vries heeft weinig uitwerking gehad. Men luisterde ernaar en daar bleef het bij. China wil macht en daar legt iedereen zich bij neer'. onze speciale verslaggever ENDAM Nadat Joep Steur twee jaar geleden aankondigde lij weg wilde als trainer van Volendam kwam 'het dorp' in l In de vele gezellige kroegjes, in de winkels of gewoon zo op t laaiden de discussies op. Joep Steur en met hem de voetbal- Volendam ervoeren weer eens wat het is middelpunt te zijn n kleine en zeer hechte gemeenschap als Volendam nu een- is. cties hadden destijds succes, elers, het bestuur en de bevol- kregen het voor elkaar dat bleef. Nu diezelfde Joep Steur maand opnieuw aangekon- weg te willen als trainer van i. Volendam bleef het stil. althans dan twee jaar gele- Goed, het bestuur probeerde M svel Steur over te halen te n door middel van een verbe- :ontract, maar het hielp niet. 'Het is definitief. Dat heb ik estuur en de spelers goed dui- gemaakt. De spelers begrepen rel. Ze zeiden nog wel dat Ik e vorige keer ook niet gedaan •kePtaar nu geloofden ze toch wel et ernst was'. P%EKEKEN reinst is het. Joep Steur is na aar Volendam wel een beetje ;eken op het IJsselmeer en •ezellige veld binnen de dijk. 40 nu: 'Tien jaar is lang bij ilub. De laatste drie jaar als trainer heb ik keihard ge nu vind ik het welletjes. Je pel eens wat anders'. Naar eer weten, zoals hij het zelf uit- heeft Joep Steur gewerkt tolendam, met alle problemen nu eenmaal spelen bij een als Volendam. De resultaten niet wat het dorp ervan chtte, w '--et dorp eist veel, orp eist u geval een titel ■n promn n> periodetitel jaar gelee' rn bleek het hoogst are. Steur zal er zelf nooit over nen. Hij on1 .ent zelfs de in- en. Maar iedere insider weet et voor een trainer in Volen- IRICH (SID) De ïeidsrechterscommissie van FIA heeft zich in Zürich gesproken tegen de invoe- ïg van een directe vrije ïop voor vertragend spel en k andere voorstellen tot elregelwijziging van de zij - van Schotland en de Vere nde Staten afgewezen. De hotten wilden bij de hoek- iggen een kwart virkel met n straal van 9,15 meter kal- n zodat de scheidsrechters makkelijker kunnen bepa- of iemand te weinig af- ind neemt bij het nemen n een hoekschop. De Ame- tanen wilden de doelen oter maken en de straf- hoppen laten nemen van raalf meter en later van rtien yards (11,87 meter). NINGEN (ANP) Met ingang 1 juni zal Antoon Goedhart den als trainer van de nu nog divisieclub FC Groningen, ren Jieeft hij een driejarig act getekend. Goedhart volgt Groenewoud op. Hij is in de lalwereld geen onbekende, hij verdedigde de kleuren van w Wit. Go Ahead en PEC. Mo- eel 15 de 45-jarige Goedhart zaam als trainer van de zater- mateurclub SDVB uit Barne- en de zondagamateurclub ZAC Iwolle. Hij zal bij FC Gronin- alle bevoegdheden als hoofd- er krijgen en nauw samenwer- met Wim Beltman, de direk- van de Stichting betaald Voet- Groningen. Beltman en Goed- kennen elkaar uit hun Go d tijd. Goedhart begon zijn ersloopbaan bij Go Ahead pen. Coorts is hij docent bij de ersoplelding voor het D-diplo- 'an het district Gelderland van NVB. Wereldkampioen schaatsen Harm Kuipers is gisteren in zijn Drent se woonplaats Norg gehuldigd. Harm en echtgenote Marrie werden daarbij in een oude Bucatti door het dorp gereden. schelovormlRe dak op de Olympische wielerbaan van Montreal Is geplaatst. Het dak Is 1253 vierkante meter groot en Is slechts op vier punten beves tigd. Het bestaat uit 41.000 ton be ton. SCHAATSEN Aan de Voorolympl- sche schaatswedstrijden, die op 0 februari In Innsbruck beginnen, zul len ongeveer honderd dames en heren uit dertien landen deelnemen. Naast de Nederlandse herenkernploeg (de dames strijden op 22 en 23 februari ln Assen om de wereldtitel) hebben zich onder meer opgegeven: de Rus sen Ivanov en Kondakov. de Japanner K3wr.hara Sandler (Zwei. Winter (DDR) en de sprinters Moeratov. Sfronov. Koeükov (allen Sovi. BJoe- rang. Iversen. Dldrlksen (allen Noo) en Suzuk: (Jap). SCHAATSEN Henk Portengen uit Diemen is ln Alkmaar Nederlands kampioen marathon schaatsen gewor den. De 25-Jarlge schaatser bleek de slimste ln een kopgroep van vljr man die de slijtageslag op het Alkmaarse kunstijs beheersten. Portengen hield ln de slotrase de poort dicht voor sterk rijdende mannen als Wouden berg. Glllng, Van den Hoorn en Weijs, die uit de laatste bocht Por tengen niet meer konden passeren. Bij de dames bleek Atje Keulen-Deel stra de sterkste. Zij beheerst» de strijd over 35 ronden volledig. SCHAATSEN Cock Slakhorst Uit Steenderen ls op de Deventer kun stijsbaan kampioen van Gelderland langebaanschaatsen geworden. Tweede werd John Hanemaayer en derde Ka- rel te Winkel. Bij de dames werd de titel veroverd door Ineke Kuipers. TENNIS De niet geplaatste Engels man Mark Cox heeft in de eerste ronde van het WCT-toernool ln Fort Worth de als vierde geplaatste Ameri kaan Bob Lutz uitgeschakeld ln twee sets: 6—4. 6—4 De als tweede ge plaatste Australiër John Alexander had geen moeite met Humphrey Hose uit Venezuela: 61. 64. VOETBAL De 27-jarige Joegoslaaf Mlkan Jovanovlc heeft zijn contract met de eerste divisieclub FC VVV voor nog drie seizoenen verlengd. Jo vanovlc Is topscorer bij de Venlose club. VOETBAL De Oostenrijker Wöhrer zal op woensdag 5 maart de eersto wedstrijd tussen Velez Mostar en FC Twente, ln de kwartfinales van het toernooi om de UEFA Cup. lelden. Het duel ln Enschede was reeds toe gewezen aan do Spanjaard Camacho. VOETBAL De Braziliaan Paulo Ce- sar !s na het aflopen van zijn vakan tieverlof niet bij zijn huidige club O'.ympique Marseille teruggekeerd. Ce- sar had reeds laten doorschemeren bij de Franse eerste dlvlsleclub weg te willen gaan omdat zijn gezin nog altijd ln Rlo de Janeiro woont. Cesar had verlof gekregen om het Brazili aanse carnaval bij te kunnen wonen. (ADVERTENTIE) Joep Steur na tien jaar weg bij Volendam gen met de andere trainers. Gaat kijken naar het eerste amateur elftal, naar de junioren en ziet opnieuw het talent opborrelen. 'Maar in het huidige voetbal kan dat bijna niet meer', verzucht hij. 'talent vraagt geduld en tijd en de mensen willen meteen prestaties'. GYMNASTIEKLERAAR Deze Joep Steur nu, de man aan wie Volendam veel te danken heeft, vooral in organisatorisch opzicht, wil zijn 'liefde' verlaten. Steur is begonnen aan een cursus voor gymnastiekleraar. 'Niet voor direct', geeft hij toe, 'maar je wil toch wel iets achter de hand hebben. Als ik bij een goede club kan komen, wil ik het nog wel een of twee jaar proberen. Zo'n diploma, als ik het haal, kan altijd van pas komen'. Steur zegt contact te hebben gehad met een vereniging in het betaalde voetbal, maar er is nog niets uitge komen. Steur zal. wanneer hij uit Volendam vertrekt zijn eisen stel len. Hij zal alleen weg moeten, want zijn vrouw wil voor geen goud weg uit het dorp, uit de gemeen schap Volendam. Daarom stelt Steur: 'Als het ver weg is, wil ik dat er wat tegenover staat. Ik wil garanties anders ga ik niet'. JAN DEE CORDOBA (Belga ANP) De der de etappe van de Ronde van Anda lusië kende, eveneens als de tweede rit, een rumoerig slot. De tweede etappe was geëindigd met een de klassering van Freddy Maertens, die in de spurt zou hebben geduwd, zodat Perurena ritwinnaar werd. Dinsdag kwam het in de slotmeters tot een identieke situatie, maar nu was het Perurena, die het spel niet zuiver speelde. De Spanjaard week af van zijn lijn, hinderde andere renners en zegevierde moeiteloos. Na afloop werd er door de ploeglei ders Post en Schotte een protest ingediend, maar de jury heeft voor lopig nog geen beslissing genomen over een eventuele diskwalificatie van Perurena. Hierdoor mag de Spaanse renner zich v leider ln de algemene rangschikking noemen voor Maertens, Raas en Schuiten. Negenenveertig renners waren van start gegaan en het was Luis Oca- na. die onmiddellijk in de aanval ging. De Spaanse, in Frankrijk wo nende vedette, moest echter na dertig kilometer het peleton weer bij zich dulden, vooral omdat zijn grote vorm er nog niet is. Ook Tino Tabak demarreerde een keer, maar kreeg direct. Verschaeve en Pollen- tier aan zijn wiel. De eindsprint in Cordoba tenslotte werd gewonnen door Perurena, die aldus zijn twee de ritzege in successie behaalde. Derde etappe: 1. Perurena (Spa) 127 kilometer in 3.31.45; 2. Schuiten (Ned): 3. Maertens (Bel): 4 Raas (Ned); 5. Fusslen (Fra)6. Manzaneque (Spa): 7. Jimenez (Spa): 8. Aja (Spa); 9. Tabak (Ned; 10. Lloyd (Eng); aUen z.t. Alge meen klassement: 1. Perurena 8 09.52 2. Maertens op 30 seconden; 3. Raas op 45 sec 4. Schuiten op 49 sec.; 5. Vlejo (Spa) op 1.04: 13. Tabak op 1.04. HEERENVEEN De eerste divisie - club Heerenveen krijgt een ge meentesubsidie van 100.000 gulden voor het lopende seizoen. De vere niging had. mede op advies van de sport- en recreatieraad van Hee renveen, een bedrag van 160.000 gulden gevraagd. Vorig seizoen had de club 80.000 gulden subsidie ge kregen. RESOLUTIE De Nederlandse tafeltenniskampi oen verhaalt over de chaotische gang van zaken tijdens het congres van de. Internationale Tafeltennis Federatie. 'De ITTF wilde een reso lutie erdoor krijgen, waarin het be sluit van de Indiase regering om Israël niet toe te laten scherp zou worden afgekeurd. De eerste verga dering van het congres werd ge schorst, omdat er geen resolutie kon worden opgesteld. Het ene land was vóór, het andere tégen. Achter gesloten deuren zou uiteindelijk 'de Council', het zogenaamde parle ment van de ITTF, een resolutie opstellen, maar ook dat mislukte. Het slot van het. liedje was, dat ITTF-presldent Roy Evans een soort verklafing heeft afgelegd. China wil en krijst de macht Van onze tafeltennis medewerker Van onze speciale verslaggever UTRECHT Over drie weken vertrekt het Nederlands ijshockey- team naar het Japanse Sapporo, waar van 14 tot 23 maart het vertrekt er een Oranje-team met een Engels accent. In de selectie, wereldkampioenschap in de B-poule wordt gespeeld. Andermaal die coach Bob Jastremski gisteren bekend maakte, zijn slechts zes authentieke Nederlanders opgenomen. De rest bestaat uit genatu raliseerde Tsjechen en Canadezen en Canadezen met een Neder lands paspoort, die dat document hebben te danken aan hun in dertijd vanuit Nederland naar Canada geëmigreerde ouders. Een van die 'halve' Nederlanders is Gerry Gobel, Oranje's klassekeeper, die ook internationaal hoog wordt aangeslagen. Gobel (26) verblijft sinds vier Jaar in Nederland bij de nationale top club Tilburg Trappers. Voorheen speelde hij in Canada. Het wereld kampioenschap in de b-poule bete kent voor Gobel dat er eindelijk weer eens serieus aangepakt dient te. worden. Immers met hem be staat de Oranje-kern uit spelers van Tilburg Trappers; de club die in Nederland op volstrekt eenzame x schaffër (HYS). "joe simons (Tilburg UTRECHT IJEhockeycoach Bob Ja stremski heeft de volgende spelers -voor het wereldkampioenschap in de B-groep geselecteerd: Gerry Gobel (Tilburg Trap pers Jlri Bulejclk (Tilburg Trappers), Harry van Bilsen (Den Haag), Hans Chrlstlaans (Tilburg Trappers). Huub van Dun (Tilburg Trappers), Jlrl Petr- nousek (Tilburg Trappers), Guus Bakker (Tilburg Trappers) Huub Sclarone (Nij megen). Henk Brand (UYC). Corkle de Grauw (Amsterdam), Jack de Heer (Til burg Trappers). Ron Krikke (HYS). Jiri Anton (Smoke Eaters) Dik Jellema (Nij megen) Dik de Kloe (Krefeld), Klaas van de Broek (Tilburg Trappers). John Mac- Donald (Tilburg Trappers). Gerry hoogte verkeert. Gobel zegt: 'Dat ls inderdaad een probleem. Het is bij Tilburg Trappers net alsof wij met Ajax elke week tegen Willem II spelen. De krachtsverschillen zijn te groot. Wij hebben het bij Tilburg Trappers veel te gemakkelijk.' UITLEVEN Een situatie die er de voornaamste - oorzaak van is, dat de Oranje-gese lecteerden van de Tilburgse club zich onder de bezielende leiding van Bob Jastremski en assistent- coach Paul Domm (speler-trainer bij Tilburg Trappers) zich in de nationale ploeg kunnen uitleven. Waarmee dan gelijk duidelijk is gemaakt dat de clubverhoudingen binnen het Nederlandse ijshockey momenteel weinig Ideaal te noe men zijn. Een probleem waar NIJB-voorzitter Schweers van zegt: 'We wisten aan het begin van het seizoen dat de situatie zo was. Maar ik verwacht dat binnen twee drie jaar de zaak anders zal liggen. Tilburg Trappers heeft problemen met de exploitatie, aangezien de toeschouwers niet meer zo enthousiast zijn te krijgen voor de wedstrijden, nu de ver schillen zo groot zijn. De club moet regelmatig wedstrijden in West- Duitsland spelen om de exploitatie rond te krijgen.' Berichten circuleren, dat bijvoor beeld doelman Gobel en ook Paul Domm het volgend seizoen niet meer zullen aantreden. De Canade zen zijn te kostbaar. De Tsjechische vluchteling Jirrl Peternousek, die Trappers). Leo Koopmans (THIALF). Henry Hunting (Oakville). Van de drie keepers ls Gerry Gobel zeker van zijn plaats. Van de ander twee valt Jlrl Bulejcik of Harry van Bilsen af Het gezelschap dat op 11 maart naar Japan vertrekt wordt begeleid door- Bob Ja- stremscl (coach), Paul Domm (assistent coach), J. van Rijswijk (Chef d'equlpe) dokter J A. Serrarens (arts), J. Stoops (fposseur), en Henry Seriese (materlaal- vereorger). over een trainers-diploma beschikt zou eventueel de leiding op zich kunnen nemen. Maar dat terzijde. Terug naar Gerry Gobel. In tegen stelling tot veel landgenoten vrij honkvast bij een club. Gobel: 'Met deze club kom je nog eens ergens. Ik heb het er best naar mijn zin. Het is bovendien goed te'combine ren met mijn werk op het bondsbu- reau. Ik houd daar de statistieken bij.' ENTHOUSIAST Zijn aandacht kan de 39-voudige international Gobel in Nederland dus volledig op het ijshockey rich ten: Tilburg Trappers en nu dan vooral Oranje. Hij toont zich en thousiast over de gunstige ontwik keling ten aanzien van de nationa le ploeg, waar het de voorbereiding op het wereldkampioenschap in de B-poule betreft. Verleden jaar vertrok Nederland nog vrij onvoorbereid naar de titel strijd in het Joegoslavische Ljubl jana, waar nochtans een alleszins bevredigende vijfde plaats werd be reikt. Dit jaar is er aanmerkelijk Een beeld uit het wereldkampioenschap in de B groep 1974 in Ljubljana. De Nederlander Jellema (12) valt de Jappaner Tsuburai (8) en de op het ijs liggende doelman Otsubo vail Japan aan. Op de achtergrond De Graauw (links) en De Cloe. Japan won vorig jaar met 5-8. intensiever naar het toernooi in Japan toegewerkt. Waarschijnlijk niet in net minst vanwege de re den. dat de eerste vijf van het kampioenschap in Sapporo samen met de zes A-landen en organise rend land Oostenrijk op de Olympi sche Spelen van Innsbruck mogen verschijnen. En gezien de kwaliteit in de huidige B-groep (in volgorde van sterkte: Oost-Duitsland ge degradeerd uit de A-poule West Duitsland. Joegoslavië en dan Japan, Nederland, Roemenië, Italië en Zwit serland, die ongeveer van gelijke kracht zijn) moet een kwalificatie voor Innsbruck mogelijk zijn. Gobel over die voorbereiding: 'Vroeger was het zeker slechter. Hoewel het natuurlijk altijd nog beter kan. Dan denk ik bijvoorbeeld aan een land als Japan, dat de hele wereld afreist. Wij hebben tussen kerstmis en nieuwjaar voor de Sprengler Cup in Davos gespeeld. (Een toer nooi waar Nederland onder meer een verrassend gelijkspel tegen A- land Polen boekte-red.). Maar tus sen de wedstrijden om die Spreng ler Cup en de interlands tegen Japan (recente wedstrijden ln Den Haag en Tilburg, die werden afge sloten met een 63 nederlaag en een 42 overwinning-red) zat te veel tijd.' VOORUITGANG Met het noemen van de interlands tegen Japan, stipt Gobel de enorme progressie van de laatste jaren aan. Immers, in 1967 en 1969 nog werd respectievelijk met 202 en 110 van de Japanners verloren. Een vooruitgang die in grote mate mogelijk werd door de inbreng van de Canadezen. Een gevaar voor een terugval, wanneer die buitenlandse Invloed op den duur zal verflau wen? Gobel; 'De Nederlanders rei ken de laatste jaren zelf ook naar een hoger niveau. Er is al een aantal, dat goed mee kan in die b- groep van het wereldkampioen schap. Wij brengen ook onze ken nis van bet ijshockey op die jon gens over. Zo train ik de welpen van Tilburg Trappers. Naast de interlands tegen Japan, bestaat de voorbereiding van Ja stremski met zijn team deze dagen uit een dubbele ontmoeting met St. Clair. Een Canadees collegeteam an in de trainingsperiode, voorafgaand aan het vertrek naar Japan, een. tweetal wedstrijden tegen Luik. Over de kansen van de Nederlandse ploeg straks in Japan, merkt Gerry Gobel tenslotte op: 'Naar mijn idee zijn de landen aan elkaar gewaagd. Iedereen kan van iedereen winnen. Het zal aan de vorm van de dag liggen, hoe het zal uitpakken.' MATTY VERKAMMAN SCHIPHOL De internationale tafeltennissport is voor de volle 100 procent een politieke zaak geworden. Dit blijkt uit allerlei uit latingen van Nederlandse speelsters en spelers, die gisteren zijn teruggekeerd van het wereldtoernooi in Calcutta India. Een evenement, waarop Zuid-Afrika en Israël niet werden toegelaten, maar waarop een niet uitgenodigde herenploeg van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO onder de naam 'Palestina' wél mocht meedoen. waarin hij zei de houding van India te betreuren. Maar dat ge beurde niet in scherpe bewoordin gen. want dat kon niet vanwege de politieke achtergronden'. Ondanks andersluidende berichten, overgewaaid uit India, heeft de Oranje-ploeg wel degelijk deelgeno men aan de openingsceremonie. Van der Helm: 'Ik heb een eventu ele boycot aangekaart bij chef d'e- quipe Egbert Welsink en Carel De ken. Het bleek echter, dat onze afwezigheid tijdens de ceremonie geen enkele zin zou hebben, omdat er op dat tijdstip diverse landen nog niet aanwezig waren. Daarvoor ln de plaats liep dan iemand met een bord met de naam van het land erop. We zouden als we ver stek hadden laten gaan beslist niet gemist zijn'. AFGESPROKEN WERK Ook op het zuiver sportieve vlak deed de politiek zijn invloed gel den. Nico van Slobbe: 'De finale in het dames enkelspel had geen nor maal verloop. Die Noordkoreaanse (Jung Sun-Cim) was beslist een klasse minder dan haar Chinese tegenstandster (Tsjang Li) en toch won ze op haar sloffen. Dat was overduidelijk afgesproken werk'. De invloed van de Volksrepubliek China wordt alsmaar groter. Van der Helm: 'Enkele jaren geleden is er een nieuwe Aziatische, bond opge richt, die nu ook is aangesloten bij de ITTF. Daarin is geen plaats voor Indonesië, Zuid-Korea en Thailand. Nu is het reglement zo veranderd, dat een land dat om welke reden dan ook geen lid kan worden van de ene continentale bond, zich kan aanmelden bij een andere conti nentale bond. Indonesië kan dus in principe lid worden van de Eu ropese Tafeltennis Unie. Maar wan neer de ETTU zegt: dat willen jul lie niet, dan kan Indonesië geen kant meer op. Ze kunnen dan wat het Internationale tafeltennis be treft wel inpakken. De waanzinnige situatie is ontstaan, dat iedereen zomaar uit de internationale bond kan worden gegooid'. TED VAN DER MEER

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11