TAKTISCH STERK Kreuz Feyenoords zorgenkind iken feffers li PSV nog ft goed list op FC Twente met doelpunten op belangrijke ogenblikken Mulder en Krol niet in benefiet Weinig geïnspireerde Rotterdammers houden Haarlem makkelijk op afstand Punt te grote beloning voor pover spel T:;-KWARTET MAANDAG 17 FEBRUARI 1975 SPORT 9 ïze speciale verslaggever EDE De vriendschappelijke wedstrijd die Ajax vorige week in en tegen Stuttgart (3-2 sispeelde (eigenlijk alleen maar om wat extra geld te verdienen voor de dure huishouding), 3,chteraf zijn nut bewezen. In die wedstrijd speelde Arno Steffenhagen in de tweede helft op het 5iveld. Hij deed dat uitstekend, scoorde tweemaal en opende voor manager Hans Kraay nieuwe 7 tieven. Kraay gisteren na de toch opzienbarend gemakkelijke 3-1 triomf op FC Twente: 'Het 'renlijk puur toeval. Brokamp viel daar weg en Steffenhagen speelde toen noodgedwongen op gjddenveld. Hij deed dat zo goed dat ik hem tegen Twente wilde handhaven'. C Dat deed Kraay en vooral Arno ei Steffenhagen zorgde ervoor dat Ajax moeiteloos de baas bleef op het middenveld. Niet alleen maakte Steffenhagen de belangrijke tweede goal, vlak voor rust, hij speelde gjze speciale verslaggever ZpVEN Het is voor. PSV zaak, dat de laatste ..,ien van een voetbalwedstrijd "gst in het geheugen blijven Dat gegeven namelijk ken geleden, in Eindhoven al 0 d een winnende goal in speelde zaterdaga- j PSV-Excelsior enigszins de smaak weg van vijf kwar- vefinig aantrekkelijk 'voetbal. laatste kwartier zag PSV 5-; grauwe kwaliteit; van het aI nde iets op te fleuren door tempo vier goals (Willy Kerkhof, 2x. René van de •ieif en Dahlqvist) te produce- it de onmiddellijke aanteke- it enige doelpunten, en ze- zevende van Dahlqvist. ver- tV: buiten spel) tot stand kwa gebrekkige samenwerking m scheidsrechter Hoppenbrou- ■S' zijn grensrechters Wissing de Wegen hielp PSV even- eu weg naar een hoge score. d ;t kwartet goals op het einde PSV al eerder drie keer Edström, Vinder Kuylen) tekenend voor de scheef verhoudingen in het be- voetbal, dat ondanks een Jke uitslag, de amusements- 4? van een wedstrijd als PSV- )r vrij gering was. Excelsior icapt door de afwezigheid o e routiniers Rinus Israël irilessure) en Gerrit den But- beperkte zich tot gen. In de eerste helft, toen jipe uit Rotterdam-Kralingen al geen echte wedstrijd van te maken, lukte _da.t gegren- -og wel aardig. PSV werd geen ruimte gegund en het is in- bekend dat de Eindhovena- «ïn in de problemen geraken. nadat Pleun Strik de illusie i, xcelsior op 0-0 want bij ast utopische verlangen stok- intentie van Excelsior al i-S minuten in scherven had rees de vraag wat Excel- ^genlijk wilde. En die vraag ias alleen maar actueler toen Eeia Ralf Edström tien minuten ïst op 2-0 kwam. >e or bleef ook na die stand lenrin de defensie en toonde 'G zelden enige lust tot een leianval. Wellicht viel de hou- -i-e verklaren met een gebrek potentiële aanvallers. Hans beperkte zich op links tot «Qigenen deed zelfs dat nog iysioed: hij was er de directe kvan het tweede doelpunt, lij René van de Kerkhof op ugel niet achtervolgde, waar- uiialf Edström de voorzet van urBe Kerkhof ongehinderd kon feten. En verder moest Excel- et dan voorin doen met de [EfC Vlaardingen overgekomen 57-peijgersberg. Zijn 'trainings- ee stand was nadrukkelijk zicht- Reijgersberg demonstreerde do ntstellend gebrekkige conditie aakte er eigenlijk niets van. opzienbarende wapenfeit id uit een in de tweede helft ;en onnodig veroorzaakte pe- Bij een 3-0 achterstand pak- i binnen het zestien meterge- pardoes Gerry Deijkers vast. ia Eddy van de Roer zich Bojt onderscheiden door de flau- ijsfzet van René van de Kerkhof ippen. pb|twee keer drie kwartier op de diende toer dus. Een mono- schouwspel. Ben Peeters. trai- an Excelsior, verklaarde later: edoeling was dat de linies bij r bleven. PSV moest vooral op Vleugels geen ruimte krijgen. beperk je de snelheid van de Voor rust ging dat goed, 'na gaf de loopsnelhéid van PSV >n torslag'. R ondanks die uiteindelijke 7-0 1 andermaal dat PSV maar l ijk raad weet met een louter sieve tegenstander. Neem van der Kuylen. Hij gaf uit- fide passes over lange afstan- om openingen te forceren, opduikend in de spits en ge- onteerd met een compacte diging zag hij geen uitweg. gemis aan scherpte bij tal van lezen kansen onderstreepte i problemen. En ook Ralf i i öm, met herstelde neus fris ïggekeerd van vakantie in Zwe- i ij kon zich maar moeilijk los :as m van zijn tegenstander Tom EXCELSIOR 7—0 (20) 7. Strik èi|35. Edström 20. 46: Van der V >n 3—0 77. R. van de Kerkhof 4—0. van de Kerkhof 50, 85. W. van erkhof 6—0. Dahlqvist 7—0. dsrechter: Hoppenbrouwer. Toe- iwers 17.000. y' Van BeverenKrljgh. Nordqvlst. Kraay. Deykers: W. van de Kerkhof. "v Van der Kuylen (Quaars); R. van -rkhof. Lubse (Dahlqvist). Edström 3J* -LSIOU: Van de Roer: Mérrelaar, el. A. den Butter. Tabernc-- Kievit. kernaat. Van der Berg. Roggeveen. )rj ersberg. Bassant. MATTY VERKAMMAN bovendien Kick van der Va 11 uit de wedstrijd en zorgde ervoor dat Twente voortdurend een man te weinig had op het sleutelgebied van het terrein. Piet Schrijvers, de' doelman, had Steffenhagen in Stuttgart vanaf de kant gevolgd en zei nu: 'Voor mij was het geen verrassing. In Stuttgart was hij al een openbaring'. Met Piet Schrijvers is tegelijk de tweede man genoemd die Twente al in de voorbereiding velde. Samen natuurlijk met René Natten. Beide ex-Twentespelers waren nauw be trokken bij de besprekingen die manager Hans Kraay hield over de te volgen taktiek. Schrijvers en Notten wisten precies hoe Twente 'te pakken' was. Schrijvers: 'Je weet dat Cees van Ierssel vaak meegaat. Dan valt daar een gat. Als Willy Brokamp nu met Van Ierssel meetrekt, dan kan Arno Steffenha gen diep gaan'. Deze opzet kwam er niet helemaal uit omdat Van Ierssel tegen zijn gewoonte in niet vaak mee naar voren trok. Toch viel er steeds een gat tussen de laatste lijn bij Twen te en het middenveld. Van die ruimte profiteerde Ajax gretig. Het hield het veld klein door voortdu rend de buitenspel val open te trek ken (waardoor er zeker tien keer een soort scrumm op het midden veld ontstond met de gok waar de bal eruit kwam). Twentes middenvelders wisten in deze situatie geen raad met de hal en Ajax kreeg alle gelegenheid om te counteren. Twentes middenveld, het faalde gisteren' bijna alsof het logisch was. Ajax wisselde zo vaak de posities dat Twente vaak niet meer wist wie wie moest afstoppen. Zei Kick van der Vall: 'Als Steffen- hagên diep gaat. hoef ik toch niet mee te gaan. Dan moeten ze het achter overnemen. Als ze dat niet doen, kan ik het ook niet meer helpen'. Op dezelfde manier ging Frans Thijssen tegen René Notten de mist in, Thijssen had al voor de wedstrijd last van zijn lies (Kohn na afloop verbaasd: 'Daar wist ik -niets van, hij vertelde het pas in de rust') en aan de andere kant was Arnold Milhren geen partij voor de goed schakelende Blankenburg. Epi Drost later: 'Er vielen steeds gaten op dat middenveld. Daardoor kon den wij achter geen moment rustig spelen. Steeds moesten wij attent blijven omdat de spitsen van Ajax aanspeelbaar waren'. Diezelfde spitsén (Mulder en Rep) die ervoor zorgden dat Drost en Overweg (en na rust De Vries, in gevallen voor Thijssen) nauwelijks aan opbouwend werk toekwamen. Ajax kreeg daarbij natuurlijk een enorme steun aan de vroege treffer van uitgerekend René Notten. Al In de derde minuut schoot Notten een vrije trap ineens achter de als een pilaar staande Volkmar G-ross. Not ten: 'Ik had nu gewoon het geluk dat ik in de vorige wedstrijden steeds miste. Het is natuurlijk erg leuk dat dit uitgerekend tegen Twente gebeurd'. Een Spitz Kohn, die het doelpunt zelf niet zag om dat er toen iemand in zijn ge zichtsveld liep: 'Ik zag alleen hoe Notten aanzette. Dat was al genoeg. Ik voelde gewoon dat het een doel punt werd. Ik ken hem een beetje'. Ajax kon door dat doelpunt vrij rustig spelen. Maar het deed dat erg slim. Vrijwel nooit reageerden Van Santen en Dusbaba op de klappen die zij opliepen van de geïrriteerde Achterberg en Zuide- ma. En omdat de veel te laconiek leidende scheidsrechter Pijper er ook niet tegen optrad (Suurbiers charge tegen Zuidema was ook meer dan een opgestoken vinger waard) dreigde de eerste helft een regelrechte veldslag te worden. Slechts de Twentse gelijkmaker na een half uur (schitterend Ingescho ten door Johan Zuidema) deed de gewelddadige storm wat luwen. Ajax schiep zich in die eerste helft nauwelijks kansen, maar was toch gevaarlijker dan het voortdurend met hoge ballen door het centrum aandringende Twente. Ajax won veel persoonlijke duels en was ei genlijk alleen vlak na de gelijkma ker even in nood. 'Maar ze waren wel steeds een stukje vooruit', gaf Kohn later toe, 'net Iets eerder bij de bal. net Iets sneller in de aan val. Die tweede goal viel ook op een slecht moment'. Drie minuten voor rust, toen nie mand het meer verwachtte was daar ineens Arno Steffenhagen. Volledig vrijgelaten kon hij een via Suurbier en Haan opgebouwde combinatie na een vrije trap van de eerste beheerst afronden (2-1). Nog had Twente kansen, maar me teen na rust was het weer raak. Eerst verspeelde De Vries de bal aan Jan Mulder die tegen Gross opschoot, maar in de tiende minuut kon Mulder geheel vrij oprukken en Gross met een schitterend schot in de korte hoek kansloos laten. Ajax kon na die 3-1 niets meer gebeuren en kreeg door het aan dringen van Twente nog meer kan sen (Rep). Kohn: 'Pas na die 3-1 raakte iedereen bij ons de kluts kwijt. Maar dat was te verwachten. Wat wij wilden, lukte Ajax. doel- Jan Mulder dreunt Ajax naar 3-1 in het treffen tegen FC Twente. punten op belangrijke momenten'. Ajax deed eigenlijk alleen maar wat nu eenmaal bij het voetbal hoort: de kansen benutten. Achter berg: 'Ze hebben drie keer op doel geschoten en het waren drie doel punten. Dat was het verschil' Het was niet het enige verschil. Ajax opereerde als team erg sterk, speelde vooral taktlsch knap. Kohn: 'Met die twee van ons erbij kon je dat zien aankomen'. Het nieuwe middenveld (Notten-Stef- fenhagen-Blankenburg ziet er gezond uit. Blankenburg heeft bovendien het voordeel dat hij blindelings de plaats van libero Arie Haan (gisteren weer zeer sterk) kan overnemen als Haan op komt. Ajax' triomf was daarom vooral een taktische zege. 'Want je kunt van hem zeggen wat je wil', loofde Johnny Rep, 'maar taktisch strijd van Pol van Himst op 26 FC Twente-Ajax 1-3 (1-2) 2. Notten O- 1, 30. Zuidema 1-1. 41. Steffhagen 1-2. 55. Mulder 1-3. Scheidsrechter Pijper. Toe schouwers 21.000. FC Twrnte: Gross, Van Ierssel. Overweg. Drost, Brugglnk, Thijssen (De Vries), Van der Vall, Mühren (Pahlplatz). Ach terberg. Jeuring, Zuidema. AJAX: Schrijvers. Suurbier. Blanken burg, Dusbaba, Van Santen. Notten. Haan. Mulder (Geels). Rep. Brokamp. Steffenhagen. JAN DEE Van onze verslaggever AMSTERDAM Jan Mulder en Ruud Krol mogen voorlopig nog niet meespelen in de benefietwed- maart in Brussel. In het internatio nale sterrenelftal onder leiding van Rinus Michels en Raymond Goet- hals spelen in ieder geval wel Jo han Cruijff en Johan Neeskens. Daarnaast heeft Vafi Himst toezeg gingen van Zoff. Anastasi, Eleftera- kis. Viera en ook Willem van Hane- gem. Ajax manager Hans Kraay ziet zijn spelers liever niet in actie omdat twee dagen later het dubbelpro gramma rond Pasen met Ajax- Sparia voor de boeg staat. Vooral Jan Mulder wilde graag in Brussel spelen. Het gaat in deze wedstrijd om een exhibitie, waarbij de spelers niet langer dan 20 minuten in actie komen. Kraay: 'Als ze maar 20 minuten hoeven te spelen, zal ik er nog eens over denken. Maar een halve wedstrijd vind ik al te veel'. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Volgende week, wanneer de wedstrijd in Alk maar tegen AZ'67 is afgewerkt, weet Feyenoord of het dit seizoen nog een kans maakt op prolongatie van zijn titel. Na de afgang vorige week tegen FC Twente, toen de ploeg aan alle kanten ram melde en de Twentenaren verdiend met 2-0 wonnen, was het hard nodig dat er intern weer eens orde op zaken werd gesteld. In hoe verre de individuele en collectieve gesprekken die de clubleiding de afgelopen dagen met een groot deel van de selectie heeft ge voerd, van invloed zijn geweest op het succes vol verlopen compe titieduel tegen Haarlem (4-0) is moeilijk te taxeren. Feyenoord kan in elk geval geen gebrek aan inzet worden verweten al maak te het team geen moment de indruk langzaam toe te groeien naar een wat grotere vorm. Zorgeloos kan de confrontatie met AZ '67 niet tegemoet worden ge zien. Joop van Daele, die na zijn mislukt optreden tegen PSV dit keer een geslaagde rentree maakte, werd in de eerste helft door scheidsrechter Keizer met een gele kaart bestraft, toen hij de Haar lemmer Gerrit, Peijs op onregle mentaire wijze de doorgang ver sperde. Het was een identieke over treding als tegen René van de Kerkhof drie zondagen geleden en die kostte Van Daele een wedstrijd. Als de tuchtcommissie dezelfde maatstaven hanteert, ligt het voor de hand dat Van Daele zondag opnieuw buitenspel staat. 'Het mlnste wat we kunnen doen is een mondelinge behandeling van de zaak vragen', vond trainer Coer- ver. De beslissing van Keizer was overigens terecht, maar waarom hij in het verdere verloop van de strijd de Haarlemmer George niet even eens het geel voorhield, toen de Engelsman Peter Ressel in de heupzwaai nam, was hoogst incon sequent. Oud-scheidsrechter Lou van Ravens, die als waarnemer aanwezig was, greep in elk geval driftig naar de pen om Keizers merkwaardige beslissing op papier vast te leggen. Haarlem wist gisteren in een stadi on waar slechts 25.000 toeschouwers de strijd volgden, uitermate goed weg te komen. De ploeg van Hu ghes die een groot deel van de wedstrijd in het eigen strafschop gebied opereerde, voetbalde zo cha otisch en kwalitatief zo ontstellend zwak, dat een grotere marge voor Feyenoord zeker een haalbare kaart is geweest. Maar met name Willi Kreuz en Peter Ressel sprongen zo nonchalant en met zo weinig ver trouwen met de mogelijkheden om, dat Haarlem de schande van een debacle bespaard bleef. 'En toch', zo stelde manager Guus Brox, 'zijn we weer wat in het goede spoor terecht gekomen. Er is hard ge werkt en de negatieve instelling van Haarlem is op de juiste wijze afgestraft'. Haarlem heeft Feyenoord weinig in de weg gelegd om de Twentse mi sère wat naar de achtergrond te verdringen. Toch hadden de Rot terdammers bijna een half uur no dig om hun eerste doelpunt te regi streren, nadat Kreuz tot tweemaal toe een opgelegde kans niet had weten te verzilveren. Een grove charge van Johan Derksen, het en- fant-terrlble van het Nederlandse voetbal, ten opzichte van Peter Ressel. had een gerechtvaardigde strafschop tot gevolg, waarmee Schneider geen moeite had. Op slag van rust mocht Schneider zijn elf- metertrap herhalen, nadat de uit stekend spelende doelman Rob Boersma Feyenoords linkerverdedi ger had gevoerd: 2-0. Haarlem was in die eerste periode slechts een maal via de snelle Sadek in de buurt van Reitsma (Treijtel was aan zijn enkel geblesseerd) ver schenen. 'Ik hoopte op de counter', verzuchtte later een opvallend rus tige Barry Hughes, die slechts bij de tweede strafschop uit zijn dug- PSVExcelsior 70 NACSparta 02 WageningenMVV 20 Telstar—FC Den Haag 1—0 FC TwenteAjax 13 FC AmsterdamDe Graafschap 60 Roda JC—AZ'67 2—2 FeyenoordHaarlem 40 Go Ahead—FC Utrecht 1—1 1 34 56-19 3 33 67-19 3 33 52-20 6 26 35-21 4 26 31-17 4 24 27-18 7 22 33-36 6 21 23-23 6 21 23-30 8 18 27-27 9 18 30-39 9 16 20-34 10 16 19-34 11 16 17-38 10 15 22-35 11 14 21-44 11 13 21-43 12 12 21-48 MVV Wageningen NAC Haarlem PSV en Feyenoord periode kampioen. DERDE PERIODE 21 14 6 21 15 3 21 15 3 21 11 4 21 9 8 21 7 10 21 8 6 21 6 9 21 6 9 21 5 8 21 6 6 21 4 8 21 5 6 21 6 4 21 4 7 21 4 6 21 3 7 21 3 6 PSV Ajax AZ *67 Feyenoord FC Amsterdam Sparta FC Den Haag Telstar 7 11-2 7 11-3 6 7-4 5 11-4 5 10-5 5 6-3 5 5-3 5 5-4 zondag: Exceislor-NAC. Sparta-Wagen ln- gen. MVV-Telstar. FC Den Haag-FC Twente. AJax-FC Amsterdam, De Graaf- schap-Roda JC. AZ 67-Feyenoord. Haar lem-Go Ahead. FC Utrecht-PSV. VeendamFC Den Bosch 20 PECHeerenvecn 11 SC AmersfoortHelmond Sport 1— SVVEindhoven VolendamHeracles FC WVFC Vlaardingen SC CambuurFortuna SC NEC—Vitesse Willem IIFC Groningen Een geweldige sprong op de topscorers- lijst maakte het 'lieverdje' Nico Jansen met zijn vijl treffers. Hij bracht zijn totaal ermee op 13 en steeg van een gedeelde elfde plaats naar de vierde. Van der Kuljlen versterkte zijn positie door eenmaal raak te schieten. Terwijl zijn. twee concurrenten, peels en Kreuz daar in niet slaagden. 1. Van der Kuijlen (PSV) 21, 2. Geels (Ajax) 17, 3. Kreuz (Feijenoord) 15. 4. Jansen (FC Amsterdam) 13. 5. De Jong (Feyenoord) 12. 6. Brokamp (Ajax), Edström (PSV). Venneker (Sparta), Bish i Roda JC) 11. 10. Van Leeuwen (FC Den Haag) 10. 11. Groenendijk (Wageningen). Nanninga (Roda JC) 9. 13 Van Hanegem en Schneider (beiden Feyenoord). Van Maurik (FC Utrecht). Kist AZ'67) 8. 17. Kristensen en Ressel (belden (Feyen oord). Vreyssen (NAC). Rep (Ajax). Van Kooten (Telstar). Van Veen (FC Utrecht) Nygaard (AZ'67) 7. Ab Grltter van FC Groningen heeft on danks de onverwachte nederlaag van zijn ploeg, zijn positie op de topscorerslljst Iets verbeterd. De Groninger scoorde een maal. terwijl zijn beide 'voorgangers' Heskamp en Toon6tra. ditmaal ln gebre ke bleven. 1. Heskamp (PEC) 18. 2 Toonstra (Heer enveen) 17, 3. Grltter (FC Groningen) 15. 4. Groeneweg (SVV). Haan (SC Cam buur) 11. 6. Polko (Heracles). Jovanovic (FC VVV) 10. 8. Krcekels (Eindhoven). Bosveld (Vitesse), Bleyenberg (Eindho ven). Hoogendoorn (NEC). 9. 12. Hoog moed (FC Dordrecht), Jacobs (Eindho ven i. Oldenburger (Veendam). Van Dijk (Willem II). Prauser <FSC) 8. 17. Rood- bol (FC Vlaardingen). Elmers (FC Gro ningen). Bursac (Vitesse). Erkens (FSC FC Groningen Eindhoven Fortuna SC Heerenveen NEC PEC FC VVV Vitesse FC Den Bosch Heracles Volendam SVV SC Cambuur Veendam FC Vl.dingen Willem II SC Amersfoort 24 Helmond Sp. 24 FC Dordrecht 22 Eindhoven en FC periode kampioen. DERDE PERIODE FC Groningen 7 FSC 7 Willem II 6 Veendam 7 FC Den Bosch 6 Eindhoven 7 NEC 6 Heracles 7 SVV 7 24 23 24 23 22 24 23 24 23 24 24 24 25 24 24 23 16 1 14 4 12 7 13 3 9 10 7 33 5 32 5 31 7 29 3 28 8 6 28 8 6 26 6 8 26 6 8 24 8 8 24 5 10 23 8 9 22 7 11 21 5 12 19 6 12 18 3 13 17 7 12 17 4 14 16 6 12 14 Groningen 1—1 2—3 1—0 2—3 2—0 4—2 44-32 43-16 32-18 38-23 27-14 33-24 31-20 42-29 27-31 31-38 29-33 29-33 33-44 23-41 22-35 27-35 22-33 18-35 18-35 1 12 15-7 0 11 9-5 1 9 11-5 2 9 10-6 2 8 9-8 7-6 5-3 9-8 4-6 Zondag: FC Dordrecht-Veendam. FC Den Bosch-PEC. Heerenveen-SC Amersfoort. Volendam. Heracles-FC WV. FC Vlaardln- gen-SC Cambuur. Fortuna SC-NEC. Vltes- se-Wlllem II. Jan Fransz protesteert woedend by scheidsrechter Jan Keizer na dat deze Feyenoord een tweede strafschop heeft toegekend. out was gesprongen om te proteste ren tegen het feit dat de eerste helft al lang was verstreken. 'Ik houd m'n mond over de leiding. De vorige keer heeft me dat 500 gulden gekost', hield Hughes zich in. Feyenoord worstelde zich in de tweede helft uiterst moeizaam naar 4-0 via Van Hanegem, nadat een inzet van Rijsbergen via Boersma voor de voeten van de 'Kromme' was gesprongen en opnieuw Schneider na een een-twee met Kristensen. De Rotterdammers die doorlopend in Haarlems laatste linie waren te vinden, waar de 37-jarige Jan Fransz het nog niet eens zo onredelijk deed, miste alle overtui ging en dadendrang om fors uit te halen, Kreuz kon geen enkele maal iets positiefs verrichten. Kristensen was veel te zelfzuchtig en Ressel kon zelfs de eenvoudigste kansen niet verzilveren. Het grootste probleem voor Coerver vormt echter Kreuz. Coerver: 'Willi heeft geen zelfvertrouwen. Ik kan wel aan het praten blijven tegen hem. Maar Feyenoord ls geen vrou wenvereniging of club van breiende moeders'. Toch liet Coerver Kreuz de wedstrijd vol maken. 'Wat heeft het voor zin hem eruit te halen. Dan zit hij nog dieper in de put', aldus de Limburger. Zo kwam Feyenoord dus langs Haarlem dat er terecht op de ranglijst zo weinig florissant voorstaat. Het was triest te zien hoe op het middenveld van Haarlem maar wat werd aange- knoeid. Wetzel (later vervangen door Boszhard), Peijs. George en Van den Berg slaagden er nimmer ln ook maar even een greep te krijgen op Feyenoordè middenvel ders en ln de defensie haalden Boersma en Jan Fransz slechts een voldoende. Feyenoord-IInarleni 4-0 (2-0) 29. Schneider 1-0. (strafschop). 45. Schneider 2-0 (strafschop). 54. Van Hanegem 3-0. 75. Schneider 4-0. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers 26.000. Feyenoord: Reitsma. Schneider. Ramljak. Rijsbergen, Van Daele. Jansen. Van Ha negem. De Jong. Ressel. Kreuz. Krlsten- zen. Haarlem: Boersma, Wentlnk. Marljt. Fransz. Derksen. George, Wetzel (Bosz hard). Peijs. Sadek. Hoeben. Van den Berg. RICHARD MATTHIJSSE Een Juist Ingevulde kolom van Sporttoto nr. 7 ziet er als volgt uit: 2 -1 1 2 -1—3 3 3 3 2—2—1—1 Het aantal deelnemers aan toto no. 7 bedroeg 280.828. die voor een Inleg zorg den van 772.243 gulden. Het prijzenbe- drag Is 1 366.815, waarvan voor de le prijs 146.726, 2e prijs 91.703. 3e prijs 128.385. De winnende cijfers van lotto no. 7 zijn 3 7 10 37 38 40. Res.getal 36 Het aantal deelnemers aan lotto no. 7 bedroeg 1.079.225. die voor een Inleg zorgden van 4.142 530 gulden. Het prlj- zenbedrag is 2.149.093. De prijzen zijn: le prijs (lncl. Jackpot) 870.087. 2e prijs 196.770. 3e prijs 295.155. 4e prijs 393.540. 5e prijs 393.540. DUITSE LOTTO De winnende getallen ln de Duitse Lotte zijn: 4 18 28 34 40 49 Reservegetal: 10 DEVENTER Het gelijke spel dat Go Ahead en FC Utrecht in Deven ter overeenkwamen was nog een te ruime afspiegeling van het vertoon de spel. In de eerste helft was FC Utrecht de sterkste ploeg. Door het snelle vleugelspel van Henk Wery en André Hulshorst werd Go Ahead 45 minuten lang onder zware druk gezet. In de zesde minuut kwam de Utrechtse ploeg op een fortuinlijke wijze op 0—1. Go Ahead doelman Cock Rijkens Het een hard Inge schoten bal van Wery uit de han den vallen, waarna Van Veen de bal onder hem door in het Deven- terdoel schoot (01). Na de rust werd FC Utrecht door het enthousiaste spel van de De- venternaren overspeeld. André van der Ley schoot in de 53e minuut de verdiende gelijkmaker langs reser vedoelman Suvee. Go Ahead-FC Utrecht 1-1 (0-1) 7 Van Veen O-l. 53. Van der Ley 1-1. Scheids rechter Beukman. Toeschouwers 4.000. Go Ahead: Rijkens. Geestman. Warnav Oude Wessellnk. Strijdveen. Van Loon. Musovlc. Arntz. Van der Ley, Van Mar wijk. Glujlc. Bakker. FC Utrecht: Suvee. Van Maurik, Van Oudenallen. Adrlaanse. Oostrum. Van Sua. Cabo. Hlldebrand. Hulshorst. Van Veen, Wery.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9