opera-avondje uit Renato Capecchi Grote partij opium in beslag genomen •Saie zang van iila Armstrong VARA-matinee Istavond Vrienden Nationale Ballet ijHL A 'Onder het Melkwoud': eenvoudig menselijk en daardoor erg mooi Ravels sprookje in optimale weergave Jaarvergadering Geref. Organistenvereniging Julian Huxley overleden P. G. Wodehouse overleden Goederenloods in as: schade van 3 miljoen Personalia SSL Christen-democraten laken onderdrukking vrijheden in Spanje Vondeling terug uit M.-Oosten I (VARTET MAANDAG 17 FEBRUARI 1975 BINNENLAND-KUNST 11 N. Degens IAM Een avondje uit met Renato Capecchi; dat is het wei wat de Nederlandse Opera ld biedt via de uitvoeringen van 'De kapelmeester' van Cimarosa, en 'Een wissel voor een ran Rossini. ii Italiaanse bariton Ca- zich de laatste jaren t toe op het geven van |ne man shows', en op n van kleine opera's, alleen aan de gang is. met het typeren en jrodiëren van opera-stij- «bijzonder amusant. Met rennis van het repertoi- latgroot acteertalent, weet ïombinatie met zijn nog .dabele stemkwaliteiten, leial programma te bren- S goede smaak en geest ;nneer hij anderen, die ■er zijn acteertalent en ig beschikken, als regis- ijn inzichten moet laten n?oopt het vanwege zijn lusiasme weieens uit de lelijk te merken aan de ran 'La cambiale di ma lde huwelijks-wissel) van de Operastudio met Symfonie Orkest on- Vonk. In deze vroege iossini, waarin regisseur ilf nog de rol van de Canadese koopman gebeurt zo weinig. dat de verleiding om er teveel van te maken groot is. Overdrijving Capecchi kon die verleiding niet weerstaan, en hij kon ook zijn me despelers niet voor overdrijving be hoeden. Hijzelf ontkwam er ook niet aan. Muzikaal is aan het stuk niet erg veel te beleven, al komen -er al wel een paar 'ensembles' in voor die vooruitlopen op wat Rossi ni op dit gebied in zijn latere meesterwerken zou laten horen. Wat de vocale vertolkingen betreft was er één zeer opmerkelijke uit springer: Willem Laakman die met een in alle registers fraai klinkende stem en met een markante voor dracht de rol vertolkte van Tobia Mill, die zijn dochter wil uithuwe lijken. Vóór de pauze had Capecchi het rijk alleen. Dat wil zeggen, dat hij als 'maestro di cappella' met een gedeeltelijk op het toneel gezeten orkest, de rol vertolkte van de ka pelmeester die zingend een orkest dirigeert. Het is een amusant vo caal-instrumentaal duet, dat vaak ook in concertvorm wordt opge voerd. maar dat beter voldoet als het goed in scène is gezet. Capecchi deed het meesterlijk, en het orkest speelde (in dubbele betekenis) uit stekend met hem mee. Het publiek heeft zich vrijdagavond bij de première in de Amsterdamse Stadsschouwburg best geamuseerd. En dat zal ook wel het geval zijn bij de volgende voorstellingen die gegeven worden op 17, 19, 24 en 25 februari en 2 maart in Amsterdam, op 21 en 22 februari in Schevenin- gen, op 27 februari in Utrecht, en op 4 maart in Rotterdam. H ic. Kort DAM De VARA-matinee, die aanvankelijk wat het pro- ■f betreft, een geheel Franse aangelegenheid had zullen lezin-en Daarbij Dro- werken van Pierné, Rauré, Ibert en Ravel, onderging beerde hij steeds" de wetenschap ingrijpende wijziging, waardoor het werk van de eerste jn te vervallen. Daarvoor in de plaats kwamen twee wer- seëenjamin Britten: De Four Sea-interludes, uit zijn opera (1944) en 'Les Illuminations' (1939) voor sopraan Jrkest. LONDEN (Reuter) De Britse bio loog Sir Julian Huxley is zaterdag in zijn woning in Londen, overle den. Hij is 87 jaar geworden. Sir Julian, een oudere broer van de in 1963 overleden schrijver Aldous Huxley, genoot wereldfaam als we tenschapsman en humanist. Hij schreef veel. hield radio-praatjes en Ird der zaak hebben de leen programmatisch ka- jarvoor de zee in maan- storm etc. model heeft Vitten heeft er alle gehei- rtijn veelkleurige orkestra- kipn besteed met als resul- evt fraaie klankstukken, die n^neer waardeer in de oor- pi e entourage van de ope- v concertmuziek-sec. inations' is een liederen- arvoor Britten een aantal n Arthur Rimbaud heeft ti it diens gelijknamige ge- v idel. ring van 'Les Illuminati- te ik met gemengde gevoe- ehoord. De zangeres in Engelse sopraan Sheila stheeft een prachtige gave techniek en een iefde voordracht. Tot zo- <es in orde. Juist daarom betreuren dat het strijk- ot veel te grote bezetting daardoor de stem veelal ;edrukt. Voeg daarbij, dat i was nagelaten de tek sten af te drukken, maar dat zelfs een korte inhoud niet in het pro gramma te vinden was. Alleen de kenners in de zaal wisten, waar het over ging. hetgeen toch waarlijk niet de bedoeling van deze mati nees kan zijn. Ravel Na de pauze van Ravel Cinq Mélodies Populaires Grècques, opnieuw prach tig gezongen door Sheila Arm strong, omlijst door Alborado del Gracioso en Rapsodie Espagnole van dezelfde componist. Jean Fournet dirigeerde deze mid dag het Radio Filharmonisch Or kest, waarbij hij niet kon verber gen, dat zijn affiniteit met Ravel oneindig veel groter is dan met Britten. Zijn degelijke vakmanschap leek eerst na de pauze de ware bezieling te krijgen, hetgeen ook ki de reacties van het publiek tot uiting kwam. Het enthousiaste langdurige applaus na de Cinq Mé lodies en de Rapsodie had men voor de pauze niet gehoord. toegankelijk te maken voor een breed publiek. Dat leverde hem de titel van 'Brits volksgeleerde" óp. Julian Huxley werd in 1887 geboren als zoon van de leraar en uitgever Leonard Huxley. Hij groeide op in. een gezin met grote belangstelling voor kunst én wetenschap, Julian kreeg zijn opleiding aan de be faamde instellingen van Eton en Oxford. In 1946 werd hij de eerste directeur van de UnesCo, de organi satie voor onderwijs, wetenschap en cultuur van de Verenigde Naties. In 1958 verhief koningin Elizabeth hem in de adelstand. loans W. Ledeboer INNINGEN Twintig jaar geleden werd in Den Haag de ig Vrienden van het Nederlands Ballet' opgericht. De nu 'Stichting Vrienden van het Nationale Ballet' en dit 3 ballet vierde het tweede decennium van zijn Haagse sup- lub niet alleen met een nieuwe choreografie, '5 Spheres' van Woerkom, die vorige week dinsdag in de Koninklijke iurg werd uitgebracht, maar ook met een feestavond in is-theater, waarvan het programma een paar interessante it de balletgeschiedenis bevatte. -ij t een heruitvoering, na tien jaar, van de derde 'La Bayadere' van Petipa :k van Minkus. speciaal gelegenheid ingestudeerd uit Rusland overgekomen lhamtsheva. La Bayadere is van de mooiste balletten rja. Het dateert uit 1877, voor de tijd van de klas- be'orden Tsjaikowsky-ballet- nalcl Crichton en Mary ihrijven er in hun Dictio- Modern Ballet dan ook el lord over. De componist oen zij in een enkele regel gehoorzame broodcom- van wie Pugnie en Minkus de minst onwaardigen wa- La Bayadere is als ballet- r 'ergeten, alleen de derde lltjdt nog als zelfstandig werk omdat de avonturen van ir in het schimmenrijk choreograaf Petipa een ex- iren voor een echt 'ballet Vn ballet blanc had geen iel dan door de uiterst een- witte costuums de toe- alle bewegingen van de ai )e 5«li( dansers en daarmee dus hun vaar digheid tot in de finesses te tonen. In feite is een abstract danswerk met tot het uiterste opgevoerde vir tuosities In dit geval hoogst aantrekkelijk door de pas de deuz van MRIA Aradi en Sandor Nemethy en door een goed gedisciplineerd corps de ballet, dat geheel bestaat uit zeer jonge dansers. Met 'Agon' van Balancine op mu ziek van Strawinsky werd een ver dere trap van balletontwikkeling getoond. Ook hier een mooie pas de deuz. gedanst door Susan Loehr en Francis Sinceretti. Als slotballlet het ontroerende mooie Adagio Hammerklavier van Hans van Ma nen op het Adagio uit de Hammer- klaviersonate van Ludwig von Beet hoven in de interessante, zeer lang zame. planovertolking van Eschen- bach. Na afloop was er in de foyer van het Circus Theater een receptie, waar artistiek directeur Rudi van Dantzig van het nationale ballet de 'vrienden' dankte voor hun steun en toewijding aan het ensemble. NEW YORK (UPI, Reuter) De Britse schrijver P. G. Wode house is eind vorige week over leden. Hij was 93 jaar en stierf in een ziekenhuis op Long Island bij New York aan de gevolgen van een hartaanval. Wodehouse was een vruchtbaar au teur. Hij schreef in zijn lange leven meer dan tachtig romans en enkele honderden korte verhalen. Hij was de schepper van Bertie Wooster en de perfecte butler Jeeves. Zelf be schreef Wodehouse. zijn boeken als 'muzikale comedies zonder muziek'. Zij beschrijven meestal de vroegere deftige stand in Engeland met zijn exentrleke figuren, die door dik en dun ridderlijk blijven. Naar schat ting zijn van zijn boeken meer dan twintig miljoen exemplaren In om loop. Pelham Grenville Wodehouse werd op 15 oktober 1 81 geboren in het Engelse Guilford. Zijn vader was ambtenaar. In 1904 ging hij voor het eerst naar de Verenigde Staten waar hij zijn eerste bekendheid als schrijver vergaarde met verhalen in de Saterday Evening Post. Wodehouse was in 1940 in Frank rijk toen dat land door de Duitsers werd bezet. Hij werd gearresteerd en naar Duitsland overgebracht. In 1941 begon hij met radiopraatjes vanuit Berlijn, waarin hij op hu moristische wijze zijn ervaringen als gevangene beschreef. Dit optre den van Wodehouse wekte veront waardiging. omdat velen zo'n sa menwerken met de nazi's onaan vaardbaar vonden. Na de oorlog werd de schrijver wegens deze radio uitzendingen in Frankrijk onder huisarrest gepiaatst. In 1947 ging hij naar de Verenigde Staten terug. In Engeland is hij niet weer terug geweest. Van een verslaggever ROERMOND Voor ongeveer drie miljoen gulden schade is zon dagmorgen aangericht door een brand in de geheel gevulde goede renloods van de spoorwegen in Roermond. De schade aan het ge bouw zelf wordt op een miljoen geschat, die aan de erin opgeslagen goederen op ongeveer twee miljoen. De politie heeft vastgesteld dat er vóór de brand in de loods is inge broken: er was een ruit ingegooid en twee brandkasten waren met snijbranders bewerkt. Het kon ech ter niet meer vastgesteld worden of de oorzaak van de brand in deze inbraak gezocht moet worden. Aan vankelijk leek het er gistermorgen op dat de brandweer de helft van de loods zou kunnen behouden, maar het vuur greep zo snel om zich heen dat de loods al spoedig als verloren moest worden be schouwd. De loods was gevuld met goederen die Van Gend en Loos vandaag had moeten rondbrengen. -e y. *.v. De verkoolde resten van de goederenloods van de Nederlandse Spoorwegen, welke zondagochtend om streeks v(jf uur in vlammen opging. Eindhovense politie verricht zes arrestaties Van een verslaggever EINDHOVEN De Eindhovense gemeentepolitie heeft zaterdag avond in samenwerking met enkele andere korpsen en de Belgi sche rijkswacht 40 kilogram ruwe opium in beslag genomen. In verband daarmee zijn zes aanhoudingen verrichte. De politie vei^ wacht dat in de komende dagen nog meer arrestaties zullen vol gen. Ook beschikt de politie over aanwijzingen dat een nog grote re partij opium in omloop is. De in beslag genomen opium verte genwoordigt een waarde van 140.000 gulden. Tot heroine versne den, beloopt de waarde van de par tij ruim twee miljoen gulden. De opium werd aangetroffen in de ba gageruimte van een personeenauto die geparkeerd stond in Valkens- waard. Ongeveer gelijktijdig-werden in een café in Valkenswaard drie mannen aangehouden, de Eindho- venaren J van den B. (31) en Th. van P. (21) en P. H. (29), zonder vaste woon- of verblijfplaats. In zijn woning in Eindhoven werd omstreeks dezelfde tijd de 28-jarige A. M. aangehouden. Alle vier zijn bekenden van de politie. Gisteren werden nog mej. E. W. (20) en E. de V. (21). beiden uit Waalre. gear resteerd. In Waalre werden in een schuurtje ook twee glazen potten met 900 gram cocaïne ter waarde van 8000 gulden gevonden. De zaterdag aangehouden arrestan ten bleken bij huiszoeking te be schikken over vuurwapens en over elektronische afluisterapparatuur waarmee de bewegingen van de po litie werden gevolgd. De politie heeft sinds december de gangen van de zaterdag aangehou den verdachten nauwlettend nage gaan. Hun namen werden genoemd, toen de Belgische rijkswacht tever geefs probeerde te voorkomen dat vijf kilo ruwe opium werd verhan deld. Het is de politie nog niet duidelijk of er sprake is van een la lange tijd naar Nederland lopende opiumaanvoer. In Algiers heeft de politie zaterdag bekend gemaakt dat zij een inter nationale hasjiesh-smokkelbende heeft opgerold. Onder de 99 arres tanten bevinden zich 16 Nederlan ders. De chef van de Algerijnse recherche zei dat tegen de smokke laars 'bijzonder streng' zal worden opgetreden. Hij sloot de mogelijk heid niet uit dat enkele belangrijke figuren de doodstraf zullen krijgen. De namen van de arrestanten zijn niet vrijgegeven. Er werd 3100 kilo gram hasj ter waarde van 30 mil joen gulden in beslag genomen. De onderhandelaren waren volgens de Algerijnse politiechef onder meer in Rotterdam en Amsterdam actief. Onderscheidingen Benoemd tot commandeur in de Orde van Oran- je-Nassau: mr. A. Blom. voorzitter van de centrale raad van beroep, te Utrecht, en tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: J. Ranselaar, te Den Haag, hoofd van het bureau organisatie en planning van de staf afdeling beleid en beheer van de algemene inspectie van het korps rijkspolitie. Van een verslaggever DEN HAAG De Europese Unie van christen-democraten, die vrij dag en zaterdag in Den Haag ver gaderde. heeft geprotesteerd tegen 'de onderdrukking van de politieke vrijheden in Spanje'. De Europese christen-democraten hopen, dat de verkiezingen in het buurland Por tugal op 12 april 'in volledige vrij heid' kunnen worden gehouden. De christen-democratische afge vaardigden uit tien Europese lan den waren twee dagen bijeen in de rolzaal van de Ridderzaal onder voorzitterschap van Kai -Uwe von Kassei. vice-voorzitter van de Westduitse Bondsdag. Van Neder landse zijde namen aan de verga dering deel: Andriessen De Zeeuw, en Kleisterlee (alle drie KVP) en Kruisinga, Scholten en Oliemans (alle drie CHU). Van een verslaggever SCHIPHOL Tweede Kamer-voor zitter dr. A. Vondeling Is gistermid dag teruggekeerd van een reis van een week naar Marokko. Algiers. Tunis en Libië. De heer Vondeling maakte deel uit van een delegatie van de socialistische internationale. De meeste tijd werd volgens dr. Vondeling besteed aan een gedach- tenwisseling over de Israellsche- Arabische-Palestijnse strijd en de mogelijke oplossing daarvoor. 'Ik heb niet gemerkt van een echt anti-Nederlandse stemming in de vier landen die ik bezocht heb. Zelfs in Libië niet. het land dat het meeste krasse standpunt in de Pa lestijnse kwestie inneemt. Je zou bijna kunnen zeggen dat de West- europese landen op één hoop ge gooid worden', aldus dr. Vondeling. Op de vraag of hij tijdens de ge sprekken het Nederlandse stand punt in deze zaak nader heeft toe gelicht, antwoordde hij: 'Wij kwa men daar als kritische luisteraars. Wij wilden de problemen daar af tasten. maar een enkele maal had ik de indruk dat men dat toch wel wist te waarderen'. De delegatie heeft kunnen consta teren dat er veel belang wordt ge hecht aan een samenwerking met West-Europa'. 'Deze landen zeggen: wij hebben olie en gas aan te bieden, waarvan West-Europa te weinig heeft. West-Europa heeft kennis aan te bieden waarvan wij te weinig hebben'. De heer Vonde ling, had de indruk dat deze landen niet van plan zijn in de huidige situatie opnieuw een olie-embargo als pressiemiddel te gaan hanteren. door André Rutten DEN HAAG Carol Linssen, acteur van de toneelgroep 'De Ap pel', heeft nu ook zijn avond solotoneel. Het programma erbij zegt, dat hij 'Onder het Melkwoud' van de Ierse dichter Dylan Thomas vertelt. Dat klopt wel, maar toch. Residentie Orkest onder Van Otterloo DEN HAAG Anthon van der Horst, Bartók en Ravel leverden de ingrediënten voor het vijfde keuzeconcert van het Residentie Orkest. Het ziet ernaar uit, dat men met deze serie een geslaagde vorm heeft gevonden. In twee opzichten geslaagd, qua program mering kan men van het geijkte type concert afwijken en het publiek blijkt gezien de belangstelling geïnteresseerd in deze opzet. 'Onder het Melkwoud' is een in 1954 voor de BBC geschreven hoor spel dat erg aansloeg en dus ook op het toneel werd gebracht. De onge veer zestig figuren er uit, die eerst door stemmen werden gesugge reerd. kregen daarbij van vijftien of vijf-en-twlntig acteurs en actri ces ook een lijfelijke gestalte. In Nederland in 1957 door de Neder landse Cómedie. De regisseur ervan en de verteller erin, Han Bentz van den Berg, deed het drie jaar later helemaal op zijn eentje, de vertel ler en de zestig figuren. In 1971 speelde de toneelgroep Theater het stuk opnieuw met een groep spelers met de figuur van de verteller in tweeën gesplitst, gespeeld door Ar thur Boni en Carol Linssen. Vier jaar later komt nu Carol Linssen ermee terug, op zijn eentje. Op een leeg toneel, omgeven door zwarte gordijnen, met een oude keukenta fel en keukenstoel. Het spel voor stemmen is nu een spel geworden voor de stem van één man, maar een man die acteur is en dus met zijn stem veel kan doen en met zijn mimiek en geba rentaal veel kan toevoegen. Dat doet Carol Linssen op een heldere en toch ingehouden manier. Hij blijft voortdurend de verteller de dichter Dylan Thomas eigenlijk die uit zijn herinnering vertelt over figuren en types, die hij, waarschijnlijk in zijn Jeugd, dage lijks gezien heeft, en wier doen en laten hij nu in korte flitsen, 's nachts, 's morgens, 's middags en s avonds, een lentedag lang, karak- terstiek vertelt. Carol Linssen is er nooit op uit al die figuren even te spelen, hij karakteriseert ze met de taal van de dichter, die hij met zijn stem en met de taal van zijn li chaam wel een levend relief geeft. Een mengeling van lichte spot en milde sympathie is er de grondtoon van. Het is eenvoudig menselijk en daardoor ook heel mooi. Het me rendeel van het première-publiek met erg veel jongeren (het Theater aan de Rijn in Schevenlngen was vrijdagavond overvol) volgde het zeer geboeid. Mijzelf betrapte ik er nogal eens op, dat ik aan heel andere dingen zat te denken en pas weer bij het spel betrokken werd als er gelachen werd. De manier waarop al die zestig figuren zelf beschreven worden is wel boeiend, maar de figuren zelf nauwelijks, tenminste geen twee uur lang. Bo vendien kan ik hun namen nooit onthouden zodat het altijd even duurt eer ik weer weet over wie het gaat, als zij opnieuw ter sprake ko men. Eigenlijk had Hugo Claus, wiens uitstekende vertaling opnieuw werd gebruikt, daar iets op moeten verzinnen. Tien jaar geleden overleed Anthon van der Horst en in die periode is het aantal uitvoeringen van zijn werken bijzonder gering geweest. Dat hij één van die Nederlandse scheppande en uitvoerende kunste naars is geweest aan wie het Ne derlandse muziekleven veel dank verschuldigd is, mogen we echter niet vergeten. De componist Van der Horst ging zijn eigen weg, hij achtte zich niet gebonden aan wel ke stijlinzichten dan ook. Dat hij oren nog ogen sloot voor composi torische ontwikkelingen toont hij aan in Réflexions Sonores uit 1962. De aanleiding tot het werk is een Indiaas verhaal uit de twaalfde eeuw en zijn vakmanschap zeker op het gebied van de instrumenta tie- en muzikale intelligentie, stel den Van der Horst in staat een sfeervol en klankrijk werk te schrijven. Willem van Otterloo. voor enkele concerten weer diri gent van het Residentie Orkest, be naderde deze compositie met begrip en respect, een visie waarin het ensemble hem in goede samenwer king volgde. Bartók in hart en nieren, dat is de Hongaarse componist in zijn ele ment in de danssuite uit 1923, met welk een raffinement belicht Bartók het thema dans in meerdere facetten. Melodische, ritmische en harmonische elementen vormen een hechte eenheid, steeds weer verrassend. Een in klank gevangen hommage aan de dans. Wie Van Otterloo kent weet dat hij uit een dergelijk werk het maximum haalt. Hoewel geschreven voor het theater leent zich de 'Fantaisle Lyrique' zoals Ravel zijn 'L'Enfant et les Sortilèges 'noemde, wel voor de con certzaal. De problemen waarvoor men zich bij de opera qua enscene ring geplaatst ziet, zijn niet gering, doch in concertvorm is het gemis aan entourage wel groot. Om dit weergaloze werk toch tot uitvoering te brengen, neemt men noede ge noegen met de concertvorm. Ook als operadirigent kent Willem van Otterloo deze partituut door en door. Zijn aanpak vergoedde veel van het visuele tekort. Werkelijk voorbeeldig was zijn interpretatie. Het orkest speelde lichtvoetig en transparant, tot in de kleinste de tails afgewerkt en het was duidelijk dat het contact tussen dirigent en orkest een hersteld contact de basis legde voor een optimale weergave van dit meesterlijk door Ravel ver telde sprookje. De gheele entourage leende zich trouwens voor een grandiose uit voering. Het Nederlandse Kamer koor en het Haags Knapenkoor le verden een perfect aandeel. Daar voor stonden de dirigenten Hans van den Homberg en Marius Brost- lap borg. Deskeuze van de solisten was ideaal: Elizabeth Lugt, Anne- marie Rodde (op het laatste mo ment ingevallen voor Mady Me- splé), Marianne Dieleman, Lode de Vos en Bernard Kruysen. Het pu bliek zich bewust getuige te zijn geweest van een superieure uitvoe ring, dankte daarvoor met een groots applaus. ROTTERDAM Voor de 44e alge mene ledenvergadering van de Ge reformeerde Organistenvereniging, die ditmaal te Rotterdam in het gebouw 'De Nieuwpoort' bij de Lau- renskerk te Rotterdam werd gehou den, bestond veel belangstelling. Tijdens de 's morgens gehouden huishoudelijke vergadering werden de volgende mededelingen gedaan. Het aantal leden is met 942 vrijwel constant gebleven. Het. aantal do- nateiirs th.ir.s 374. dal der bijdragende kerken 182. Voor de vanwege de Vereniging afgenomen merm-examens slaagden negen le den voor het A-diploma. Het ligt in de bedoeling de richtlijnen voor de honorering der organisten gelijk te stellen aan die in de Hervormde Kerk. Een subsidie-aanvrage van 15 procent der exploitatiekosten voor scholingsactiviteiten is naar het ministerie van CRM gezonden. De Redactiecommissie gaat zich bezig houden met een nieuwe uitgave van de psalmharmonisaties. De le- dcncontributie wordt verhoogd tot 32,50 per jaar. Namens de Orgel adviescommissie zijn 4 orgels in aanbouw. 11 eerste adviezen werden afgehandeld. Na een toelichting op het hoofdorgel van de Laurenskerk door Joh. T. Lemckert werd op dit instrument geconcerteerd door Hans van Nieuwkoop uit Sassen- heim. Het door hem ten gehore gebrachte programma bevatte com posities van Bach. Francisco de Arauxo, Peraza, Anthon v.d. Horst (partita psalm 8), Brahms en Mo- zarts 2e f-moll Fantasie. Vooral in Bachs grote e-moll Preludium en Fuga liet deze organist zich kennen als een voortreffelijk musicis met een zeer solide techniek. Zijn voor drachten werden gekenmerkt door een duidelijke weergave der polyfone structuur en beheersing der een maal gekozen tempi. W. H. WOLVEKAMP

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7