-H 'Vakbeweging moet gaan werken aan bevrijding van mens' EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen l Meer mensen dan auto's Premieregeling voor schilderwerk verlengd Voorzitter van PvdA: nu nog 2 kandidaten dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! c. Al TROUW/KWARTET MAANDAG 17 FEBRUARI 1975 BINNENLAND-RADIO EN TV PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Op de Amsterdamse RAI-tentoonstelling van personenauto's was het zaterdag zó druk, dat de vele duizenden bezoekers waarschijnlijk meer mensen dan auto's hebben gezien. Van een verslaggever TILBURG De vakbeweging moet tot een nieuwe positiebepa ling ten opzichte van het welzijnswerk zien te komen. Aan de vak beweging kan een geheel nieuwe dimensie worden toegevoegd, als zij een coalitie sluit met dat deel van het welzijnswerk dat bewust probeert te werken aan de bevrijding van mensen uit structuren waarin zij gevangen zitten. Dit zei zaterdagmorgen de heer P. Kuypers, directeur van het provin ciaal opbouworgaan in Noord-Bra bant, op de jaarlijkse Brabantdag van het NKV in Tilburg. De bijeen komst was gewijd aan het thema 'Crisis in het welzijnswerk.' De heer Kuypers, die meent dat de vakbeweging geen poging moet doen het welzijnswerk in te lijven, uitte kritiek op het welzijnswerk in de samenleving. 'Het versluiert de werkelijke tegenstellingen en pro blemen in de maatschappij. Als dat niet verandert, laten we kansen liggen om maatschappelijke veran deringen tot stand te brengen. En dat betekent weer dat we met z'n allen nog meer welzijnsvoorzienin gen nodig hebben om het leven in onrechtvaardige structuren en machtsverhoudingen draaglijk te maken.' Eigen taak Bij het tot stand brengen van ver beteringen heeft de vakbeweging volgens de heer Kuypers een eigen taak, waarbij ze het voordeel heeft dat zij niet gevangen zit in het enge welzijnswereldje. Zij kan ope reren vanuit de werkelijke sociale en economische verhoudingen. De heer Kuypers zei van mening te zijn dat de vakbeweging bij onder handelingen over arbeidsvoorwaar den uitdrukkelijk kwalitatieve eisen moet stellen. 'Hoewel de dreiging van de werkloosheid dat momenteel erg moeilijk maakt, zal de vakbe weging haar eisen in de toekomst niet mogen beperken tot het veilig stellen van werkgelegenheid, maar zich bewust ook moeten richten op de aard en de kwaliteit van het werk zelf. De nutteloosheid van veel arbeid is een bron van gewel dige frustraties en levert een voort durende bijdrage aan de instand houding van een omvangrijk wel- zijnsapparaat., In het- openingswoord van de Bra bantdag stond de heer G. H. Mar- tljn, voorzitter van het provinciaal centrum van het NKV In Noord- Brabant, stil bij de psychische ge volgen van werkloosheid, die zich volgens hem scherper beginnen af te tekenen. Hij noemde in dit verband de re sultaten van 70 recente interviews met Brabantse werklozen. Een alge mene conclusie die hierbij naar vo ren kwam was, dat men weinig heil in omscholingsprojecten, als vertrouwen meer heeft in het eigen beroep. Maar men ziet ook niet veel die niet redelijk perspectief bieden, om op korte termijn zinvol werk te vinden. Hoewel de geïnterviewden begrip opbrengen voor het vele werk dat arbeidsbemiddelaars en ambtenaren van de sociale diensten in deze tijd moeten verzetten, wordt de behan deling op de gewestelijke arbeids bureaus en de sociale diensten, als slecht en weinig begripvol ervaren, aldus de heer Martijn. Een derde punt dat bij de Inter views scherp naar voren kwam, is de verveling en het vrijetijdspro- bleem. 'Het duurt allemaal veel te lang, je kunt niet aan de gang blijven met het opknappen van klusjes. Vooral bij jongeren veroor zaakt verveling zeer vele spannin gen'. aldus het onderzoek. De mees te ondervraagde werklozen zeiden zich langzamerhand een nummer te voelen, behorende tot een aparte, niet meetellende groep ln deze maatschappij, aldus de heer Mar tijn. RIJSWIJK De premieregeling binnenschilderwerk is met drie we ken verlengd tot 28 maart. De rege ling houdt in, dat opdrachtgevers die vóór 28 maart binnenschilder werk laten uitvoeren van het be drijfschap schildersbedrijf een pre mie ontvangen van twintig gulden per aan de werkzaamheden bestede mandag, mits een opdracht drie of meer mandagen omvat. Kamerlid Van der Doef en Ien van den Heuvel DEN HAAG Voor het voorzitter schap van de Partij van de Arbeid zijn door een groot aantal partij- afdelingen kandidaat gesteld. Het Tweede Kamerlid J. C. T. van der Doef en mevrouw Ien van den Heuvel, (die waarnemend voorzitter van de partij is). Dit is zaterdag bekendgemaakt in de VARA-radio uitzending In de Rooie Haan. An dere kanshebbers voor deze functie heben laten weten dat zij van de functie afzien. Mevrouw Ien van den Heuvel- Blank (47 en moeder van twee kinderen) is waarnemend voorzitter sinds het vertrek van André van der Louw. Zij is lid van de Eerste Kamer en voorzitster van de Rooie Vrouwen. De heer Van der Doef komt voort üit de katholieke vak beweging; op 25-jarige leeftijd ging hij in het zuiden werken als dis trictsbestuurder van de vervoers- bond NKV. Later kwam hij in het algemeen bestuur van de bond; hij was een van de oprichters en voor zitter van de werkgroep maatschap pij-kritische vakbeweging. Sinds 1973 maakt hij voor de PvdA deel uit van de Tweede Kamer, waar hij zich speciaal bezighoudt met ver voersproblemen en sociale zaken. Hij kwam met het plan voor een 'gezinskaart' voor het openbaar vervoer: voor vijftig gulden per maand zou elk gezin zonder verdere kosten van het openbaar vervoer gebruik kunnen maken. Mevrouw Van den Heuvel zei niet van plan geweest te zijn zich kan didaat te stellen, maar het werk als waarnemend voorzitter is zij steeds leuker gaan vinden. De vrees dat zij het werk niet zou aankunnen is geleidelijk verdwenen. 'Een vrouw moet zich niet terugtrekken op het moment dat haar verantwoordelijk heid wordt gevraagd', aldus me vrouw Van den Heuvel. Drie programma's, drie denkwerelden In drie programma's zijn zondagavond zeer uiteenlopende leef- en denkwerelden op de kijkers afgekomen. Jan P. Strijbos, onze grootste vogelkenner, zette al zijn in 83 jaren vergaarde liefde voor al wat groeit en bloeit in om ons dichter bij de natuur te brengen. We zijn er een onderdeel van en kunnen er eenvoudig niet buiten, ook al denken wij misschien van wel, aldus zijn redenering. Strijbos formuleerde zijn mening vaak in kernachtige uitspraken. Als variant op de dichtregel: 'Wij groeien vast in tal en last', ventileerde hij r 'Wij lijden aan een mensenplaag. Dat is nog erger dan een rattenplaag'. En waarin verschillen wij mét de dieren: 'De mens is het enige dier dat zijn soortgenoten doodt'. De geroutineerde journalist W. L. Brugsma had toch af en toe moeite met Strijbos, die zich maar niet wilde laten verleiden tot uitspraken met een politiek tintje. Verder dan het behoeden van de natuur te zien als een bewijs van vaderlandsliefde, wilde hij niet gaan. Veel verder ging de 82-jarige mevrouw L. de Boer in haar open hartig en vaak bewogen gesprek met Koos Postema. Een gesprek, waarin veel kijkers iets van eigen ervaring zullen hebben herkend en waar anderen misschien een beetje bevreemd en zorgelijk tegenaan hebben gekeken. Maar iedereen zal het er wel over eens zijn, ln dit gevoelige gefotografeerde portret een socialiste van het zuiverste water te hebben ontmoet. Misschien moeten we vaststellen dat mensen van haar allure in onze jacht naar welvaart zeldzaam worden. Het so cialisme van mevrouw De Boer heeft weinig uitstaande met mate rialisme en vrijwel alles met geestelijk leven. Dat geestelijk leven op velerlei manieren mogelijk is, heeft de uit zending van zienswijze weer eens aangetoond. Praten over geloven brengt naar gelang het aantal ge sprekspartners een groter ver scheidenheid van gedachten aan het licht. Interessant wat mij betreft, maar de mogelijkheid be staat dat andere kijkers een con frontatie met door elkaar heen lopende en tegenstrijdige meningen nogal verwarrend vinden. En zich liever houden bij de eigen zeker heden. De een wenst zich het recht van de twijfel voor te behouden, maar een ander wil van twijfelen niet weten. Stof tot praten (en praatjes) zal zaterdagavond Brandpunt hebben aangedragen met de berichten over de opvolging van kardinaal Alfrink. Naar aanleiding van zijn publikaties zette de kerk redacteur van het blad Espresso uiteen welke groeperingen en personen de in Rome vertoevende mgr. Karei Kasteel benoemd zouden willen zien. Ook oud-minister Luns zou zijn voorkeur van deze bijzondere vriend van bisschop Gijsen reeds kenbaar hebben gemaakt. Zowel het Vaticaan als het Nederlandse episcopaat ontkennen echter de juistheid van de berichten.* ADVERTENTIE nét zoals vroeger vóór madame al die verbeteringen liet aanbrengen. Maar ln die tijd wist je wat je kon verwachten. En nu hoeft er maar één stop door te slaan en het hele huishouden staat stil. Elizabeth haalde de schouders op. 'Maak Je er maar niet druk over. Lancome. Dat is het werk van monsieur Raedler. En, o ja. neem de sleutels van monsieur Raedler en haal wat van die Roma- née-Contl naar boven. Vanavond geven wij een welkomstdiner.ja, vanavond.wil je de parasol een beetje schuin zetten? Breng ons nog wat verse koffie en ruim de tafel maar af. Ik blijf nog een beetje'. 'Natuurlijk, madame'. De oude man verplaatste de parasol zodat Eliza beth in de schaduw zat, en Canfield zag dat er een geheim blij lachje om de dunne lippen van de oude man speelde. Hij raakte even Sally's arm aan. 'Drink je -offle op', zei hij. 'Ik verlang naar de hoge bergen. Je volgende kopje kun je daar wel drinken.als mrs. Devlin ons wil excuseren'. 'Waarom ben je weggegaan?' vroeg Sally. 'Dit was misschien onze kans geweest. Misschien was ze wel gaan praten. nu Raedler niet in de buurt was'. 'Niet tegen ons alle- drie', zei Josh. 'Wij moeten ons niet opdringen. of proberen haar te haasten. ZIJ kent Hayward het langst.en zij accepteert hem. Laar hij het maar eerst proberen. Als dat niet lukt, moeten wij iets anders verzinnen CATHERINE GASKIN om Raedler uit haar buurt te krij gen'. 'Dus de stop.heb jij dat gedaan?' Zij bleven boven aan het trappen- straatje van oude stenen treden en de kleine huisjes met de bloembak ken met geraniums voor het raam. staan. Deze dag scheen het er vol leven te zijn hoewel gisteren alles verlaten was geweest. Er speelden kleine kinderen met hun ballen; er stond een box met een baby en ernaast een wagen waarin een an dere baby lag te slapen; de deuren van de huisjes stonden open voor de zon en zij hoorden radio's en stemmen. Voor een van de deuren zat een vrouw bonen te doppen, en er kwam een hond naar hen toelo pen. 'Een stop? Nou. er is wel meer nodig om een dergelijk huis in duisternis te hullen. Ik heb Lanco me laten zien wat hij met de trans formator moest doen. Dat was me daar wat ln die kelder. Ik heb nog nooit zoelts gezien. Rijen en rijen schakelborden.Het zou natuurlijk geen nut hebben gehad als Raedler wat meer van die dingen had gewe ten. Ik dacht zo dat hij toch wel ergens een zwakke plek moest heb ben. 'Hoe lang hebben ze nodig om het te repareren?' 'Dat ls zo gebeurd. De transforma tor moet alleen maar weer goed worden neergezet, meer niet. Ik hoop dat het heel lang zal duren voor Raedler de goede man te pak ken heeft, Lancome heeft al ge zorgd dat zijn mannetje weg is en dus zal Raedler met een beetje geluk een paar nare uren hebben, en Elizabeth een paar uur rust'. De hond was dichterbij tekomen en Canfield streelde hem over zijn kop. 'Josh.hoe weet je dat van derge lijke dingen zoals transformators?' 'Ik heb Je al verteld dat Ik huisei genaar ben, tegen wil en dank. Nou, gezien de lonen ln Londen was ik wel gedwongen amateur elektriciën, loodgieter en timmer man te worden. Ik weet er niet veel van, maar toch wel zoveel dat ik me niet meer door de zogenaam de vaklieden laat beetnemen. Ik ben niet van plan te betalen voor niet geplaatste schakelborden en potten verf die nooit op de muur zijn verschenen. Het gevolg is dat al de aannemers in de buurt mij kennen en niet meer voor mij wil len werken'. 'Ik wist dat er iets niet in de haak was.Je bent dus gewoon zo'n beroerde huisbaas. En hou nou op die hond aan te halen.alle da mes ln het straatje staan te wach ten, ze willen je graag bekijken. Maar ik zal je zo stijf vasthouden dat ze precies weten waar ze aan toe zijn'. 'Zij zijn naar buiten gekomen om Devs dochter te bekijken.maar als het je jaloers maakt, zal ik ze allemaal vriendelijk toelachen'. 'Bewaar jij je lachjes maar voor mij'. Zij gingen naar beneden en werden vanuit elke deur toegelachen. 'Bon jour, ma'amselle.monsieur. Bon jour. Een van de peuters ln de box gaf haar zijn rammelaar en toen Sally bleef staan om met hem te praten, kwam zijn moeder naar buiten. Zij streek trots zijn blonde haar glad en praatte ondertussen aan een stuk door. Het ontging Sally bijna alleihaal, behalve het steeds her haalde monsieur Devlin. Toen zij bij de auto kwamen, zei Sally: 'Het ging mp te vlug. Wat zei ze?' 115. Burgemeéster de Rhauwe Bul lepees kon wel aan het gezicht van zijn koddbeier zien, dat deze iets belangrijks op de lever had. Hij liet de gemeentelijke berenmutsdrager binnen. Deze laatste begon onmid dellijk met een opgewonden ver haal. 'Ik heb wat ontdekt, baas1' vertelde Janus. 'Er gebeuren schok kende dingen in Rijkhuyzen. Sa- menwering, oproer, burgeroorlog, revolutie, ondergonds gewroet. II1»- gale actie.'Hou asjeblieft op, kerel!' riep de burgemeester uit en hij drukte zijn handen tegen zijn oren. 'Blijf kalm en vertel doodge woon wat er aan de hand is. Vertel dat en Tantaseer er geen cent bij. Ga in die stoel bij de haard zitten en steek van wal. Ik luister wel'. Toen begon Janus Paxse opnieuw FERDINAND te vertellen en hij liet al die overdreven begripsaanduiding maar achterwege. Hij gaf nauwkeu rig acte van het gebeurde en sloeg niets over. Hij vertelde, dat hij vanwege de kou en de sneeuwjacht eenverkwikkend kopje koffie was gaan drinken in 'Het Wapen van Rijkhuyzen'. Hij voegde ér aan toe, dat het dikke waardinnetje zich had laten ontvallen, dat haar man naar smidje Verholen was. Hij ver zuimde niet er de nadruk op te leggen, dat hij op grond van deze losse opmerking ertoe was overge gaan een grondig onderzoek in tp stellen in de buurt van smidje Ver holens woning. Hij vervolgde met uitgebreid te verwijzen naar zijn opmerkingsvermogen, dat hem had doen zien hoe verdacht veel voet sporen zich in de sneeuw aftek den, welke sporen allemaal bij deur van de smid begonnen. En besloot zijn verhaal met 'n pakke verslag van de kundige wijze, wa| op hij Karei Klapstuk gevol was.'Goed werk, Janus', pn de burgemeester, die intussen i dikke map ter hand had genom 'Er is nog een oude gemeentever) dening van kracht. La's ei kijken..., ja! Hier is-ie! In i verordening staat, dat het een iet lijk verboden is hetzij in het opi baar, hetzij in zijn privêbehuizi of woning, bijeen te komen, j vergaderen, of zich te verzamel met meer dan drie man, ten daarvoor eerst toestemming is i vraagd aan de burgemeester.I [Sm o o Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 (S) Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum Lauda- mus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evnagelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw". 8.45 (S) Plelnpubllek: over druppels, drankjes, pillen en poeders. 10.30 Nws. 10.33 (S) Kinderkoor met lnstrum. begeleiding. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12.00 (S) De Kllima Hawalians Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu, met aansl. Makro, de sociaal- economische rubriek. 13.00 (S> Metropole Orkest met zangsollst: lichte muziek. 13.25 Onder schooltijd TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klassieke kamermuziek. 16 00 (S) Een mondje Frans: muziek en nieuws uit Frankrijk. 16.30 (S) Keerpunt: over die fase ln een mensenleven die een belan grijke verandering betekent. OVER- HEIDSVOORL.: 17.20 Ontmoetingen met rijksgenoten. TROD: 17.30 Nws. 17.32 Ak- tua. P.P.: 18.19 DS'70 TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) A la carte, operamuziek. EO: 20.00 De grote opdracht. 20.15 (S) Laat 's Heeren lof..: programma rond de psal men. 20.30 (S) Interreglo: regionaal pro gramma. 21.00 (S) EO-metterdaad. 21.07 Wegwijs - een progra. over levensvragen. 21 30 Uitzending van het Nederlands Is raëlitisch Kerkgenootschap NOS: 21.45 (S) Zou er dan toch leven zijn...na de dood (IV): reacties van luisteraars en uitslag enquete. 22.25 BOND ZONDER NAAM. NOS: 22.30 Nws. NCRV: 22.40 (S) Hier en Nu. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop. 23.20 N.O.S.-Jazz - Jazz in Aktle. 23.55 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S- Spitsuur, met om 8.00 Nws. en om 8.11 Dingen van dedag. 9.00 (S) VARAcDansorkest met diverse solisten. 9.35 WAterst. 9.40 Schoolradio. NOS: 9.50 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance. 10.30 Meer over minder: de sprekende minderheid, met om 11.00 Nws. 11.40 Radio Volksuniversiteit: In Holland staat een huls: een projekt over blnnenhulsarchltektuur. 12.00 Den Haag deze week. 12.15 Uitzending van Symbio se. 12.25 (S) Promenade Orkest: amuse mentsmuziek. 13.00 ws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 13.20 Ombudsman. NOS: 13.30 Vonken onder de as: Neder landse volksverhalen en volksgebruiken. 13.50 (S) Radiorama: vertalers verdienen geen droog brood. 14.30 (S) Zoeklicht op Nederland. 16.00 Nws. EO: 16.03 Klank bord. 16 10 (S) Licht en uitzicht: gewij de muziek. 16.40 (S) Voor de kinderen. 17.00 (S) Na vijven: programma speciaal voor automobilisten. OVERfiEIDS- In het tweede deel van dc door Henk Mochel samengestelde serie Die jeugd van tegenwoordig, gaat het o.m. over het naar school gaan, de verhouding tussen ouders en kinderen en de wijze waarop de vrije tijd wordt doorgebracht, thuis of op straat. Dit is een NCRV- uitzending. Ned. 1/21.10 Q Actualiteiten worden belicht door Aktua TV van de TROS. Ned. 2/22.10 O De NCRV-rubriek Ander. Nieuws bestaat uit gesprekken over de jongste ontwikkelingen in Zuid-Af- rika. Ned. 1/22.30 In de tv-film Der Alte speelt Herbert Stass de rol van de man die na sluiting van de mijn, waar hij twintig jaar heeft gewerkt, zijn draai niet goed meer kan vinden. Duitsl. 2/21.15 Ondanks alle voorzieningen hebben baby's in Duitsland niet dezelfde levenskansen als Zweedse en Nederlandse zuigelingen. Duitsl. 1/21.45 6 Plein Publiek zit vol druppels, drankjes, pillen en poeders. Hilv. 1/08.45 Vertalers worden onderbetaald. Daarover praten vertalers in Radio rama. Hilv. 2/13.50 Elly Ameling en Gérard Souzay vertolken, met Dalton Baltwin aan de vleugel, het Italienisches Lieder- buch van Hugo Wolf. Deze NCRV- uitzending duurt twee uur. Hilv. 220.15 NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie TELEAC TELEAC 18.15 Nederlands voor bui tenlandse werknemers - herh. les 3 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Zo vader, zo zoon 19.30 Doris Day, tv-serie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21. Kojak, politieserie 21.10 Die jeugd van tegenwoordig; portret van jongeren 21.50 Mini-voetbal-show 22.30 Ander nieuws 22.'55 SYMBIOSE NOS 22.59 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Arpad de Zigeuner. tv-serie 19.25 NL-Tippers NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Alles of niets spelprogramma 21.20 De F.B.I., misdaad serie 22.10 Aktua TV SOCUTERA 22.50 Stichting Nederlandse Vrijwilligers NOS 22.55 Trekking staatsloterij 23.00 Journaal de lijn. hebben een woord voor de wereld. 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 (S) Overdenking. 20.15 Sopraan, bariton en plano: klassieke liederen. 22.15 (S) Llte- rama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.45 (S Jaargangen - een kollek- tief werkstuk van de deelnemers aan de Jublleumwerkweek Nieuwe Radlofonlese vormen. 23.35 (S) Hedendaagse muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM in AVRO: 7.02 Drie op je boterham. (8.03- 8.06 Radiojournaal.) 9.03 Pep op drie, 11.03 Radiojournaal. 11.06 Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radiojournaal. 14.06 Pop-Kontakt I 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 De Holmees ters. (17.03-17.06 Radiojournaal.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten, AVRO: 19.02 Drie loopt achter. VPRO: 20.00 (S VPRO-maandag: nieuwe platen op het terrein van pop. jazz en blues. (20.00 (S) Tilt, een aktie-programma met West. 22.02 (S) Rik Zaal. 23.02 (S) Wlm Noordhoek. 0.02 (S) Jan Donkers. AVRO: 1.02 Continu de nacht door. VARA 6.00- 7.00 Alfred Lagarde. 1 k' 2 3 r~ 6 7 Uit de woorden van de eerste rij moeten de woorden van de tweede rij gevormd worden. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vormen de naam van een vogel. 1. bun 2. kelner 3. achten 4. kleine opening 5. departement in Frankrijk 6. insektenetend zoogdier 7. wending getroffen landbouwer water in Limburg jongensnaam Romeins keizer ongevuld handegge Oplossing van vrijdag Hor. 1. stoma, 5. mier, 7. ponton, mentor, 10. hé, 12. oord, 13. rede 14. era, 15. tel, 16. Rg„ 17. Rt., pon, 19. Ede, 20. leven, 21. Amf 22. el, 23. kerker, 25. seniel, 2 kaal, 28. Artis. Vert. 1. si, 2. opera, 3. mond, 4. ai 5. morel, 6. in, 8. toren, 9. mort< 10. herder, 11. enger, 12. Oerle, 1 tonen, 18. pekel. 19. emelt, 21. aké 24. Ria, 25. sa, 26. os. WOERDEN De negentienjarig H. D. Vos uit Woerden is overlede nadat hij met zijn bromfiets tege een geparkeerde vrachtauto geboti was. Hij droeg een valhelm met ee zogenaamd windscherm en daar hl ook brildrager was heeft hij waal schijnlijk door het regenachtig weer (de botsing gebeurde vrijdag morgen) de auto niet gezien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4