gestuit [>or Blokkeer Wereldrecord voor Verhoef Jonyer neemt wraak op bond met twee titels Trafuril puur 'iang Jr RZ Hordijk komt tekort tegen Louk Sanders Schaerweyde leert MEP corners nemen t ilhouder brengt met 3-0 zege spanning weer terug Tweekamp schaken in Manilla si Eibernest Jr kampioen Gelijkspel voor zaalhandbalsters Bij spierpijn en sportmassages weldadige warmte in flacon of tube! KWARTET MAANDAG 17 FEBRUARI 1975 SPORT f-:L - I volleybalmedewerker K Het is er dan toch van gekomen, Corbulo heeft de eerste nederlaag te pakken. Dat ge- itgerekend door Blokkeer, de landskampioen die in feite in de competitie voor de eredivisie was afgeschreven. De Hagenaars die de halve finale Europa Cup in Sofia blijkbaar als een kamp beschouwedn, wonnen deze derby in 3 sets nog wel met de cijfers: 15-13, 15-12 en 15- jevolg is, dat de spanning in de eredivisie er nu weer volledig terug is. Dat ook omdat de vol- dh fouten maakten. Het nu op 2 punten afstand van Corbulo volgende VC Tilburg won moei et 3-0 van de Geldrop Combinatie (15-10, 15-3, 15-10), terwijl Zaan '69 met de eveneens 3 (16-14, 15-8 en 15-6) op Radiuc/MVC niet achter bleef. Orawi bond het lastige Lycurgus lan de zegekar. Hier waren de setstanden 13-15,15-11,15-10 en 16-14). Zweeden. de grijzende co- ijstaanvoerder Corbulo zag rbui eigenlijk al langer Hij waarschuwde eerder 1 jptimistische geluiden. 'De wel steeds, maar is nog op de top van de moge- Het kan nog steeds in- ceerd uitvallen', meende bij Blokkeer loerde men een kansje. De landskam- yerloren dit seizoen nogal kracht. Johny Groen en ooien vertrokken om di- Rienen naar Corbulo. Pilon 5roen stopten. Tegenover rsverlies stond de komst •is rnational Fred Blangé. 'derlinge ruzies vertrok Jan Nibij de Rotterdam Combi - .on de Blokkeer-gelederen waardoor Johan van der spelers kan beschikken, ate smalle basis, toch niet te smal om weer ihitteren. Vooral nu de IHEflü ■t.,.I---./** 'VBOTT^H m is» bAM Rotterdam Zuid i Jansen op prolongatie van i langzamerhand wel ver- Rotterdammers verloren ïid het toptreffen tegen 6077. Daardoor moet Tnu ernstig gaan oppassen paar de derde plaats af te jwant Flamingo's won dit opnieuw (7482 bij Li- m na het Europa Cup tref- m Real Madrid moet de rien Punch een frustrerende v] zijn geweest. Ook in Ma lden de Rotterdammers er ite helft lange tijd in om te blijven maar moesten U1 rust afhaken. RZ moest !de basketwisseling de ene andere incasseren waar- duel uiteindelijk op een ï-te afgang uitliep. T. me helft ging het dus nog _5 kwam af en toe voor en oboit ver achter. Maar twee "jvoor rust stokte de toch al lopende score-machl- jwi geheel. Punch kwam met .Ju de leiding en kon zelfs ei 28-35 ruststand doorgaan, □da de pauze bleek er niets 1 De twee minuten voor -sjgerekend slaagde RZ er in iji jf minuten achter elkaar scoren. In die periode iL|Punch door naar 28-43 de strijd ook meteen ge- Jjiias. reinig sfeervolle met bijna pi ichouwers nogal lege Ahoy (wat RZ daar nu nog een raadsel) kon coach i van Punch het zich zelfs J en in de tweede periode 1 een Amerikaan in het letten. :lijk was de verkramping df otterdammers. Dinkins die ije al ziek was geweest et in zijn gewone doen. Hij 3 voor hem zeer schamele an 10 punten slechts sco- Loorbach kon niet impo- Gigenlijk hield bij RZ alleen het hoofd boven water 't was te weinig om Punch et nauw te kunnen drijven. drie minuten te spelen, bij 59 stand kon Sherridan zelfs 00 eel Nederlandse opstelling want enig gevaar was er De afgang van RZ iel urlijk ook te maken heben recente duel tegen Real aan vermoeidheid al- u^n het niet gelegen heben .zo nadrukkelijk uit de wed- e-l 'erd gespeeld. De Rotter- bleken gewoon van slag nsloos tegen een Punch dat rc ids nadrukkelijker manifes- rt-B de beste Nederlandse bas- oeg. ei, WNSPOULE: Lions-Fla- rid 74-82, RZ-Punch 60-77, BS 77-84. Stand: ,=(27-50 RZ 27-46, Flamingo's IBBC 26-32, BS Leiden 26- fjdlust 27-30, Lions 27-28. DATIEPOULE: Utrecht-Ro- *-101 (na verl). Blue Stars- 19-90, ASVU-Amstelveen 80- Donar 28-28, Amstel- 1 -22, Blue Stars 27-20, Rowic 'VU 27-8, Utrecht 26-6. blessures teruggedrongen waren.. Het gevolg was, dat Frank Con- standse, Jacques de Vink en Joop Tinkhof weer eens konden uitha len. Toch hadden zij de steun van wisselspeler Fred Blangé nodig om de eerste set binnen te halen. Dat gebeurde bij 9-12 toen iedereen ei genlijk overtuigd was, dat Corbulo deze set zou pakken. Blokkeer-co- ach Van der Haar moest er zelfs bij 9-13 nog een time-out aan wagen. Dat bracht een volledige ommekeer. Corbulo maakte daarna namelijk geen punt meer en via 13-13 ver raste Blokkeer met 15-13. De 900 voornamelijk Corbulo- aanhangers toeschouwers waren er niet kapot van. Corbulo heeft in deze competitie regelmatig wed strijden met 3-2 gewonnen en kwam in dat soort wedstrijden vaak vanuit een verloren positie terug. In de loop van de tweede set werd de zaak dan toch wel bedenkelijk. Blokkeer gebruikte ook in die set het wapen van de scherpe serve achterin. Het gevolg was, dat de pass bij Corbulo er niet goed uit kwam. Die goede pass is nodig voor het snelle spel dat de ploeg van Cees van Zweeden graag speelt. Vooral Jurrien Kooien is dan de man die met zijn bekeken spel de Voorburgse aanvallen leidt. Kooien kon er nu echter weinig van ma ken. Het gevolg was, dat de Corbu- 10-aanval ook al door het sterke blokkeren van Constandse en zijn ploeggenoten e r niet uitkwam. De enige die tot nog aanvaardbare prestaties kwam was de Blokkeer- ontvluchte Johny Groen. Hij kon zich echter ook niet tot het uiterste uitleven, omdat hij vorige week een behoorlijke koorts in bed had gele gen. Ondanks 'een 0-4 voorsprong verloor Corbulo toch die tweede set met 15-12. Het deerde de Corbulo-aanhang nog steeds niet. Immers, er was wel meer een 2-0 achterstand wegge werkt. Waarom zouden Wim Ban- nink, Wim Keyzer, Frank van Overeem, Peter Kool en de anderen dat nu ook niet kunnen presteren? Ze konden het niet. Wat Van Zweeden ook probeerde met wissels en time-outs, Blokkeer bleef het initiatief -houden en nam zelfs een 12-4 voorsprong. Pas toen kwam Corbulo nog even los. Verder dan 13-8 kwam het niet. Ook al omdat coach Van der Haar op tijd de zwak stoppende Blangé wisselde voor Eddo Mondriaan. Met 15-10 (3-0) werd de competitie dus gered. De spanning is door de overgeble ven 2 punten voorsprong van Cor bulo op de VC Tilburg weer volop in. Toch geeft dit resultaat te denken. Blokkeer immers was vorige week ondanks beslist niet teleurstellend spel in de halve finale voor de Europa Cup van landskampioenen, die in Sofia werd gespeeld, volko men kansloos. Zoals Zaan '69, waarvan Hans Valkenberg door een armblessure enkele weken rust moet houden, bij de bekerwinnaars geen schijn van kans had. Het Ne derlandse topvolleybal heeft beslist betere dagen gekend. Wellicht dat die dagen weer terugkomen. Door de spreiding in de breedte, ook Orawi doet daar aan mee en is beslist niet kansloos vooral tegen de leidende ploegen voor verrassin gen te zorgen, ontstaat een veel zwaardere competitie. De klacht van de vroegere kampioenen, dat zij in feite maar 2 wedstrijden per seizoen speelden dat ging dan tussen Blokkeer en AMVJ doet geen opgang meer. Er zijn zeker 5 ploegen die behoorlijk tegen elkaar opwegen. Daardoor kan het best mogelijk zijn dat Corbulo volgende week weer koploper af is. De Voor burgers ontvangen dan Orawi. Het eerste competitie-duel werd met de hakken over de sloot door Corbulo gewonnen. Sinds die tijd is Orawi steeds beter gaan draaien. Heren, eredivisie: US-Rotterdam Comb. 3-2 (15-7, 10-15. 9-15. 15-10. 15-8). VC Tllburg-Geldrop Comb. 3-0 (15-10, 15-3. 15-10), VCH-SFC 1-3 (12-15. 15-3. 14-16. 11-15), Blokkeer-Curbulo 3-0 (15-13, 15-12, 15-0), Orawl-Lycurgus 3- (13-15, 15-11, 15-10, 16-4), Zaan '69-Radius-MVC 3-0 (16-14, 15-8. 15-6), le dlv. A: Octopus- Oranje Nassau 0-3, Donttas-SOS DPC 3-1. Vredesteln-Shot 2-3, Isala-AMVJ 1-3. Val- boval-EAW 0-3, le dlv. B: Gemlnl-Kan- geroes-Petrus en Paulus 2-3. Valuas-Apol- lo 3-1, Brevok-VVC-Excellent 2-3. Bermi- VIG-Herkules 3-0, Were Di-OVC 3-2. Llba- non-VC Maastricht 2-3. Dames, eredivisie: Utrecht-Lycurgus 0-3 (14-16. 7-15. 9-15). Utrecht-DVC -3 (15-7. 13-15. 13-15. 15-4. 12-15). Valuas-AEC 1-3 (9-5. 4-15. 16-14. 5-15). VCH-SPC 3-0 (15- 5. 15-3, 15-8)Haag '68-Corbulo 1-3 (15- 13. 9-15. 5-15. 6-15). Octopus-Lycurgus 3-1 Jacques de Vink scoort voor Blokkeer tegen Corbulo. Het blok Kruk-Keijzer kan de bal niet stoppen. Tiebreak beslist indoorstijd SOS-DPC 3-1. Flevo-Olympus 3-1. Valbo- val-EAVV 3-1. Armlxtos-Orlon 3-1. Zaan '69-Isala 3-2, le dlv. B: USS-Rotterdam- Comb. 0-3, VCH 2-AMVJ 3-1. Haag '68- Advendo 0-3, Orawl-Dle Raeckse 3-0, Rust Roest-VC Maastricht 0-3. HEREN Corbulo VC Tilburg Zaan'69 Orawi Blokkeer Lycurgus US Rotterdam C. SFC Geldrop Comb. VCH Radius-MVC DAMES 14-26 VCH 14-24 AEC 13-2C Dynamo 13-18 DVC 13-18 Orlon 13-12 Lycurgus 14-12 Octopus 14-10 Valuas 13- 8 SFC 14- 8 Corbulo 14- 4 Utrecht 13- 2 Haag'68 KOOS HAMER 14-28 13-24 14-22 11-16 14-14 14 12 14-12 14-10 ROTTERDAM Cees Verhoef, van Hellas uit Utrecht, is in het sport paleis Ahoy bijna een minuut onder het officieuze indoor-record ma rathon gebleven van de Amerikaan Ken Young. Ruim een jaar ge leden liep Young de 42.195 meter binnenshuis in 2 uur 41 minuten en 29,9 seconden. De vijfde-jaarsstudent sociale wetenschappen uit Utrecht had voor zijn meer dan 200 rondjes op de wielerbaan van het sportpaleis Ahoy 2 uur 40 minuten en 37,8 seconden nodig. Tijdens de recordloop waarvan het slot werd bijgewoond door 2000 toeschou wers, die waren gekomen voor de basketbaltopper RZ-Punch, ver beterde Verhoef en passant nog zeven officieuze wereldrecords, na melijk 15.000 meter (56 minuten 56 seconden), 20.000 meter (1 uur 15 minuten 57 seconden), 25.000 meter (1.34.56), 30.000 meter (1.53.55), 6 mijl (36.41,4), 10 mijl (1.01.01,6), 15 mijl (1.31.35). AMSTERDAM Jan Hordijk is geen nationaal Indoorkampioen ge worden en dat heeft menigeen verdroten. Nationaal buiten-kampi oen Louk Sanders was hem in de finale in de Frans Ottenhal juist iets te snel af: 7-5 7-6. Een uiterst nipte zege, gezien de uitslag van de 'tiebreak' van de tweede set: 8-6 in het voordeel van Sanders. Jan Hor dijk 25 jaar inmiddels is sinds enige tijd uit de rijen van de bond- sprotegees gestoten, omdat hij niet wil fietsen. Tweemaal faalde hij bij een poging op de fiets-ergometer het door de bond vereiste aantal van vijftig punten bijeen te fietsen. Nu wil hij niet meer. De commissie speltechniek houdt voet bij stuk en Hordijk blijft verbannen uit alle vertegenwoordigende teams. Dit weekeinde versloeg banneling Hor dijk al zijn tegenstanders op één na. In de halve finales had hij opmerkelijk weinig moeite met Fred Hemmes (6-3, 6-4) wiens con- 14! e ditie door de fiets-egometer wel in 13- 2 orde ls bevonden een overwinning op Louk Sanders zou het oordeel van de machine helemaal op losse schroeven hebben gezet. Zover kwam het echter niet. Louk San ders. die op één na alle voorgaande indoortoernooien won. was ook nu iets beter en won vooral door het aanwenden van veel korte ballen, waarop Hordijk weigerde te lopen. Sanders verdiende daarmee hon derd gulden voor de titel, duizend gulden voor de hele toemooireeks en 1250 die gegarandeerd is voor de deelnemers aan het WCT-toer- nooi dat zondag in Rotterdam be gint. Van dat laatste is ook Fred Hemmes verzekerd, terwijl Hordijk nog moet afwachten of Nastase misschien nog vanuit Brussel op de dollar-stroop afkomt. Die goed be talende entreebewijzen voor het sportpaleis zijn er waarschijnlijk de oorzaak van geweest, dat vooral de jeugd zich nogal overmatig Inspan de met als gevolg een ongekend lange bessurelijst. Het begon vrij dagavond al met Martin Koek speciaal overgekomen uit Sint Maarten en Lex Constandse. Za terdag volgden Ton Sie, jeugdkam pioen Drits Don en Wouter Fok. Met omzwachtelde enkels mocht de aanstormende jeugd zondag zien, hoe de 'oude hap' de prijzen ver deelde. Bij de dames was het trou wens niet veel anders. Bij afwezig heid van Betty Stöve (Amerika), Tine Zwaan (geblesseerd) en Ma rijke Schaar (niet ingeschreven) werd Ely Appel kampioen evenals in drie van de vier voorgaande toernooien rekende zij in de finale af met titehoudster Ada Bakker, zij het dat het moeizaak ging: 6-7 6-4 6-3. BELGRADO Bobby Fischer en Anatoly Karpov zullen hun tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken in de Philippijnse hoofdstad Manil la spelen, zo meldde radio Belgrado gisteren. Het bericht was gebaseerd op een uitspraak van FIDE-voor zitter Max Euwe die in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos gezegd zou hebben dat hij Manilla heeft gekozen als plaats voor de tweekamp. Eu we zou de beslissing wereld kundig hebben gemaakt in een telefoongesprek met de Joegoslavische grootmeester- journalist Svetozar Gligoric. Volgens radio Belgrado zou Euwe 'tegen Gligoric gezegd hebben dat financiële en orga nisatorische overwegingen de doorslag hebben gegeven. Yi- ce-voorzitter Prentice (uit Canada) en ikzelf hebben on ze keus laten vallen op Ma nilla', zo citeert radio Belgra do Euwe. 'Voorop staat, dat Manilla naar onze mening in staat is tot een goede wed strijdorganisatie. De plaatse lijke topschakers zij n goede organisatoren, zoals zij bij verscheidenebelangrijke toernboien hebben bewezen. Ook in financieel opzicht is Manilla de meest gelukkige oplossing niet alleen voor de spelers, maar ook voor de FI DE. die zoals iedereen weet niet rijk is.' De Philippijnse hoofdstad heeft een prijzengeld van vijf miljoen dollar beschikbaar gesteld. De andere inschrij vers Milaan, en Mexico boden 400.000 dollar. Gevraagd naar zijn mening omtrent het binnenkort over déze zaak te houden buiten gewone congres van de FIDE, zei Euwe, dat hij ertegen is het bijeen te roepen, maar dat er Volgens de statuten niets tegen kan worden ge daan. Volgens radio Belgrado zou Euwe tegen Gligoric hebben gezegd: 'Ik ben van mening dat de beslissingen die vorig jaar tijdens het gewone con gres te Nice zijn genomen, moeten worden uitgevoerd. Het spijt me bijzonder als meneer Fischer zich niet met die regels kan verenigen, maar ik houd het Voor niet reglementair op eenmaal ge nomen beslissingen terug te komen.' Euwe vertelde verder dat de FIDE heeft geprobeerd we reldkampioen Fischer en zijn Russische uitdager Karpov voor overleg bij elkaar te krijgen. 'Maar', aldus de FI- DE-voorzitter. 'de Sowjet- schaakbond was daar niet voor te vinden.' JJRDAM De zaalkorfbals- de Amsterdamse sporthal npleet. Een verrassende 75 n het ln de hoofdklasse A ,jende Allen Weerbaar op fi- iaijvan vorig jaar AKC, waar- debutant zich op de eer- t its handhaafde en daarnaast 1. m het ampioenschap van 4jbemest. dat de voornaamste j. ent Archipel met een be- 67 zege van zich afschud- i; irmede kwam een einde aan p mpioenschap van Luto, dat e» dgenoot Westerkwartier met spersloeg, maar teveel achter pe raakt om voor de titel nog 1 van betekenis te kunnen CALCUTTA Hongarije heeft bij Istvan Jonyer genade voor recht laten gelden. De 25-jarige speler van Spartakus Boedapest gestraft en geschorst wegens overtreding van de Hongaarse douaneregels in de herfst van 1974 heeft het Hongaarse gratie beleid gehonoreerd met twee gouden medailles- Hij behoeft het eremetaal niet opnieuw te smokkelen, Hongarije zal hem jubelend inhalen. Jonyer behaalde de titel ln het enkelspel, in de eerste volledig Eu ropese finale sinds 1953, tegen Ist van Stipancic na een achterstand van 02 in games. De titel in het dubbelspel, die hij vier jaar geleden in Nagoya op zijn naam bracht met Tlbor Klampar, veroverde hij met Gabor Gergely. Het deelnemen van Jonyer aan de kampioenschappen van Calcutta is lang onzeker geweest. De schorsing van Jonyer werd door de Hongaar se bond tenslotte opgeheven nadat Ferenc Stdo en bondscoach Zoltan Berczik voor hem hadden gepleit. Hongarije was gevoelig voor het argument dat het 'beste paard van stal' niet thuis kon blijven en hief de ban over Jonyer op. Sldo en Berczik, die ln Boedapest al maan denlang voor Jonyer hadden ge werkt, zaten in Calcutta als trainer en coach naast de tafel. Sido, die 22 jaar geleden tegen Ivan Andrea- dis (Tsj) de laatste geheel Europese finale had gespeeld, had eer van zijn werk. Istvan Jonyer speelde geweldig en was mentaal ijzersterk. Stipancic die ln de laatste ronden de Chinese wereldkampioen Tsji en Ting en de Japanner Takashlma had uitgeschakeld won de eerste twee games. Jonyer, finalist gewor den ten koste van Sarkajan en Kohno, kreeg pas halverwege de derde game vat op het spel van de twee jaar oudere Joegoslaaf. Jonyer leek na twee verloren spellen meer en meer geconcentreerd te gaan werken, terwijl de aandacht van Stipancic iets verslapte. Jonyer kwam terug via 14 en 15. De we reldtitel was de inzet van een sen sationele laatste game, die uitgroei de tot een van de boeiendste duels ooit op de tafeltennistafel uitge vochten. De kwaliteit van het duel werd gelardeerd met een aantal ronduit gelukkige netballen en treffers die een punt opleverden doordat het balletje nog net de tafelrand schampte. De adembene mende thriller liet echter Hongaar en Joegoslaaf gelijke kansen op succes, want geluk en ongeluk was gelijk verdeeld. Jonyer had de sterkste zenuwen en won met 21- 19. De internationale tafeltennisfeder- atie (ITTF) heeft tijdens een bij eenkomst in Calcutta zijn spijt be toond over de omstandigheden die het Israël en Zuid-Afrika onmogelijk maakten deel te nemen aan de strijd om de wereldkampioenschap pen tafeltennis i n Calcutta. Het congres van de ITTF ging echter niet over tot sancties tegenover gastland India. Dit ondanks het verlangen daartoe bij enige Euro pese landen. Wel werd Ranga Ra- manujan, voorzitter van de Indiase bond verslagen voor de functie tweede voorzitter van de ITTF. Vol gens sommigen is dat de weerspie geling van de gevoelens van de meerderheid in de affaire de huidi ge voorzitter van de ITTF Roy Evans uit Wales, werd herkozen voor een periode van twee jaar. Wel werd een Palestijn in het be stuur gekozen. Uitslagen: Finale hercnenkelspel: Istvan Jonyer (Hon)-Anton Stipancic (Jsl) 17- 21. 12-21. 21-14. 21-15. 21-19. Herendubhelspel: Istvan Jonyer Gabor Gergelv (Hon)-Dragutln Surbek Anton Stipancic (Joe) 21-14, 19-21. 21-16 21-16. Finale clnmesenkelspel: Joeng Soen Kim (N-Kor)-Tsjang LI (Chl) 24-26, 21-12. 21- 14. 21-15. Finale damesdubbelspel: Maria Alexan- dru (Roe) en Shoko Takahashl (Jap) verslaan SJoe Hsiang Joen en Lin MeJ Sjln (Chl) met 21-18. 9- 1. 21-9 21-14. Finale gemengd dubbelspel: Stanlslav Gomozkov en Tanya Ferdrnan (sov)-Sar- kls Sarkajan en Elmlra Antonljan (Sov 21-13. 21 13 23-21. Zaalhockeykampioensc hap in Rotterdam Van onze hockeymedewerker ROTTERDAM Coach Wim van Heumen van MEP moet er radeloos van zijn geworden. Zijn pupillen speelden schitterend zaalhockey tegen Schaerweijde in een slopende finale van de nationale zaalhockey-titel. De combinaties liepen precies vol gens de schema's, zoals hij die in zijn boek over zaalhockey heeft opgesteld. En toch was het verbluffend knappe spel van de ploeg uit Boxtel niet genoeg om Schaerweijde te verslaan. Schaerwey.de zat vaak in de ver drukking. maar kwam ook even vaak via solistische akties van vooral Paul Leopold in, de cirkel van MEP. En daar gingen de Zeis- tenaren heel koelbloedig te werk. Vooral d e kleine Frank Wever de strafbalspecialist va<n Schaerweyde. kende geen zenuwen. Maar liefst zeven doelpunten waarvan zes uit straf corners, werd hij topscorer in de finale en matchwinnaar van zijn ploeg. Die corners bleken uiteinde lijk toch meer waard dan de patro nen van MEP, die meestal eindig den bij uitblinker Henk de Windt. De Windt maakte vijf doelpunten voor MEP door vlak voor het doel vrij lopend de bal ineens van rich ting veranderde na een lange pass door het centrum. Ogenschijnlijk heel simpel, dat afronden van de vaak magnifieke aanvallen. Bij de straf corners ging MEP veel oms lachtiger te werk. De bal ging over veel schijven om Schaerweyde uit te spelen. Maar het rendement lag toch aanzienlijk lager dan de wei nig gecompliceerde corners van Schaerweyde. Na een gelijk op gaande strijd van 7-7 besliste We ver de fianle met drie stfafcorners in het voordeel van Schaerweyde: 10-7. Het was een finale van hoog gehal te. ook .ln de halve finale was er van een. krachtsverschil vrijwel geen sprake. Zo won MEP pas in de laatste minuut van Amsterdam door twee strafballen met 6-5. Het zaalhockey bij de heren lijkt door een matig seizoen de WK in Maleisië doorkruist heel nadrukke lijk de zaalhpckey-belangen toch aan niveau te hebengewonnen. Twee westelijke ploegen Schaerwe yde en Amsterdam schaarden zich bij de nationale top. waartoe ook een wat tegenvallend Hattum en MEP behoren. De grote afwezige was HCKZ, de ploeg van Ties Kruize. HCKZ is vorig seizoen gedegradeerd uit de eerste klasse bij een gebrek aan- interesse. Inmiddels is HCKZ al weer gepromoveerd en heeft ook zeer geïmponeerd op een aantal toernooien. Volgend seizoen kun nen de Hagenaats pas werkelijk bewijzen of zij de beste zaalhoc keyers van Nederland zijn. Bij de dames blijkt de kloof tussen Den Bosch en de andere ploegen steeds groter te worden. De ploeg met topspeelster als Nel van Kol lenberg en Hanneke de Raadt speelde Amsterdam ln een eenzijdi ge finale volledig zoek. Het werd 5- 1 vooral door de strafcorners van Hanneke de Raadt. De voornaamste uitslagen zijn: Heren: halve finales: HattemSchaerweyde 78 MEPAmsterdam 65. Finale: Schaer weyde—MEP 10—7. zuin i lE:NOAD-Vlissl ngen 30. Veerse Boys- UNA .00. Concordia SCD-Longa O—l. Dongen-RKTW 1—0, Middel burg-TSC 0—2. 2A; ODC-Dr Spechten 00. RKSVA- Brabantia 11. Reusel-Sport Bladella 50. Valkenswaard-Geldrop 12, QJC- Woensel 01. Tongelre-Schljndel 14. 2B: Rood Wit W-Temeuzen 10. SC Gastcl-NSV 2—1, RAC-RWB 4—1. Zwaluw VFX-Baronie 0—3. BSC-Cluzona 0—2. VCW-VOAB O—2. 3A: Mulo-Heeze O—0. Olrschot-Voorult-Budel 14. Mlerlo Hout-Nuenen 20. Hapert-Bergeljk 11, RPC-Deurne 1—1, Rood Wit V-DVS 2—1. 3B: Blauw Geel'38-Vlljmense Boys 01. HVCH-JVC'31 2—1. BMC-GVV'57 3—2, St. Michlelsgestel-SBC 33, Rhode-Noolt Ge dacht 21. 3C: SVG-Madese Boys 03. WVO-Ino-Animo 4—1. RKWU-UW'40 22, Moerse Bóys-Gllze 03. Wasplk- TAC 2—1. 3D: DOSKO-Jong Ambon 0—1. AlUance-METO 12. Vogelwaarde-HW'24 1O.Steen-Goes 1—1. Breskens-Sprundel 12, Axel-Vosmeer 21. IA: Juliana M- Den Dungen 21, DSV-Nulandla 20. Prinses Irene-SES 21, Heeswljk-De Willy's 1—1. Margrlet-OSS'20 0—3. 4B: OSC'45-Rhellco 1—0. OVH-DSC 2—1. RKJW-Sarto 0—0. TG G-Boxtel O—O. Haarsteeg-Jan van Arckel 10. Nleuw- kuljk-RKDVC 40. 4C: Dijkse Boljs-Bos- kant 00. Liessel-Maarheeze 61. Stlp- thout Vooruit-Mifano O—l. Rood Wlt'62- ELI 2—1. Llerop-ASV33 1—1. 4D: Terlo- Waale 2—0, DOSKO'32-Woenselse Boljs 30. Braakhulzen-Veloc 13, Geetelse Boljs-Tlvoll 1—0, ESV-EFC 4—2. MarvU- de-RKVVO 0—2. 4E: RKSSS-Audacia 2— 2, GSBW-Korvel 2—2. WSJ-Ons Vlos 2 1, Taxandria-Spcl 't Zand 10. Velocl- tas'31'-ZIGO 1'1, SET-Spoordonkse Boljs 40, 4F: Gloria UC-Vlrtus 1—1, SCO- Zundert 30. Beek Voorult-Interpoe 1 1, WSC-Boelmeer 11, Raamsdonk-Be Read IJ 1—0, 4G: SVC-Kaalse Boys 12, Roosendaal-Halsterren 2—0. RSV-S teen- bergen 2—2, VES'35-MOC'17 0—2, ODIO- DIVO 42, Oudemolen-Spcl Kruisland 02. 1H: Domburg-Zeelandla 10. Sluls- kll-Zlerlkzee 04. BlervlIet-Koewacht 0 0. CUnge-Noormannen 31. RCS-Honte- nisse 31, Zeeland Sport-Cron Boljs 10. ZUID II IF: MKC-SV Hulsberg 3—1. Swlft'36-KEV 0—2, EHC-Blerlck 2—1. Spel. WTW'28- Wllhelmina'08 30. Heer-Pannlngen 11, Eijsden-Roermond 11. 2A: Sanderbout- Mlnor 03. Walram-Laura 11, Schut- tersveld-Chevremont 00. Rapld-Haslou 01. Heerlen-Lindenheuvel 21. RKW. Kolonla-Geleen 20. 2B: Spel. Irene-W tesse'08 1—0. Belfeldla-Volharding 2—1. Megacles-Brevendia 22. Montagnards- Reuver 10. Thorn-Tlglleja 12. 3A: SV Meerssen-Wlt Groen VC 20. SCG-Gul- pen 10, SV Berg'68-Bekkerveld 25, Standaard BC-Sportclub'25 40, Willem 1—Zwart. Wlt'19 0—0. Leonldas W-Vljlen 20. 3B: Maurlts-Mlranda 22. Spel. Treebeek-SVK02. Waubach-Hellust 2 0. .RKBSV-KVC Oranje 2—1, De Leeuw- Waubachse Boys 00. Hello6'23-Slttard 01. 3C: Susteren-Havantla 1O. Ur- mond la-RKSVW 0—3. GVCG-FC Oda 1— 0, Maasbracht-Merefeldla 11. E W-Bom 2—1. 3D: Helden-Venray 10. Sparta'18- Stormvogels'28 20. Excel sior'18-Venlo 0—1. Olympla'18-IVO 3—1. RKMSV-W1V tenhorst 10. 4A: RKWL-SVME 2—2, Maastrichtse Boys-Scharn 21, Spel. Blesland-Bunde 2—0. RKASV-DBSV O—O. White Star-St. Pleter 01. VNB-Spcl. Ca- berg 18. 4B: Simpelveld-RKWM 21. K eer-Partij 0—0. Wel tan ia-RKHBS 1—3. RKMVC-Vllt 32. Schlmmert-RVU 28. C: RKSNE-Heksenberg 01. Langeberg- Rlmburg 11. Sljlvia-FC Hoensbroek 3 0. Hopel-Marlarade 31. SCKR-Kakertse Boljs 2—6. »D: Stadbroek-VCT 00, Schlnveld-Schlnnen 10. Sweljckhuljser Boys-OVCS 25. Groene Ster-Egge 10, Vaesrade-DVO 3—1. 4E: Slekker BoIJb- Llmbrlcht 10. Stevensweert-Armada 1 2, Obblcht-Susterse Boljs 52. SVE-IVS 1—1, St. Joost-Holtum 1—2. 4F: DESM- Horn 2—2. SVVH-Llnne 35. Elndse Boy- s-EMSR 3—3. Laar-Altweerterhelde 2—2, PSV35-RKHVC 1—1. RKSVV-Roggel 2—2. 4G: Konlngslust-Baarlo 12, Bieslo-KVC 81. MVC19-WV03 1—2. BEVO-HBS 21. Eiker BolJs-FC 2—2. 4H: Amerlca- Achates 1—1. RKDEV-Meterlk O—O. Wan- ssum-RKGFC 1—1. RKLW-TOP'27 2—0. Mllsbeek-Geusteren 12. Brughusia-EWC 2—2. TARM Slechts even heeft het Ne derlandse dameszaalhandbalteam de illusie mogen hebben de stunt uit te halen zich alsnog te plaatsen voor de eindronden van het wereldkam pioenschap in de Sowjet-Unie. In gróte trekken was de ontmoeting in het Deense Tarm gelijk aan die in Groningen ruim een week geleden. De 1000 verbaasde toeschouwers za gen een sterk startende Nederland se ploeg, die bij de rust een voor sprong van 65 had. De over het algemeen jeugdige volgelingen van coach Henneberg gingen geïnspi reerd verder en liepen uit naar een marge van drie punten: 96. Het gat van zeven punten dat de ster kere Deense dames in de eerste wed strijd hadden geslagen was echter erg groot. De inspanning voor de Nederlandsen evenredig. Bij die florissante score met het geringe uitzicht op mogelij ke kwalificatie was Nederland niet meer bij machte de tegenstander van zich af te houden. Denemarken kon ineens vier keer achter elkaar doelpnunten, een aantal waarmee elke hoop kon worden uitgebannen. Er restte slechts de taak een eervol resultaat te behalen. Daarin slaagde Nederland met 11—11 ruimschoots. Denemarken, dat wederom in Jette Madsen met vier treffers de beste speelster had, kwalificeerde zich met de totaalscore van 2922. Hoofdklasse: Heren: Hermes PSV 1714, Olympla H-V en L 12—16. Meteoor-ZES- KA 13—18, E en O-AHC'31 1314, Slttar- dia-Swlft 176. Eerste klasse A: Dames: WWTV-SDOL (15-2) 11—9. Olympla H- Volewljckers 8—7. SEW'68-AVA 10—7. Swlft-DSVD 41. Heren: Sparta-Aalsmeer 1613. Blauw Wlt-Internlos 1615. Ha- ringman-Swlft 1315, Sport Ver-Plus X 1922. Ancora-Hellas 1016. Dames: Ac- tlef-PSV 612 (PSV kamp). Fortuna- EBHV 11—11. Velo-SVM 6—15, FHV-Ani mo 913, Ancora-Foreholte 108. ADVERTENTIE MICROKORFBAL HOOFDKLASSE A: Swift -DKOD 10—8 Deto-De Danaiden 118 ZKV-Blauw Wit 919 Allen Weerbaar-AKC 76 B: Wes- terkwartler-Luto 57 Het Zulden-Asko 108 Wordt Kwiek-Rust Roest 65 Ar chipel-Ons Eibernest 67 (Ons Eibernest kampioen). OVERGANGSKLASSE A: BEP-Koog Zaandijk 10—9 Groen Geel- Stanfries 5—12 Nlc-Sparta 13—10 LDO- Rohda 10—11 B: Dos'16-OVVO 111 KVS-Ready 12—12 WWMD-Samos 9—9 Die Haghe-Naas 197 (Die Haghe kamp). C: Oost Arnhem-Exceldlor 128 Rapldl- tas-Pemlx 2915 Fides Pacta-De Algeme ne 15—10 Steeds Hoger-HKV 12—14 D: OEC-KInderdiJk 9—7 PDKC-Trekvoge1s 9—7 Fortuna-Deetos 10—7 PSV-PAMS C I B A, Verkrijgbaar uitsluitend bij drogist en apotheker.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11