Zeven maanden geëist voor huisvesten 'meesterkraker' EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Aannemer ontkent, maar officier acht hem schuldig U Vanavond Nederlandse filmproduktie niet gering EG-compromis voor deelname PLO aan overleg Arabieren Wat is vlug Bouwvakkers bezetten Kathedraal van Malaga Erg veel ontduikingen vennootschapsbelasting TROUW/KWARTET VRIJDAG 14 FEBRUARI 1975 BINNENLAND/RADIO EN TV PS-RI Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Ook nadat de Haagse rechtbank gisteren drie getuigen had gehoord, hield de 43-ja- rige aannemer Jan van der Z. staande dat hij er onkundig van was geweest dat hij een gedeelte van zijn huis aan de Schenkkade in Den Haag aan de befaamde inbreker Aage M. had verhuurd. Hij zou niet beter geweten hebben of de huurder heette Gerrit van Veen. De officier van justitie, mr. C. van Steenderen, zei er niets van te geloven en eiste een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek van de vijf tot zes weken waarin Van der Z. in voorlopige hechtenis heeft gezeten. Een van de getuigenverklaringen bood de officier geen enkel hou vast: die van Aage M. De 'meester kraker', vorig Jaar gevlucht nadat het gerechtshof in Leeuwarden hem tot een gevangenisstraf had veroor deeld. vertelde de rechtbank giste ren dat Van der Z. er nooit blijk van had gegeven zijn ware Identi teit te kennen. Van der Z. zou hem ook steeds Gerrit hebben genoemd. Pas kort voor hun beider arrestatie, aldus Aage M., stond Van der Z. hem 'wel eens verdacht aan te kij ken'. De toenmalige vriendin van Van der Z„ de 38-jarige gescheiden vrouw Ans van den A.. vertelde hakkelend, huilend en zich veelvul dig op leemten in het geheugen beroepend een verhaal dat tot de bewijsvoering van de officier wei nig kon bijdragen. Wel zei ze enke le weken vóór de arrestatie van Aage M. geweten te hebben wie de man was aan wie ze enkele keren per week een pannetje eten kwam aanreiken. Ze had geprobeerd die wetenschap te verdringen:'Ik kon me niet voorstellen dat het Aage M. 'Op de, hoogte' De Hagenaar Jan W., die er blijk van gaf Van der Z. vanwege een geldkwestie een kwaad hart toe te dragen, zette als enige getuige de verklaring van de verdachte op los se schroeven door de rechtbank voor te houden dat Van der Z. van de identiteit van Aage M. op de hoogte was. Jan W. was evenals cru Lawine gedichten binnengekomen voor Britse bloemlezing LONDEN Bijna 42.000 gedichten zijn binnengekomen op een mede deling in de pers van de Britse Arts Council, waarin gedichten voor een te publiceren bloemlezing werden Zomera kademie voor organisten HAARLEM Voor de 21e maal wordt dit jaar de Haarlemse Zomer- akademie voor organisten gehou den. De akademie is bestemd voor organisten die hun studie hebben voltooid en zich i n een bepaald aspect van de orgelliteratuur wil len specialiseren. Voor de cursussen wordt o.a. ge bruik gemaakt van het Mtiller-orgel in de Grote of St. Bavokerk. het Ahrend ei. Brunzema-orgel in de Doopsgezinde kerk en het Cavaillé- Coll-orgel in het Concertgebouw. Voor de cursisten zijn gedurende de drie weken van de akademie. stu dieorgels beschikbaar. Docenten zijn Kenneth Gilbert (klavecimbel). Hans Haselböck (improvisatie). An ton Heilier (Joh. Seb. Bach). Wer ner Jacob (Max Reger Nieuwe orgelmuziek). Daniel Roth (Franse romantiek) en Luigi Tagliavini i oude Spaanse en Italiaanse orgel literatuur). De cursus van Werner Jacob is dit jaar uitgebreid met een (verplich te) twee-daagse cursus. 'Life elec tronics' die wordt gegeven door Hans-Peter Halier en die is opgezet in samenwerking met de Experi mentenstudio van de Helnrich- Strobel Stiftung. Aanmelding voor de Zomerakade- mie alleen vóór 1 mei 1975 bij het secretariaat van de Stichting Inter nationaal Orgelconcours. Stadhuis, Haarlem. (ADVERTENTIE) gevraagd. De Arts Council is de Engelse regeringsinstantie die de subsidiëring van voornamelijk the ater en opera regelt. Voor poëzie blijft er altijd maar een schijntje over. Maar dat was in dit geval geen bezwaar. De meeste dichters die werk inzonden, schreven dat ze geen geld wilden, maar alleen hun gedichten gepubliceerd wilden zien. De twee redacteuren die de bloem lezing moeten samenstellen hebben alle 42.000 gedichten trouw gelezen. Ze hebben er 224 uitgezocht die ondergebracht worden in de bundel welke in juli moet uitkomen onder de titel 'Nieuwe poëzie'. De 170 auteurs van deze gedichten waar van een groot aantal nog nooit eerder gepubliceerd heeft, zullen een redelijk honorarium ontvangen. Na Pasen wil men een dergelijk verzoek doen uitgaan voor korte verhalen. 'We dachten aanvankelijk dat we daar niet erg veel reacties op zouden krijgen', aldus een woordvoerder van de Arts Council, maar we hadden ook maar een of tweeduizend gedichten verwacht. Het resultaat was ongelooflijk. Het lijkt wel of elke Engelsman een dichter is.'. DEN HAAG Het Produktiefonds voor Nederlandse Films heeft in 1974 bijna vier miljoen gulden in Nederlandse films gestoken, bijna de helft van de totale kosten, waar aan het rijk maar voor 30 procent bijdroeg. Daardoor kwamen de vol gende films tot stand: De Vijf van de Vierdaagse. en Een Kind van de Zon. geregisseerd door René van Nie, Mariken van Nieumeghen. van Jos Stelling. Rufus van Samuel Meyering, Rooie Sien van Frans Weisz, Dood van een Non. een Ne derlands-Belgische coproduktie. on der regie van Collet en Drouot, en de jeugdfilms Ook Ferdinand van Karst van der Meulen en Pim Pan doer van H. J. van der Linden. Dan volgen in dit Jaar nog Keetje Tippel, onder regie van Paul Ver hoeven. Dokter Pulder zaait Papa vers van Bert Haanstra. Flanagan van Adriaan Ditvoorst en Elkerlyc van Jos Stelling. Er werden voorschotten gegeven voor de voorbereiding van Max Ha- velaar, van Fons Rademakers. Voor Niks gaat de Zon op, van Frans Weisz. Blokpost van Eric van Zuy- len en Sherlock Jones van Nicolai van der Heyde. Andere plannen die bestudeerd worden zijn Het Jaar van de Kreeft, die Herbert Curiël wil regis seren en Muslca van Herman van der Horst. Bovendien zijn een tien tal schrijvers en cineasten in de gelegenheid gesteld om een scena rio te schrijven. Enige coprodukties met België worden overwogen. Aage M. in b»t huis aan de Schenkkade ondergedoken. Zoals de president, mr. J. A. J. M. van Goethem, gisteren zei, was de Haagse rechtbank volledig verrast door de ontkennende verklaring van Van der Z.. die in de verdach- tenbank terugkwam op wat hij eer der tegenover de politie en de rechter-commissaris had gezegd. De rechtbank had zich daarom vorige maand genoodzaakt gezien de zaak tegen Van der Z. aan te houden, om alsnog de getuigen te kunnen horen. Van der Z. stond in eerste instantie terecht op de dag waarop ook de gewezen politie-agente Helma V. uit Rijswijk voor de rechtbank ver scheen. omdat zij Aage M in haar flat had ontvangen. Vanuit het huis aan de Schenkkade ondernam Aage M. zijn uitstapjes naar Helma V., die door de rechtbank werd vrijge sproken en binnenkort in hoger beroep terecht zal staan. Misdadige sfeer Mr. Van Steenderen zei in zijn requisitoir het 'volstrekt onaanne melijk' te vinden dat Van de Z. niet zou hebben geweten met wie hij te doen had. Hij verwees daar bij naar de misdadige sfeer' die in het huis aan de Schenkkade zou hebben gehangen. Van de Z., die zelf bij zijn vriendin woonde, om dat hij in een echtscheidingsproce dure was gewikkeld, kwam in dat huis dagelijks over de vloer. In de woning werd de telefoon alleen bij gebruik van een code opgenomen, de politieradio werd er afgeluisterd en op een gegeven ogenblik stond er een groot aantal gestolen schil derijen opgeslagen. Pistool De officier achtte Van der Z. niet alleen schuldig aan het verbergen van Aage M.. maar ook aan de verkoop van een pistool aan een andere Hagenaar, vlak voordat hij en Aage M. werden aangehouden. Dit laatste delict heeft Van der Z. nooit ontkend. De verdediger van Van der Z., mr. H. G. T. J. Jansen, meende dat niet bewezen is dat zijn cliënt Aage M. heeft verborgen en concludeerde op dat primair ten laste gelegde punt tot vrijspraak. Met betrekking tot de verkoop van het pistool achtte hij Van der Z. met een hechtenis van enkele weken al zwaar genoeg gestraft. De rechtbank zal op 27 februari uitspraak doen. DUBLIN (AP/Reuter/UPI) Een akkoord tussen de Europese Ge meenschap en de Arabische lahden over een gezamenlijke conferentie lijkt in zicht. De bijeenkomst heeft tot nu toe niet plaatsgevonden we gens meningsverschil over de deel name van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie (PLO), een Arabi sche eis. Frankrijk was daar wel voor. de andere EG-landen niet. De Gemeenschap zou de Arabieren nu als compromis willen voorstellen officieel slechts twee delegaties een Europese en een Arabische 'in vrije samenstelling' aan het overleg te laten deelnemen. De Arabieren moeten dan onderling bepalen wie deel uitmaken van hun delegatie. De Europese landen heb ben hiermee de zwartie piet van de PLO-deelname in de handen van de Arabieren gespeeld. De oplossing werd gisteren gevon den tijdens een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap in de Ierse hoofdstad Dublin, die om geven was met zeer strenge veilig heidsmaatregelen. Er werd gevreesd voor een actie van het Ierse repu blikeinse leger (IRA). In Achter het Nieuws liet ir. Vrede- ling. onze minister van defensie, weten dat het verruimen van de wet op gewetensbezwaren tegen de krijgsdienst vrij vlug een feit kan zijn. Maar hoe snel 'vlug' in ambtelijke begrippen is bleef in nevelen gehuld. Begrijpelijk uiter aard. Als Je één keer pertinent zegt dat daaronder ten departemente twee maanden wordt verstaan verlangt het volk dat elk probleem zo vlug wordt afgehandeld. Over die gewetensbezwaren zou ik toch weieens een wijdvertakte studie willen lezen plus de gegevens over een eveneens breed opgezet psycho logisch onderzoek. Hoe wordt uit gemaakt dat het politieke gewetens bezwaar van de ene man loepzuiver is en bij een ander twijfelachtig. Want hoe komt men erachter dat het twijfelgeval bijvoorbeeld zijn oor sprong vindt in een aversie tegen vroeg opstaan? Of dat de gedachte voorzit, dat je in de vervangende dienst niet hoeft rond te lopen met zo'n ongemakkelijke helm waarvan je kaalhoofdig kunt worden. Ik noem nu maar een paar ongerieven van het soldatenleven. Het programma van donderdag avond gaf weinig aanleiding tot beschouwingen. In 't Wllhelmina heeft Joop Wltterman niet zo bar veel van een Journalist maar op één punt heeft hij wel gelijk: het is een bouwval. En als buurthuis én als dramatische produktie. Er gebeurde niets, dat de kijker echt zou kunnen interesseren. Om dan toch nog twintig minuten film vol te maken, zou je een prestatie kunnen noemen. Ik heb het al eerder gezegd en ik moet het nu herhalen: de manier waarop Henk van der Meyden zijn gesprekspart ners uithoort. maakt de kijker tot gluurder. En ik vertik het om vla het sleutelgat iemands privé- leven te observeren. Daarom heb ik maar een klein stukje gevolgd om de ontboezemingen van Liesbeth List. De kijkers die wachtten op de uitzending, waarin de geïnter viewde uit zijn vel vliegt, kan ik een illusie ontnemen. Want dit soort 'ontmoetingen' wordt natuur lijk vantevoren opgenomen. Ton Hydra MADRID (Reuter) Driehonderd stakende Spaanse bouwvakkers hebben de kathedraal van Malaga ln het zuiden van het land bezet. Oproerpolitie heeft de toegangen tot de kerk afgesloten omdat stu denten eten naar de bezetters brachten. De mannen eisen betere werkloosheidsvoorzieningen en pro testeren tegen ontslagen. Spanje wordt de laatste weken overspoeld door stakingen en demonstraties vanwege de slechte economische si tuatie en het gebrek aan politieke vrijheid. Malaga heeft het hoogste werkloosheidcijfer van panje. In de noordelijke havenstad Bilbao heeft de Amerikaanse bandenfa briek Fireston 2800 arbeiders ontal- gen na een serie wilde stakingen voor betere arbeidsomstandigheden. In de kolenstad Oviedo heeft de staatsmijnmaatschappij Hunosa vijfduizend arbeldersto t eind deze maand zonder loon naar huis ge stuurd. Het spaanse staatshoofd generaal Franco heeft gratie verleend aan drie Kroatische nationalisten die december 1974 tot twaalf jaar ge vangenisstraf waren veroordeeld wegens kaping van een Zweeds vliegtuig. Zij dwongen daarmee de vrijlating af van zes andere Kroa- ten die in Zweden waren veroor deeld wegens moord op de Jn gcs- lavische ambassadeur. SMIDJE VERHOLEN 113. Tegenover de ingang van smidje Verholens gezellige woning stelde Janus Paxse zich op. Hij zocht zéér sluw dekking onder het vervallen afdakje van een in onbruik geraakte boerenschuur en hij keek de zaak eens aan. Er was wel niet bar veel te zien. doch hoe traag Janus' verstokte brein ook mocht werken, het kón niet uit blijven of hij moest op een gegeven moment ontdekken, dat er sporen in de sneeuw te zien waren. Spo ren, die bij smidje Verholens deur begonnen om dan straalsgewijze in allerlei richtingen te verdwijnen. 'Verdraaid', gromde de koddebeier. 'De smid heeft een massa bezoek gehad vanavond. Dat is vast een geval van samenzweerderij. Ik zal nog even blijven staan. Misschien komt er nog wel een of andere schavuit naar buiten. Dan zal ik die volgen en zo nodig aanhouden'. Nu stond er inderdaad nog zo'n zogenaamde schavuit bij smidje Verholen in de gang. Dat was nie mand minder dan Karei klapstuk, de slager. 'Zeg, Verholen', vroeg Karei. 'Weet jij eigenlijk wat er met die van Muizenis aan de hand is'? Hij is al wekenlang niet meer bij me aan de winkel geweest en ik zie hem ook niet meer op straat'. 'Tja antwoorde de smid zorge lijk. 'Hij is even zovele weken ook niet meer op de body-building verschenen. Misschien is-ie wel ziek. Er gaan anders héél vreemde geruchten door het dorp. Hij zou spoorloos verdwenen zijn. Het ver velende van de zaak is echter, ik hem moeilijk kan gaan zoeken, want mijn positie hier sta niet toe, dat iemand zich met bemoeit. Ze zouden de grootste li met de burgemeester krijgen'. 'Ja, het is 'n vreemd geval', i Karei Klapstuk nog. 'Die Muizei begon anders al lekker sterk worden, hé? Weet je wat? Ik eens naar hem toegaan. Als-ie w kelijk alleen maar ziek is, krijgt een lekker biefstukkie van me'. Met deze woorden nam de sto slager afscheid om even later door de sneeuw naar huis te lop Dat hij op een klein afstandje dl een sluipende Janus Paxse w gevolgd daarvan merkte hij ogi schijnlijk niets. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN DEN HAAG Van de gecontro leerde aangiften over 1971 voor de vennootschapsbelasting bleken 85 procent niet juist te zijn. Gemid deld moesten de aangiften bijna vier maal zo hoog zijn. dan aan vankelijk was opgegeven. Uit het antwoord van de minister van financiën op vragen van de vaste commissie voor de rijksuitga ven blijkt, dat van de gecontroleer de aangiften bijna de helft twee tot tien maal zo hoog had moeten zijn en ruim tien procent zelfs meer dan tien maal zo hoog. 91 'Het spijt mij dat ik laat ben'. Zij keek eerst naar Elizabeth, maar baar blik dwaalde dadelijk af naar Canfield. een vragende blik, en a:j Voelde zich wanhopig omdat zij nog steeds moest vragen, omdat er toch nog een spoor van twijfel in haar was achtergebleven. En toen hij achter haar stoel stond om haar te helpen, legde hij even zijn handen op haar schouders en het kon hem niet schelen of Elizabeth en Hay- ward het zagen. 'Nee. je bent niet laat', zei Eliza beth. 'Maar ik ben blij dat je bene den bent gekomen. Ik hoopte je nog even te zien voor zij mij weg brengen om te gaan rusten. Het is erg vervelend, al dat gerust'. Ze zette plotseling haar zonnebril af. misschien om Sally beter te kunnen bekijken, dacht Canfield, of misschien wel een kleine be leefdheid tegenover Sally omdat zij haar nu beter kon zien. De twee vrouwen keken elkaar over de tafel aan. 'Ik hoef je niet te vragen.of je een goede nacht hebt gehad', zei Elizabeth. 'Je ziet er stralend uit vanmorgen.' Zij keerde zich vlug tot Hayward. 'Vind jij ook niet. Jackson? Zou Dev het niet heer lijk hebben gevonden haar nu te zien.hier?' De uitgever zag er verward uit. alsof hij het niet allemaal kon bij houden en niet helemaal begreep wat er allemaal gebeurde. 'Ja. 2eker. Ja. natuurlijk zou hij dat CATHERINE GASKIN heerlijk hebben gevonden. Ja. stralend.' Hij keek Sally oplettend aan. 'Ik merk pas dat ik niet jong meer ben als ik iemand zie die het wel Ls. Ziet er zo fris uit na al dat gereis gisteren.en gisteravond. en alles.eindigde hij wat ver ward. 'Kom. je moet wat eten', zei Eliza beth 'Wat wil je hebben?' Canfield was naar de bijzëttafel gegaan en tilde de deksels op van de schalen zodat ze kon uitzoeken. 'Alles', zei Sally. 'Ik kan het wel allemaal op' Elizabeth lachte. Het was een vreemd geluid, zij hadden haar nog niet eerder horen lachen. Maar het klonk hartelijk en natuurlijk, dacht Canfield. 'Zie je. Jackson.dat is jong zijn. Ze kan alles wel op.' Sally kleurde en keek onzeker naar Elizabeth 'Ik moet wel een gulzige indruk maken. Maar het ziet er allemaal zo lekker uit.en ik heb echt honger' 'Natuurlijk heb je honger', zei Eli zabeth. 'Het was een buitengewoon lange dag gister', en ze zei het zo dat Canfield zich afvroeg of zij ook de lichtpuntjes van de sigaretten ln het donker had gezien. Maar als het zo was. kon het haar blijkbaar niet schelen. Zij was vreemd vrien delijk tegen Sally, alsof ze haar graag zou willen verwennen en ver troetelen. 'Mr Canfield. wilt u een plak van die gerookte ham voor Sally afsnij den Een specialiteit van Va lais. met een sterke smaak en erg taai. Daar leven ze de hele winter op in de bergdorpen Dev at het iedere morgen aan het ontbijt. Canfield hield Sally een plak voor aan een vork. Zij nam hem aan en Radio vandaag hapte in het donkere vlees. 'Je moet er behoorlijk op kauwen, maar het is lekker', zei ze. 'U moet haar meenemen naar Evolè- ne voor de lunch', zei Elizabeth. 'Daar geven ze je die ham, en Fendant bij de kaas. Morgen kunt u haar meenemen naar Crans- Montane, dat is een modeplaats, maar de eerste dag moet ze zo'n hooggelegen alpendorp zien. Erg primitief.er komen alleen berg beklimmers. Daar ging ik de eerste keer met Dev heen. De lieverd ver telde mij pas veel later dat hij er al geweest was. Ik heb hem alles laten zien, en ik deed als een echte journaliste alsof ik het had ont dekt. Ik herinner me. Zij zette vlug haar donkere bril weer op. 'Ja', vervolgde ze. 'U moet haar meenemen naar Evolène'. Toen leunde zij achteruit ln haar stoel, alsof zij erg vermoeid was en de gedachte aan Evolène meer her inneringen ln haar had opgeroepen dan zij met anderen kon of wilde delen. Zij zei niets meer en Can field wist dat haar ogen achter de donkere glazen staarden zonder iets te zien.behalve dan de verre bergen. ZIJ scheen van hen weg gegleden te zijn. Canfield schonk Sally's kopje nog eens vol. 'Ik neem je mee naar Evolène'. zei hij. 'Dat wil zeggen, als je belooft dat je me later niet gaat vertellen dat je er al was geweest. Als dat zo is moet je het me nooit vertellen. Ik wil dat dit de eerste keer is'. HILVERSUM I KRO 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle. (7 30 Nws. 7 41 Echo.) 8.24 Overweging. 8 30 Nws. 8 36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8 45 De won derlijke letter M 9.40 Schoolradio. 10 00 (S) Aubade. (10.30 Nws.) NOS: 11 30 Blik op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. KRO 12.00 (S) Van twaalf tot twee (12.22 WIJ van het land 12.25 Med. 12 30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar.) 14.00 Lieven en Leven (19) 14.15 School radio. 14 45 (S) Interlokaal op vrijdag. (15.30 Nws.) 17.00 Zonder grenzen. 17 10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws 17 32 Echo magaz. PP: 18 19 RKPN KRO: 18 30 Nws. 18.41 Echo 18 50 Verkenning 18.58 Mrktber 19 00 (S) Springplank. 19 30 (S) In ant woord op uw schrijven 21.00 (S) De blanke top. 22.25 Overweging. 22 30 Nws. 2 40 (S) Goal 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II AVRO 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7 20 tSi Dag met een gaatje, met om 8 00 Nws. en om 8 11 Radiojourn. 9 00 i3' Schoolradio NOS: 9 20 Wat heeft dal id? p dagogische rubriek 9 35 Wa ters l 9 10 (Si Toensmo AVRO 10 00 (S) Kleutertje luister 10 10 Arb vit. met om 1100 Nws en om 1103 Radlotourn. 1130 (Si Knipperlicht. 1155 Beursber 12 00 (S) De platenkeuze van Willem StrieL- man OVERH VOORL 12 30 Ultz voor de landbouw. AVRO. 12 40 iS) Marlnlerska- pel der Kon. Marine 12.55 Radiojourn 13.00 Nws. VPRO: 13 11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Progoverz. 13.30 Inter view. 14.00 Muziek. 15.30 Permanent Wa ve. 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit. morgen dat. 16.05 Nova Zembla. 17.30 Welinge lichte kringen. 17.55 Med VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. morgen dat. 18 20 Essay. 18.30 Prog overz. 18.31 Embargo. 1930 Radio Vrij Belgle. NOS: 19 50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws VARA 20.00 Nws. 20.05 La Clemenza di Tlto. opera van Mozart. In de pauze: ca 21.10-21.20 Theater- en filmnieuws 22 30 <S> De Staalkaart. 23.25 Radlophllh. ork 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound 8 02 Klank bord 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (Si De muzikale fruitmand. TROS: 10 03 Pep op drl 1103 Drie draalt op verzoek. NCRV. 12.03 Drie tussen de middag 13 03 (S) Hier en nu. 13.08 Drte tussen de middag. NOS 14.03 Pop-Kontakt I. 10 03 De Ritmeesters. NOS. 18.02 Joost mag niet eten. 19 02 Drie loopt achter AVRO: 20 20 Radio journ. 20.05 Burengerucht met Juziek made In Germany. 21.02 De Negen-Uur- Show. 22 02 Radiojourn. 22 05 Superclean Dreammachlne. 2302 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojourn. 0.05 Weekend-Muzlek- Magazlne. 1.02 Soultime U.S.A. 2.02 Con tinu de nacht door. 4 02 Voor dag en dauw (2.02 4 02 en 5 57 Radiojourn) NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar Wakker. Speciaal Aad van den Heuvel presenteert de Van Speijk-show, waarin o.a. The Sparks optreden. Ned. 1/20.20 ln Muziek Mozaïek is het optre den te verwachten van Ingeborg Hallstein, Nana Mouskouri met The Athenians. Liselore Gerritsen en le den van het Nationale Ballet met een fragment uit Het Zwanenmeer. Willem Duys praat met Jurriaan Andriessen over de functie van mu ziek bij toneel en in films. Ned. 2/21.10 Televizier Magazine brengt een reportage over Bankenbosch, het ooord voor automobilisten die te veel hebben gedronken. TV vandaag Ned. 2/22.25 9 Moeilijkheden ln het Duitse be drijfsleven en de daaruit voort vloeiende onrust en nvrede zijn ge dramatiseerd onder de titel Lieve moeder, met mij gaat het goed. Duitsl. 1/22.20 Op zijn spreekuur ontvangt Fons Disch prof. dr. J. A. C. de Koek van Leeuwen, grondlegger van de sensi tivity-training in Nederland. On derwerp van gesprek is het rapport over trainingen in groepsverband. Hilv. 1/16.00 VARA-klassick zendt La Cle menza di Tito uit. Op een libretto van Mazzola schreef Mozart deze opera voor de kroning van Leopold II tot koning van Bohemen. Hilv. 2/20.05 NEDERLAND I NOS-NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie TELEAC 18.15 Hoe is het gemaakt, herh. les NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Piste, circusprogramma NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 De Van Speijk Show... of ...Dan liever de lucht in 22.55 Interview met de Minister-President NOS 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert' Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 2.21 Kung Fu, tv-serie 21.10 Muziek Mozaiek De sopraan Ingeborg Hallsteil vanavond te gast bij Willem I in zijn programma 'Muziek I zaïek. 22.25 Televizier Magazine 23.05 AVRO's Sportpanorama NOS 23.25 Journaal Duits studeren via televisie UTRECHT Teleac begint 1 maart met een cursus Duits onder de titel 'Guten Tag" wie geht's'. Deze cursus bestaat uit 26 televisie- lessen. schriftelijk materiaal, gram mofoonplaten of geluidscassettes en studiebijeenkomsten. De uitzendin gen vinden plaats op zaterdag van 18.15 tot 18.45 via Nederland 1 en worden herhaal op vrijdag van 18.15 tot 18.45 via Nederland 1. Gerda C. Meljerink en Peter Sanger hebben deze nieuwe Teleac-cursus samengesteld Even puzzelen Horizontaal: 1. huidmondjes planten. 5 insekt, 7. brugschuit leidsman. 10. uitroep. 12. plaats, oorzaak, 14. tijdrekening, 15. a ting. 16. Rijksgrens (afk.), 17. Rij telefoon, 18. nachtgewaad, plaats in Gelderland. 20 drukte, water ln N.Br.. 22. oude lengtem 23. gevangenis. 25. aftakelend, niet begroeid. 28. dierentuin. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. za spel, 3. monding. 4. antlqui (afk 5. soort kers. 6. voorzetsel hoog bouwwerk, 9. metselspecie, hoeder van schapen, 11. nauwer, plaats in N. Br.. 15. laten zien, zilt vocht. 19. muggelarve. 21. p emmertje. 24. meisjesnaam, welaan, 26 rund. Oplossing van gisteren: 1. spa. 2. nader, 3. oer, 4. eloge koker, 6. baret, 7. anker. 8. ark reden. 10. sen. SNOEKBAARS

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4