lleeker: te weinig tijd oor lange afstanden Nora Bakker verrassend bij top 32 in Calcutta os Coler: Ik zei gewoon: heren dit gebeurt' L 'Ballenheren' bij tennis ilerlander sprint tegen wil en dank Forse boete voor FSC Nederlaag voor RZ enoord had niet voor Soares mogen spelen, Derks zoekt de publiciteit en oppassen voor Cor Coster lUW/KWARTET VRIJDAG 14 FEBRUARI 1975 SPORT NBURG Wie zich een uur voor de zenuw-vretende 500 me- een schaatsevenement van belang laat aandienen bij Eppie r, treft de topsporter in een staat van afwezigheid, overdre- zig zijn schaatsen te bewerken. Eppie Bleeker 'schaatsen- De Fries. 'Dat is nu mijn manier om me te concentreren en i «nuwen kwijt te raken. Voor de wedstrijd ga ik schaatsen De anderen ook natuurlijk, maar ik wel een uur lang.' Sjollie Dijkstra en vader van een dochter) in de schaatssport niet de richting heeft kunnen kiezen die hij het meest ambieerde. De Fries is in feite een sprinter tegen wil en dank. Hij heeft zich tot het korte werk (2 x 500 en 2 x 1000 meter) gewend, omdat het allround-rijden nog meer arbeid, en dus tijd, verg de. Eppie Bleeker: 'Ik voelde er niets voor een soort tweederangs-klasse mentsrijder te worden. Ik had niet de tijd om echt voldoende te trai nen en toen heb ik me maar op het sprinten geworpen, wat toen, en dat was natuurlijk een geluk, net een beetje van de grond begon te komen. Maar ik ben geen echte sprinter. Pas in de laatste bocht en op het eind naar de finish kom ik op snelheid. Mijn 1000 meter is naar verhouding ook altijd beter geweest'. Een al te ware uitspraak. Eppie Bleeker is goed voor winst op de kilometer, wat hij bij de laatste titeltoernoolen in Oslo en Inns- brlick beweest. Dit jaar is de con currentie echter groter dan ooit. Met name van de Rus Aleksander Safronov, de wereldrecordhouder met een Medo-tljd van 1.17.23. Bleeker: 'Hij kan er echt wat van. In Cortina schaatste hij me na 800 meter gewoon voorbij. Dat was me eigenlijk nog nooit overkomen'. De angst van de Nederlandse kam pioen - Bleeker versloeg in Assen vo rige maand toch wel overtuigend de terugkerende Jos Valentijn voor de 22-jarige Rus lijkt om meer dan alleen maar deze reden gegrond. Safronov heeft ook een betere 500 meter in de benen, wat hem op het lijst van favorieten voor Goten- burg zeker voor Bleeker plaatst. De Friese onderwijzer heeft trou wens dit jaar meer nederlaagjes geleden die hem aan het denken hebben gezet. Eppie Bleeker: 'Ik kom altijd pas laat In het seizoen op gang. Dat komt, ik kan pas in de kerstvakantie goed beginnen ge richt te trainen. Daarvoor moet al les zo gehaast. Naar Arnhem voor de gewichten-training, naar Soes- terberg voor de conditie-training, naar Amsterdam of Utrecht voor de ijstraining. Ik maak vaak veertien auto-uren per week. soms wel 1000 kilometer. In de kernploeg kom ik tot rust.' Eppie Bleeker, die. zichzélf een beetje ouderwetse, licht autoritaire onderwijzer vindt, is er tot dusverre altijd redelijk in geslaagd tijdens de werkelijk belangrijke wedstrij den te vlammen. Ogenschijnlijk hebben de zenuwen hem nog nooit echt te pakken gehad. Hoe zit dat? Bleeker: 'Natuurlijk ben ik wel ze nuwachtig, voor een wedstrijd. Dat probeer ik dus kwijt te raken met Bleeker is de belangrijkste ,ndse vertegenwoordiger bij ildkampioenschappen sprint, terdag en zondag in de s havenstad Gothenburg gehouden. De Friese onder- (25) heeft in deze speciallsa- zekere stand op te houden: wee jaar geleden (Oslo) als aar (Innsbruck) bemachtigde brons. De eerste keer achter Moeratov en Jos Valentijn, iste achter Per Björang en Suzuki. bezig aan zijn vierde Jaar kernploeg, is een schaatsen de veel kan, maar nog meer xnnen, indien hij zich volledig ;eremd aan zijn sport zou wijden. Niet dat hij het van de fanaat, een aanhan- m de 'prestatie-ideologie', het onderzoeken van de ale eigen mogelijkheden em in hoge mate. Bleeker hoopt dan ook nog oed te kunnen toeslaan in de ipanne die hem nog rest in ernationale schaatswezen. De stilist, die het rijden met paalde zekerheidsmarge ver oven het onbesuisd 'inknal- m een bocht: 'Dit^ jaar en bljnlijk ook volgend jaar nog. Daarna wordt het te met mijn werk. Ik ben mend hoofd van een school k en het bestuur is niet zo g met de vele weken die ik rinters tussenuit ben. Tot nu ik steeds een vervanger vinden, maar voor de kin- is het niet prettig. Op natlo- iveau kan ik na volgend Jaar el een tijdje doorgaan, denk inderwijzersbestaan is er de k van dat Eppie Bleeker (ge- met oud-schaatsenrljdster Van onze sportredactie BOLOGNA De ballen jongens bij de finale tussen Björn Borg en Arthur Ashe voor het toer nooi van de groene WCT groep in Bologna, hadden de uitzon derlijk hoge leeftijd van gemid deld 45 jaar. Terwijl de meeste mensen bij tennistoernooien gewend zijn voortdurend jongejtjes over het veld te zien draven om de weg geslagen ballen op te rapen werd dat op de laatste avond van het toernooi in Bologna ge daan door heren die al een buikje hadden en ook geen korte broek hadden aangetrokken, bal lenheren dus. De oorzaak van dat alles was zeer simpel. In Bologna kwam namelijk een vertegenwoordiger van het ministerie van arbeid kijken en merkte dat er 's avonds na acht uur door kinde ren van onder de 14 jaar werd gewerkt. Dat is wettelijk verbo den en dus dienden de organisa toren een snelle oplossing tè vinden. Zes vrijwilligers boden zich uit eindelijk voor het werk aan. De WCT-managers John McDonald en Dickie Dillon, de Amerikaan se tennisser Dick Dell, toernooi- organisator Carlo della Vida, en Gianni Clerici en Rino Tomma- sl, twee ex-tennisspelers die in dagbladen publiceren. De strijd tussen Borg en Ashe werd door de Zweed gewonnen. In drie sets (7-6, 4-6, 7-6) moest Ashe het onderspit delven. Dat overkwam hem later op de avond nog eens toen hij als partner van Tom Okker aantrad voor de dubelspelfinale. Deze werd gewonnen door het Itali aanse koppel Paola Bertulocci en Adriano Panat^a: 6-4, 6-4. Alleen Nico van Slobbe komt bij heren door eerste ronde EPPIE 'SCHAATSENSLIEP' BLEEKER in aktie van lotto no. 6 van 9 februari ital deelnemers: 1.092.585; bruto 4.210.430.-; prijzenbedrag: fl. geen winnaars, het bedrag van i prijs wordt ln gelijke delen ver- iver de 2e t/m de 5e prijs van Eek en de Jackpot voor volgende e prijs 3 winnaars, die elk bruto 129,- ontvangen. 3e prijs: 285 wln- Ue elk bruto fl. 1.689.- ontvangen. 14.098 winnaars, die elk per 11. 41.- ontvangen 5e prijs: 17.824 die elk per kolom fl. 32,- ren. Ers van toto no. 6 zijn: aantal lers: 260.681,- bruto Inleg: fl. prijzenbedrag fl. 371.790.-. s: 2 winnaars, die elk bruto fl. ontvangen. 2e prijs: 37 winaars, bruto fl. 2.142,- ontvangen. 3e 73 winnaars, die lek per kolom fl. ntvangen. dat schaatsen slijpen. Ik heb het een keer verschrikkelijk te kwtaad gehad. Dat was twee jaar gelejden in Oslo, toen ik na de eerste kiag derde stond. Onverwacht. Daar pen ik ontzettend van geschrokken'. Eppie Bleeker, in de zomer liefhieb- berend in allerhande vaartuigen ('Dan leg ik aan en doe soms nttijn conditie-training in een weilaild') heeft nog een grote wens: schifc/ce- ren bij de Olympische Spelen. 'En dan liefst op een nummer dat jnu tot de 'verboden vruchten' behoprt, de 1500 meter. De Fries: 'Een ge weldige afstand'. Zijn kansen lijken niet eens slecht te staan, nu I de nationale allround-top, met uitzbn- dering van Kuipers, die stopt, Jhet op de mijl herhaaldelijk laat afbe ten. Bleeker reed vorig jaar in Infeell een tijd van 2.04.59. waarmee ^hij zich met de besten kon meten, lïoe diep het 'echte' hardrijden bij iffp- pie Bleeker wel zit blijkt uit tiet feit dat hij zich nu nog kan opwin den dat hij bij trainingswedstrijden in Inzeil net boven d«> acht minu ten bleef op de 5000 meter. De Fries: 'Dat zou toch schitterend zijn geweest voor een sprinter, in de zeven minuten rijden. Ik vind het prachtig af en toe langere af standen te rijden, ook de 3000 me ter bijvoorbeeld. Maar het heeft er voor mij niet Ingezeten. Ik word wel eens jaloers als ik zie dat bij de Italianen aan Toniolli zo maar een half jaar vrij krijgt van zijn baas en een man als Vellar, die bij de politie is, een heel jaar in feite niets doet'. Eppie Bleeker verkiest echter wel het Nederlandse 'ik worstel en kom boven'-systeem (of niet) boven het Russische, waar een rijder, als hij niet meer meetelt, in het legioen der naamlozen wegzinkt. Bleeker: 'Met schaatsen word je daar aan de top goed verzorgd, maar als het is afgelopen, hoef je ook nergens meer op te rekenen, in tegenstel ling met andere sporten daar. Een goede rijder als Troitski is nu ge loof ik auto-poetser'. CALCUTTA Nora Bakker heeft zichzelf overtroffen in het dames enkelspel. Gisteren drong zij door tot de laatste 32 dank zij overwinningen op Indonesi sche speelsters die internatio naal hoger staan aangeschreven dan de Nederlandse. In die derde ronde van het hoofd toernooi moet zij het opnieuw te gen de Chinese speelster Tsjcn Hoeai Jing, die voor een van de grootste verrassingen van de eerste dag had gezorgd. Tsjen namelijk schakelde Li Ailesa, als derde ge plaatst, van Zuid Korea uit. Gisteren verdwenen ook twee kam- ZEIST De tuchtcommissie van liet betaald voetbal heeft FSC beboet met 1000 gulden, wegens het herhaaldelijk opstellen van een ongerechtigde speler. Hiervan is 500 gulden voorwaardelijk met. een proeftijd van een Jaar. De speler F. J. Heynen kreeg een maand voorwaar delijk met eveneens een proeftijd van een jaar en 150 gulden. De volgende straffen werden nog uitge sproken: FC Den Haag: A. Klla. een wedstrijd onvoorwaardelijk en 150 gulden boete. Tevens werd de voorwaardelijke straf van een wedstrijd gehandhaafd. Feljenoord: W. Jansen. 250 gulden boete. D. Schneider. 200 gulden boete. De Graafschap: H. Wanders een wed strijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een Jaar. Heracles: H. Groot, een wedstrijd onvoor waardelijk en 75 gulden boete. J. Dek kers. een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk met een proef tijd van een Jaar en 75 gulden boete. I'SV: H. Quaars. 200 gulden boete. NAC: G. Krekkekx, twee wedstrijden on voorwaardelijk. FC Groningen: G. Klaassens, een wed strijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk. M. Westerink twee wed strijden onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk. FC WV: E. Bekcers. een wedstrijd on voorwaardelijk. en 100 gulden boete met het recht ln beroep te gaan. Er werden drie boekingen gegeven. pioenen uit het toernooi. Judith Magos (Hong), de houdster van de Europese titel werd verslagen door Alice Grof ova (Tsj) en Hoe Joe Lan, sinds 1973 wereldkampioene, bleek niet opgewassen tegen Asta Gerdraitite uit de Sowjet Unie. Dergelijke verrassingen bleven ach terwege in het toernooi van de heren, waar de geplaatste spelers zonder moeite over gingen naar de tweede ronde van het hoofdtoer nooi. Sonja Hetzel had dezelfde moge lijkheden als Nora Bakker. Na winst op Terry Foldy van Zwitser land (22—20, 21—17, 16—21, 21— 16) trof zij weer een speelster uit de Europese middenklasse, namelijk de Francalse Brigitte Thiriet. Sonja Heltzel was er bijna in de vierde game. In spellen stond zij voor met 21, de gamestand was 1913. Lichtelijk gehinderd door een knie blessure verzuimde zij door te druk ken en moest de vierde game tens lotte toch nog afstaan met 2022. Brigitte Thiriet putte moed Uit het niet meer verwachte succes en in casseerde de beslissende game met 21—15. Nora Bakker strijkt in Calcutta de rente op van haar noeste tralnings- arbeid. Nadat zij met vertragend spel Beatrix Pietersz uit Djakarta had verslagen ln drie games (20. 19 en 16) paste zij hetzelfde wapen toe tegen de Indonesische kampioe ne Teja Soskmana, die een verge lijkbare taktiek koesterde. Nora Bakker zorgde voor de beste uitvoe ring en kwam via 2114 en 219 tot 1913 in de derde game. De Nederlandse speelster verslapte even. maar gaf de overwinning niet meer uit handen, 2220. Het heren trio, dat gistermorgen an het hoofdtoernooi begon, werd al in de eerste 'omloop' gereduceerd tot een man: Nico van Slobbe. Hij speelde gedegen tegen de linkshan dige Thailander Fan Sin Waj. die met zijn penhoudergreep aanval lend speelde, net als Van Slobbe. De strijd werd op enkele meters van de tafel uitgevochten en de Schiedammer verwierf zich met 22—20, 21—19 en 21—16 het recht in de volgende ronde te spelen tegen de Joegoslavische ster Anton Stipancic. Van der Helm en Hopman overleer- den de eerste hoofdronde niet. Op zichzelf geen verrassende zaak. Bert van der Helm trof de Europese jeugdkampioen Bagrat Boernaslan, die bepaald niet op zijn tenen be hoefde te staan om de partij te winnen. Van der Helm ook zijn maag is niet ongeschonden geble ven in Calcutta was nog niet helemaal op krachten gekomen en hij bleek te traag om gevaarlijk te kunnen zijn. De nederlaag werd ingeschreven met 1821, 1121 en 17—21. Herman Hopman die zich woensdag dapper en met overgave door de twee voorronden had heengewor- steld, kreeg als beloning voor zijn inspanning een half uur les van Stellan Bengtsson, de linkshandige Zweedse wereldkampioen van 1971, Bengtsson leek tegen Hopman nog niets aan snelheid te hebben inge boet. Weergaloos anticiperend deed hij wat hij wilde met de Nederlan der. strafte Ieder foutje genadeloos af en vond zijn overmacht duidelijk weergegeven in de uitslag van 21— 10. 21—12 en 21—9. Nora Bakker trok haar goede lijn uit het enkelspel door in de dubbelspz- len. Met de Francaise Folet kwam zij drie ronden verder. De eerste overigens zonder enige inspanning, want er was geen tegenstande- MADRID RZ heeft gisteravond te Madrid zijn eerste wedstrijd uit de kwart-finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen tegen Real Madrid verloren. De Spaanse titelhouder won met 104 - 74 na een ruststand van 36-36. pze speciale verslaggever I ffERDAM Jos Coler, de 67-jarige oud-voorzitter betaald voetbal van de KNVB, kan het maair om van tijd tot tijd zijn visie te ventileren over voetbalzaken, die hem na aan het haüt p. Als lid van de eredivisieclub Sparta schrijft hij regelmatig in het clubblad 'De Spartaan' op pende artikelen waarin hij fel van leer trekt. De ene keer moet de scheidsrechterscommissie itgelden, een andere keer spuit hij fiolen van toorn over Feyenoord, dat in Portugal voor een ïk doel voetbalt tegen Benfica. Over het door Cor Coster onlangs opgerichte bureau Inter Foob- lat de belangen van profs behandelt en zich ook heeft belast met het organiseren van wedstrijj- an er bij Coler helemaal geen goed woord af. was een stupiditeit van de eerstte orde. Hogewoning (de huidige voor zitter betaald voetbal R.M.) ife erin gelopen. Bovendien was Hap- pel vrij. Ik heb, gezegd: je moet Happel nemen; "Hij is een toptrai- ner. Hogewoning werkt bijzonder hard, maar hij zal nog veel moetent leren. Als je \niöt geboren en geto-l gen bent in 'de voetballerij is het; ontstellend moeilijk als je er plot-* seling tussenvaty. ,Het wordt immersl steeds zwaarder, óm leiding te ge-1 ven. In mijn periode zijn er ook' heel wat stormen geweest. Ik her inner me dat Feyenoord uitgesloten werd van de strijd om de UEFA- cup omdat het geen spelers aan het Nederlands elftal afstond. Ik herin- ner me ook de affaire-Xerxes, dat niet werd toegelaten tot het betaal- 1 de voetbal'. U was zegt uien, een typische com- promisfiguur. Coler: 'Ik vond het niet nodig ruzie te maken. Je kunt beter langs we gen van geleidelijkheid je doel be reiken. Ik heb noort met me laten sollen. Er is op dit ogenblik een groot gebrek aan gezag. Laten we de scheidsrechterswereld nemen. Het is een leidingloze troep. Dié mr. Kernkamp (voorzitter .schfeids- rechterscommissie betaald voetbal R.M.) moet aftreden. De scheidsrechterij is onder zijn lei ding verpest. Dat gebrek aan gezag zou ik nooit hebben genomen. Ik betreur het dat er niet is ingegre pen in de scheidsrechterscommissie. We hebben op het ogenblik een vreselijk woelige periode in de scheidsrechterswereld. Iedere week lees je over de ellende. Neem nu ook die maatregel waarin aan de grensrechters een grotere bevoegd heid is gegeven. Met name wat het constateren van buitenspel betreft.. Dat is volslagen verkeerd uitgepakt. Ik zou zeggen: stop met die maat regel. Waarom zou je dat niet doen? Niemand is er gelukkig mee. De scheidsrechters niet, de club tober vorig jaar werd Jos Co- e in het dagelijks bestuur van ÏFA (Union des Associations êennes de Football) de func- penningmeester vervult, sen lichte hartaanval getrof fen duidelijk signaal om het aimer aan te doen. Maar het Hen kan en wil hij niet los- 'Zolang ik nog actief ben in nternationale organisatie, zal e ontwikkelingen, ook die op laai gebied blijven volgen, een stuk betrokkenheid waar t van los kan komen. Sinds 26ste jaar ben ik bestuurslid parta geweest en later van de B. Probeer dan het voetballen eens te vergeten'. Praten met betekent luisteren naar een van woorden die onver zijn vaak onwrikbaar tunt weergeven. nu hebt u liet Feyenoord zo k genomen dat het in Portu ien Benfica speelde. Dat was voor een goede zaak? 'Een goede zaak zegt u, ab- niet. Het heeft mij verbaasd uit de sportwereld zelf geen Word van protest is verno- let is in de geschiedenis van lederlandse voetbal nog nooit ekomen dat een elftal werd tuurd om voor een politiek te spelen. Of het nu voor Isten. liberalen of katholieken sport moet zich verre van dit taken houden'. het Nederlands elftal heeft ln het verleden ook vriend elijk gespeeld tegen Grie nd ter meerdere glorie van de iels. Waarom protesteerde u niet? 'We hebben dat absoluut 8edaan om een regiem te steu- *ant dan zou je nergens meer 'sn voetballen. De wedstrijd gewoon gepland. Griekenland uvedien lid van de UEFA. Wat Feyenoord heeft gedaan was fout. Wij moeten ons niet bemoeien met de binnenlandse aangelegenheden van Portugal. Misschien was het wel beter geweest te spelen voor een andere partij dan die van Soa res. Maar nogmaals: de KNVB mag nooit partij kiezen. Een vooraan staand socialistisch wethouder zei me dezer dagen dat hij het roerend met me eens was'. Sport en politiek zijn toch niet meer van elkaar te scheiden. Komt politiek dan nooit aan de orde in de vergaderingen van de UEFA? Coler: 'Een keer is dat gebeurd tijdens de inval van de Russen in Hongarije. Toen hebben we moei lijkheden gehad met een aantal landen die weigerden tegen Rus land te spelen. We zitten nu ook met Israël dat steeds maar probeert lid te worden van de UEFA. Israël kan nergens spelen. Maar het moet bij de FIFA (Féderation Internatio nale de Football Association) zijn. Wij kunnen geen landen toelaten buiten Europa. Tenzij de FIFA zegt: Neem Israël in 's hemelsnaam, wij weten er geen raad mee. Ik begrijp wel dat sport en politiek niet meer van elkaar te scheiden zijn: dat er veel meer aanrakings punten zijn dan vroeger. Ik be grijp ook heel goed dat wanneer er tussen twee landen moeilijkheden zijn je daar rekening mee moet houden. Maar probeer het zoveel mogelijk te scheiden. Als men ech ter vrijwillig gaat spelen voor een politiek doel dan is dat fout'. Wanneer u een parallel trekt tus sen uw periode en de tegenwoordi ge wat valt u dan op? Coler: 'Ik vind dat er tegenwoordig teveel blunders worden gemaakt. Ongelooflijk wat er rond het Ne derlands elftal is gebeurd. Er is te weinig deskundigheid betracht. Het feit alleen al dat men Cor van der Hart als trainer heeft aangesteld J(>S COLER: 'Ik vind dat er tegenwoordig teveel blunders wor- de^t gemaakt'. evejamin. Elke club heeft al de no dige: narigheid van deze situatie ondiervohden. Elke zondag zijn er misverstanden tussen scheidsrech ter en grensrechter. Ik ben ervan overtuigd dat dit nadelig werkt voorj onze scheidsrechters die straks naar het buitenland gaan. Maar Ja, wie moet nu de huidige scheids rechters richtlijnen geven'. Wie kan dit in de commissie die we nu hebben? Kernkamp soms omdat hij 25 jaar geleden een keer amateur- scheidsrechter is geweest? Kan mijnheer Stouthandel dat? Destijds hadden we een Martens en een Van der Meer. Dat waren keien'. Wat vind u van de huidige scheids rechters? Coler: 'We hebben hele goede, zoals Van der Kroft, Corver en Boosten. Als Frans Derks normaal zou zijn, zou het ook een goede zijn. Derks zou zich alleen tot het scheidsrech teren moeten bepalen en zichzelf niet zo in de publiciteit moeten plaatsen'. Maar we leven toch in een tijd van openheid? Coler: 'Daar ben ik me sterk van bewust. Toen ik voorzitter van het betaalde voetbal was. was ik een autoritair voorzitter. Ik regeerde. Ik zei gewoon: heren dit gebeurt, zo gaan we het doen. Ik heb toen maatregelen genomen, zoals het af schaffen van de protesten die ie dereen aanvaardde. In de loop der jaren heb ik het gevoel gehad dat het autoritaire voorzitterschap moest verdwijnen. We hebben de inspraak gekregen. Ik begrijp dat volkomen, al vind ik de jeugd wel eens wat te los, te weinig respect voor gezag en gezagsdragers heb ben. Ik ben ervan overtuigd dat iedereen behoefte heeft aan gezag. Ik geloof dat we allemaal iemand boven ons moeten hebben. Ook de mensen met grote monden hebben graag iemand boven zich waar ze gezag in herkennen. Terugkomend op de scheidsrechter en met name Derks. De scheidsrechter is een rechter. Daar begint de rechtspraak van de KNVB. En een rechter moet zich nu eenmaal bepaalde normen aanmeten en zich daaraan houden. Als de kantonrechter van Rotter dam regelmatig dronken in de stad wordt gesignaleerd dan ben ik er van overtuigd dat hij geen goede ••echter is. Iedereen die een functie in het openbare leven heeft moet zorgen dat op zijn gedrag niets valt aan te merken. Je meet eerlijk en onpartijdig zijn. Je moet je als een fatsoenlijk mens gedragen, want je loopt in de kijker. Dat moet je je steeds voor ogen houden. Een scheidsrechter moet niet zorgen dat hij niet op hetzelfde niveau staat als de spelers. Dat wil zeggen: hij moet zoals een rechter erboven staan. De spelers moeten in hem een autoriteit zien. En je moet, zoals Derks, geen stukken gaan schrijven in kranten dat je vrouw zo graag peentjes lust. Houd je een klein beetje anoniem. Ik heb alle respect voor openheid. Scheidsrech ters een spreekverbod opleggen is waanzin. De fout van sommige scheidsrechters is dat ze zo gemak kelijk met spelers omgaan'. Maar je kunt toch, zoals Derks dan toch goed fluiten? Coler: 'Ja inderdaad Derks fluit meestal goed. Maar wat hij destijds in het stadion met Van Hanegem deed was ongehoord. Van Hanegem smeet hem de bal in het gezicht en wat deed Derks? Hij gooide de bal terug in plaats van de rode kaart te tonen. Die man maakt zich op die manier onmogelijk voor internatio naal contact; En als je dan met zo'n knul als Van Hanegem ook nog een grammofoonplaat gaat ma ken. dan zeg ik wat een flauwekul. Afgezien van het feit, dat ik het een afschuwelijk ding vind, iets van de allerergste ongein. En dan er nog mee het land door reizen. Dat is jammer van Frans. Ik heb tegen hem gezegd: je moet je al leen met het scheidsrechteren be moeien en niet zo de populariteit zoeken. Dan kom Je er wel'. Waarom heb u zoveel bedenkingen tegen Inter Football? Coler: 'Als Cor Coster in het open baar zegt: wij gaan handelen in spelers dan is dat volgens de regle menten van de FIFA en de UEFA verboden. Nationaal zou de Bond tegen de activiteiten van Coster en zijn trawanten moeten optreden. Hulp van Coster Jaagt de club maar op onkosten. Coster heeft nog nooit iets goeds gedaan voor het Neder landse voetbal. Hij heeft alleen on ze spelers aan het buitenland ver kocht, de clubs benadeeld en zijn zakken gevuld. Daar heb ik de be wijzen van. Nu wil hij een interna tionaal syndicaat met vestigingeh in Zürich en Brussel. Een syndicaat dat de hele voetballerij gaat be heersen. Coster krijgt een machts positie in het betaalde voetbal die ik onjuist vind. De WCS (de Vere niging van contractspelers R.M.) is de officiële gesprekspartner van de KNVB in dit soort zaken. Niet Cor Coster en zijn trawanten'. RICHARD MATTHIJSSE

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11