en Israël log ver uiteen Militaire junta in Malagasië aan de macht [uidafrikaanse minister ituit op hooggerechtshof Ierse militanten tegen wilde terreur Ethiopische troepen verhinderen grote uittocht uit Asmara Hongerstaking in werkkamp Sowjet-Unie [issinger ziet toch vooruitgang !uid-Afrika trekt n Rhodesië m olitietroepen terug Sneeuwstorm in New York Rabbi's ruziën over onkruid Na moord op Ratsimandrava John Dean als spreker In India 25.000 artsen zonder werk fjfleurling in beroep tegen inperking A OUW/KWARTET DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 BUITENLAND ;rUZALEM, CAIRO (UPI, Reuter, AP) Afgaande op de verklaringen van beide kanten lijkt de ins op een nieuwe overeenkomst tussen Egypte en Israël erg klein. Isrëlische premier Jitzak Rabin rzekerde het parlement gisteren Israël de twee belangrijkste rgpassen in de Sinai-woestijn et zal opgeven als Egypte niet reid is formeel te verklaren dat de staat van oorlog met de ëdse staat beëindigt. Daar staat m tegenover de verzekering in it gezaghebbende Egyptische dag- ad Al Achram, van gisteren, dat ypte alleen een vredesverdrag et Israël zal sluiten als zo'n ver- ag onderdeel uitmaakt van een gehele vredesregeling voor het idden-Oosten. emier Rabin sprak het Israëlische rlement toe enkele uren nadat de nerikaanse minister van buiten- ndse zaken van Tel Aviv naar lro was gevlogen. In Egypte is b issinger vrijwel direct gaan pra- [eta met president Anwar Sadat. Na loop van het onderhoud van vier a r bleken beide mannen hun goe- humeur niet verloren te hebben, esident Sadat zei dat het gesprek vruchtbaar' en 'bevredigend' is geweest. Kissinger drukte zich diplomatieker uit. 'Ik geloof t wij vooruitgang heben geboekt ®j het verduidelijken van de on- rwerpen en de richting, waarin jde oplossing moeten proberen te hden. Ik ben hoopvol, in feite 13 b ik het vertrouwen, dat er ver- ire vooruitgang kan worden ge bakt.' j, 4 imaart terug irder had Kissinger verklaard, dat volgende maand opnieuw naar ït Midden-Oosten zal gaan om te middelen tussen Israël en Egypte, aarschijnlijk zal dat bezoek in de reede week van maart vallen, indaag komt Kissinger terug in ruzalem om de Israëlische rege- ng op de hoogte te brengen van boodschap, die hij van Sadat ieft gekregen. Daarna zal hij aarschijnlijk proberen een vredes- geling te formuleren. Aan de ind daarvan zouden dan volgende maand de onderhandelingen kun nen worden voortgezet. Als Egypte niet bereid is een ver klaring. waarin de oorlog met Israël beëindigd wordt verklaard, af te ge ven, zal Kissinger aansturen op een akkoord van beperktere omvang. Israël is bereid om zijn troepen in de Sinaï twintig a vijftig kilometer verder terug te trekken, zonder dat de twee belangrijke bergpassen (Gidi en Mitla) en de olievelden van aboe Rodeis uit handen te geven. Daar moet Egypte dan wel iets wezenlijks tegenover stellen. Gedacht wordt daarbij aan maatre gelen diie in feite een einde zouden maken aan de economische en di plomatieke boycot, die de Arabische landen tegen Israël handhaven. Is raël heeft op dit punt zijn wensen aan Kissinger uitgelegd. Zo zou.Is raël openstelling van het Suezkanaal voor de handel op Israël willen, een vrijer toeristisch verkeer en uitwis seling op cultureel en sportgebied. PLO naar Genève Het Libanese dagblad El Jom wist gisteren te melden dat de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie PLO bereid is om aan de vredesconfe rentie voor het Midden-Oosten in Genève te gaan deelnemen. PLO- leider Jassar Arafat zou dat aan minister van buitenlandse zaken Gromiko van de Sowjet-Unie heb ben laten weten. Gromiko en Ara fat hebben elkaar begin deze maand ontmoet in Damascus. De Egyptische president Sadat heeft de vrijlating gelast van de vroegere secretaris-generaal van de Arabische socialistische Unie, Abdel Mosjen Aboel Noer. Deze is in 1971 tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld op beschuldiging van samenzwering tegen Sadat. Hij be hoorde toen tot de groep van vice- president All Sabri, die in mei 1971 werd opgerold. Noer zou no vrijge laten zijn wegens zijn slechte ge zondheidstoestand. 1LISBURY (Reuter) Een aantal mheden van de Zuidafrikaanse ilitie die op het ogenblik zwarte ijheidsstrijders in Rhodesië be rijden zullen worden teruggetrok- !n van vooruitgeschoven posities ngs de Zambesi-rivier, zo is giste- bekend gemaakt. Dit betekent 6t bij de nieuwe besprekingen V'issen eerste minister Ian Smith he in Rhodesië en de Afrikaanse na- "onale raad een belangrijke hin derpaal is weggenomen. De zwarte Reders van de raad hebben altijd 'r« szegd dat terugtrekking van de uidafrikanen een belangrijke aaoorwaarde is voor het slagen van 1 e komende constitutionele confe- intie over de toekomst van Rho- len esië. NEW YORK (AP) New York is woensdag getroffen door een barre sneeuwstorm die het verkeer op de grond en in de lucht lamlegde. De reinigingsdienst schakelde 2.000 extra hulpkrachten in om de stra ten schoon te krijgen, maar de sneeuw bleef vallen en zal naar verwachting donderdagmorgen een laag vormen van zeker 10 15 centimeter. Wegens het weer besloten de twee Newijorkse effectenbeurzen om drie uur te sluiten, dat is een uur eerder dan normaal. JERUZALEM (AP, Reuter) Tussen twee vooraan staande rabbijnen in Israël is onenigheid ontstaan over de vraag of het onkruid, dat op tie klaagmuur in Jeruza lem groeit wel dan niet moet worden verwijderd. Rabbi Goren van de asjke- nazische joden bepaalde dat het onkruid moet blijven groeien als symbool van de vernietiging van de grote tempel, zo'n negentien eeu wen geleden. Rabbi Ovadia Yosef van de oosterse, sefar dische joden, vindt dat het onkruid, dat tussen de ste nen groeit wel moet worden verwijderd omdat de muur er ernstig door wordt be dreigd. Er is nu een plan- tendeskundige in de arm ge nomen om vast te stellen in hoeverre het werkelijk kwaad kan het wilde gras tussen de stenen te laten zitten. Met zijn advies hoopt het Israëlische ministerie voor religieuze zaken het ge schil tussen beide operrab- bijnen op te lossen. De rab bi's Yosef en Goren hebben overigens voortdurend hoog lopende meningsverschillen. TANARIVE (AP, Reuter, UPI) Na de moord op de vorige week geïnstalleerde leider van het eiland Malagasië (het voormalige Madagaskar), kolonel Ratsimandrava, heeft een militair comité de macht overgenomen. Voorzitter van de negentien man sterke junta is generaal Gilles Andrimahazo (55), die minister van staat was in Ratsimandrava's kabinet. John Dean, de vroegere furidische medewerker van het Witte Huis, houdt aandeel in het Watergate-schandaal tot een langdurige gevangenisstraf momenteel een serie lezingen in de Verenigde Staten. Dean werd voor zijn veroordeeld, maar is dankzij een strafverlichting sinds enige weken weer op vrije voeten. Hij wordt voor zijn lezingen zeer goed betaald, Hier spreekt hij studenten in Oakland, Californië, toe. BELFAST (Reuter, AFP) De leiders van de protestantse en ka tholieke militante organisaties in Noord-Ierland willen proberen te voorkomen dat hun radicale aanhangers op eigen houtje ter reurdaden begaan. Zij zouden daarover woensdag op een geheime bijeenkomst afspraken hebben gemaakt. MOSKOU (AFP) Een groep gevangenen in een werkkamp in de Sowjet- Unie is sinds maandag in hongerstaking. Dit is gisteren bekendgemaakt in Moskou door de dissident Andrei Sacharow en drie geestverwanten. De hongerstakers willen met hun actie de autoriteiten bewegen hen de sta tus van politieke gevangene te geven. Zij zeggen, dat zij om politieke re denen gevangen zitten, maar de Sowj et-autoriteiten beschouwt hen als gewone misdadigers. Sacharow en zijn geestverwanten doen een beroep op het wereldgeweten om de gevangenen bij hun actie te ondersteunen. In het pamflet, dat zij woensdag uitgaven noemen zij het feit, dat poli tieke gevangenen "misdadigers' worden genoemd 'een cynische en opzet telijke aantasting van hun menselijke waardigheid.' Zowel de katholieke republikeinen als de protestantse loyalisten zijn bezorgd over de jongste golf van moorden in Noord-Ierland. Sinds zaterdag zijn er zeven mensen ver moord, van wie drie na het ingaan van het bestand, dat de verbode republikeinse organisatie, het IRA, heeft afgekondigd. In kringen van het IRA werd gezegd, dat deze moorden het werk zijn van buiten staanders, die geen enkele opdracht hebben. De IRA-leiding wil in ge val van nood dergelijke mordenaars terecht stellen. Een woordvoerder van de protestanten zei dat zijn organisatie enkele van de daders kent en hen zal waarschuwen ver der geen bloed te vergieten. De politieke tak van de IRA, de Sinnfein, zal net als de Britse rege ring, observatieposten inrichten om incidenten, die het bestand zouden kunnen verstoren, direct in het oog te kunnen houden. De Britse mi nister voor Noord Ierland, Merlyn Rees, maakte eerder bekend dat ook de Britten zulke waarneme- ningsposten hebben opgezet. De woordvoerder van Sinn Fein zei, dat er via1 deze posten ook contact zou worden onderhouden met dë Britse waarnemers. In de Ierse republiek is het IRA (ook daarverboden) in conflict met de regering over de hongerstakin gen in het militaire! kamp Curragh en de Portlaüidse-gevangenis. In totaal zijn daar twintig gevangenen in hongerstaking. Zij willen dat de regering hen de status van politie ke gevangene geeft. De Ierse rege ring heeft dat totnutoe geweigerd. Volgens vrienden zijn twee van de hongerstakers er zeer slecht aan toe. Zes van de twintig zeggen dat zij niets met het IRA te maken hebben en willen van de IRA-leden worden gescheiden. Zes anderen, die wel bij het IRA horen, zijn van de gevangenis overgebracht naar het ziekenhuis van het militaire kamp. NEW DELHI (DPA) —Ongeveer 650.000 ingenieurs en technici en ongeveer 25.000 artsen in India kunnen geen werk vinden, aldus een woensdag in New Delhi afge legde verklaring van het Indiase Verbond van Artsen. Als oorzaak van deze werkloosheid in een land dat zo'n grote behoefte heeft aan medici en technici noemt op haar beurt de Vereniging van ingenieurs het gebrek aan contact ■tussen de hogescholen en de indus trie. De nieuwe leiders hebben het land onder de krijgswet geplaatst en het uitgaansverbod verlengd omdat zij vrezen voor een burgeroorlog wan neer de spanning tussen de ver schillende stammen op het eiland toeneemt. Het militaire comité be staat uit negentien officieren die zes provincies van Malagasië verte genwoordigen. Het vorige staatshoofd, Ratsiman- drawa, werd in de loop van de nacht van dinsdag op woensdag op weg van kantoor naar huis neerge schoten. Hij werd zo ernstig ge wond dat hij later aan zijn verwon deringen bezweek. Via de staatsra dio werd gisteren bekend gemaakt dat leden van de mobiele politie voor de aanslag verantwoordelijk zijn. Zij vluchtten naar het kamp Antanimora, dat later door een groot contingent militairen werd omsingeld. Gisteravond zouden opstandige leden van de mobiele politie gehoor heb ben gegeven aan de oproep van het nieuwe bewind zich over te geven. Ooggetuigen zagen dat opstandelin gen over de muur van het kamp klommen waar zij zich hadden ver schanst. De mannen, die in burger waren, werden overgebracht naar het fort Duchesne waar de autori teiten hen en hun gezinnen be scherming hadden aangeboden in ruil voor overgave. Het is niet bekend of ook kolonel Brechard Rajaonarison zich heeft overgegeven. Hij is de man die op 31 december zou hebben geprobeerd het bewind van president Rama- nantsoa omver te werpen. Dit staatshoofd trad op 5 februari af waarbij hij kolonel Ratsimanadrava aanwees als zijn opvolger. Eén van de eisen van Rajaonarison was dat de commando's bij de strijdkrachten meer worden ver- |oor Koos van Weringh ïrc|n april 1974 verscheen de Zuidafrikaanse premier Vorster vanuit een studio in Johannesburg Hsr01"de Amerikaansa t.v., waar hij een uitvoerig gesprek had met de commentator William F. Buck- h jr. 'it 't in 't Zuidafrikaanse zondags- ilad Rapport afgedrukte interview [lijkt dat er tussen bedde heren leel wat aan de orde is geweest (21 1974). Onderwerpen van ge- 'ek waren o.m. de thuislanden- Itiek, de kleine apartheid, de avefschillen tussen zwart en lank, en de trekarbeid, onderwer- die nog dagelijks het nieuws Buckley gaat ook in op de iblemen rond de persvrijheid het inder proces inperken van de vrlj- aid, een administratieve maatregel [ie 'banning-order' wordt genoemd, p de vraag hoeveel mensen er jdens zijn bewind zijn verbannen f 'ingeperkt' zegt de premier: 'Nee ,„1.- oeie genade.... ek is nie een wan- elende ensiklopedie nie... dit kan k nie onthou nie'. Buckley wil dan 'eten of het mogelijk is appèl aan e tekenen tegen een opgelegd huis- rrest. Vorster antwoordt daarop lat Iemand dat kan doen bij de Qiaister (van justitie), maar hij '*l an ook naar het Hooggerechtshof k.i aan. Als hij bijv. kan bewijzen, L™ at hij geen communist is en dat lie minister in kwade trouw heeft ehandeld, kan het Hooggerechts- lof de beperkingen terzijde stellen. :£j, >P de vraag of dit al ooit eens ebeurd is, zegt de premier dat hij ->« een enkel geval kent, waarbij de k »i Qinister in kwade trouw heeft ge- tóndeld- [f; Ja Robbeneiland Op deze passages uit het Interview leeft zich nu iemand beroepen, die nder hulsarrest is geplaatst. Het Eaax om dr. Neville Alexander, een kleurling. Zijn doctorsgraad heeft hij In de Jaben vijftig behaald in het Westdultse Tübbingën op een proefschrift over de toneelstukken van Gerhard Hauptmann. Terug in Zuid-Afrika wordt hij op 15 april 1964 schuldig bevonden aan sabota ge, op grond van de Wet op de onderdrukking van het communis me van 1950. Het vonnis een ge vangenisstraf van 10 jaar. Precies 10 Jaar later, op 15 april 1974 wordt hij uit de gevangenis, in zijn geval: het Robbeneiland, ontslagen. Zijn verbazing is echter groot als blijkt, dat de minister van justitie, Jimmy Kruger, een week vóór zijn ontslag uit de gevangenis op 8 april 1974, stukken heeft getekend, die hem onder gedeeltelijk huisarrest plaat sen. Opnieuw vanwege de verden king, dat hij de doellemden van het communisme zal bevorderen. Door deze maatregelen mag hij geen les geven, bibliotheken bezoeken en geschriften voorbereiden of publi ceren. Thuis mag hij geen bezoek ontvangen. Evenmin mag hij naar de concertzaal, de bioscoop of de schouwburg. Hij kan zich niet meer ontwikkelen op zijn gebied en is nu verplicht in een supermarkt te wer ken om in leven te blijven. Alexander ontkent een communist te zijn en vraagt de minister om opheldering, omdat hij vindt dat de beslissing is genomen in kwade trouw, op irrelevante gronden en op basis van onjuiste informatie. De minister is echter van mening, dat het in strijd Is met het publie ke belang zijn redenen bekend te maken. Bovendien acht hij het door Alexander ter sprake gebrach te interview van Vorster voor dit geval niet relevant. In beroep Alexander laat het er niet bij zit ten. Op 30 oktober 1974 venzoekt hij het Hooggerechtshof in Kaap stad om de beperkende maatregelen tegen hem terzijde te stellen. In een verklaring legt hij er de na druk op, dat hij nog op het Robben eiland zat toen de minister de stukken tekende. Hij was daar ge durende 24 uur onder controle. Hij verbleef in een cel, waar steeds licht brandde. Bij geen enkele acti viteit was hij betrokken. In een maximaal-beveillgde gevangenis, waar geen contract met de buiten wereld mogelijk is en waar geen kranten mogen worden gelezen of naar de radio geluisterd, is dat niet mogelijk. Gedurende 10 Jaar was zijn leven bijna van minuut tot minuut gereglementeerd. De minis ter kan zich slechts hebben laten leiden door de veroordeling van 10 jaar geleden. De minister laat in een verklaring voor het hof weten, dat de redenen voor de beperkingen vanwege het publieke belang niet bekend kun nen worden gemaakt. Op basis van vertrouwelijke Informatie over Alexanders gedrag tijdens zijn strafperiode, is hij tot de conclusie gekomen, dat het noodzakelijk is de beperkingen op te leggen. De mi nister ontkent dat Alexander niet de bedoeling heeft zich in de toe komst te onthouden van activitei ten, die het communisme zullen bevorderen. Ofschoon het in Zuid-Afrika nauwelijks de krant gehaald heeft is er in november van het vorig jaar iets ongehoords gebeurd. De minister van jus titie die aan de lopende band administratieve maatregelen neemt, waardoor hij mensen van hun vrijheid kan beroven zonder een proces tegen hen te hoeven aanspannen, heeft in november van vorig jaar voor het eerst een gerechte lijk bevel ontvangen de gron den openbaar maken waarop hij tot zo'n vrijheidsinperking overging. Over de betekenis daarvan schreef de Amster damse criminoloog Koos van Weringh voor ons het bij gaande artikel. deeld over vertegenwoordigers van alle delen van hét eiland. Het vermoorde staatshoofd Ratsi mandrava werd wegens zijn een voudige levensstijl wel de 'Crom well van Malagasië' genoemd. Hoe- - wel hij een militaire loopbaan had gekozen lag zijn voornaamste be langstelling op sociaal-economisch terrein. Zijn ideaal was het land zonder bloedvergieten een beter economisch en sociaal bestel te ge ven. Als minister van binnenlandse zaken maakte hij een begin met plattelandscommunes Fokolona waarbij werd ingehaakt op oude tradities. Zijn talrijke tegenstan ders beschuldigden hem ervan dat hij de Chinezen navolgde en zij probeerden rellen tegen hem te or ganiseren. In zijn eerste en tevens laatste deed Ratsimandrava een oproep op de 7,7 miljoen Malagasiërs hun stam- geschiilen te vergeten en alle ener gie te gebruiken voor een verbete ring van de economische situatie. De geschiedenis van het in grootte vierde eiland ter wereld wordt ge kenmerkt door een voortdurende strijd tussen de volksstammen in de binnenlanden en de stammen aan de kust. Malagasië is sinds 1960 onafhankelijk van Frankrijk waar van het 75 jaar een kolonie is geweest. Na twaalf jaar burgerrege- - ring kwam in 1972 generaal Gabriel Ramantsoa aan de macht. Hij trad 5 februari van dit jaar af na de waarschuwing te hebben geuit dat het land op de rand stond van een burgeroorlog. De voorzitter van de nieuwe mili taire junta Gilles Andriamahazo is 55 jaar en heeft een militaire op leiding gehad in Frankrijk. Hij was achtereenvolgens kolonel bij de in fanterie. inspecteur-generaal van de strijdkrachten en militair gou verneur van de hoofdstad Tanarive. Het vermoorde staatshoofd Richard Ratsimandrava (links) met naast hem zijn opvolger Gilles Andruamahazo, hier op archieffoto. Minister Soedan 'bemoedigd' ADDIS ABEBA (Reuter, UPI) Ethiopische militairen hebben woensdag burgers, die probeerden de Eritrese hoofdstad Asma ra te verlaten, terug gestuurd. De radio had dinsdag al gezegd dat vluchtelingen uit naburige dorpen beter in Asmara konden blijven en niet naar hun dorpen moesten terugkeren, auto's, bussen en voetgangers werden bij wegversperringen tegengehouden. De Zuidafrikaanse minister van justitie, J. T. Kruger. De commandant van het Robbenei land, de kolonel Willem Willemse, geeft toe, dat in zijn gevangenis gelegenheden zijn om clandestien politieke activiteiten te bedrijven. Gevangenen hebben verborgen me thoden ontwikkeld om met elkaar te communiceren. Er worden codes gebruikt, zodat een 24-uurs controle onmogelijk is. Gerechtelijk bevel Alexander bestrijdt dit en is van mening, dat de minister van kwade trouw uitgaat. Als hij op het Rob beneiland werkelijk politieke acti viteiten ontwikkeld had, zou de ko lonel daar zeker iets van gezegd en tegen gedaan hebben. Daar is nooit sprake van geweest. Hij is daaren tegen tijdens zijn gevangenisstraf geïntroduceerd bij verschillende prominente bezoekers, zoals een vertegenwoordiger van het Interna tionale Rode Kruis en de Neder landse ambassadeur. Het hof moet daarom beslissen over de vraag of de Informatie van de minister juist is en het publieke belang zal scha den, als zij openbaar gemaakt wordt. Op 14 november 1974 heeft het hof de minister bevolen binnen 21 dagen de documenten te over handigen, waarin de gegevens ver vat zijn. die tot de maatregelen tegen Alexander hebben geleid. De minister heeft dit geweigerd en is tegen het bevel in beroep gegaan bij het Appèlhof. Waarschijnlijk in maart komt de zaak weer voor. Ogenschijnlijk gaat het hier om een weinig spectaculaire gebeurte nis: een burger van een staat die probeert recht te krijgen, omdat hij vindt dat hem onrecht is aange daan. Vanuit de Zuidafrikaanse si tuatie gezien is deze zaak echter van buitengewone betekenis. Dit is de eerste keer - voorzover ik heb kunnen nagaan - dat een minister van justitie met betrekking tot de (geruchtmakende) Wet op de on derdrukking van het communisme, door de rechter wordt bevolen de documenten te overhandigen op grond waarvan een hulsarrest is opgelegd. De rechter legt zich in dit geval niet bij voorbaat neer bij de argumenten van de uitvoerende macht. Het is te hopen, dat voor de Zuidafrikaan Neville Alexander en anderen werkelijkheid wordt, wat door de premier van zijn land als mogelijkheid aan het Amerikaanse televisiepubliek is voorgehouden. Bij het uitbreken van de burgeroor log, twee weken geleden, vluchtten naar schatting 20.000 mensen uit naburige dorpen naar Asmara. Vol gens de gouverneur van Eritrea, Emmanuel Amde-Mkhail, is het niet in hun belang nu terug te keren naar hun dorpen. In en rond Asmara was het woens dag betrekkelijk rustig. De water voorziening van Asmara is groten deels hersteld, maar de electrici- teitscentrale zal voorlopig niet kun nen werken omdat sommige onder delen die bij de strijd beschadigd zijn, in het buitenland besteld moeten worden. De waarnemend minister van bui tenlandse zaken van Soedan, Jamal Mohammed Ahmed, heeft in Addis Abeba gezegd dat hij bemoedigd is door een' gesprek van twee-en-een- half uur dat hij heeft gevoerd met regeringsfunctionarissen. Soedan probeert te bemiddelen tussen de Ethiopische regering en de afschei dingsbeweging in Eritrea. Ahmed, die zondag in Addis Abeba aankwam, zei dat hij in grote lij nen een bestandsvoorstel heeft op gesteld, dat hij nu bespreekt met het militair bewind van Ethiopië. In de Soedanese hoofdstad Khartoem wordt overleg gevoerd met verte genwoordigers van Eritrea. Hij zei dat Ethiopië ingenomen was met het Soedanese initiatief, maar hij ver wachtte geen onmiddellijk bestand. Eerder deze week hebben de Eritre se guerrilleros een strategische brug opgeblazen over de rivier de Tocor, tien km buiten Asamara, woordoor de bevoorradingsroute naar de Ethiopische legerpost bij keren is afgesloten. Enkele voertuigen be reikten Asmara vanuit de Rode- Zee-haven Massawa, maar de drin gend nodige bevoorrading met voedsel en brandstof komt niet op gang omdat de noordelijke toe gangsweg gedeeltelijk in handen van de rebellen is. Woensdag waren voor het eerst sinds 31 januari enkele winkels en banken in Asmara korte tijd open. Het voedsel was echter in een mum van tijd uitverkocht. Volgens diplo maten kan het weken duren voor de brug over de Tocor gerepareerd zal zijn. Medewerkers van een rooms-katholleke hulpdienst zeiden dat dodental van de afgelopen twee weken ongeveer 1.600 is, maar wel tot 3.000 kan stijgen als berichten uit afgelegen plattelandsgebieden binnenkomen. Volgens zegslieden van ziekenhuizen zijn er tekorten aan verband en andere medica menten. Jessel en Iers bedrijf akkoord over bod op KVT LONDEN Jessel Securities en de Ierse maatschappij Youghal Carpets (Holdings) Ltd. in Cork zijn het eens geworden over een mogelijk bod van Youghal op de gewone en preferentie aandelen van Konin klijke Verenigde Tapijtfabrieken in Moordrecht. De overeenkomst tus sen Jessel, die tegen de 50 pet. van het aandelenkapitaal van KVT be zit, en Youghal is afhankelijk van een succesvol verloop van de be sprekingen met de vakbonden en

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7