Nieuwe elfstedentocht is slechts kwestie van dichtbij pmmentaar Koude en zachte winters wisselen af, maar nogal grillig servatieve gok op avontuur in de vakantie AI weigert eiligheids- anifestaties baan Motorrijder verongelukt leer reeën n Drente Later kouder weerrapporten BINNENLAND - COMMENTAAR //KWARTET DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 [de keuze van mevrouw Margaret ier tot partijleider heeft de Brit- xvatieve partij een gok ge- j. Door mevrouw Thatcher aan Ijzen hebben de Tories weliswaar mspolitica aangewezen, maar zich achter iemand geschaard die tijdens haar worsteling naar de keeft bediend van ideeën en doel- fagen die vooral gretig aftrek vin- !bij de rechtervleugel van de con- ïtieve partij en een belangrijk deel Britse middenklasse, waarop mevrouw Thatcher lek heeft bedreven, wordt be lt door de filosofie van welstand (nacht aan diegenen die er het it voor werken wat dicht bij Itelling van het recht van de jste ligt en door de opvatting ijjhet particuliere initiatief en de yjmemer een zo groot mogelijke moet worden gelaten. Deze opvattingen, die door mevrouw met verve worden verdedigd, [in Engeland zelfs door Edward h aangevochten omdat ook hij fte dat geen enkele moderne wes- 1)t economie het zonder enige regu- jg van bovenaf, dan wel via gron- overleg tussen de economische ners, kan stellen. standpuntbepalingen van mevrouw ■7 versterkt door het besef dat de middenklasse de laatste tijd is geworden over het economische dogmatisme in (gerende Labour-partij. Voor een tótiepartij is het gunstig een een- fóe en duidelijke tegen-ideologie jopageren, want dat werft kiezers, consequentie van de ruk naar die de conservatieven nu onder 'touw Thatcher dreigen te gaan 1, is dat binnen de partij strijd Indt tussen meer gematigden x William Whitclaw en de rech- (eugel achter sir Keith Joseph, economische opvattingen me- Thatcher onderschrijft. Dit be lt een verzwakking van de opposi- jedurendc een ernstige economi- crisis ir zou kunnen verleiden eveneens adicale tegenkoers te gaan varen. daarvan zou op het Britse 1 Jieke toneel een hevige polarisatie en ontstaan met een verstarring, ^[ook jarenlang de Franse binnen- pe politiek heeft verlamd, ló van mevrouw Thatcher bekend zij tot een verbluffend pragmatis- fn staat is en schrander genoeg om l>akens naar het getij te verzetten pat haar in het politieke kraam te komt. Maar de moeilijkheid is dat «nservatieve partij nog niet lang pen ook onder Edward Heath een radicale koerswijziging heeft fgemaakt. De rechtervleugel van partij zal niet gemakkelijk toelaten iets dergelijks zich onder de nieu- partijleider opnieuw zal gaan af- tn. Tories verwachten van mevrouw ptcher dat zij de partij naar een we stembusoverwinning zal voeren dat zij dat zal ondernemen door lijnrecht tegenover Labour en de [attingen van die partij op te stel- Maar het snel verarmende Britse erskorps zou wel eens steeds ster- geneigd kunnen zijn zich in de to van Labour te werpen, mits in staat is een gematigde koers (•lijven varen. Vandaar de riskante die de Tories hebben gewaagd. onder redactie van loessmit Van onze weerkundige mede- werker Koude en zachte winters pie- j gen elkaar af te wisselen. Maar het ritme, waarin ze elkaar op volgen, is nogal grillig. Er is geen sprake van, dat ze zich aan een soort 'dienstregeling' houden. Daarom valt ook van te voren niet te zeggen of een winter koud of warm uitvalt. Er zijn schaatsmin- nende mensen, die eraan twijfelen of er nog wel ooit weer een Elfste dentocht zal kunnen worden verre den. We vinden dat te pessimis tisch: wanneer de natuur alles op alles zet (en dat gebeurt in de komende seizoenen ongetwijfeld wel weer eens) dan zal er voldoen de sterk ijs komen voor een nieuwe monstertocht, ook al zal de finish dan niet meer bij de Leeuwarder Oldehove of op de Grote Wielen zijn. Soms maken we van alles mee in - één winter, zowel zacht weer als :her zijn zonder twijfel ingegeven ijsweer. Hét voorbeeld hiervan is de haar persoonlijke overtuiging, winter 1852-'53, toen de eerste helft 'volkomen subtropisch uitviel en de tweede helft Siberisch. Het verloop van de huidige winter heeft er wel iets van, al is er van een Siberische inslag tot hu toe niets te merken geweest. Wat de kalender betreft kan het nog best. Denk maar eens aan februari 1929 en aan de laatste fase van maart 1952, toen er recht streeks uit Rusland zeer koude lucht met veel sneeuw werd aange voerd naar West-Europa. Wanneer we honderd jaar terug blikken, stuiten we onvermijdelijk op de legendarische winter van 1890-'91 die z'eer vroeg, eind no vember, losbarstte. Op 25 november begon het feest en in december ging het vriezen fors door. Een abonnee herinnert zich hoe hij in Zaandam als jongen van zeven en een half jaar een brand mee maakte, waarbij het bluswater on middellijk bevroor. En dat was nog Een beeld uit de winter 1962/1963: auto's op weg naar Volendam In Leeuwarden was al op 10 decem ber 1890 de ijsdikte dertien centi meter. De bootdienst Staveren- Enkhuizen werd toen gestaakt. Op 30 december 1890 was het zo door dringend koud. dat baanvegers hun post op het ijs tussen Leeuwarden en Heerenveen verlieten. Twee blaasmuzikanten, die uiteraard niet voor hun eigen plezier muziek maakten, konden zich niet staande houden en maakten er een optocht van. Ijsbergen De winter van 1929 is ai zo vaak bezongen, dat we maar even over springen naar de jaren veertig. Er kwamen in die oorlogstijd maar liefst drie strenge winters achter elkaar: die van '40. '41 en '42, een unicum sedert de Middeleeuwen. Die winters werden gekenmerkt dor grote massa's sneeuw. De sneeuw viel veelal bij stormachtige noordoostenwinden met als gevols die de linkervleugel van maar"öp~26'november. De volgende duinvorming en een algehele „m-ri kïi fairirAlHfht. nn rip st.remmine V maand werd bij fakkellicht op de binnen-Zaan een ijsfeest gevierd, onder meer met een optocht Er stond een rarroussel op het vele decimeters dikke ijs. stremming van het verkeer. Over de eerste van die drie oorlogs winters. die van 1940, het volgende: in februari kon men vanuit Hollum ijsbergen zien. die boven de zeedijk fe' [STERDAM De RAI heeft twee llgheidspresentaties op de perso- pautotentoonstelling niet laten irgaan. De ANWB verwijt de RAI |n 'autogordel-overtuiger' te heb- p mogen exposeren en een ge ïnd veiligheidspaviljoen afgelastte bben. De personenauto RAI jrdt Vandaag geopend. Itokampioen' wijst erop dat een >r de personenauto RAI geplande (sentatie met veillgheidsauto's t doorging door toedoen 'van i fabriek die nog geen één pro pt van de Nederlandse markt in pden heeft'. Hier wordt gedoeld het Zweedse concern Volvo. Zes pere concerns, die bijna de helft de automarkt vertegenwoordi- exposeren nu afzonderlijk toch Jlgheidsauto's. jrder had de ANWB zelf een toe- 11 willen exposeren, waarmee ieder n ondervinden hoe nuttig het is bij geringe snelheden een gordel dragen. De RAI was bang, dat hinder voor de omliggende is zou opleveren. Commentaar de ANWB, die nu met het (stel het land door zal trekken: fcngezien de meest veilig auto jen zin heeft, als men daarin geen (rdel draagt, menen wij dat ook dit gebied van een jammerlijk {Biste kans gesproken mag wor- uitkwamen en langzaam met de eb het zeegat uitgingen. In de winter van 1942 kwam het grote geweld pas na de Elfstedentocht op 22 januari. Op de 25e trok een diepe depressie ten zuiden van ons land langs, waarbij Friesland totaal in sneeuwde. Tramdiensten werden gestaakt en pas op 30 januari her vat. In januari 1942 werden als laagste temperaturen gemeten: De Bilt -24.5 graden Celsius, Winters wijk -27.4 graden Celsius (nog al tijd het absoluut laagste landelijke rekord). Rijndal -25 graden Celsius. Maingebied -32 graden en in Oost- Europa zelfs een temperatuur van - 52 graden Celsius. In die winter van '42 had de Waddenzee een vrij wel gesloten ijsdek, behalve in de grote geulen, zoals Schuitengat on der Terschelling, Vliestroom en Vliesloot door de getijdenwerking. De veerverbinding Nes-Holwerd werd op 13 januari gestaakt en reeds op 22 januari let wel: negen dagen later kon reeds de eerste tocht over het ijs van Ame land naar de vaste wal ondernomen worden. Het postvervoer heeft tot 15 maart over het ijs per slee plaatsgevonden. Op 20 maart werd de veerdienst hervat. Het aantal ijsbrekerdagen in die winter van '42 was: 828. Het zou in de winter van 1946-'47 overtroffen worden. Aantal toen: 1102 De vierde De vierde strenge winter uit de jaren veertig was die van 1946-'47. Het Kanaal door Walcheren was toen van 7 februari tot 12 maart voor de scheepvaart gesloten. (In 1942 drie weken langer). Het Noordhollands kanaal kreeg een ijsdikte van veertig tot 45 centime ter. Het kon niet door ijsbrekers worden gebroken. Op de veerdam van Nes vormden zich ijsbergen van zes meter hoog over een bereik van honderd meter. De veerboot 'Waddenzee' werd door het kruiende ijs op de buitenberm van de zeedijk gedrukt. Van 16 december tot 22 maart 1947 werd de verbinding tussen Ameland en Schiermonnikoog met de vaste wal door vliegtuigen van de Nederland se Luchtstrijdkrachten onderhou den: 105 vluchten v.v., 535 passa giers en 8932 kg post. De aantallen dagen met vast ijs of drijfijs zijn aanmerkelijk groter ge weest in de - winter van 1946-'47 dan in 1941- 42. 1946-*47 1941-42 86 73 Rekordwinters vanaf 1850 (Vorstgetal over november t/m maart volgens IJnsen) .1. 1963 vorstgetal 83 2. 1947 79 3. 1942 79 4. 1855 74 5. 1940 72 6. 1891 71 7. 1929 61 8. 1871 53 9. 1956 51 lü. 1895 50 (1971: 12e plaats mét Elfste deirtoclit/1924: 15e plaats, bij na Elfstedentocht/1970: 19e plaats, lange en lastige winter) DE 10 ZACHTSTE WINTERS (vorstgetal IJnsen) 1963 vorstgetal 3.4 1884 1942 1961 1935 1923 1913 1882 1878 1866 1927 1952 3.8 77 5.4 5.5 5.8 6.1 6.2 Zo tussen half juni en half sep tember trekken rond duizend jongeren van achttien jaar en wat ouder uit het land weg voor een bijzondere vakantie. Of be ter: voor een avontuur, want een vakantie zoals je die voorge kauwd en wel bij een reisbur- reau koopt, is dit bepaald niet. Sommigen gaan twee weken, an deren wel vijf, maar allemaal met één doel: samen meestal ook samen met leeftijdgenoten uit andere landen) de handen uit de mouwen steken voor wild vreemde mensen die om hun hulp zitten te springen. Vaak komen de vakantiegangers zo van school en in elk geval zijn ze volslagen leken in het werk dat ze gaan doen, maar zodra ze in hun vakantieland beginnen mogen ze zich 'bouwgezel' noe men. Ze leggen daar dan ook wegen aan, bouwen huizen, zor gen voor de aanleg van waterlei ding en elektriciteit. Ze verdie nen er niets mee, moeten zelfs een deel van de reiskosten zelf betalen, maai^ doen hun werk vol overgave. Omdat ze weten waarvoor ze het doen. Organisator van deze 'vakanties' is de Stichting Bouworde Neder land, lid van de Internationale Bouworde, die zo'n 22 jaar gele den opgericht werd met het doel huizen te bouwden voor Oosteuro- pese vluchtelingen. Bit dat werk is een enorme, organisatie ge groeid, met vestigingen in zes tien landen en actief in zeker 35 landen die hulp nodig hebben. Sinds de oprichting hebben meer dan 130.000 jonge vrijwilli gers van bijna vijftig nationali teiten hun vrije tijd gegeven om te helpen bij ruim drieduizend door de Bouworde gekozen pro- jekten. Intussen zijn het niet alleen meer mensen die hun va kantie er voor opofferen, maar er zijn er ook (meest studenten) die zich één of meer jaren in dienst van de Bouwórde stellen en sommigen blijven er zelfs hun hele leven mee bezig. Het werkterrein heeft zich van Euro pa uitgebreid tot ver daarbuiten, in Afrika en Zuid-Amerika. Ze bouwden onder meer een door een lawine verwoesbergdorp in Oostenrijk weer op. in Neder land bouwden ze een tehuis voor ongehuwde moeders, in België een tehuis voor gehandicapte kindëren. in de 'bidonvilles' van Frankrijk echte huizen voor Al gerijnen. op Sardinië legden ze irrigatiewerken aan en in Kongo brachten ze een hele gemeen schap op gang door markten en coöperaties te organiseren, we gen aan te leggen en de bevol king betere landbouwmethoden bij te brengen. ''Bereid tot elke opbouwende taak in dienst van de gemeenschap' is de Bouworde en dat maakt wel duidelijk dat het eind van die taak nog lang niet in zicht is. Elk jaar adopteert de Bouworde een of meer projekten in be paalde landen. Dat wil niet zeg gen dat 'oude landen' daarna vlug vergeten zijn; het werk gaat er door en vrijwilligers kunnen vaak hun 'oude' land maar moeilijk uit hun hoofd zet ten. Vandaar dat een aantal mensen die in Portugal gewerkt hebben, een aparte 'Werkgroep Bouworde Portugal' hebben op gericht, met steun van de 'grote' Bouworde. Ze vinden dat ze daar een nuttige bijdrage kunnen le veren aan de opbouw van een democratisch Portugal, vooral sinds hun kennismaking met een politiek zeer bewuste pater, die in het bergland ten noorden van Coïmbra vrijwel alles al leen moet doen. Daar willen de vrijwilligers gaan helpen, waar voor ze behalve op de hulp van de Nederlandse Bouworde ook een beetje rekenen op de finan ciële hulp en mankracht van meelevende Nederlanders. Wie op een of andere manier wil helpen, kan inlichtingen krijgen bij de Bouworde Nederland, St. Annastraat 172 in Nijmegen. Wie financieel of met eigen handen de Portugal-werkgroep wil steu nen, kan schrijven of bellen naar de Werkgroep Bouworde Portugal, Donkersingel 84 Rotterdam, tel. 010-182241. Men ziet als totale duur: Tenslotte nog even het aantal ijs brekerdagen van enkele strenge winters op een rijtje: 1946-'47 1941-'42 1940-'41 1939-'40 1928-'29 1102 828 285 322 113 7 en de bevoren Lek. Waddenzee Noordzeekust langs de eilanden Westelijke kust Voor Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden 81 45 68 30 Ziehier enkele herinneringen aan ouderwetse winters. Wellicht komt 1962-'63 later nog eens ter sprake. We zien eruit, wat er in ons lieve landje allemaal gebeuren kan. wan neer de remmen er'echt eens goed af zijn. Overigens toch wel een rustgevende gedachte, dat geen mens het atmosferisch gebeuren naar zijn hand kan zetten. Het leed zou niet te overzien zijn. SCHINDEL De 33-jarige F. Meij er uit Eindhoven is gistermorgen op slag gedood toen hij in St. Anthonis (NB) met zijn motor uit de bocht vloog en tegen een boom reed. en. - Het aantal reeën in jnefente is, dankzij een actief en Jed weidelijk beleid en ondanks verdergaande verstedelijking, de fiustriaLlsatie en het aanleggen vjn snelwegen gestegen tot rond stlfcrduizend. Dit zei gisteren de ivonfcer b. j. Rienks. hoofdbestuurslid s hjor Drente van de Koninklijke Jagersvereniging in pen. Vijftig jaar geleden waren er Pkele honderden reeën in Drente. Van onze weerkundige medewerker Ook vandaag blijft de winter van 1974-75 wat de temperatuur betreft nog in een lenteachtige stemming. De thermometers bereiken uitersten van zeven tot elf graden. Het weer blijft overwegend bewolkt, rustig en mistig, aangezien we ons tussen twee depressies in bevinden, één bij Ierland, vlak en opvullend en een andere, uitdiepend, die een oost-zuidoostelijke koers over Scan dinavië volgt. Achter deze laatste depressie wordt met\ noordelijke winden koudere lucht aangevoerd waarin de temperatuur in Dene marken tot enkele graden onder nul zal zakken. Het is mogelijk, dat het uiterste noordoosten van Gro ningen ook vandaag later op de dag al iets van die koudere lucht zal merken. In de rest van het land wordt de kans óp enige tempera tuurdaling vrijdag en zaterdag gro ter, waarbij het wel zal uitlopen op nachtvorst. Op de Faroër was de temperatuur gisteravond om zeven uur nul graden, in Denemarken plaatselijk om het vriespunt, op IJsland vroor het twee tot vijf gra den bij oost tot noordoosten wind. Lulea in noordoost-Zweden kwam lager met min negen graden, te vens het maximum van de dag: daar belangrijk onder nog kwam Kiruna ook in Zweeds Lapland met 24 draden celcius na een maximum van min elf graden bij een lage en nog iets dalende baro meterstand. Een depressie in de Hudson Baai veroorzaakt weer eens veel atmo- spherrische stampei in Labrador. Re solution Island op 61 graden noord, 64 graden west meldde gisteren een sneeuwstorm van gemiddeld 10 Beaufort uit het noorden bij een temperatuur van (schrik niet) 17 graden onder nul. Hoe vaak ook gezegd wordt, dat voor vrouwen in deze maat schappij niet dezelfde (promo tie-) kansen zijn weggelegd als voor mannen, nog steeds zijn er mensen die dat niet willen gelo ven. Daarom is het nuttig om de bewijzen op tafel te leggen die het maandblad van de Neder landse Christen Vrouwenbond in zijn februarinummer in de vorm van harde cijfers afdrukt. Het is HflHIPrhnc: een inventarisatie van de wat hogere beroepen, opgemaakt door drs. Marie-Louise den Bandt, die daarbij de aantallen mannen en vrouwen noemt die deze beroepen uitoefenen. De cijfers, hoewel gebaseerd op de toestand van 1973, spreken dui delijke taal. Onder de zeventien staatssecre tarissen is niet één vrouw, maar tussen het even grote aantal mi nisters wel één, zoals iedereen weet. Twintig van de honderd vijftig tweede kamerleden zijn maar één. Zestig van de ruim zeventig eerste kamerleden zit er maar één. In de Raad van State: één vrouw, in de Hoge Raad ook maar én. Zestig van de ruim tweeduizend wethouders zijn vrouwen en van de bijna twaalf duizend gemeenteraadszetels worden er nog geen 850 door vrouwen bezet. Er zijn zo'n veer- tienduizend hogere ambtenaren (vanaf de rang van referenda ris), onder wie nog geen 950 vrouwen. Eén vrouwelijke kan tonrechter telt ons land (95 mannen oefenen dat beroep uit) en van de ongeveer 2250 advoca ten zijn er zo'n 280 vrouwen. Van de apothekers in ons land. toch al een tamelijk ingeburgerd i beroep voor vrouwen, zijn nog al tijd dik tweemaal (1076) meer mannen dan vrouwen (523), en bij de tandartsen ligt het aantal mannen wel zeven maal hoger: 3650 tegen 512. Drs. Den Bandt ür&cltPclcll Bij het leeuwenterras, op onjje In Genève zijn de eerste oud papier-automaten op straat ver schenen. Ze zien er een beetje uit als koffiemachines, maar in- plaats van een bekertje koffie dat er uit komt, moet je er een pakje kranten in stoppen. Geld hoeft er ook niet in; er zit een klepje op de automaat, dat dub beltjes (maar dan natuurlijk wel in Zwitsers geld) geeft voor pak jes kranten van minstens twee kilo. Voordat het apparaat uitbe taalt, weegt het de ingeworpen bundels zelf na. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlisslngen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Mtlnchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürlch Casa Blanca Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv Tunis geh. bew. zwaar bew. geh. bew. mist zwaar bew. zwaar bew. motregen regen regenbui zwaar bew. motregen onbew. onbew. geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. sneeuw zwaar bew. geheel bew. geheel bew. regen regenbul zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. onbew zwaar bew. regen mist half bew. regen geheel bew. geheel bew. geheel, bew. geheel bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. sneeuw licht bew. geheel bew. 9 0.4 9 1 8 0.2 11 0.2 9 0.3 9 3 8 1 11 1 6 0.3 15 0 16 0 8 0.6 14 3 12 0 12 0 -1 2 11 0 4 0.1 11 0 4 18 10 8 0.1 9 0 10 0 16 0 12 0 11 32 -3 C 12 0 13 0.2 13 0 0 1 3 0 8 0 18 0 11 0 19 0 11 11 15 0 15 8 heeft ook de bij dag- en week bladen werkende journalisten in haar inventarisatielijst opgeno men. Ze kwam tot 3600 mannen en 110 vrouwen, van wie de meeste vrouwen dan nog in la gere klassen ondergebracht zijn: onder die honderdtien telde ze er maar vijf, die in de eerste klasse waren ingedeeld. Mevrouw Den Bandt geeft nog meer voorbeelden, maar ze ko men allemaal op hetzelfde neer: de 'betere banen' worden voor het overgrote deel bezet door mannen en al zullen de cijfers op het ogenblik iets anders lig gen dan in 1973. de verhoudin gen zijn zeker niet drastisch ge wijzigd. veer het hoogste punt van Ou wehands dierenpark, komt een praatpaal te staan. Geen enkele functionaris van de tuin heeft zo'n indringend stemgeluid dat hij of zij de duizenden bezoekers kan beschreeuwen en daarom zal de praatpaal dat voortaan moe ten doen. Er komt trouwens nog iets nieuws in het park te staan: een jong Zuidafrikaans blesbok je dat, nauwelijks achtenveertig uur oud. door zijn weinig lief hebbende moeder van het leven is beroofd. Het diertje wordt nu geprepareerd en zal zodoende toch in de dierentuin' te zien blijven. Over naar het Midden-Oostendoor een krachtige invasievan polaire lucht kunnen de winters ten noorden van Arabië abnormaal koud zijn voor die breedte. In het westen loopt de temperatuur in de cember. januari en februari weinig uiteen. Maart kan even koud zijn als februari; zuidelijke siroccowin den kunnen echter in deze maand ook voor de hoogste temperatuur van het jaar zorgen. Lichte tot matige, af en toe strenge vorst wordt waargenomen in het binnen land van Iran en Turkije. Deze landen liggen, in een berucht aard beving sgebied. De Er zincan-schok van 1939 was een van de sterkste die ooit in Turkije is geregistreerd. Ongelukkigerwijs vond deze juist plaats in een nacht waarin een sneeuwstorm woedde én waarbij de temperatuur 16 gr. onder nul aan wees. Meer dan 23000 mensen kwa men hierbij om het leven. HOOG WATER VOOR V'lsslngen 3 43-1605; Haringvlletslulzen 5.30-17.37: Rotterdam: 6.21-18 50: Sche- venlngen: 5.02-17.08: IJmulden: o 38- 17 44: Den Helder 9 12-21.39: Harilngen 11 47-23.58: Delfzijl 1 32-14.03. SNEEUW BERICHTEN: ln Oostenrijk zijn dit seizoen al vijfentwintig lawineslachtoffers ge vallen, waaronder enkele specialis ten van de lawinewaarschuwings dienst. De sneeuw is deze winter dan ook zeer verraderlijk, vooral omdat er zo vroeg Octoberal zoveel sneeuw is gevallen op een te gladde ondergrond. Feitelijk zou ie dere wintersportbeoefenaar voor zien moeten zijn van een zoge naamde 'pieper', een mini-radiootje, die piepsignalen uitzendt, wat van eminent belang is in geval van het opsporen van slachtoffers. 'We hadden beter moeten weten, toen we hem die lekke kraan lieten repareren'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5